oorstel aan gemeenteraad feestdagen Café Sport bestaat zestig jaar Volleybal Be Fair ieuwe zwembad ook open zon- en feestdagen aadsvergadering addinxveen Gouwe-nieuws Voorbereiding van antennesysteem vraagt f 12.000 Verkeerscommissie opnieuw in raad misdienst ff DE GROOTSTE (GRIT)ROL Pagina 13 Dienststraat Waddinxveen Waddinxveen Zevenhuizen Zevenhuizen BIOSCOPEN GOUDA Waddinxveen Atletieknieuws Moerkapelle E BURGERLIJKE STAND AV Bejaardenmiddag Moerkapelle pnavond Be Fair Assurr. Ons Belang :BLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 27 maart 1969 Remonstr. Kerk: Geen dienst. Vrijdag 28 maart: Gesprekskring ANAB, DIVERSEN Ondertrouwd: A. de Mik en J. Tiele. GEVONDEN EN VERLOREN Ga daarom met een gerust hart naar GRITH 14.30 Mr. Opticién HOORTOESTELPRACTICUS Tuurfijk is voor een Tiener 't montuur belangrijk: Op Art, Pop Art, IN of OUT, ’t speelt een grote rol. Maar de grootste rol speelt Grit, wel te verstaan Mr. Opticién GRIT. Grit weet wat voor soort montuur tieners wensen, maar hij weet ook welke glazen je op-art, pop-art bril moet hebben, opdat jij je rol goed mee kunt spelenl CONTACTLEI JSSPECIALIST GRIT OPTIEK - KORTE TIENDEWEG 12 - KLEIWEG 108 - GOUDA KERKWEG 189 - WADDINXVEEN Voorstel tot verkoop van grond 1 te N.V. Philips Gloeilampenfa- Geboren: Catharina Johanna, d.v. M. de Ruiter en J. L. van der Krans; Anko, z.v. H. Senneker en A. Renke- ma; Andreas Robertus Jacobus, z.v. G. Burghoorn en M. A. F. van der Stap; Marco Alexander, z.v. C. J. van der Vis en H. Rodenburg; Hendrica Deodata, d.v. J. J. Bos en A. Oskam; Miranda Sylvia, d.v. W. van Vliet en A. J. Both; Carmen Henriette, d.v. M. A. M. van der Aa en A. H. Kraan. Overleden: Schneider, Hendrik Wil lem Joseph, oud 75 jaar. Gehuwd: J. J. de Jong en W. K. Drost. Verloren: zilveren armbandje met in scriptie, een fietssleutel, een ijzeren stang met tandwiel, een blauwe jon gensfiets, een sleutelbos, een blauw rode kinderwant. Geboren: Adrianus, z.v. D. Vis en W. H. Krab; Pieter Maarten, z.v. H. Ko nijn en P. M. A. de Man. Uitslagen: Sleutelstad-de Gouwe j. 5-1; L.Z.C. 4-de Gouwe 4 heren 3-2. Vrijdag 28 maart: Kleuterschool Pr. Marijke: vergad. School m.d. Bijbel en kleuterschool, 19.30 uur. Zaterdag 29 maart: Hotel Vos: Dameskoor Vox Jubi laris, 20 uur. WADDINXVEEN Zaterdag 22 maart speelde het eerste damesteam een uitwedstrijd tegen Libanon. De bijna 2 uur durende wedstrijd ver liep in de eerste vier sets stroef. Be Fair kon de juiste cadans niet vin den. Libabon, dat tot het uiterste vocht om aan degradatie te ontko men, zag na 2-2 een kans, maar in de vijfde en beslissende set ging het ineens wel bij Be Fair en de set werd vlot gewonnen met 15-4. Setstanden: Libanon-Be Fair: 13-15, 14- 16, 15-19, 15-9 en 4-15. Ditzelfde team speelde 24 maart een thuiswedstrijd tegen Syrena, een wedstrijd in hoog tempo met goed volleybal. De eerste set won Be Fair met 17-15. In de tweede set kwam Syrena goed op dreef en won met 15- 8. In de derde set stond Be Fair al heel gauw achter met 14-5, maar met goed aanvallen en verdedigen liep Be Fair in tot 14-13. Jammer ge noeg werd de set met 13-15 verloren. In de vierde set werden de services door Be Fair slecht opgevangen en aan het net werden fouten gemaakt, zodat Syrena deze set met 15-4 won. Be Fair heeft eervol verloren en kan dan ook terugzien op een goede en prettig gespeelde wedstrijd, die uitstekend werd geleid door de heer C. v.d. Velden. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. G. Boer, Katwijk a. Zee; 18.30 uur: ds. H. Jongerden, Veenendaal. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds. J.v. d. Heuvel; 18.30 uur: ds. T. v. ’t Veld Bethel: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 17 uur: ds. J. v.d. Heuvel. Immanuelkerk: 9.30 uur en 19 uur: dr A. van Haarlem. Geref. Kerk: 9 uur en 10.30 uur: ds. J. Booy, Utrecht; 18.30 uur: ds. B. Koekkoek. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur leedienst en 15.30 uur ds. A. F. Honkoop, Moerkapelle. Oud. Geref. Kerk: Zuidkade 158, 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.00 uur ds. J. G. van der Vlist (bevestiging nieu we lidmaten) en n.m. 7.00 uur ds. L. Kievit van Leiden. Waddinxveen, leeszaal: expositie fo tokring Visie t/m 3 april, di., wo., vr. middag en 18.30-20.30 uur, zat. mo. voor benzine bij het nieuwe zwem bad stellen B. en W. de raad voor de ze voor 176.000 te gunnen aan Aral Nederland N.V. In dit bedrag is inbegrepen een schenking van 100.000 aan de stichting ’’Vrienden van het Zwembad.” Programma: Vrijdag 28 maart: 7.15 uur: D.J.K. 2-de Gouwe I heren Bekerwedstrijd. Zaterdag 29 maart: 6.15 uur: de Gouwe 1-Utrechtse stu denten (vriendschap); 9.05 uur: de Gouwe 1-B.Z. en P.C. 1 Dames; 9.25 uur de Gouwe H-B.Z. en P.C. II He ren, alle te Gouda; 9.20 uur: Boskoop II-de Gouwe 4 Heren in Leiden. Dinsdag 8 april: 8.00 uur: Zwemwedstrijden te Gouda. De dames kunnen a.s. zaterdag kampioen worden in him afdeling. Aan een gelijkspel hebben de dames voldoende. Heren II moet zaterdagavond win- Zaterdag speelde het jongens-ju- niorenteam tegen Zevenklappers B in Zevenhuizen. Zij wonnen met 3-1. Setstanden: Zevenklappers-Be Fair: 15-12; 8-15; 1-15; 2-15. Na de eerste set, waarin Zeven klappers aardig partij gaf, werd de ze ploeg ingemaakt. Maandag speelde ditzelfde team tegen V.C.H. in Haastrecht. De wed strijd duurde 1J uur, de eerste twee sets won Be Fair, de twee volgende H.V.C. Setstanden: VCH-Be Fair: 12-15; 11-15; 15-13; 15-12. WADDINXVEEN Woensdag 2 april om 14.30 uur wordt in het Ver enigingsgebouw aan de Stations straat weer een middag voor bejaar den gehouden. n een ander belangrijk prae-ad- s vraagt het college een krediet 1 17.500 voor de aanleg van een aststraat achter de Passage aan Kerkweg. Deze straat is noodza ak omdat de Kerkweg zodra de W van het winkelcentrum tegen- tr de Passage zal zijn gerealiseerd pen te Eindhoven; [''oorstel tot voorlopige vaststel- R van de jaarrekeningen 1967 b A. het grondbedrijf; B. het ge- fcé.appelijk antennesysteembe- p: C. het bedrijf openbare werken; [Begrotingswijzigingen; [Rondvraag. Woensdag 2 april: Ver.geb. Stationsstraat: Bejaarden middag, 14.30 uur. Zuidkade 37: Alg. ledenverg. Centr. Gen. v. Kinderherstellingsoorden, 15 uur. Gouda St. Janskerk: dinsdag 1 april Matthaus Passion, 19.30 uur. Schouwburg: Do., 20.15 uur, zo. 19, 21.15 uur; ma. 14.30, 20.15 uur; di.wo. 20.15 uur: Met de pil meer mans (18j). zo. 15, 17 uur, wo. 14.30 uur:De zeven vechters van de Macgregors (14j.) Voorstel tot het verlenen van een diet voor onderzoek uitbreiding neenschappelijk antenne-systeem Voorstel tot herziening van de ta- ren van het gemeenschappelijke aine-systeem;. Voorstel inzake het instellen van verkeerscommissie en de benoe- ig van de leden daarvan; Herv. Kerk: 9.30 uur Kand. A. van Beek te Bodegraven en 18.30 uur ds. C. Bregman te Gouda. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur ds. J. Bos en n.m. 6.30 uur ds. T. Kamper van Zoe termeer. Ver. Vrjjz. Herv.: geen dienst. St. Victor kerk: 7.15, 9.00 en 11.00 uur, ma. t.m. vr. 7.45 uur, wo. 20.00 uur, za. 19.00 uur. St. Petrus kapel: 8.30, 11.15 en 17.30 uur, di. 7.45, do. 20.00, za. 9.00 en 19.00 uur. Kapel aan de Rotte: woensdag 26 mrt n.m. 7.30 uur ds. J. G. van der Vlist (heropening van de kapel, m.m.v. de zangvereniging „Ons Genoegen”. Zondag 30 mrt v.m. 10.00 uur: ds. J. D. van Hof van Rotterdam (voorber. Heilig Avondmaal). Voll. Evang. gem. Bethel: Boskoop, Burg. Colijnstr. 9.30 uur: samen komst. Idem donderdag 20 uur. jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. voor het gemotoriseerde verkeer zal worden afgesloten. De dienststraat zal aansluiten op het terrein, dat van de Gereformeer de Kerk is gekocht en van daar op de Stationsstraat. Na de aanleg zal de dienststraat worden overgedragen aan de eige naars van de winkels, die elkaar we derzijds recht van overpad zullen verlenen en de kosten van de door de gemeente uit te voeren onder houdswerkzaamheden naar evenre digheid zullen betalen. Na zeer inge wikkelde onderhandelingen over de toewijzing van een verkooppunt Door het afbreken van oude hui zen vorig jaar in de Kerkstraat is naast het pand een ruim parkeerter rein aangelegd, dat vorig jaar onge veer half november door burgemees ter C. A. van der Hooft officieel in gebruik is genomen. Café Sport voorziet vooral in het schaftuur op de middag in een grote behoefte, omdat het dan erg druk is met mensen die hun boterham daar nuttigen. Op biljartgebied neemt de zaak ook een plaats in, omdat „Sportvrienden” dat in de competitie speelt van de Verenigde Goudse Biljartverenigin gen, op het uitstekende biljart zijn wedstrijden speelt. nen van B.Z. P.C. want dan eindi gen zij gelijk met A.Z.C. II en de Zijl II. Dan volgen op 5 en 12 april beslissingswedstrijden tegen de bo ven genoemde ploegen. Heren I stort zich a.s. vrijdag in de bekerronden. In de 4e ronden komen de heren uit tegen het Amsterdamse D.J.K. II, een zware tegenstander. Hotel Vos: 19.30 uur. WADDINXVEEN Zondag heb ben bij de AVRO cross naast ver schillende leden voor de prestatie- loop ook enkele leden van de AV 65 aan de wedstrijden deelgenomen.Dit waren bij de D-junioren Ton Ver sluis en Jan v. Offeren, die resp. op een 40 en een 29 plaats eindigden uit een groep van ruim 170 deelnemers. Uit de 160 deelnemers bij de C-ju- nioren werd P. Nieuwerts 10 en C. Versluis 32. Met ingang van 30 maart a.s. wordt de buitentraining weer in zijn geheel hervat. Voor de ouderen die nog iets aan hun conditie willen doen, zal er op de maandagavonden vanaf 8 uur een fit-training zijn. WADDINXVEEN Het college van burgemeester en wethouders willen in de toekomst wijken als de Oranjewijk en de Bpmenwijk aan sluiten op het gemeenschappelijk antenne-systeem. Dit werd de raad destijds reeds medegedeeld toen het centrale systeem werd aangelegd in de Vondelwijk. In de vergadering van de gemeenteraad van heden avond wordt op deze gedachte ver der geborduurd. B. en W. stellen, dat alvorens een definitief voorstel tot aanleg van een gemeenschappelijk antennesysteem in genoemde wijken wordt gedaan, de aanleg eerst geheel moet wor den voorbereid teneinde een juiste kostenraming te kunnen maken. Het college is voornemens voor de ze voorbereiding een opdracht te verstrekken aan het adviesbureau ’’Becas” te Waddinxveen. Tevens zal dan kunnen worden uitgezocht hoe de mogelijkheden liggen van aan sluiting van de flats aan de Vondel- laan en de Justus van Effenlaan op het gemeenschappelijk antenne-sys teem. Voor deze opdracht is een be drag van f 12.000,- nodig. B. en W. vragen de raad dit krediet beschik baar te stellen. Als eerste pluspunt van het ge meenschappelijk systeem geldt het weren van antennes op de daken van de woningen. Daarnaast staat het voordeel, dat de aangeslotenen een betere ontvangst van de verschillen de programma’s kunnen verwachten terwijl bovendien het aantal televi- sie-programma’s, dat kan worden ontvangen, groter is dan bij het ge bruik van een privé-antennemast. p l lDDINXVEEN Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen willen nieuwe zwembad aan de Sniepweg ook op zon- en feestdagen open stel- I zij willen de bezwaarschriften van de kerkeraden van de Nederlands ■-vormde Gemeente, de Oud-Gereformeerde Gemeente en de Chr. Afge leiden gemeente tegen openstelling op zondag als kennisgeving aannemen. I staat vervat in een voorstel, dat in de vergadering van hedenavond aan B.-emeenteraad wordt voorgelegd. 0 dit voorstel wordt verder een vullend krediet gevraagd van 71.000 voor de bouw van het bad. jovember stelde de raad in totaal '.489.700 beschikbaar. Dit blijkt l voldoende te zijn door de prijs- jngen die tussen de begroting en aanbestedng van het project zijn streden en verder o.m. door de sering van de BTW. iet voorstel omvat verder gede- jeerde voorstellen omtrent de ex- itatie van het zwembad. WADDINXVEEN Café Sport in de Kerkstraat bestaat 60 jaar. Van middag 27 maart was de gemoderni seerde zaak geopend voor genodigden en vrijdag zal het café weer geopend zijn voor het publiek. In 1908 werd het bedrijf door de schoonvader van de huidige eige naar de heer B. J. van der Sluis ge sticht als herberg, veehouderij en vishandel en roomijsbedrijf. Het is verheugend dat de schoon moeder van de heer van der Sluis dit feestelijke feit nog kan meema ken. Voorstel tot het verlenen van tewerking voor de aanschaffing meubilair en leer- en hulpmid- a voor de Groen van Prinsterer- aool; Voorstel tot het verlenen van tewerking voor de aanschaffing -leermiddelen t.b.v. de St. Pau- school; Voorstel tot het verlenen van een Wage aan de Oudervereniging bij Katholieke scholen; Voorstel tot vaststelling van een teef verordening; Voorstel tot het verlenen van een diet voor dekking van de kosten tenden aan het organiseren van tentoonstelling over oud-Wad- ■xveen; Voorstel tot verkoop van grond •behoeve van de stichting van een •tee-verkooppunt Voorstel tot verkoop van grond de N.V. Bouwteam Waddinx- SADDINXVEEN De gemeente- d van Waddinxveen komt van ad om 20 uur bijeen ter behan- [ing van de volgende agenda: Vaststelling van de notulen van de rgadering van 27 februari 1969; Mededelingen en ingekomen stuk- n* Voorstel tot het verlenen van een diet voor het maken van een al- aeen plan voor de rioolwaterlo- g en -zuivering; Voorstel met betrekking tot de uw, de openstelling en de exploi ts van het nieuwe zwembad; Gevonden: enige colbertjasjes, bruin grijze kinderportemonnee m. inhoud; een huissleutel; een groene hand schoen; een bruin leren jongenshand- schoen; een bruin grijze portemon nee met inhoud. Thalia: Vr. 8.15 uur: Spel der spion nen (14j.)za. 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 3, 5 uur, ma., di., wo. 2.30 uur: De bloed hond (14j.)zo., ma., di., wo. 7.30 uur: Het geslacht Bjomdal (14j). Reunie: do., vr. 8.15 uur., za. 3, 7, 9 uur, zo. 3, 5 uur: De vuurdoop van Ursus (14j).; zo. 7, 9 uur, di., wo. 8.15 uur: Night of Hate (18j). Zat. 11 uur: Gevangene van haar hartstocht (18j). WADDINXVEEN In de gemeen teraadsvergadering van vorige maand is enige verwarring ontstaan rond een voorstel van het college van B. en W. tot het instellen van een verkeerscommissie ter begeleiding van het opstellen van een verkeers- rapport. Het gemeentebestuur trok op deze vergadering zijn voordracht terug, omdat er formeel nog een ou de verkeerscommissie van gemeen teraadsleden bestond. Het college komt nu andermaal met een voordracht, die overeenkomt met het advies, dat de fractievoor zitters op verzoek van B. en W. heb ben uitgebracht. Thans wordt voorgesteld in de com missie te benoemen de raadsleden H Huizer, Ph. Kroes, S. Pille,J. van den Roovaart en mr. H. Th. van Schaik. Als voorzitter zal fungeren wethouder P. Lips. Als adviseurs zullen worden toegevoegd de heer A. M. Zwambom, adjunctdirecteur van de dienst van Openbare Werken en adjudant J. Koelma, groepscom mandant van de Rijkspolitie. De heer W. F. Meijer, chef van de afde ling algemene zaken van de ge meentesecretarie, zal als secretaris worden aangewezen. In 1942 werd de zaak door de Duitsers in gebruik genomen tot aan de bevrijding. Na de bevrijding kwam de heer van der Sluis er in die aanvankelijk nooit veel zin in het caféhouderschap had gehad. Toen hij er eenmaal in zat heeft hij er veel van gemaakt. Acht jaar geleden heeft hij de zaak nog ver bouwd, maar nu in verband met het 60-jarig bestaan, heeft hij de zaak geheel omgetoverd in oud-Holland- stijl. De wanden, stoelen en bar zijn geheel in die trant veranderd, ter wijl aan het plafond de vroegere olielampen, zij het dan elektrisch verlicht, weer aan de zolder hangen. De juke-box is verwijderd en veran derd in een stereo-installatie. Ver.geb. Burg. Trooststraat: toneel avond Ned. Kath. Vrouwenbewe ging, 20 uur. Clubhuis Be Fair: Kienavond,20 uur PADDINXVEEN Be Fair houdt F&navond in het clubhuis een F kienavond met verloting. Aan- p20 uur. Voor de wedstrijd tegen F1 vertrekt zaterdag om r-r bus voor de supporters. WADDINXVEEN Het assurant in kantoor de Knegt heeft een ver tegenwoordiging op zich genomen van de verzekeringsmij „Ons Be lang” te Amersfoort. Daar vele beroepsmilitairen bij deze maatschappij verzekerd zijn, en steeds meer gezinnen van mili tairen zich in Waddinxveen vestigen is het voor deze mensen van belang, dat zij zich met schade en dergelijke tot een plaatselijke vertegenwoordi ger kunnen richten. Burgemeester Van der Hooft opende vor:ge week in de Chr. Openbare leeszaal een tentoonstelling van de foto kring ’’Visie” door de onthul ling van een kostelijke foto van de Oranjefeesten. Naast de burgemeester de heer Moed die deze foto maakte, rechts de voorzitter van de Culture le Kring, de heer Quattero. De expositie blijft tot 3 april te bezichtigen. (foto Sjaak Noteboom). Voorstel tot het verlenen van een diet voor vernieuwing van de ig in de Broekweg; Voorstel tot het verlenen van een diet voor de aanleg van een aststraat achter de ’’Passage”. Voorstel tot vaststelling van de aldigingsregeling vakleerkrach- NERKAPELLE In Moerka- P Wordt de ophaaldienst van L- Vrijdag vervroegd naar don- pg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 13