Tegel tegel groeit bet zwembad gemeenteraad Heden voor m via ook voor het geld van ambtenaren De Raiffeisenbank is goed voor uw geld autohandel n.v. Gymnastieklokaal voor drie lagere scholen Vondel wijk Betaling waterleiding alleen via bank of giro Naamgeving straten „plan - Groenswaard II Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen in DIESELMONTEURS Nieuwjaarsrede burgemeester Bevolkingsgroei in Moerkapelle EEN AUTOWASSER ■m RAIFFEISENBANK FAM WADDINXVEEN SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Gemeenteraad vergadert Lions Club in Waddinxveen Katholieke school Bent u rijks-, provincie- of gemeente-ambtenaar of bent u werkzaam bij het onderwijs? Dan kunt u profiteren van de speciale spaar regelingen die er alleen voor u zijn. De Raiffeisenbank kan u er alles over vertellen. Over de speciale voorwaarden, de aantrekkelijke bankrente èn de premies, die door de overheid worden verstrekt. Komt u eens praten; het is beslist de moeite waard! FLUWELENSINGEL 59a TEL. 01820-7122 - GOUDA Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1220 DONDERDAG 23 JANUARI 1969 voor Gevraagd: een WADDINXVEEN De gemeente raad komt hedenavond om 20 uur in het raadhuis bijeen ter behandeling van de volgende agenda: Voorstel tot het beschikbaarstel len van een crediet voor de uit breiding van ”De Duiventil”. Nieuwj aarsrede Vaststelling van de notulen van de vergadering van 12 december 1968 Mededelingen en ingekomen stuk ken; Voorstel tot wijziging van de elek- triciteitstarieven Voorstel inzake uitvoering stroom- le veringsovereenkomst Begrotingswij zigingen Rondvraag. MOERKAPELLE Het aantal in woners van Moerkapelle per 1 janu ari 1969 bedraagt 1899. (948 m. en 951 v.) Per 1-1-68 was dit 1634 (819 m. en 815 v.) Er zijn 51 (26 m. en 25 v.) kinderen geboren en 5 mensen (4 m. en 1 v.) overleden. Er zijn 280 (130 m. en 150 v.) personen opgeno men en 61 (23 m. en 38 v.) afgevoerd. Het inwonertal is in 1968 dus ver meerderd met 265 (129 m. en 136 v.). Sollicitaties aan: Redaktie en advertenties: Oranjelaan 30a, Waddinx veen, postbus 66, telefoon (01828) 4652 (van maan dag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. In maart zegde de raad het be stuur van de stichting voor katholiek onderwijs ”St. Victor” reeds mede werking voor de bouw van deze school toe. Nu de financieringsmid- WADDINXVEEN De gemeente raad van Waddinxveen komt van avond om 20 uur in de raadszaal van het gemeentehuis bijeen. Aan het be gin van deze openbare vergadering zal burgemeester C. A. van der Hooft zijn nieuwjaarsrede uitspre ken. gelijk met de bouw te worden be nen. Oorspronkelijk waren er plannen een acht-klassige school te bouwen. In overleg tussen B. en W. en het schoolbestuur is dit plan voorlopig teruggebracht tot een school van zes klassen. Te zijner tijd zal dan wor den bekeken of de school met nog twee lokalen zal moeten worden uit gebreid dan wel dat de toeloop van leerlingen aanleiding kan geven tot de bouw van een vierde r.k. lagere school. Het weer heeft niet zo erg meegezeten bij de aanleg van Waddinxveens toekom stige trots, het nieuwe zwembad. Maar als het even kan wordt er hard gewerkt om het bad toch nog op tijd klaar te krjjgen. Het bete gelen, dat een tijd heeft moeten stagneren, komt nu al heel aardig uit de verf, (foto Sjaak Noteboom) delen aanwezig zijn en een ministe riele urgentieverklaring op korte termijn kan afkomen dient - naar de mening van het college - zo snel mo- Abonnement: 2.37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen f 6.75 binnen het verspreidings gebied en 11.75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. WADDINXVEEN In de ge meenteraadsvergadering van heden avond stellen B. en W. een voorstel aan de orde tot het geven van straat namen in het bestemmingsplan Groenswaard II. Om een duidelijk onderscheid in de wijken te handha ven wil het college in Groenswaard II geen straten vernoemen naar per sonen, daar dit reeds in drie nieuwe woonwijken gebeurd is. Voor de twee kenmerkende hoofd wegen (de zuid-noord-verbindingen) grijpt het college in zijn voorstel te rug naar de historie. Groenswaard heette oorspronke lijk ’’Groensvoerde” of ’’Groensvoor- de”. Met Groenswaard III ligt Groenswaard II in het ontginnings- gebied, dat vroeger luisterde naar de naam „Poeliën” of „Peuleyen”. Een ander belangrijk voorstel is dat voor de bouw van een zesklas- sige rooms-katholieke school in Groenswaard. Hier voor wordt de raad een krediet gevraagd van 900. 000,- 550.000,- bouwkosten, f 225. 000,- grondkosten en 25.000,- voor inrichting) Voor beide hoofdWegen stellen B. en W. de raad de namen ’’Groens- voorde” en ’’Peuleyen” voor. De drie pleinen aan de oostzijde van ’’Groensvoorde”, waaraan flats komen te staan, wil het college met de namen ’’Elzenhorst, Peppelhorst en Wilgenhorst bedenken. De twee hier gelegen hofjes zouden ’’Berken- gaarde” en ’’Lindengaarde” moeten gaan heten. De twee hofjes ten oosten van ’’Peuleyen” krijgen, indien de raad akkoord gaat, de namen ’’Akkerwin- de” en Heggewinde’ toegemeten. Het daartussen liggende pad met plein moet dan de naam ’’Hoefblad” dra gen. De vier hofjes, die mogelijk ten westen van ’’Peuleyen” zullen ver rijzen, worden in het voorstel ”Dot- terhoeve”, ’’Kamillehoeve”, ’’Klaver- hoeve” en ’’Spireahoeve” gedoopt. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een crediet voor de bouw van een R.K. lagere school in Groenswaard’ WADDINXVEEN In Waddinx veen is dezer dagen opgericht de ’’Lions Club Waddinxveen”. Hier mee hebben de ’’Lions”, een van de ’service-clubs, die in het begin van deze eeuw in de Verenigde Staten werden gegrondvest en van daaruit vertakkingen kregen over de gehe le wereld, ook in Waddinxveen hun club gekregen. In grote lijn is het doel van de Lions Club het streven naar een be tere verstandhouding van de men sen onder elkaar en naar een betere onderlinge waardering en het stimu leren van activiteiten, die in de maatschappij tot deze verbeteringen kunnen leiden. De Lions Club Waddinxveen telt twintig leden uit zeer heterogene kring, die op uitnodiging zijn toege treden. Het dagelijks bestuur be staat uit mr A. F. G. Lindeijer, voor zitter, ir H. Nieswaag, Bosboom Toussaintsingel 19, tel. 3598, secreta ris en mr Th. de Jong, penningmees ter. Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9—12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. WADDINXVEEN In overeenstemming met het advies van de inspecteur voor de lichamelijke opvoeding is het college van B. en W. van mening, dat voor de drie scholen voor basisonderwijs in de Vondel wijk dringend behoefte bestaat aan een gymnastieklokaal. In een voorstel, dat in de raadsvergadering van hedenavond zal worden behandeld, vragen B. en W. de raad voor de bouw van dit lokaal een krediet van in totaal 450.000.- beschikbaar te stellen. Hierbij zijn de grondkosten van 80.000.- inbe grepen. Het gymnastieklokaal, dat wordt gebouwd ten westen van de Anna van Burenstraat, zal geheel worden opgeëist door de beide m.a.v.o.-scho- len. Voor de drie lagere scholen in de Vondel wijk is daarom een eigen lokaal noodzakelijk, temeer daar de afstand tot andere lokalen in de ge meenten voor de scholieren te groot is. B. en W. denken zich het nieuwe gymlokaal op het terrein direct ten oosten van de ringvaart en ten zui den van de weg, die door het indus trieterrein Noordkade wordt aange legd in het verlengde van de Sta- ringlaan. Hier kan bij het gebouw ook een speelterrein worden aangelegd en uit verkeersoogpunt ligt dit terrein gunstig ten opzichte van de drie scholen. de Jong s ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Ook de Drinkwaterleiding ”De Tien Gemeenten” houdt er mee op het watergeld aan huis te innen. De on geveer 7.000 afnemers die nog ”aan dë deur” betalen krijgen voortaan een nota met girokaart thuisge stuurd, waarmee zij het watergeld per giro, per bank of op een post kantoor kunnen betalen. De overige ruim 13.000 afnemers van dit bedrijf betalen reeds per bank of giro. De betaling ”aan de deur” kost het bedrijf ruim 0,60 per kwitantie en het zou in de toekomst nog duur der worden, want de toename van het aantal woningen zou het nood zakelijk maken meer meteropnemer- incasseerders in dienst te nemen. Dat is, nu iedereen verplicht wordt tot betaling per bank of giro, niet no dig. Eén en ander werd meegedeeld in het dorpshuis in Moerkapelle, waar op maandag 13 januari jl. het Alge meen Bestuur van de drinkwater leiding vergaderde. In die vergadering werden o.a. de jaarstukken over 1967 vastgesteld. De waterlevering leverde in dat jaar een verlies op van ruim f 21.000,— en het ziet er niet naar uit dat 1968 een beter resultaat zal opleveren. De vergadering zag zich daarom ge noodzaakt tot verhoging van de m3- prijs voor huishoudelijk verbruik met 5 cent. Het vastrecht en de ove rige tarieven blijven ongewijzigd, maar de omzetbelasting (4°/o) moet aan de afnemers worden doorbere kend. De verhoging van de m3-prijs voor huishoudelijk verbruik brengt on voldoende op om het jaar 1969 zon der tekort te kunnen afsluiten, aan gezien de begroting voor dat jaar toch nog een verlies van 67.000,— aanwijst. Het bestuur sprak echter de verwachting uit dat de financiële situatie van het bedrijf zich in de ko mende jaren zal verbeteren als ge volg van de snelle toename van het aantal aansluitingen. Zo meldde de directeur dat in 1968 ruim 2300 nieu we woningen op het waterleidingnet zijn aangesloten. Het aantal afnemers dat tot beta ling moet worden aangemaand neemt zodanig toe, dat tot verhoging van de vergoeding voor het zenden van een ingebrekestelling moest wor den besloten. Gezien de hoge kosten die aan het verzenden van ingebre kestellingen zijn verbonden besloot het bestuur na een uitgebreide dis cussie de kosten van een eerste waar schuwing te stellen op f 1,- (nu 0,50) en die van een tweede waarschuwing op 5,-(nu 1,50). Ook in 1969 zal ’De Tien Gemeen ten’ weer grote bedragen moeten be steden- aan de aanleg van nieuwe hoofdleidingen en voor het aanslui ten van nieuwe woningen. Het Dage lijks Bestuur zal daarvoor in 1969 2.200.000,— moeten lenen, waar voor het de machtiging van het Al gemeen Bestuur kreeg. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd werd aan de administrateur, de heer J. Swa- gers, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De heer Swagers bracht bijna 42 jaar door in dienst van ”De Tien Gemeenten”. Het Algemeen Bestuur benoemde met algemene stemmen tot zijn opvolger de heer P. Voshol te Pijnacker. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de ’’Polder Achterof”; Voorstel tot wijziging van de ’’Bij drageregeling krotopruiming” Voorstel tot het verlenen van een crediet voor het maken van een verkeersr apport voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en in vordering van schoolgeld voor het openbaar kleuteronderwijs; Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm.-prijs 18 ct (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Voorstel inzake de bouw van een gymnastieklokaal in de Vondel- wijk; Voorstel tot het geven van straat namen in het bestemmingsplan Groenswaard II; Voorstel tot aankoop van grond met opstallen aan de Noordkade; Voorstel tot het verlenen van een crediet voor het bouwrijpmaken van een gedeelte van het woon- wijkje ten noorden van de R.K. Kerk; Voorstel tot vestiging van tweede hypotheek; Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inza ke de administratieve automatise ring;

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 1