Koninginnefeest in Moerkapelle MOERKAPELLE Op het raadhuis plein openden de schoolkinderen met enkele vaderlandse liederen en het lied op Moerkapelle o.l.v. de dirigent T. Scheepers te Benthuizen de vie ring van Koninginnedag. Aubade en motorcross op stralende Koninginnedag Uitslag motorcross ,1 te IM ft Motorcross Mat avondfeest A n. Kleurrijk lint pag. 3 e I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 8 mei 1969. Het betere bochtenwerk. Ook scholiertjes maakten er weer een waar feest van. (foto Sjaak Noteboom) In je mooiste fantasiepakje op naar de aubade. De kleuter - nu weer waren de zij spanraces het hoogtepunt van de motor cross op Koninginnedag. (foto Sjaak Noteboom) Ook Rik de Kikker was pre sent om zjjn aandeel bjjeen te kwaken op de aubade voor de jarige koningin. (foto Sjaak Noteboom) ’t Avondfeest door ’n ’Disco bar’ met gratis dansen in een grote tent ach es an de Ligd akt ad d- nd in hij ter in- fa- lan oor jd ;n, er rd en I id I d. liet ve- al To- tig ir- >e- >k. ïld ‘li ter de er 10- sel .ou iie )C- »ch en, >or an jen als x>t irg en, ;ok al als tan en jn: er. ird be de ?en zist .et a- Tl. Og >r- b’n n- n- o- ee ijk o- e- en !S. sn es de :je de is, n- I de !e- 14 ■e- 101 g- et Dat was net iets teveel risico met als gevolg ’n valpartij. Het lijkt wel of de ongelukkige coureur beschaamd en heel stilletjes het parcours wil af kruipen. foto Sjaak Noteboom) ter het Raadhuis. De animo voor dit evenement scheen wel groot gezien de toeloop. Maar na 1| uur was er nog geen beweging in de jeugd. han( gend tegen de tafeltjes, of op de wankele stoeltjes neergevleid. Bui ten, waar volksspelen als kuipjes steken, steltlopen en -jnastklimmen op het programma stond, was nog veel minder een sfeer. Slechts af en toe klom een waag hals in de mast en trok boven aan de bel een enkeling waagde zich op de stelten. Het avontuur met het wa gentje onder een teil met water door trok wat meer liefhebbers, doch ge zien de weinige toejuichers ging ook siasme zongen ze gezamenlijk onder leiding van mej. Blom vele kinder liedjes, waarbij vooral het ’Wad- dinxveense volkslied” spontaan de lucht inging. Op initiatief van de burgemeester gingen de ouders hun kroost voor in het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Massale zanghulde op het Koningin Wilhelminaplein. De aubade van de schooljeugd, het altjjd weer ontwapenende be gin van Koninginnedag in Waddinxveen. (foto Sjaak Noteboom) muiden (Bultaco), 9. F. de Groot, Ze venhoven (Greeves), 10. P. Kramer, Gouda (Bultaco). Tweede manche: 1. F. den Edel, 2. R. Huisman, 4. N. Pons, 4. Bol, 5. W. Kramer, 6. v.d. Jacht, 7. Bijl, 8. F. de Groot, 9. Van Wijk, Waddinxveen (OSSA), 10. Klein, Zevenhoven (JAWA), Derde manche: 1. F. den Edel,. 2. S. de Wit, Leiden, 3. R. Huisman, 4. Bol, 5. N. Pons, 6. V. d. Jacht, 7. Bijl, 8. F. de Groot, 9. Klein, 10. P. Kramer. Eindstand: 1. F. de Edel 70 punten, 2. R. Huisman 71, 3. N. Pons 67, 4. Bol 63, 5. v.d. Jacht 58, 6/7 Bijl en De Wit 57, 8. F. de Groot 53, 9. A. v. d. Heuvel, Capelle a.d. IJssel (Gree ves), 10. P. Kramer 44. Zijspanklasse: Eerste manche: 1. D. V. Hoevelaken/W. Verwij, Nieuwer- kerk a.d. IJssel (Triumph/Metisse), 2. J. Kruisinga/D. de Wolf, Gouda (Truimph/Metisse), 3. A. van Schoot en/L. Steenvoorden, Noordwijk (Triumph/Metisse), 4. J. Scholten/ D. v.d. Ree, Gouda (BSA), 5. A. den Edel/D. van Steenbergen, Gouda (Trabant/Metisse), 6. C. Baas B. Ra- pis, Nieuwerkerk a.d. IJssel (Match less), 7. Willemsen, Arnhem, 8. A. Baas/J. v.d. Laar, Nieuwerkerk a.d. IJssel (Norton), 9. J. Albers/H. No len, Zuidland (Norton), 10. W. van Duuren/C. van Dijk, Gouda (BSA), Tweede manche: 1. D. van Hoevela ken, 2. A. van Schooten, 3. P. v.d. Laan/W. van Eijk, Ter Aar (Match less), 4. J. Kruisinga, 5. A. Baas, 6. W. van Duuren, 7, Fijnemans, Oos- terhout, 8. J. Scholten, 9. Willemsen, 10. E. Huisman/L. van Helden, Moerkapelle (BSA), Derde manche: 1. J. Kruisinga, 2. D. van Hoevelaken 3. Willemsen, 4. J. Scholten, 5. J. Al bers, 6. Fijnemans, 7. A. van Schoot en, 8. A. den Edel, 9. W. van Duu ren, 10. P. v.d. Laan. Eindstand: 1. D. van Hoevelaken 74 punten, 2. J. Kruisinga 71, 3. A. van Schooten 65, 4. P. v.d. Laan 62, 5. J. Scholten 61; 6. Willemsen 58, 7. Fijnemans 53, 8. W. van Duuren 52, 9. E. Huisman 43, 10. J. Benraadt/H. Mulle, Nootdorp (Truimph) 39. Burgemeester I. J. P. Keijzer sprak voor het eerst in ambtsuniform en voor het eerst op het bordes van het nieuwe gemeentehuis. „Het is van zelfsprekend dat de jarige vorstin hier vandaag niet aanwezig kan zijn, maar wij zijn met haar blij dat zij vandaag een kroonjaar mag beleven. Dat oranje mag blijven wat ons van daag hier samenbindt.” Na een kort openingswoord door de voorzitter van het Oranjecomité de heer D. de Leeuw, gingen 155 auto’s van start voor een opdrachtrit in de omgeving. Hierin waren enkele ori ginele opgaven verwerkt. Winnaar werd de heer P. Blok met 7 strafpun- ten. Hij werd voor het eerst winnaar van de wisselbeker. Met 20 strafpun- ten behaalde K. de Bas de tweede prijs, M. Boevé en K. van Duren ont vingen samen de derde prijs met elk 24 strafpunten. Inmiddels spanden 180 jeugdige en oudere fietsliefhebbers zich in voor een puzzelrit. Voor de kinderspelen op de Moer- dijkstraat was eel belangstelling. 650 kinderen ontvingen een trakta tie. Heel veel plezier had het publiek in de gecostumeerde voetbalwedstrijd op het sportterrein aan de Raadhuis straat. De leden van de duivensport vereniging wonnen met 2-0 van het Oranjecomité. Het Oranjecomité was even wan hopig toen ’s middag om 2 uur de drumband van de muziekvereniging ’’Concorida” te Waddinxveen de ge maakte afspraak voor het optreden van ’s avonds afzegde. De Boerenkapel te Bodegraven wa ren echter spontaan bereid om naar Moerkapelle te komen en zorgde voor een gezellige begeleiding van de gro te lampionoptocht. Met een gezellig oranjebal in het Dorpshuis o.l.v. het duo Harry Boelee te Alphen aan de Rijn werd het zeer geslaagde feest besloten. Er werd onder leiding van de nieu we dirigent met geestdrift gezongen en spontaan een „lang zal ze leven” voor de jarige Vorstin aangeheven. De burgemeester, die met de wet houders en vele raadsleden, allen met hun dames, aanwezig was, sprak een woord van welkom tot de kinde ren en hun ouders. Hij memoreerde hoe de bezielende kracht van vele jaren, de heer H. K. van der Loo, thans zeer gevoelig wordt gemist en hoopte dat de heer Van Maurik, de tegenwoordige voor zitter van de Oranjevereniging, een evengrote plaats in de harten van de Waddinxveners zal innemen als zijn onvergetelijke voorganger. De burgemeester wekt de jeugd op in vaderlandsliefde en burgerzin straks de leiding van de ouderen over te nemen en daartoe de school- voorbereiding goed te benutten. Het welhaast een traditie gewor den feest van de motorcross is weer een luisterrijk en luidruchtig evene ment geworden. Reeds om 1 UUR trokken grote scharen bezoekers en deelnemers naar het terrein aan het Noordeinde, waar om half twee het daveren van de motoren alle andere geluiden overstemde. Zelfs de sten torstem van de explicator kwam vaak nauwelijks over de ronkende monsters heen. Het aantal bezoekers (verl. jaar 10.000) werd nu nog hoger geschat. En ook de coureurs overtroffen in aantal die van 1968. De 250cc en de zijspanrijders trok ken wel de meeste belangstelling. Een gelukkige omstandigheid was dat het terrein zo goed bereidbaar was izonder overmatige stofwolken. Van de modderballetten van ver schillende vorige keren was nu he lemaal geen sprake. De organisatie was weer tip top en incidenten deden zich gelukkig niet voor. Een enkele zijspanrijder slin gerde een bocht uit, maar in het zie kenhuis bleek, dat hij slechts enke- klapstuk van de middag was de race tussen tweespanrijders, waarbij het publiek zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken stak. Zo bracht de motorcross weer heel wat leven in ”het oude dorp” en Kerkweg en Dorpstraat bleven lang erg druk. Ook de burgemeester gaf blijk van zijn belangstelling voor dit motorfestijn. WADDINXVEEN De uitslag van de traditionele motorcross, die op Koninginnedag in Waddinxveen werd gehouden luidt: 50CC JUNIOREN finale: 1. G. Dijk stra, Hellendoom (Zündapp), 2. H. Poorte, Nijverdal (Rond/Sachs), 3. E. Wentink, Doetinchem (Kreidler), 4. H. Willems, .Arnhem (Rojo), 5. J. Klumper, Apeldoorn (BKS Krl.) 6. W. Gouweleeuw, Rotterdam (Nij- huis/Sp.), 7. R. Zaaier, IJzendoom WADDINXVEEN Koninginnedag is in Waddinxveen een in alle opzich ten geslaagd feest geworden voor groot en klein, niet in het minst door het stralende voorjaarsweer. De morgen werd - net als vorige jaren - ingezet met de dubbele kinderaubade; dit jaar geheel op het Koningin Wilhelminaplein. De muziekkorpsen „Voorwaarts” en „Concordia” haalden met de majorettes en tamboers onder vrolijke muziek de kinderen van de scholen. Voor de kin deren van de derde t/m de zesde klas was dit om 9 uur en voor de kleuter scholen en de le en 2e klas van de lagere scholen om half elf. dit spel als een nachtkaars uit. Alles te samen kan worden gezegd dat het Oranjefeest prima is ge slaagd, maar dat de avondfeesten elke inspratie misten. Een feestelijke sfeer schiep wel het carillon van juwelier Vermey, dat heel de dag zijn vrolijke vader landse klanken over het Gouwedorp uitstrooide. (Boele Krl.), 8. A. Kokkink, Silvolde (Kreidler), 9. J. Vink, Amsterdam (AGS), 10. A. v.d. Brom, Amersfoort (Rond/Sachs). Solo-klasse 250/500 cc: 1. F. den Edel, Gouda (CZ), 2. R. Huisman Gouda (Husqvarna), 3. N. Pons, Bergambacht (Bultaco), 4. C. Koppe- nol, Nieuwveen (Montesa), 5. Bol (Zuidland (Husqvarna), 6. W. Kra mer, Gouda (Husqvarna), 7. Bijl, Gouda (Greeves), 8. v.d. Jacht, Lei- Het feest voor de jongsten droeg een veel spontaner karakter: de leid sters van ’’Pinkeltje” ”Het Haze- veld” ’’Prinses Marijke en alle an dere kleuterscholen hadden zich met de moeders beijverd de kleintjes in le spierkneuzingen had. Hulde werd gebracht aan de fa. Roubos uit Wad dinxveen, die sportief van wagens en materiaal voor gedupeerden be schikbaar stelde. Zeer spannende momenten waren er voortdurend, ook door foutief starten en defecten aan de machines Maar de geest onder de rijders was voortreffelijk zodat de wedstrijd steeds uiterst sportief bleef. Het originele vermommingen en met exotische hoofddrachten een zeer kleurrijk lint te doen vormen, dat door de lanen van de Oranjewijk slingerde. Vol ingehouden enthou- ■«FLHsKaEg- TT ■:T t- - i "j 1 ï-X S

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3