Raad beslist hedenavond over van nieuwe I 4652 Nieuw feuilleton Uw krant niet gehad Eerste paal voor bejaardenhuis maandag 2 juni Volleybal Be Fair verpachting toko bij zwembad Kruiswoordpuzzel voor Personeel Huisraad Auto's Huizen en Kamers Lessen en Clubs Diversen Ons telefoonnummer Pachtsom van tien procent M Kleine advertenties in iedere krant de meest gelezen rubriek. In onze krant KABOUTERS v.a. f 2,08 per plaatsing. Opgeven tot dinsdagmiddag 3 uur bij ons bureau Oranjelaan 30a, Waddinxveen. REDACTIE ADMINISTRATIE ADVERTENTIES Parkeertarief BEL DAN EVEN 01828-3088 Biljartnieuws Beroepen Geslaagd Naaldprinses Schaaknieuws Ligstoelen Pagina 7 7 VOOR Zevenhuizen BIOSCOPEN GOUDA •W’ IK DOKTERSDIENSTEN Zevenhuizen /s K7 >1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 8 mei 1969. G 680814 i KABOUTERS to 1/7 1. 3. van 34. (i de goede mei aan de puzzel- ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN Burgemeester en wethouders van Waddinxveen heb ben de gemeenteraad voor vanavond om 7 uur in spoedzitting bijeengeroe pen. In deze vergadering, aan het begin waarvan de heer J. L. van Heteren als raadslid zal worden beëdigd, komt een voorstel aan de orde met betrek king tot de exploitatie van het nieuwe zwembad. Daar het bad op zaterdag middag 24 mei officieel zal worden geopend is dit een spoedeisende zaak ge worden. 13. 15. 17. 21. 24. 26. 30. 18. 19. 20. 88. 42. 53. 54. 55. 57. 58. 59. 60. 18. 22. 23. 25. 27. 28. 29. 31. 32. 33. 34. 35. 36. Schouwburg: do. 20.15 uur: Er be staan zelfs gelukkige zigeuners (18j). vr. 20.15 uur, za. 15, 19, 21.15 uur; ma wo. 14.30 uur: Dood verklaard door vriend en vijand (14j). zo. 19, 21.15 uur, ma., wo. 20.15 uur: Week-end in topless (18j). Goudse Schouwburg: Di. 13 mei a.s. aanvang 20 uur: Die Maasstadspe- lers met een opvoering van ’’Eras mus”. Vrijdag 9 mei: Weekmarkt: viering achtjarig be staan. het college bereid onmiddellijk op te treden door het nemen van ver keersmaatregelen en/of het vrijge ven van het parkeren op het par keerterrein. Van de eventuele maat regelen zal de gemeenteraad op de hoogte worden gebracht. 5. 7. 9. 11. 12. 1. 2. 3. 4. 6. 6. 7. 8. 10. 12. 14. J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk. tel. 01892-2500. 53. 37. 38. 39. 40. 41. 44. 46. 48. 49. 50. 52. 45. 47. 48. 50. 51. De heer Van 't Verlaat verricht deze taak in dubbele functie: als burge meester van Zevenhuizen en als voorzitter van de stichting Bejaar denhuisvesting Zevenhuizen. In ons blad van vorige week be richtten wij reeds uitvoerig over de bouw van dit voor Zevenhuizen uitermate belangrijke project. Het tehuis, dat 101 bedden krijgt, zal in de toekomst plaats bieden aan 82 bejaarden. MOERKAPELLE De Hervorm de Gemeente van Moerkapelle heeft een beroep uitgebracht op ds. G. C. Post te Giesendam-Hardinxveld in de vacature van ds. A. Boertje. lijk vrijdag 23 redactie: Oranjelaan 30a, Waddinx veen. MOERKAPELLE Mej. G. W. Kadiks slaagde aan de Universiteit te Utrecht, voor het doctoraal exa men tweede gedeelte in de medische wetenschappen. 2 door Be Fair drie volleybalwed- ZEVENHUIZEN Burgemeester A. van ’t Verlaat van Zevenhuizen zal maandagmiddag 2 juni om half vier de eerste paal slaan voor de bouw van het bejaardenhuis aan de Leliestraat. gast het Romeinse Rijk (afk.) voegwoord last roeiwedstrijd soort trompet vuurmaak- instrument afgelegen bijbelse naam speelgoed spil opening lopend touw pers, voornw. Verticaal voorzetsel haarkrul verfstof tevreden telwoord losse naad vallei maanstand (afk. soort optocht ongebondene lokspijs b“vel onbehouwen deel v. d. romp Engels voorz. het Romeins Imperium (afk.) bid (Lat.) sportterm dunne meisjesnaam bijbelse naam wereldtaal koud, vochtig rookartikel landbouw werktuig soort bril aangenaam godsdienst (afk.) lijn dierenliefkozing koor netto (afk.) behaard tegen vrucht wiskundig lp vanaf (afk.) kledingstuk MOERKAPELLE T. v. Spen- gen-v. Spengen is naaldprinses van Moerkapelle geworden op de in het Dorpshuis gehouden modeshow ge organiseerd door de Fa. Bac en Zn. Zij behaalde 91 punten met haar zelfgemaakte drie delige mantelcos- tuum, en ontving een elektrische naaimachine. Er werd door 28 da mes deelgenomen aan de show. De jury bestond uit mevr. v. Reeuwijk- Ruys en mej. A. v.d. Spek te Moer kapelle. De heer en mevr. Horten- sius te Boskoop en de heer Rozen- steyn van de Inkoopvereniging te Amsterdam was de lady-speaker terwijl Eddy Sanchez voor de toe passelijke pianobegeleiding zorgde. Mevr. Breedijk-Breedijk vulde in de juiste volgorde de prijswinnaaressen in, en ontving hiervoor een coupon japonstof. Mej. Hoogendijk kreeg de tweede prijs met 90 punten. Zij nam een 30 delige cassette tafelzilver mee naar huis. Mej. Lia Konings .kreeg de derde prijs. Haar moeder mevr. Konings-Hertog die het feestjurkje maakte, ontving een moccaservies. Deze drie dames zullen op 7 juni deel nemen aan de landelijke wedstrijd in Krasnapolsky te Amsterdam. De show van de Moerkapelse da mes werd gevolgd door een beroeps show van de mannequins Eva, Nor ma en Mar ja die modellen toonden uit het modeblad ’’Neuer Mode”. Horizontaal geogr. aanduiding (afk.) ter attentie (afk.) verpakking lidwoord speelgoed vreemde munt water in Nederland gegraven water vol eer dichterbij komen eigenaardig n.v. (Fr. afk.) bekende motorraces (afk.) kelner liefkozing dorre vlakte ribbeling, onberekenbaar versterkte woning zonnescherm nakomeling schap Donderdag 8 mei: Raadhuis: gemeenteraadsvergade ring, 19 uur. 143. 44. Ned. Herv- Kerk: v.m. 10 uur: ds. H. Stolk, em. pred. van ’s-Graven- hage; n.m. 7 uur: ds J. G. van der Vlist. Kapel aan de Rotte: v.m. 10 uur: ds J. G. van der Vlist. Bed. H. Doop Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur en n.m. 6.30 uur: ds D. Verschoor, Moor drecht Ver. Vrijz. Herv.: geen dienst. De persoonlijke resultaten waren als volgt. Mr. C. J. de Lange-Drs. W. H.Wien- tjens 0-1; H. v. Rossum-P. Broer A. Prummel-J. v. Oort V2-V2, T. Paricas-N. Plantfeber %-l/2; C. Meyling-C. de Willigen 0-1; T. Lels- ma-W. v. Oort 0-1; R. Dijk-A. v. Oort %-1/2, A. Baars-A. Littooy 1-0; J. Michel-P. Perdijk %-x/2, E. Wolf- A. Versluis V2-%, totaal uitslag 4-6. Tevens werd op 24 april de eerste ronde van de zomercompetitie ge speeld, waarvan de uitslagen waren. N. E. Plantfeber-W. v. Vuuren 0-1; J. v. Oort-P. Broer 0-1; A. Littooy- A. A. v. Oort 0-1; A. v.d. Starre-W. Verstoep 0-1; A. Oomkens-P. Neke- man 0-1; W. v. Oort-B. Berloth 1-0; A. VersluisA. v.d. Ende 1-0. WADDINXVEEN De Waddinx- veense Schaakvereniging speelde op 22 april haar laatste competitiewed strijd tegen Rotterdam 5. Als inzet gold de bezetting van de tweede plaats in de afd. 3e klasse van de R. S.B. Dat het er nog zeer spannend aan toe gaan is bewijzen de zes re- mise-partijen. Uiteindelijk trokken onze plaatsgenoten toch aan het langste eind. Vooral G. de Willigen mag op een goed seizoen terug zien. Hij behaalde in deze competitie 5 punten uit 6 wedstrijden. Het tweede deel van het voorstel heeft betrekking op het parkeer terrein bij het zwembad. B en W stellen de gemeenteraad voor om van 9 uur ’s ochtends tot 7 uur ’s avonds voor het parkeren van au to’s op dit terrein een parkeergeld te heffen van 0,25 voor twee uur of 0,50 voor het langer parkeren dan twee uur. Hierbij is het college van de veron derstelling uitgegaan, dat iedere au tomobilist zijn auto graag zo dicht mogelijk bij het zwembad wil neer zetten en daarom geen gebruik zal maken van de gelegenheid tot par keren in de omliggende straten. Het gevraagde parkeertarief achten B en W normaal Mocht onverhoopt worden vastge- ten in de Bom en wijk toch hinder steld, dat de bewoners van de stra- gaan ondervinden van parkeerders, die het zwembad bezoeken, dan is Het Fa-team van de biljartvereniging „Hotel Vos” is niet geslaagd tegen Cosy Place het kampioenschap van de F-klasse te veroveren. Cosy Place maakte thuis al duide lijk dat het veel sterker was dan Ho tel Vos. Het won met 9-0 en legde daarmee een uitstekende basis voor het algemeen kampioenschap. In de ze wedstrijd verloor M. Mol in 21 beurten van Th. Rieken, H. Koole in 27 beurten van A. Thesingh, J. v.d. Broek ip 28 beurten van D. van Grieken en M. Noorland tenslotte in 27 beurten van B. Barendrecht. Hotel Vos kon in zijn thuiswed strijd weinig meer doen aan de 9-0 achterstand. Alleen Koole redde de eer door A. Thesingh in 28 beurten te verslaan. Maar de andere drie spelers verloren opnieuw en wel resp. in 21, 18 en 21 beurten. Cosy Place won dus beide wedstrijden, met de totaalscore van 16-2. Cosy Place mag nu het district Gouda van de Kon. Ned. Biljartbond vertegenwoordigen op de provincia le kampioenschappen in Nieuwe We tering. Zaterdag 10 mei: Herv. wijkgebouw Esdoornlaau: Receptie 60-jarig huwelijk bruids paar Van der Laan-Gelderblom. Ger. verg, gebouw Stationsstraat: leerlingenavond muziekschool hob- by-academie Groenswaard, 19.30 uur. Vandaag starten wij met ons nieuwe feuilleton. ”Met de zil veren lepel” werd geschre ven door Tom Lodewjjk. Het is een typisch ’’Hollands” ver haal, dat zich afspeelt in de sfeer van een bloembollenbe- drijf met al het wel en wee van de mensen er omheen.Wij hopen, dat u het met genoe gen zult lezen. WADDINXVEEN Vrijdag mei werden er vriendschappelij ke strijden gespeeld in de Jang Ligt- hartschool. Het tweede damesteam speelde te gen Olympia. De Be Fair dames heb ben zich beslist niet best geweerd tegen het fel spelende team van Olympia, hoewel de uitslag van de wedstrijd 2-2 was. Hiervoor een pluim voor Olympia. De eerste set werd door Be Fair gewonnen met 15-7 de tweede set lieten de dames door sloom spel volkomen gaan. Zij verloren met 8-15. De derde set werd weer door Be Fair gewonnen en de vierde set was voor Olympia. Het eerste damesteam speelde een goede en spannende wedstrijd tegen het zeer jeugdige overgangsklas team Scorpio uit Den Haag. De strijd ging vrijwel gelijk op en er werd aan beide zijden hard gewerkt. Een pluspunt voor Be Fair was de kleine zaal, waardoor de Scorpio da mes nogal eens uitsloegen. De eerste set won Scorpio met 7-15, Be Fair de tweede set met 15-12, Scorpio won de derde set 15-9 en na zeer span nende strijd Be Fair de vierde 8-15. Einduitslag 2-2. Het tweede herenteam speelde hierna tegen de Zevenklappers uit Zevenhuizen. Ook hier ging het spel gelijk op. De einduitslag werd ook hier 2-2. De eerste set werd door Be Fair ge wonnen met 9-15 en de tweede met 14-16. De derde set gaf niet al te fraai spel te zien en werd door Be Fair verloren met 15-12; De vierde set echter wilden de heren winnen. Hoewel ze er alles aan deden moes ten ze de set aan de Zevenklappers laten. Programma: Vanavond vinden er van 7.30 uur tot 11.00 uur vriendschappelijke wedstrijden plaats tussen de dames en heren van het derde en vrierde team. A.s. zaterdag spelen het eerste he ren team en tweede damesteam mee in een toernooi te Gouda georgani seerd door de volleybalver. Radius. Na afloop feest in de Goudse soos ”So what”. 15 mei gaat het eerste damesteam naar Hilversum. 17 mei gaan 5 teams naar Zevenhui zen. Het voorstel om de toko aan de heer Ververs te verpachten geldt voor het seizoen 1969 en vervolgens tot wederopzegging van jaar tot jaar. De bruto-omzet zal worden gecon troleerd en vastgesteld door het ac countantsbureau Wolff, Van der Loo en Co., dat voor 1 november van ieder jaar rapport zal uitbren gen. Thalia: do., vr. 8.15 uur, za., zo. 6.45 9.15 uur, ma., di., wo. 8.15 uur: Ro semary’s Baby (18j). vr. 10.30 uur 9 mei: Django (18j). za. 2.30 uur, zo. 3, 5 uur, wo. 2.30 uur Gooi ’t maar in m’n Pet (al.l.) Reunie: do., vr. 8.15 uur, za. 3, 7, 9 uur, zo. 3, 5 uur: 60 uren naar Suez. (14j). zo. 7, 9 uur, di., wo. 8.15 uur: Erotiek onder vier ogen (18j). zat. 11 uur: Schaamteloze erotiek (18 j.). Dinsdag 13 mei: Ger. verg, gebouw Stationsstraat: Bejaardenmiddag, 14 uur. Ger. Verg, gebouw Stationsstraat: Culturele Kring; Litteris Sacrum speelt ’’Ninotchka”, 20.30 uur. Woensdag 14 mei: Nesse: kermis (tot en met zaterdag 17 mei). Tevens hebben B en W besloten lig stoelen aan te schaffen, die door de pachter van de toko kunnen worden verhuurd voor een gulden per dag of een gedeelte daarvan. Van de bruto-omzet van de verhuur van deze stoelen zal hij 15 procent moe ten afdragen aan de gemeente. Het college is hiertoe overgegaan, omdat het ervan overtuigd is dat op vele dagen de zonneweide te vochtig of te koud zal zijn en dat op die dagen veelvuldig gebruik zal worden gemaakt van de ligstoelen. Door de dienst Openbare Werken zullen windschermpjes van plastic worden geplaatst op een aantal plaatsen in de zonneweide. Het voorstel behelst in de eerste plaats de verpachting van de toko van het zwembad. Het college stelt de raad voor deze toko te verpach ten aan de heer T. Ververs, eige naar van café-restaurant „Royal”. Het doet dit na hierover advies in gewonnen te hebben bij deskundi gen uit de Waddinxveense midden stand. De heer Ververs wordt door B en W de enige deskundige sol licitant geacht voor het beheer van de toko. De pachtsom, die B en W voorstel len, bedraagt tien procent van de bruto-omzet per seizoen. Het gemeentebestuur stelt, dat de omzet per week bij zeer goed weer ongeveer 8.000,- zal bedragen en dat de gemiddelde omzet per week tussen 5.000,- en 8.000,- zal lig gen. Voor de exploitatie van het zwembad acht het college de ver pachting van de toko op de voorge stelde wijze een belangrijke zaak. De gemeente zal zich verplichten de vaste inventaris voor de toko zoals tafeltjes en stoelen aan te schaffen. De pachter moet van zijn kant de voor de verkoop benodigde inventaris zoals kpelkasten, glazen, borden enzovoorts inbrengen. Onder de inzenders van oplossing worden twee boekenbon- nen verloot ter waarde van resp. 7,50 en 5,-. Inzendingen tot uiter- «o 94 4! ft

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 7