Toen schalde de stem de burgemeester: van HET KRANEVELD HET WAS ECHT WAAR: HET wem feest slot aan van uw spaargeld bijvoorbeeld Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Centraal Garage grote feestdag RAIFFEISENBANK ra waddinxveen SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN „De Zonneweide heet IEUWE ZWEMBAD IS OPEN i r i Alle foto's betreffende het nieuwe zwembad Vervolg op pag. 3 SIMCA1301/1501 I I werden gemaakt door Foto Sjaak Noteboom Spaart u voor een speciaal doel - een auto of een huis bijvoorbeeld? Óf spaart u voor later? Bent u jong of bent u al wat ouder? De Raiffeisenbank heeft de juiste spaarvorm voor u. Twee miljoen mensen profiteren van onze ervaring. Bij de 1500 vestigingen van de Raiffeisenbank werd ruim zeven miljard gulden qespaard: f. 7.000.000.000,-1 Komt u ook eens praten! Weekblad voor Waddinxveen middag 12 uur. DONDERDAG 29 MEI 1969 23e JAARG&NG - Nr. 1238 Maak een proefrit bij: zwembad aan de Kanaaldijk tot leven wekten. En de heer A. C. Kraneveld, pionier van het laatste uur, die met zijn ontembare geestdrift de grote motor was, waarop de aanleg van dit nieuwe zwembad draaide. Voor deze beiden was er zaterdagmiddag een speciale taak weggelegd. De heer Dijs was hierop voorbereid. Hij was immers met zyn echtgenote uit Doom over gekomen om op charmante uitnodiging van het ge meentebestuur de officiële opening te verrichten. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 30a, Waddinx veen, postbus 66, telefoon (01828) 4652 (van maan dag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dlnsdag- Abonnement: 2.37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6.75 binnen het verspreidings gebied en 11.75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm.-prijs 18 ct (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Nieuwe Markt 19-27 Gouda - Tel. 01820 - 50Ü0 ting ’’Vrienden van het Zwembad”. ”Wij zijn blij, dat u het initiatief heeft genomen om de bevolking te interesseren. Het is fijn, dat we alles waar hebben kunnen maken.” Tot Gedeputeerde Staten en met name tot de heer Vos van de afde ling Financiën van de Provinciale Griffie: ”U heeft hart getoond voor deze snel groeiende gemeende.” Dank ook aan de Koninklijke Ne derlandse Heide Maatschappij, aan de aannemers en vooral aan de heer Janssen, die met de tegelzetterij ten gevolge van het slechte weer van de ene ellende door de andere is ge gaan. Je heer Kraneveld daarentegen werd volkomen overrompeld. Na het in cident! welkomstwoord van de burgemeester werd hij met zyn vrouw tussen Ie genodigden naar de zonneweide g ioodst. Daar werd hy geconfronteerd net een mysterieus ding, dat onder een doek om onthulling smeekte. En dus •nthulde de heer Kraneveld: een zwaar houten bord, waarop in fraaie krul- etters gecalligrafeerd: ”Het Kraneveld”. En terwijl de directeur van open bare werken nog steeds niet-begrij- >end stond te kijken schalde de stem [an de burgemeester: ”De zonne- Mde heet Het Kraneveld!” Een en origineel als verdiend eerbe- js voor deze doorzetter, die vlak oor zijn pensionnering deze dag als bekroning voor al zijn werk voor Oranjelaan 42, tel. (018 28) 45 66 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. fcVADDIN’XVEEN Het zwembad is open. Zeker vyf- uuizend Waddinxveners kwamen op die mooie zater- ragmiddag kijken of het nu echt waar was. Het was paar. Daar lag het: het zwembad, hun zwembad. En pvat voor bad. Een pronkstuk in alle opzichten, dat kan Iwedy veren met ieder zwembad in Nederland en ver daar buiten. Onder die vijfduizend twee veteranen. |De heer P. J. C. Dys, pionier van het eerste uur, enig (overlevende van de wakkeren, die in 1927 het eerste de gemeente Waddinxveen mocht I beleven. Voordat het zover was had burge rmeester Van der Hooft een wel komstwoord gesproken. Een welkom dat voornamelijk van dank getuig de. I Tegenover voorzitter J. H. Mol en lijn medebestuurderen van de stich- ■-ril iw%!ira 11 Vergeten werden ook niet al die gemeente-ambtenaren ”met boord zowel als overall”, die vaak tot laat in die nacht hebben gezwoegd en op de ochtend van deze feestdag om vijf uur al weer aan de slag gingen voor de laatste karweitjes. En dan hoofdbadmeester Arie Troost met al zijn medewerkers en medewerksters. Voor al hun werk kregen zij dank, voor de toekomst een wens voor veel succes. Daarop kwam de burgemeester bij de heer Dijs ”een van de mannen van de daad van 42 jaar geleden.” Die anderen van toen werden met respect gememoreerd: de heren Van Langen, Vermeulen, Alblas, Jonge- breur, De Boon, Glasbeek, Van Pinxteren, De Rooy, Stuurman en Bruyns Slot. „U was een voorganger in het Waddinxveen van toen. Nu staat u bij de vervolmaking van uw pro- dukt.” Hetzelfde Concordia, dat nu voor de feestmuziek zorgde, blies in 1927 ook de openingspartij. De burge meester herinnerde er even aan dat vier oude getrouwen van toen ook nu weer mee-musiceerden: de heren De Knegt, Bezoen, Van Ringelenstein en De Bruijn. Daarna ging de dank naar de naamloze massa: de gehele bevol king van Waddinxveen, de grote en de kleine gevers. Zij brachten voor him zwembad ruim een ton op tafel. ”Zo alleen kan er iets groots ge beuren: als allen samenwerken,” zei de burgemeester. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 1