van Vakantieregeling Kruideniers Expositie toont historie Oud- Waddinxveen A w CS i Jehovah Getuigen naar congres 4652 „Zonnebloem” gaat weer op stap W. Slob kandidaat polderbestuur Opening nieuwe Juliana-school Bejaardenreis tam. r Fiets foetsie Bode-dominee Ons telefoonnummer Gooi geen oude camera weg voor u een nieuwe hebt REDACTIE Hij is geld waard ADMINISTRATIE ADVERTENTIES FOTO SJAAK NOTEBOOM Passage Waddinxveen Feestelijke opening zwembad Telefooncel in Vondelwijk FRANS VAN CAMP neemt afscheid Pagina 4 Waddinxveen Moerkapelle Waddinxveen 1 Moerkapelle VOOR BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN A G E N D A Voor bejaardenreis Bejaardenmiddag - I 1 Bromfietser gewond Opbrengst collecte Nog een schoolkamp KERKEN NODIGEN' Geslaagd WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 22 mei 1969 WEI WIJ HEBBEN ZE AL! STRANDKLEDING IN.. Gehuwd: M. Vink en W. van Dijk. GEVONDEN EN VERLOREN ar. B Tweede Pinksterdag: 8.30 en 11.15 u. Stel een beslissing daarover niet uit want op 7 juni loopt de camera-inruilactie van de gezamenlijke fotohandelaren af en tot die datum is uw oude fototoestel geld waard. Dat kan 7,50 zijn, maar ook tien, vijftien of twintig gulden. Profiteer van dat voordeel en koop uw nieuwe camera nu. WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen hebben de volgende vakantieregeling voor kruideniers vastgesteld. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 u. en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw ”Het An ker”. >la lin 9 juni t/m 21 juni: Albert Heyn N.V., K.W. plein G. Lochmans, Kerkweg 141. 28 juli t/m 9 augustus: A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kool, Dorpstraat 39 T. Broer, Dorpstraat 46 G. v. Ringelenstein, Brederolaan 5 21 juli t/m 2 augustus: H. M. Asscheman, Trompstr. 9 G. Visser, Noordeinde 95 C. Voshol, Zuidkade 186. Verloren: een zwarte nappa dames- portemonnee met inhoud, een gou den heren ring met blauwe steen, een bos sleutels met 3 sleutels. Ondertrouwd: Jan Willem van Kra- lingen en Hendrika Johanna Zijder- hand. Daan Tuytel en Aafke Wes terman. Geboren: Johan Cornells z.v. J.Bak ker en F. W. v.d. Ham. Ondertrouwd: C. J. Zuidam en A. S. Cowan. Waddinxveen - C. A. de Geus, arts, Prinses Beatrixlaan 6, tel. 2676. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500). Ger. Gem.: 9.30 uur: ds. A. F. Hon- koop. Geref. kerk: 9 en 10.30 uur ds. S. Wouters van Dordrecht en 18.30 uur ds B. Koekkoek. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: Eerw. heer L. van Gaaien, Bodegraven; 18.30 uur kand. H. Vreekamp, Houten. Tweede Pinksterdag: 9 uur: ds. J. v.d. Heuvel. Herv. wjjgebouw: 9.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds. A. Damstée, IJsselstein. Immanuelkerk: 9.30 uur: dr A. van Haarlem; 19 uur: ds M. N. Schrale,- Rotterdam. Bethel: 9.30 uur: ds T. v. ’t Veld; 17 uur: ds J. v.d. Heuvel. MOERKAPELLE Ten bate van de jaarlijkse reis voor ouden van da gen, spelen leden van de Postdui venvereniging ’’Kapellevliegers” een voetbalwedstrijd tegen het perso neel van de Fa. Ottevanger. De wed strijd begint zaterdagavond 24 mei om half zeven op het voetbalterrein aan de Raadhuisstraat. 7 juli t/m 19 juli: P. v.d. Starre, P. Heinstraat 1. 14 juli t/m 26 juli: J. Asscheman, K.W.plein 54 G. v. Ringelenstein, leplaan 71 K. v. Ringelenstein, B. Troost- straat 3. MOERKAPELLE Voor de laat ste keer in het seizoen komen de be jaarden donderdagmiddag 29 mei in het Dorpshuis bijeen. Aanvang half drie. Op het programma staat een lezing met dias verzorgd door het Rhieumafonds. in bu KLF!WF~ 2-6 GOUDA/TELEFOON 2350 |pe ree r.ai rei rlc ler 1 IV; br: >ie rel so lil di di iv d' II P Met een hele berg prachtig fotografeer-weer voor de boeg denkt u er misschien over een nieuw fototoestel te kopen. ZEVENHUIZEN Maandagmor gen heeft zich op de Wollef oppenweg een ongeluk voorgedaan, waarbij de bromfietser H. van Berkel uit Moer kapelle vrij ernstig aan een been ge wond werd. De bromfietser kwam twee auto’s die aan de kant van de weg gepar keerd stonden, tegemoet. Juist op dat moment reed de voorste auto, be stuurd door de heer J. Stofberg uit Oud-Verlaat, weg en week teveel naar links, waardoor de bromfietser tegen de linker voor kant botste. Nadat arts J. A. Ensing eerste hulp had verleend, werd de heer Van Ber kel per ambulance naar het Van Iter- sonziekenhuis in Gouda vervoerd. 2e Pinksterdag: Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: de heer M. Hofman te 21eist. Ger. Gem.: 9.30 en 6.30 uur: ds. A.F. Honkoop. WADDINXVEEN Maandag 9 juni gaat de Therapieclub „De Zon nebloem” het jaarlijks uitstapje ma ken. Evanals vorig jaar meert de „Avi fauna V ’s morgens aan het eind van de Zuidkade nabij melkhandel Cam- meraad. Vandaar wordt via de Gou we, de Rijn doorgevaren naar Aals meer e.o. Op de terugweg via Leiden zal worden gedineerd in hotel „Groenen dijk” (Zoeterwoude). Na het diner wordt dan de terug tocht aanvaard. Dit jaar zullen de Waddinxveners die aan het water wonen, merken dat de „Zonnebloe men” het naar de zin hebben gehad. Er zal op de terugweg gezellige muziek worden gemaakt, om zodoen de de bevolking te laten horen, dat „Zonnebloemen” ook zingen kunnen. Als speciale gasten op de terugreis worden ingescheept „de Burgemees ter en echtgenote, die toezegging hebben gedaan dit gedeelte van de dag mee te maken. Het vertrek is bepaald om 10 uur. dr. G. 6.30 uur: ds. T. v. ’t aan oude schoolfoto’s, aan antieke gebruiksvoorwerpen, aan schilderij tjes en tekeningen. Zij, die iets voor de expositie in bruikleen willen afstaan zullen met open armen ontvangen worden door de heren A. C. Kraneveld, Hene- gouwjerweg 39, tel. 2337, W. C. Slob, Stationsstraat 53, tel. 4566, P. SLie- drecht, Stationsstraat 2a, tel. 2706 en H. Glasbeek, Acaciastraat 16, tel. 3093. WADDINXVEEN Het bestuur van de nieuwe polder Noordplas heeft de heer W. C. Slob, directeur van de Raiffeissenbank te Waddinx veen, als eerste geplaatst op de aan beveling voor de verkiezing van een penningmeester. Tweede kandidaat is de heer D. Hassefras uit Hazers- woude. Voor de functie van secreta ris is de volgorde op de aanbeveling omgekeerd. Donderdag 29 mei wordt in Ha- zerswoude de eerste vergadering van de stemgerechtigde ingelanden gehouden, waarop een penningmees ter en een secretaris worden geko zen. Overleden: Huysman, Frederik, oud 74 haar; Verhoeff, Bart-Jan, oud 6 weken; van der Ende, Trijntje wv. Verhoef, oud 101 jaar; os, Gerrit, oud 54 jaar. Gevonden: een koerduif, beige met wit, een rood pennen étui met in houd; een sleutelbos met ongeveer 15 sleutels, een zilveren kettinkje met sterrenbeeld (stier) een ketel voor centrale gasverwarming, een postzegelalbum voor Nederlandse se zegels, een meisjesfietsje blauw, een sleutelhanger met inscriptie en 3 sleutels, een blauw met wit jon gensfietsje. WADDINXVEEN Binnen af zienbare tijd zal in de Vondelwijk een openbare telefooncel worden ge plaatst. De directie van het telefoon- district Rotterdam heeft gunstig be schikt op een aanvraag, die hiertoe in maart werd ingediend door de di recteur van het postkantoor in Wad dinxveen. De telefooncel komt te staan bij de brievenbus ter hoogte van de flats op de Koningin Wilhel- minasingel. WADDINXVEEN In Neuren berg, Duitsland, zijn de voorberei dingen voor een internationaal con gres begonnen, waarvoor ook de ge tuigen van Jehovah uit Waddinx veen samen met nog 120.000 van hun geloofsbroeders uit Duitsland, West-Berlijn, Nederland, een deel van België, Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland, zijn uitgenodigd.Dit werd zondagmiddag door de opzie ner, de heer N. Zweere, in hun Ko- ningkrijkszaal bekendgemaakt, als hoogtepunt van de wekelijkse ’’Op leidingscursus voor de predikings- dienst”, waarvan door 85 bedienaren van het evangelie werd deelgenomen Zoals werd uiteengezet, is de grote bijeenkomst in Neurenberg - waar aan acht dagen lang, van 10 tot 17 veen, samen met nog 120.000 van evangelie van deze predikende ge meenschap zullen deelnemen - een van de meer dan 20 internationale congressen die begin juli in Atlanta (V.S.) beginnen en in december in de Mexico Arena in Mexico City wor den besloten. In Europa zijn voor slechts vijf congressen regelingen getroffen: in Londen, Parijs, Kopen hagen, Rome en Neurenberg. De heer Zweere zei dat alle pre dikers van gemeente Waddinxveen - voor zover zij niet door dwingende omstandigheden verhinderd zijn - het internationale congres in Neu renberg zullen bijwonen. WADDINXVEEN De witte fiets is weg. Geen provo- vehikel, maar de namaak-an tieke velocipède met het grote voorwiel en het kleine ach terpad, die zevien jaar lang trots heeft geprijkt op het dak van rijwielhandelaar Kraije- steyn aan de Brugweg. Zaterdagmorgen ontdekte hij het: fiets foetsie. Aanvan kelijk dacht (en hoopte) de heer Kraijesteijn dat het een grapje van kennissien was ge weest en de politie dacht ook in die richting. Maar tot nu toe is de fiets nog steeds fiet sen... St. Victor kerk: 7.15, 9.00 en 11.00 uur, ma tm. vr 7.45 uur, wo. 20.00 uur, za 19.00 uur. Tweede Pinksterdag: 9 uur en 11 u. St. Petrus kapel: 8.30, 11.15 en 17.30 uur, di 7.45 uur, do 20.00 uur, za 9.00 en 19.00 uur. WADDINXVEEN De collecte voor „Sonnevanck-Zonnegloren heeft in Waddinxveen 1.159,46 op gebracht. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: Huls te Gouda; Veld te Waddinxveen. Felle, boeiende kleuren. Dat is de strandkleding nu. Korte shorts met brede ceinturen. Witte shorts met zwarte, rode shorts met witte cein tuur. Lage, strak zittende zwembroekjes. Heel sportief. Badslips in een feest van kleuren. Dit is de zomer van de shocking colours. Vier de zomer nü al bij ons! WADDINXVEEN Dinsdagmid dag 3 juni om 3 uur zal de heer Del- nooz, inspecteur van het onderwijs, de nieuwe Koningin Julianaschool in Groenswaard officieel openen. 23 juni t/m 5 juli: J. van Triet en Zn, Noordkade 87 en K.W.plein 45. 30 juni t/m 12 juli: G. Bosman, B. Trooststraat 79 A. v.d. Sluis, Dorpstraat 104. 30 juni t/m 19 juli: H. Cammeraat, Zuidkade 232. Geboren: Hester Mariska, d.v. K. de Vries en J. Kleinjan; Johanna Pie- tertjp, d.v. P. Burger en A. Stam; Ja cobus Hendrik Filip, z.v. T. van Wijk en C. J. van Velzen; Mirjan, z.v. P. C. van Splunter en W. A. Smith. WADDINXVEEN Evenals een week daarvoor, de leerlingen van de Klaas de Vriesschool, hebben nu de zesde klassers van de Theo Thijssen- school een driedaags schoolkamp in Lunteren gehouden. In de Poelakker hebben zij onder leiding van het hoofd der school, de heer C. G. Dullemond, en een der ouders, mevrouw Lammertse, alle plezieren van het kampleven meege maakt en daarnaast in praktijk de natuur leren kennen. ZEVENHUIZEN De bejaarden reis, jaarlijks georganiseerd door de Middenstandsvereniging „Zevenhui zen”, zal dit jaar op woensdag 4 juni gehouden worden. Zoals gebruike lijk, is het reisdoel nog geheim.Daar- door zal de verrassing voor de be jaarden des te groter zijn. De reis begint ’s morgens om half negen. De bussen staan op het par keerterrein naast het postkantoor. Eén bus komt langs Oud Verlaat en neemt de bejaarden mee van de Rot- tekade, Vlietkade, Wollefoppenweg, Groeneweg en Zuideinde. Deze bus is om acht uur in Oud Verlaat. De bejaarden van de Bredewg, Knibbelweg, Bierhoogtweg en Onder weg, Noordeinde en Tweemanspol- der, worden, indien ze niet zelf kun nen komen, afgehaald en ook weer thuisgebracht. Zij dienen dit op te geven aan een van de bestuursleden van de Middenstandsvereniging. Het bestuur doet een beroep op de offervaardigheid van de inwoners, om ook deze reis weer financieel mo gelijk te maken. Zaterdag 24 mei: Sniepweg: 14.30 uur: feestelijke opening nieuwe zwembad. Dinsdag 27 mei Herv. wijkgeb. Esdoornlaan: Bejaardenmiddag, 14.30 uur. Woensdag 28 mei Ger. Ver. Geb. Stationsstraat: receptie gouden bruidspaar Hoogen- doorn-Slierendrecht, 16.30-18 uur. Gemeentehuis: Spreekuur woning zoekenden, 19-20 uur. Vrijdag 30 mei Ger. Ver. Geb. Stationsstraat: receptie 40-jarig huwelijksfeest bruidspaar Vink-van Soest, 16.30-18 uur. WADDINXVEEN De voorbe reiding van de tentoonstelling ”Oud- Waddinxveen” komt al aardig op gang. Volgende week worden de bij elkaar gebrachte stukken naar de oude Koningin Julianaschool aan de Kerkweg overgebracht, waarna men met de inrichting gaat beginnen. Burgemeester C. A. van der Hooft zal maandagmorgen 9 juni om 10 uur de expositie openen. Op deze expositie zal Waddinxveen in alle facetten van zijn historie naar buiten treden: in foto’s en tekenin gen en documenten van zijn oudste geschiedenis, in de historie van pol ders en waterschappen, in de kerke lijke geschiedenis en in de oude am bachten. Hoewel de organisatoren van die zijde van de bevolking al een aantal bijzonder interessante bijdra gen ter expositie heeft ontvangen zijn zij van mening, dat in verbor gen hoekjes nog veel moet liggen,dat de tentoonstelling kan verlevendi gen. Men denkt hierbij bijvoorbeeld Moerkapelle: W. Vroegindewey Moerhageplantsoen 1, tel. 687. Wijk- I zuster C. J. Meijers, Dorpstraat 51, Zevenhuizen, tel. 01802-280. Ger. Gem. Gouda (Ronseweg 1) 10 uur en 17 uur: ds H. Rijksen. Ger. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst, 19 uur: ds H. Rijksen, Gouda; Tweede Pinksterdag: 19.30 uur: ds W. Suiker, Lisse. Remonstr. kerk: 10 uur: ds G. A. Hooijkaas. Voll. Ev. Gem. Boskoop: Burg. Co- lijnstraat - 9.30 uur: samenkomst. Idem donderdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur: ds A. P. Verloop; Tweede Pinkster dag: 10 uur: ds A. P. Verloop. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. MOERKAPELLE Aan de Haar lemse modevakschool slaagden vo rige week voor het examen costu- miére mej. Jannie Roos uit Wad dinxveen en mej. Willie Hofman uit Bleiswijk en mej. Tineke Bac en mej. Hannie Verweij uit Moerkapelle. De geslaagden volgden in Moerka pelle een cursus bij mevrouw A. Teeuwen-Troost. WADDINXVEEN Woensdag middag om 4 uur zal op het ge- gemeentehuis afscheid genomen worden van de gemeentebode T. de Kok. Zoals bekend voltooide de heer De Kok onlangs zijn geheel in vrije tijd beoefende theologische studie, waarna hij werd beroepen als prêdi- kant van de Gereformeerde Kerk in Meliskerke in Zeeland. Getrouwd: Arie van der Spek en Pietje Evers. WADDINXVEEN Zater dag 24 mei zal het zwembaden complex in het sportpark ”De ’’Sniep” worden geopend. Voor abonnementhouders bestaat vanaf 1.00 uur ’s mid dag gelegenheid het bad te be zichtigen en het ter gelegen heid van de opening te houden zwemfeest bij te wonen. De officiële opening vindt plaats om half drie door de heer P. J. C. Dys, de enige nog in leven zijnde oprichter van het oude zwembad aan de Ka naaldijk, die daarbij geflan keerd zal worden door de twee jongste gediplomeerde zwemmers van Waddinxveen. Na de openingsplechtig heid zorgt de Waddinxveense Zwem- en Poloclub ”De Gou we” voor een aantrekkelijk programma. Om kwart over drie wordt dit zwemprogramma geopend met 6 series wedstrijdzwem- men. De deelnemers zijn hoofdzakelijk de finalisten van de nationale zwemkampioen- schappen 1968 en van de win- terkampioenschappen 1969. Bij de dames treffen wij aan: Frasquita Smits, Cora v.d. Veer, Corry Mulder en Lies- beth Klumper. De heren-nununers zjjn ook bijzonder sterk bezet met o.a. Roger van Hamburg (houder van vele nationale records), Johan Schans, Arthur van Oest, Pieter Schillemans, Ri- nus van Beek en Bob Schout- sen (finalist bij de Olympische Spelen in Mexico en houder van de Nederlandse records op de rugslag). De leden van de Springclub Joop Stottfn uit Den Haag ge ven een demonstratie schoon- springen. Het eerste zevental van De Gouwe zal een waterpolowed- strijd spelen tegen VZC uit Veenendaal. Het zevental van VZC is onlangs versterkt met oud-international Gerrit van der Kolk. Het belooft een zeer aan trekkelijke en spannende wed strijd te worden. Het openingsfeest wordt be sloten door de springclub Joop Stottfn. Enkele leden van deze vereniging geven een demon stratie van komisch springen. De plaatselijke muziekvere nigingen zullen het gehele zwemfestjjn muzikaal omlijs ten. Vanaf 5.00 uur ’s middags tot ’s avonds 7.00 uur bestaat a.s. zaterdag voor alle inwo ners van Waddinxveen gele genheid het nieuwe bad te be zichtigen. Vanaf 5.00 uur zal er ook gezwommen kunnen worden. Zh /I rl

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 4