Raad nam zonder discussie veel belangrijke besluiten VAKANTIE 1969 Waddinxveense flat fflilSSJÏÏ in Woerden 55 jaar getrouwd Jongedame B. Dieselmonteurs Brandweerexamen Centraal Garage Zevenhuizen krijgt jaar met veel activiteiten Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Verdachte branden op boerderijen Benzinepomp-Bediende A. VAN GINKEL A.N.V.R. boekingskantoor voor Centouri Cebuto Nespanda Tours Air-Tour Holland De Haas Europa Express Trans Europa St. Christoffel Fit 1 Wol i Straatnamen in bloemrijke Brug dicht op spitsuren discussie Woningbouw J. C. Moons overleden SIMCA1OOO I Kamerlid vraagt: Intra Holland N.S. reizen Ebatours Rijntours Broere Groeneveld Aviatours van der Biesen Onog Eurotours Sinbad Sunliner Rijnvakantie en met eigen programma op Spanje Instrumentale jazz AR-kiesvereniging £ÜWELENSINGEL 59a TEL. 01820-7122 GOUDA ORGELS 7 PiANO'^ (ELEKTRONISCHE ORGELS grj Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1221 DONDERDAG 30 JANUARI 1969 Nieuwe Markt 19-27 Tel. 01820 - 5000 Gouda BODEGRAVEN Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. voor onze mechanische magazijnadministratie. Leeftijd ca. 17-18 jaar. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 30a, Waddinx veen, postbus 66, telefoon (01828) 4652 (van maan dag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. WADDINXVEEN - Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm.-prijs 18 ct (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Ervaring in een soortgelijke betrekking strekt tot aanbeveling IH REISBUREAU Kerkweg 207 (zonder parkeerprobleem) tel. (01828) - 4488* WADDINXVEEN Voor de Cul turele Kring zal de heer T. Faber dinsdagavond 4 februari om 20.30 uur in de prof.' Kohnstammschool een lezing houden over ’’Instrumen tale jazz van 1917 tot 1930”, waarbij authentieke opnamen ten gehore zul len worden gebracht. WADDINXVEEN Vorige week is op 76-jarige leeftijd overleden de heer J. C. Moons, die 25 jaar kerk meester is geweest van de St. Vic- torparochie. Hij vervulde deze func tie van 1935 tot 1960. Toen in 1960 de parochie het 300-jarig bestaan vier de kwam de bisschop van Rotterdam naar Waddinxveen om een hoogmis op te dragen. Bij die gelegenheid werd de heer Moons onderscheiden met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Het stoffelijk overschot van de overledene is dinsdag op het parochiekerkhof ter aarde besteld. WADDINXVEEN De heren G. Huizer, A. P. N. Wallaart en N. van Nielen van de Vrijwillige Brand weer Waddinxveen zijn te Gouda ge slaagd voor het mondeling examen pompbediener. Vorige maand slaag den zij reeds voor het schriftelijk ge deelte. WADDINXVEEN De door de Mao-griep gehavende Waddinxveense ge meenteraad (de heren Mulder, Van Schaik en Lammertse en ook gemeente secretaris Jenné ontbraken op het appèl) heeft donderdagavond zonder veel discussie een aantal belangrijke besluiten genomen. Zo werd opnieuw be sloten 40.000 beschikbaar te stellen voor het maken van een verkeersrap- port. In mei 1968 werd reeds een dergelijk besluit genomen, doch dit kon geen genade vinden in de ogen van Gedeputeerde Staten, omdat er toen geen voldoende dekkingsmiddelen aanwezig waren. In alle veertig jaar van zijn ambtelijke loopbaan, waarvan 25 jaar in Wad dinxveen, had de heer A. C. Kraneveld, directeur van Openbare Werken, nog nooit een eerste paal geslagen. Vo rige week liet hjj zien, dat hij ook in dit karwei de no dige vakbekwaamheid be zit. Met kracht dreef hij de eerste paal in de grond voor de uitbreiding van de ge meentelijke garage aan de Noordkade. (foto Sjaak Noteboom) Abonnement: 2.37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6.75 binnen het verspreidings gebied en 11.75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. ZEVENHUIZEN Aan het begin van de donderdagavond gehouden raadsvergadering heeft burgemees ter A. van ’t Verlaat er in zijn nieuwjaarsrede gezegd, dat de raad in het pas begonnen jaar vele be langrijke voorstellen te wachten staan. Al deze voorstellen zullen het verzorgingspeil, binnen het raam der mogelijkheden, opvoeren. Behalve dat de burgemeester een blik in de naaste toekomst wierp, richtte hij ook de aandacht op het verleden. Daarbij kwam hij voor 1968 tot de conclusie, dat het een goed jaar ge weest was waarin de ontplooide ak- -tiviteiten tot succes hebben geleid. Wij hebben vacatures voor de volgende functies A. GOUDA De AR-Statencentrale Gouda houdt op maandag 3 februari 1969 haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw ’’Brandpunt”, Turfmarkt 58 te Gouda. Aanvang 20 uur. De voorzitter der AR-partij, dr. A. Veerman, zal een rede uitspreken. WADDINXVEEN Het echtpaar J. Hekman-De Vries vorige week zijn 55-jarige echtverbintenis. Op de feestdag kwam burgemeester C. A. van der Hooft het bruidspaar zijn gelukwensen aanbieden met een ge meentelijke fruitmand als attentie. Zaterdagmiddag kwamen velen het jubilerende paar op een receptie in het Gereformeerd Verenigingsge bouw feliciteren. WADDINXVEEN Het voor stel van B. en W. tot het geven van straatnamen in het bestem mingsplan Groenswaard heeft donderdagavond in de gemeente raad nogal wat stemmen losge maakt en voor een komische dis cussie gezorgd. B. en W. willen op historische gronden de twee hoofdwegen "Groensvoorde” en ’’Peuleyen” noemen. De daar tussen liggende straten moeten volgens het voor stel de namen ’’Elzenhorst”, ”Pep- pelhorst”, ’Wilgenhorst, Ber- ’’Lindengaarde’ ’’Heggewinde”, ’Ka- en 'llicituties aan gaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de administratieve automatisering. In het voorstel werd benadrukt, dat de administratieve automatise ring om een collectieve aanpak vraagt o.a. om de aard en het kos- tenvraagstuk van de verwerkings- apparatuur, de eisen, die aan het deskundig bedienend personeel moe ten worden gesteld en de vaak lang durige en tijdrovende werkzaamhe den voor de opbouw van een systeem en de samenstelling van program ma’s voor de verwerking. In de gemeenschappelijke regeling is de inspraak van de gemeenten verzekerd, doordat alle gemeenten in het algemene bestuur zijn verte genwoordigd. Verwacht wordt, dat het automa- tiseringscentrum Midden-Nederland zeker in het begin vooral een advi serende, organiserende en verbin dende taak zal hebben. In de toe komst zal moeten blijken of het cen trum te zijner tijd ook de verwer king geheel of ten dele zelf ter hand zal nemen. Voorlopig zal gebruik moeten worden gemaakt van de ap paratuur, die bij de overheid en semi-overheid aanwezig is. De kosten voor het bestuurlijke gedeelte zullen naar schatting voor 1969 drie cent per inwoner bedragen. De meeste aandacht kreeg de wo ningbouw. Hoewel de burgemeester zich niet ontevreden toonde over de behaalde resultaten, was hij toch nog lang niet voldaan. In de afgelo pen drie jaar werden er vijftig krot woningen opgeruimd. Toch is er nog zowel een kwalitatieve als kwantita tieve woningnood. De eigen inwo ners staan bij het huisvestingspro bleem voorop. Daarom zullen 36 van de 48 woningen in het uitbreidings plan West, waarvoor in december de eerste paal werd geslagen, door ei gen inwoners worden betrokken. Om een goede grondpolitiek te voeren, zullen naast de goedkopere ook duurdere woningen gebouwd wor den. Vooral de 60 meander-wonin- gen, waarvan de bouw ook nog dit jaar begint, zullen op een hoger prijsniveau liggen. Verschillende voorstellen zullen dit jaar ten tafel komen om gronden in plan West in eigendom te verkrijgen. Binnenkort zal er met de woning bouwverenigingen „Ons Begin” en „Beter Wonen” een bespreking ge houden worden om te komen tot de bouw van goedkopere premiehuur- woningen. De burgemeester was verheugd dat het gebruik van aardgas in fe bruari een feit zal zijn. Dat viel hem mee, daar men in 1967 er nog alleen maar van durfde dromen. Medio 1969 zal de eerste paal ge slagen worden voor het bejaarden centrum (kosten 2J miljoen gul den). De komende maanden zal de raad opnieuw geconfronteerd worden met de aanleg en reconstructie van we gen, waarvoor een bedrag geraamd is van zeven miljoen gulden. Met be trekking tot de bouw van twee nieu we lagere scholen en de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie kon de burgemeester geen definitie ve mededelingen doen. Wel gaf hij de raad de verzekering dat er in 1969 bepaalde concrete voorstellen aan de orde gesteld zullen worden. Binnenkort zal er een voorstel ko men om op het sportveldencomplex aan de Knibbelweg tennisbanen aan te leggen. In 1969 zal men er naar streven een nieuw politiebureau en daarbij enkele huizen te bouwen. Het huidige is ondergebracht in een kamertje van het gemeentehuis en voldoet niet aan de eisen. Andere belangrijke punten die werden vermeld waren de doortrek king van de Eendrachtsweg naar de Lange Zijde (om plan-West bereik baar te maken vanuit de doodlopen de Lange Zijde) en het realiseren van een parkeergelegenheid. Als laatste noemde de burgemeester het Recreatieschap „Rottenjeren”, nl het aanleggen van een nieuwe zwem- accomodatie en het aanleggen van een autoweg naast de huidige Twee- manspolderweg, die dan als rijwiel pad zal gaan fungeren. WADDINXVEEN Nog geen jaar nadat de toenmalige gedepu teerde D. van der Kwaak de eerste paal sloeg (op 14 februari 1968) zal vrijdagmiddag de eerste van Woer- den’s 150 gietbouwflats worden op geleverd. De flat is ingericht als modelwo ning door Woninginrichting Het Meubelhuis (H. J. Cluistra) en door elektrotechnisch bureau H. J. Hen- drikse en zal voor iedere belangstel lende te bezichtigen zijn. Vrijdagmiddag zal het college van burgemeester en wethouders een be zoek brengen aan Woerdens eerste gietbouwflat, die is gelegen aan de Hobbemastraat. De gietbouwflats worden gebouwd door de Bouw- en Aannemings- maatschappij F. Rehorst NV te Wad dinxveen, die inmiddels is gestart met een volgende reeks van 79 gietbouw flats. Het ontwerp is van de, even eens Waddinxveense, architect L. Roggeveen (bna). De heer E. Meester, lid van de Eerste Kamer (PvdA) heeft de minister van Ver keer en Waterstaat gevraagd maat regelen te nemen om de brug over de Gouwe in rijksweg 12 bij Wad dinxveen op de spitsuren voor de scheepvaart gesloten te houden. Hij vraagt de openingstijden van de brug te coördineren met die van de nabijgelegen spoorbrug over de Gouwe. Verder voteerde de raad een be drag van 800.000 voor de bouw van een derde rooms-katholieke la gere school, die in Groenswaard zal komen. De school krijgt voorlopig zes klassen. In de toekomst zal wor den bekeken of dit aantal met twee klassen moet worden uitgebreid dan wel dat de bouw van een vierde school noodzakelijk is. Bij de toelichting van dit voorstel zei de burgemeester te zijn ge schrokken van het grote aantal kin deren in de Vondel wijk, waardoor een van de scholen daar binnenkort vijfhonderd leerlingen zal tellen. ”Dat is een onmogelijkheid’,, zo zei de voorzitter, ”Wij dienen met deze situatie bij de scholenbouw ernstig rekening te houden.” Voor de drie lagere scholen in de Vondel wijk zal een gymnastieklo kaal worden gebouwd, waarvoor de raad een bedrag van 450.000 be schikbaar stelde. Voor het bouwrijpmaken van het aan te leggen woonwijk je ten noor den van de R.K.-kerk trok de raad conform het voorstel van B. en W. 260.000 uit. Het laatste belangrijke besluit,dat de raad nam, was dat tot het aan- B8JORgS MOERKAPELLE Vier zware branden in Zoetermeer waren vrij dag- op zaterdagnacht de oorzaak van een loeiende sirene, die de brandweer van Moerkapelle alar meerde. Enkele minuten daarna rukte commandant Monster met zijn corps uit. Ongeveer zes uur ’s avonds was er in de voormalige paardenstal van de fa. de Mol aan de Vlamingstraat een felle brand uitgebroken. De stal brandde geheel af. Even na tien uur ’s avonds sloegen plotseling vlam men uit een schuur van de heer Schipper aan de Zegwaardseweg. Commandant Wieriks van Zoeter meer had deze brand nauwelijks on der controle of op een volgende boer derij sloegen de vlammen hoog op uit een andere schuur. Voor de wan hopige brandweer van Zoetermeer werd dit inmiddels een te zware op gave. De brandweercorpsen van Den Haag-Benthuizen en Moerkapelle werden ijlings gewaarschuwd. Op het bedrijf van de heer Van Straalen brandde tenslotte een schuur, waarbij zeven kalveren om kwamen. Het totale bedrag van de schade wordt geschat op 200.000,-. Vrij vlug waren de burgemeesters van Zoetermeer en Benthuizen- Moerkapelle baron van Tuyll van Serooskerken en de heer Keijzer op de erven aanwezig. Met veel moeite kon de rijkspolitie alle nieuwsgieri gen op een afstand houden. Hazers- woude, Berkel en Pijnacker assis teerden hierbij hun Zoetermeerse collega’s. Vast wordt aangenomen dat dit al les het werk was van een pyromaan. Van hem ontbreekt nog elk spoor. kengaarde, ’’Akkerwinde”, ’’Hoefblad”, ’’Dotterhoeve”, millehoeve”, ’’Klaverhoeve” "Spireahoeve” gaan dragen. De heer Van Schie (KVP): „Weer bomennamen. We hebben al een bomenwijk. Dat geeft verwar ring.” Burgemeester: ’’Maar dit worden geen ’’straten” maar ’gaarden” en horsten. Bovendien hebben daar vroeger echt wilgen en elzen gestaan.’ De heer Van Schie: ”Dat is his torisch dan wel aardig, maar we moeten elkaar de weg laten vin den. Waarom geen bloemenna men? Er zijn bloemen genoeg.” De heer Pille: ’’Waarom ’’Kamil- lehoeve” en geen ’’Kamillehof’. En laten we het dan Weidebloe- menkwartier’ noemen.” Burgemeester, schaterend: ”Ach man, schei toch uit.” De heer Pille, dromerig: ’’Made lievenhof, Pinksterbloemhof De heer Huizer (Herv.Gr.), kraai end: „Oud-wethouder-Pillehof”. Zo ging het nog een tijdje door. Totdat de burgemeester zei, dat aan het begin van de straten bordjes komen te staan, waarop men duidelijk wordt verwezen naar de omliggende toestanden. Toen vond iedereen alles maar goed. Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. i FT ’v-

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 1