in de toekomst naar zee DE BRON ZO MAAKT CRUYFF ZE OOK FRA-VA-KO’S Prof. Klasens over Aboe Simbel Zang in Brugkerk Rioolwater Moerkapelle de Paasbloemen in huize Souburgh i Oplossing puzzel van 20 maart I Tuin- en Kampeerstoelen L SPEELTERREIN VOOR DE JEUG Pagina 3 BIJ Oliebollenactie Voor generaties warenhuizen Waddinxveen Waddinxveen za. Zevenhuizen Moerkapelle Moerkapelle BURGERLIJKE STAND Jeugddienst Geslaagd Beroep aangenomen Tennisbaan in aanleg Drumband opgeheven A.R.-kiesvereniging IK ZAG DIE KNALGOEIE GOAL’ haarscherpwat ’n effekt! Geslaagd Lagere school Gouden huwelijk BIOSCOPEN GOUDA n r s i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 10 april 1969 ze Remonstr. Kerk: geen dienst. (foto Sjaak Noteboom) Ver. Vrijz. Herv.: Geen dienst. GEVONDEN EN VERLOREN Mr. Opticiên CONTACTLENSSPECIALIST HOORTOESTELPRACTICUS ZEVENHUIZEN Eikenlaan 54, leplaan 122 Telefoon 24 01 Let op onze speciale aanbie ding Mr. Opticiên Grit, wel te verstaanl Die leverde indertijd de juiste sterkte brilleglazen, welke ik voor m'n ogen moest hebben. En dan dat bijpassende montuur waarvan iedereen zegt, dat het me zoiets karakteristieks geeft: in één woord MEESTERLIJK!! maakt i lage back rent. Ondertrouwd: Abraham Johan Rut ger de Jonge en Geertrui Cornelia Bijl. Geboren: Johan Sebastiaan, z.v. J. M. Kling en R. A. Abbas; Mascha,d.v J. Spoor en W. C. Zwaan. Overleden: Rehorst, Marrigje, oud 46 jaar. Geboren: Hans Lawrence, z-v. H. A. van den Berg en G. L. Chinery; An gelique Virginia Regina, d.v. S. G. v. d. Eng en J. M. Koolmees; Dorothé, d.v. T. J. van Goudzwaard en N. Be geer; Bart-Jan, z.v. J. B. Verhoeff en J. Koetsier; Peter, z.v. T. van Kleef en E. van ’t Woudt. Gehuwd: B. J. Christiansen en L. Jonker; A. de Mik en J. Tiele. Ondertrouwd: J. van Buitenen en L. A. Rehorst. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. W. Aalders, Den Haag; 6.30 uur: ds. K. Schipper, Dordrecht. Ger. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: ds. A. F Honkoop. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. J. Bos. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. S.v. d. Zee van Uitwijk; 19.00 uur: ds. J. G. van der Vlist, jeugddienst. Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: ds. J. G. van der Vlist. Geref. Kerk: 9 uur, 10.30 uur en 18.30 uur: ds A. Riddersma, Heemstede. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 18.00 uur: ds. P. Honkoop, Kampen. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds P. Ver- maat, Ooltgensplaat; 18.30 uur: kand. B. Oosterom. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. WADDINXVEEN De heer C. Tolk te Waddinxveen is geslaagd voor het eindexamen van de Rijks middelbare Tuinbouwschool te Bos koop met aantekening handelscor respondente Engels en Duits. WADDINXVEEN Cand. Th. de Kok heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Meliskerke (Z) aangenomen. WADDINXVEEN In de Brugkerk wordt vanavond om 8 uur een bij zondere zangavond gehouden. Me dewerking verlenen het Immanuel Kerkkoor o.l.v. A. van Vliet, De Zangvogels o.l.v. Henny Brinkhorst en J. van Mourik, J. P. G. van Dijk, orgel en G. van Herwijnen, trompet. De predikanten op deze avond zijn dr. A. van Haarlem en ds. T. van ’t Veld. Koopt u Voordeliger en Ge zelliger. Wij hebben een rui me keus in Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke Ge schenken. De burgemeester sprak deze me ning beslist tegen. „Wie geeft ons de verzekering,” aldus de burgemeester „dat dit de oplossing is voor genera ties? Dat is het zeeleidingsproject wel.” ZEVENHUIZEN Het raadsbe sluit van 18 maart tot de aanleg van een tennisbaan annex oefengelegen heid is door het college van Gedepu teerde Staten goedgekeurd. Het werk is inmiddels gegund aan het aannemingsbedrijf Van der Meer N.V. te Benthuizen voor 24.795,-. Met de uitvoering van de werk zaamheden is deze week begonnen. Verwacht wordt, dat omstreeks 1 ju ni reeds getennist kan worden. Zondagavond zal er in de Noodkerk weer een jeugddienst gehouden worden om ze ven uur. Voorganger is ds. J. G. v.d. Vlist. Immanuelkerk: 9.30 uur: dr A. van Haarlem; 19 uur: mej. ds J. de Ruy ter, jeugddienst. te maken om alle verkeer uit de smalle Dorpsstraat te weren. Burge meester Keijzer vond dit onmoge lijk. Ook de middenstanders zouden hiertegen in opstand komen. Aan de naamgeving van de nieu we openbare school wilde de heer Duursma een wedstrijd verbinden. De burgemeester vond dit een goed idee. Alle leerlingen krijgen dan een de gemeenteraad zal de hij de op St. WADDINXVEEN De in augus tus van het vorige jaar opgerichte Drumband ’68 is wegens onoverko melijke moeilijkheden opgeheven.De opbrengst van een kerstactie is aan het Anjerfonds geschonken. WADDINXVEEN Voor de Anti- Revolutionaire Kiesvereniging spreekt dinsdag 15 april om 20 uur in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat het Tweede Kamerlid drs. J. Boersma, voorzitter van het Consumenten Contact Orgaan, over ”De inkomstenverdeling”. WADDINXVEEN De bewoners van huize ’’Souburgh” zijn zaterdag verrast met een grootse bloemenhul de, die de paasdagen extra fleurig maakten. Het was het gevolg van een van de stuntjes, die verweven waren in de gezelligheidsrit, die ga ragehouder C. Kool uit de Dorps straat voor zijn cliënten had georga niseerd. In deze puzzelrit luidde een van de opdrachten: ’’breng één of meer bloemen naar Souburgh”. Alle 45 deelnemers kwamen prompt met een volledig boeket naar het rusthuis, waar het podium tot grote vreugde van de bejaarden in een mum ver anderde in een bloementuin. Een soortgelijke verrassing wachtte de Martha-stichting in Al- phen aan de Rijn. Hier moesten een sinaasappel en een banaan worden afgegeven. Het werd een complete fruitwinkel. Alleen om deze twee aardige at tenties al was het een evenement,dat klonk als een klok. Herv. wykgebouw: 9.30 uur: kand. C. J. v.d. Plas, Katwijk aan Zee; 18.30 uur: ds J. v.d. Velden, Woerden. Bethel: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 19 uur: eerw. heer D. Scheepmaker te Utrecht. te stellen. De voorzitter antwoordde dat dit nog niet mogelijk is. Deze man zou niet het hele jaar door werk hebben. Wel zullen de woningen een goed opknapbeurt krijgen en in de toekomst door een geregelde schil- dersbeurt onderhouden worden. Aan het Oranjecomité werd een subsidie van 1250,- verleend voor het aanstaande koninginnefeest. De ontruimingtermijn van de onbe woonbaar verklaarde panden Heren weg 36 en 38 en Dorpsstraat 23 wer den met één jaar verlengd tot 22 maart 1970. ders met gehouden, naar de Horizontaal: 2. regenmantel; 12.A.P. 14. kalm; 15. leus; 16. zo; 17. set; 19 as.; 21. ei; 22. pan; 23. sprei; 25. non; 27. taats; 29. teer; 30. degen; 32. fret; 33. Urk; 34. ragebol; 36. are; 37. km, 38. pad; 39. tel; 41. Dr.; 42. ulevel; 43. Panama; 44. b.n.; 45. Nijl; 47. bek; 48.GT; 50. atm.; 52. Nijmegen; 55.bar; 56. kooi; 58. kabel; 59. nova; 60. kloof; 62. nuk; 63. galop; 64. eik; 65. ar; 67. d.i.; 68. A.N.P.; 69. re; 70 drab; 72. biet; 74. de; 75. slotenmaker. Vertikaal: 1. kasstuk; 3. e.k.; 4. gaai; 5. els; 6. n.m.7. al; 8. nee; 9. tuit; 10. es; 11. monster; 13. pepermuntolie;16 zaterdagavond; 18. trek; 20. vogel; 22 para; 24. er; 25. neg; 26. neb; 28. af; 30. dadelijk; 31. notabel; 34. ravijn; 35. lenen; 38. pen; 40. lak; 44. bakke rij; 46. rebus; 49. trapper; 51. Mook; 53. Man; 54. gek; 55. bola; 57. i.o.; 59. na; 61. faro; 63. giek; 66. rat; 67. dia; 70 dl; 71. Be; 72. BM; 73. te. De boekenbonnen werden na loting toegekend aan de heer W. G. de Meer, Da Costaweg 5 (ƒ7,50) en mevr. J. Reuvers-v. Veggel, W. Bu- ninglaan 110 5,-), beiden te Wad dinxveen. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. Volle Evang. Gem. Bethel, Boskoop, Burg. Colijnstr.: 9.30 uur: samen komst. Idem donderdag 20 uur. KERKWEG 189 - WADDINXVEEN GRIT OPTIEK - KORTE TIENDEWEG 12 - KLEIWEG 108 - GOUDA HARTELIJK DANK GRITII ZEVENHUIZEN Aan de chris telijke lagere tuinbouwschool is A.U. Hoogendoom geslaagd voor het tuinbouwdiploma. Gevonden: Zonnebril in etui, een bruine suède damesportemonnee,een groen jack met beige voering, een bruine glacé herenhandschoen. Ook al zou de zeeleiding tweemaal zoveel kosten dan is dit geld toch nog beter besteed. Wethouder van der Spek van O- penbare werken wist de heer van Heukelingen te overtuigen dat de gemeente na tien jaar praten over dit probleem gelukkig geen domme dingen heeft gedaan. „Op de valreep want de plannen voor dit project zijn al in een ver gevorderd stadium, moeten we deze unieke kans aan grijpen. Burgemeester Keijzer had nog wel wat moeite de heer de Knegt (pvda) te overtuigen van het feit dat al het afvalwater in de leiding zonder zui vering 10 km. de Noordzee wordt in geperst. In de nieuwe bestemmings plannen komen gescheiden rioole- ringen voor het afval en het regen water. Tenslotte gaven alle leden hun fiat om aan het Technisch Bureau van de Vereniging van Nederlands gemeenten te Amersfoort een tech nisch rapport te laten opstellen, waarmee zij in feite hun toestem ming gaven de problemen in de toe komst in Westelijke richting op te lossen. De ophoging van het terrein voor de nieuwe begraafplaats vordert gestaag. Zandauto’s en kranen zijn druk in de weer. Een beetje maca ber staat er nog een bordje „Speel terrein voor de jeugd”. Verloren: een marokkaans leren portefeuille met inhoud, een gouden manchetknoop, een witte korte jon- gensgymbroek, een groene jongens- step, een doublé dameshorloge met rood-wit-blauw- nylon bandje, een grijs witte angora poes, een welpen pet, rood met blauw geblokte zwem broek en handdoek, een licht groen gestreept overgooiertje, groen jack met beige voering. De heer Duursma (gem.bel) be treurde het dat het plan om van de openbare lagere school een instruc- tiebad te maken niet kan doorgaan. Met B en W achtte hij de koster van 140.000, echter onoverkomen- lijk. De vraag van B en W wat er nu met de school moet gebeuren werd niet beantwoord. De heer van Heu kelingen stelde voor het gebouw af te breken en er parkeergelegenheid WADDINXVEEN In verband de uitbreiding van de drumband en dergelijke van Concordia, houdt het corps zaterdag weer een oliebollen- aktie. De kraam staat weer op het Ko ningin Wilhelminaplein. Zaterdag trekken de leden van Concordia er op uit om de oliebollen aan de man te brengen. in het waar scholen WADDINXVEEN Zaterdag 12 april hopen de heer G. van Wijk en mevrouw H. van Wijk-Hekman him gouden huwelijksfeest te herdenken Het bruidspaar houdt receptie op vrijdag 18 april van 17 tot 18 uur in het Gereformeerd Verenigingsge- Schouwburg: Do. 20.15 uur, zo. 19, 21.15 uur; ma., di. 20.15 uur: De Gro te stilte (18j). vr. 20.15 uur, za. 15, 19, 21.15 uur;ma. 14.30 uur: Louis de Funes in je geld of je leven (a.l.). Thalia: Do. vr. 20.15 uur: Chappaqua 14j, za. 14.30 uur, zo. 15 en 17 uur: Als het bloed kookt, 14j., za., zo. 19 en 21.15 uur; ma., di., wo. 14.30 en 20.15 uur: Bodyguard P.J., 18j. Reunie: Do., vr. 20.15 uur, za. 15 uur en zo. 15 en 17 uur: Revolverhelden kunnen sterven, 14 j., za., zo. 19 en 21 uur: di., wo. 20.15 uur: Inga, ja.ik iwl, 18 j.; za. 23 uur: En de vrouw schiep de liefde, 18 j. MOERKAPELLE De korte zakelijke raadsvergadering van Moerkapelle werd gisteravond voor het grootste deel gevuld met het technische voorstel van B. en W. over het al of niet toetreden tot de afvoer rioolwatervoor- ziening via Zoetermeer naar de Noordzee, het zogenaamde „zeeleidings project”. Dit is een project waarvan verschillende gemeenten in de Haagse aglomeratie deel uit maken. In een uitvoerig voorstel hebben B. en W. de voor en nadelen afgewogen van een zuiveringsinstallatie plaatselijk of in gemeenschap met andere gemeenten, en van een af voer zonder zuivering naar de Noordzee. Men is uitgegaan van een bevol king van vijf a zesduizend mensen uit Moerkapelle en een gedeelte van Zevenhuizen. Een grof geschat bedrag van één miljoen gulden waarvoor de ge meente zelf 75°/o op tafel zal moeten brengen door een vaste geldlening is nodig voor de bouw van een persge maal en een persleiding naar Zoetermeer. De jaarlijkse kosten ko men waarschijnlijk op 89.000,-. De heer Douw (AR) sprak van een zwa re financieeie last, maar vond dit de enige goede oplossing ook voor de tuinbouw, daar met de rioolzuive- ringsmethode het chloorgehalte waarschijnlijk te hoog wordt, waar door het water onbruikbaar wordt voor de tuinbouw. Burgemeester Keijzer gaf toe dat de financieële last zwaar is. Verhoging van de rioolbelasting zal niet kunnen uit blijven. De heer van Heukelingen (pvda) vroeg namens zijn functie het gehele voorstel aan te houden tot de vol gende vergadering. Men had volgens hem te weinig tijd gehad om zich over deze belangrijke problemen te laten voorlichten. Een zuiveringsin stallatie via Nieuwerkerk aan de IJssel of via Waddinxveen naar de Gouwe achtte hij beter en minder kostbaar. kans en jury zijn. Tijdens de rondvraag vroeg de heer van Heukelingen naar de mo gelijkheid om voor het gemeentelijk woningbezit een vaste schilder aan St. Victor kerk: 7.15, 9.00 en 11.00 uur, ma. t.m. vr. 7.45 uur, wo. 20.00 uur, za. 19.00 uur. WADDINXVEEN Prof. Dr. A. Klasens, direkteur van het Museum voor Oudheden te Leiden, hield ver leden jaar een boeiende lezing over het resultaat van een van zijn weten schappelijke opgravingen in Egypte, namelijk de vondst van een zeer vroeg christelijke kerk, die in Nu- bië onder het zand verdwenen was. Met deze opgraving werd weer een stukje oude cultuur terug gevonden, de historie enkele gegevens en een Egyptisch museum enkele mooie oude freso’s rijker. Een klein doch interessant object onder de vele po gingen om oude cultuur monutenten te redden van de ondergang veroor zaakt door het stijgende water in het stuwmeer achter de Asoewan- dam. Op 15 april houdt Prof. Klasens weer een lezing voor de Culturele Kring. Dit keer over het grootste object in de hele aktie namelijk het redden van de tempels van Aboe Simbel. Ook deze in de rotsen uitgehouwen tempels van Aboe Simbel. Ook deze in de rotsen uitgehouwen tempels waren gedoemd onder water te ver dwijnen. Dit miljoenen kostende projekt, dat uitgevoerd werd met bijdragen van vele landen, waaron der Nederland, stond onder leiding van drie internationaal bekende E- gyptologen waarvan Prof. Klasens er één is. Eendrachtig werd onder auspiciën van de Verenigde Naties, met voorbijgaan van de bestaande politieke strubbelingen en tegenstel lingen een onvoorstelbare prestatie geleverd. Het is iets bijzonders het verhaal van dit gigantische werk, opgeluis terd door prachtige dia’s, van een deskundige die zo nauw erbij be trokken was, te mogen horen. De lezing wordt gehouden in de Prof. Kohnstammschool aan de Mauritslaan 55. Dinsdag 15 april, aanvang 20.30 uur. De toegang is vrij voor donateurs van de Culturele Kring. Niet-donateurs betalen 2.50 en jongeren onder de 21 jaar 1,25. St. Petrus kapel: 8.30, 11.15 en 17.30 uur, di. 7.45, do. 20.00, za. 9.00 en 19.00 uur. die duikeling en dan een waar de achteraan Zo maakt Cruyffie ze nu ook: doelman, die vertwij feld een omspelen schuiver, kansloos Een doelpunt van Rob Jans sen, waarmee hij de Klaas de Vriesschool op 1-0 bracht tegen de St. Jozef school. Het gebeurde dins dag soen, waar alle veense scholen weer aangetreden voor schoolvoetbal toernooi, vanmiddag toe heeft strijd om de trofeeën waarmee Vriesschool de Het gebeurde Warnaarplant- Waddinx- waren het Tot toe heeft de de trofeeën ge duurd. Het toernooi, dat an- Pinksteren wordt is verschoven paasvakantie, om dat die meer speling in tijd laat. i 'i I

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3