Cormulas showen bij paleis Soestdijk Har Sanders exposeert I Rolstoelpatienten kregen aangepaste flatwoning I Parachutespringer kampt met pech Gehandicapten Scholen vieren FOTO SJAAK NOTEBOOM Passage Waddinxveen Moeder heeft een herinnering wel verdiend onafhankelijk „Europadag” Woensdag is het kermis Pagina 4 Waddinxveen 1 DOKTERSDIENSTEN es Indeling woning Beroepen Zevenhuizen Bijstandswet Moerkapelle Moerkapelle Herstellingsoorden „Inburgeren” i i a I I Waddinxveen Moerkapelle WO o -JB WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 8 mei 1969. 10 za. 'w De oma’s van dit kleine mensje krijgen voor Moederdag een vergroting van deze foto. Een altijd dankbaar geschenk. Temeer omdat het een zelfgemaakte foto is. Genomen met de Kodak Instamatic. Gemakkelijker fotograferen kan niet. P.S. Er zijn al Kodak Instamatics van 34,75 (en uw oude camera kan altijd f 7,50 of meer opbrengen). Moeder heeft zo’n herinnering wel verdiend. Geef haar dus een Kodakado voor Moederdag. De woningen hebben een gebouwd woonoppervlak van elf meter diep en 12.84 meter breed. Zij bevatten een hall van 487 x 380. In de hall een uit- MOERKAPELLE In de vacatu re ontstaan door het vertrek van ds. A. Boertje naar Krimpen aan de Lek heeft de kerkeraad van de Herv. ge meente beroepen Ds. C. C. Post te Giessendam-Hardinxveld. Geboren: Marco Matthijs, Hertog en J. M. Wolvers. Ondertrouwd: M. Vink en Y. van der Ree. Geboren: Frank Amout, z.v. P. W. Zandee en F. Nagtzaam; Jeroen Bas tiaan Petrus, z.v. S. A. C. J. Zwaard en E. A. G. Bron; Dirk Jan Comelis, z.v. J. Eijkelenboom en S. T. Ooster- om; Wilhelmus Adrianus, z.v. W. N. M. van der Stap en M. Bamhom, Paul Christiaan, z.v. P. C. van Dee- len en C. Bijlsma; Elisabeth, d.v. A. Monster en E. Oosterwijk; Annema- rie Corine, d.v. H. J. de Rooij en J. Ooms; Sylvia, d.v. F. P. M. van Nu land en C. J. G. Schinkel; Pieter Jo hannes, z.v. P. A. Troost en G. A. Verschoor. Gehuwd: J. van Buitenen en L. A. Rehorst; P. T. Kuijper en C. J. A. Ul- tee. Vanzelfsprekend liggen de huren van deze woningen aanmerkelijk ho ger dan die van een normale woning. Doch onder de zeer goede werking en toepassing van de Algemene Bij standswet heeft men in Waddinxveen hiervoor de oplossing gevonden. Alle méérkosten die het bewonen van een dergeljjke woning met zich brengt worden door het college van bijstand in aanmerking gebracht voor bij standsverlening, met dien verstande dat de bewoner hierin naar draag kracht ook zijn eigen aandeel draagt. Wellicht zou dit een voorbeeld kunnen zijn voor menige gemeente Daar stappen ze dan trots langs de gazons van paleis Soestdijk: de Cormula’s uit Waddinxveen. Met hun fleu rige aanwezigheid hielpen ze luister bij zetten aan de vie ring van Koninginnedag. De koningin kreeg een blijvende herinnering aan dit bezoek.De leider van de drumband, de heer B. Langendam, had een mascotte in uniform meege bracht, die door een intendant namens de koningin in ont vangst werd genomen. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 u. en woensdagavond van 7.00- 8.00 uur in wijkgebouw ’Het Anker’. Geboren; Cornelia Alexandra, d.v. W Huurman en J. Looren de Jong; Linda, d.v. T. v.d. Velden en M.Her- tog; Jan Meindert z.v. J. C. Bakker en K. Donker. Gehuwd: Albert Bosscha en Christina Antoinetta Visser. WADDINXVEEN Morgen, vrijdag 9 mei wordt in Waddinxveen de zevende en voorlopig laatste woning voor rolstoel-gehandicapten opgele verd. In september 1965 werd in de onderbouw van de flat aan de Vondel- laan de eerste woning voor een rolstoelpatiënt opgeleverd. In februari 1966 kwam de tweede rolstoelwoning gereed. Hiermede heeft men in Waddinx veen bewezen dat men zijn taak op het maatschappelijk en sociaal terrein verstaan heeft draaibare strijktafel. De woonkamer is 554x380 met een dubbele deur naar de slaapkamer van 456x434, deze heeft een schuifdeur naar de bad- en toiletkamer van 374x200. De keuken groot 434x400 meter is geheel aan gepast. Verlaagde kookplaat, ver laagde dubbele gootsteen met aan recht, speciale keukenkastjes waarin gelegenheid pannen vast te zetten. Voorts zijn er nog een slaapkamer van 434x415 en een van 434x400, als mede een tweede toilet voor de huis genoten. Achter de woningen is een tegelplateau gemaakt. Vanuit de keuken kan men in de berging-garage komen. In deze ber ging is de mogelijkheid geschapen tot het plaatsen van een wasauto maat. De berging is groot 530x380, is voorzien van een afzuiger-ventilatie en heeft als toegang een wenteldeur gen werden gebouwd door het Wad- dinxveense bouwbedrijf J. Reijm on der architectuur van het architecten bureau L. Roggeveen te Waddinx veen. De bouw geschiedde aan de hand van een lijst van eisen welke door de gemeentelijke sociale dienst werd op gesteld in overleg met de deskundi gen van de stichting ter bevordering van de zorg voor en revalidatie van gebrekkigen in Zuid-Holland. Een oude bekende expo seert in de Openbare Chris telijke Leeszaal. Har Sanders, oud-Waddinxvener, laat daar onder meer deze grillige fanta sie, een linoleumsnede, zien. De tentoonstelling is tot en met zaterdag te bezichtigen. (foto Sjaak Noteboom). Waddinxveen: Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, tel. 2112. Moerkapelle: W. Vroegindeweij, Moerhageplantsoen 1, tel. 687. Wijk zuster A. J. Kapteijn, Dorpstraat 16, tel. 530. Hemelvaartsdag Dr. Vroegindewij en Zr. Kapteijn. 18 mei: dr. W. Vroegindeweij; wijk zuster C. J. Meijers, Dorpsstraat 51, Zevenhuizen, tel. 01802-280. WADDINXVEEN Morgenoch tend, vrijdag 9 mei, vieren de zesde klassen van de lagere scholen in Waddinxveen de ’’Europadag”. De bijeenkomst wordt gehouden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat en vangt aan om 9.30 uur. Burgemeester C. A. van der Hooft zal de dag inleiden. Daarna volgt een causerie van het lid van de Tweede Kamer, de heer R. Zijlstra, voorzit ter van de Christelijke Boeren en Tuindersbond. Onder leiding van de heer H. M. van den Dool wordt hierna een Europaquize gehouden, die betrek king heeft op de EEG. Hierbij tre den deputaties van alle klassen te gen elkaar in het krijt. Ook de ove rige aanwezigen kunnen in deze quiz hun kennis spuien. Verder zal een kleine expositie worden gehouden van tekeningen, die de klassen heb ben gemaakt met de EEG als onder waar men thans bezig is met flat- bouw. Een mag niet vergeten dat volgens schattingen in Nederland per vijfduizend inwoners er één speciale rolstoelwoning zal moeten zijn. Het zal voor menige man betekenen, dat hij terug naar huis kan, dat hij te werkgesteld kan worden.dat hij zijn rol als gezinshoofd weer kan vervul len; dat de invalide vrouw weer huisvrouw kan zijn, haar eigen inko pen kan doen en haar kinderen op voeden; dat gezonde ouders hun in valide kinderen kunnen zien profite ren van de mogelijkheden, die de re validatie hun heeft geboden. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings oorden en Gezondheidskolonies heeft haar algemene ledenvergade ring gehouden, die onder leiding stond van mevr, van Hattum-Ruys. Het is dit jaar 55 jaar geleden, dat de afdeling werd opgericht. In die jaren werden ruim 400 kinderen naar koloniehuizen uitgezonden, die daar gedurende minstens 6 weken schoolarts kinderen uitgezonden zijn dat ook nu weer op verzoek van de naar een der koloniehuizen van het Centraal Genootschap. Mej. van Dort-Kroon, die in 1924 in het bestuur gekozen werd en sinds 1926 de financieën beheerd heeft, waarvoor zij door het Hoofd bestuur vorig jaar werd onderschei den met de Dr. Schuckink Kool-leg- penning uit waardering voor het ve le werk gedurende 44 jaar voor de kinderuitzending verricht,heeft be dankt als bestuurslid. In haar plaats is gekozen, mevr. J. In ’t Hol-Kox, die ook de functie van penningmeesteresse op zich wil ne men. In het bestuur hebben thans zitting: Mevr. D. van Hattum-Ruys, presidente; mej. M. P. Herfst secre- tarresse; mevr. J. In ’t Hol-Kox penningmeesteresse; mevr. A.Boon- stoppel-Nieuwland lid; mevr. M. L. Schutte-Haspels lid. Men heeft dit in Waddinxveen in positieve zin begrepen, zulks in te genstelling met de wel zeer negatie ve benadering welke nog onlangs in het t.v.programma ’’Inburgeren” werd gegeven. Behalve deze zeven rolstoelwoningen werd door tussen komst van de sociale dienst nog in vijftal andere woningen veranderin gen aangebracht voor gehandicapte bewoners. Voorts werd een aantal rolstoelen patientenliften, (apparaten welke het tillen van patiënten op zeer gemakkelijke wijze ovemeemt) en gemotoriseerde invalidewagens verstrekt. Nog onlangs werd mede werking verleend aan de aanschaf van een zeer kostbaar benevelings- apparaat voor een ademhalingspa- tientje, dat hierdoor verder thuis kan worden verpleegd. Hiermede is toch wel duidelijk ge steld, dat de huidige sociale wetge ving voldoende mogelijkheden biedt, niet slechts voor de heer van Steijn als directeur van de gemeentelijke sociale dienst met zijn staf te Wad dinxveen, doch ook voor andere ge meentebesturen en diensten. Moge lijk zou ’’Inburgeren” hiervan ook eens kennis kunnen nemen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: een rode skelter, een huis- deur-sléutel, een bos sleutels in zwart etui, een wol grijs kindervest- je, een bruine leren portemonnee met inhoud, een paar damesschoenen, een zwart trainings jack met gekleurde boorden. Verloren: een doublé aansteker, een zilver armband je met dubbeltjes, een rode skelter met gele zitting en zwar te rug, een portefeuille met inhoud, een bruine glace handschoen, een kinderwandel wagentje, een rood jongensfietsje, een blauw kinderfiet sje met dikke banden. De voldoening die er was bij de be woners van deze eerste woningen was zo groot, dat het gemeentebe stuur besloot nog enige woningen voor rolstoelpatienten te doen bou wen. De gemeentelijke sociale dienst heeft zich bij zijn advisering doen leiden door de gedachte, dat het be langrijk is een toestand te bereiken, waarin de gehandicapte in staat is, hetzij zelfstandig, hetzij in het nor male gezinsverband te wonen, in zo onafhankelijk mogelijke positie ten opzichte van anderen, met name ook van zijn huisgenoten. De huisvesting voor de in zijn be wegingen beperkte invalide, die vooral sterk op zijn eigen huis is aangewezen als het centrum van zijn gezinsleden is zeer belangrijk. Voor de gehandicapte huisvrouw is het zeer belangrijk, dat zij, ondanks haar handicap, haar huishoudelijke bezigheden zoveel mogelijk zelf zal kunnen verrichten, daarbij zodanige omstandigheden scheppend door een goede keukenvoorziening en goede sanitaire ruimte, dat zij voor haar ge zin haar eigen plaats kan innemen en behouden. Derhalve werd in Waddinxveen in de nieuwbouwflats in Groenswaard I onder elk van de vijf flats nog een woning voor rolstoelpatienten ge bouwd. Hiervan kwamen drie wo ningen aan de Peter Zuidlaan, één aan de Johannes Postlaan, en één aan het Mevr. Kuipers-Rietberg- plantsoen. Welke moeder wil haar kleintje ’vergeten’ zijn als het kleintje groot is? Al die grappige ogenblikken, of die ontroerende tafereeltjes verdienen het om te worden vastgelegd. Klik, en u heeft een plaatje zoals dit. Gemakkelijker dan met de Kodak Instamatic kan niet. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. C. Vos, 18.30 uur: ds. J. Koele, Nijkerk. He melvaartsdag: 9 uur: ds. T. v. ’t Veld. Herv. wjjkgebouw: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 19 uur: ds C. v.d. Bergh, Katwijk a. Zee. Bethel: 9.30 uur: ds. J. den Dikken, Benthuizen; 17 uur: ds. T. v. ’t Veld. Immanuëlkerk: 9.30 uur: dr. A. van Haarlem; 19 uur: ds. J. C. Bregman Gouda (Jeugddienst), Hemelvaarts dag: 9.30 uur: dr. A. van Haarlem. Geref. Kerk: 9 uur, 10.30 uur en 18.30 uur: ds. W. J. Smidt, Voorscho ten, Hemelvaartsdag: ds. H. J. van Duinen, Voorburg. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Hemelvaarts dag 10 uur: ds. A. P. Verloop. Remonstr. Kerk: geen dienst. Oud Ger. Kerk: Zuidkade 158: uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg) 9.30 uur: leesdienst en 3.30 uur: Ds. A. F. Honkoop. Voll. Evang.gem. Bethel: Boskoop, Burg. Colijnstr.: 9.30 uur: samen komst. Idem donderdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. St. Victor kerk: 7.15, 9.00 en 11.00 uur, ma. t/m vr. 7.45 uur, wo. 20.00 uur, za. 19.00 uur. St. Petrus kapel: 8.30, 11.15 en 17.30 uur, di. 7.45 uur, do. 20.00 uur, 9.00 en 19.00 uur. Hemelvaartsdag: zelfde diensten als op zondag. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: dhr. L. v. Galen te Bodegraven; 18.30 uur: ds. K. Schipper tè Dordrecht. Ger. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Hemelvaartsdag Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. G. C. Post te Giessendam. Ger. Gem.: 9.30 uur: ds. A. F. Hon koop. Zondag 18 mei: Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. H. C. v. Itterzon te Gouda; 18.30 uur: ds. G. T. Vollebregt te Giessengurg. Ger. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: Leesdiensten. Mlfrir f „p ZEVENHUIZEN Het vrije-val parachutespringen, dat in Zevenhui zen het klapstuk van de Koningin nedag had moeten worden, is een kleine teleurstelling geworden. Door omstandigheden waren er op het vastgestelde uur vroeg in de middag maar drie springers be schikbaar. Dat was dus al snel be keken. Toen men het om half ze’ met meer springers wilde overdoen kwam er geen toestemming van be Rijksluchtvaartdienst. Vergunning voor dergelijke evenementen moei tenminste 48 uur van tevoren wor den aangevraagd in verband met de talrijke risico’s, die eraan zijn ver bonden. c Toch werd het een gezellige dag Met de druk beklante kraarnpies van de diverse verenigingen in de Dorpsstraat, een ”Interland”-wed- strijd naar televisievoorbeeld en ee“ lampionoptocht en vuurwerk ai- sluitstukken. WADDINXVEEN Het wordt weer kermis in Wad dinxveen. Van woensdag 14 tot zaterdag 17 mei staan ze weer aan de Nesse: de scooter- baan, de zweefmolen, de Spin, kinderdraaimolens en wat zo’n lunapark meer aan sensatie en plezier met zich mee brengt. In totaal dragen vtfftien at tracties tot dit lawaaierige, maar oer-gezellige festijn hun aandeel bij. Het mes snijdt weer aan twee kanten: want naast de pret, die de kermis biedt komt er de opbrengst, waarmee een belangrijk deel van de kosten van de Sportweek (van 10 t/m 21 juni) wordt gefinancierd. s'x it

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 4