SPORT SPOR )RT OPRUIMING 50-40 en 30% korting FIRMA R. M. VAN DETH Epiloog V oetbaltoto-pr ognose Proloog Gouwe-nieuws Nederlaag ZTTC Schaaktoernooi Hockeyclub heeft al tachtig leden Jan Bazen naar Noorwegen 10% KORTING Schaaknieuws Drie spelers weggestuurd bij Floreant-Moerkapelle Jeugd meet kracht met bejaarden op de sigaar Waddinxveen revancheert zich op Groeneweg (0-1) STANDEN "V SPORT 1 Pagina 4 8HB B 3 2 1 Mass Kienmiddag H gslwi IC* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 16 jan. 1969 B! S3 OP DIVERSE ARTIKELEN. Verder Het vanoudse bekende adres: GROENENDAAL 19 TELEFOON 4919 TelstarADO CambuurFC Den Bosch VeendamSVV Willem II—RCH Blauw Wit—DFC Roda JCExcelsior VVVLimburgia (foto Sjaak Noteboom) FeijenoordPSV MVV—DWS VolendamGo Ahead Holland Sport—GVAV GOUDA b.g.g. Telefoon 5219 Programma: Vrjjdag 17 januari: Jeugdavond in de Theo Thijssenschool conditietrai ning door een gediplomeerde Jeugd trainer. Zaterdag 18 januari: B.Z.P.C. 4-De Gouwe 4. Dinsdag 21 januari: Gouwe 3-G.Z.C. 3; Woerden 1-Gouwe 1. 14 14 11 11 12 11 13 13 12 12 13 12 lü 9 10 11 11 11 11 10 10 9 11 8 8 8 4 3 5 3 2 1 2 8 6 7 4 4 2 4 2 2 2 1 2 3 0 5 4 6 2 5 2 0 1 2 1 2 1 3 3 5 4 6 8 7 22 18 18 17 14 10 10 3 7 5 5 18 15 14 13 12 10 10 9 6 4 3 35-16 31-18 31-15 23- 7 21-14 10-11 20-32 31-36 13-25 13-30 13-35 24-11 17- 7 22- 8 15- 10 14-13 12-13 16- 20 14-17 9-19 8-20 8-21 ZEVENHUIZEN Het eerste team van de Zevenhuizense Tafeltennis- club heeft tegen NTTC 9 in Nieu- werkerk a.d. IJssel de eerste neder laag van dit seizoen geleden. NTTC won met 7-3. De enige winstpunten kwamen van M. Markus. ant-speler, begaan in het strafschop gebied. De scheidsrechter wees naar de elfmeterstip, maar op advies van de Floreant-grensrechter, herriep hij zijn beslissing. Moerkapelle ontging hiermee een verdiend gelijkspel. 0 2 2 1 6 4 0 2 3 3 1 3 1 1 2 2 4 8 8 7 8 10 ZEVENHUIZEN Het komende weekend zal Jan Bazen meedoen aan de schaats landenwedstrijd in Oslo. Hij zal ingezet worden op de 500 meter om daarmee te proberen Nederland aan een overwinning te helpen. AjaxSparta DOS—NAC op alles, uitgezonderd enkele merkartikelen. In het sportpark van Floreant te Boskoop stonden zondagmiddag twee elf tallen als briessende leeuwen tegenover elkaar. Beiden wilden ten koste van alles de overwinning. De leeuw Floreant wilde van de onderste plaats af en de andere leeuw Moerkapelle wilde de koppositie handhaven. De scheids rechter, die als leeuwentemmer moest fungeren, ging dit werk slecht af en kwam tot enkele dubieuse beslissingen. Hij was genoodzaakt drie spelers het veld uit te sturen: Tamerus van Moerkapelle, Tuinenburg en v.d. Werf van Floreant. WADDINXVEEN In een wed strijd, waarin de kansen gelijk op gingen heeft het 2e herenteam van De Gouwe zien weten aan te sluiten bij de kop van zijn afdeling. Nadat Piet de Graaff aanvankelijk een mooie kans tegen de paal in het water zag vallen, gaf hij even later de L.Z.C.-keeper het nakijken 1-0. Het was echter maar van korte duur, want één minuut later bracht Soet zijn ploeg op 1-1. Daarna had Jan Kraan gelegen heid De Gouwe op 2-1 te brengen, maar hij zag zijn voordeel strafwee door de L.Z.C.-keeper goed gestopt. Na de rust was het weer Piet de Graaff die de L.Z.C.-keeper in de linkerhelft en de bal met een mooie omhaal in de rechterhoek liet be landen, hetgeen 2-1 tot resultaat had Nadien nog kansen voor beide doelen, maar gescoord werd er niet meer. De uitslagen waren: W. Boer-W. Haan, 1-0; L. Baas-G. L. A. Janssen 1-0; D. Broere-M. Markus 1-0; L. Baas-W. Haan 1-0; D. Broere-G. L. A. Janssen 1-0; W. Boer-M. Markus 0-1; D. Broere-W. Haan 1-0; W.Boer G. L. A. Janssen 1-0; L. Baas-M. Markus 0-1; W. Boer/L. Baas-W. Haan/M. Markus 0-1;. Het tweede team kreeg in de thuis wedstrijd tegen VTVN 5 zeer dui delijk klop. De Nieuwkoopse club kwam, zag en overwon met 10-0. Hun team, B. Stelling, A. Broeken en C. Vergeer, toonde zich over alle fronten beter dan L. Ch. Segaar, J. Segaar en G. de Vogel. WADDINXVEEN Donderdag 9 januari speelde W.S.V. in het Gere formeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat de 17e ronde voor de onderlinge schaakcompetitie. De persoonlijke resultaten waren: W. v. Oort-W. v. Vuuren 0-1; N. E. Plantfeber-P. Perdijk 1-0; G. d.Wil- ligen-A. A. v. Oort 1-0; H. Schoena ker-J. v. Oort 1-0; H. v. Dijken-A. Versluis J-J; A. Oomkens-A. v.d. Starre 1-0; P. Bever-W. Verstoep 1- 0. Vanavond 16 januari speelt W. S. V. I tegen De IJssel I uit Moordrecht in het kader van de competitie van de Rotterdamse Schaak-Bond thuis wedstrijd. Felle concurrentie tussen jong en oud op de sigarenrookwedstrijd in Souburgh. Vermetel handwerk van Cor Lagrauw tegen slimme vondst van de heer Hilgers, die zijn pijpje tot steun nam en tenslotte winnaar werd. Zondagvoetbal: 4e klas KNVB: Moerk. Donk VEP Woerden W’veen Groenew. Bodegr. Moordr. Bergamb. Esto Floreant Zaterdagvoetbal; 4e klas KNVB: Spirit Ameide Haatten GJS LRC Be Fair Arkel Sliedr. Hardinxv. MW Schoonh. WADDINXVEEN Op zaterdag 1 februari wordt het 15e schaaktoer nooi van W.S.V. gehouden. Evenals vorige jaren belooft hét weer een succes te worden. Er heeft zich al een 30-tal schakers opgegeven, waaronder enkele pro minenten, zoals Hans Böhm (Jeugd kampioen van Nederland) en Jan Timan (ex-Jeugdkampioen van Ne derland). Er wordt gespeeld in groepen van 4 personen. De speeltijd is: le ronde 10-12 uur; 2e ronde 13-15 uur; 3e ronde 15.30-17.30 uur. Er kunnen nog veel meer schakers meedoen, vooral jeugdschakers zijn van harte welkom. Men kan zich nog opgeven bij de heer A. Versluis, Noordkade 40b te Waddinxveen (tel. 01828-2358). Met dezelfde cijfers waarmee het destijds thuis verloor heeft Waddinxveen revanche genomen op Groeneweg. Het won de uitwedstrijd met 0-1. Het was een harde wedstrijd, waaruit Waddinxveen verdiend zegevierde uit de strijd te voorschjjn kwam. Waddinxveen bleef daardoor in uitwedstrijden onge slagen. In de eerste helft lieten beide ploe gen over voetbal zien en gebeurden er weinig opzienbare dingen. De gas ten plaatsten slecht, maar daar te genover stond dat ze gevaarlijker kansen kregen dan Groeneweg. De tweede helft, waarin Waddinx veen het heft in handen nam, was van beter gehalte. Er ontstonden vaak hachelijke situaties voo rhet Gro'eneweg-doel. In de 10e minuut werd de Wad- dinxveense linksbinnen Appel in het strafschopgebied onderuit gehaald, maar de te zacht in geschoten straf- Uit een hoekschop, die door Zwar- teveld goed werd afgerond, ontstond de gelijkmaker (1-1). Moerkapelle probeerde door te drukken. Met kunst en vliegwerk kon Floreant doelpunten voorkomen Een handsbal in het strafschopge bied bracht de overwinning voor de thuisclub. Brem liet zich deze kans niet ontgaan 2-1. Hierna kreeg de wedstrijd een rommelig karakter. In de laatste fa se van de wedstrijd floot de scheids rechter voor hands van een Flore- WADDINXVEEN In de kantine van „Waddinxveen” wordt zaterdag 18 januari om 2.30 uur een kienmid- dag gehouden voor leden en dona teurs van 16 jaar en ouder. De op brengst is ten bate van de jeugdaf deling. Moerkapelle kreeg dit seizoen de tweede nederlaag te slikken. Hekke- sluiter Floreant was hier debet aan. Het is een bewijs, dat het krachts verschil in deze afdeling niet groot is. Toch zijn wij van mening, dat Moerkapelle deze wedstrijd had moeten winnen, maar de schotvaar- digheid ontbrak de middag. Waddinxveen kwam goed voor de dag. Groeneweg werd verrast en kreeg een 1-0 nederlaag te incasse ren. De defensies van beide elftallen waren het meest op dreef. Groene weg keeper v.d. Weide, wist een strafschop uit zijn doel te houden. Het was bij Moerkapelle duidelijk te Hen, dat de architect van het middenveld Verschoor niet van de partij was. Deze spelverdeler, die ge blesseerd is, werd node gemist. Het duurde tot tien minuten voor de rust, eer Floreant door v.d. Werf de leiding kon nemen. (1-0). Voor dien speelde het spel zich hoofdzake lijk af op het middenveld. Er werd wel fel om de bal gestreden, maar in beide voorhoede, ontbrak het aan een afwerker. Na de rust zette Moerkapelle een groot offensief in. Floreant kroop verscheidene malen door het oog van de naald. Vorige week vond in huize Sou burgh een krachtmeting plaats tus sen jeugd en bejaarden .Het wapen in deze strjjd was de sigaar. Gezeten in een kring om een grote rooktafel, waarbij naast een jongere steeds een oudere plaats nam (sym boliserend de verbroedering van de generaties) gaf de leider van deze avond, Jan Fondse, een korte uiteen zetting over de opzet van deze unie ke wedstrijd. De bedoeling was de si garen, die tegelijk werden opgesto ken, zo lang mogelijk brandende te houden en daarbij een zo groot mo ke askegel te kweken. ”Ik zal wel een tip geven,” aldus Fondse, waarop de reactie van één der deelnemers: „als hij die maar niet geeft tijdens het roken-” Een 24 man gingen daarop van start, onder steeds grotere spanning van het publiek: voortdurende blits- flitsen en meetproeven. Eén dame had zich gemeld, maar zij moest wegens ziekte verstek la ten gaan. Na ruim een kwartier vielen reeds de eerste slachtoffers (in casu de as kegels) begroet met enthousiaste hoera-geroep. De jongste deelnemer van 15 jaar viel al vlug, en de oudste was 91 jaar bleef heel lang van de partij! Het waren Klaas Vermey en de heer De Wilde. Het eindresultaat was: van de ou deren de heer Hildert le prijs: een koperen asbak. Van de jongeren Harry van Eek 22 jaar, le prijs: een bus sigaren, 2e prijs ouderen: ge deeld tussen heren Tamerus en De Wilde, ieder een doos sigaren, 2e prijs jongeren: de heer Dijkstra: een pak pijptabak. De 3e prijs resp. v.d. Water en v.d. Kraan: rooktabak en asbak. Jong en oud hebben intens genoten van deze ’’rookavond” en de voorzit ter beloofde, onder daveren applaus van alle dames en heren, dat elk nieuwjaar een dergelijke wedstrijd zal worden georganiseerd. schop van rechtsachter Bonefaas werd op keurige wijze door doelman v.d. Weijden gestopt. Waddinxveen bleef aanvallen maar verder dan een schot tegen de lat van linksbuiten v.d. Sluis kwam het niet. De schaarse aanvallen van Groeneweg meestal ingeleid door de snelle en gevaarlijke rechtsbinnen G. v. Vliet werden door de resuluut spelende Waddinxveense achterhoe de goed gestopt en in laatste instan tie stond dan nog altijd doelman De Joode paraat. In de 35ste minuut lanceerde linksbinnen Appel zijn rechtsbinnen Van Rijn, die voor het eerst weer meespeelde, en deze schoot via doel man v.d. Weyden en binnenkant paal hard raak 0-1. De laatste paar minuten ging heel Groeneweg in de aanval, maar deze pogingen leverden niets op, zodat Waddinxveen verdiend met een 1-0 overwinning van het veld afging. Be Fair, dat door afkeuring vorige week niet in het veld kwam, ont vangt dit weekeinde MW ’58. De gasten zijn niet één van de sterksten dit jaar, daarom geven wij Be Fair de volle winst. Moerkapelle moet zich gaan her stellen tegen Bergambacht, dat in de onderste regionen staat. Ook nu is oppassen de boodschap. Maar Moer kapelle moet toch wel een overwin ning in de wacht kunnen slepen. Groeneweg gaat naar Bodegraven om op Esto de punten te betwisten. Geen gemakkelijke opgave. Esto is tot nu toe onder de maat gebleven. Wij geven Groeneweg niet meer dan een puntenverdeling. Ook Waddinxveen gaat geen ge makkelijke wedstrijd tegemoet. Moordrecht is nu eenmaal een lastige tegenstander. Maar met het terrein- voordeel moeten de Waddinxveners toch sterker worden geacht. Daar om een kleine overwinning voor de thuisclub. WADDINXVEEN De op 20 no vember 1968 opgerichte Hockeyclub ’’Waddinxveen” zal Op woensdag 5 februari om 20.00 uur een algemene ledenvergadering houden in het Ver enigingsgebouw aan de Stations straat. Belangstellenden en candi- daatleden z|jn eveneens van harte welkom op deze vergadering. De club telt inmiddels al over de tach tig leden. De plannen voor een clubhuis heb ben reeds vaste vormen aangenomen en het bestuur hoopt binnen afzien bare tijd hierover te kunnen be schikken. Wanneer tijdig toestemming van de Koninklijke Nederlandse Hoc keybond wordt verkregen denkt het bestuur het volgend seizoen reeds met een dames- en herenteam aan de competitie deel te nemen. Ervaren leden hebben zich bereid verklaard om ongeoefende leden, zowel aspi ranten (6-12 jaar) als junioren (12- 17) en senioren te trainen. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij de secretaresse mevrouw E. M. Nelissen-Miessen, de Genestet- laan 28 te Waddinxveen, tel. 01828- 3695 die U ook graag nadere inlich tingen zal geven. Het voorlopige speelveld bevindt zich aan de Vondellaan te Waddinx veen. «F

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 4