Kosten ruim een miljoen Voor Waddinxveen 35, Zevenhuizen 16 voor in actie Dronken autodief slaat over de kop 4652 Jm stad 9 Zevenhuizen gaat volgend twee scholen bouwen Raadsvergadering Zevenhuizen Veilig Verkeer tegen inhalen bij zebra jaar woningwetwoningen Bêm. voh Bi ■I BBB vi "1 lx Geniet en profiteer! Bessenjenever Ons telefoonnummer ADMINISTRATIE ADVERTENTIES REDACTIE Van Eeuwen Aft» BESSENJENEVER Sb 1 r _J Pagina 3 Reklame verkeersexamens Schaakvereniging VOOR Chr. Vrouwenbond 4 Kaartavond WSE Grof huisvuil gd ZWIJNDRECHT Langs de Gouwe-loop E.H.B.O.-wedstrijd Naaldprinses 1 969 Uitslag verloting IJMUIDEN 7 ft.'*1*' 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 17 april ’69 (foto Sjaak Noteboom) in ag- ’I’’ H oor- apparaten In Gouda gevestigd: Korte Tiendeweg 12. Telefoon 01820-13033, (7 huizen vanaf de Markt) In Waddinxveen: Kerkweg 189 (bij de Heibrug) - Kleiweg 108, Telefoon 01820-16033 (naast Kieiwegbrug) telefoon 01828-4303 Bokma Bols Berry Coebergh Fockink Kelderzegel De Kuyper Rijnbende Dry gin Bols /en Het iet en les en la- Zuidkade 3 - tel. 2105 Brederolaan 4 - tel. 4143 tre- dn- ten, den lie lie n. n, 9. Voorstel tot vaststelling van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1969. ZEVENHUIZEN Van de in to taal 61 leerlingen van de drie lagere scholen die aan het schriftelijk ge deelte van het verkeersexamen heb ben deelgenomen zijn er slechts twee gezakt. Het best uit de bus kwam de chr. lagere school van Zevenhuizen-dorp met geen enkele gezakte en drie ge slaagden met nul fouten. Hier deden 25 kinderen examen. Daarna volgde de chr. lagere school van Oud-Ver- laat. Van de zeven leerlingen slaag de er één met geen enkele fout en zakte er één. Ook van de 29 leerlin gen van de openbare lagere school haalde één leerling de 40 punten en kwam er een ander niet tot het mi nimum van dertig. Slijterij Wijnhandel ei s? ei ie ijd sof ?n. ni- k,” aar >ok st n. Is MOERKAPELLE Woensdag morgen 23 april rijdt de reinigings dienst van Moerkapelle een extra rit voor het ophalen van grof huisvuil. ZEVENHUIZEN Volgende week donderdagavond zal de raad van Zevenhuizen een voorstel te behandelen krijgen dat de bouw van twee nieuwe lagere scholen behelst. Hiermee is een bedrag van 1.100.000,- ge moeid, waarvoor B. en W. aan de raad een krediet vragen. nerwaard 185 is en dat er van de zij de van het ministerie een steeds ver dere verschuiving plaats vindt naar de premiesector is dit aantal van 16 niet onredelijk.” In Zevenhuizen blijft men nu ho pen op een extra toewijzing ter com pensatie van de krotten, die reeds zijn opgeruimd of hiervoor op de no minatie staan. de raas I gen ge- 10. Voorstel tot vaststelling van be grotingswijzigingen. 11. Rondvraag. WADDINXVEEN Voor de op zaterdag 26 april te houden pres- tatieloop, welke georganiseerd wordt door de Waddinxveense atletiek ver eniging AV ’65, is de voorinschrij ving nog steeds open. Op het pro gramma staan een 2250 m loop voor jongens en meisjes van 8-13 jaar en een 5700m loop voor iedereen vanaf 14 jaar. Inschrijven kan men tot ui terlijk 22 april bij v. Langen, Mau- ritslaan 44, Versluis, J. W. Frisoweg 23, v. Leeuwen, Kerkweg 169. Het inschrijf-geld bedraagt 1,50. Na inschrijfing ad. 2,- is mogelijk vanaf 13.30 uur bij de start. Start en finish zijn bij het oude zwembad aan de Kanaaldijk. De aanvang is: 2250 m loop 15 uur; 57.00 m loop 15.30 uur. ?en m,” Vrjjdag werd in de kleuter school Pinkeltje een bazar ge houden ten bate van de kerk van de Remonstrantse Ge meente. Burgemeester Van der Hooft, die de bazar open de, vermaakte zich met de heer T. Ververs voor het Rad 6. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een geldle ning, aangegaan door de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen voor de stichting van een verzor gingstehuis. vinden, stoppen. De kans is nl. groot, dat achterrijdende bestuurders op deze stopmanoeuvre niet voorbereid zijn en daardoor niet tijdig tot stil stand komen of genoodzaak worden langs de stoppende auto te rijden. omdat een dergelijk plan reeds door de diverse instanties is goedgekeurd. Daardoor verliest men geen tijd door tijdrovend overleg, zoals vaak het geval is bij de traditionele bouw. Het bestuur van de vereniging- School met den Bijbel” heeft dezelf de voorkeur voor een bepaald type school als het college. Bovendien heeft het bestuur het college ge vraagd de bouw van deze school ook door de gemeente ter hand te la- WADDINXVEEN Vrijdag werd de 34e jaarvergadering van de Waddinxveense Schaakvereniging gehouden. Na de opening door de voorzitter werden notulen en inge komen stukken vlug afgehandeld. Vervolgens merkte de secretaris in zijn jaarverslag op, dat het aantal leden in verhouding tot de aanwas der bevolking in Waddinxveen niet is meegegroeid. Vooral jongere schakers zouden van harte welkom zijn. Hij stelde dat er meer pro paganda voor het schaakspel ge maakt moet worden. De penning meester kon betere geluiden laten horen. Hierdoor kon worden beslo ten het materiaal met 10 schaak- klokken uit te breiden. De aftre dende voorzitter en secretaris wer den bij acclamatie herkozen. Na de pauze werd de eindstand van de Wintercompetitie bekend gemaakt, waarin W. v. Vuuren met anderhalf punt voorsprong op N. E. Plantfeber eerste is geworden. Onder luid ap plaus werd hem hierna de kam- pioensbeker overhandigd, waarna alle leden de gelegenheid krijgen de kampioen te feliciteren. ZEVENHUIZEN Zaterdagmid dag heeft een drie personen tellende ploeg van de E.H.B.O. van Zeven huizen-dorp deelgenomen aan de districtswedstrijd om het kampioen schap van Zuid-Holland, die in Stol wijk werden gehouden. In totaal na men veertien ploegen deel. Alle teams kregen dezelfde opga ve, waarvoor ze een kwartier tijd hadden. De veronderstelling was dat een echtpaar tijdens schoonmaak- werkzaamheden een ongeluk had gekregen in de keuken. De man had een gebroken sleutelbeen en de vrouw een gebroken opperarm- en beenbreuk. Als ploeg behaalde Ze venhuizen de negende plaats met punten te behalen. Winnaar in deze 142 punten. Maximaal vielen er 320 voorronden werd Den Haag met 213 punten. De leidersprijs ging met 80 punten naar Giessendam. Hier was het ma ximum aantal punten 115. Op dit on derdeel eindigde Zevenhuizen met 66 punten op deze zesde plaats. De finale, die ging tussen Den Haag en Giessendam, werd uitein delijk door de ploeg uit de residen tie gewonnen met 275 punt tegen 158 punt. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft voor het jaar 1969 uit het aan de provincie Zuid- Holland toebedachte contingent wo ningwetwoningen 35 woningen toe gewezen gekregen. Aan de gemeente Zevenhuizen zullen 16 woningwet woningen ten deel vallen. Voor Waddinxveen ligt het aantal woningwetwoningen al jarenlang rond de 35. Evenveel jaren bouwt men er echter belangrijk meer wo ningwetwoningen, waarbij men ge bruik maakt van de mogelijkheid om te anticiperen op het contingent, dat in volgende jaren zal worden toegewezen. Voor Zevenhuizen is het contin gent van 16 woningen veel te klein om uit de nood te komen. Hiervoor zou jaarlijks ongeveer het dubbele van dit aantal nodig zijn. ”Ik ben toch niet ontevreden,” al dus burgemeester A. van ’t Verlaat, ”al kunnen we met dit aantal in de verste verte niet aan de schrijnende behoefte voldoen. Maar als ik in aanmerking neem dat het totale con tingent voor het districht Krimpe- nu per liter^>^^5 MOERKAPELLE —In het Dorps huis wordt woensdagavond 23 april om 7.45 uur de wedstrijd Naaldprin ses 1969 gehouden. Deze wedstrijd wordt landelijk en Europees gehou den, onder dames die hun kleding zelf maken. Dames die bij de Fa. Bac en zn. hun stof voor de kleding stukken hebben gekocht dingen gra tis mee naar kostbare prijzen die door een uitgever van een groot mo deblad beschikbaar gesteld zijn. De eerste prijs is een elektrische naai machine, de tweede een 30 delige cassette tafelzilver en de derde een mocca servies. De plaatselijke win- narressen dingen 7 juni mee naar de HILVERSUM Het inhalen by ze bra’s begint de laatste tyd hand over hand toe te nemen en daarmee het gevaar voor ernstige ongeluk ken. Zo werden door dergelyke in haalmanoeuvres en ook het niet tij dig stoppen in één jaar tijd 22 men sen gedood. Het zijn met name de bromfietsers, die zich regelmatig aan overtreding van deze verbods bepaling schuldig maken. Gezien de preventieve taak van het Verbond voor Veilig Verkeer zal in de komende twee maanden een aktie worden gevoerd om het ’’rij dende” publiek nog eens duidelijk op dit verbod en op de gevaren die bij overtreding kunnen ontstaan, te wijzen. Gebleken is, dat zeer velen niet op de hoogte zijn van deze verbods bepaling, die geldt voor alle be stuurders - dus ook voor fietsers en bromfietsers - en die luidt: ’’Links en rechts inhalen is verboden, wan neer het in te halen voertuig stil staat voor een voetgangersover- steekplaats, of deze langzaam na dert.” Als een voetganger, die op een zebrapad wil gaan oversteken ziet, dat een bestuurder zijn snelheid ver mindert om voor hem te gaan stop pen, moet hij er nl. op kunnen re kenen, dat een andere bestuurder hem niet alsnog in gevaar zal bren gen door het eerste voertuig in te halen. Het Verbond adviseert in zijn voorlichting dan ook om bij nade ring van een voetgangersoversteek- plaats tijdig snelheid te minderen; dit mede als waarschuwing voor het achteropkomende verkeer. Een ander punt is, dat inhaalma noeuvres bij zebra’ s nog als eens worden uitgelokt door sommige au tomobilisten. Bedoeld worden de automobilis ten, die ten opzichte van voetgan gers, die zich nog op het trottoir be- van Avontuur. Wat bezadig der deed het mevrouw Van ’t Slot-Kwaak, leidster van het Rode Kruis Welfare Werk,die het bij de stand in fraaie handwerkjes zocht. WADDINXVEEN Vanavond om 20 uur wordt in het clubhuis van WSE een klaverjas- en pandoera- vond gehouden. Donderdag 24 april wordt een bingo-avond georgani seerd. ten nemen. Zowel de zevenlokalige, als de zeslokalige school kunnen op ge makkelijke wijze later uitgebreid worden tot acht lokalen. Beide scholen hebben behalve de leslokalen een gemeenschapsruimte van ongeveer honderd vierkante meter. B. en W. verwachten, dat de fi nanciering geen beletsel zal zijn om de scholenbouw in 1970 te realise ren. De urgentie-verklaring houdt namelijk de waarborg in dat de vas te financieringsmiddelen beschik baar komen. De bouw zal ongeveer een bedrag van elf ton vergen, ex clusief de grond- en inrichtingskos ten. ZEVENHUIZEN De gemeente raad komt volgende week donder dagavond om half acht bijeen om de volgende agendapunten af te wer ken: 1. Notulen, ingekomen stukken en ZEVENHUIZEN De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, afdeling Moerkapelle-Zevenhuizen vergadert op donderdag 24 april om half acht in het Dorpshuis te Moerkapelle. Het onderwerp op deze maandelijkse bij eenkomst is: „Werk onder geestelijk gestoorden”. Het zal worden ingeleid door ds. G. Koerselman te Bleiswijk. Op dinsdag 6 mei a.s. zullen de leden het jaarlijks zomerreisje maken. ’s Morgens om acht uur wordt ver trokken vanaf het raadhuis in Moer kapelle richting Bennekom. Daar worden koffie en pannekoeken ge nuttigd. Het volgende reisdoel is een bezoek aan Het Nationale Park „De Hoge Veluwe” en het Kröller-Mül- lermuseum. Tenslotte staat een boot tocht op het programma van de Westerbouwing naar Arnhem,waar na de reis besloten wordt met een diner. mededelingen. 2. Voorstel tot het nemen van een besluit inzake de onteigening van „Tonden in het uitbreidingsplan West”. 3. Voorstel tot inwilliging van aan vragen ex artikel 50 der kleuteron- derwijswet. 4. Voorstel inzake de vaststelling van de lijst van monumenten. 5 .Voorstel tot aanpassing van de subsidie voor de restauratie van het kerkgebouw der Nederlands Her- vormde Kerk. De bouw van de nieuwe scholen is voor Zevenhuizen een bittere noodzaak. Zowel de openbare als de christelijke lagere school zijn der mate oud en onhandig ingedeeld dat ze niet meer voldoen aan de eisen. Bovendien groeien ze flink uit hun jasje. De openbare lagere school ge bruikt reeds enige tijd een noodlo- kaal en de verwachting is, dat op 1 januari 1970 beide scholen weer een noodlokaal zouden moeten hebben om de toename van het leerlingen aantal het hoofd te kunnen bieden. Het college van burgemeester en wethouders vindt het bovendien uit financieel oogpunt bezien, niet ver antwoord naast de bestaande huis vesting (in totaal elf lokalen) nog twee noodlokalen te plaatsen. Van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is vorige week een urgentie verklaring ontvangen voor de bouw van een zeslokalige Protestants-Christelijke School en en een zevenlokalige openbare school voor gewoon lager onderwijs. B. en W. zijn dadelijk aan de slag gegaan om te komen tot de bouw van deze scholen. Het is hun streven beide scholen tegelijkertijd te laten bouwen en wel in het uitbreidings plan „West” op gronden, die daar voor al waren gereserveerd. Het college wil bij de bouw van de scholen een keuze doen uit serie- of systeembouw. Dit verdiend voorkeur WADDINXVEEN De prijzen van de verloting ten bate van het herstel van het Remonstrantse Kerk gebouw zijn gevallen op de num mers: 63. 146, 324, 371, 424, 767, 801, 926, 1350, 1539, 1699, 1785, 1957, 2319 en 2415. De prijzen kunnen worden afge haald aan het adres Brugweg 113. WADDINXVEEN Een 22-jari- ge Leidenaar is zondagavond, ter wijl hij onder invloed van drank verkeerde op de Henegouwerweg met een auto enige malen over de kop geslagen. Hij bleek de wagen te hebben gestolen in Leiden. De jongenian liep vrij ernstige verwondingen op en moest naar het Van Ittersonziekenhuis in Gouda worden vervoerd. Het verkeer werd in beide rich tingen door de verongelukte wagen geblokkeerd. Goede staat van onderhoud en zichtbaarheid van de zebra’s zijn uiteraard een eerste vereiste om de spelregels in acht te kunnen nemen. Het Verbond doet daarom een drin gend beroep op de gemeentebestu ren om aan het onderhoud en de zichtbaarheid van de zebrapaden de nodige aandacht te besteden. 7. Voorstel tot: a. aanvaarding van provinciale bij dragen in de kosten van aanleg en reconstructie van tertiaire- en quar taire wegen. b. het aangaan van overeenkomsten met betrekking tot die wegen met de Zuidplas-, de Eendragts- en de Tweemanspolder. e. beschikbaarstelling van een kre- diet voor verbetering en reconstruc- I tie van de Burgemeester Klinkha- merweg (traverse in de tertiaire I weg). I 8. Voorstel tot: I a. aanvaarding van plannen inzake I scholenbouw voor het openbaar en I bijzonder lager onderwijs, te stichten I op gronden, gelegen in het uitbrei- I dingsplan „West”. I b. beschikbaarstelling van kredieten I ten behoeve van die bouw. -..Jij x.

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3