SPORT )RT SPOR Groeneweg kan overwicht niet in winst omzetten Be Fair niet verder dan Schoonhoven 1-1 Epiloog van EEG-fabeltjes Voetbal-berichten Proloog Concours hippique Manege Reijgersburgh Plan tot oprichting van duikersclub Be Fair 6 hijst de kampioensrlag PROGRAMMA tegen SPORT Pagina 4 <6 <3 - ÜH E N Atletieknieuws Hoewel Groeneweg het grootste deel van de wedstrijd een veldmeer- derheid bezat moest het tegen Floreant toch met een nederlaag genoe gen nemen. Het begin was hoopvol voor Groeneweg. Een schot van H. de Jong ging net naast, waarna een hard schot van A. van Vliet in het zijnet terecht kwam. STAND WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART woensdag 14 mei ’69 EJI 5 Groeneweg-Floreant. (foto Sjaak Noteboom) 19.00 uur De Groeneweg-defensie in moeilijkheden. In de twaalfde minuut nam Be Fair de leiding. A. Sleeuwenhoek kreeg een goede scoringskans, maar werd in het strafschopgebied onder uit gehaald. De strafschop die hierop volgde werd door Van Leeuwen be nut 0-1. kunnen vergaren om tot het L-con- cours te worden toegelaten. Met zo een L-concours, dat om ca vier uur aanvangt, wordt dit Wad- dinxveense ruiterfeest besloten. De eerste Floreant aanval bracht gelijk succes. Bij een ongevaarlijke Soc. Boys-WSE 2 Waddinxv. 3-Moordr. 3 Waddinxv. 4-Esto 3 20 19 19 19 19 19 18 19 19 19 18 20 20 20 20 20 19 20 20 19 20 20 16.30 uur 16.00 uur 16.00 uur 16.00 uur 33 25 24 21 17 17 16 15 14 14 12 31 29 28 24 22 19 18 15 13 10 9 Groeneweg 5-Ona 8 JUNIOREN: Afdeling A: Gr. Ammers-Be Fair Waddinxv.-NSV W SE-Moordrecht Woerden 2-Be Fair 3 Afdeling B: N ieuwkoop-W SE Lekkerk- Groeneweg GSV 2-Be Fair 2 Be Fair 3-Floreant 3 De wedstrijd van deze week is on getwijfeld Bergambacht tegen Groe neweg. Hier geldt dat de verliezer voor 90 procent zeker is van degra datie. We geven Groeneweg de over winning, tenminste, als Vrouwe For tuna nu eens niet tegen de Zeven huizenaren is. Moerkapelle-zondag en Waddinx- veen spelen tegen elkaar hun laatste wedstrijd, die voor beide partijen niet meer van belang is. Een gelijk spel zal er wel uit voort vloeien. Slechts vijf minuten later was de stand weer in evenwicht. In het be ruchte gebied van Be Fair, werd Schoonhoven-speler Van der Horst te hard aangevallen. Nu was het de beurt van Schoonhoven om van de elfmeterstip zijn kans te benutten. Wat het ook gretig deed 1-1. Schoonhoven had genoeg aan dit gelijke spel voor het behoud van de vierde klasse en ging in de verdedi ging. Zodoende kwam er in de uitslag geen verandering meer. WADDINXVEEN In Waddinx- veen bestaan plannen tot de oprich ting van een duikersclub, die in het nieuwe zwembad aan de Sniepweg zal gaan oefenen. Instructeurs van de duikersclub uit Gouda hebben hun medewerking toegezegd om de zaak in eerste instantie op gang te bren gen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer H. Glasbeek, telefoon 2589. WADDINXVEEN Voor de open jeugdkampioenschappen, die door de Waddinxveense atletiekver. AV ’65 op zaterdag 17 mei zullen worden ge organiseerd kan men nog inschrij ven tot a.s. vrijdag bij J. v. Leeuwen Kerkweg 169. Deze wedstrijden zul len worden gehouden als meerkam pen met de door de KNAU vastge stelde puntentelling en leeftijdsgroe pen. De deelname staat open voor jon gens die in of voor 1950 geboren zijn en voor meisjes uit of voor 1951. De aanvang van deze wedstrijden is om 2 uur op de terreinen van V. A.V. Waddinxveen. Ook op Hemelvaartsdag is er op het Waddinxveen terrein een junio- rentoemooi voor spelers van 16-18 jaar. Deelnemende verenigingen zijn Be Fair, Alphia, Esto, Floreant,Gou- derak, Stolwijk, Nieuwerkerk, Ou- dewater, Woerden en Waddinxveen. Aanvang 11 uur. 14.30 uur 14.30 uur 16.00 uur Nieuwkoop 2-Waddinxv. 2 12.00 uur 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur Lekkerkerk 6-Waddinxv. 5 10.30 uur 12.00 uur 12.30 uur 3 12.30 uur 18-27 17- 25 18- 25 18-24 16- 19 17- 15 16- 14 18- 10 17- 7 17- 6 NSV 2-Waddinxv. 2 Be Fair 3-Waddinxv. 3 Be Fair 4-Donk 3 Siveo 2-Waddinxveen 4 Nieuwkoop 3-Be Fair 5 19 mei: Be Fair 5-Floreant 5 Be Fair LRC Hardinxveld Sliedrecht Arkel Schoonhoven MW ’58 le kl. afd. Gouda: Bodegraven Floreant Zevenhoven Zwammerdam Sportief RCV WDS Rijnstreek Moerkapelle Waddinxveen Zondag voetbal: Vierde klasse KNVB: VEP Moerkapelle Wqerden Donk Waddinxveen Bodegraven Moordrecht Bergambacht BGC Flor. Groeneweg Esto Zaterdagvoetbal 4e kl. KNVB: Spirit Haaften Ameide GJS «11 - De Willem van Oranje- school kwam wel heel origi neel uit de hoek met haar te kening voor de Europa-dag. Een complete Fabeltjeskrant, waarin alle dieren het hunne over de EEG zeggen De kampioen en de degradant zijn in de afdeling van Be Fair bekend. Spirit is door de nederlaag van Haaften tegen MW als hoogste ge ëindigd en promoveert naar de der de klas. Ondanks de winst is MW toch gedegradeerd. Schoonhoven pakte een kostbaar punt in de thuis wedstrijd tegen Be Fair en bleef daarmee gespaard voor de vierde klas. Programma 15 mei: Alphen-baanwedstrijden. 17 mei: open jeugdwedstrijden-Wad dinxveen; 26 mei: Vlaardingen- baanwedstrijden; Den Haag-baan- wedstrijden; 31 mei: Sliedrecht- jeugdmeerkampen; Capelle a.d. IJs- sel, prestatieloop; Gouda: jongens C D meisjes AB. De oude glorie Be Fair, stond zaterdag weer in de schijnwerpers van de be langstelling. Na een 5-5 gelijk spel tegen Jodan Boys 8 uit Gouda werd het kampioen. Op de foto: J. Slager, J. Her tog, L. de Graaff, R. v. d. Brink, A. Zalm, J. van Brug gen, H. Spee, A. Monster, C. Zalm, D. Solkema, J. Geers en leider R. Pol. Morgen, Hemelvaartsdag, speelt Waddinxveen-zaterdag om de be ker. NSV, dat kampioen is gewor den van de eerste klasse afdeling Gouda (zondag) is de tegenstander. Er wordt gespeeld op het NSV ter rein in Noorden, aanvang 2.30 uur. WADDINXVEEN Op Hemel vaartsdag organiseer d de rij vereni ging ’’Reygersburgh” weer een con- cours-hippique op de terreinen van haar manege in Waddinxveen.Meer dan honderd pony’s en paarden zul len in dit concours aan de start ver schijnen. Onder de inschrijvers is de bekende amazone Pia Arts. In de ochtend, van 8 uur af, worden dressuurwedstrijden voor pony’s ge houden. ’s-Middags om half twee opent loco-burgemeester F. J. van Tol het springconcours. Hierin gaan eerst de pony’s van start. In deze wedstrijden verdedigt de 14-jarige Vincent van den Berg de wisselbeker. Om ongeveer half drie wordt een B- springconcours voor paarden verre den. Dit is de laatste wedstrijd, die geldt voor de winterregeling van de Nederlandse Hippische Sportbond, waarin ruiters en amazones punten Degradatie-kandidaat Waddinx veen-zaterdag komt thuis in het veld tegen kampioenskandidaat Flore ant. Floreant moet beslist winnen om gelijk te komen met Bodegraven en dan zal een beslissingswedstrijd uit moeten maken wie naar de vier de klasse promoveerd. Waddinxveen moet ook winnen om nog een klein kansje te behouden om het degrada- tie-spook te ontlopen. Er zal dus een spannende wedstrjjd te zien zijn.Wij geven Floreant de overwinning. Voor Waddinxveen-zaterdag ziet het er nu wel heel somber uit. Weer werd het een nederlaag, nu tegen Rijnstreek. Met nog één wedstrijd voor de boeg en nog één punt ach ter op Moerkapelle geven we de Waddinxveners weinig hoop om het degradatie-spook te ontlopen. Ook Moerkapelle-zaterdag kwam niet tot winst. Voor Bodegraven be tekende de overwinning een grote kans op de titel. Moerkapelle blijft op de voorlaatste plaats staan. De zeer belangrijke wedstrijd van Groeneweg tegen mede-degradatie- kandidaat Floreant is door Groe neweg verloren. Jammer, dat de juis te afwerking ontbrak, anders was het een overwinning geworden voor de mannen uit Zevenhuizen. Groe neweg moet nu beslist zijn laatste wedstrijd winnen tegen Bergam bacht om het vierde klassersschap te behouden. Zaterdag speelt Be Fair op eigen terrein om de beker tegen ASWH. Aanvang 2.30 uur. situatie blunderde Groeneweg kee per v.d. Weiden en de Boskoper Tui- nenburg kon de bal in een leeg doel schieten 0-1. Groeneweg kwam fel terug. In de elfde minuut schoot H. de Jong te gen de paal. Een doelpunt viel ech ter weer aan de andere kant. In de twaalfde minuut kreeg van Wog- num op grote afstand een vrije trap te nemen en weer verkeek de Groe- neweg-keeper zich 0-2. Groeneweg bleef aanvallen. Een hard schot van G. van Vliet werd fraai door keeper Blazer van Flore ant gestopt. In de 22e minuut kreeg Groene weg een schier hopeloze achterstand toen Van Bemmel uit een corner raak kopte 0-3. Groeneweg bleef niettemin door zetten. In de 35e minuut verkleinde H. de Jong de achterstand tot 1-3. Twee minuten later was het G. van Vliet die de spanning in en rond het veld weer deed opleven. Via de lat bracht hij de stand op 2-3. Na de hervatting ging Groeneweg weer in de aanval. Maar de Flore ant verdediging wist door stug ver dedigen het doel schoon te houden. In de 35e minuut kreeg Groeneweg de genade klap, toen Tuinenburg met een kobal de stand op 2-4 wist te brengen. Vijf minuten voor tijd verkleinde Groeneweg de achter stand. Uit een corner, genomen door H. de Jong kon A. van Vliet raak schieten 3-4. De laatste minuten werd er door Groeneweg onder hoogspanning ge speeld. Er ontstonden goede kansen, maar de afwerker ontbrak. Zo ont ging Groeneweg een verdiend ge lijkspel. 16.30 uur 15.15 uur 16.00 uur 16.00 uur RVC 2-Be Fair 3 (19 mei) 19.00 uur Afdeling C: Nieuwerk.-Waddinxv. 15.15 uur WSE-Sportlust 14.45 uur Lekkerk.-Groeneweg 14.00 uur Gr. Ammers-Moerkapelle 15.15 uur 14.00 uur 14.45 uur 14.45 uur 14.45 uur 14.00 uur Zaterdagvoetbal: Waddinxv.-Floreant 16.00 uur Be Fair 4-Floreant 3 16.00 uur Zwammerdam 3-Be Fair 5 16.00 uur Spirit 6-Moerkapelle 2 J. Boys 11-Moerkapelle Zondagvoetbal: Moerk. -Waddinxveen Bergambacht-Groeneweg Bodegraven 2-Moerk. 2 Het spel dat Be Fair tegen Schoon hoven uit liet zien, was een klasse minder dan een week tevoren tegen Haaften. De schuld hiervan moet gezocht worden bij het slechte weer. Na dé hervatting werd het veld een modderpoel en de spelers konden moeilijk uit de voeten. Het was duidelijk te zien, dat Schoonhoven op winst speelde, dit voor het behoud van de vierde klas se. De eerste helft gaf Be Fair wel de toon aan, maar de Schoonhovense- keeper verdedigde zijn doel be kwaam. Aan de andere kant werd de ver dediging van Be Fair ook op de proef gesteld. Be Fair kroop door het oog van de naald, toen een corner op de lat terecht kwam. Met de rust was de stand nog 0-0. Na de thee kreeg Schoonhoven de eerste kansen. Inmiddels was het steeds harder gaan regenten en het spel werd er niet fraaier op.

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 4