Groeneweg haalt punt Voor Moederdag Be Fair deelt Gouwe-nieuws bnjariKampioen Feestprogramma AGRO alle ziekenhuizen Moerkapelle door nederlaag voor titel uitgeschakeld Zware nederlaag voor WSE na 0-2 voorsprong Hogere subsidie kerkrestauratie Foto Sjaak Noteboom P.V. De Sperwer uit matige wedstrijd EHBO-wedstrijd Volleybal Be Fair aardig duel punten met GJS Kostbare zege voor Waddinxveen in in Pagina 2 Sexuele voorlichting Passage 143 - Tel. 2477 - Waddinxveen „Recreatie’ 85” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 24 april 1969 4 Esto-Moerkapelle - spannend moment voor het Esto-doel. uit Noorland en reserve F. Hor- De dijk. Zevenhuizen: (foto Sjaak Noteboom) Broek, M. Mol, H. Koole, M. een een ingelijst portret is altijd een dankbaar geschenk, maak daarom nu reeds een afspraak om zeker te zijn van een goed resultaat. Het waren de achterhoeden van Esto en Moerkapelle, die zondag do mineerden. Er was voor de aanvallers geen doorkomen aan. Zodoende ont stonden er aan weerszijden weinig kansen. De rust ging dan ook dubbel- blank in. Ook na de thee wogen beiden elf tallen goed tegen elkaar op. Het was niet te zien, dat er een titel-kandidaat tegen een zeer laag geklasseerde in het veld stond. Langzamerhand werd Esto gevaar lijker. Verscheidene goede kansen het het nog onbenut. Maar er hing een doelpunt in de lucht. Bakker van Esto kreeg het opeens op zijn heupen. Met een prachtige solo passeerde hij drie tegenstanders en scoorde 1-0. Moerkapelle schrok hierna wakker en ging alles op de aanval zetten. Esto werd geheel in de verdediging gedrukt. Met man en macht werd er verde digd, er was voor Moerkapelle geen doorkomen aan. Esto rook de winst en vocht voor het behoud van de plaats in vierde klasse. Het gelukte de Bo degravers, het bleef 1-0. Moerkapelle werd hiermee uitgeschakeld voor de titel. Een mooi portret is een fijn cadeau WADDINXVEEN Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht Baarle Nassau van 20-4-’69. In concours 585 duiven. Gelost om 10 uur met zwak ke Z.O. wind. Aankomst eerste duif 10.51.21 uur, laatste duif 11.02.12 uur Snelheid eerste duif 1362.78 m. per naar Joyce Roelofs, de Andantinos, Gouda’s liederentafel, Greet je Kers bergen en Frank Jansen, Piet v.d. Berg en Ben van Wingerden. Het hoogtepunt wordt van 8 tot 9 uur ’s avonds de AGRO-quiz 1969, waaraan teams uit alle zieken- en rusthuizen zullen deelnemen. ZEVENHUIZEN Eind vorig jaar heeft de Minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk de subsidiale kosten van de restauratie van de Hervormde Kerk verhoogd van 585.950,- tot 655.488,-. Ook over de hogere kosten is een rijks- subsidie van 5O°/o toegezegd. WADDINXVEEN ’’Sexuele Voorlichting op school” is het onder werp van een bijeenkomst, die van avond wordt gehouden in het Gere formeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, voor de ouders van de leerlingen van de Openbare Theo Thijssenschool. Het initiatief voor de ze avond is uitgegaan van de Ouder- commissie, die als inleidster heeft uit genodigd mevrouw J. Vocke-Rooyac- kers uit Rotterdam, afgevaardigde van de NVSH. De aanvankelijke aan vangstijd van 8 uur is een half uur verschoven tot half negen, i.v.m. de herhaling op de TV van de voetbal wedstrijd Spartak-A jax. Dit zijn ze dan: de vrijwil ligers van het AGRO-team, die ter gelegenheid van hun jubileum een groot feestpro gramma hebben samengesteld voor de Goudse zieken- en be jaardenhuizen. voor het Bodegraafse doel. Steeds stond een been succes in de weg. Uit een der weinige aanvallen van de bezoekers, kreeg Blonk een unieke kans, maar hij faalde. In de dertigste minuut volgde een goede Groeneweg aanval. Op links trok A. Minnee de bal scherp voor het doel en A. van Vliet kopte de gelijk maker in 1-1. Dit werd ook de eind stand. min. laatste duif 1161.76 m. per min. Afstand 70 km. P. van Gelooven 1 4 71 76 89 119 139; H. v.d. lik 2 41 52 91 103; N. van Vliet 3 12 53; N. van Buren 5 21 57 64 78 94 146; C. Hofman 6 145; Gebr. Metselaar 7 73 83 86 92 108; P. Bonefaas 8 62 113 129; L. de Bruyn 9 87 95 118 124; J. C. Koren 10 19 27 85 123; 1. C .den Riet 11 32 36 43 97 105; A. de Bruyn 13 26 37 46 117; P. Vink 14 17 60 101; D. Heeren 15 59 65 68 72 79 106 144; S. de Way 16 25 34 44 47 56 88 112; W. Brkensteyn 18 50; C. van Dijk 20 48 51; N. Rup— ke 22 122; H. van Dijk 23 38 42 49 55 74 133 141; H. de Kwaadsteniet 24 82 84; J. Degenkamp sr 28 102; P. Metselaar 29 66; B. Hubers 30 111; J. v.d. Zijden 31 70 81 93 98; C. J. Groenendijk 33 100 136; Gebr. van Kempen 35 130; J. De genkamp jr 39 90 135; L. den Outer 40: C. A. Bode 45 128; P. v.d. Eist 54 138; J. W. Fase 58; J. A. Versloot 61 114 125; A. Bonefaas 63 67 115 116 140; W. Heuvelman 69 77 104; T. H. Twigt 75 96; J. Pellekooren 80 107; A. H. Fase 99 121; F. Rip 109 120 134; W. Breedljk 110; Gebr. Anders 126; D. Verkade 127 137; L. Slootjes 131 132; E. J. de Jong 142 143. aanvallen, die echter geen genade vonden bij de defensie van GJS. Een solo van Oskam eindigde met een mooi schot, dat de GJS-keeper maar nauwelijks tot hoekschop wist te ver werken. Hierna leek het vuur geblust. Beide defensies gaven aan de voorwaartsen niets meer toe. De 1-1 uitslag gaf de verhouding juist weer. WSE nam in een goede en sportieve wedstrijd tegen Gouderak weliswaar een 0-2 voorsprong, maar moest ten slotte met een 5-2 nederlaag naar Waddinxveen terugkeren. In een snel Programma: Woensdag 23 april: 7.00 uur: Boskoop-de Gouwe meis jes. 7.30 uur: Boskoop-de Gouwe b jon gens, beide vriendschappelijk. Vrijdag 25april: 6.30 uur: Laatste jeugdavond van dit winterseizoen in het Gymnas tieklokaal van de Theo Thijssen school. 8.45 uur: gens. 9.00 uur: Woerden 1-Gouwe 2 heren, beide wedstrijd, vriendschappelijk. Dinsdag 6 mei: 8.00 uur: Feestavond in Ger. Ver. Gebouw, Stationsstraat. ZEVENHUIZEN Het belangrijk ste nieuws van de biljartvereniging „Hotel Vos” was deze week de vraag ’Hotel Vos’ was vorige week de vraag ken, wat in het 8-jarig bestaan van de vereniging nog niet was voorge komen, namelijk een kampioenschap. Hotel Vos Fa redde het via een 5-4 nederlaag donderdagavond uit tegen de Gouwevrienden en vrijdagavond een 7-2 overwinning thuis tegen TOG. In deze laatste wedstrijd wonnen de spelers J. v.d. Broek en M. Noorland de partij in resp. 17 en 19 beurten. Hotel Vos Fa bezet nu na het einde van de competitie de eerste plaats met 131 punten uit 22 wedstrijden. Beslissingswedstrijden tegen Cosy Place, kampioen uit de andere F- klasse, om het algeheel kampioen schap worden gespeeld op dinsdag 22 april uit en op dinsdag 29 april thuis. Worden deze wedstrijden gewonnen dan mag Hotel Vos Fa het district Gouda van de KNBB vertegenwoor digen op de kampioenschappen van het gewest Zuid-Holland op 3 en 4 mei in het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering. Hotel Vos E sloot de competitie af met een 7-2 nederlaag thuis tegen, Watertoren E en uit tegen kampioen Sport E met 9-0 nederlaag. Hotel Vos Fb won thuis z’n laatste wedstrijd tegen Excelsior F met 5-4. ZEVENHUIZEN Vrijdagavond heeft de E.H.B.O.-ploeg van Zeven huizen in Gouda de Dokter Van Boek- horst-cup gewonnen. De ploeg bestond uit leider A. de Vos en verder de heer W. Verhoef en mevr. S. v. Leeuwe- van Vliet. Deze E.H.B.O.-wedstrijden vielen samen met de BB-kringwedstrijden in Gouda, wat vrij ongelukkig was, omdat diverse personen zowel in de BB- als de EHBO-ploeg zaten. De wedstrijden werden gehouden in de Technische School aan de Graaf Flo- risweg. Verondersteld werd dat een wiel rijder linksaf slaat en niet let op een brommer die hem tegemoet komt. Een ongeluk is het gevolg, waarbij de wielrijder klem komt te zitten in het frame. Hij heeft diverse verwon dingen. De bromfietser is met zijn hoofd tegen het trottoir geslagen en heeft een gapende hoofdwond. Zevenhuizen was niet alleen de beste ploeg met 86 punten, maar won ook de leidersprijs met 32 punten. Voor de instructrice van de ploeg was het ook een mooi succes, temeer daar de ploeg van Bleiswijk, waar van zij ook instructrice is, op de tweede plaats eindigde. De verdere uitslag was: 3. Gouda, 4. Moordrecht en 5. Waddinxveen. bil j art kampioenen v.l.n.r. J. v.d. Hoewel er voor beide partijen niets meer op het spel stond, was de wed strijd Be Fair-GJS het aankijken waard. Vooral de eerste helft werd er bij vlagen zeer goed gevoetbald. Be Fair eiste deze eerste helft voor zich op. Het middenveld was toen ge heel voor de thuisclub. Er werd goed geplaatst. Vooral Oskam toonde zich een meester in het afgeven. Maar in de voorhoede van Be Fair werd het spel te kort gehouden en doelpunten bleven uit. Even voor rust nam Be Fair de lei ding. Oskam bracht de bal goed op, gaf door naar Van Triet, die op zijn beurt doorspeelde naar Sleeuwenhoek Deze schoot Be Fair naar een ver diende voorsprong 1-0. Na de hervatting gaf GJS de toon aan. De bezoekers speelden met meer geestdrift. Zij gingen fel in de aanval. Na vijftien minuten kwam de ge lijkmaker. GJS-speler H. Muilenburg passeerde de Waddinxveense achter hoede en tegen zijn schot in de uiter ste hoek had doelman Verbruggen geen verweer 1-1. Na dit doelpunt leefde Be Fair weer iets op. Het kwam weer tot aardige WADDINXVEEN Vrijdag speel de het tweede damesteam volleybal van Be Fair een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vires uit Gouda. De wedstrijd werd na een stroef begin door Be Fair gewonnen. De eerste set won Vires met 15-9; de drie volgende sets werden door Be Fair gewonnen; 15-5; 15-6; 15-6. Het eerste herenteam speelde een pittige wedstrijd tegen Jodan Boys. De eerste set won Jodan Boys met 15-7 De tweede set werd eveneens door Jodan Boys gewonnen. Jodan Boys was sterk in de aanval; Be Fair ving de harde klappen wel op doch de pass liet nogal eens wat te wensen over zo dat er bij Be Fair geen aanval uit kwam. In de derde set werd door beide ploegen nu hard aangevallen, het sterke blok van Be Fair echter bracht nogal eens een keerpunt in de aanval van Jodan Boys. Be Fair won deze set dan ook met 15-11. In de 4e set ging het spel gelijk op, het werd zelfs 10-10, Be Fair vocht en won de ze set met 15-12. Pas in de 5e set ging Be Fair uit de verdediging geheel tot de aanval over en won deze set op glorieuze wijze met 15-10. Het meisjes jeugdteam heeft dit seizoen bijzonder goed afgesloten door de eerste prijs te winnen in een jeugdtoumooi te Zevenhuizen op 19 april, waar het van de 8 teams de eer ste prijs behaalde. Door een beter setgemiddelde kwamen de meisjes in de halve finale tegen de Zeven klappers. Het eindigde in een gelijk spel, maar weer door een beter set gemiddelde wonnen zij de eerste prijs. 7-de minuut met een hard schot van links de leiding (0-1). Na een kwartier werd een vlotte combinatie tussen Sluis, Geers en Everling door de laatste met een schot via de paal af gerond (0-2). Hierna kwam de Gouderak-aanval gevaarlijk los. Het duurde echter tot vlak voor rust eer er succes kwam. Toen knalde W. Oosterom van 25 me ter een vrije schop direct in de uiter ste hoek (1-2). Na de pauze bleek de conditie van Gouderak de doorslag te geven. Al gauw trok Regeer na een corner met een schot van dichtbij de stand gelijk (2-2). Een ongelukkige trap van De Frankrijker kaatste hierna via het li chaam van Evergroen langs de kans loze doelman Rijnbeek (3-2). In de 25-ste minuut verkeek Rijn beek zich bij het uitlopen op de bal, waardoor Regeer maar voor het in schieten had (4-2). WSE probeerde terug te komen. Doelman Linge maakte een fraai schot van Everlinge onschadelijk. Geers kogelde tegen de lat. Tenslotte maakte een schot van Evergroen de Gouderakse zege met 5-2 compleet. Groeneweg en Bodegraven hebben in een sportieve maar op een laag peil staande wedstrijd met 1-1 gelijk ge speeld. Bodegraven was voor de rust door beter samenspel sterker. De Groene weg verdediging kreeg in deze perio de veel werk te verzetten. Vooral de Bodegraafse linksbuiten Blonk was een groot gevaar. Maar doelpunten bleven voorlopig uit. De thuisclub probeerde het met enkele uitvallen, maar de Groenewegaanvallers waren niet opgewassen tegen de gerouti neerde Bodegravers, al ging een goe de kopbal van A. van Vliet net over de lat. In de 21e minuut kroop Groeneweg door het oog van de naald, toen Blonk vrij voor keeper v.d. Weyden kivam. Zijn schot ging net naast. Een minuut later nam Bodegraven toch de leiding. Een hard genomen vrije trap op de rand van het straf schopgebied, kreeg de Groeneweg keeper niet klemvast, de toegesnelde Van Eek maakte hier gretig gebruik van 0-1. Groeneweg nam hierna de aanval over. Een mooi schot van J. Hijkoop werd even fraai gered door de Bode graafse doelman. Na de rust een sterk aanvallend Groeneweg. Bodegraven kwam onder sterke druk te staan. Maar de schoten hadden nog niet de juiste richting. Groeneweg bleef in de aanval. Er ontstonden verwarrende situaties WADDINXVEEN De volledige indeling voor de Gouwe zeventallen zijn als volgt: Heren I 2e kl. C. K.N.Z.B.; D.V.Z. I, Den Haag; de Gouwe 1, Waddinxveen; de Maas I, Rotter dam; R.Z.C. 90 I, Rotterdam; T.Z.V. 1, Tilburg; de Zijl 1, Leiden. Heren II Res. 2e kl. C. K.N.Z.B.: A.Z.C. II, Alphen a.d. Rijn; De Gou we II, Waddinxveen; H.Z.P.C. IV, Den Haag; P.S.V. II Eindhoven; T.Z V. II Tilburg. Heren III Res. 3e kl. D. K.N.Z.B.: P.Z.R. II Haarlem; de Gouwe III Waddinxveen; H.Z.P.C. V Den Haag R. E.T. II Rotterdam; R.Z.C. 90 II Rotterdam. Heren IV 2e kl.B. Kring: S. Z.P.C. II Schoonhoven; de Gouwe IV Waddinxveen; B.Z.P.C. III Bode graven; B.Z.C. III Bergambacht;D. K.D. II Leiderdorp. Dames I 3e klasse E, K.N.Z.B.: Swift I Den Haag; de Gouwe I Wad dinxveen; C. W. P. I Den Haag; S. N A. I Den Haag; de Sleutelstad I Leiden; W.I.K. I Vlaardingen. Jongens A: le kl. A. Kring: G.Z.C. b Gouda; de Gouwe a Wad dinxveen; Donk a Gouda; Woerden a Woerden; O.Z.V. a Oudewater. Jongens B 2e kl. A. Kring: A.Z.C. b Alphen a.d. Rijn; de Gou we b Waddinxveen; L.W.V. a Leiden Woerden b Woerden; de Zijl b Lei den. Meisjes A 2e kl. A Kring: O.Z.V. a Oudewater; B.Z.P.C. d Bo- degraven; A. Z. C. a Alphen a.d. Rijn; B.Z.C. a Bergambacht; de Gouwe a Waddinxveen. Aan het begin van 1969 hebben ook Provinciale Staten besloten 10% sub sidie over het nieuwe bedrag te ver lenen. B. en W. stellen de raad nu voor om ook de subsidie van de ge meente te herzien. B. en W. willen de subsidie verhogen met 30% van f 69.538,—. Ten aanzien van de restauratie van de kerkeraadskamer heeft de minis ter de subsidiabele kosten verhoogd van 26.000 tot het werkelijke be drag van de kosten ad 34.830,44. Te gelijkertijd heeft de Minister het sub- sidie-percentage verhoogd van 40 tot 50 procent. Ook Provinciale Staten hebben nu 10% subsidie over de wer kelijke kosten toegezegd. Aanvanke lijk had de gemeente een subsidie verleend van 15% over 26.000. B. en W. stellen voor ook de gemeentelijke subsidie op de restauratie van de ker keraadskamer te herzien. Mede in verband met uitkering uit het ge meentefonds willen B. en W. nu een subsidie verlenen van 30% van 34.830,44 of te wel 10.449,13. Dit verhoogde bedrag zal betaalbaar worden gesteld na goedkeuring door Gedeputeerde Staten. In een op redelijk peil staande wed strijd heeft Waddinxveen tegen Donk iets meer gekregen dan het verdien de. De eerste helft ging gelijk op met af en toe goed voetbal, vooral van de zijde van Donk. Beide voorhoedes schiepen enkele kansen, naar de juis te afronding ontbrak. Ook in de twee de helft ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd. In de 5e minuut gaf de Waddinx veense linksbuiten Van der Sluis de bal laag voor. De bal werd door doel man Van Vliet half geraakt, waarna linksbinnen Bras hard inschoot 1-0. Lang handhaafde Waddinxveen deze voorsprong niet, want in dezelf de minuut was het middenvoor Lafe- ber die van dichtbij hard de gelijk maker inschoot. Hoewel Donk het beste van het spel hield, was Waddinxveen iets gevaar lijker. Drie minuten voor het einde redde rechtsachter Bonefaas op de doellijn. In de laatste minuut ontging Donk het zeker verdiende gelijkspel. Rechtsbinnen Van Rijn schoot uit een hoekschop de bal hoog voor het doet Doelman Van Vliet bekeek de draai- bal verkeerd en keihard kopte links binnen Van der Sluis de bal in het doel 2-1, waardoor Waddinxveen kostbare overwinning behaalde. GOUDA De Amateur Goudse Radio Omroep AGRO, die geregeld programma’s voor de Goudse zieken huizen verzorgt, viert op zaterdag 26 april het tienjarig bestaan ais stich ting. De AGRO werd in 1956 opge richt en nam drie jaar later de stich tingsvorm aan. Op de jubileumdag verzorgen de 16 medewerkers en me dewerksters van 7 uur ’s-ochtends tot 9 uur ’s-avonds een feestprogramma, dat in alle Goudse zieken- en rust huizen zal zyn te beluisteren. Voor deze uitzending heeft de AGR O de grootst mogelijke medewerking gekegen van de PTT, die voor extra lijnen heeft gezorgd. De voorberei ding van het programma heeft drie maanden geduurd. In het begin van deze week hebben de patiënten en bejaarden aanvraag formulieren gekregen voor verzoek platen, die op de feestdag zullen wor den uitgezonden. Er komt verder een schakelprogramma met vraagge sprek j es met verplegend personeel en patiënten. Verder zal men kunnen luisteren WADDINXVEEN Recreatie ’85 is de titel van een kleurenfilm van de Stichting Openluchtrecreatie. Deze film alsmede een inleiding van d heer J. Swart, direkteur van deze Stichting, dienen als basis voor een bijeenkomst van de Partij van de Ar beid, die op 1 mei wordt georgani seerd door de Vrouwenbond van o PvdA in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw. Aanvang 20 uur. Woerden-Gouwe a jon-

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 2