Lions Club erkend met charter uitreiking van Ernstig ongeluk met kanteldeur DE BRON PV De Sperwer Oplossing puzzel van 10 april Met de Zilveren lepel L Gooi geen oude camera weg voor u een nieuwe hebt Hij is geld waard FOTO SJAAK NOTEBOOM Passage Waddinxveen Fra-va-ko’s warenhuizen r Vfe-, Pagina 2 Plattelandsvrouwen Show huishoudschool WSE bekert Kapellev-liegers Stormvliegers Plattelandsvrouwen Kapellevliegers Wordt vervolg OF fit ri-'-Tj -M WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 8 mei 1969. (foto Sjaak Noteboom). wenste de leden veel succes. Stel een beslissing daarover niet uit want op 7 juni loopt de camera-inruilactie van de gezamenlijke fotohandelaren af en tot die datum is uw oude fototoestel geld waard. Dat kan 7,50 zijn, maar ook tien, vijftien of twintig gulden. Profiteer van dat voordeel en koop uw nieuwe camera nu. ■j dan dat tój voor WADDINXVEEN WSE speelt zaterdagmiddag 10 mei om 4 uur een wedstrijd om de KNVB-beker tegen WDS uit Waarder-Driebruggen. Burgemeester Van der Hoeft overhandigt voorzitter mr. A. G. F. Lindejjer het charter: de Lions Club Waddinxveen is of ficieel erkend. De postdui- Storm- De Wens van alle MOEDERS is Uw Geschenken voor haar te kopen bij Eikenlaan 54, leplaan 122 Telefoon 24 01 De grootste huizen voor alle voorkomende cadeaux. GOUDA Dinsdag 13 mei van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur pre senteert de Goudse huishoudschool een tentoonstelling en een kleding- show in het schoolgebouw aan het Jan van Renesseplein 1 te Gouda. Met een hele berg prachtig fotografeer-weer voor de boeg denkt u er misschien over een nieuw fototoestel te kopen. Mr. A. G. F. Lindeijer, die uit han den van de burgemeester het char ter ontving, beantwoordde de toe spraken van de heer Vasseur, de burgemeester en de voorzitter van de Round Table ’’Oude Rijn” en sprak de hoop uit dat de nieuwe Lions Club een bijdrage, zal leveren aan een betere verstandhouding en leefbaarheid van de gemeenschap. ZEVENHUIZEN De metselaars A. H. de Pater uit Gouda en J. Vuyk uit Nieuwerkerk aan den IJssel zijn vorige week donderdagmiddag ern stig in het gezicht gewond. Zij waren bezig bij een garage van de heer A. Veerman aan de Dorps straat een kanteldeur te stellen. Een hefboom die onder druk stond van sterk gespannen veren, schoot los. De hefboom kwam in het gezicht van beide mannen, waardoor zij te gen de straat werden geslingerd. Vooral de heer De Pater was er ernstig aan toe. Hij lag hevig bloe dend bewusteloos op straat. Arts J. A. Ensing verleende eerste hulp en liet beide slachtoffers daar na naar het Van Itersonziekenhuis vervoeren. Aanvankelijk veronderstelde men dat het ongeluk te wijten was aan ondeskundigheid van de metselaars. Een onderzoek van de Arbeidsin spectie wees echter uit dat de in stallatie niet aan de veiligheidsvoor schriften voldeed. HOOFDSTUK I Waarin Rein Stok een plechtigheid bij woont en helemaal niet onder de indruk is. „Je ziet toch maar zó het verschil,” zei Hans Stok fluisterend tot zijn vader, „tussen bollenboeren en ha- genezen”. „Gelukkig wel”, antwoordde Rein iets te hard, zodat de „hagenezen” lichtelijk verstoord terzijde keken en waarschijnlijk hetzelfde dachten als wat Hans zoeven gezegd had. Hans grinnikte verstolen. Twee werelden ontmoeten elkaar, constateerden allebei even verge noegd het verschil, en waren er beide van overtuigd, dat zij het beste deel vormden. Hans Stok was deze ietwat sombere middag, die in de aula van het oude universiteitsgebouw nog somber der werd, toch in een bespiegelende stemming. Want van geen van die twee werelden maakte hij, de artiest, deel uit. Hier zat hij naast Reindert Stok, van Rein Stok Zoonen, Bulbgrowers Exporters, zijn vader. Straks zou plechtig, met zijn beide paranimfen, zijn broer Herman opkomen, de dokter, die door zijn huwe lijk met Cécile van Heerema Tjalma, dochter van een hele hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, die an dere, Haagse wereld was binnengestapt. Hans, ver knocht aan de stad die volgens Vondel „Vaen d’Amstel en aen ’t Y zich heerlyck opendoet”, dacht onwillekeu rig aan de gulden middenweg, die hij gekozen had, al was het geen gemakkelijke weg geweest. Ook ik, zo peinsde hij, vind dat ik het goede deel gekozen heb, en zo zijn we hier allemaal even gelukkig en hebben het allemaal evenzeer met onszelf getroffen. Hij keek ter sluiks naar zijn vader, die de aandacht trok met zijn stoere gestalte, zijn witte kop, zijn door zon en wind verweerd, door zorgen gegroefd gezicht met de opval lende, blauwe ogen die „van iedere leeuw een lam maakten.” Hij zag er piekfijn uit in zijn jacquet, want hoewel Reindert Stok er geen doekjes omwond dat hij „maar een bollenboer” was, zei hij dat met dat gevoel van ei genwaarde dat de hoorder moest doen denken „dat is dan toch niet zo minnetjes”. Reindert Stok zelf herin nerde zich maar al te goed hoe hij de eerste keer aan een diner de kunst van de anderen had afgekeken en al gauw gemerkt, dat je met al die messen van buitenaf begon en dan naar binnen verder afwerkte. Hij was niet een van die mensen, die vonden dat ze hem maar moesten nemen zoals hij was en onder een schijn van onafhankelijkheid in werkelijkheid zich niet in een an der gezelschap wisten te gedragen. Hij keek de heren eenvoudig de kunst af, al moest hij inwendig soms MOERKAPELLE De postdui venvereniging ’’Kapellevliegers” nam deel aan een wedvlucht vanuit Quievrain. Afstand 192 km. In con cours waren 174 duiven. Zij werden gelost om 9.30 uur. Aankomst eerste duif 11.47 uur. Gemiddelde snelheid 1497 meter per minuut tot 1374 me ter. De prijzen werden als volgt be haald: J. v.d. Linde 1, 2, 4, 12, 13, 17, 18, 25. 31, 41, 42, 43; J. Duivesteijn 3, 5; A. Uitenbroek 6, 20, 22, 26; G. Koo- le 7, 8, 10, 11, 15; D. Verbeek 9; L. J. Beider 14, 16, 19, 21, 23, 27; L. Beider 24; W. Meijer 28, 29, 33, 34, 36; D. den Hertog 30, 39; C. Hofman 32, 38; T. Lamens 35, 40; C. Zweere 37, 44. ZEVENHUIZEN venhoudersvereniging „De vliegers” heeft het afgelopen week einde een wedvlucht gehouden van af Strombeek. In concours waren 255 duiven, die om 7.20 uur gelost werden. Zij hadden een afstand van 124 km af te leggen. De eerste duif arriveerde om 8.24.15 uur, terwijl de laatste prijshebbende duif om 8.51.45 uur was teruggekeerd. De uitslag is: J. de Groot 1, 3, 4; J. Stofberg 2, 7, 11 12; L. v.d. Haak 5; J. Hoevelaken 6, 20; M. Strijdhorst 8, 17; J. Jansen 9, 14, 16, 19; H. Brands 10, 18; P. Jon- genelen 13; E. Strijdhorst 15. MOERKAPELLE De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft een zeer geslaagde slotavond gehouden in de grote zaal van het Dorpshuis te Moerkapelle. De presidente mevr. A. Kadiks-Krijgsman heette als bijzon dere gasten welkom, burgemeester en mevr. Keijzer, mevr. S. A. Ripping v. Breggen prov. bestuurslid en de le den van de afdeling Zevenhuizen van de bond. Veel leden waren ver gezeld van hun echtgenoten. Het programma werd verzorgd door eigen leden met toneel, volks dans en het optreden van het huis vrouwenorkest. Zes leden voerden het toneelstuk van Robertson ”Zij kwam in de avond” op. Mevr. M. Duursma-v. Leeuwen speelde de hoofdrol als Henriëtte Langdom met veel succes. De speelsters ontvingen met een toepasselijk toespraakje uit handen van de burgemeester een boeket bloemen. Heel grappig werd het liedje ”Het rijtuigje” uit het televisieprogramma ”Ja Zuster nee zuster” gezongen door de dames Duursma en v. Velde-Bos- man. Zij zaten daarbij op een echt antiek rijtuig. De enthousiaste aanwezigen geno ten daarna van het volksdansen on der leiding van mevr. A. Ottevanger Uijterlinde en zongen en klapten mee met de gezellige liedjes van het huis vrouwenorkest. Mevr. Duursma oogste veel succes met de ”Ode op Moerkapelle” die vorig jaar de pre- maire beleefde, maar nu was aange vuld met de belangrijkste gebeurte nissen van het afgelopen jaar. Mevr, van ’t Verlaat, presidente van de afd. Zevenhuizen dankte voor de ontvangst en nodigde de afd. Moerkapelle uit voor een tegenbe zoek. Daarna werd er nog gezellig gedanst met muzikale begeleiding van het trio Jan v.d. Zaan. gronden hebben, kwamen tot de bedenkelijke conclu sie dat, omdat het water stil was, het ook een diepe grond moest hebben. Van Heerema verstond de kunst van combineren en deduceren, mede dank zij een voor- liefde voor Sherlock Holmes, en als er dan eindelijk met iets van verwachting opgemerkt werd „meneer v. Heerema heeft nog helemaal niets gezegd” dan ging ie dereen recht zitten, wachtend op een wijze uitspraak. De heer van Heerema had ook al vroeg ontdekt, dat verreweg de meeste mensen het eens zijn met een voor stel om, althans voorlopig, maar niets te doen, géén be slissing te nemen die consekwenties zou kunnen heb ben. Hij bepleitte bij voorkeur uitstel, of nog beter, de benoeming van een commissie. Dat gaf weer werk! Op gelucht stemden de meesten hiermee in en de waarde hoofdambtenaar had weer een succes op zijn conto. Het was dan ook geen wonder dat hij in zijn knoopsgat een kleine rozet droeg, die Reindert toch wel een beetje had geïmponeerd. De wereld van de ridderorden was voor een bollenman vrijwel een gesloten wereld. Als een collega er al eens een droeg, was het omdat hij zich jn ander opzicht ver dienstelijk had gemaakt, bij een tentoonstelling of zo iets. Voor die dingen had Reindert nooit tijd gehad. Er waren er die liepen met het groene lintje van de Fran se Agiicole-orde of met de Belgische Leopoldsorde, of bestuurderen van een of andere groep werden door een buitenlandse mogendheid met een lintje bedacht, maar in Holland kwamen ze maar slecht aan hun trek. Herman had hem daar inzicht in gegeven. „Pa Hee rema” had hij zijn vader verteld, „is bij bevordering zo als dat heet, officier in de Orde van Oranje Nassau geworden. Daar is hij heel niet gelukkig mee, hij was veel liever ridder van de Nederlandse Leeuw”. „Is een officier niet hoger dan een ridder?”, had Rein dert in zijn onschuld gevraagd. „De Leeuw is hoger dan Oranje Nassau” legde Her man uit. „Oranje Nassau kan iedereen krijgen, de Leeuw is voor de élite. Jij kijkt nou tegen zo’n rozetje aan, vader, maar hier in de Haag weet de eerste de beste departe- mentsbode precies wat je waard bent. Als daar zo’n stelletje heren gestrikt en gelint rond de tafel zitten, hebben ze mekaar meteen al geïnventariseerd. Het al lerhoogste is de Militaire Willemsorde, daar moet je heel wat voor hebben gepresteerd, maar die telt eigen lijk niet mee, want dat zijn maar heldendaden en die komen op een departement tóch niet van pas. Wie nog een blanco knoopsgat heeft, voelt zich als een man die zonder broek over straat loopt. Krijgt hij Oranje Nas sau, dan helpt dat wat, maar dan is hij weer jaloers op de man die officier is of de Leeuw heeft. Wordt hij, zo als schoonpapa, officier, dan is dat ook mooi, maar de Leeuw was hem liever. En een ridder van de Leeuw zou natuurlijk graag officier zijn en een officier graag grootkruis, en zo blijft er altijd wat te wensen over.Het best er achter zijn de lui, die misschien een hele borst vol konden dragen, maar toch niets in ’t knoopsgat hebben. Maar die zijn ook zó bekend, dat iedere echte Hagenees de hoed voor ze afneemt, en iedere bode hard loopt om de deur voor Zijne Excellentie open te ma ken”. „Net als Napoleon”, grinnikte Rein, „alle maar schalken stijf van ’t goud en hij in zijn groene jasje”. „Nietwaar? Dan kon je meteen zien dat hij al dat ga lon niet nodig had”. Dank zij de uiteenzetting van zijn zoon had Rein dert van zijn ledig knoopsgat geen minderwaardig heidscomplex overgehouden. En af en toe verscheen hij dan ook op de maandagse beurs met wat hij „de mooi ste ridderorde” noemde, in het knoopsgat, één van de tulpen waarmee hij regelmatig getuigschriften en be- gnnmken. Hij kon net zo goed als de secretaris van de Bond, die een man van de wereld was met een diepzin nig gezicht de wijn proeven en met een eerst bedenke lijk, dan voldaan knikje het glas aan de wijnkelner te rug geven. Hij kon geen behoorlijke Engelse brief schrijven, maar een Engelse broeier verstond hem nooit verkeerd. Hij had na een ernstige poging om Duitse grammatica te leren, de hoop opgegeven dat hij er ooit iets van zou snappen en het enige dat hem was bij ge bleven was het rijmpje Schreib mit, nach, nebst und samst, en de hele ratteplan, stets mit den Dativ, nieder, maar hij was er nooit achter gekomen wat nu de Dativ was. Maar wat hinderde dat als je een secretaresse kon betalen, die zelfs in het frans (een taal die hij maar heel moeilijk sprak en gans niet kon schrijven) vlekkeloze brieven schreef en met de enkele Fransman, die geen woord Engels of Duits verstond kon redekavelen zó vlot, dat de argwanende Rein zich weleens afvroeg of ze het nu over hyacinthen „l’Innocence” hadden of dat de Fransman een aanval pleegde op de „innocence” van de vlotte Mieke. Vandaag was hij in gala, want zijn zoon Herman, de dokter, promoveerde op een proefschrift, dat iets te ma ken had met hormonen, ’t Was nog in ’t Engels ook. Wat Herman in dat proefschrift den volke verkondigde was zijn vader volkomen onduidelijk gebleven, zelfs al had hij de Hollandse „Summary” er op na gekeken. Verder moest de jongen dan nog „stellingen verdedi gen” waar Reindert ook niet veel van snapte, behalve de laatste: „Het systeem van klinische verzorging van ziekenfondspatiënten met zijn consequentie van over- volle wachtkamers en aanzienlijk verlies van manuren, dient aan de huidige omstandigheden te worden aange past”. Daar kon een gewoon mens tenminste inkomen. Onder het wachten (erg punctueel was men blijk baar niet) liet Reindert zijn blik glijden over de fami lie van Hermans vrouw. Daar zat mijnheer van Heere ma Tjalma. Reindert grinnikte. Herman, die bij alles gelukkig toch een zoon van zijn vader bleef, had hem ingelicht. Zijn schoonvader had een gewichtige functie bij Binnenlandse Zaken, maar wat hij daar nu eigen lijk uitspookte was de schoonzoon nooit klaar gewor den. Hij was van de ene rang naar de andere gepromo veerd en het was bepaald zijn aristocratische voorko men, zijn dito spraak en de familie van zijn vrouw (die nog een freule was) die hem daarbij geholpen hadden. De heer Heerema Tjalma zei zelden iets. Bij bespre kingen liet hij iedereen praten. Soms wist hij van het onderwerp niets af, maar uit de praat van anderen werd het hem stilaan duidelijk. Zijn confraters, ge dachtig aan het spreekwoord dat stille w aters diepe MOERKAPELLE De postdui venvereniging ’’Kapellevliegers” nam deel aan een wedvlucht vanuit Duffel. Afstand 106 km. In concours waren 192 duiven. De duiven werden gelost om 7 uur. Aankomst eerste duif: 8.27 uur, laatste 9.46 uur. Ge middelde snelheid 1164 meter per minuut tot 615 meter. De prijzen werden als volgt be haald: J. v.d. Linde 1, 6, 7, 16, 18, 25, 27, 35, 43, 44, 48; A. Uitenbroek 2, 41, 46; T. Lamens 3, 5 8, 20, 24, 32; J. Duivesteijn 4, L. J. Beider 9, 10, 31, 47; C. Zweere 11; D. Verbeek 12, 14; S. erhagen 13, 17; J. de Oude 15, 21; G. Koole 23, 34, 36, 38; J. M. van Eyk 26; P. A. Langelaan 28; B. Hertog 29 30, 37, 40; D. den Hertog 33. WADDINXVEEN Vrijdag 2 mei vond de officiële installatie plaats van de Lions Club in Waddinxveen. Hierdoor is deze club een onderdeel geworden van een wereldomvatten de organisatie, die er met bijna 2 millioen leden naar streeft om de in termenselijke relatie te verbeteren. De erkenning van de nieuwe club is bevestigd in een officieel docu ment dat tijdens de feestelijke bij eenkomst in Florida te Boskoop uit gereikt werd. De landelijke goevemeur, drs J. A Vasseur overhandigde dit ’’charter” evenwel niet aan de voorzitter van de club, maar aan burgemeester C. A. van der Hóóft, die met zijn echt genote te gast was. De burgemeester merkte op dat, alhoewel er tegenwoordig vele en goede voorzieningen zijn, er toch veel menselijke problemen blijven bestaan, ook in onze directe omge ving. Hij zag in de oprichting van deze club een positieve daad en WADDINXVEEN Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht Strom beek d.d. 5 mei. Afstand 128 km. Gelost om 7.20 uur met kalme Z.- wind. Aankomst eerste duif 8.43.57 uur, laatste duif 8.51.30 uur. Snel heid eerste duif 1534.02 m. per min. Laatste duif 1402.65 m. per min. Gebr. Metselaar 1 21 23 27 39 41 43 60 61 74 116; Gebr. van Kempen 2; J. C. den Riet 3 5 19 25 72 86; P. van Gelooven 4 48 55 59 71 81 101; T. den Ouden 6 20; S. de Way 7 13 26 34 56 67 82 90 102 124; A. de Bruyn 8 11 29 47 62 88; E. J. de Jong 9 31 40 70 76; D. Heeren 10 33 121; P. Metselaar 12 18 30 54 57; J. C. Koren 14 24 44 50 83 92; N. van Vliet 15 35 46 95 105; P. v. d. Elst 16; L. Slootjes 17 91 111 113; J. v. d. Zijden 20; C. A. Bode 22 64 73 109; H. de Kwaadsteniet 28 80; D. Verkade 32 118; J. Degenkamp jr 36 51 78; F. Rip 37 58 79 126; J. Degenkamp sr 38 69; J. W. Fase 42 93 107; N. van Buren 45 52 87 96 98; L. de Bruyn 49 65 94 103; B. Hubers 53 84; P. Vink 63 104 114 19 128; H. van Dijk 66 85 106 122; J. A. Ver sloot 68; C. Groenendijk 75 108; A. Bonefaas 77 100; W. Heuvelman 89 125; H. v. d. Willik 97 127; O. Hofman 99; T. Twigt 110 117; C. van Dijk 112; W. Berkensteyn 115 123. WADDINXVEEN De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Wad dinxveen, hield zijn laatste avond van het seizoen op bevrijdingsdag in het Ger. Verenigingsgebouw. De pre sidente, mw. v.d. Putte, vond dat de aanwezige heren een klein applausje hadden verdiend, omdat ze aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven. Hoewel het niet de bedoeling was, om deze avond het bondslied te zin gen, had een echtgenoot van een de leden het verzoek naar voren ge bracht, dit wel te doen en dat ge beurde dan ook spontaan. Mw. v.d. Putte heette daarna het gezelschap van deze avond, de da mes Clark-Hoebée uit Amsterdam, welkom. Zij brachten een afwisselend pro gramma, bestaande uit diverse ope rette liederen, die uitstekend werden gezongen en een aantal levensliedjes, op leuke wijze de draak gestoken Daarnaast werd door een der dames met de zwakke punten van het man nelijk en VTOuwelijk geslacht. Na de pauze werd een wedstrijd gehouden tussen 7 dames en 7 heren, die door laatstgenoemden, onder veel gelach in de zaal glansrijk werd gewonnen. Na nog enige liedjes en voordrachten was er helaas een eind aan de avond gekomen. Mevr. v.d. Putte bedankte de dames en gaf ie der een prachtige bos rozen. kroningen in de wacht sleepte. Achterin de zaal ontstond geruis, iedereen verrees van zijn zetel, de faculteit kwam binnen voorafgegaan door een pedel, die er tienmaal zo waardig uitzag als de hooggeleerde heren. Rein keek met een snelle blik de zaal door of er nog kennissen zaten. Ja, warempel, een paar jonge expor teurs, ouwe vrienden van Herman, een paar van zijn medeleden uit de commissie voor wetenschappelijk on derzoek, het deed hem goed dat er nog wat bollenjon gens zaten behalve hijzelf. Hij keek naar Herman zo als hij daar stond in zijn rokcostuum tussen de twee studiegenoten in. Hij kon zijn gedachten maar moeilijk houden bij het verplichte twistgesprek. Die ouwe professor scheen het de jongen nogal lastig te maken met zijn opmerkingen. Herman zei iets waar om opeens een stel mensen, blijkbaar ingewijden, be gonnen te lachen, de ouwe professor zelf grinnikte ook. Rein voelde hoe vreemd hem deze universitair wereld was, hij snapte de mop niet. Hé, daar klonk een beken de stem, warempel, dokter Huismans, die Herman ter wereld had helpen brengen, nou, dat was maar voor de aardigheid en Herman in zijn antwoord zinspeelde er dan ook duidelijk op, dat de dokter hem gezien had zo als zijn moeder hem nooit gezien had. Het was een heel plezierige promotie, en cum laude nog wel! Cécile zou van grootsigheid wel naast haar pumps lopen en die ouwe heer van haar helemaal. M’n schoonzoon, doc tor cum laude, maar die schoonzoon heette dan toen maar Stol! Zou misschien ook niet zo lang duren, peinsde Reindert. Den Haag was ’n gezonde stad voor naamsuitbreiding, en hij dacht aan wat zijn vriend Jan Maas, die als kerkeraadslid verstand van die dingen had, hem verteld had. Dominee Poot, zei hij, ging ah Poot naar Den Haag en kwam er als Terlaak Poot weer vandaan, Dominee Wurth werd daar Brillenburg Wurth en dominee Wolf werd Barkey Wolf. Je zal óen, zei Jan Maas, dat je straks de vader bent van Dr. Stok van Heerema of zoiets. Zorgt schoonpapa wel voor, ai kost het een paar duiten. Toen riep de pedel „Hoera!” Reindert dacht dat M hoera riep, want nu was het dan ook uit. Even late stond hij terzijde van de jonge doctor, die aan de an dere kant geflankeerd werd door de Haagse schoonfa milie, schudde handjes, kreeg complimentjes. Toch was het maar een schrale troost. Liever dan doctor cum laude, had hij deze oudste als mededirecteur in zijn zaak gehad. Eerst was Herrn geboren en toen Johan, die zich Hans liet noemen, toen had Rein besloten dat de firmanaam zou zijn Rein Stok Zoonen, met twee o’s, dat stond ouwen Mees 6 Zoonen deed het immers ook- Toen het noru opgehangen werd aan de gevel van het nog zeer scheiden kantoor, was hij gaan kijken, het hoofd in nek, letterlijk en figuurlijk. Dat stónd. En het gaf ee- gevoel van hoe noemde Herman dat laatst ook- continuïteit, van voortzetting van de firma. Je w I waarvoor je werkte. Jawél... Hij had zich bepaald minder prettig Key0^d vandaag, toen zijn oudste jongen hem zei dat h” dokter wou studeren. „In de bollen?” had hij gezegd. Nee vader, mij n£ gezien. Jullie denkt dat het heel wat is, dat bollenw reldje van jullie, maar het is maar een klein zaak^_ eten er zoveel mensen van. Philips op z’n eentje is 8 „Je weet niet wat je weggooit”, zei Reindert, beledig in de trots op zijn zaak, „je komt in een opgenw bed, jongen!” Horizontaal: 1. chassis; 5. kreukel; 9 ara; 10. Red.; 11. vadem; 12. abeel; 14. onbenul; 16. unie; 18. ereis; 19. pauw; 20. lid; 22. erg; 23. wig; 24. of; 26. kat; 27. pop; 28. br.; 29. Ier; 31. zes; 33. mei; 34. Deen; 36. nerts; 38. brok; 39. enig; 40. Elba; 41. ooit; 44. sepia; 46. slag; 50. nek; 52. nel; 54. kar; 55. Dr.; 56. bat 57. mud; 59. re 60. zon; 61. kam; 63. wan; 65. roek; 66. Varik; 68. V.A.R.A.; 69. artikel; 71. leger; 72. averij; 73 Ido; 74. den; 75. warboel; 76. orgeade. Verticaal: 1. celluloid; 2. sado; 3. I- rene; 4. Sarnbre; 5. kranig; 6. rebus; 7. edel; 8. leeuwerik; 11. vuil; 13. laag; 15. eerder; 17. eik; 19. pip; 21. das; 23. wol; 25. fee; 28. beo; 30. re; 31. zegen; 32. steil; 33. Mr.; 35. net; 36. nis; 37. sla; 38. bas; 41. on derbouw; 42. oer; 43. ik; 45. pekari; 47. L.K.; 48. aar; 49. grenadine; 51. pan; 53. ruw; 56. bok; 58. d.a.v.; 60. zeel; 61. katrol; 62. mikado; 64. nabij 66. vrede; 67. kever; 69. agio; 70. leng. Na loting werden de boekenbon- nen toegekend aan mej. A. Bronk- horst, W. de Rijkelaan 176, Wad dinxveen 7,50) en mevr. J. D. Verwaal-v. Mullem, Zuideinde 2, Zevenhuizen 5,-). - ïi w lm - :!t-

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 2