tien na een Grootste Europa van fabriek miljoen van Vakantieregeling Kruideniers I jaar feit Kerkelijk werk op Camping uitgebreid Gymlokaal wachten toch Air Products gaat bouwen van f 40 VERTREKTIJDEN TREINEN Woensdag 8 uur: Klaar voor start bejaardenreis iV ^1^ fHi 1 jp fi| iiSi ie Gemeenteraad Voorstellen in 41 gemeenteraad heden bijeen 65 ct. per paar Fra-va-ko’s warenhuizen I I T Pagina 4 Hervormde vrouwen Vakanti onnen Ruilbeurs JRGERLIJKE STAND I H I -- Evangelisatie Platteandsvrouwen Opbrengst collecte Kisten door ruit 1 1 1» U,T 1 NAAR GOUDA Opmerkingen: Opmerkingen: 1 alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen, beha/e zat. (foto Sjaak Noteboom) tot Boskoop ril voor De meisjes van TOOS gaven bij de opening van het nieuwe gymnastieklokaal een gra cieuze demonstratie. inkomsten. ig van het bouwfonds alleen op werkdagen, behalve at. alleen op werkdagen, behalve at. alleen op werkdagen alleen op werkdagen, behalve :at. alleen op werkdagen alleen op werkdagen WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen hebben de volgende vakantieregeling voor kruideniers vastgesteld. Overleden: Noteboom, Albert, oud 65 jaar. Gehuwd: J. Akerboom en A. M. Kamperman; C. F. P. van Tilburg en M. C. Alblas; F. Breedijk en M. van Nielen. 9 juni t/m 21 juni: Albert Heyn N.V., K.W. plein G. Lochmans, Kerkweg 141. 28 juli t/m 9 augustus: A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kool, Dorpstraat 39 T. Broer, Dorpstraat 46 G. v. Ringelenstein, Brederolaan 5 21 juli t/m 2 augustus: H. M. Asseheman, Trompstr. 9 G. Visser, Noordeinde 95 C. Voshol, Zuidkade 186. Vertrek tijd 6.45 7.15 7.43 8.09 8.42 9.09 9.42 10.09 10.49 11.49 12.49 13.09 13.49 14.09 14.49 15.49 16.41 17.09 17.31 17.51 18.20 18.42 19.09 19.43 20.49 21.50 22.49 23.26 0.16 spaarverordening voor de naren; 14. Begrotingswijzigingen; 15. Rondvraag. 6.15 6.46 7.05 7.40 8.10 8.32 9.09 9.32 10.09 11.09 12.09 12.36 13.09 13.36 14.09 15.09 16.09 16.40 17.09 17.51 18.10 18.40 19.09 19.32 20.09 21.09 22.09 23.11 23.49 van de MOERKAI Moerkapelle de Bouwnijv hebbenden ii lantiebonne.i dinsdag 3 jj één der zal el in Oud-Verlaat, de lerv. Kapel beheert) in dezt kapel de jaarvergade- waarvor weinig belangstelling 7 juli t/m 19 juli: P. v.d. Starre, P. Heinstraat 1. 14 juli t/m 26 juli: J. Asseheman, K.W.plein 54 G. v. Ringelenstein, leplaan 71 K. v. Ringelenstein, B. Troost- straat 3. I i' f t WADDINXVEEN De speel tuinvereniging de Paddestoel orga niseert zaterdagmiddag 31 mei een ruilbeurs in het clubhuis aan de Lijsterbesstraat. Aanvang 2 uur. NAAR ALPHEN A.D. RIJN Vertrek tijd WADDINXVEEN Tien jaar lang heeft de aanvrage voor een nieuw gymnastieklokaa ivoor Wad dinxveen in de ambteiyke papier molen gezeten. Vorige week kon het dan eindelijk bij het Koningin Wil- helminaplein in gebruik worden ge nomen. De officiële opening werd verricht door de heer M. Kouwen- hoven, oud-inspecteur voor de li chamelijke opvoeding. Hij kon de Pijn van dit lange wachten verzach ten toen hij liet doorschemeren, dat binnenkort de vergunning voor de bouw van nog een gymnastieklo kaal kan afkomen. ZEVENHUIZEN Woensdag 11 juni gaan de leden van de Hervorm de vrouwenvereniging „Weest Ge trouw” een uitstapje maken, ’s Mor gens om half negen wordt er per bus vertrokken. Allereerst zal er een bezoek ge bracht worden aan Piet Marée’s boerderij in Harmelen. Om twaalf uur wordt een broodmaaltijd ge bruikt, waarna een rondvaart op de Loosdrechtse Plassen volgt. ’s Middags staan er op het program ma: Busrit langs Paleis Soestdijk; verpozing in de bossen bij Auster litz en bezoek aan Huize Doom. Het uitstapje wordt besloten met een diner in Hotel-restaurant „Flo ra” te Doom. GEVONDEN EN ERLOREN Gevonden: een blauw etui met sleu tels, een zwart lenen dameshand- schoen, een doublé dameshorloge,een dameshorloge met zwart bandje, een beige glacé handschoen, een doublé ketting met kralen, een gouden ova le broche met donkerrode stenen,een sleutelbos met 4 sleutels, een blauw met witte step, twee huissleutel. Verloren: een witte tas met strijk goed, een donker rose meisjesfiets, een groen met rood kindersandaaltje een sleutelhanger met inscriptie en 3 sleutels, een gouden schakelarm- bad, een donker blauw nylon jon gens jack, een zilveren kinderarm- band met bloedkoraaltjes, een dou blé dameshorloge met zwart bandje, een bruine pukkel (schooltas) met inhoud, lichtblauw dralon meisjes- vest, een langwerpige zijden dames shawl, groen-wit donker blauw ge streept, een bruin leren aktetas met inhoud. WADDINXVEEN Per 1 juni gaat de zomerdienstregeling van de Neder landse Spoorwegen in. Van het station Waddinxveen gelden de volgende vertrektjjden: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 29 mfl WADDINXVEEN Woens dag 4 juni is het weer de dag der dagen: de dag van de be jaardenreis. Alle deelnemers zullen ’s-morgens tussen acht uur en half negen worden op gehaald. Hen wordt daarom verzocht om 8 uur voor ver trek klaar te staan. Zij, die onverhoopt om kwart voor negen nog niet zijn afgehaald kunnen even bellen naar de heer H. C. Kooyman, Stationsstraat 22, tel. 3867, waarop zij alsnog worden op gepikt. De reis begint aan de Sta tionsstraat. Bij de terugkomst, ’s-avonds om 8 uur, worden de bussen bij de Brug ingehaald door ’’Voorwaarts” en bij het dorp door ’’Concordia”. Wegens plaatsgebrek deze week geen feuilleton en geen stripverhaal. 3LLE De afdeling zan de Ned. Bond voor rheid stelt alle belang- de gelegenheid de va- j in te wisselen op pi van 7 tot 9 uur in 'van het Dorpshuis. De heer Kouwenhoven trok een vergelijking tussen de bouw van het nu gereed gekomen lokaal met het verhaal van het jongetje, dat zijn vader om een autoped vraagt. Als de vader eindelijk zwicht is het kind de stepleeftijd al lang ontgroeid. De oud-inspecteur noemde het een bedroevend iets, dat dit gymlokaal, dat was ontworpen voor de lagere scholen noodgedwongen o ok v oor het mavo moet worden gebruikt. Burgemeester Van der Hooft dankte de heer Kouwenhoven voor zijn vele werk ten behoeve van het Waddinxveense onderwijs met een grote fruitmand. Hierna maakten jeugdleden van de gymnastiekvereniging TOOS met een uitvoering van ritmische gymna stiek de opening tot een feit. Ook de Ondertrouwd: J. van Dijk en B. Langenberg; G. de Bruin en D. Pij pers; D. A. de Wit en P. Appel. Geboren: Astrid, d.v. P. de Bruijn en B. J. Schutte; Evert, z.v. J. G. Pij pers en A. Verburg; Wilhelmus Jo hannes Lambertus, z.v. W. H. M. Fredjeriks en M. A. Heemskerk; Wil helmina Gezina, d.v. A. van der Ploeg en T. Groenhout; Diana, d.v. M. L. van der Steld en N. Esveld; Henriëtte Alberta, d.v. E. Beelen en H. Sinke; Mike, z.v. A. A. M. Heer- kens en C. A. M. Steenwinkel; Lena, d.v. J. Oskam en C. J. Harkes; Jan Frans Willem, z.v. C. Moen en J. B. Gutierrez; Michiel Patrick, z.v. W. F. Slee en A. M. Frazer-Chrichton; Johannes Wilhelmus, z.v. J. W. van Berkesteijn en G. W. de Wit; Marika Jacqueline, d.v. G. J. van Kempen en B. A. Bianchi. senioren kwamen aan bod om hun kunnen te tonen. De voorzitter van TOOS, gymnas tiekleraar J. Akkerhuis, sprak er zijn vreugde over uit, dat men het gebruik nemen van het lokaal het aantal toegestane ur en gymnastiek voor de lagere scholen nu kan wor den gerealiseerd. Namens TOOS bood hij de burgemeester een relief van de onderwijzer-kunstenaar Ben Teulen aan, dat in de hal een plaats krijgt. Architect S. de Jong uit Nijmegen vertelde tenslotte, dat het lokaal vol gens de nu geldendie normen eigen lijk al verouderd is, maar was toch blij, dat zijn schepping eindelijk is voltooid. Hij bood namens de Konin klijke Nederlandse Heide Maat schappij een cheque van 150 aan, waarvoor een attribuut voor het gymlokaal kan worden aangeschaft. 23 juni t/m 5 juli: J. van Triet en Zn, Noordkade 87 en K.W.plein 45. 30 juni t/m 12 juli: G. Bosman, B. Trooststraat 79 A. v.d. Sluis, Dorpstraat 104. 30 juni t/m 19 juli: H. Cammeraat, Zuidkade 232. ZEVENHUIZEN Het Kerkelijk werk op de camping nabij „De Rot- temeren zal deze zomer groter opge zet worden dan vorig jaar het geval was. Tijdens diverse bijeenkomsten werd voorlichting gegeven door ds. T. in ’t Veld uit Waddinxveen, voor zitter van de classicale Evangelisa- tiecommissie en door Wika van Gin- kel, directeur van de door de Bijbel Kiosk Vereniging gevormde Stich ting voor hulpverlening aan recrea- tiewerk. Deze voorlichting liet duidelijk zjen, dat dit werk vorig jaar nog wel heel erg „in de kinderschoenen” stond. Het moest anders en effectie ver gebeuren. Daarover waren de gezamenlijke kerkeraden en com missies het zonder meer eens. De plannen voor het komende seizoen behelzen het plaatsen van een grote dagtent waarin en vanwaar- uit het nodige werk georganiseerd en verricht kan worden. Drie teams van drie jonge mensen, die in opleiding zijn voor jeugd- en reeneatiewerk, zullen telkens twee weken lang: kinderspelen houden en deze contacten proberen de kinderen en hun ouders bij het evangelie te betrekken; Verder gaan zij avonden voor ouderen beleggen (spel en ont spanning, maar ook discussies en dagsluitingen) en lectuur verkopen. Deze teamleden doen dit werk vrijwillig, maar ontvangen wel zak en reisgeld. Er is een begroting op gesteld in overleg met de Bijbel Kiosk Vereniging tot een maximum van 3.000, waarvan zowel de Geref kerk als de Herv. Gemeente 1500 voor haar rekening neemt. De Hervormde Gemeente zal trachten zelf voor hoogstens 750,- te zorgen, terwijl verder een beroep gedaan zal worden op de Générale Kas van de Herv. Gemeente :voor 375,-) en op de kassen van Ring (ge meenten), classis Schiedam, Rotter dam en Den Haag, vanwaar immers veel recreanten afkomstig zijn (min stens 375,-). De Geref. Kerk zorgt zelf voor 500,- en ontvangt de resterende 1.000,- uit de Classicale Evangeli- satie-Kas. In die landen vin de Benelux be staat een nauwe samenwerking van Air Products met de Société Généra le de Bélgique. 11 Frankrijk is on langs een samawerking gegroeid met dé Koninklijke Shell. Naart de proaictie van industie- gassen legt Air 'roducts zich ook toe op het vloeibaar maken van diverse gassen. Onder neer is een installa tie omworpen voor het vloeibaar maken van wat-Tstof, dat dienst kan doen bij de ruintevaart. ZEVENHUIZEN De Evangeli- satieverenigirj in Oud-Verlaat, (weke u_ 1 hiel rinj wal MOERtAPELLE Een grote groep lecen van de Ned. Bond van Plattelanisvrouwen maakt dins dag 3 juni het jaarlijkse uitstapje. De dames bezichtigen in de morgen uren hel slot Loevestein en maken een wandeling door de Drunense duinen. Na de warme lunch staat een boottocht door de Biesbosch op het programma. WADDINXVEEN Burgemees ter en Wethouders van Waddinx veen vragen de gemeenteraad een krediet beschikbaar te stellen voor asfaltverharding, openbare verlich ting en aanleg van trottoirs voor de Staringlaan van de Herman Heijer- mansstraat tot aan de Noordkade. Voor deze werkzaamheden is 145. 000,- nodig. Het voorstel wordt he denavond in de vergadering van de gemeenteraad behandeld. Tevens vragen B. en W. de raad een krediet van 100.500,- de recon structie van het Kon. Wilhelmina- plein, de Kon. Wilhelminasingel en een gedeelte van die Willem de Zwij- gerlaan, de aanleg van een parkeer terrein bij het Kon. Wilhelminaplein en aanpassing daaraan van de open bare verlichting. Een ander agendapunt vormt het voorstel tot onbewoonbaar verkla ren van de panden Henegouwerweg 49 tot en met 64. Deae huizen zijn on geschikt bevonden ter bewoning en niet meer in bewoonbare staat te brengen daar dit technisch en eco nomisch niet verantwoord zou zijn. Indien de raad dit besluit neemt zullen volgens het voorstel van B. en W. de woningen twee maanden na de dag waarop het besluit van kracht is geworden moeten zijn ontruimd. alleen op werkdagen, behalve zat. alleen op werkdagen, behalve zat. alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen alleen op werkdagen, behalve zat. ZEVENHUIZEN De huis-aan- huis-cdUekf voor de twee Prot.Chr. Sanatoria sonnevanek en Zonneglo ren heeft I in Zevenhuizen-dorp f 158,21 opg'feracht. :t zorgeikind op deze vergade- bleken li i ophefi) en het gebyik van de daarin aan- werige geilen voor de restauratie val de kap», is alles op. Ook al om dat de giwone kollekten minder bli;ven ojorengen dan werd ver wacht, is jézocht naar andene bron nen van iikonsten. Besloten werd, voomameijk als morele basis, meer lejen voc' de vereniging te werven. Bovendiei1 korrt er een wijziging in de bestenming van de kollekten. De iniomstei voor de diakonie waren tweemaal zo h>og als nodig waren. Dsarom ral viortaan de helft van hét aanhl-kolbkten voor de diaco nie hun oestenming krijgen voor de kapel. Ms rieuw lid van het bestuur werd inde vaature dhr H. H. Kü- hlemeie’ gekoien de heer E. Blaau- wendrart. Tensbtte yard ook nog besloten om uit de gel<en van het verjarings- fonds een nijewe kansel te laten ma ken. WADDINXVEEN De Wad dinxveense gemeenteraad komt he denavond om 8 uur bijeen ter be handeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 24 april 1969; 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken; 3. Voorstel tot onbewoonbaarverkla- ring van de panden Henegouwerweg 49 t.m. 64. 4. voorstel tot hjet verlenen van een crediet ten behoeve van de asfaltver harding enz. van een gedeelte van de Staringlaan; 5. Voorstel tot het verlenen van een crediet ten behoeve van de recon structie en asfaltering van de Kon. Wilhelminasingel enz. 6. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanstelling van een tweede vakleerkracht; 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de Klaas de Vriesschool; 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanschaffing van leermiddelen voor de Theo Thijssenschool; 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de aanschaffing van stilleesboeken t.b.v. de Rehoboth- school; 10. Voorstel tot het verlenen van me- dewjerking voor de aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de Willem van Oranjeschool; 11. Voorstel inzake voorziening in een vakature in de sportcommissie en de marktcommissiie; 12. Voorstel tot vaststelling rechtspositieregelingen ambtenaren; 13. Voorstel tot vaststelling van een ambte- vijf Europese landen. Zij is gespecia liseerd op het gebied van de lage- temperatuurtechniek en de con structie van luchtscheidingsfabrie- ken. WADDINXVEEN Air Products Nederland N.V. uit Waddinxveen start begin september met de bouw van de grootste luchtscheidingsfabriek van Europa in Terneuzen. De fabriek, die industriële gassen gaat produceren, krijgt een aanvangscapaciteit van meer dan tweeduizend ton stikstof, zuur stof en argon per dag. In het project zal rond dé 40 miljoen gulden worden geïnvesteerd. Tegen het einde van het volgend jaar zal de fabriek in bedrijf worden genomen. Zij gaat werkgelegenheid bieden aan ongeveer vijftig man. Een van de grootste afnemers wordt Dow Chemical in Terneuzen, dat het gas via een pijpleiding krijgt toegevoerd. Air Products België in Gent zal ongeveer een even groot deel van de productie afnemen, waarmee de Belgische zustermaat schappij volgens overeenkomst de Sidmar Staalfabrieken van indus- triegas zal bedienen. Voor de verkoop van industriële gassen in vloeibare of gasvorm aan diverse Nederlandse industrieën zijn verder de verwachtingen hoog ge spannen. Air Products Nederland maakt deel uit van de Amerikaanse Air Products groep, die werkzaam is in MOERKAPELLE Een chauf feur van de Fa. Zijderhand had de touwen van zijn vrachtwagen die was geladen met groentekisten niet goed vastgebonden. In de bocht op het kruispunt Zijde-Dorpsstraat ging de boel daardoor aan het kantelen. De etalageruiten van de kapsalon Verheul moesten het ontgelden. Ge lukkig was de zonwering neergela ten zodat de dames die daar vlak achter onder de droogkappen zaten niet door de glasscherven gewond werden. Het kruispunt, dat de be langrijkste toegang tot het dorp is, wierd enkele uren versperd. Wij hebben beslag weten te leggen op nog 1000 paar nylons (mode-kleur). Deze kunnen wij u aanbieden voor slechts DE BRON voor Speelgoederen, Luxe en Huishoudelijke ge schenken. Telefoon 24 01 Eikenlaan 54, leplaan 122

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 4