Actieve slagerswereld Zwembad wordt duurder en zondag I van Eeuwen I I gaat ook open op f I I I lil i I Oud Verlaat neemt kapel na restauratie in gebruik Diploma-uitreiking tuinbouwschool Bekendmaking Gemeente Waddinxveen voor alle verkeer GESLOTEN Enorme prijsverlaging I I 8 Ir -A a Extra krediet goedgekeurd Vanaf dinsdag 8 tot 12 april is de Prins Willem Alexander tunnel i.v.m. herbestratingswerkzaamheden. De werkzaamheden kunnen eventueel door weersomstandigheden uitlopen. Direkteur van Openbare Werken A. C. Kraneveld 1 Projector voor Thijssenschool Pagina 3 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN GOUDA' i O lO Beroepen Beroepen Zondagsopening Rondvraag Bejaardenmiddag Schoolvereniging R I 'y IR» Jk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 3 april 1969 (foto’s Sjaak Noteboom) Wat went een mens toch maanden Grit contactlenzen praktisch! Mr. Opticiên Contactlensspecialist Praktisch Ja! Ga daarom ook eens vrijblijvend naar Grit en laat U alles over contactlenzen vertellen, 't Zijn vliesdunne op het traanvocht drijvende kapjes, die o zo gemakkelijk aan te brengen en af te nemen zijn. U voelt er niets van maar ziet er perfect mee. Kerkweg 189 - Waddinxveen - Tel. 4303 K. Tiendeweg 12, tel. 13033; Kleiweg 108, tel. 16033 Zuidkade 3, tel. 2105 Brederolaan 4, tel. 4143 van Cognac’s Whisky’s Speialiteiten guldens goedkoper woners van de Da Costaweg die on danks hun aansluiting op de centra le tv-antenne een slechte ontvangst hebben van Duitsland 1. WADDINXVEEN Door de ker- kerkeraden van de Ned. Herv. Ge meenten te Waddinxveen en te Moer- kapelle is een beroep uitgebracht op ds. P. Vermaat te Ooltgensplaat. Een week daarvoor had slager Van Tilburg zijn zaak aan het Koningin Wilhelminaplein al aan de laatste eisen aangepast. Het was allemaal net op tijd klaar om dé kollosale traditionele Paasos te ontvangen, die gelaten met vader en zoon Van Til burg op de kiek ging. En daarmee is het nog niet afge lopen. Slager C. Koot van de Kerk weg, u weet wel, vlak bij de Brug, ging met twee zelf gefokte en ge meste Paasossen naar de grote Paas- veetentoonsteiling te Rotterdam. En daar werd bewezen, dat ook de heer Koot van wanten weet: hij keerde terug met twee ere-prijzen. WADDINXVEEN Door de Ge reformeerde kerk te Waddinxveen is een beroep uitgebracht op ds. D. J. Modderaar te Voorschoten. Slij terij /Wij nhandel H snel aan alles. Hoe bedoel je? Nou, ik draag al weer enkele WADDINXVEEN Toen de Waddinxveense gemeenteraad vorige week voorzichtig informeerde naar de oorzaken van het veel hoger worden van de bouwkosten voor het nieuwe zwembad 471.000 meer dan de 1.490.000 die waren geraamd) antwoordde burgemeester C. A. van der Hooft dat de begroting die anderhalf jaar geleden aan de raad was voorgelegd opzet telijk sober van opzet was geweest, om het plan in Den Haag ’haalbaar’ te doen zijn. Voor de nieuwe cursus is al een behoorlijk aantal leerlingen aange meld. Enkele plaatsen zijn nog vrij, ook in de hogere leerjaren. Tegen de zondagsopening kwam de heer Huizer, ook sprekend na mens de SGP-er Mulder, in het ge weer. ’’Gods onfeilbaar Woord was, is en blijft de waarheid,” zei de heer Huizer. ”De zondag is er voor afzon dering en om te besteden voor kerk gang en meditatie. Wij zijn bedroefd dat dit zwembad open zal zijn op de dag des Heren, hoewel we niet anders hadden verwacht. Maar ’t aloude Woord zegt dat de gevolgen niet zullen uitblijven. Wij zien de toekomst somber in.” Ook de heer Noorlander stemde tegen het onderdeel ’open op zon dag’. Het woog hem zwaar dat be halve de kerkeraden van de Oud- Gereformeerde en de Christelijk af- kapel mag er zeer zeker zijn.” Ook de toekomst kwam aan de orde, in verband met de grote ver anderingen, die er rondom Oud-Ver laat zullen komen. Zoals bekend is in de naaste omgeving van Oud Ver laat de bebouwing van de Zeven kamp en de realisering van het Ze- venhuizermeer en Nesseplas gepro jecteerd. De predikant zei, dat er ze ker kontakten zullen komen met de Hervormde Kerk in die nieuwe woonwijk en dat de kapel dan mo gelijk dienst zou kunnen doen als wijkgebouw. Ook wees hij er op, dat het Evan- gelisatiebestuur juist onder de re creanten een grote, verantwoorde lijke taak krijgt in samenwerking met de interkerkelijke evangelisa- tiecommissie van Zevenhuizen-dorp. Burgmeester A. van ’t Verlaat toonde bewondering voor Oud-Ver- laat omdat deze hechte gemeen schap door eendrachtige samenwer king iets groots tot stand gebracht had. GOUDA Voor de leerlingen van de Tuinbouwschool te Gouda hing gisteren de vlag uit. Uit han den van de heer C. Rijkaart te Ou derkerk, voorzitter van de school kregen zij het lang begeerde Tuin- bouw-diploma. Na 4 jaar studie wer den ze voor het laatst nog even aan de tand gevoeld in bijzijn van de ouders, het schoolbestuur en de Commissie van toezicht. buiten, 't Is ook zo enorm Het diploma werd uitgereikt aan C. v. Beek te Rotterdam, A. C. Bos, P. Reijm, J. Veen uit Nieuwerkerk, A. U. Hoogendoom uit Zevenhuizen, J. C. Heikamp uit Waddinxveen, S. Slingerland uit Ouderkerk a.d. IJs- sel, D. v. Tienhoven uit OttolandjW. C. Koolwijk uit Stolwijk; A. H. v.d. Eijk uit Waddinxveen en R. Meer- vezen uit Gouda. en ik kan er al niet meer Er heerste de laatste tijd een on stuitbare activiteit in de Waddinx veense slagerswereld. Vorige week heropenden Wijnjeterp en Scheele, beter bekend als W. S. hun mo dern verbouwde winkel aan de Zuidkade. Zowel van buiten als van binnen ziet alles er piekfijn uit, zo als deze fototruc laat zien. De heren Van Ringeienstein, Van Mourik en ervers, bestuursleden van de Mid- denstandsvereniging, waren de eer sten, die de heer Scheele kwamen feliciteren. gescheiden Gemeente ook zijn eigen kerkbestuur, de Centrale Kerkeraad van de Nederlands Hervormde Ge meente, een bezwaarschrift had in gediend. ”Ik wil een beroep doen op het college de volledige opening op zondag om te zetten in een gedeelte lijke openstelling, bijvoorbeeld tij dens de middaguren.” Burgemeester Van der Hooft zag de functie van het zwembad, zijnde een recreatieobject voor alle inwo ners, als inherent aan het open zijn op zondag. ’’Zondagsluiting zou fu nest zjjn voor de exploitatie. Dan had u nooit aan dit bad met deze af metingen en voorzieningen moeten beginnen. Persoonlijk zeg ik daar nog bij dat wij als overheid óók heb ben te zorgen voor de mensen die niét naar de kerk gaan, maar die de zondag bijvoorbeeld in het zwembad willen doorbrengen.” Voor het heffen van parkeergeld op het grote parkeerterrein had de heer Van Gent aandacht gevraagd. ’’Alléén in uiterste noodzaak, als tublieft,” vroeg deze van het college. De burgemeester toonde zich voor stander, maar dacht tegelijkertijd aan een parkeer (geld) ontheffing voor de bewoners van de Bomen- wijk. De andere voorstellen van het col lege kwamen zonder veel problemen over de eindstreep. De heer Huizer wierp zich nog op als belangenbehartiger van de be- Bij de rondvraag suggereerde de heer S. Pille (pvda) het gebruik van provisorische stoplichten bij het kruispunt Juliana van Stolberglaan /Kerkweg, de heer Van Gent ver zocht om aandacht voor de slechte conditie van de Piasweg, de heer Ph. Kroes (wd) vroeg (en kreeg) honderd gulden subsidie voor de kwijnende Jeugdcontactraad en ten slotte wees de heer Huizer nog eens op de moeilijkheden die kunnen ont staan in de hoge flatgebouwen in geval van brand. mee de gemengde zangvereniging „Ons Genoegen”, onder leiding van dirigent H. van Collum. Het koor zong verschillende liederen met or gelspel van mej. M. Grootendorst de organiste van de kapel. Bijzonder mooi klonk „Wohl mir, dass ich Jezurn habe”, van Joh.Seb. Bach. Behalve een overdenking hield ds. J. G. v.d. Vlist een openingstoe spraak over: „Wij en de Kapel - toen nu en straks”. De predikant memoreerde, dat de Evangelisatievereniging in Oud- Verlaat in 1906 werd opgericht. In het jaar daarop werd de kapel reeds gesticht, enkele jaren later kwam de galerij er in. Het gouden jubileum viel samen met de ingebruikneming van een pijporgel. Na de tweede wereldoorlog wer den er plannen ontworpen om de houten kapel te vervangen door een stenen kerkje. Hoewel het bouw fonds flink groeide, namen de bouw kosten in de jaren daarna sterker toe, zodat dit plan van de baan ging. Vorig jaar werd dan ook het fonds opgeheven en besloot men tot een grootscheepse vernieuwing van het interieur van de kapel is. Ds. Van der Vlist zei dat men niet te veel pijn moest hebben van het laten varen van de eerste plannen, „want de ZEVENHUIZEN Zaterdagmid dag waren de Zevenhuizense bejaar den in grote getale gekomen naar Hotel Vos. De toneelvereniging „Ontspanning door Inspanning” voerde voor hen een toneelstuk op. De bejaarden hebben zeer genoten van het blijspel „Herrie Op de hoe ve”. C. Britsemmer en H. Boerop vertolkten de hoofdrollen, terwijl de regie in handen was van mej. G. Bakker. Na afloop was de voorzitter van de bejaardenbond, de heer G. Hoogeveen, de tolk van alle aanwe zigen, toen hij de leden van de to neelvereniging hartelijk dankte voor deze ontspanningsmiddag. Anton Bos, Tinus Hoogendoom, en Seo Slingerland vertelden hoe men Amaryllissen, Ficussen en Cy clamen kweekt. Anderen werd ge vraagd naar hun kennis van moto ren. De heer A. C. Overvoorde uit Rotterdam wenste hen namens de commissie van toezicht veel succes. Als dank voor wat de school voor hen gedaan had boden de leerlingen een mooie gevulde plantenbak aan voor de school. WADDINXVEEN Op een ou deravond in het Gereformeerd e- renigingsgebouw is de openbare Theo Thijssenschool verrast met een projector met gesynchroniseerde ge luidsopname. De ouders hebben ge durende twee jaar een actie gevoerd om dit kostbare geschenk te kunnen aanbieden. Dat gebeurde bij monde van de heer A. P. de Graaf, voorzit ter van de Oudercommissie. De projector werd in dank aan vaard door het hoofd der school, de heer C. G. Dullemond, die zich met zijn medewerkers zeer verheugd toonde. Op deze avond voerden de leerlin gen met veel succes de toneelstukjes ”De nieuwe kleren van de keizer” en ”De spijbelaar” op. ”Als we het meteen zo duur had den gemaakt was het er nooit geko men, dat wist u ook wel.” De raad wist dat kennelijk niet, maar kon toch wel waardering opbrengen voor deze manoeuvre en ging ak koord met een verzoek om het extra krediet. Het duurder worden van het bad zit bijvoorbeeld in de bete geling van het bad. Oorspronkelijk zou het bassin elk jaar een verfbuurt hebben gekregen. De enige tegenstem kwam van de heer H. Mulder (sgp) die het finan ciële huisje toch wat dichter bij het schuurtje had willen laten. De heer A. H. van Gent (pvda) was akkoord maar merkte op dat de raad in het vervolg wel wat vroeger geïnfor meerd wil zijn over overschrijdin gen van dit formaat. ”Het maakt nu zo weinig meer uit of we ja of nee zeggen,” besloot hij. De tarieven leverden geen proble men op. Kinderen tot 16 jaar betalen 0,75 per keer, ouderen 1,50. Ge- zinsabonnementen komen op 50,- per seizoen, jeugdabonnementen op 18,50. Een los abonnement gaat 23,50 kosten. ZEVENHUIZEN Vrijdagavond hield de vereniging „School met den Bijbel” en de kleuterschool „Prinses Marijke” in de kleuterschool de jaarlijkse ledenvergadering, waarbij eenentwintig personen aanwezig waren. In hetaf gelopen jaar zijn er vijf tien nieuwe leden bijgekomen, waar door het totaal op ruim 180 is geko men. Als bestuurslid is in de vakature van de heer P. v.d. Eijk gekozen de heer G. J. Visser. De heer L. C. van Dam werd ge kozen als commissielid voor de kleu terschool in de vakature van de heer W. v.d. Kooy. ZEVENHUIZEN Met het open slaan van en het lezen van een ge deelte uit de kanselbijbel door ou derling H. Eindhout werd woens dagavond de vernieuwde Hervorm de Kapel in Oud Verlaat officieel weer in gebruik genomen. De afgelopen maanden is het inte rieur van de kapel bijna geheel ver nieuwd. Het enige dat nog aan de oude kapel herinnerde waren de stoelen en de vloer. In de afgelopen periode is de Hervormde Gemeente van Oud Verlaat ten kerke gegaan in het Groene Kruis-gebouw en in de voormalige openbare school. Een blijde gemeente hoorde ds. J. G. v.d. Vlist een overdenking hou den over een gedeelte van Psalm 84: 4: „Zelfs vindt de mus een huis Uw altaren, o Heer der neerscharen, mijn Koning en mijn God.” In zijn toespraak zei de predikant dat deze tekst zeer toepasselijk was. Hij hoopte dat de mens van deze ge jaagde tijd in deze kapel een ’’thuis” ziet, dat na dit leven plaats zal ma ken voor een veel mooier thuis. Aan de inwijdingsdienst werkte De heer J. J. Paul, secretaris van het schoolbestuur in Oud Verlaat bood een grote vaas met bloemen en rietpluimen aan. Een bloemenbak voor de kapel werd geschonken door de firma’s die het werk hadden uit gevoerd. Mevr. Bos kon namens de Her vormde Vrouwenvereniging „De Schakel” een prachtig geschenk aan bieden. Een bazaar t.b.v. de restau ratie had nl. 3.000,- opgebracht. Namens de Hervormde kerkeraad van Zevenhuizen-dorp sprak de scriba, de heer C. Kreft. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3