uit van Kerken ontmoeten elkaar bij notaris Gouden jubileumfeest A.N.B.B. afd. Waddinxveen Zevenhuizen praat uit op openhartige contactavond i Jaarlijkse prijs Kunstcentrum achter Nesse J „Dienststraat” H- iibi Pagina 6 ;l.ï. Zevenhuizen J8 i Moerkapelle Feestavond „Het Mosterdzaadje” BURGERLIJKE STAND I r - Waddinxveen Zevenhuizen S ''-’W „Manager” Spoorovergang Verkeerslichten Aardgas WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 27 febr. 1969 (foto Sjaak Noteboom) Noordelijke (foto Sjaak Noteboom) (foto Sjaak Noteboom) V' - WADDINXVEEN Een receptie in het Verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat op zaterdagmiddag ging als voorproefje vooraf aan de jubileum- feestavond dinsdag, waarmee de afdeling Waddinxveen van de Algemene Bond voor de Bouwnijverheid het 50-jarig bestaan vierde. Een feestelijk gezellige ontvangstzaal vol bloemen, vol vrolijke gezichten en allerharte lijkste toespraken. tholieke kerk, die samen in Groens- waard de ’’Ontmoetingskerk” gaan gebruiken. Tevens werd de oprich- tingsacte verleden van de stichting, die de kerk gaat exploiteren. Onder het toeziend oog van de notaris zet Een bont programma van het ac cordeon duo De Gerto’s, de Sketch- groep De Wiedo’s, een muzikale we reldreis met Josey en Co. en de ba lans en jongleur Ferry Dewis heeft van half negen tot half twaalf het talrijke publiek van ’t begin tot het eind kostelijk vermaakt. Een zeer ge slaagde afsluiting van een goed op gezette herdenking van vijftig jaren bouwvakstrijd. Maandag was het een belangrijke dag voor kerkdijk Waddinxveen. Ten kantore van notaris In ’t Hol werd het contract getekend, waarin de samenwerking is vastgelegd tus sen de Gereformeerde en Rooms-Ka- zal komen. Reeds op 15 maart 1968 was hier om verzocht en inmiddels hebben Gedeputeerde Staten de mi nister gunstig geadviseerd. Het grote, zeven miljoen gulden vergende plan om de wegen te re construeren kwam ook ter sprake. Voor de pauze was er een klank beeld „Hoe bouwen wij een (levens) huis”, verder was er de ziekenbus, een gedichtenwedstrijd en een quiz. Ook werd er afscheid genomen van de presidente mevr. Havenaar. Haar opvolgster wordt mej. J. Diezing. De avond werd gesloten door Ds. J. v.d. Heuvel. Ondertrouwd: Karel Albert van de Rhee en Lena Johanna Clazing. Geboren: Willemina Jacoba, d.v. T. van Middelkoop en W. C. Hoogen- doom; Dirk, z.v. W. P. Verwey en W. Koolwijk; JgpaccaVaalja jvP Kobrua en J. M. Luteijn; Jesha’ja, z.v. J. A. Dirksen en H. Hondius; Wilhelmina Grietje, d.v. A. de Wit en G. Molenaar; Paulus Franciscus Jo hannes, z.v. F. H. M. de Frankrijker en A. M. van Hal; Christina, d.v. de Gelder en C. van Veen; Edo Jacob Franciscus, z.v. T. W. Beemsterboer en F. H. Booghmans. Overleden: Prevo ev van der Linden, Lena, oud 50 jaar. Gehuwd: J. J. van der Loo en C. Munneke. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. v. d. Heuvel; 18.30 uur: ds. H. Jonger- den, Veenendaal. Herv. wjjkgebouw: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 18.30 uur: ds. J. v.d. Heu vel. Bethel: 9.30 uur: ds. H. Roelofsen, Zeist; 19 uur: ds. T. v. ’t Veld. Immanuelkerk: 9.30 uur: ds. M. C. Koole, Den Haag; 19 uur: dr. A. van Haarlem. Geref. Kerk: 9 uur en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek; 18.30 uur: ds. D. Kui per, Schoonhoven. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Oud Ger. Gem.: Zuidkade 158, 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur leesdienst; 7.00 uur: ds. H. Rijksen, Gouda. Remonstr. kerk: 10.30 uur: streek- dienst Alphen a.d. Rijn. Evang.gem. Bethel: Boskoop, Burg. Colijnstr. 9.30 uur: samenkomst. Idem donderdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. Boertje te Krimpen aan de Lek; 18.30 uur: ds. H. C. v. Itterzon te Gouda. Ger. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. 1 Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. G. van der Vlist (Bediening heilige Doop); 19.00 uur: Jeugddienst o.l.v. wica J. J. Brörens van Voorburg. Geref. Kerk: 9.30 uur: ds. J. Bos; 18.30 uur: ds. T. Kamper van Zoe- termeer. Ver. Vrjjz. Herv.: Geen dienst. enkele andere in het land ouder is dan de moeder: de Nederlandse bond, die in 1919 werd opgericht.Hij bracht hulde aan de pioniers en sprak vertrouwen uit in de toekomst nu een kwart van onze mensen de jonge garde vormt. Een enveloppe met inhoud vergezelde deze avonden De burgemeester feliciteerde na mens het gemeentebestuur en zei: ’’Scholen, woningen, winkels en fa brieksgebouwen zijn in Waddinxveen verrezen mede dank zij uw werk!Al len lid van een vakbond en van hun politieke partij daar moet het op aan! Een driewerf hoera voor deze jubilerende afdeling!” De districtbestuurder, de heer Van der Plas, noemde Waddinxveen een voorbeeld voor vele afdelingen. Hij memoreerde uit de archieven vele namen die nu nog met ere in de he rinnering zijn. Namens de Besturenbond sprak de ZEVENHUIZEN De vorige week gehouden contactavond tussen burgerjj en gemeentebestuur in Hotel Vos is een groot succes geworden. Er waren honderd personen aanwezig, van wie er 44 in totaal 60 vragen hadden in gediend. In zjjn openingswoord toonde de burgemeester zich verheugd over deze grote opkomst. Hij meende te kunnen stellen dat men meeleeft met de gemeenschap Zevenhuizen en met het wel en wee van de gemeente. De bur gemeester hoopte, dat de afstand tussen bestuurders en bestuurden, zo die er mocht zjjn, door deze avond kleiner zou worden. Overleden: Pieter Heij, wv. C. Bon tenbal 89 jaar; Arendje van den Bos wv. Willem Krijgsman, 63 jaar. Geboren: Steffen, z.v. K. W. H. de Groot en T. Dekkers; Johan Peter, z.v. J. C. Ooms en A. L. Dieleman; Arie Gerrit, z.v. J. G. van Vliet en G. A. Lekkerkerker. St. Victor kerk: 7.15, 9.00 en 11.00 uur, ma. t.m. vr. 7.45 uur, wo. 20.00 uur, za. 19.00 uur. St. Petrus kapel: 8.30; 11.15 en 17.30 uur, dl. 7.45, do. 20.00, za. 9.00 en 19.00 uur. De afdeling Waddinxveen van de Algemene Nederland se Bond voor de Bouwnijver heid bestaat vijftig jaar. Dit gouden feest werd gevierd met een receptie, waarop voorzitter Hey en zijn mede bestuursleden vele handen mochten schudden. Dat ge beurde zaterdag. Dinsdag volgde een feestavond. Ten aanzien van de oprukkende stad Rotterdam zei de heer Van ’t Verlaat dat het gemeentebestuur waakzaam zal moeten zijn en op de bres moet staan voor de land- en tuinbouwgebieden. „Wij zullen alles in het werk stellen om Oud Verlaat bij Zevenhuizen te houden,” zo be sloot de burgemeester. Op de Contactavond tussen burgerij en gemeentebestuur in Zevenhuizen was voor de eerste keer deze maquette te zien, waarop alle nieuwe plannen voor de gemeente zijn aangebracht. daar hij verwacht dat de aanleg van aardgas grote financiële consequen ties voor die bewoners zal hebben. Ook het raadslid T. Hoogendoom deelde deze mening. Ook vond hij „Leiden” geen eerlijke onderhande laars. Deze menigen werden niet ge deeld door de burgemeester en wet houder C. Kreft. Laatstgenoemde vond het juist een voordeel dat Lei den de levering verzorgd, daar hier dezelfde tarieven berekend worden als in de stad Leiden waar huis aan huis aardgas is. Dit alles naar aan leiding van een vraag naar de moge lijkheid om de tuinbouwbedrijven aan de Bredeweg aan te sluiten op het aardgasnet. Ook de toekomst van Zevenhuizen kwam uitgebreid aan de orde. Aan de hand van kaarten en de maquette werd het een en ander door de bur gemeester uiteengezet. WADDINXVEEN Ondanks het ongunstige weer waren velen geko men om de 33e jaarvergadering van „het Mosterdzaadje” bij te wonen. Het openingswoord werd door Ds. J. v.d. Heuvel gesproken. Hierbij wees hij op het nut dat het bezoeken van de vereniging voor de meisjes heeft. GOUDA De heer G. Bouwmees ter te Gouda, direkteur van de Goudsche verzekeringsmjj n.v.,heeft onder de naam Geert Bouwmeester- kunstprjjs een jaarlijkse prjjs, groot 2500,-- (vjjf en twintighonderd gulden) ingesteld teneinde de creati viteit van de kunstenaarleden van het goudse kunstcentrum Burgvliet te stimuleren. Deze prjjs zal elk jaar ttfdens de opening van de groepsexpositie- daags voor Hmel- vaartsdag- worden bekendgemaakt en uitgereikt. Om in aanmerking te komen voor de Geert Bouwmeesterprijs moet men op enkele uitzonderingen na niet alleen werkend lid van het Goudse Kunstcentrum Burgvliet, maar tevens woonachtig zijn in een van de gemeenten: Ammerstol,Berg- ambacht, Berkenwoude, Bodegraven Boskoop, Driebruggen, Gouda, Gou- derak, Haastrecht, Moordrecht, Ou- dewater, Reeuwijk, Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Waddinxveen en Ze venhuizen. De elk jaar wisselende jury zal uit drie niet-leden van Burgvliet bestaan, bij voorkeur ook niet in Gouda of in de Goudse streek woonachtig. In aanmerking voor de prijs komen niet alleen schilders, beeldhouwers en glazeniers maar ook ceramici, edelsmeden en foto grafen. Bij het toekennen van de prijs kan de jury eveneens rekening houden met het gehele oeuvre, dan wel in het ingezonden werk een be lofte zien. Het ingezonden werk be hoeft niet aan een richting of stijl gebonden te zijn. De bepalingen, die omtrent de Geert Bouwmeesterkunstprijs gel den, werden notarieel vastgelegd. Door de aanleg van deze straat ontstaat de mogelijkheid, dat auto’s van het terrein van de Nederlands Hervormde Kerk rechtstreeks naar de Oranjelaan-Noordkade kunnen rijden. Hierdoor kan tevens de uitrit bij de kerk naar de oprit van de Hef- brug vervallen, waardoor de ver keersveiligheid belangrijk zal wor den bevorderd. De kerkvoogdij heeft een verzoek ingediend tot uitbreiding van de parkeermogelijkheid nabij de Hefbrug. Aan de noord- en oost zijde van de kerk heeft de gemeente een stuk grond van ongeveer 540 vierkante meter in eigendom. B. en W. stellen de raad voor d,eze grond tegen een symbolische prijs aan de kerkvoogdij over te doen op voor waarde, dat deze voor verharding van het terrein zal zorgen. ■aW hier pastoor Saulenn zjjn handteke ning tot volle tevredenheid van de Gereformeerde predikant ds. B. Koekkoek. Bij een vraag over de verantwoor delijkheid van een burgemeester kwam ook de benoeming of verkie zing van een burgemeester ter spra ke. De burgemeester prefereerde de benoeming boven een verkiezing,om dat een verkiezing vaak niet onaf hankelijk is van een bepaalde groe pering. Wel meende de heer Van ’t Verlaat, dat de commissaris der ko ningin vooraf de raad moet peilen over de eisen, die zij aan een burge meester stelt. Ook meende de burge meester dat een burgemeester van na de oorlog veel meer een manager moet zijn, zoals men die voorheen al in het bedrijfsleven had. De meeste vragen hadden betrek king op verkeerszaken. Met de ramp in Driebruggen nog voor ogen werd de gevaarlijke situatie bij de spoor wegovergang in de Noordelijke Dwarsweg besproken. Dagelijks gaan hier ongeveer hon derd oudere kinderen over om naar scholen in Gouda en Waddinxveen te gaan en dat terwijl er alleen maar een automatische knipperlichtinstal- latie aanwezig is. Het gemeentebestuur had de Ne-; derlandse Spoorwegen hier al eens op gewezen, maar volgens de N.S. kunnen alleen maar ahobs aange bracht worden op wegen met een breedte van zeven meter. Volgens de burgemeester moet het in deze tijd van technocratie mogelijk zijn ahobs te maken voor smallere we gen. Het gemeentebestuur zal nog maals kontakt opnemen met de Ne derlandse Spoorwegen, maar zo stel de de eerste burger: „Wij staan er verder machteloos tegenover.” In een vraag was voorgesteld om het gevaarlijke kruispunt Dorps- straat-Noordelijke Dwarsweg te be veiligen met verkeerslichten. Des kundigen hadden in het verleden evenwel al gezegd dat dit niet mo gelijk is, daar er anders parkeerver boden moeten komen en opstoppin gen tot gevolg zal hebben. Als de driesprong een viersprong wordt (de Noordelijke Dwarsweg wordt name lijk doorgetrokken naar het uit breidingsplan „West”( zal alles op nieuw bekeken worden. Zeven inwoners aan de Bredeweg hadden gevraagd of die weg ver licht kan worden. De burgemeester zegde toe, dat hierover contact op genomen zal worden met de gemeen ten Waddinxveen en Moerkapelle, omdat de Bredeweg aan deze ge meenten grenst. Voor het Zuid- en Noordeinde is te verwachten dat er binnenkort een snelheidsbeperking tot 70 km/h De feestvergadering, werd dins dagavond met groot enthousiasme gehouden. Nadat voorzitter Hey allen een welkom had toegeroepen, kreeg de heer Jac. v.d. Plas, districtbe stuurder uit Rotterdam, het woord met een terugblik op het verleden en een oproep om in de toekomst zich aan te sluiten bij de realiteit van het leven! ”De prijsopdrijving moet te gengegaan en de vakbeweging moet er niet voor terugdeinzen zo nodig de c.a.o. tussentijds te verbreken, maar beter is een consequente prijs- stop!” De voorzitter, de heer Hey, be groette de aanwezigen, onder wie burgemeester Van der Hooft en echtgenote, de heer De Vreeze van het Hoofdbestuur, de heer Van der Plas voor het Districtsbestuur, de heer S. Pille als een van de pioniers van de eerste jaren en de vele ande re afgevaardigden van naburige af delingen en bevriende corporaties. „Na 1919 is de groei van de vakbe weging eigenlijk pas goed van de grond gekomen: Hulde aan de vrou wen, die steeds weer de mannen steunden in de strijd en aan vuur den tot actie en de contributie’s altijd klaar hadden liggen als een offer voor de zaak!” aldus de voorzitter. Hij was blij met zoveel jonge men sen naast zich in het bestuur, die nog wel wat jaren mee kunnen als hij volgend jaar zich zal terugtrekken. De heer De Vreeze memoreerde hoe ook de afd. Waddinxveen, naast WADDINXVEEN B. en W. stel len de gemeenteraad, die vanavond om 8 uur in vergadering bijeenkomt, voor een krediet van 22.500,- be schikbaar te stellen voor de aanleg van een ’’dienststraat” achter de Nesse. heer P. de Bruin. De heer S. Pille haalde herinneringen op van 43 ja ren strijd en opoffering en riep ook op tot inspanning voor ontwikkeling om ”bij te kunnen blijven!” Namens de Partij van de Arbeid sprak de heer Vlegeert en constateerde met blijdschap dat in deze bijeenkomst de spanningen en contraversen ont breken, die hij juist in een Partij ver gadering had meegemaakt. Vele bloemstukken kwamen binnen: o.a. van de Besturenbond, van de Meubelmakersbond en van de Kath. Bouwvakkers. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: autosleutel met etui nrs. 296 en K 7/090, suèdewant met lang gebreid boord, zwarte rubberlaarzen maat 38|, stalen noor met zwarte schoen, rode wollen want. Verloren: gouden kinderarmband- je, bruine herenportemonnaie met inhoud, rode step met d. blauw stuur linker gehaakte kinderhandschoen, blauw TOOS gymnastiekpakje, grij ze leren handschoen, rood-bruine meisjesfiets, 200 clematispotten in plastic zak, rijzweepje, houten noor met leren riempjes, bruine leren portemonnaie met inhoud, Turks paspoort nr. TR-A 930404. Het viel op, dat er onder de be langstellenden velen waren, die nog maar kort in Zevenhuizen woonach tig zijn. Aan het begin van de avond toonde de burgemeester ook een nieuwe maquette van Zevenhuizen, die juist de dag daarvoor was klaar gekomen. Bouwer van de maquette is de heer J. Bink sr uit Den Haag, vader van een ambtenaar van de Technische Dienst. Aan de heer Bink overhandigde de burgemeester een envelop met inhoud. Om het beantwoorden van de vra gen te vergemakkelijken had de bur gemeester ze in vijf groepen inge deeld. Deze groepen waren: 1. Con tact burgerij-gemeentebestuur, 2. Taak van de bestuursorganen en hun verantwoordelijkheid, 3. ver keerszaken, 4. Diversen, 5. Toe komstbeeld. By de rubriek „diversen” werd uitgebreid gediscussieerd over de aardgasvoorziening. De burge meester kon verheugd meedelen dat vorige week vrjjdag de eerste bewo ners aardgas hebben gekregen. Als ieder huis is aangesloten zal er nog een feestelijk tintje aan gegeven worden. Het raadslid P. Biemond stelde dat het er voor de bewoners buiten de bebouwde kom somber uit ziet, .J,.',.'

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 6