SPOR RT STANDEN loreant voltrekt vonnis Waddinxveen (1-6) ver PROGRAMMA 'rotoog Autocross trekt weer duizenden bezoekers Be Fair in volgende bekerronde NIEUWE MIDDELZWARE SHAG Groot feest rond veertig jarig bestaan Groeneweg ZEVENHUIZEN Volgende week woensdag bestaat de voetbalvereniging Groeneweg 40 jaar. Zevenklappers won dorpen-toernooi SPORT 1 SPORT fc I B o (O Pagina 5 'V Beslissingswedstrijd op Be Fair-terrein PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS BB II Vergadering HZM Hengelprogramma SB WKS? - »w„. J SHAG ■F.KRLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 22 mei 1969 ZATERDAGVOETBAL Waddinxveen’s doelman De Leeuw grijpt lelijk mis 14.30 uur (foto Sjaak Noteboom) SS ’s Middags om twee uur begint een receptie in het clubgebouw op het sportveldencomplex. De grote trekpleister van de fees telijkheden is de komst van Jan van Beveren, keeper van Sparta en het nationale elftal. Junioren van Groe neweg mogen proberen hem met strafschoppen te passeren. Hiervóór zal het tweede veld van Het eerste veld werd vorig jaar reeds in gebruik genomen, maar om dat het tweede veld was ingezaaid, kan dit pas nu gebeuren. Om half ze ven wordt de jubileumwedstrijd ge speeld. D.C.V. uit Krimpen aan den Door een 1-0 overwinning op AS- WH is Be Fair naar de volgende ronde van de bekercompetitie ge gaan. Aanstaande zaterdag speelt het uit tegen Exelsior P. Zaterdagmiddag 4 uur spelen Bo degraven en Floreant op het Be Fair terrein om in een beslissingswed strijd uit te maken wie zich kam pioen mag noemen van de le klasse afdeling Gouda (zaterdag). Beide elftallen zijn in de competi tie gelijk geëindigd met 27 punten uit 18 wedstrijden. huis te Rotterdam, 2. G. v.d. Hoeven te Krimpen a.d. IJssel; 3. C. Laay te Capelle a.d. IJssel. De finale, waarin veertien wagens startten, was zeer spannend. De snel le stock-car van de Zevenhuizenaar J. Reijm had reglementair leen ronde achterstand, maar wist bijna het ge hele rennersveld te passeren. Alleen G. v.d. Hoeven uit Krimpen a.d. IJssel wist hem voor te blijven en daarmee won hij de fraaie wissel- bekier. J. Reijm eindigde op de twee de plaats. Zaterdagvoetbal WDS-Moerkapelle Sportiief-RCV Be Fair 4-Rjjnstreek 2 Be Fair 5-Sportief 2 Esto 2-Waddinxveen 2 Vep 4-Be Fair 5 18 18 18 18 16 17 16 18 17 18 27 27 25 24 19 14 13 10 7 6 le kl. afd. Gouda: Bodegraven Floreant Zevenhoven Zwammerdam Sportief RCV WDS Rijnstreek Moerkapielle Waddinxveen het sportcomplex officieel in gebruik genomen worden met een wedstrijd tussen Groeneweg en ONA uit Gou da. IJssel zal aantreden tegen een ande re, nog onbekende, belangrijke club. Het fanfarekorps „De Kleine Trom petter” zal de gehele middag acte de présence geven. Rondom de voetbal velden zullen in diverse stands aller lei attracties voor de jeugd te vinden zijn. Na afloop van de jubileumwedstrijd wordt het feest voortgezet in Hotel Vos. Op Hemelvaartsdag werden in de veilinghal te Waddinx veen weer de traditionele ta- feltenniswedstrijden voor ge handicapten gehouden. Zoals altijd was het bewonderens- waardig om te zien hoe hier tientallen invalide jonge men sen met enorme wilskracht en groot sportplezier aan de slag waren. ZEVENHUIZEN De jaarljjkse autocross op Hemelvaartsdag, geor ganiseerd door het fanfarecorps „De Kleine Trompetter” trok dit jaar weer ruim 6.000 personen. Het rennersveld was belangrijk groter dan vorige jaren. Er waren vierenveertig deelnemers. Toch was de cross minder spectaculair dan vo rige jaren het geval was. Een acht- baanscircuit, zoals twee jaar geleden geeft voor het publiek meer span ning. Toch konden de toeschouwers vol op genieten. Verschillende malen doken auto’s in de sloot of kwamen op him zij terecht. De renners wer den hiertoe nog aangezet door diver se premies die op zulke rare caprio len gezet werden. Allereerst werden er drie manches verreden, waarvan de eerste zes rij ders direkt naar de halve finale zou den gaan. De uitslagen van de manches wa ren: le manche: 1. P. v.d. Hadel- kamp te Linschoten; 2. T. Verkaik te Capelle a.d. IJssel; 3. K. de Jong te Stolwijk. 2e manche: 1. E. Laan te Capelle a.d. IJssel; 2. P Houweling te Nieuwer- kerk a.d. IJssel; 3. N. van ’t Hart te Rotterdam, 3e manche: 1. H. Vuik te Krimpen a.d. IJssel; 2. J. Reym te Zevenhuizen 3. J. Rietveld te Bergambacht. Via twee herkansingsritten konden zich alsnog twaalf rijders plaatsen voor de halve finale. De uitslagen van de le herkansing zijn: 1. H. Boon te Nieuwerkerk a.d. IJssel, 2. M. Steenbergen te Nieuwerkerk a.d. IJs- siel, 3. T. Koorevaar te Lekkerkerk. 2e herkansing: 1. P. van Etten te Bergschenhoek; 2. G. Severs te IJs- seltein; 3. J. Verschie te Rotterdam. In beide halve finales kwamen vijf tien rijders aan de start waarvan er zeven naar de finale overgingen. Eerste halve finale: 1. P. v.d. Hadel- kamp te Linschoten; 2. F. v. Drunen De beslissing in de zaterdag-afde- Ing van Gouda is gevallen. Wad- hxveen-zaterdag is het kind van t rekening geworden. De laatste redstrijd tegen Floreant werd door f Waddinxveners verloren met 6-1. et is nu definitief oD de onderste laats gekomen. 16.00 uur 16.00 uur 16.00 uur 12.30 uur J. Boys 10-Moerkapelle 2 12.30 uur ZEVENHUIZEN Hedenavond houdt de hengelsportvereniging „Ze- venhuizen-Moerkapelle” om acht uur in Hotel Vos de jaarvergadering. De gebruikelijke jaarverslagen van se cretaris en penningmeester zullen aan de orde komen. Voor de bestuurs verkiezing zijn aftredend en herkies baar de heren T. van Helden, J. Otte- vanger en W. van der Weerdt. Tevens zullen de prijzen van het vorig jaar gehouden kampioenschap uitgereikt worden. J. Breedijk zal dan de wisselbeker voor de grootst ge vangen snoek in ontvangst kunnen nemen. In het seizoen 1968 ving hij een snoek van 4.265 gram met een lengte van 81 cm. Het wedstrijdprogramma voor 1969 zal in bespreking gegeven worden. Tijdens de jaarvergadering zal de heer Verzijl uit Gouda een aantal hengels demonstreren. Op dinsdag 27 mei kunnen de le den hun vergunning af komen halen in „Hof van Holland” van 19 tot 21 uur. Op zaterdag 31 mei zal dit feit op uitbundige wijze gevierd worden. ZEVENHUIZEN Vorige week heeft de volleybalvereniging „De Ze venklappers” het Drie-Dorpentoer- nooi gewonnen. Aan deze jaarljjkse wedstrijden doen behalve Zeven klappers ook mee. Set Up uit Berkel en Zovoc uit Zoetermeer. Elke vereniging had twee heren en een damesteam afgevaardigd. Elk team moest twee wedstrijden van tw;ee sets spelen. Voor de einduitslag gold het totaal aantal gewonnen sets. De Zevenklappers legden de basis voor de zege al na de twee overwin ningen van het tweede herenteam. Zowel Zovoc als Set Up verder met goed volleybal met 2-0 vierslagen. Het eerste damesteam speelde bei de wedstrijden gelijk. Vooral tegen het veel sterkere Set Up was dit een goede prestatie. In de tweede set van de wedstrijd tegen Zovoc lieten de Zevenklappers-dames zich teveel het trage spel van hun tegenstandsters opleggen. Een geheel verjongd eerste heren team speelde met 1-1 gelijk tegen Set Up maar moest voor Zovoc het hoofd buigen. Aanvallend is het eer ste herenteam wel sterker gewor den, maar vooral in de verdediging vielen vele gaten. De einduitslag van dit toernooi was: 1. Zevenklappers, 7 pnt; 2. Set Up, 6 pnt; 3. Zovoc, 5 ZEVENHUIZEN Het bestuur van de hengelsportvereniging „Ze- venhuizen-Moerkapelle” heeft voor het komende seizoen weer een inte ressant programma voor haar leden vastgesteld. Het ziet er als volgt uit: zaterdag 31 mei: openingswedstrijd, 5 uur; woensdag 4 juni: le kampi oenswedstrijd, 19 uur; zaterdag 14 juni: 2e kampioenswedstrijd, 5 uur; woensdag 18 juni: 3e kampioenswed strijd, 19 uur; zaterdag 21 juni: jeugd wedstrijd t/m 14 jr., 14 uur; zaterdag 28 juni: 4e kampioenswedstrijd, 5 u.; zaterdag 5 juli: ringconcours Alphen, 8 uur; zaterdag 12 juli: 5e kampioens wedstrijd, 5 uur; zaterdag 26 juli: on derlinge wedstrijd, 5.00 uur; za terdag 9 augustus: 6e kampioenswed strijd, 6 uur; zaterdag 16 augustus: onderlinge wedstrijd, 6 uur; zaterdag 23 augustus: 7e kampioenswedstrijd, 6 uur; zaterdag 30 augustus: wed strijd tegen Molendijk, 14 uur; zater dag 6 september: onderlinge wed strijd, 7 uur; zaterdag 13 september: wedstrijd tegen Weijers, 9 uur; zater dag 20 september: 8e kampioenswed strijd, 7 uur; zaterdag 4 oktober: slui- tingswedstrijd, 9 uur. Waddinxveen dat in zijn uitvallen geen gevaar kon leggen. Nadat in de 19e minuut Bulk op de paal had geschoten, was het mid denvoor Seegers, die twee minuten later onhoudbaar inschoot 1-4. In de 25ste minuut schoot links buiten Niehof nummer 5 in het net 1-5. Nadat Seegers een schitterende kans had laten liggen, (hij schoot al leen voor doelman De Leeuw de bal via diens vuisten naast) was het de oprukkende linkshalf De Bruin die in de 37ste minuut doel trof 1-6. Ondanks vele kansen werd er hierna niet meer gescoord, waarna Floreant verdiend en geenszins ge flatteerd deze matige wedstrijd won. De zeer belangrijke wedstrijd Wgambacht-Groeneweg die vorige leek op het programma stond, is trschoven naar a.s. maandag 2e pksterdag. Nog steeds geven we roeneweg de overwinning. Op een zeer glad veld heeft titel-candidaat Floreant verdiend van Waddinx- «n gewonnen. Hiermede drukte het Waddinxveen definitief op dë onderste laats en forceerde zelf een beslissingswedstrijd om het kampioenschap. Wad- inxveen-zaterdag degradeert. Waddinxveen, dat zijn twee beste klers miste (spil Martens en khtsbinnen De Groot) startte fel en Lm in de 10e minuut die leiding. Uit k hoekschop werd de bal door de [oreantverdediging slecht wegge tikt. De bal belandde voor de voe- k van Noordam, die meteen laag [schoot 1-0. Floreant, niet ontmoedigd, nam al luw het initiatief over en zette de Faddinxveen verdediging onder Luk. Een goede Floreant-aanval Lacht linksbuiten Niehof in de 23- |e minuut in schietpositie. Hij aar- Lde niet en schoot onhoudbaar voor Liman De Leeuw raak 1-1. Twee minuten later strafte rechts- Liten N. de Bruin een fout in de hddinxveense defensie goed af 1-2. Iln de laatste minuut voor de rust Lalde linksbinnen Bulk hard num- ler drie in de touwen 1-3. Na de rust een veel sterker Flore- Lt, dat legio kansen schiep en een Zondagvoetbal (le Pinksterdag) Bergamb acht- Groeneweg Moerkapelle 2-Stolwijk 3 12.00 uur Haastrecht 3-Waddinxv. 3 12.00 uur Afdeling C: Be Fair-Bodegraven 14.45 uur Spirit-Groeneweg 16.15 uur Bergambacht-Moerkapelle 14.45 uur 14.45 uur 14.45 uur JUNIOREN: Afdeling B: Waddinxv.-NSV 14.45 uur Moerk.-Bergambacht 14.45 uur Moordrecht 2-Groeneweg 2 16.00 uur WDS-Moerkapelle-zaterdag en krtief-RCV zijn wedstrijden, die fn geen enkele betekenis meer zijn l beide wedstrijden zal er wel een mtenverdeling uit die bus komen. 'S’è, - Stekte. A Bergambacht. Tweede halve finale: 1. T. v. Buiten- TA’ ifr’V

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 5