PROGRAMMA aan Epiloog maar een Proloog punt van MIDDELZWARE SHAG DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS ïr V Bazen kampioen Zuid-Holland Moerkapelle verliest punt sterk Bodegraven Gouwedames nog titel verwijderd Schaaknieuws I I <5 I Pagina 5 dekblad E Kaartavond WSE Tafeltennisnieuws MIDDE WARE SHAG PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT Biljartnieuws Klaverjasavond ten bate van blinden Klaverjasnieuws Tennisclub vergadert VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 20 maart 1969 SPOR SPORT IRT Een felle, maar vergeefse aan val van Moerkapelle op het doel van Bodegraven. handen 11.30 uur aan Groenew. 4-Zwervers 6 NIEUWE i® Be Fair gaat naar LRC. Gezien de ranglijst een gelijkwaardige kracht. Daarom moet er voor de Waddinx- veners een puntenverdeling uit de bus komen. 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 16.00 uur 16.00 uur 16.00 uur 16.00 uur 12.30 uur 16.00 uur 14.00 uur 13.30 uur 16.00 uur 16.30 uur 16.00 uur 16.30 uur 16.00 uur 14.45 uur 14.00 uur 16.00 uur 14.45 uur 16.30 uur 16.00 uur 15.15 uur Afdeling C: Groeneweg- Lekker kerk Sportlust 2-Be Fair 2 Floreant 2-Waddinxv. 2 Gouderak 2-Be Fair 3 Waddinxv. 3-J. Boys 4 Be Fair 4-Olympia 5 Siveo 2-Waddinxv. 4 Moerkapelle-zondag heeft een le lijke steek laten vallen. Het kwam niet verder dan een gelijkspel tegen een goed spelend Bodegraven. Een ieer kostbaar puntje dat wel eens beslissend kan zijn voor de titel. WADDINXVEEN De dames van „De Gouwe” ztfn slechts één punt van het kampioensschap af. Zaterdagavond versloeg De Gouwe met haar liefst 8-1 mede titelkandi daat G.Z.C. 1. Als de dames op 29 maart tegen B.Z. en P.C. gelijk spe len zfjn ze kampioen. In de wedstrijd tegen G.Z.C. on dervonden de dames weinig tegen stand. Door een goede aanvalsactie stond het spoedig 1-0 door een tref fer van Wil Rupke. Even later was het midachter Nella Rietveld die de middenveldbezetting in hield. Een klein kwartier voor de rust viel het eerste doelpunt. In het Bo- degraafse strafschopgebied beging een Bodegraver een overtreding, die door de scheidsrechter werd bestraft met een strafschop. Zwarteveld liet deze kans niet onbenut en scoorde onhoudbaar 0-1. Enkele weken geleden, liet RCV er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in de derby tegen Wad- dinxveen-zaterdag. Nu staat de re turn voor de deur. Waddinxveen zal zich nu willen revanceren. Dus staat een spannende wedstrijd te wachten. Wij geven RCV toch de beste kans op de overwinning. 14.45 uur Moerkapelle-Bergambacht 14.45 uur 16.00 uur 15.15 uur 14.45 uur 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur dag komt. Maar wil Waddinxveen >n de kopgroep mee blijven tellen, dan zal het moeten winnen. Erg ge rust zijn we er niet op. Een punten verdeling zien we wel. WSE 4-Gouda 8 Zwervers 7-Groeneweg 5 JUNIOREN Afdeling A: Unio-Be Fair W addinxveen-Nieuwkoop Nieuwerkerk-Groeneweg Be Fair 3-Olijmpia 3 Afdeling B: Be Fair-Donk Waddinxveen-WSE Am. S v- Moerkapelle Gr. Ammers-Groeneweg Be Fair 2-Jod. Boys 2 Groeneweg 2-Olympia 4 Be Fair 3-Waddinxveen 2 Nog steeds wordt het program ma in de war gestuurd door het slechte weer. Het wordt tijd, dat de weergoden nu eens mee gaan wer ken, anders ziet het er naar uit, dat de competitie niet eerder is afge werkt dan eind mei. eerste gevaarlijke opgevangen, had Moerkapelle zyn kruit verschoten. Bodegraven nam na het vlotte be gin van de bezoekers, die waar schijnlijk direct de beslissing had- ZEVENHUIZEN In de compe titie van de Verenigde Biljartvere nigingen Gouda en Omstreken speelden de vier teams van de bil jartvereniging „Hof van Holland” tegen vier teams van KAJ. Het team dat in de afdeling D uitkomt, leverde een zeer goede pres tatie door koploper KAJ-D in eigen huis met maar liefst 7-1 te verslaan. Het B en C-team kwamen niet ver der dan een 4-4 gelijkspel. Voor het B-team was dit een enigszins teleur stellend resultaat door KAJ-B zes plaatsen lager staat. Het A-team bleef na de 5-3 neder laag tegen KAJ-A op de onderste plaats. KAJ-A staat met 0,13 pnt meer op de een na onderste plaats. WADDINXVEEN In de kanti ne van de voetbalvereniging ’’Wad dinxveen” wordt vrijdagavond 21 maart om 20 uur een klaverjasavond gehouden, waarvan de baten ten goede komen aan de stichting „Vrienden van de Blinden” uit Gou da en omstreken. WSE zal eindelijk weer eens het *oet der overwinning proeven. Haas trecht, het gevreesde elftal uit 'Toegere jaren, is thans zo af ge kwakt dat WSE de buit thuis zal hou- d*n. Maar laat men het niet te ge- Sakkelijk opnemen. stand op 2-0 bracht. Nog voor de rust zag De Gouwe de voorsprong groeien naar 3-0 door een doelpunt van Tannie Noteboom. Na de rust hetzelfde spelbeeld: een sterk aanvallend Gouwe waar tegen G.Z.C. geen antwoord had, zo dat het de voorsprong met de regel maat van de klok kon vergroten. Treffers van Wil Rupke, Marrie van Ringelestein en Marjo Boers-Loch- mans brachten de stand op 6-0. Pas toen gelukte het G.Z.C. de eer te redden door de verdediging van De Gouwe te misleiden en te scoren 6-1. De Gouwe had echter het antwoord klaar. Met treffers van Jannie van Hoven en Wil Rupke werd de eind stand op 8-1 gebracht. B.Z. en P.C. 1-de Gouwe 1 heren 6-5 Het is de heren niet gelukt ook de laatste wedstrijd in de wintercom petitie in winst om te zetten, met 6-5 werd van B.Z. en P.C. verloren. In een harde wedstrijd moest De Gouwe in de laatste periode het hoofd bui gen. De Gouwe had in de eerste pe riode wel de leiding genomen via een voordeel strafworp die door Gijs v.d. Leden werd benut 0-1. In de tweede periode was het de ge vaarlijke midvoor van Bodegraven die een 2m. duel won en scoorde 1-1. Het was dezelfde Jan de Vries die opnieuw scoorde en hiermee Bode graven de leiding gaf 2-1. De Gouwe kreeg wederom via een voordeel strafworp de kans om de gelijkma ker te scoren, welke kans door Gijs v.d. Leden prompt werd benut 2-2. In de derde periode moest B.Z. en P.C. nogmaals tot betalen voor het harde spel. Wederom scoorde de Gouwe via een strafworp die nu be nut werd door Leo van Nieuwen- Huyzen 2-3. Het was Jan Pak van Bodegraven die met een afstands schot doelman Henk van Erk kans loos liet 3-3. In de vierde periode was het Bodegraven dat de leiding nam. Jan de Vries won 2x een 2m. duel en dat betekende 5-3. De Gou we vocht terug. Een afstandsschot van Henny v.d. Bosch bracht de stand op 5-4 maar Bodegraven had ook hier antwoord op: natuurlijk was het Jan de Vries die van af de 2m scoorde 6-4. Het laatste woord was echter voor De Gouwe: Leen Sol strafte een fout van de Bodegraven achter hoede goed af waarmee de stand op 6-5 kwam. Bodegraven ging toen het spel bevriezen om de voorsprong te handhaven wat ook lukte. Door deze overwinning is Bodegraven achter de Gouwe, dat reeds kampioen was, op de tweede plaats geëindigd in de winter competitie van de kring Gou- we-Rij nstreek. Sleutelstad 2-de Gqjjwe 2 heren 4-2 Het tweede heren zevental zag geen kans om van het sterke Sleu telstad te winnen. Nadat Sleutelstad de leiding had genomen was het Jan Kraan die met een afstandsschot de gelijkmaker scoorde. Sleutelstad zag echter toch kans om rustig uit te lo pen tot 4-1 voordat Piet de Graaff de eindstand op 4-2 kon bepalen. Sleu telstad was deze wedstrijd duidelijk ZEVENHUIZEN Vorige week rijn de op kunstijsbaan in Heeren- veen de langebaankampioenschap- pen van Zuid-Holland verreden. De Zevenhuizenaar Jan Bazen kwam als sterkste uit de strijd. Bazen won zowel de 500 als de 1500 meter. De 500 meter reed hij in 42,5 sec. en de schaatsmijt in 2.16.0. Hiermee had hij al een goede basis gelegd voor het kampioenschap. Op de 5.000 meter eindigde Jan Ba zen in een tijd van 8.52.5 weliswaar op de derde plaats, maar zijn naaste concurrenten Jan Augustinas en Sikko de Vries eindigden nog ach ter hem. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Jan Bazen, 42,5 sec. 2. Jan Augustinas, 42,8 sec., 3. Sikko de Vries 44,6 sec. 1500 meter: 1. Jan Bazen 2.16.0, 2. Jan Augustinas 2.19.7, 3. Sikko de Vries 2.19.8. 5000 meter: 1. Ravens- bergen 8.43.1; 2. Peter v.d. Meijden 8.45.3, 3. Jan Bazen 8.52.5. Eindklassement: 1. Jan Bazen 141.083; 2. Jan Augustinas 142.987; 3. Sikko de Vries 145.040 pnt. er wedstrijd. Het meeste dat Groeneweg weggelegd is, draw zijn. Waddinxveen-zondag gaat ZEVENHUIZEN De onderlinge wedstrijd van de klaverjasvereni ging „Hotel Vos” kenmerkte zich dit maal meer door de strijd om de tweede en derde plaats, dan om de bovenste plaats. Want G. Zweere eindigde met 5.034 punten met een ruime voorsprong op de eerste plaats W. v.d. Hoek bezette met 4769 pun ten de tweede plaats, terwijl P. Koole daar 63 punten achter bleef. De verdere uitslag is: 4. B. Vis 4535 pnt; 5. A. Karreman 4531 pnt; 6. C. Tol 4524 pnt; 7. B. Sleeuwen- hoek 4482 pnt; 8. J. v.d. Broek 4459 pnt; 9. A. de Kooter 4451 pnt; 10. W. de Zeeuw 4364 pnt. WADDINXVEEN Heden avond, donderdag 20 maart wordt in het clubhuis van W.S.E. een kaart avond gegeven, waarop gelegenheid is tot klaverjassen, pandoeren en kruisjassen. Aanvang 20 uur. jen willen forceren, het initiatief over. Er ontstonden aardige aanvallen weerskanten, maar de afwer king liet veel te wensen over. Men zag in het veld nu geen krachtsver schil meer, alhoewel Moerkapelle de Zaterdagvoetbal LRC-Be Fair W addinxv.-RC V Zevenhoven-Moerkapelle RCV 2-Zwammerdam 2 Spirit 4-Be Fair 3 Be Fair 4-Bodegraven 3 Be Fair 5-Waddinxv. 2 J. Boys 8-Be Fair 6 Aarl.veen 3-RCV 4 Zondagvoetbal: Moerkapelle-Donk Bergamb.-WaddinxH Vep-Groeneweg WSE-Haastr echt Bergamb. 2-Moerk. 2 Lekkerkerk 4-WSE 2 Waddinxv. 3-Haastrecht 3 14.30 uur Groenew. 2-Nieuwerkerk 5 14.30 uur WSE 3-Schoonhoven 3 12.00 uur Oudewater 2-Waddinxv. 4 14.30 uur Bergamb. 4-Waddinxv. 5 Groeneweg 3-Zwervers 5 12.00 uur Moerkapelle 3-GSV 7 12.00 uur Waddinxv. 6-Haastrecht 4 12.00 uur 13.15 uur Waddinxv. 7-Gouderak 5 13.15 uur Moerkapelle 4-Floreant 8 13.15 uur 13.15 uur 13.15 uur Slechts in de eerste fase van de «dstrijd gaf Moerkapelle tegen Bo degraven te zien dat het aan de kop Tan de ranglijst staat. Maar nadat Bodegraven de invallen had sterker. De kampioenskans van Gouwe 2 is nu wel erg klein gewor den. De Gouwe-Boskoop jongens 2-1. De aspiranten wonnen verdiend van Boskoop. Hoewel Boskoop de leiding had genomen in de eerste helft l^vam De Gouwe in de tweede helft jftjed terug. Het was eerst Dik Russnér die de gelijkmaker scoorde waarna Bas van Dorp de Gouwe de zage gaf nadat hij een goede aanval doeltreffend had afgerond 2-1. Programma: Vrijdag 21 maart: 6.30 uur: Jeugdavond in het gym nastiek lokaal van de Theo Thijs- senschool. Zaterdag 22 maart: 8.15 uur: de Sleutelstad-de Gouwe jongens; 8.35 uur: L.Z.C. 4-de Gouwe 4 heren (beide wedstrijden in Leiden). op be zoek bij Bergambacht, dat de laatste wedstrijden tamelijk goed voor de In de tweede helft zagen we een fel opererend Bodegraven, dat zelfs een lichte veldmeerderheid kreeg. Maar de aanvallen van de thuisclub waren te langzaam en te doorzichtig van opzet. Zodoende kon de achter hoede van Moerkapelle steeds de bal weer wegwerken. Een doelpunt kon toch niet uitblijven. De tweede helft was ruim een kwartier oud toen Bodegraven aan de verdiende gelijkmaker toe kwam. K. Snaak gaf een listig tikje aan de toestormende Blonk, die onhoudbaar scoorde 1-1. Moerkapelle was even aangeslagen, maar doorstonden de druk van de Bodegravers, die uit de gelijkmaker kracht hadden geput om in de aan val te blijven. Boegraven bleef het betere team, maar zag toch geen kans meer de score te verhogen. Moerkapelle mag blij zijn met de puntenverdeling. ZEVENHUIZEN Beide teams van de Zevenhuizense tafeltennis- club hebben vorige week hun wed strijd verloren. ZTTC I deed dat met 8-2 in de uitwedstrijd tegen Kwiek 6. Ook al begon de wedstrijd ZTTC H-Bok 4 met een 3-0 stand (doordat de bezoekende club maar met twee man was opgekomen), toch wist de Bodegraafse ploeg nog met 4-6 te winnen. De uitslag is: Kwiek VI-ZTTC I M. Droog-W. Haan 1-0; F. R. Bron- wasser-M. Markus 0-1; G. Dekker- G. L. A. Janssen 1-0; M. Droog-M. Markus 1-0; F. R. Bronwasser-G. L. A. Jansen 1-0; G. Dekker-W. Haan 1-0; G. Dekker-M. Markus 1-0; M. Droog-G. L. A. Janssen 1-0; F. R. Bronwasser-W. Haan 1-0; M. Droog F. R. Bronwasser-W. Haan/G. L. A. Janssen 0-1. ZTTC II-BOK IV: G. de Vogel-P. v. d. Akker 0-1; J. Segaar-H. v.d. Star 0-1; L. Segaar-P. v.d. Akker 0-1; G. de Vogel-H. v.d. Star 0-1; J. Se gaar-P. v.d. Akker 0-1; L. Segaar- H. v.d. Star 0-1; G. de Vogel/J.Se- gaar-P. v.d. Akker/H. v.d. Star 1-0. SPORT ZEVENHUIZEN Vrijdagavond hield de tennisclub „Zevenhuizen” iii Hotel Vos de jaarlijkse ledenver gadering. Op deze vergadering wa ren ongeveer 75 personen aanwezig. Aan het begin van de bijeenkomst herdacht de voorzitter, de heer A. van Rijs, de op tragische wijze, om het leven gekomen mej. M. Beuvery uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, die ook lid was van de vereniging. Voor de pauze werd het huishou delijk gedeelte afgehandeld. Aller eerst werd een uiteenzetting gege ven over de stand van zaken t.a.v. de aanleg van een tennisbaan. De le denvergadering kon zich verenigen met de plannen zoals die dinsdag avond in de raad kwamen. Na de aanleg van de tennisbaan gaat de contributie 52,- per jaar bedragen. Voor het derde lid uit één gezin geldt een tarief van 75% en voor het vierde lid 50%. Mocht de vereniging voldoende le vensvatbaarheid hebben na de aan leg van de eerste baan, dan kan be keken worden of er ook nog een tweede komt. Een verloting, in de pauze gehou den, bracht ƒ362,- op. Na de pauze kreeg de vergadering een feestelijk karakter. Een muziek- groepje zorgde voor een zeer gezel lige sfeer. Waddinxveen Donderdag '3 maart speelde in het kader van “e kompetitie van de Rotterdamse- Schaak-Bond W.S.V. 1 tegen Her- ®ondad 2 uit Rotterdam. Deze wedstrijd is door W.S.V. 1 ge ronnen met 9j-i, een uitslag, die rel mede te danken is aan het feit 4 spelers van Hermondad niet sPgekomen waren. De persoonlijke resultaten waren: W. v. Oort-J. G. v. Vondel 1-0; N. E. Jdantfeber - A. Bouman 1-0; J. van Uort-H. W. v.d. Linden 1-0; B. Ber- loth-F. Spoelstra 1-0; W. Verstoep- d. Pater J-J; A. A. v. Oort-W. de ‘■■kenboom 1-0;. Uitslagen van de 26e ronde van de onderlinge kompetitie: v. Vuuren-A. v.d. Starre 1-0; H. vo Ende-P. Nekeman 0-1; A. Ver- ”uis-A. Oomkens 1-0; P. Broer-Drs. H. Wientjens 0-1. Moerkapelle-zaterdag staat voor een onmogelijke taak. In de uit wedstrijd tegen koploper Zevenho ven is geen winst te halen. Zelfs geen gelijkspel. Moerkapelle-Donk wordt een wedstrijd, waarin de verliezer zo goed als zeker uitgeschakeld zal zijn voor het kampioenschap. Met een gelijkspel is geen van de partijen ge baat. Dus moet er een overwinning uit de bus komen. Maar voor wie? Een moeilijke prognose. Maar we boen toch een uitspraak in het voor deel van Moerkapelle. Groeneweg kan voor een verras sing zorgen en tegelijkertijd buur- genoot Moerkapelle helpen. Maar Vep zal alles in het werk stellen om beide punten thuis te houden. Dus wacht Groeneweg een zeer zware er voor zal een

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 5