Reisbureau A. van Ginkel De Professor op kattepoten WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF MOBIL M©bil Flink meisje Garagecomplex is duurder geworden ^kabouters MANTOVANI o F #1’ Typiste/reisbureau-informatrice Vertegenwoordiger Expl. H. G. MIDDAG BLOMMERS SOcmstereoLP 0Qn tijdelijk slechts 0. SPECIALE PROMOTIEPLAAT Pagina 5 door A. B. Cox oekenweek ij oektiandel Huiraad’ Auto’s fietsen Wordt vervolgd Diversen SERVICESTATION - MINIMART CHOPINLAAN - WADDINXVEEN TELEFOON 01828-4411 Overig personeel gevraagd en aangeboden r Mevr. C. van de Bas, J. D. Kade 69, W’veen Huizen/Kamers gevr. en aangeb. Huish. personeel gevraagd en aangeboden kleding Tank en spaar bij Mobil. Bij elke 5 liter benzine' gratis 1 zegel voor prachtige premies tegen leuke lage prijzen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 27 febr. 1969 vraagt in verband met verdere uitbreiding een Leeftijd tussen 25-40 jaar. Brieven nr L 415 bureau van dit blad. 33. Meneer Otter ging regelrecht naar zijn drijfhut in de Water- kwaakse Plas. Maar juist toen hij de loopplank van zijn drijfhut wil de oplopen sprong er iemand - en dat was meneer Kwakebeen - met een reusachtige plons het water in Meneer Otter deed geschrokken een stapje opzij, maar het stapje was nèt iets te klein, zodat hij door een grote plens water van onder tot boven werd natgesproeid O, wat was meneer Otter kwaad. Hij plofte zowat. ”Dat is al de drie Middelgroot garagebedrijf in Z.-Holland. Dealer van een der meest bekende merken vraagt: Kandidaten dienen te beschikken over voldoen de technische kennis en verkoopervaring, liefst in autobranche. Flinke jongeman, 19 jaar vraagt WERK voor de vrij dagmiddag. In bezit van rijbewijs. Gedacht wordt aan het rondbrengen van bestellingen. Zuidkade 58, W’veen. THUISWERK gevraagd: liefst schrijf- of typewerk. Br. nr L151-9 bur. v. d. bl. LIANE, vierde 23 februari haar 40ste verjaardag On danks haar 2 grote doch ters zal zij zich eenzaam voelen. Bent u misschien die heer liefst met goede algemene ontwikkeling, die haar 41ste verjaardag tot een onvergefelijke dag kan maken? Maakt U dan met haar kennis via het Duits- Nederlands bemiddelings bureau P. van Nieuwenho ven, Postfach 1466, 424 Emmerich W. Duitsland. Gevraagd voor de huishou ding: kant 45, W’veen. Te koop aangeboden: POP PENWAGEN, solex en 21/2 pits butagassteL J. Dorre- kenskade 21 (w) HOOFDSTUK XVII Cantrell speelt zjjn troeven uit I „DE VOS” AUTOBEDRIJF Opel Coupé 1968 Opel Coupé 1965 Opel Rekord 1966 Opel Kadett 1965 Opel Kadett 1963 Glas 1700 GT 1965 Taunus Combi 1964 Fiat 600 1968 Buick Special 1964 Oldsmobile 1964 Garage Dorpstraat 59 telefoon 2787 Kon. Wilhelminasingel 30 telefoon 2554 Inruil en financiering Verkoop alle merken. Verkoop alle maten banden Glasbreuk? Glasservice. Hogendoom bellen. Vlotte reparatie en plaatsing van nieuwe grote objecten, bel 2520. In mei 1966 voteerde de raad hier voor f 380.000,-. Dit bedrag is ontoe reikend gebleken door prijsstijgin gen, invoering van de BTW en de aanpassing van de dienstwoningen aan nieuwe wenken en voorschrif ten. Bestel nu reeds uw behang en witwerk. Dit voorkomt voor straks teleurstelling. Schildersbedrijf J. M. Schanssema, Peter Zuid- laan 116, W’veen, teL 01828 4225. Wordt KWASTELATEUR zei de Kok van de week. Verf jij nu maar met Yog hurt ,dan verf ik wel met VERF van Hogendoom zei ik. U ook??? Telefoon 2166 WADDINXVEEN B. en W. vra gen de gemeenteraad een aanvul lend krediet van 90.000,- voor de bouw van het tweede gedeelte van het gemeentelijk garagecomplex aan de Noordkade. Gevraagd FLINKE JON GEN (16-18 jaar) voor lichte werkzaamheden in jutebe- drijf. Aanmelden: Zuidplas- straat 2, Moerkapelle. Energ. jongeman, 42 jaar oud, zoekt voor halve da gen WERK. Onverschillig wat: Br. nr. LI 58-1 bur. van dit blad. Te koop gevraagd: JON GENSFIETS 8-10 jaar. W. Buninglaan 98, W’veen Te koop: VOLKSWAGEN luxe 1959 in goede staat. Olievrije motor. Tevens oliehaard inferno. Bran dend te zien en gratis aan leg. J. W. Frisoweg 55 te W’veen Maak afspraken over Be hang en schilderwerken. Bel 2520 Bel Hogendoom en u wordt vlot geholpen. Wie wil een hondje van ons? 6 weken oud, mnl. ge slacht. Gebasterde kees, klein van stuk. Zwart bruin. TëL 01802-561. A. Schuring, Schoolstraat 21, Zevenhuizen. THE WORLD OF MANTOVANI O.a. Some entchanted evening, Ebb tide, Perhaps, perhaps, perhaps. Decca DY 118 500 MUZIEKHUIS Grammofoonplaten speciaalzaken Waddinxveen, Dorpsstraat 58, tel. 4583 Alblasserdam, Papendrecht Te koop: Dressoir 30,-; 2 losse banken van 75,- en 125,-. Kerkweg 138 tt W’veen. De winter voorbij??? Bel 2520 voor vlot Behangwerk Bel Hogendoom even en maak even keus en een af spraak. Te koop: grote partij berg meubels vanaf 140,-. Kerkweg 138, W’veen. Stalen kantoormeubelen, vraagt onze nieuwe catalo gus aan. Boekhandel Bur ger, Dorpstraat 80; teL 2298 Te koop: compL slaapka mer bestaande uit 3-deurs kast, ledikant, en 2 nacht kastjes: 125,-; 2 deurs lin nenkast 60,-; 2 pers, ledi- Kerkweg 138, Werknemer op kwekerij zoekt z.s.m. KOSTHUIS m. huiselijk verkeer in eenv. chr. gezin of bij wed. in W’veen of omg. Br. J. Hol- werda, Irenelaan 7, Heer- de (G), tel. 05782-2081. Meisje van 21 jaar zoekt KAMER in Waddinxveen. Br. nr. L-151-8 bur v. d. bl. Gevraagd: WERKSTER voor halve dag per week. Mevr. Roest, Peter Zuid- laan 57, tel. 01828-4246. Te koop: WITTE TROUW JAPON met toebeh. maat 40 en draaifauteuiL zw. skai Te bevr. P. Zuidlaan 50. Te koop: 4 armfauteuils, 4 stoelen, dressoir, tafel, moet weg. t.e.a.b. J. C. Tui- nenburg, Teldersstraat 27, Gouda (oost) Te koop: Minisets van f 60 voor 42,50; salontafels m. keerblad van 95,- voor 67,50. Kerkweg 138, W’veen. Direct leeg te aanvaarden met vrije vestiging te Bos koop. HOEKWONING, bj. 1962. Indeling: grote ka mer, drie slaapkamers, kel der, douche, vaste trap naar flinke zolder enz. Ga rage, grote tuin Prijs 45.000,- vrij op naam. geen BTW. Inlichtingen tel. 01720-6765, W. Grandia, Hooftstraat 148, Alphen a. d. Rijn. Sollicitaties: Kerkweg 207, Waddinxveen, telefoon 4488*. KATHARINE, weduwe van 55 jaar. Haar zoon is arts en haar dochter is lerares. Bent u tussen de 55 en 65 jaar, heeft u een vast be roep met een goed inko men, dan wil ik gaarne met u kennismaken. U kunt met mij in kontakt komen via het Duits-Nederlands bemiddelingsbureau P. van Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W. Did'koopje. en tachtigste keer!” gromde hij bevend van ingehouden woede. ”Ha meneer Otter!” riep meneer Kwakebeen, die met forse slagen door het water schoot en vrolijk zwaaide. ’’Lekker watertje hè?” Meneer Otter schudde nijdig de waterdruppels van zich af en ging zonder iets te zeggen zijn drijfhut binnen. ”Die Kwakebeen verveelt me...” gromde hij bleek van drift. ’’Iede re keer spat hij me nathet lijkt wel of hij het met opzet doet. Ik Geboden wordt een 1 gratis opleiding tot reisbureau-informa- trice 2 goed salaris 3 ruime vakantiemogelijkheden. Vereist is echter: A Mulo- of HBS-diploma alsmede type diploma B leeftijd 16 tot 18 jaar C grote zelfstandigheid D prettige omgangsvormen. Voor Evangelie gemeente „Bethel”, Burg. Colijnstr. 83-85. Samenkomsten: El ke zondagmorgen half tien en d onderdagavonds 8 uur. KUNSTGEBITTEN REPA RATIE Tandtechnisch Be drijf D. Baks, L. Tiende- weg 32, Gouda, tel. 4778. Behang in overvloed, Plak- tafels bij de vleet. Plak- meel in massa’s. Keus... verschrikkelijk veel. Vlug naar Hogendoorn. Te koop: VISAQUARIUM met toebehoren. Burg. Trooststraat 86, W’veen. SUZIE, 31 jaar, gescheiden heeft een zoontje van 12 jaar. Is er in Nederland nog een vakman met eigen zaak en woning, die hen al lebei liefdevol op wil ne men in zijn hart. U kunt met hen kennismaken via he Duits-Nederlands be middelingsbureau P. van Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W. Did. DORIS, 32 jaar is schuld loos gescheiden. Ze is in bezit van rijbewijs. Een vaste voorstelling van haar toekomstige echtgenoot heeft ze niet. Haar dochter tje van 3 jaar zou er ook graag een broertje of zusje bij willen hebben als haar nieuwe pappie een klein kindje heeft. U kunt met haar kennismaken via het Duits-Nederlands bemidde lingsbureau P. van Nieu wenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W. Duits land. 8 ■burger zal hem VERBIEDEN in mijn wa ter te duiken”. Maar meneer Otter stokte op eens. Hij kon meneer Kwakebeen immers niet verbieden? De Water- kwaakse Plas was toch van nie mand? Bah, wat jammer Maar opeens moest hij aan de hekken maker denken, en de boom, en het heken toen wist hij meteen wat hem te doen stond. Hij pakte haas tig een hamer, en zij zaag en spijkers, en rende halsoverkop naar buiten. Te koop: gebr. bankstellen vanaf 75,-. Kerkweg 138, W’veen Te koop: z.g.a.n. bankstel, geheel skai van 875,- voor 350,-. Kerkweg 138, W’veen. Tim was gegaan. Eindelijk had hij geluisterd naar het waanzinnige ge fluister van Duncan, dat het enige, wat hij nu kon doen, was de strenge arm van de wet te gehoorzamen, dat er gauw een gaatje gevonden zou worden hem uit deze moeilijkheid te helpen, dat hij, Duncan, in Tims afwezig heid voor alles zou zorgen, vooral voor Marjorie en dat hij, Tim, geen suffe idioot moest zijn om in Cantrells kaarten te spelen door tegenstand te bieden - tenslotte was Tim overgehaald te gaan. Een groter ongeluk was, dat de Professor ook heen was gegaan. Cantrell had de gelegenheid aangegrepen, toen Tim aan het krakelen was met de agent en Duncan, om de Professor in een tas, die hij extra voor dit doel had meegebracht, te wippen en hem weg te rukken onder de ogen van de anderen, vóór zij beseften, wat hij deed. Toen dit een paar minuten na Tims weerstrevend ver trek tot hen doordrong, was het te laat hem achterna te gaan. Op dit ogenblik was de overwinning beslist aan Can trell. „O, Duncan, wat zullen we doen?” weeklaagde Marjo rie. „Het is meer dan treurig! En juist nu alles zo won der goed scheen te gaan!” „Trek je er niets van aan, Marjorie,” verzekerde Dun can. „Het zal gemakkelijk genoeg zijn Tim vrij te krij gen, als hij morgenochtend voor moet komen. Ik weet zeker, dat het heel wat moeite zal kosten de uh je vader weer hier te zien. Laten we eens bedenken, welke stappen we het beste kunnen nemen, wat Tim aangaat. We moeten in de eerste plaats aan hem denken.” Marjorie fronste haar voorhoofd, maar zei niets. Betty sprak het eerste. „Zei die rare politieman niet, dat de kat het eigendom van Professor Cantrell is?” vroeg ze. „Ja,” antwoordde Marjorie. „Maar is dat zo? Ik zou zeggen, dat in deze om standigheden de kat jouw eigendom was, Marjorie.” Duncan klapte in zijn handen. „Mijn vrouwtje, je slaat de spijker op de kop! Natuurlijk is hij van Marjorie. Cantrell heeft een valse verklaring af gelegd! Nou, het zalZijn gezicht betrok. „O! Nu doorzie ik hem pas. Niemand weet, dat de kat Marjorie’s vader is. Hij zal hetzelfde verhaal opdissen, als hij tegen Sybil deed, dat de kat voor onderzoekingen gebruikt werd en in dat ge val valt hij natuurlijk onder Professors Ridgeley’s testa ment, met de rest van die wetenschappelijke dingen en het laboratorium. Daar zit de knoop! Toch zie ik niet in, waarom we het niet op onze manier zouden kunnen pro beren.” „Ja,” viel Marjorie in, „en als we het zouden kunnen, zou Cantrell toch in een scheve verhouding komen te staan, hè?” „Dat zou hij zeker,” beaamde Duncan. „Het lijkt mij het beste om allereerst eens rond te loeren en precies te weten te komen, wat Cantrell gedaan heeft. Is er in St. John’s Wood niemand, die Cantrell in zijn vertrouwen genomen kan hebben, Marjorie? En kan jij die niet uit horen?” „Mijn tante is er,” zei Marjorie. „Zij en Professor Can trell zijn dikke vrienden en het zou me niets verwonde ren, als hij haar had verteld, wat hij uitgevoerd had. Maar ik twijfel er hard aan iets uit haar te krijgen.” „Je moet haar toch aan de tand voelen. Wees tactvol en diplomatiek. Het zou ons enorm helpen, als we iets wisten.” „Ik zal mijn best doen, maar veel hoop heb ik niet,” zei Marjorie. „Dan ga ik ondertussen naar je advocaat en vertel hem, zoveel ik kan. Er is geen tijd te verliezen. Marjorie en als je het niet erg vindt, dat ik zo over je beschik, zou ik je aanraden direct op weg te gaan. O, en als je iets te horen krijgt, wil je dan aan het eind van detuin ko men, op de plek, waar Tim me eens mee naar toe nam? Dan maak ik, dat ik er ben. Je zou iets kunnen weten, waar we onmiddellijk op door konden werken, snap je.” Marjorie glimlachte. „Afgesproken als Betty het ten minste goed vindt.” „Dat jij zo’n romantische samenkomst met Duncan hebt?” lachte Betty. „Integendeel, het kan hem alleen goed doen-” „Schikt het je tegen achten, Duncan? Ja? Nu, ik vlieg hoor! Dag Betty, hartelijk bedankt allebei! Dag!” II Op weg naar St. John’s Wood overdacht Marjorie ern stig het probleem, hoe tante Georgina aan te pakken. Het zou nutteloos zijn te trachten enige inlichtingen uit Cantrell zelf te trekken; nog de vaste mislukking daar gelaten, zou het alleen argwaan wekken. Aan de andere kant, als ze zorgvuldig te werk ging, zou tante Georgina, die, zoals Marjorie veronderstelde, de vertrouwelinge en helpster van Cantrell was, misschien haar voorzichtig heid prijs geven voor haar overwinningsgevoel. Daar was Marjorie’s hoop op gevestigd. Toen ze daarom het salon, waar tante Georgina zat, binnentrad, zette ze een diep neerslachtig gezicht en liet zich moedeloos in een stoel vallen. WALTRAUD, een geschei den 53-jarige, van beroep steno-typiste met middel bare schoolopleiding is er van overtuigd, dat de heer, die aan haar wensen vol doet, deze advertentie leest. Bent u ambtenaar of .Ld. en wilt u uw levens avond doorbrengen met ’n veelzijdig geïnteresseerde vrouw? Maakt u dan kgn- nis met haar via het Duits- Nederlands bemiddelings bureau P. van Nieuwenho ven, Postfach 1466, 424 Em merich. Bel voor interieuradvies Uw VAKMAN. Bel 2520 en bel Hogendoom. Op be- hanggebied een kei Reclame aanbieding! Chroom-drager met mand je: 7.95 bij Wielaard voor de fiets, Dorpstraat 26, teL 2009. Haal even dat beroemd ge worden emmertje witpasta bij Hogendoom tegen dat goedkope prijsje. Vergeet die witkwast niet voor een LUISE, een Duits spreken de Ital. vrouw, 56 jaar, zou graag in kennis komen met een veehandelaar in ruste. Zij houdt van het rustige plattelandsleven. Bent u tussen de 58 en 68 jaar en zoekt u een nog flinke, goed uitziende vrouw, schrijf dan naar het Duits- Nederlands bemiddelings bureau P. van Nieuwenho ven, Postfach 1466. 424 Em merich W. Duitsland “The ■U-Ö/yLJ OF i éMAh/TOVAM zzzx,. -*■ i IVFCM Het was duidelijk, dat tante Georgina naar nieuws dorstte. Cantrell was nog niet teruggekeerd en het was aan haar opgewonden verschijning te zien, dat zij niets van zijn plannen voor die middag afwist. Marjorie wachtte, tot zij eerst zou spreken. Dat het niet lang op zich wachten. „En Marjorie,” merkte ze met grimmige ironie op, „je ziet er treurig uit. Is er iets gebeurd, dat je uit je evenwicht geslagen bent?” Marjorie richtte een paar berouwvolle ogen op haar tantes gezicht. „Ja, Tante,” antwoordde ze ongelukkig. „Ik ben bang, dat Professor Cantrell ons allen verslagen heeft.” Ze zuchtte diep. „Wat heeft het voor nut hem weerstand te bieden? Hij is veel te knap voor Tim, is het niet zo?” „Er zou niet veel voor Professor Cantrell te zeggen zijn, als hij het niet was. Vertel maar eens, wat er ge beurd is, Marjorie.” „Tim is gearresteerd, omdat hij vader gestolen heeft. Denkt u, dat hij een heel lange gevangenisstraf zal krij gen?” „Niet zo lang, als hij verdient, daar ben ik van over tuigd. En wat gebeurde er met die kat?” Tante Georgina had vastbesloten geweigerd over de van gedaante ver wisselde Professor anders te spreken dan „die kat”. „Professor Cantrell heeft hem, Tante. O! O! Hoe wist hij hem toch te vinden? Ik dacht nogal, dat wij zo knap waren.” Tante Georgina lachte onvriendelijk. „Zo, begin je te beseffen, wat dwaas je was om te denken, dat jij en die belachelijke jongen opgewassen zouden zijn tegen een man met hersens als Professor Cantrell? Ik ben blij ein delijk lichtpuntjes van verstand in je te ontdekken. Mar jorie. Maar jij was het zelf, die de Professor op het goede spoor bracht, als je dat een voldoening is.” „Ik, Tante?” Marjorie was geheel geschrokken. „Maar hoe?” „Door gisteravond op die kinderachtige manier victo rie over hem te kraaien. Zodra jij de naam van die ma dame Bellini noemde en het onwettige bedrog uitlegde, waardoor jouw neef en zijn kostbare vriend haar dwon gen van de kat afstand te doen, wist Professor Cantrell alles, wat hij nodig had om de hele abominabele zaak tegen te gaan.” Gelukkig zag tante Georgina geen reden, waarom zij van haar overwinning over haar nichtje niet ten volle zou genieten. „Hij ging na het eten regelrecht naar die vrouw, liet haar een stuk tekenen, waarin alles stond, wat er ge beurd was en kreeg een uitvoerige beschrijving van de man, die zich voorgesteld had als de eigenaar van de kat Daar had hij natuurlijk geen moeite mee. En nadat hij jou deze morgen naar Chelsea gevolgd was, (ja, het kwam nooit bij je op, dat hij zo iets doen zou, hè?) kon hij een politieagent meenemen en het overige deel van zijn plannen uitvoeren, waarvan hij me vanmiddag aan tafel vertelde. Werkelijk, Marjorie, je bent een groter onnozel bloed, dan ik je ooit voor aan zag, om je in te beelden, dat je een betere man kon krijgen. En wat die onbeschaamde, jonge man aangaat, hoop ik, dat dit een ernstige, strenge les voor hem zal zijn. Ook hoop ik, dat je in de toekomst je wat vriendelijker en gevoeliger te genover Professor Cantrell zal gedragen.” „Ja, Tante,” mompelde Marjorie onderdanig. Zij had losgekregen, wat zij wilde weten en misgunde haar tante haar triomf niet. Het zat niet in Marjorie om klein te doen. Om acht uur ontmoette ze Duncan aan het eind van de tuin en gaf hem een verslag van haar gesprek met tante Georgina. „Umf! Dat is ongeveer, zoals ik verwacht had. Ik ben naar die advocaat geweest en hij zegt, dat het niet veel moeite zal kosten Tim morgen op jouw getuigenis vrij te krijgen. Dat zaakje met madame Bellini is nogal onge lukkig, maar we moeten volhouden, dat de kat van jou is en dat Tim namens jou, dus met jouw medeweten en goedkeuring, handelde.” „Maar het is toch duidelijk, dat de kat van mij is, als hij aan niemand toebehoort?” Kabouters kosten 50 cent per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere regel vet extra 70 cent. Plaatsingen uitsluitend d contant. Contact- prijs op aanvraag. Brieven onder nummer 25 cent extra. Bewijsnummer 20 cent extra. Kabouters op geven vóór dins dagmiddag drie uur bij het bureau van dit blad: Oranjelaan 30a, Waddinxveen. I.ISÜ /Ml wi'i' A

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 5