succes Gemeenteraad Zevenhuizen tennisbaan had van aarde in De Zevenklappers Aanleg veel voeten i Actieve winkeljuffrouw FRA-VA-KO’S warenhuizen DE BRON HM a I I I I Uitvoering van Voorwaarts werd daverend W f G 7 yi 6 3 s 331 L 11 KRUISWOORDPUZZEL 1 23151 R2EIE1 El Q!GBEil3EEl^IHGE3 d wk 7» X x !l Dubbele waarschuwing EIEREN GRATIS M I - FTH&IZ ak H® b J Ai® mp ■H 20. p. maand met ons exclusieve SPAAR-terwijl U speelt-SYSTEEM FR sBI I v. X e L. TtM T M194 a* B ■F? WurliTzeïC’ en GAWINA ELECTRONISCHE ORGELS “öFï J— Pagina 3 H Hl - P Ruilbeurs 4? c Plattelandsvrouwen CONTACTLENZEN 4 <- o z HOE? WAT? WAAROM?... Piassenloop - n.v. Herstellingsoorden Oranjevereniging 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 20 maart 1969 S ii (foto Sjaak Noteboom) 16 26 31 t 35 36 40 41 4. 48 55 62 O bij ssss Reeds voor 'A' Mr. Opticiën Contactlensspecialist 49r z K- /V p WADDINXVEEN De speeltuin vereniging ”De Paddestoel” houdt zaterdag 22 maart een ruilbeurs in het clubhuis aan de Lijsterbesstraat. Aanvang 14 uur. Ja, zo is het, dank zij contactlensspecialist Grit Die demonstreerde en vertelde mij over contactlenzen: vliesdunne kapjes die op het traanvocht drijven. Prettig aan te brengen en vlot at te nemen. Je voelt er niets van, maar zien In één woord fantastisch! Eikenlaan 54, Iep laan 122 Telefoon 24 01 Zevenhuizen zich langdurig 25.000 beschikbaar te stel- Wat heb jij? Wat bedoel je? Wel, Je beweert altijd zonder bril geen barst te zien en nu steek je zomaar een zebrapad over. Klopt m'n Jongen I Ik draag tegenwoordig contactlenzenI minuut af de geestdrift van het pu bliek op te wekken, vooral dankzij de originele aanpak en keuze van songs 1 Niet het minst droeg daartoe bij de aanstekelijke humor van de pre sentatrice en de beweeglijke leiding van de dirigente mevrouw Kleyn. In de kleuren rood en wit showden de dames him grappige costuums en wisten dadelijk hun gehoor mee te doen deinen op de maten van oude en nieuwe liedjes, en dadelijk daar na in groene pakjes het publiek mee te voeren naar Spanje en in een keur van Spaanse songs iets van de zuidelijke sfeer mee te doen bele ven. WADDINXVEEN Zaterdag werd in Reeuwijk de 17e nationale piassenloop gehouden, waaraan ook enkele atleten van de Waddinxveen- se atletiekver. AV 65 deelnamen. Bij de D-jongens over 600 m wist Ton Versluis met een 9e plaats zich als eerste Waddinxvener te plaatsen in 2.15.0, gevolgd door Jan v. Offeren (12e in 2.19.0) en Erik Plaisier (22e in 2.30.0) Bij de C-jongens over een af stand van 800 m. klasseerde Peter Nieuwets zich als eerste Waddinx vener met een 3e plaats in 2.19.4., Cees Versluis werd hier 9e in 2.48.0, W. v.d. Capelle 28e en G. v. Linge 38e. Bij de 1200 m voor A-jongens werden C. Hoogendoom en J. Hoo- gendoom resp. 8e en 9e met tijden van 5.13 voor Cor en 5.17 voor Jaap. Uit de groep van 160 deelnemers bij de senioren over 5 km werd J. van Leeuwen 73e in 18.48 en J. Droog 97e in 19.43. Geeft uw goede geld niet uit voor Bij van Eeuwen is plaats voor Zuidkade 3 - Waddinxveen - Telefoon 2105 U krijgt ze immers Onze speciale Voorjaarsaan- bieding Tuin-, Campingstoelen, Parasols, Veertjesbedden enz. enz. enz. 2^ 297 l 43. milhA ™BEWEG12,tEL3033 UUUUA KLEIWEG 108, TR.6033 p Waddinxveen, Kerkweg 189, tel. 4303 J Sinds 1898 V Onder de inzenders van de goede oplossing worden twee boekenbonnen verloot ter waarde van ersp. 7,50 en 5,-. Inzendingen tot uiterlijk vrijdag 28 maart aan de puzzelredactie: Oranjelaan 30a, Waddinxveen. WADDDINXVEEN De algemene ledenvergadering van de afdeling Waddinxveen van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- oorden en Gezondheidskolonies wordt gehouden op woensdag 2 april om 15 uur ten huize van mej. M. P. Herfst, Zuidkade 37. ZEVENHUIZEN Vorige week hield de Oranjevereniging „Oud- Verlaat” in het Verenigingsgebouw aan de Rottekade de jaarlijkse le denvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer P. J. Dul- laard, bleek dat het ledental in 1968 vrijwel constant rond de honderd is gebleven. Ook financieel ging het goed met de vereniging. Er was een ruim ba tig saldo. De secretaris is tijdens de bestuursverkiezing herkozen in die functie. Niet herkiesbaar waren de bestuursleden H. H. Kühlemeier en C. J. Reijm. Voor hen in de plaats werd gekozen de heren L. Tump en E. Blaauwendraat. Uitgebreid werd gesproken over de aktiviteiten welke dit jaar gehou den zullen worden. Op Koninginnedag zullen naast de kinderspelen ook veel spelen voor volwassenen gehouden worden op het plein van de chr. lagere school. Op een zaterdagavond in mei zal er op de Rotte een gondelvaart ge houden worden. De gondels zullen verlicht zijn en een muziekkorps zal het festijn luister bijzetten. Dagelijks geopend van 8.30 tot 18.00 uur. Vrijdagavond tot 9 uur. Westersingel 42-44, Rotterdam telefoon 010-136400, 8 lijnen ORGELSHOW DEMONSTRATIES te Gouda, in ons RIJDEND MUZIEKCENTRUM staande op de VARKENSMARKT. Dag. geopend van 10 tot 18 uur dinsdag-, donderdag- en vrijdag avond tot 21 uur. Aanvankelijk had de tennisclub verzocht om twee banen, maar tij dens het overleg met het gemeente bestuur is dit veranderd in één baan, omdat twee banen financieel niet haalbaar waren. Mocht blijken dat de tennisclub in de toekomst voldoende levensvatbaarheid heeft (momenteel zijn er al zo’n honderd leden) dan kan als nog besloten worden tot de aanleg van een tweede baan. De heer G. D. v.d. Broek (lib.) vond de huur prijs van 3.000 aan de hoge kant. Hierin werd hij bijgevallen door de heer K. Herweijer (sg). Het sportvel dencomplex (dat ’n investering verg de van drie ton) wordt voor 1250,- per jaar verhuurd en een tennisbaan van 25.000 voor 3.000. Hij stelde voor om of de ene huurprijs te verla gen, of de andere te verhogen. Op principiële gronden wilde de heer Herweijer weten, of de tennis baan ook op zondag geopend is. Ook de heer J. Hogenes vond de huurprijs bijzonder hoog. Hij wilde deze stellen op 2.000. Om dit moge lijk te maken wilde hij oefenhok en -muur en de aparte ingang laten ver vallen. De burgemeester antwoordde dat de exploitatie van de tennisbaan rond moet zijn, wil Den Haag zijn goedkeuring er aan geven. Dit kan al leen met een huur van 3.000. Als de ze lager zou komen te liggen, dan be tekent dat langdurig uitstel van de aanleg van de tennisbaan. Bovendien merkte de burgemeester op, dat de huur van de tennisbaan en het sport veldencomplex niet met elkaar ver geleken kunnen worden, omdat de re gels die voor de aanleg van een ten nisbaan gelden, niet van toepassing zijn voor het sportveldencomplex. Aan de heer Herweijer antwoordde de heer Van ’t Verlaat dat er geen be perkingen zullen gelden voor de openstelling, daar de tennisclub er dan geen belangstelling voor zou heb ben. De heer P. Biemond (ar) diende een amendement in. B. en W. hadden voorgesteld het werk onderhands op te dragen. (Van die bewuste, niet na der genoemde aannemer, was juist een dezer dagen bericht ontvangen dat hij het werk wil leveren voor het bedrag van 24.795,55). De heer Biemond wilde het werk openbaar aanbeste den en toonde met cijfers aan dat dit in ’t naast verleden altijd voordelig is geweest. Zijn amendement werd echter met zeven tegen drie stemmen verworpen. Daarvoor had de burge meester betoogd dat door de aard van dit object een onderhandse opdracht de voorkeur verdient. Tegen het voor stel stemde tenslotte alleen de heer Herweijer. Met de aanleg van de tennisbaan zal binnen een maand een aanvang worden genomen, zodat nog deze zo mer in Zevenhuizen getennist kan worden. Het kantoorgebouw van gemeente werken zal voor een bedrag van 4.000 een andere indeling krijgen. De huidige voldoet slecht, iedereen kan zo binnen lopen en er is geen aparte ruimte voor de bezoekers. De heer Van de Broek toonde zich verwonderd over het feit dat het ge bouw wel dienst kon doen als. hoofd kantoor van de gemeentewerken van vier samenwerkende gemeenten en nu voor één gemeente alleen ineens anders opgezet moet worden. Ook de Oostenrijkse kleuren en Tiroler-liederen brachten luide bij vals betuigingen en voetengetrap pel. Verbluffend was de grote vari- teit van dit programma met tussen het zingen, dansen en spelen door enkele leuke sketches, waarbij voor al ’’Herinneringen van vroeger” door twee ’’oude dametjes”, soms sentimenteel soms sarcastisch aan slag. Niet minder leefde de zaal mee, toen het schone lied: ”Wie is de baas in huis?” tot tegenstrijdige reacties verleidde. De voorzitter, kon aan het slot spreken van een zeer geslaagde uitvoering, dank zij alle medewer kers, aan wie heel hartelijk dank werd gebracht. Wethouder P. Lips woonde dit feest namens het gemeen tebestuur bij. De drumband van ’Voorwaarts’ weerde zich dapper op de ge slaagde uitvoering van vorige week. WADDINXVEEN Woensdag 12 maart werd voor de Bond van Plat telandsvrouwen, afd. Waddinxveen een demonstratie gehouden van paasgerechten. Daar mw. v.d. Put te door ziekte niet aanwezig kon zijn, werd de avond geopend door mw. v.d. Houwen, die in de eerste plaats mw. Meyburg van de Huis houdelijke Voorlichtingsdienst uit Voorburg welkom heette. Na enige mededelingen werd het woord aan mw. Meyburg gegeven, die op onderhoudende wijze een le zing hield over de oorsprong van de diverse paasgebruiken in ons land. Jammer genoeg zijn veel van derge- lijke folkloristische gebruiken door de tijden verloren gegaan, echter in Twente, de Achterhoek van Gelder land en Zeeland zijn nog enkele ou de gebruiken terug te vinden, b.v. het stoken van paasvuren, het lopen met paashaantjes op palmpasen e.d. Na de pauze werd men onthaald op allerlei heerlijke hapjes, o.a. gevul de eieren, slaatje en een toetje voor de pasen, waarvan mw. Meyburg het bereiden ervan demonstreerde. Mw. v.d. Houwen dankte mw. Mey burg hartelijk voor wat ze deze a- vond had gebracht. De burgemeester antwoorde dat het gebouw ten tijde van de samen werking ook niet voldeed aan de ei sen. De raad toonde zich verheugd over de voorgestelde verbetering van de ongewenste toestand van de stank- sloot langs de Noordelijke Dwars weg, ook al realiseerde zij zich volko men, dat de meest afdoende oplossing zou zijn de stichting van een rioolwa terzuiveringsinstallatie en de realise ring van het rioleringsplan. Door een hevel aan te brengen in de dijk van de Ringvaart komt er een behoorlijke kracht achter de door stroming te staan. Wel moeten, zo schreef het hoofd van gemeentewer ken in zijn rapport, ook de bewoners van de Noordelijke Dwarsweg hun medewerking verlenen door geen huis- en tuinvuil in de sloot te wer pen. Aan de postduivenvereniging werd Bij Van Urk de grootste keuss meer dan 150 instrumenten van alle vooraanstaande merken. Prijzen vanaf 995.- tot 28.000.- Ook in HUUR met recht van koop I WADDINXVEEN Een gezellige volle zaal in het Verenigingsgebouw aan je Stationsstraat en een enthousiast publiek waarborgden vrijdagavond een succesvol optreden van de muziekvereniging „Voorwaarts”, die volgens de woorden van voorzitter F. Rinseval „nooit tot zulke prestaties zou zjjn ge komen als niet een zo talentvolle dirigent als de heer A. Bosch Jr. uit Rijs wijk de leiding had”. In zjjn openingswoord vroeg de heer Rinseval de aan dacht voor de herboren drumband met majorettes onder leiding van de heer A. Hoogerdijk. Met de tamboermaitre, de heer C. Lensen, zorgde deze drum band voor een daverend en kleurrijke entree. Rytme en bevallige danspassen oogstten een levendige ovatie en zorgden voor een sfeervolle start van de avond. Alle hulde voor de pres taties en kostuums in deze nieuwe drumband-show. Het programma van de afdeling Muziek opende met een Huldigings- mars van Edv. Grieg, arr. C. v.d. Knaap, die met veel elan werd uit gevoerd. Gedragen en vol spanning klonken daarna ’’Introduction et Rondo” en ’’American Panorama” van K. van Dijk en John Darling. Een knappe interpretatie kreeg de wals ’’Kunstlerleben” van Johann Strauss, waarin tempo en rytme naar de bewerking van C. v.d. Knaap goed tot haar recht kwamen. ’’Brass Band Blues” en ’’American Petrol” imponeerden door bezielde en overtuigende weergave. Het laat ste nummer ’’Over de Top” een mars van H. J. Grosby symboliseerde het hele programma, dat spelers en au ditorium letterlijk over de top van kennen en genieten bracht. Een langdurige ovatie beloonde het symphatieke korps voor dit mu zikale festijn. In de pauze bracht een verloting tot versteviging van de kas, heel wat guldens in de kas van ’’Voorwaarts”. Na de pauze kwam voor het voet licht het eerste Huisvrouwen Show- orkest uit Utrecht. Dit orkest met alle mogelijke en onmogelijke mu ziekinstrumenten wist van de eerste grond beschikbaar gesteld voor de bouw van een clubgebouw aan de Noordelijke Dwarsweg. Dit gebouw zal dienst gaan doen als inkorfruim- te en verenigingslokaal. Het is een tij delijk onderkomen, dat zal moeten wijken als er nieuwe plannen komen, waardoor het gebouwtje in de weg komt te staan. Op de vraag hoe lang dat tijdelijk is, kon de burgemeester geen definitief antwoord geven. De begroting over 1969 zal, on voorziene omstandigheden daar gela ten, op donderdag 24 april behandeld worden. Een commissie van onderzoek van deze begroting bestaat uit de raads leden P. Biemond, C. J. v. Helden en T. Hoogendoorn, met als plaatsver vangers G. D. v.d. Broek, C. Roos en W. G. v. Vliet HORIZONTAAL 2 kledingstuk; 12 Amsterdams peil (afk.); 14 rustig; 15 devies; 16 op die wijze; 17 onderdeel van een tennispartij; 19 overblijfsel bij verbranding; 21 vogelprodukt; 22 duinvallei; 23 sierdek op een bed; 25 kloosterzuster; 27 korte spijker met bolle kop, 29 kleveri ge stof; 30 stootwapen; 32 dunne schroefboor; 33 voormalig Ned. eiland; 34 verward uitstaande, on verzorgde haardoos (figuurlijk); 36 vlaktemaat; 37 1000 meter (afk.); 38 kikvorsachtig dier; 39 korte tijdsduur; 41 titel (afk.); 42 kleverige lekkernij; 43 deel van Midden-Amerika; 44 bijvoeg lijk naamwoord (afk.); 45 rivier in Egypte; 47 snavel (van vogels); 48 Greenwichtijd (afk.); 50 at mosfeer (afk.); 52 plaats aan de Waal; 55 buffet voor dranken; 56 verblijfplaats voor dieren; 58 dik touw; 59 plotseling opkomende sterk in intensiteit toenemende ster; 60 gaping, verwijdering (fi guurlijk); 62 vlaag van eigenzin nigheid; 63 natuurlijke snelle gang van het paard; 64 boom; 65 paardeslee; 67 dat is (afk.): 68 bepaald Ned. persbureau (afk.); 69 muzieknoot; 70 droesem, dik: 72 beetwortel; 74 lidwoord: 75 beroep. ZEVENHUIZEN Het resultaat van de vier teams van de volleybal vereniging „De Zevenklappers” was zaterdagmiddag drie gelijke spelen en een nederlaag. De meisjes-junio- ren verloren in eigen huis met 3-0 van Be Fair. „De Zevenklappers” speelden slecht en waren vooral in de eerste set nergens. Daarna werd het spel iets redelijker. Het tweede damesteam kon tegen het op bezoek zijnde en verzwakte Jupiter II uit Oudewater een puntje bemachtigen. Ook kwam dit door het goede spel van enkele junioren die ingevallen waren. De A-junioren speelden in de kampioenskompetitie thuis tegen DOS A uit Schoonhoven Het werd ook hier 2-2. De Zeven klappers speelden over het alge meen goed, maar lieten in de laatste set de volle winst liggen. Ook 2-2 werd het bij de wedstrijd VSTS B-Zevenklappers B. Na een 2-0 achterstand werd dit gelijke spel behaald. In de laatste twee sets werd goed opgebouwd. Het betekent voor de B-junioren het eerste punt. VERTICAAL 1 toneelstuk enz. dat veel geld in kas brengt; 3 eerstkomende (afk.); 4 vogel; 5 gebogen priem; 6 deel van de dag (afk.); 7 on bepaald hoofdtelwoord; 8 uit drukking van ontkenning; 9 schenkbuisje aan een ketel; 10 boom; 11 gedrochtelijk wezen; 13 uit de pepermuntstruik berei de olie; 16 deel van de week; 18 eetlust; 20 gevleugeld dier; 22 Turkse munt; 24 bijwoord: 25 zelf kant van linnen; 26 snavel van 'n vogel; 28 voltooid; 30 direct, ter stond; 31 aanzienlijk, voornaam; 34 bergkloof; 35 te leen geven; 38 lange, stevige vogelveer; 40 mengsel van hars en vernis met hoge glans; 44 plaats waar gebak ken wordt; 46 beeldraadsel; 49 pe daal van een fiets; 51 plaats in Limburg; 53 Engels eiland; 54 dwaas; 55 lassoachtig werptouw; 57 in oprichting (afk.); 59 voor zetsel; 61 biersoort; 63 dwars hout aan ’n wegwijzer; 66 knaag dier; 67 projectieplaatje; 70 0.1 liter (afk.); 71 chemisch symbool; 72 type zeil vaartuig (afk.); 73 voorzetsel. De nieuwste I 6 ™aande?kschool bete- O onze mv^eks ■Js ZEVENHUIZEN - Dinsdagavond heeft de raad van bezig gehouden met een voorstel om een krediet van len voor de aanleg van een tennisbaan en deze baan in gebruik te, geven aan de ten nisclub „Zevenhuizen"B. en W. hadden voorgesteld de aanleg van de baan onder hands op te dragen en een huurprijs te berekenen van 3.000 per jaar. 27-J28 7j

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3