De Zevenklappers Gouwe-dames behalen ook wintercompetitie titel in Helvus wint weer Jaarvergadering per clubblad goede uitvoering WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Leerlingexpositie Annemarie Han „Vox Jubilaris” gaf TTcSssy» Zege voor Be Fair door twee goals van Wim Bron 20. ■i p. maand W Hakobaldag in ware cup-sfeer gratis WurliTzer •n GAWINA ELECTRONISCHE ORGELS Pagina 5 Tafeltennisnieuws Middenstandskrant I |3öJ Biljartnieuws Zendingsavond Kerkkoor vraagt leden A. J/ iA ■MM Reeds voor 17 3 ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN In de Open bare Christelijke Leeszaal en Biblio theek wordt volgende week een ten toonstelling gehouden van werk van leerlingen van de kunstenares An nemarie Han-Schooneveldt. der opgekomen ben. Wipperoen voelde zich echt een beetje opgelucht; nu hoefde hij niet meer over dat lastige onbe grijpelijke hekkengedoe na te den ken. Plotseling vloog de deur open en stormde tot zijn grote verbazing meneer Kwakebeen luid hulproe- pend zijn hol binnen en meneer Zeehond rende luid schreeuwend achter hem aan Aan het slot van deze geslaagde sportdag reikte de wethouder prij zen uit. Bij de meisjes ging de wis selbaker met plaquette naar de St. 3 s 5 ^^^U\^OOF^ADDINXVEE^^tOUJiND^iA^^^ionderda^^priM969 Sinds 1898 V Een vijftiental dames uit Wad- dinxveen en omgeving heeft bij me vrouw Han een cursus van tien les sen gevolgd, waarop zij in zeer ver scheidene technieken him creativi teit hebben uitgeleefd. De resultaten van deze cursus worden nu geëxpo seerd. Zij variëren van tekeningen in krijt en conté tot poppen, mas kers en wandkleden. De tentoonstel ling is geopend op dinsdag 8, woens dag 9 en vrijdag 11 april in de mid daguren en ’s-avonds van 18.30 tot 20.30 uur en op zaterdagmorgen 12 WADDINXVEEN Het was geen 1 april mop. Dinsdag hebben de zes de klassen van alle lagere scholen in Waddinxveen echt hun Hakobaldag gehad in de Jan Ligthartschool. En hoe. Van ’s-ochtends vroeg tot laat in de middag hebben de jongens en meisjes in een ware cup-sfeer hun favorieten met yells, liederen en handgeklap aangemoedigd. Een van de fanatiekste supporters was wel wethouder F. M. van Tol, die met zichtbaar genoegen in al het enthou siasme deelde. Jozefschool en de tweede prijs, een medaille, naar de Groen van Prins- tererschool. Bij de jongens waren dezelfde eretekenen voor de Konin gin Julianaschool en voor de Klaas de Vriesschool, die tweede werd. De heer Van Tol sprak een harte lijk woord van dank tot de organi sator van het toernooi, de heer J. Akkerhuis, uitvinder van het Hako- bal. Deze dankte op zijn beurt de kin deren voor hun sportief en plezierig meedoen en de scheidsrechters me juffrouw E. Belgraver en de heren B. Poot en O. Manusiwa van de Kweekschool voor hun onmisbare Kweekschool voor hun onmisbare medewerking. zin zich door meneer Otter op z’n kop te laten zitten met dat malle waterhek. En nu werd hij er op eens van beschuldigd het hek van meneer Zeehond gestolen te heb ben! Ja, en Wipperoen zat nog stééds in z’n holletje en hij dacht nog steeds ernstig na over het hekken gedoe. Maar opeens dacht hij: ’’Waar maak ik me eigenlijk zo druk over? Ik tel immers niet meer mee. Verhip, dat ik daar niet eer- ZEVENHUIZEN Vorige week hield de afdeling Zevenhuizen van het Nederlands Bijbelgenootschap een zendingsavond. Behalve belang stellenden waren voor deze avond speciaal uitgenodigd de christelijke vrouwenverenigingen en -organisa ties van Zevenhuizen en enkele van Moerkapelle. De heer H. A. van Til, dlstrictsse- cretaris van het Ned. Bijbelgenoot schap, vertoonde een mooie serie dia’s, getiteld „Met Gods Woord door Afrika”. Zelf had hij in de zeven jaar dat hij daar is geweest het werk van de zending op de gevoelige plaat vastgelegd. Aan de avond werd medewerking verleend door de Ned. Hervormd Kerkkoor, o.l.v. van dirigent C. de Klerk. Aan het begin en aan het eind van de avond zongen het in to taal vijf liederen. Op deze avond werden ook dames gevraagd om mee te helpen met een bijbelverkoopaktie op 5, 6 en 7 mei. Dan komt het Rijdend Bijbelhuis van het Ned. Bijbelgenootschap naar Zevenhuizen. ZEVENHUIZEN De maande lijkse uitgave van de Middenstands- vereniging „Zevenhuizen” heeft de naam „Actief” gekregen. In het eer ste nummer van deze krant was voor het vinden van een juiste naam een prijsvraag uitgeschreven, met daaraan verbonden een prijs van 50,-. In totaal werden 50 namen inge zonden. Een jury, bestaande uit bur gemeester A. van ’t Verlaat, notaris Jac. Bos, en de heer J. P. A. van Reeuwijk moest hieruit de beste naam kiezen. De naam „Actief” bleek te zijn ingestuur door mevr. Matze-Uijttewaal van de Bredeweg. ZEVENHUIZEN Voor Zeven huizen heeft de wandelsportvereni- ging „Sterker Door Strijd” een pri meur. Het houdt de jaarlijkse leden vergadering niet in een of ander ge bouw, maar per clubblad, waaruit iedereen kennis kan nemen van de agendapunten. De leden kunnen als zij dit wen sen schriftelijk hun oordeel geven, wanneer zij het niet eens zijn met de voorstellen. Mochten dat er velen zijn, dan zal alsnog een vergadering bijeengeroepen worden. In het ande re geval gaat het bestuur uit van: Geen nieuws-goed nieuws”. Voorgesteld wordt om de voorzit ter, de heer P. Dullaard te herkiezen. In het ledenaantal is in 1968 een klei ne stijging geweest. Er zijn nu 3 se nioren en 7 junioren meer. In totaal tippelden de leden in 1968 ruim 7.500 km bij elkaar. De senio ren namen hiervan 5.145 km voor hun rekening. De drie groepen lie pen bij elkaar 41 tochten en namen acht keer een prijs mee naar huis. De oudpapier-aktie heeft in 1968 in totaal bijna 8.000 kg opgebracht Financieel bezien is het de vereni ging ook niet slecht gegaan. Aan het eind van het jaar was er een saldo van bijna 600,—. De dames van De Gouwe veroverden ook in de winter competitie de waterpolo-titel. Hier zijn ze dan: staande v.l. n.r.: Nella Rietveld, Marjo Rietveld, Marry Van Ringe- lenstein, Joke Groen-dën A- del, trainer-coach Henk van Herk en Hannie Kloet. Zit tend v.l.n.r. Jannye van Ho ven, Marjo Boers-Lochmans, Tanny Noteboom en Els Boonstoppel. (foto Sjaak Noteboom). Zowel zware nederlagen als grote overwinningen voor de biljartvereniging „Hof van Holland” in de afgelopen week. In de afdeling A van de Verenigde Bil- jart-verenigingen Gouda en Omstre ken werd het onderaanstaande Hof van Holland door Cosy Corner 2 met lege handen naar huis gestuurd. Eenzelfde 8-0 nederlaag óver kwam het team van Hof van Hol land dat in de afdeling B. uitkomt. Het op bezoek zijnde Moordrecht was hier verantwoordelijk voor. De lagere teams wonnen juist met zeer ruim verscchil. In Boskoop moest Boskoop 2 met 8-0 het onderspit delven van Hof van Holland C en het D-team won thuis met 7-1 van het Zonnetje 3. ZEVENHUIZEN Het eerste team van de Zevenhuizense Tafel- tennisclub heeft de competitie beslo ten met de thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 14. Het werd een 7-3 over winning voor de thuisclub, waarin G. L. A. Janssen, M. Markus en W. Haan de ploeg vormden. De uitslagen waren: G. L. A. Janssen-B. Reparon 1-0; M. Markus-W. Heij 1-0; W. Haan-J. Heij 1-0; G. L. A. Jarissen-W. Heij 1-0; M. Markus-J. Heij 1-0; W. Haan J. Heij 1-0; G. L. A. Janssen-J. Heij 1-0; M. Markus-B. Reparon 0-1; W. Haan-W. Heij 0-1; G. L. A. Janssen /W. Haan-B. Reparon/W. Heij 0-1; Het tweede team moest in de laat ste wedstrijd met 8-2 zijn meerdere erkennen in het op bezoek zijnde Impuls 11. Zwakste speler van de gasten was M. Achtonissen. Daar wisten J. Segaar en G. de Vogel dan ook van te winnen. De uitslagen waren: J. Segaar-G. Honkoop 0-1; G. de Vo- gel-M. Achtonissen 1-0; L. Segaar- W. Bunnik 0-1; J. Segaar-M. Achto nissen 1-0; G. de Vogel-W. Bunnik 0-1; L. Segaar-G. Honkoop 0-1; J. Segaar-W. Bunnik 0-1; G. de Vogel - G. Honkoop 0-1; L. Segaar-M. Ach- tonnissen 0-1; J. Segaar/G. de Vo- gel-G. Honkoop/W. Bunnik 0-1. De Gouwe 2-B.Z.&P.C. 2 heren 4-2.’ Het tweede heren-zevental ver sloeg Bodegraven 2 met 4-2 in een harde wedstrijd. Bodegraven nam wel de leiding door het doelpunt van de middenvoor m aar De Gouwe kwam goed terug. Jan Kraan benut te een voo rdeel-strafworp 1-1. Het was Cees van Tilburg die De Gouwe de leiding gaf na een misverstand in de achterhoede van Bodegraven 2-1, waarna Piet de Graaff met een om haal de stand op 3-1 bracht. In de tweede speelhelft kreeg de Gouwe wederom een voordeel- strafworp die door de doelman van Bodegraven echter goed werd ge stopt. De derde voordeel-strafworp die de Gouwe kreeg tenemen werd wel benut. Het was Jan Kraan die het vonnis voltrok 4-1. De wedstrijd kreeg en onprettig kar akter m ede 'door het vrij harde spel van Bode graven. De Gouwe 1 iet z ich echter niet van de kaart brengen. Bodegra ven kon nog eenmaal scoren via een voordeel-strafworp die door Jan Pak werd benut 4-2. Programma: Dinsdag 8 april: 8.00 uur: Zwemwedstrijden te Gou da. 12 april: Bekerwedstrijd. 6.15 uur: de Gouwe 1-V.Z.C. 1 (Vee- nendaal). Maandag 14 april: Jaarvergadering. Dinsdag 6 mei: Feestavond. 'Dagelijks geopend van 8.30 tot 18.00 uur. Vrijdagavond tot 9 uur. Westersingel 42-44, Rotterdam telefoon 010-136400, 8 lijnen 38. Razend en tierend rende me neer Zeehond achter meneer Kwa kebeen aan, want die voelde van zelfsprekend heel weinig voor een Pak slaag, en daarom had hij hals overkop de benen genomen en die benen waren gelukkig langer dan de benen van meneer zeehond. Meneer Kwakebeen begreep niets van de toestand. Hij had ge woon wat takken en planken in de duinen gezocht om er een hek van te maken rond de Water- kwaakse Plas, want hij had geen ZEVENHUIZEN Het' Neder lands Hervormd Kerkkoor heeft dringend behoefte aan uitbreiding van het aantal koorleden. Momen teel zijn er ruim dertig leden, maar om financieel te kunnen draaien en ook om artistiek op een beter peil te komen, dient het koor te beschikken over 45 a 50 leden. De dringende be hoefte is vooral aan mannenstem men, daar er momenteel maar zes heren lid zijn van het koor. Het koor repeteert elke donder dagavond vanaf half acht in de WADDINXVEEN De 16 maan den oude Duitse herder Helvus von der Estherlager van de heer Jan G. Haan uit Waddinxveen blijft prijzen vergaren. Zondag won hij op een tentoonstelling in Eist de eerste prijs in de jeugdklasse en werd tevens uitgeroepen tot beste zelfgefokte jonge Duitse herder. Helvus heeft nu ondanks zijn jeugd reeds drie eerste, een tweede en een vierde prijs gewonnen. In binnen- en buitenland, met name in Duitsland, bestaat grote belangstel ling voor deze uitzonderlijke hond. Bij Van Urk de groot»te keusi meer dan. 150 instrumenten van olie vooraanstaande merken. Prijzen vanaf 995.- tot 28.000.- Ook in HUUR met recht van koop WADDINXVEEN De dames un De Gouwe zijn kampioen ge erden in de wintercompetitie wa- gjpolo van de kring Gouwe-Rijn- a^ek. Het kampioenschap was al L feit, voordat De Gouwe zater dag aantrad tegen B.Z. P.C. uit gegraven, doordat mede-gegadig- 'e L.G.B. de winst had laten liggen Me, O.Z.V., waardoor het Wad- Mveense team onbereikbaar werd, pe wedstrijd tegen B.Z. P.C. kwam .jor de zenuwen wat moeilijk op Jang. Er werden verschillende kan jan gemist voordat Joke Groen-den jdel De Gouwe op 1-0 bracht. De Bodegraafse aanval gaf weinig reerwerk, zodat de Gouwe-verdedl- jng het kalm aan kon doen. In de Jeede periode stelde Marjo Boers- •;<hmans de zege veilig, nadat zij jort daarvoor vlak naast had ge schoten (2-0) Keepster Hannie Kloet moest jaarna een maal in actie komen om Ln Bodegraafse aanval te bezweren, kenals de heren hebben de Gouwe- iames verdiend de titel geprolon geerd, die zij ook al in de zomercom petitie veroverden. kj.K. 2-De Gouwe 1 heren 4-6. Het eerste heren-zevental plaatste nch voor de volgende bekerronde hoor met 4-6 te winnen van het Am sterdamse D.J.K. 2. De Gouwe nam in de eerste periode een 2-0 voor sprong door doelpunten van Eef O- rerdam die eerst een schot van Leo S Nieuwenhuizen doortikte en daar na zelf ’n 2m duel won. In de tweede periode kreeg De Gouwe wederom énkele kansen maar de afstands schoten van Leo van Nieuwenhuizen en Henny v.d. Bosch werden be kwaam door D.J.K. doelman Bouw meester gestopt. Ook doelman Bas hen Oudsten moest veel werk ver richten wat hij goed deed. Toch moest hij voor een s chot van Be rendse zwichten (1-2). In de derde periode was De Gouwe geheel van slag af. De verdediging maakte fout op fout waar D.J.K. van profiteerde. Eerst benutte het een strafworp en even later profiteerde het van een grove verdedigingsfout. Beide doel punten kwamen van Berendse (3-2). In de laatste periode herstelde De Gouwe zich echter. Eerst benutte Gijs v.d. Leden een strafworp 3 -3 waarna Arte Troost De Gouwe de leiding gaf (3-4). Het was de goed op dreef zijnde Eef Overdam die de voorsprong vergrootte tot 3-5 waar na Leo van Nieuwenhuizen via een voordeel-strafworp de stand op 3-6 bracht. In de slotfase kreeg ook D.J. K. een voordeel-strafworp, die door Berendse werd benut 4-6. Met deze stand kwam het einde zodat De Gou we deze moeilijke uitwedstrijd toch tot een goed einde wist te brengen. Het vierde herenzevental moest tegen Boskoop een in de eerste pe riode genomen 1-0 voorsprong prijs geven. Boskoop scoorde in de twee de periode 2x waar tegenover de Gouwe geen treffer meer stelde, zo dat de laatste wedstrijd in de win- Itercompetitie voor dit zevental ver horen ging. Een spannend moment in de wedstrijd van de jongens van de Groen van Prinsterer- school tegen die van de St. Paulus school op de geslaag de Waddinxveense HAKO- bal-dag. (foto Sjaak Noteboom) Be Fair was in de wedstrijd tegen Arkel wonderlijk genoeg in de twee de helft, toen het tegen de felle wind in speelde, veel beter op dreef dan in de eerste. De Waddinxveners tra den aan met invallers voor de ge blesseerden Rupke en Kraan. In de eerste helft vatte Be Fair de zaken te gemakkelijk op, waardoor het felle Arkel tegen wind in be paald gevaarlijker was. Na ruim een half uur kwam Be Fair toch aan de leiding. Wim Bron schoot met veel effect van de rand van het strafschopgebied een vrije schop in de uiterste hoek, nadat Van Mourik niet correct ten val was ge bracht (0-1). Na rust kwam Be Fair pas op vol le toeren. Binnen drie minuten ko gelde Wim Bron de bal uit een op maat genomen hoekschop van Cor van Triet in de touwen (0-2). Be Fair bleef veel sterker, maar kwam niet tot een hogere score,me de doordat Sjaak van Mourik een aantal niet te missen kansen om zeep bracht. ZEVENHUIZEN Het eerste da mesteam van de volleybalvereniging „De Zevenklapper” heeft, ondanks het feit dat het enkele invallers had, de uitwedstrijd tegen Radius II met 3-0 gewonnen. De B-junioren moes ten met deze cijfers in Gouda hun meerdere erkennen in Olympia B. De B-junioren boden aardig tegen spel. Tegen VCH-B uit Haastrecht kwam het tot een fraai gelijkspel. De B-junioren speelden hierin een uit stekende wedstrijd, waarin ze zelfs kans op de overwinning hadden. Maar een 15-14 voorsprong ging toch nog met 16-18 verloren. Het grote volleybaltoernooi dat ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de vereniging in mei in de Veilinghal aan de Bredeweg gehou den wordt, is reeds geheel volge boekt. Er hebben zich zestien vere nigingen aangemeld, die in totaal met veertig teams zullen komen. Onder die verenigingen zijn de ere divisie club HML uit Den Haag, Be Fair uit Waddinxveen, Serve ’67 uit Haarlem, Smash ’66 uit Alblasser- dam en DRL uit Rotterdam. Doordat „De Zevenklappers” een grote toeloop heeft van junioren, or ganiseert het na de competitie (die al op z’n eind loopt) onderlinge wed strijden. Hieruit kam men dan voor het volgend seizoen een sterk junio- ren-team selecteren. Ook zal ervoor het le en 2e team een selectie toege past worden, met daaraan verbon den een verplicht training. In ver band hiermee is de vereniging blij dat de heer S. Kuipers uit Nieuwer- kerk a.d. IJssel aanblijft als trainer. Deze traint ook met veel succes het eerste team van MVC uit Moor drecht. In de maand april zal de vereni ging weer meedoen aan het jaarlijks Driedorpentoemooi. Behalve „De Zevenklappers” nemen hieraan deel Set Up uit Berkel en Zovoc uit Zoe- termeer, de organiserende vereni ging. Tenslotte kan nog gemeld worden dat de volleybalvereniging op april de jaarlijkse ledenvergadering houdt. met ons exclusieve SPAAR-terwijl U speelt-SYSTEEM landen grof,s muziekscho. kent voor U nog stens ENOR^E “"“hs les °P I 6 maanden g bete- ^rü nog eens mln- 200 gld- v°°rd2Ll ZEVENHUIZEN Zaterdagavond heeft het dameskoor „Vox-Jubi- lans” in Hotel Vos voor ongeveer honderd genodigden, donateurs en belangstellenden de jaarlijkse uit voering gegeven. Onder de aanwezi gen was ook burgemeester A. van ’t Verlaat de beschermheer van de ve reniging. Voor de pauze werden door het koor tien nummers ten gehore ge bracht. Daaronder waren „Mensen geeft elkaar de hand” van H. v.d. Molen: Bundeslied van W. A. Mo zart; Fanis Angelicus van César Frank en lm Frühling van W. Bar- giel. Het koor stond onder leiding van dirigent J. G. van Eek. Het Fanfarekorps „De kleine Trompetter” verleende op uitnodi ging van het dameskoor medewer king aan deze uitvoering. Halverwege de zangnummers trad het tamboercorps op onder leiding van tamboer-maitrê P. Dullaerd. Na de pauze was het muzikale woord aan „De Kleine Trompetter”. Onder leiding van dirigent G. Stellaard werden vijf nummers vertolkt. Be gonnen en besloten werd met een mars nl. Lijnwood van J. Ord Hune en Trafalgarmars van W. Zehle. In de pauze bracht een verloting rond 300,- op. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn met muziek De nieuwste X april. van Niko v.d. Hondel uit Gouda.

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 5