Geflatteerde 4-0 van DE BRON FRA-VA-KO’S N.V. Weegbruggen I WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF I c De Professor op kattepoten ■I zege R.C.V. op Waddinxveen Zevenklappers mist kans op promotie „Langs de Gouwe-loop” op zaterdag 26 april Gemiste strafschop kost Be Fair de overwinning I I GRATIS A in Pagina 2 Blijft EIEREN geven warenhuizen I 1 ■Si door A. B. Cox Wordt vervolgd Schoolvereniging L Gespreks Kring Gymnastiekuitvoering v WEE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 27 maart 1969 Eikenlaan 54, leplaan 122 iiiii Ook deze gemakkeljjke sco ringskans werd door Waddinx veen gemist. De grootste huizen voor Speel goederen, Luxe- en Huishoude lijke Geschenken, Lederwaren Telefoon 24 01 le goede reddingen. Vijf minuten voor het einde was het linksbuiten De Jeu die raak schoot en twee minuten voor het einde kon linksbinnen Van Rijn, doordat de Waddinxveense verdedi ging vergat in te grijpen, ongehin derd de stand op 0-4 brengen. Doordat Waddinxveen geen afron- ders bezit ontging ook hier het ver diende gelijkspel. Bij 2.50 1 Bij 5.- 2 stuks enz. De en b strat een dicuj trale Warr gade: een seret mort V 11 i een nel. leni bou Stui nin; ƒ6. O vine voo: de D stee geni met twe Di uit mer en z Ds hal slaa ber| won mee Al kast trale voor aans kerk aang en I scha Oj crea' alle van Ee tei g ning voor meteen dat JIJ mijn hek gestolen hebt! Lelijke dief! Geef hier mijn hek!” Door het dolle heen raapte me neer Zeehond een dikke stok en sprong dreigend op meneer Kwa- kebeen af. ’’Help!!” riep meneer Kwake- been met een pieperige kwaak, terwijl hij van schrik al z’n hout liet vallen. ’’Help! Help! Help!” In een geljjkopgaande wedstrjjd, die zich hoofdzakelijk op het midden veld afspeelde, boekte RCV een grote geflatteerde overwinning op plaats genoot Waddinxveen. RCV kwam al snel na het begin goedkoop aan een voorsprong. Een tam schot van rechtsbinnen Velte- naar liet doelman Vink door zijn be nen glippen en dit betekende 0-1. Waddinxveen kreeg enkele mooie kansen, maar deze werden op onbe grijpelijke wijze om zeep gebracht. Na de rust opnieuw een matige strijd waarin het er af en toe fel aan toe ging. In de 25ste minuut bracht op nieuw rechtsbinnen Veltenaar na een goede combinatie de stand op 0-2. De gevaarlijkste man van Waddinxveen was rechtshalf „old man” Van Es die met prachtige afstandschoten de RCV doelman Muiderwijk trachtte te ver schalken, maar deze verrichtte enke- sie!” Meneer Kwakebeen knikte be duusd en keek met verschrikt knipperende ogen naar het strand. ”Ik ik zie geen hek stamelde hij. „Maar het was er wel”, brieste meneer Zeehond. ’t Is gestolen!’ Opeens viel zijn oog op de tak ken en planken, die meneer Kwa kebeen onder zijn armen geklemd hield. En toen ging hem plotseling een lichtje op. ’’Schavuit!” riep hij woedend. ’’Waarom zeg je niet ZEVENHUIZEN Het eerste he renteam van de volleybalvereniging „De Zevenklappers” heeft zaterdag middag de kans op promotie naar de eerste klas gemist. Tegen Radius, dat reeds kampioen was geworden, had het aan een ge lijkspel genoeg om een beslissings wedstrijd voor de promotie te halen. Na de eerste set verloren te hebben, werd het in de tweede set weer ge lijk. De beslissende derde set verliep eerst gunstig. De Zevenklappers bouwden een 12-9 voorsprong op. Maar het liep anders. Radius won de derde set en een gedesilusineerd Zevenklappersteam moest ook de vierde set prijsgeven. Ook de A-junioren lieten een rui me voorsprong in de vierde set (bij de stand 2-1) verloren gaan door te weinig inzet. M.V.C.A. kon daardoor ook met 3-1 winnen. Een nederlaag met dezelfde cijfers leden ook de B-junioren in de thuis wedstrijd tegen Be Fair B. Het leef tijdsverschil speelde hier wel een voorname rol. De enige winst kwam van het 2de herenteam. Thuis won het in een een zijdige wedstrijd met 3-0 van Thor II uit Bergambacht. Op Tweede Paasdag doen het A- team en het meisjesteam mee aan een groot toernooi dat in Krimpen a/d IJssel georganiseerd wordt door V.C.K. ZEVENHUIZEN De vereniging „School met de Bijbel” en de kleuter school „Prinses Marijke” houden a.s. vrijdagavond om half acht in de kleu terschool aan de Dorpsstraat de jaar lijkse ledenvergadering. Naast de ge bruikelijke verslagen van penning meester en secretaris staat een be stuursverkiezing op het programma. Niet herkiesbaar zijn de heren P. van der Eyk en W. van der Kooy. Kandidaten voor de vacatures zijn resp. H. Sterkenburg en G. J. Visser voor bestuurslid en J. van den Berg en L. C. van Dam voor commissielid voor de kleuterschool. „U een helpende hand bieden om ons kleine plannetje uit te voeren? Maar dat spreekt vanzelf, juffrouw Rid geley!” zei Duncan met warmte. HOOFDSTUK XIX Een onverkwikkelijk toneel in een laboratorium I Niettegenstaande Tante Georgina’s pogingen en het gebruik van al haar tact, bleef Cantrell op zijn stuk staan. Een hele week t bleef onveranderd. Niets kon hem overhalen afstand van de kat te doen, vóór hij zijn lezing gehouden had, zei hij. En dat zei hij verscheidene malen, iedere keer op onaan genamer toon. Tante Georgina, echt verlangend als ze nu was, en meer dan verlangend om het pad voor Tim en Marjorie te effenen, was ten einde raad. Haar pogin gen schenen alleen haar vroegere vertrouweling opstan diger dan ooit te maken en één of twee keer was het tot een openlijke wrijving gekomen. Marjorie was geheel in de war gebracht door de ver andering in haar tantes opvatting. Duncan had haar tantes opvatting. Duncan had haar niets van zijn kort geleden gehouden gesprek verteld behalve dat het boven verwachting geslaagd was. Alleen aan een zeer vrolijke Tim had hij iets over de mogelijke keer van gebeurte nissen meegedeeld, onder voorwaarde van de striktste geheimhouding. Twee dagen, voordat Cantrells lezing plaats moest hebben, bracht Marjorie het droevige be richt aan de krijgsraad te Chelsea over, dat er niet lan ger aan verandering van gedachten gehoopt kon wor den. „Ik zelf krijg die verwenste man amper te zien,” zei ze. Hij komt de laatste dagen nooit meer bij ons eten en het laboratorium houdt hij altijd op slot. Hij heeft me Vader zelfs niet meer laten zien, sinds die eerste avond, die afschuwelijke man. Arme Vader! Hij zal een vrese lijke tijd doormaken.” „En hoe is het met Tante Georgina gesteld?” vroeg Tim met een flikkering in zijn ogen. „Is ze nog altijd zo 37. Meneer Zeehond was even te verbaasd om iets te zeggen, maar toen keerde hij zich rood van drift om en begon luidkeels tegen me neer Kwakebeen te schreeuwen. ”Het is een schande meneer Kwakebeen!” riep hij uit. ’’Kijk eens! Mijn hek is gestolen! Als ik de dief te pakken krijg... grrr... maar ik hóóp voor de dief dat ik hem niet te pakken krijg, want anders zal hij er van lusten! Kijk, ik had een prechtig hek langs de zee getimmerd en nu is het foet- De Waddinxveense atletiekvereni ging AV ’65, die in haar jeugdige be staan al tot een grote aktiviteit is weten te komen, organiseert op zater dagmiddag 26 april - evenals vorig jaar - een prestatie-loop, zowel voor junioren als senioren, de „Langs de Gouwe-loop”. De afstand voor de jeugd van 8 tot 13 jaar is 2250 meter, die binnen de tijd van 25 minuten moeten worden volbracht om een herinneringsvaan- tje te ontvangen. Parcours: start bij zwembad Ka naaldijk - Burg. Trooststraat - Zuid- kade - Jan Dorrekenskade - Kanaal dijk (finish zwembad). De afstand voor de tweede groep van 14 jaar en ouder, waar uiteraard vele dames worden verwacht, is 5700 meter. Hier geldt dat de afstand in 45 minuten af gelegd moet zijn om het vaantje in de wacht te slepen. Parcours: Kanaaldijk - tot onder rijksbrug - via werf van Meubelfa briek Berkesteijn naar Wilhelmina- kade - Zuidkade - Jan Dorrekens kade - Kanaaldijk (finish) Inschrijving bij onderstaande adres sen: J. van Leeuwen, secretaris AV ZEVENHUIZEN Vrijdagavond zullen leden van de Algemene Neder landse Agrarische Bedrijfsbond van de afdelingen Zevenhuizen, Moerka- pelle en Bleiswijk met elkaar hun jaarlijkse gesprekskring vormen in Hotel Vos. Deze keer wordt gespro ken over de op 1 januari geheel in werking getreden Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten (A.W.B.Z.). Gespreksleider is de heer J. Brugge- man, seer, van de A.N.A.B., afdeling Zevenhuizen. Hij is hiervoor speciaal opgeleid door het NW. De ANAB, afd. Zevenhuizen^ houdt de jaarlijkse ledenvergadering op vrijdag 11 april ’s avonds om half acht in Hof van Holland. Duncan ademde vrijer. „U moet mij, zoveel u kunt, hiermede helpen, juffrouw Ridgeley. Nu weet ik niet, of u ervan op de hoogte bent, maar Tim heeft een plan, waarvan hij verwacht genoeg geld te maken om te kun nen trouwen. Wij moeten alles in ’t werk stellen om hem dat uit te laten voeren. Vindt u ook niet?” „Zeker,” lachte de liefelijke Tante Georgina. „Wat voor plan heeft hij?” „Ze eet uit mijn hand,” dacht Duncan juichend. Hardop zei hij: „Het plan? Dat weet ik niet zo precies. Alleen weet ik, dat hij een paar weken Professor Ridge ley moet bezitten en dat de Professor er zelf mee ak koord ging. Dus dat is in orde, zolang we Professor Can trell kunnen verhinderen zich erin te mengen. En dat moet uw aandeel in de zaak zijn, juffrouw Ridgeleen!” „Maar de lezing?” vroeg Tante Georgina argwanend. „Hoe moet het met de lezing van Professor Cantrell?” „Ja, u moet weten, dat die lezing op de een of andere manier Ik kan u alleen zeggen, wat mij verteld is en dat is, dat de lezing de kans om Tims plan uit te voeren geheel bederft. Daarom probeert hij telkens Cantrell de kat afhandig te maken, begrijpt u.” Tante Georgina knikte; dat alles paste bij de feiten,, die ze kende. „Wat ik voorstel,” ging Duncan kalm voort,,, is dat aan Tim de nodige tijd gegeven moet worden en hij vrij moet zijn van inmenging om zijn plan tot een succesvol le uitslag te brengen, zodat»hij Marjorie rustig kan trouwen en Cantrells erfenis verzekeren; daarna kan Cantrell de kat krijgen en de lezing houden. Hoe bevalt u dat?” „Uitstekend! Ik zou zelf geen beter plan uitgedacht kunnen hebben. En wat wilt u dat ik doe?” „Zien, dat Cantrell het hiermee eens wordt.” „Ik zal mijn best doen, maar Professor Cantrell is geen gemakkelijke man om te overreden. En als tegenpresta tie zult u zult u Ze brak bescheiden blozend af. „Ja, juffrouw Ridgeley?” „Over Professor Cantrell en mij u zult Een te zachte inzet van C. van Triet vanaf de elfmeterstip, die door de LRC-keeper werd gestopt, kostte Be Fair de overwinning. Be Fair ging met de sterke wind in de rug van start en ging direct in de aanval. Maar het eerste succes was toch voor LRC. H. Klein, ongetwijfeld de gevaarlijkste man in de LRC-voor hoede, kreeg na twintig minuten een schietkans. Tegen het harde schot had keeper v.d. Bruggen geen kans (1-0). Be Fair liet het er niet bij zitten. Leuk opgezette aanvallen rolden op de veste van LRC af. Door het missen van bovengenoemde strafschop werd de stand niet in evenwicht gebracht. Eindelijk, vlak voor het verstrijken van de eerste helft, wist Be Fair op gelijke hoogte te komen. Uit een cor ner was het W. Bron, die met een ef fectvol schot de goed keepende LRC- doelman passeerde (1-1). Na de rust werd Be Fair geheel in de verdediging gedrongen. Maar de Waddinxveense achterhoede ver stond haar taak goed. Het spel werd iets harder, overtredingen waren hier het gevolg van. H. Rupke moest zich wegens een blessure laten vervangen. Maar al deze feiten konden aan de stand van 1-1 niets meer veranderen. ZEVENHUIZEN De gymnastiek vereniging „Oefening Staalt Spieren” heeft vrijdagavond voor een stamp volle zaal in Hotel Vos een geslaagde uitvoering gegeven. Onder de vele aanwezigen was ook mevr. M. van ’t Verlaat-De Vries, die burgemeester Van ’t Verlaat, de beschermheer van de vereniging, vertegenwoordigde. Onder leiding van mej. C. E. van Vliet uit Boskoop en de heer J. Zwee- re voerden ongeveer 175 gymnasten hun oefeningen uit. Doordat het po dium daarvoor te klein was, moesten de oefeningen brug laag door de ad- spirant dames-B en brug-ongelijk door dames-junioren komen te ver vallen. Bijzonder veel succes oogstte de persoonlijke vrije oefeningen van R. van Leeuwen en mej. C. Schotte en de vrije oefeningen van meisjes 9 jaar (let’s kiss), van de meisjes 11 jaar (Puppet on the string) en de da mes senioren. De gymnastiekoefeningen werden af gewisseld door drie sketches, die op het toneel gebracht werden door de adspiranten en junioren-dames. De heren A. de Jong en P. Hofman had den de sketches verzorgd. Een ver loting bracht in de pauze het bruto bedrag van 446,50 op. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn met muziek van de Diko’s. ’65, Kerkweg 169; P. Versluis, Jan Willem Frisoweg 23 en bij E. van Lange, Mauritslaan 44. Kosten in schrijving: 1.50 p.p. Na-inschrijving op de wedstrijddag vanaf 13.30 uur bij het zwembad aan de Kanaaldijk. Kosten 2, De organiserende vereniging ver wacht een grote deelname en hoopt daarom dat zoveel mogelijk van de voorinschrijving gebruik wordt ge maakt. ggjfi groot met Cantrell?” „Neen, dat is zo iets raars. Ongeveer een week gele den begon ze opeens aardig tegen me te worden en na dien is het net, of Cantrell een hekel aan haar heeft ge kregen. Is dat niet eigenaardig?” Tim schaterde, ,,’t Ziet ernaar uit, of ze het nog hard te verantwoorden zal krijgen. Nu, ik wens haar veel ge lijk! Zeg, Dunk, ik voor mij vind niets aan Cantrell, maar „Waar praat je over, Tim?” vroeg Marjorie. „Niets, lieveling,” zei Tim te luchtig. „Ten minste over niets bijzonders. Maar terzake! Verdikkie kun nen we dan niets doen?” „O, Duncan, kan jij nog niet ’n prachtig idee te voor schijn roepen?” zuchtte Marjorie. „Als mijn voortreffelijke echtgenoot voor zijn verha len zoveel ideeën kon vinden als hij voor deze geschie denis ih het leven roept, zouden we zo langzamerhand miljonairs zijn,” merkt Betty met gevoel op. „Ik vrees anders, dat ik dit keer geen uitweg zie,” zei Duncan somber, „tenzij we op de loer gaan liggen, als Cantrell naar zijn lezing gaat én hem én de kat ontvoe ren. En dat is niet erg uitvoerbaar, hè?” „We kunnen niet verslagen worden,” zei Marjorie wanhopig. „We laten ons niet omverkegelen. Iemand moet iets bedenken!” „Dat is de spirit, die de vrouwen deed worden, wat ze tegenwoordig zijn,” lichtte Betty toe. „We hebben het dit keer verloren,” mompelde Duncan. - - „Zelfs, al konden we je vader krijgen, wat zouden we in ging voorbij, maar de toestand JPFhemelsnaam moeten doen om Cantrell te beletten zich er mee te bemoeien? Daar zouden we nog meer last mee hebben en we bezitten de kat nog niets eens. Ik vind het verschrikkelijk, te bekennen, dat ik verslagen ben, maar heus 1” „En een paar dagen geleden was je zo optimistisch!” zuchtte Marjorie. „Ja, toen dacht ik, dat je Tante alles op zou kunnen lossen, maar dat schijnt in duigen gevallen te zijn.” „Dan is het jouw schuld, dat ze zo veranderd is. Ik dacht wel, dat jij erachter zat. Wat heb je gezegd?” „Mooie woorden, opgeblazen zinnen, tantaliserende beloften, zalvende leugens, die, naar ik hoop, mij eens vergeven zullen worden.” „Als je dat tegenover Tante hebt kunnen doen, zou ik denken, dat een gesprek met Cantrell kinderwerk moet zijn.” „Maar ongelukkig is Cantrell de soort man niet om mee te praten.” „Neen,” riep Tim plotseling uit. „Dat is zo. Hij is een man van de daad, die Cantrell- Cantrell en ik hebben niet veel gemeen, maar dat hebben we. En ik ben van plan hem in zijn eigen terrein op te zoeken.” Tim sprong op. „Dat ik die oude Cantrell op zijn kop zal slaan, zo hard ik kan, hem zijn sleutels afneem en de kooi open maak. Ja, dat doe ik. Het is een eenvoudig plannetje, dus jullie zullen er wel niets aan vinden, maar ik ben een boon, als het geen goede uitwerking heeft.” ZEVENHUIZEN Vorige week hield de N.V. Weegbruggen „Zeven huizen” in Hof van Holland de jaar lijkse aandeelhoudersvergadering, die door slechts tien personen bezocht werd. De resultaten over 1968 waren iets gunstiger dan die over 1967. Dit kwam vooral omdat de kosten lager waren, i.v.m. het feit dat de enkele jaren geleden aangelegde weegbrug geheel was afgeschreven. In 1968 zijn er bijna 3.500 vrachten gewogen. Het betrof hier vooral ko ren, stro, bietenblad, spruitenkoppen en mestkippen. Tijdens de bestuursverkiezing werden de heren J. Vente en J. Dek ker herkozen als resp. voorzitter en commissaris. De aandeelhouders be sloten de tarieven voor het wegen i.v.m. de B.T.W. te verhogen. „Tim!” riep Duncan wat verrast uit. „Ik geloof wer kelijk, dat je gelijk hebt!” „Natuurlijk heb ik gelijk,” zei Tim zelfbewust. „Ik verwachtte alleen niet, dat jullie dat zouden beseffen. Ik dacht niet, dat jullie het slim genoeg vonden.” Marjorie pakte Tim bij zijn pols. „Ben je ben je van plan hem te slaan?” vroeg ze. Tim schuifelde wat verlegen heen en weer. „Wel uh ja, lieveling. Dat wilde ik. Wees maar niet boos. Het is de „Boos! O, Tim, liefste geef hem van mij ook een op stopper! Een flinke harde!” Tim kuste haar geestdriftig. „Daar kan je van op aan! En hij krijgt er één uit Ooms naam ook! Zal ik hem van jou ook een mep geven, Betty?” „O, graag, vergeet me niet. Precies achter zijn linker oor van mij, alsjeblieft.” „Dat beloof ik je. En zal ik Hé, wat doe jij, Dun can?” Duncan, die even tevoren de kamer uitgeglipt was, kwam binnen met zijn hoed op en zijn jas aan. „Kom mee, Tim!” zei hij opschepperig. „Waar naar toe?” „Cantrell er van langs geven, natuurlijk!” „Jou bloeddorstige, oude bruut. Wil jij hem ook te lijf gaan?” „Natuurlijk! Ik gun jou dat pleziertje niet alleen.” „Wat een sportsman! Die arme Cantrell!” „Trek je van Cantrell niets aan, Tim,” viel Betty kalm in. „Duncan zal hem heus niet zo veel pijn doen. Hij zal eerder Dunk bezeren, denk ik.” „Ik zal op hem passen, Betty. Nu, Marjorie, we „Wacht even, Tim! Die twee vechtersbazen hebben zo’n haast. Duncan, waar blijft je krijgskunde? Het is niet in orde, op goed geluk te gaan; je zal hem alleen bang ma ken, en hij zal zich in het laboratorium opsluiten en uit het raam om hulp roepen. Laat mij met behulp van Tan te de weg voor jullie vrijmaken.” „Ze heeft gelijk,” zei Duncan, zijn hoed weer afzet tend. „Die dame heeft volkomen gelijk. We moeten onze lieve oude prooi niet laten schrikken.” „Kom morgenochtend om elf uur. Dan kan ie ervan op aan hem „Niet eerder dan elf uur, schat? Toe, vanavond!” „Neen, Tim, het is veel beter tot morgenochtend te wachten. Vind je ook niet, Duncan? Morgen om elf uur?” „Goed. We zullen er zijn. En aarzel niet je tante te vragen je te helpen. Ze zal het veel te graag doen. O, zeg het is misschien beter niets te zeggen van een veen partij. Zeg haar alleen, dat wij komen om - om Cantrell op een andere manier te dwingen.” „Wanneer kunnen we hem dan te pakken nemen? vroeg Tim. Het idee om Cantrell een pak slaag toe te^e' nen trok hem onweerstaanbaar aan. Hij wilde spoedig naar hem toe gaan en er flink op los slaan. r'T'METre""”1

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 2