raad: Door amendement B.B.-Zevenhuizen m weer eerste in Scholenbouw Zevenhuizen kringwedstrijden vertraging bedreigd met Har Sanders toont Schoolvereniging nieuw Waddinxveen werk m De Professor op kattepoten WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF „Rijdend bijbelhuis” in Zevenhuizen ■gig. Pagina 2 BIJ ELKE ETALAGE DENK IK AAN GRIT Vergadering ANAB Monumenten door A. B. Cox Verkeersexamens een Woningwetwoningen Benoeming Wegenreconstructie Hobby-academie O WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 1 mei 1969 Mr. Opticiën 41. HOORTOESTELPRACTICUS CONTACTLENSSPECIALIST GRIT OPTIEK, Kerkweg 189, Waddinxveen; Korte Tiendeweg 12, Kleiweg 108, Gouda. dat was zijn plan. Met een verbeten gezicht rende hij de duinen in, maar intussen was meneer Zeehond - na een ver- feesde achtervolging van meneer Kwakebeen - naar het strand te ruggekeerd en was vast besloten Er is grote kans, dat Zevenhuizen naast het reeds toegekende contin gent woningwetwoningen, nog een extra- contingent krijgt van zestien stuks. De raad (met uitzondering van de heer Biemond) machtigde B. en W. om indien Zevenhuizen het extra-contingent krjjgt) het bouw- rijpmaken van de daarvoor bestem de gronden onderhands aan te be steden. ZEVENHUIZEN Per 1 juli 1969 is als adjunct-commies ter secreta rie der gemeente Zevenhuizen be noemd de heer L. W. Verdouw wo nende te Gouda en thans werkzaam bij de gemeente Vlaardingen. ZEVENHUIZEN Donderdagavond zijn door de raad van Zevenhui zen drie belangrijke voorstellen behandeld, welke bij elkaar een investering van ruim twaalf miljoen vergen. Het voorstel dat het meest de gemoederen bezig hield, was dat van de bouw van twee nieuwe lagere scholen in het plan-West voor een bedrag van 1.100.000. B. en W. stelden voor, mede na overleg met het bestuur van de chr. lagere school, twee scholen van het zelfde type te bouwen. ZEVENHUIZEN Vorige week is voor de leerlingen van de zesde klassers van de drie lagere scholen het praktische gedeelte van het ver- keersexamen gehouden. In de wijk „Zuidplas” was een route uitgezet, die door twee van de 61 leerlingen te slecht werd gereden, waardoor ze zakten. Het waren dezelfde kinde ren die ook voor het schriftelijk ge deelte te weinig punten behaalden. Van de 61 leerlingen was er één, die zowel voor het schriftelijk als het praktisch gedeelte nul fouten had. Dat was Arie Krijgsman, leer ling van de chr. lagere school in Oud Verlaat. punt. De raad vond de andere twee boerderijen ook geen eenheid uit een bepaalde periode meer. Bovendien wilde de raad in de brief aan de mi nister de nadruk leggen op de aan tasting van de eigendomsrechten en de moeilijkheden bij de uitoefening van het bedrijf. Burgemeester Van ’t Verlaat deel de mee dat binnen korte tijd Zeven huizen een openbare telefooncel krijgt. De PTT had als plaats voor gesteld een stukje grond tussen het Kerkepad en het er naast liggende schildersbedrijf. De raad kon zich met deze plaats verenigen. ZEVENHUIZEN Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft de Be scherming Bevolking van Zevenhui zen de jaarlijkse kringwedstrijden van Zuid-Holland gewonnen met ruim verschil werden de ploegen van Berg ambacht, Driebruggen, Ouderkerk a. d. IJssel, Reeuwijk en Stolwijk ver slagen. In de kleine veemarkthal in Gouda waren „huizen” gezet, voorstellende de panden Prins Hendrikstraat 10,11, 12 en 13 en Achterwillens 2, 4 en 6. Verondersteld werd dat deze „wonin gen” getroffen waren door bommen en dat er instortingen, branden en begin van branden waren. In of nabij de panden waren zes slachtoffers. Onder het toeziend oog van kring- commandant K. van Dongen en een deskundige jury, moesten de ploegen de slachtoffers afvoeren en de brand- objecten bestrijden. Hierbij was de moeilijkheid, dat de woningen niet te bereiken waren via de trappen, maar uitsluitend via de voorzijde van de getroffen panden. De jury lette ook goed op de ge bruikte reddingsmethode van de slachtoffers, wat weer afhankelijk was van de aard der verwondingen. De ploeg van Zevenhuizen bleek met 385 punten het best uit de bus gekomen te zijn. De verdere uitslag was: 2. Ouder kerk aan den IJssel 334 pnt; 3. Berg ambacht 301 pnt; 4. Reeuwijk 299 pnt; 5. Driebruggen 286 pnt; 6. Stol wijk 271 pnt. Na afloop van de wed strijden reikte burgemeester A. van ’t Verlaat de prijzen uit. IV Na een paar weken van koortsachtige voorbereidselen kwam de avond van de première. Vanaf het ogenblik, dat het gordijn opging, was er nauwelijks enige twijfel aan het resultaat; geen getreu zel, geen angstige of hartbrekende ogenblikken. Dun cans zinnen, geestig, ingenieus en fris als het thema van het stuk zelf, schenen door Sybil nog sprankelender te worden; en toen het applaus aan het eind van de eerste akte eindelijk uitgestorven was, was het iedereen in het theater duidelijk, dat deze avond getuige was van de ge boorte van twee reputaties, die inderdaad een zeer grote vlucht zouden nemen. En er moet aan toegevoegd wor den, dat het publiek bij deze gelegenheid uitbundig werd zelfs de critici leken bijna menselijk. In een loge zaten Marjorie, Betty, Jack Cliff, Tim en een ietwat wazige Professor Ridgeley. In de laatste maand waren de vermogens van de Pro fessor langzamerhand verminderd en zijn doen en laten waren meer en meer katachtig geworden. De aanvallen, waarin al zijn menselijke eigenschappen verdwenen, kwamen veelvuldiger voor en duurden ook langer en zelfs in zijn heldere ogenblikken was er een verandering in hem gekomen. Toch op deze avond aller avonden zat hij op Marjo rie’s knieën, zijn ogen op het toneel gevestigd en volgde het spel en het wassende enthousiasme van de toeschou wers met heel zijn oude scherpzinnigheid. Sybil en Jack waren ook in het mysterie omtrent hem onder de strikste geheimhouding ingewijd, zodat er nu geen reden bestond zijn mond te houden. „Het gaat buitengewoon goed, lieveling,” zei hij onder de tweede akte. „Jij en je Tim zullen nu wel gauw kun nen trouwen, denk ik.” „Ja, Vader, dat hopen we,’’fluisterde Marjorie, zich over het kleine zwarte hoofdje buigend; „en u zal bij ons komen wonen en altijd bij ons blijven, hè?” „Dat is heel lief van je, kind. Ik vind het alleen jam mer, dat door dat malle testament van me, het oude huis in St. John’s Wood niet aan jou komt.” „Denk daar maar niet aan. Tim en ik zijn van plan er gens een klein flatje te huren en we zullen heel,heel ge lukkig zijn. En dat zult u ook. Nu, let op het stuk, Va der.” De Professor sprak weer, maar zijn woorden waren zo vaag, dat Marjorie heel dicht bij hem moest komen om ze te verstaan. „Ik voel een aantal komen,” mompelde hij. „Breng me naar huis, Marjorie. Anders ben ik hier maar in de weg. Je Hij brak in een onsamenhan gend gemummel af. Marjorie keek Tim aan. „Vader heeft een aanval,” zei ze kalm, „maar hij kan wel hier bij ons blijven, denk je ook niet?” „O, ja. Als iemand iets over hem vraagt, zeg ik, dat hij onze mascot is. Lieveling, ik ben nog nooit eerder bij een Har Sanders ontving zijn eerste tekenlessen van de schilder Kees Bol, hij bezocht de avondakademie in Den Haag. Hij was werkend lid van de Kunststichting Waddinxveen en ontving de aanmoedigingsprijs van de stad Gouda. Hij kreeg veel opdrachten voor wandversieringen, b.v. voor het Veilinggebouw en de openbare U.L.O. In Verona, Italië, ontwierp hij de gevelversiering voor het Nederlands Paviljoen. In 1968 kreeg hij een reisbeurs van het rijk. Tegenwoordig is Har San ders werkzaam als docent op de Akademie voor Industriële Vormge ving te Eindhoven, zijn woonplaats is Stiphout. De tentoonstelling duurt tot en met 10 mei, en is dinsdag, woensdag en vrijdag geopend van 14.30-16.30 uur en van 18.30-20.30 uur. Zaterdags van 10.00-12.00 uur. Op het werk, dat tijdens de ten toonstelling wordt aangekocht ont vangt de koper 25% subsidie. De door de Monumentenraad ont worpen lijst van gebouwen die in Zevenhuizen in aanmerking komen om op de lijst van beschermde mo numenten te worden geplaatst, ont moette in de raad veel weerstand. Op de lijst staan behalve de Herv. Kerk, de Molenviergang en de Pol- dermolen aan de Rottekade ook nog drie boerderijen, te weten de panden Dorpsstraat 11, Noordeinde 63 en Moerkapelse Zijde 7. B. en W. had den al voorgesteld om de minister in overweging te geven het pand Dorpsstraat 11 (een boerderij uit de 17e eeuw) van de lijst af te voeren. Dit niet alleen omdat deze in de loop der tijd vaak is veranderd, maar ook omdat plaatsing op de lijst be lemmeringen met zich meebrengen zowel voor de bewoner i.v.m. de uit oefening van zijn bedrijf als voor de gemeente uit verkeerstechnisch oog- U mag rustig weten waaromL.Mr.Opticiën Grit hielp me uit 'n impasseIk dacht dat het aan mijn ogen lag, maar ‘t lag aan de sterkte van mijn glazen. Juister gezegd: ze waren te zwak (die brilleglazehJ.Mr. Opticiën Grit hielp me en verschafte mij de goede glazen. Goede wijn be hoeft geen krans I (Dus ook dat leuke, moderne montuurtje niet, dat ik eveneens bij Grit kocht). De raad toonde zich verheugd over de door de provincies toegezegde bijdragen voor de reconstructie van WADDINXVEEN In samen werking met de Waddinxveense Kunststichting exposeert Har San ders in de Chr. Openbare Biblio theek en Leeszaal zjjn werk. Deze oud-inwoner van Waddinxveen, die vier jaar geleden ons dorp verliet en nu in Brabant woont en werkt,toont een groot aantal tekeningen, enige etsen en linoleumsneden, en voor het eerst een aantal olieverschilde- rjjen. Het was voor de vele bekenden en andere belangstellenden die vorige week bij de opening aanwezig waren zeer interessant om te zien, hoe zijn werk zich sinds zijn vertrek ont wikkeld heeft. Burgemeester C. A. van der Hoot hield een bijzonder hartelijke inlei ding en wees op het vele werk, dat Har Sanders in Waddinxveen heeft achterelaten: verschillende scholen en andere gebouwen dragen zijn sig natuur. In menig huis hangt een van zijn fijne pentekeningen of lino- leumdrukken en ook op deze exposi tie is een groot aantal tekeningen van het Waddinxveen van een jaar of zes geleden te zien. WADDINXVEEN Zaterdag avond 10 mei om 19.30 uur geeft de muziekschool van de Hobby-acade mie „Groenswaard” een leerlingen uitvoering in het Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. ZEVENHUIZEN De Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfs- bond, aangesloten bij het N.V.V. hield donderdagavond in Hotel Vos de jaarvergadering, waarbij slechts acht leden aanwezig waren. De heer L. B. Roelofs uit Den Haag, hoofd- districtsbestuurder van Zuid-Hol land Midden en Noord hield een toe lichtende bespreking. Hij sprak over enkele urgente problemen van de land- en tuinbouw, zoals arbeidstij den en lonen. Ook gaf hij een beeld van de naaste toekomst. Tijdens de bestuursverkiezing werden de heren Joh. Bruggeman, C. Roos en C. Vermaat herkozen als resp. secretaris, 2e voorzitter en 2e secretaris. Het leden verloop is in 1968 niet ongunstig geweest. Het is slechts met één verminderd en be draagt nu 83. première geweest, maar zo te zien, wordt Duncans stuk een donderend succes.” „Ik heb niet durven denken, Tim, maar O, ik hoop het zo!” Maar toen eindelijk het gordijn na de laatste akte dichtging, was het voor het bekende groepje in de loge niet nodig hun adem in te houden. Misschien een seconde was er een stilte - maar daarna brak een overweldigend enthousiasme los! Sybil, blozend, lachend en onzinnig wensend te huilen werd een half dozijn keer teruggeroepen, voor de kreten van „de Schrijver!” zich boven het geraas deden horen Toen verscheen Duncan, Sybil aan de hand mee naar voren brengend en boog ernstig naar het welkome gejoel maar wie anders dan hij zou kunnen zeggen, welke vreugdevolle, geweldige emoties achter die voorgewende onverschilligheid in hem woedden? Niemand, misschi® alleen Betty, die hem vanuit de loge met haar als immer lachende ogen, die nu een beetje vochtig waren, bekeek Bijna een uur ging een stroom van bezoekers, de kleed kamer in en uit om Sybil en hem geluk te wensen en het was niet eerder dan na twaalven, dat het kleine clubje alleen gelaten werd en zij vrij waren om elkaar te ver tellen, hoe zij zich eigenlijk voelden. „Maar om tot zaken over te gaan,” viel Tim M „McCartney zei me, dat dit stuk wel een jaar in de stad opgevoerd moet worden en de hemel weet, hoe lang in de provincies. Duncan, oude jongen, ik sla er een kapitaal uit.” „Nu, Tim, dat hoop ik,” lachte Betty en streelde del Professor, die tevreden op haar schoot lag te slapen. „81 hoop het voor jou, want wij halen er weer één uit jou- I „Dit is beter dan op een koude, natte avond achter U> I de tuin op Tim te staan wachten, hè Marjorie?” zei Dun-1 can terloops. „Wanneer houd je op romantisch te wezen en trouw )e I met hem, Marjorie?” vroeg Sybil dringend, terwijl W I voor haar toilettafel wat aan haar haar stond te fn®' I melen. „Vroeg je, wanneer ze met me trouwde, Sybil?” 'Toe,’l Tim, een lachwekkend gesprek met Jack afbrekend I „Over drie dagen, met speciale vergunning. En jullie kf'l men allemaal.” I „O, ja, is dat zo, Tim?” vroeg Marjorie onnozel. de eerste maal, dat ik ervan hoor!” I „Nu, het zal niet de laatste zijn. En je hebt maar dn I dagen om je uitzet in orde te maken, dus vergeet ni® I wat ik gezegd heb, hoor-” I O, zeg, van speciale vergunningen gesproken, Tim. I heb nog een nieuwtje, dat je machtig zal interesseren- „Wat dan, lieveling?” I „Ik was vanavond zo opgewonden, dat ik er heleind" niet aan gedacht heb het je te zeggen. Wat denk Tante Georgina en Professor Cantrell zijn vanmorg® om tien uur getrouwd!” I EINDE. I het Zevenhuizens wegennet tussen rijksweg 3 (Rotterdam-Utrecht) en rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht). De bijdragen belopen een bedrag van 7.387.000, terwijl de totale kos ten geraamd zijn op 7.700.000. Allereerst krijgen rondom 1 janu ari a.s. de Groeneweg, Onderweg en de Burgemeester Klinkhamerweg binnen de bebouwde kom een beurt, terwijl dan bovendien twee bruggen over de Ringvaart gebouwd zullen worden, namelijk bij de huidige Groeneweg-brug en de Tweemans- polder. Bij de behandeling van dit voorstel werd door verschillende raadsleden vooral de nadruk ge legd op de veiligheid voor voetgan gers bij de gevaarlijke traverse van de autoweg door het dorp. Zij wilde bij het Kerkepad een goede beveili ging in de vorm van een tunnel on der de autoweg door. De burgemees ter antwoordde dat momenteel in onderzoek is of zo’n tunnel technisch uitvoerbaar is. De raad krijgt hier over in ieder geval een advies, hetzij positief of negatief. „Ook bij B. en W. wordt de veiligheid terdege in acht genomen”, stelde de burge meester. ZEVENHUIZEN De ereniging voor Christelijk Onderwijs heeft vorige week in haar chr. lagere school in Oud-Verlaat de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. In zijn openingswoord sprak het hoofd der school, de heer E. Blaauwendraat, over het kleiner worden van de school, in verband met de uitbrei ding van Rotterdam in Ommoord. Hij azg nog wel voordelen aan een kleinere school, vooral met betrek king tot het geven van individueel onderwijs. Dat dit vrachten afwerpt blijkt ook wel uit het feit dat zestig procent van de leerlingen van de zesde klas m.i.v. de nieuwe cursus het mavo-onderwijs gaat volgen. Vanwege de vermindering van het leerlingenaantal zal een aanvraag worden ingediend om een verhoging van de exploitatie-vergoeding te krijgen, vooral ook, omdat de groot ste onkosten, zoals verwarming en onderhoud gebouwen dezelfde blij ven. Het ledenaantal is in 1968 vrij wel constant gebleven en is bijna honderd. Tijdens de bestuursverkiezing werd de heer D. de Heer herkozen als penningmeester. De moeilijkheden rond dit voor stel kwam pas naar voren in de dis cussie. Toen bleek dat de ouder- commissie van de openbare lagere school een brief aan B. en W. had verzonden, met het verzoek een school te mogen krijgen van type Midden-Holland. Dit was een ander type dan B. en W. voorgesteld had den. Het college wilde graag een type van het systeem-Simplex bou wen. De heer C. van Helden (soc.) be gon de discussie met te stellen dat er geen drama van het hele geval gemaakt moet worden, maar dat ie dere partij zijn eigen keus moet krijgen. De burgemeester stelde, dat er ook geen type school wordt opge drongen, maar dat het door B. en W. gekozen typeschool door alle instan ties reeds is goedgekeurd en dat dit niet zo is met het door de ouder- commissie gewenste type. Ook wees de burgemeester de raad op haar verantwoordelijkheid. Niet de ou- dercommissie, maar de raad is het bestuur van de openbare lagere school. Kiest de raad een ander type, dan zijn alle konsekwenties voor de raad. Wethouder A. van Tol (soc) vond het belangrijk dat eikaars stand punten in deze gehoord worden en wilde daar achter gesloten deuren toe overgaan. De raadsleden wilden de vergade ring echter niet schorsen, „omdat dit niet in het belang van de democra tie is,” zo stelde de heer J. Hogenes (soc). Dit raadslid diende ook een amendement in, waarin hij voorstel de voor beide scholen het type te bouwen overeenkomstig hun eigen verzoek. De raadsleden C. Roos (soc), G. D. v.d. Broek (lib) en P. Biemond (ar) sloten zich bij dit voorstel aan. Voor wethouder C. Kreft was dit aanleiding om te zeggen: „Het zou me bijzonder spijten, als door deze avond, de raad het risico neemt de scholenbouw minstens één jaar of misschien wel meerdere jaren op te houden.” Voor de schorsing wees de burge meester nog op andere konsekwen ties. „Als twee verschillende types gebouwd worden, beslist „Den Haag” misschien dat de financie ringsmiddelen ook in twee étappes beschikbaar gesteld worden. Welke school moet dan het eerst gebouwd worden? Dan kan niet gewacht wor den tot ook voor de andere school de middelen zijn beschikbaar gesteld.” De vergadering werd daarna op verzoek van de heer v. Tol een klein half uur geschorst, waarin B. en W. met elkaar overleg pleegden. Na de schorsing ontraadde de bur gemeester sterk het amendement van de heer Hogenes aan te nemen. Als laatste argument noemde hij nog het feit dat het door B. en W. geko zen type zes weken na opdracht ge bouwd wordt en de andere types pas vijf maanden nadat de opdracht is gegeven. De motie werd echter met zes te gen vier stemmen aangenomen.Vóór stemden de raadsleden: P. Biemond, G. D. v.d. Broek, C. J. v. Helden, K. Herweijer J. Hogenes en C. Roos. Tegen waren de raadsleden J. Stof berg en W. G. v. Vliet en beide wet houders C. Kreft en A. v. Tol. ZEVENHUIZEN Reeds vele jaren maakt het Nederlandsch Bij belgenootschap regelmatig touméés door ons land met ’’Rijdende Bijbel- huizen”. Er zijn thans twee van deze tot ’’bijbelwinkels” ingerichte auto’s die streeksgewijs steden en dorpen bezoeken. De bijbelwinkels beschikken over een grote verscheidenheid van bij beluitgaven, die alle te bezichtigen zjjn. Ook komen de plaatselijke me dewerkers uit de verschillende ker ken huis-aan-huis om de belang stellenden van advies te dienen om uit deze collectie een goede keuze te maken. Door de interkerkelijke op zet van deze actie, die van maandag 5 mei tot en met woensdag 7 mei zal duren, is men verzekerd van een brede interesse. domme krabbekop. Mijn hek was niet gestolen, maar gewoon onder water verdwenen door de vloed. En nu is mijn hek weer tevoor schijn gekomen omdat het laég water is. Ach, arme meneer Kwa kebeen; ik heb hem dus vals be schuldigd...” En terwijl hij zich hevig schaamde over zoveel domheid, rende Wipperoen hijgend door de duinen. Maar opeens struikelde hij. Wipperoen had opeens een toen hij op het strand kwam kon plan. Ach, ach, wat had hij lang hij zijn ogen niet geloven. ZIJN in zijn holletje zitten suffen. Maar HEK STOND ER WEER!! Hoe was misschien was het nog niet te laat, dat nou mogelijk? Het was toch Hij hoefde nu niet langer na te gestolen? denken. Hekken deugden niet, en Meneer Zeehond schudde zijn dat ging hij overal rond vertellen; hoofd, wreef zijn ogen uit, keek nog eens... neen, er was geen twij fel aan: het hek stond er werkelijk weer. ”Dat is tovenarij”, mompelde meneer Zeehond. Maar opééns kreeg hij een kleur tot onder zijn badmuts. ’’Stommeling die ik ben”, een nieuw hek te maken. Maar riep hij uit. ”O, wat ben ik een

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 2