Waddinxveense terreur in voor tot arrestaties Lezers Schrijven Koninklijk zilver leidster zondagsschool Reeuwijks café leidt nachtelijke t wis Roet in eten WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Eerste paal voor MTS in Gouda PUDEF geopend Drukke ouderavond Ligthartschool „Litteris Sacrum” met „Ninotchka” Opening gymlokaal „De Oeverkant" in nieuw clubhuis Ruzie over kip Heldendaad Heldendaad 2 Tuincentrum van den Bosch kreeg staartje Pagina 6 Versterking Collecte SAKOR Beroep uitgebracht Geslaagd Coöp. Raiffeisenbank Bejaardenmiddag WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 8 mei 1969. 13 H. Hofstede, Tesselschadelaan 58. Als bewoner van de Tesselschade laan (flat) prijs ik mij zeer gelukkig met mijn vrije uitzicht. Tot voor kort echter, want sinds 2 weken heb ik overburen, zij het dan dat dit twee eenden zijn. Met een nest waarin zich eerst bescheiden twee én later nog zo’n stuk of zes eieren bevonden. Hoewel ik echt geen vogelkenner ben, was het voor mij en voor mede bewoners toch interessant om van dag tot dag de verrichtingen Op het nest gade te slaan, vooral omdat er uit het nest door zijn ongelukkige ligging tegen de spoorbaan nogal eens een ei rolde. Het kostte de een den veel extra werk om zo’n ei er weer in te krijgen. Zij hadden zich de moeite echter kunnen besparen, want sinds vanmorgen was het nest- leeg, -de dader had zijn werk gron dig gedaan. Namens de eenden: be dankt! De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zjjn, komen voor plaatsing in aanmerking. De redactie behoudt zich het recht voor om inzendingen te bekorten of zonder opgave van re denen te weigeren. Een Koninginnedagvierder. (Naam en adres bij redaktie be kend). A. C. voor talloze kollekten. De burgemeester speldde haar hierna de eremedaille op. Ds. v.d. Vlist memoreerde dat me vrouw Voorwinden veel werk verzet voor kerkelijke en charitatieve doel einden. Van de kerkvoogdij kreeg mevr. Voorwinden een draagmedaille en van de kerkeraad een bloemstuk. Mevrouw Voorwinden is de twee de leidster van de Zondagsschool,die is onderscheiden, Mevr. M. Merbis- Pols is dezelfde onderscheiding al eerder verleend. Zij is nu reeds meer dan 60 jaar hoofdleidster. Typerend hierbij is dat zowel mevrouw Voor winden als mevr. Merbid oorspron kelijk uit Bleiswijk komen en bei den hun jeugd doorgebracht hebben op een molen. Ook een oud-Zevenhuizenaar keeg de ere-medaille in zilver. Het is de thans in Nieuwerkerk a.d. IJssel wo nende opperwachtmeester der Rijks politie, de heer G. W. Hoefakker. WADDINXVEEN De collecte van de Samenwerkende Organisaties Kinderbescherming heeft in Wad- dinxveen 925,50 opgebracht. Natuurlijk alleen bij: Zwarteweg 3, W’veen, tel. (01829) 2849 In Waddinxveen ook verkrijgbaar: Roemer Visscherstraat 22 Depót voor Zevenhuizen: W. Westerman, Burg. Klinkhamerw. Siertuinders opgelet EEN TUIN VOL BLOEMEN NU VOOR HEEL WEINIG GELD Perkplanten zoals Salvia’s, Petunia’s, Afrikanen, Violen e.d., koopt u bij ons voor 30 ct. per stuk bij afname van 50 planten ineens betaalt u maar 0.25 per stuk WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft heeft vanmid dag aan de Mercuriusweg de nieuwe fabriek van PUDEF Nederland N.V. geopend. PUDEF legt zich toe op de fabricage en import van hijswerk tuigen. WADDINXVEEN De Kerke raad van de Ned. Hervormde Kerk te Waddinxveen heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Koele te Nij- kerk. Het ging terug naar Waddinxveen om versterking te halen. Met onge veer twa alfman ging men toen weer op Reeuwijk af. Zeker vjjf van hen drongen ”De Eendenkooi” binnen en begonnen onmiddellijk een rauspar- tjj .waarbjj o.m. bierflessen als wa pens werden gebruikt. De heer Apeldoorn werd tegen de grond geslagen, de ober gemoles- maandag door de rechter-commissaris voorlopig op vrije voeten gesteld. teerd. Toen tenslotte een der cafébe zoekers de kans kreeg de politie te bellen sloegen de overvallers ijlings op de vlucht, waarbij zij nog drie ruiten van het café ingooiden. Van vier van hen was het signale ment zo duidelijk, dat zij konden worden gearresteerd: drie nog de zelfde nacht, de vierde op zaterdag middag. Café „De Eendenkooi” is een vast trefpunt van Reeuwijkse jongeren, waar het wel eens luidruchtig toe gaat, maar waarmee de politie nooit serieuze moeilijkheden heeft. sen niet uit een tent durven gaan om dat ze bang zijn voor een pak slaag buiten? Behoort het dan niet tot het recht van een burger daar tegen be schermd te worden door een over heidsinstantie, waarvan de hulp tij dig is ingeroepen? Enkele van deze vragen kunnen niet beantwoord worden, maar voor vele vragen is een oplossing, en die kan gevonden wor den, als er maar naar gezocht wordt. Het is toch niet nodig dat ’t hier een tweede Amsterdam wordt. Ik reken op een reaktie of een stukje kritiek. Het voorspel tot deze geschiedenis begon enige weken geleden. Een aantal jonge Waddinxveners kwam toen ”De Eendenkooi” binnen en be stelde een halve kip, die meteen werd betaald. Toen de bestelling te lang naar hun zin weg bleef begonnen de heren heibel te maken. Zij verdwe nen tenslotte met medeneming van acht bierglazen, een serveerblad en een handdoek. Twee van de herrieschoppers kwa men op de avond van Koninginnedag opnieuw ”De Eendenkooi” binnen. De heer Apeldoorn, die in het stamp volle café de gasten dadelijk herken de, weigerde hen te tappen. Hierop vertrok het tweetal. WADDINXVEEN Vorige week hield de Openbare Lagere Jan Ligt hartschool een druk bezochte ouder avond, welke o.m. bij gewoond werd door de her Lips, wethouder van Openbare Werken. Na een kort openingswoord van de voorzitter hield de heer Visser, hoofd van de O. L. Klaas de Vriesschool, een korte causerie over de ervarin gen op zijn school met de kinderen, die de sexuele voorlichtingscursus hadden gevolgd. Naar aanleiding van een enquête, onder de ouders van de Jan Ligthartschool gehouden, en in aansluiting op hetgeen de heer Visser vertelde, ontstond een leven discussie. Besloten werd een deskun dige op het gebied van den voorlich ting aan te trekken en op een vol gende ouderavond met deze deskun dige te praten over de wijze waarop deze denkt de kinderen te gaan voor lichten. Eveneens werd op deze avond een uiteenzetting gegeven, met demon stratie van materialen, over de nieuw op te richten speelleerklas. Dit is geen nieuwe leermethode, doch be oogt een betere aansluiting te krij gen tussen kleuterschool en basison derwijs. Veelal is de overgang tus sen kleuterschool en basisonderwijs te groot en men hoopt dus met de speel- leerklas deze moeilijkheden te overbruggen, zodat men het zit ten blijven van kinderen in de eerste klas tengevolge van het nog niet voldoende ’’schoolrijp” zijn tot een minimum kan bepalen. Bij de rondvraag kwam tenslotte de kwestie van de schooltandverzor- ging aan de orde. De heer Alkema heeft hierop als deskundige een dui delijke uiteenzetting gegeven over de oorzaken van het in gebreke blijven van een goede schooltandverzorging. Hij noemde o.a. een nijpend tekort aan tandartsen en het feit dat het tandbederf zo schrikbarend toe neemt, dat het praktisch ondoenlijk geworden is alleen met curatieve tandverzorging uit deze impasse te geraken. Hij hield daarom een vurig pleidooi voor preventieve verzor ging, welke uitstekend gerealiseerd kan worden door fluoridering van het drinkwater. Met een dankwoord aan alle aan wezigen sloot de voorzitter deze ge animeerde ouderavond. ”Dat kan niet!’ piepte Klein Beetje. „Het is MIJN hek, ik kan toch niet m’n eigen hek afbreken? En jij mag mijn hek ook niet af breken, want het is MIJN hek.” Wipperoen haalde korzelig zijn schouders op - ’t hekje was zó klein - en ging gauw weer op zoek naar meneer Zeehond. Maar nau welijks was hij een duintje ver der, toen hij opeens... toen hij op eens... neen maar, er gebeurde zó iets geks. BOSKOOP Geslaagd voor het tuinbouwschool te Boskoop: W Met- einddiploma van de Chr. Lagere selaar en A. van Zanten te Wad dinxveen en R. van der Spek te Moerkapelle. ZEVENHUIZEN In 1968 is de Coop. Raiffeisenbank van Zeven huizen en Moerkapelle weer sterk gegroeid. Het spaartegoed steeg met 11,1 procent, hetgeen een stijging be tekent van ruim 1.300.000,-. Per 3L december was er een totaal spaarte goed van 12.998.300,- van 4306 spaarders. Het totaal tegoed van de het eind van het vorig jaar 2.244. 290,14. Hoewel het geld steeds duurder wordt volgens het bestuur is het lang niet denkbeeldig, dat de debet- rente in de Coop van dit jaar zal stijgen naar de 8%), nemen de aan vragen voor financieringen van nieuwe investeringen nog steeds toe. In 1968 werd voor f 2.160.285 aan kredieten verleend en voor bijna 7l/s miljoen gulden aan voorschotten De behaalde bedrijfsresultaten in het werkgebied van de bak waren voor de fruitteeld in 1968 in 't alge meen bedroevend. Voor de tuinbouw waren de uitkomsten nog niet be vredigend, maar vertoonden wel een gunstiger beeld dan de voorgaande twee jaren. De bloementeelt begint in Zevenhuizen en Moerkapelle goed op gang te komen en op deze bedrij ven werd in 1968 een goed resultaat bereikt. Ook voor de akkerbouwbe- drijven konden in sommige geval len iets betere uitkomsten worden bereikt. Voor de kleinere bedrijven en dit geldt ook voor de veehouderij wordt het behalen van een goede opbrengst steeds moeilijken De omzet van de bank nam in 1968 toe met ruim 10 miljoen gulden en steeg tot 91 miljoen gulden. Het aantal posten dat werd ver werkt, steeg met plm. 14.000 tot 118. 796 posten, waarvan 22.519 kaspos ten. In 1968 steeg het aantal leden met 15 tot'517. De bedrijfswinst bedroeg in 1968 43.994,49. Op de Algemene Verga dering zal besloten worden deze winst voor de reserve te bestemmen Deze bedraagt momenteel al ruim een half miljoen gulden. GOUDA Op dinsdag 13 mei te 13.30 uur zal de heer Ir. N. Buijsert, lid van Gedeputeerde Staten de eer ste paal slaan van de M.T.S. voor Zuid-Holland Oost. Deze paal is de eerste, welke ge dreven wordt in de bodem van de wijk Bloemendaal II. De wijk Bloe- mendaal zal een inwoneraantal krij gen dat ongeveer gelijk is aan dat van het huidige Gouda. Daarnaast zullen er veel openbare voorzienin gen in deze wijk komen. Een tweede bijzonderheid is, dat deze paal de eerste is van een serie van 10 technische scholen. Deze se rie wordt in een team ontwikkeld van onderwijsstichtingen, bonden,de architectenbureaux Ir. Ruige en van Dillen te Rotterdam resp. den Bosch en het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Het is een project waarmede ongeveer 50.000.000,—is gemoeid. Onder deze school komen precies 1000 palen: 650 houten en 350 beton nen. De paal die gedeputeerde Buij sert zal slaan is van beton. Gewoontegetrouw werd ook dit jaar weer een bijzonder leuke auba de voor de kleintjes en de wat grote ren gehouden, waarvan zowel groot als klein genoot, ’s Middags was er de traditionele motorcross. Tot dus ver was alles bijzonder gezellig en leuk. Maar toen er ’s avonds iets voor de oudere tieners en twens ge daan werd, voelden enkele zich ge roepen om (wellicht na zich inwen dig versterkt te hebben) roet in het eten te gooien. Er is een poging gedaan iets voor de wat oudere jeugd te doen door middel van een feesttent en enkele spelen, waarmee tussen twee haak jes enorme prijzen te verdienen vie len, omdat er op en na Koninginedag vaak gezegd werd: „In Waddinx veen was weer eens niets te doen”. Welnu, er is wat gedaan. Maar waar om moet er nu onder enkelen een stemming heersen van: ’’Jongens wat (of wie) kunnen we in elkaar rammen?”. Hoe gemakkelijk wordt zo’n stemming algemeen. Waarom kunnen we vandaag aan de dag geen normaal koninginnefeest vieren? Waarom moet elke festiviteit door enkelen worden gesaboteerd? Als je persé wilt schoppen en slaan zoek dan een grote betonnen muur op en loop er keihard tegen aan. Waarom is het mogelijk dat men- WADDINXVEEN Dinsdag mei en dinsdag 27 mei zullen weer middagen voor bejaarden worden georganiseerd. De eerste middag is om 14 uur in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, de tweede om 14.30 uur in het Herv. wijkgebouw aan de Esdoomlaan. Burgemeester A. van ’t Ver laat van Zevenhuizen speldt mevrouw Voorwinden haar koninklijke onderscheiding op: de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau in zilver. 42. Wipperoen was languit voor over gevallen en ging met een pijnlijk vertrokken gezicht recht op zitten. Auw, waar was hij over gestruikeld? ”Wil je wel eens maken, dat je wegkomtê” hoorde hij plotseling een doordringende piepstem ach ter zich zeggen. Wipperoen keek verwonderd op ”Hé! Klein Beestje-” riep hij. ”Heb JIJ me laten struikelen?” ”Je moet opletten waar je loopt!” piepte Klein Beestje,’’Waar Zij zijn geweest, de dappere jon gens uit de Puttepolder met z’n zes sen of tienen. Wat deden ze? Ze gin gen op bezoek bij de P.V. de Zwa luw, J. W. Frisoweg en het daar staande duivenhok van ondergete kende. De resultaten waren: 2 ka potte ruiten van het duivenclub lo kaal en de tuin overhoop. Maar toen kwam de heldenstreek. De ruiten van mijn duivenhok vernield en 9 jonge duiven van 6 weken bekogeld met bouwstenen, voerbak open ge gooid, kluiten naar binnen gegooid. Enfin, een treurige ravage. Is de jeugd nu zo laf? Gunt ze ons die tuin en het clublokaal en dan dat hokje op de dijk niet? Jongens, speel je spel, maar verniel niet een anders liefhebberij. Ouders, waarschuw uw kinderen. Ook de politie houden een oog in het zeil. En dappere jongens, gun de duivenliefhebbers hun club lokaal en mij m’n duivenhok op de dijk en spaar ook dat stukje tuin. H. N. van Haren, Nassaulaan 3, Waddinxveen. WADDINXVEEN/REEUWIJK Vier raddraaiers uit Waddinxveen van rond de 20 jaar zijn vorige week door de rijkspolitie uit Reeuwijk in samenwerking met die van Waddinxveen gearresteerd, nadat zij op de avond van Koninginnedag een terreur hadden uitgeoefend in café „De Eendenkooi” in Reeuwijk. Hierbij werd de eigenaar, de heer C. Apeldoorn bewusteloos geslagen. Een ober kwam uit de strijd met een bloedneus, door de lip geslagen tanden, een verwonding aan een wang en een gebroken bril. Drie van de daders werden ’s-nachts in Waddinxveen van hun bed gelicht, de vierde werd zaterdagmiddag aangehouden. Het viertal, dat zich binnen kort voor de Rotterdamse politierechter zal moeten verantwoorden, is om loop je door mijn Prettige Struikjes?” ’’Door je... door je Prettige Struikjes?” zei Wippe roen, die er niets van snapte. ”Zie je mijn hek dan niet?” riep Klein Beestje. ”Dat heb ik zélf ge maakt, om deze struikjes heen, want die vind ik er prettig, en om dat het MIJN hek is, zijn het MIJN Prettige Struikjes!” ’’Hekken deugen niet!” zei Wip peroen streng. ’’Breek dat hek on middellijk af!” WADDINXVEEN De heer M. Kouwenhoven, oud-inspecteur voor de lichamelijke opvoeding, zal woensdag 21 mei om 4 uur het nieu we gymnastieklokaal bij het Konin gin Wilhelminaplein en de Anna van Burenstraat in gebruik stellen. Het lokaal is in eerste instantie bestemd voor de beide Waddinxveense MAVO scholen. WADDINXVEEN De Speeltuin vereniging „De Oeverkant” heeft het nieuwe seizoen geopend in een nieuw clubgebouw Dat kon vooral dank zij het harde werken van de heer Frans Versluis, die kosten noch moeite heeft gespaard om alles tijdig klaar te krijgen. Hij ondervond daarbjj ook veel steun van anderen. Voorzitter de heer G. van den Berg bracht alle deze medewerkers voor hun ijver. Hij memoreerde de hierbij vooral ook het initiatief van de jeugd, die in een spontane actie 200,- inzamelde voor het interieur van het clubgebouw. Deze stralende Koninginnedag bracht vreugde onder de jeugd van de Kromme Esse, waar zo’n honderd jongens en meisjes nu een eenvoudig maar zeer praktisch gebouwtje heb ben om te spelen en te werken op re genachtige dagen. De middag werd vrolijk doorge bracht met allerlei wedstrijden zoals zaklopen, autoband-kruipen en bal letjes dragen, waarvoor dank zij de Middenstand in deze wijk, mooie prijzen beschikbaar waren, ’s A- vonds werd een partijtje gecostu- meerd voetbal gespeeld. Het bestuur organiseert ook voetbalcompetities tegen de andere speeltuinverenigin gen in Waddinxveen. ZEVENHUIZEN Bij de ter ge legenheid van de verjaardag van Koningin Juliana toegekende konin klijke onderscheidingen is mevrouw W. Voorwinden-Schotte, wonende aan de Schoolstraat 9, vanwege het feit dat ze reeds meer dan 40 jaar leidster is van de zondagsschool van de Hervormde Gemeente van Ze venhuizen begiftigd met de ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver. Dinsdagmorgen waren behalve kinderen en kleinkinderen in haar woning aanwezig burgemeester A. van ’t Verlaat, gemeentesecretaris A. Gijsenbergh, scriba C. Kreft, ker- keraadsleden K. Jongeneel en Rodenburg, pres.-kerkvoogd Groenveld en ds. J. G. v.d. Vlist. Burgemeester Van ’t Verlaat prees de diensten die mevrouw Voorwin den bewezen had aan de kerk. Be halve leidster van de Zondagsschool is mevrouw Voorwinden al 10 jaar bestuurslid van de Herv. Vrouwen vereniging, verzorgt ze al 10 jaar de distributie van „Kerkklanken”, het orgaan van de Herv. Gemeente, heeft ze een flink aandeel in het ver- jaardagsfonds en spant zij zich in (De groepscommandant van de Rijkspolitie geeft op bovenstaande brief het volgende commentaar: Als een grote groep jongeren bij elkaar is lopen daar altijd wel een aantal belhamels doorheen. Van te voren is met de organisatie afgesproken dat deze zelf de orde zou handhaven. Als de hele avond politiemannen op het feestterrein waren geweest zou dit alleen maar olie op het vuur zijn ge worden. Een aantal raddraaiers heeft geprobeerd de zaak in het hon derd te laten lopen. Dit is niet gelukt In Reeuwijk hadden deze herrie schoppers meer ’’succes”. In feite is er op het Waddinxveense feest niets gebeurd. Was dit wel het geval ge weest dan had men altijd een beroep op de politie kunnen doen, die dan zeker zou hebben ingegrepen). WADDINXVEEN De Cultrele Kring Waddinxveen organiseert dinsdag 13 mei om 20.30 uur in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat een toneelavond, waarop de Kon. Vereniging ’’Litteris Sacrum” uit Leiden een opvoering zal geven van het blijspel ’’Ninotchka”. ’’Litteris Sacrum” is een gerenom meerd amateurgezelschap, dat on langs in Waddinxveen nog optrad met ”Op blote voeten in het park”. Met deze voorstelling won het gezel schap vorige maand het landjuweel voor amateurtoneel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 6