Toch Bi voor zwembad Met de Zilveren lepel nog wensjes het nieuwe „O Kruiswoordraadsel J. Hoekstra gaat naar Bergen FRA- VA- KO’s Waren huizen Hoofd C. Dullemond verlaat school Verkeersexamen WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Waffel Pagina 2 door Tom Lodewijk Wordt vervolgd DE BRON DE BRON DE BRON DE BRON SPEELGOEDEREN Eikenlaan 54 leplaan 122 Tel. 2401 Voor beroep bedankt Gezinsverzorging 11* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 5 juni 1969 WEEKB Nr 601 E 12 VervOi 15 22 28 29 30 32 33 45 50 57 62 63 65 66 67 77 het diploma 45 1 Onder de inzenders van de goede oplossing worden twee boekenbonnen verloot ter waarde van resp. 7,50 en 5,-. Inzendingen tot uiterlijk vrijdag 20 juni aan de puzzelredactie: Oranjelaan 30a, Waddinxveen •w LUXE ARTIKELEN GLASWERK TUINMEUBELEN Het h in de vi nodigde bestuur rijden, bewond nen, dit meestei waagd. ook be ”De ko maal o zelfde i Teru: minapl yal”. E zij kre toon v werdei WADDINXVEEN Ds. J. Koele uit Nijkerk heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Waddinx veen. komt...” Nauwelijks had hij dat gezegd, toen er achter hem zware voetstappen dreunden. Ijlings trok Wippteroen zijn hoofd uit de ope ning in het hek terug, maar toen hij achter zich keek, kreeg hij zo wat de hik van de schrik, want daar kwam met grote stappen Holder Bolder aanzetten. ”WIE heeft er een hek om mijn hol getimmerd!-” bulderde hij met donderende stem. trouwd ontdekte dat ze met haar man niet kon pra- I ten over wat haar interesseerde, en dat was veel, want ze las de krant van a tot z, haalde boeken uit de biblio- theek en ging zelfs naar winterlezingen. Hannes was w>el de heer des huizes, maar Janna was de baas. Ze En ding West biedt hiert open steur den. over park geen open Daar voor belaj goed Bi zich Hij slott j busx maa !t insp T zei zo f iets han pari wat T kon blij ren gee trai 1' dat 2 en hoe u 1 sen I j boe J var var 1 var 1> der G- VQC Ws no; dei 3 dir niet. Dat was gebleken toen ze, eenmaal met hem ge- I 9 WADDINXVEEN De heer C. G. Dullemond, hoofd van de Theo Thjjssenschool, heeft met ingang van 1 augustus ontslag gevraagd. B. en W. stellen de raad voor dit ont slag eervol te verlenen. De heer Dullemond heeft een be noeming aanvaard tot leraar in het algemeen vormend onderwijs aan de Technische School in Gouda. Als ee Hij da hadde: voor 1 mens leerllr instru tot st: ding c „Eei van o jaren. vrouv hadde ”Hc dinxv zijn f ten v elkaa door schaa met de "zandstofzuiger” direct kan worden verwijderd en dat men bij Het Kraneveld de voeten kan spoe len onder een douche. Men doet dit alleen niet. In het reglement voor het bad zal in deze kwestie worden voorzien. Tenslotte vroeg de heer Mol naar een rechtstreeks pad tussen middel- diep en diep bad, omdat het publiek nu zijn weg zoekt dwars door de prille plantsoentjes. De burgemees ter antwoordde, dat er met opzet geen rechtstreekse verbinding was aangelegd om kleine kinderen te dwingen een omweg te maken, waar door zij gemakkelijker in het oog kunnen worden gehouden. "Zijn die beukenootjes heus van jou?’ zei Wipperoen ongelovig. ’’Maar wat doe jij in het hol van Holder Bolder? Pas maar op, straks komt hij misschien thuis en dan zul je er van lusten. Als ik jou was zou ik gauw maken dat ik wegkwam”. ”Dus je wilt geen beukenoot jes?” zei Snipper onverstoorbaar. ”Ik heb er genoeg hoor”. Wipperoen werd er zenuwachtig van. ’’Maar als Holder Bolder MOERKAPELLE Burgemees ter I. J. P. Kieijzer reikte vorige week in het Dorpshuis 45 verkeersdiplo- ma’s uit aan leerlingen van de 5de en leerlingen van de 6de klas van de Chr. lagere school. Het praktische gedeelte hiervan werd maandag morgen in de stromende regen afge legd. Drie leerlingen behaalden niet het vereiste aantal punten. „Jullie moe ten niet denken”, aldus de burge meester, dat je nu met je diploma meer mag dan anders. Je weet nu wat goed en fout is hierdoor heb je juist meer verantwoording gekre gen. Wij verwachten nu dat je in de praktijk zult brengen wat je ge leerd hebt en niet fietst, loopt of speelt waar dat verboden is. Met een diploma ben je meer waard gewor den, dit is misschien een idee om meer zakgeld aan je vader te vra gen.” Van de Chr. ’Rehobothschool’ slaagde Magchiel van Berkel met 39 pun ten. Hij ontving het eerstie diploma en een extra felicitatie van de bur gemeester. Met 37 punten slaagden Dirk Jan Bac en Adrie Verweij. 36 punten be haalde Janny van Dommele, Mar- tien Paul, Tineke Voskuilen en Ro bert Hoogduyn. 35 punten behaalden Marijke Boevée, Bob Vonhof, Rien Lighout, Cora Teeuwen, Luuk Tui- tel en Corie Ijzerman. 34 punten waren voor: Mieke de Graaff, Ton van Helden, Jaap Lievaart, Dicky v.d. Spek, Piet van Tienhoven, Jo- hny Klomp en Simon v.d. Wel. 33 punten behaalden: Ansje Bree- dijk, Leen v. Driel, Anneke de Graaf Lenie Voskuilen, Bert Weerheim, Guus v. Amerongen, Ivonne Huur man, Theo Immerzeel, Christel v.d. Kleij, en Hennie Wilkes. 32 punten waren voor: Freddy Asscheman,Jo hnny van Delft, Rense Pieter Duur- sma en Joop Verschoor, 31 punten: Hennie den Hertog, Alie v.d. Knijff, Frans Zwarteveld, 30 punten: Bert de Graaff, Trijnie de Graaff, Fran- cina Honkoop, Jan Koppenaal, Peg gy Paduah, Mientje Rast en Harry Uithol. de krant gelezen dat Herman ge... gepromofeerd is of zoiets. Wat is ie nou?” „Doctor”. „Dat was ie toch al”. Rein legde het verschil tussen dokter en doctor uit. „Ben je zeker wel trots op”. „Ach, u weet, ik had hiem liever in de zaak gezien”. „En Johan?” Dat was Hans, maar zijn moeder zei al tijd Johan. Voor dit kleinkind had ze een zwak plakje en Rein wist, dat Hans wel tijdens een fietstocht bij grootmoeder aantufte om een bakkie te drinken, een bo terhammetje te blijven eten, hij vond het bij oma lek kerder smaken, notabene! en met de grootste aandacht te luisteren naar oma’s verhalen uit de goeie ouwe tijd. „Tja, die wil óók al niet in de bollen”. „Verwondert me niks, ik vind het helemaal geen bol- leman. Hij is heel anders dan jij”. „Hij lijkt meer op Magda”. „D’r zit geen kwaad haar bij die jongen. En hij kan zo prachtig tekenen”. „Dat is ’t em juist. Hij wil helemaal die kant op”. „Nou, je hebt er toch centen voor? Laat hem leren”. Rein zuchtte. Bij zijn moeder vond hij ook al geen meeleven. Ze bekeek de dingen vanuit haar eigen klei ne wereldje vond hij. En toch had ze altijd een scherpe blik gehad. Janna Stok was als jonge, struise meid ver liefd geweest op een onderwijzer, en het leek wel wat te worden tot ze en door een toeval achter kwam dat hij in de stad ook nog een vriendinnetje had zitten, re soluut had ze het uitgemaakt en het vertrouwen in de mannen verloren, tot ze Hannes Stok, een eenvoudig werkman in overheidsdienst, ontmoette, Hannes was ’n goedhartige jongden, hun kerend naar een beetje harte lijkheid en gezelligheid, die hij nooit vond in het gezin waar een tyrannieke vader, een gemakzuchtige moeder en altijd kibbelen dé broers en zusters hem verlagend I maakten er zo gauw mogelijk uit te trekken. Janna was een pientere meid Hadden haar ouders er het geld voor gehad, dan was z.e vast onderwijzeres geworden, maar I het geld was er niet en toen leerde ze maar naaien.Door een toeval leerde ze Hannes kennen, en in een opwelling van wat meer moederlijk gevoel dan echte liefde was, I had ze hem getrouwd. Diepere belangstelling had hij dreigde de kinderen als het nodig was met het vader lijk gezag, en de twee konden het best met mekaar vin den, want met ’n man als Hannes kreeg je geen ruzie. Maar als moeder praten wilde, praatte ze met haar oud ste zoon Rein. Rein, als oudste, was vroeg wijs. Hij had zijn vader en moeder gebukt zien gaan on der de zorgen, vooral in de jaren van de eerste wereld oorlog, toen iedereen dik geld verdiende en vader met zijn schamel loon thuiskwam. Hij had meegemaakt dat de kinderen met een winterwortel naar school wer den gestuurd, omdat er geen brood op de plank was, hij zag zijn moeder worstelen met de z.g. aardappel- cake allemaal wind en water, zei ze, maar het vult de maag, en vooral toen zijn vader nog aan de grens lag, was het barre armoe in het huisje waar een vrouw pro beerde haar vier kinderen in leven te houden en er zelf niet onderdoor te gaan. koffie, en dan zal ik je eens iets van je verloren zoon laten zien”. Reindert stond voor die tekening die zijn zoon Hans gemaakt had. Het was een portret van Magda. Hij staarde er naar. En opeens begreep hij: zoiets te kun nen, dat in je vingers te hebben!” „Hoe vaak had hij gedacht, als hij Magda zo zag zitten: dit moment moest je kunnen vasthouden, zó moest je haar kunnen uitte kenen. En dan zei hij: Je bent net een plaatje. Maar dit was geen plaatje. Dit was Magda. De zoon zag haar, zo als eens de vader haar had gezien. „Maar eerst de Mulo”, zei hij. „Als je dat maar weet!” En zo had Rein Stok, tevreden toch het laatste woord. HOOFDSTUK III Waarin Rein Stok zjjn hart uitstort en inziet dat er niets aan te doen is. Reindert Stok glimlachte onwillekeurig toen zijn grote Mercedes het kleine huisje naderde. De plaats voor het huis werd ingenomen door de groentekar en het was nog altijd Vermeer, die moeder Stok bediende met groente en fruit. Zijn moeder stond bij de kar, een aardappjelen- en wortelen docr (zoals zij de mooie an tieke omslagdoek betitelde) omgeslagen en bekeek met scherpziend oog de peertjes van Vermeer. Hij draaide het raampje half open om de dialoog niet te missen. „Zijn het roodkokertjes, Vermeer?” „Nou, juffrouw”, hoorde hij de krakerige stem van de groenteboer „assie ze niet rood koke mag je ze terug- geve”. „In ’t pannetje zeker. Nee, die van vorige week ble ven zo bleek als een kaarsemakersgat in de mane schijn”. „Ja, juffrouw, ik kan het van buiten niet altijd zien hé? Maar dit benne de echte orsjenele roodkokers. Daar hoef je geen pererood voor te halen”. „En hoe duur benne de sinaasappelen? Hier, zeg lum mel, sta je je moeder af te loeren?” De lummel kwam glimlachend bij de wagen staan. „Staat ze je weer af te leggen, Vermeer?” „Ach, mieneer Stok,” zei Vermeer die Reindert nog als schooljongen gekend had, verdienen doe ik aan het goeie mens niet, ze knijpt me al de winst af, maar het is alleen vanwege de ouwe relatie”. „En van je goeie hart”, smaalde de oude vrouw. Rein dert grinnikte. Zolang hij wist hadden zijn moeder en de groenteboer geharreward, en allebei hadden ze daar ontzaglijk veel plezier van. Vermeer klaagde dat hem geen winst overbleef, en zijn moeder steunde dat die groenteboeren zo rijk werden. Ze beschouwden het als een vast programmapunt eens in de week wanneer „Mijn welpen? Is het jouw zoon niet? Draagt hij niet jouw naam?” „Daarom juist”, zei hij opeens moedeloos. „Ja, daarom juist. Omdat jij nu eenmaal vast zit aan je zoonen met twee o’s. Alleen als ie in de bollen gaat is het jouw zoon. Een anders is ie een mislukking’ „Nou, Herman dan?” „Die heeft geboft. Je dacht: ik heb er nog twee ach ter de hand. En het staat wel gekleed niet? Een zoon die dokter is. Maar nu je andere zoon zijn roeping wil volgen, is de Tuinbouwschool het enige dat jij voor hem weet, wil-ie tenminste een zoon zijn waar je eer mee in legt”. „Het is jouw zaak niet”. „Het is mijn zaak wél, want het is jouw zaak. De zaak die jij groot gemaakt hebt, waar je in opgaat, en nooit, nooit heb ik daar iets van gezegd, zélfs al heb je mje wel es voor de zaak verwaarloosd”. „Dat is zo”, zei hij met plotseling inzicht. En meteen zag hij de uitdrukking op haar gezicht veranderen. Ze stond op en kwam naar hem toe. „Zie je”, zei ze zacht, „zoals je dat nou zegt hè? Dat is zo. Dat is nou waarom ik van je hou. Omdat je zo eerlijk bent. Je hebt daarnet jezelf staan overschreeu wen. Rein, jongen, het is mij niet altijd meegevallen jou aan de zaak te moeten afstaan. Maar toen ik je leer de kennen, en ook later, heb ik gezien wat die zaak voor jou was. Hoe je er in opging. Dit vak is voor jou maar niet iets als alle andere vakken, het is het vak, zoals jullie dat zeggen, het Vak met een hoofdletter. Hét Vak. Je denkt dat ik daar niets van begrijp, ik kan er plezier in hebben als jij met Kees en Jan en al die an dere lui zit te kletsen. Een man die van zijn werk hou ik ook van jou. Maar juist daarom Rein”, ze pakte de revers van zijn jas vast, juist daarom, wees jezelf ge trouw. Als het een ander werk is waar een man, een jongen van houdt, geef hem de kans. Laat hem niet verkommeren in een studie, die hem niet trekt. En wat héb je aan zo’n jongen?” „Nou” zei hij zacht nu „is dat dan zo leuk, zoals jij zelf zegt: wat héb je aan zo’n jongen?” „Ik bedoel in de zaak”. „Ja ik snap je wel, maar juist daarom”. En hij wist dat hij verloren had. „Toen ik jou voor het eerst zag” zei hij „was ik verloren, en ik heb het sindsdien zo vaak van je verloren. En toch, als ik jou niet had was ik pas écht verloren”. „Een man is in elk geval niet verloren als hij na zo veel jaren nog zulke lieve dingen zegt tegen zijn eigen vrouw. Kom, verloren man, je krijgt een kop heerlijke kwam afrekenen, kwam ie binnen voor een kop koffie. Reindert pakte gauw een paar handen vol grote j af fa’s. „Doe er die maar bij” zei hij, „wat kosten ze? Denk er om, ik ben geen rijke groenteboer, maar een arme bollenboer”. „U bent net als uw moe”, zei Vermeer moet een zij delingse blik naar de grijze Mercedes, „maar ik zeg al tijd maar: klagers geen nood”. „En pochers geen brood”, vulde de oude vrouw aan. „Kom Reindert, schiet op, ik sta hier maar kou te vat ten bij die kar. De koffie is net bruin”. „Daar rekende ik al op” zei Rein. „Ik was net in de buurt en ik dacht, ik ga maar es bij moeder een bakkie doen”. Even later zat hij in de kleine kamer, met al de ver trouwde dingen van thuis, de bruidsportretten van zijn broers en zusters en foto’s van hun kinderen op ’t klei ne kastje, een regulier familiemuseum. Aan de wand de foto van de hele familie bij het zil verden huwelijksfeest van hun ouders. En dan al die kleine knikknaks die oude mensen plegen te vergaren, een vaasje, cadeau gekregen van een ouwe oom, en een asbakje met „groeten uit Elspeet”, een beeldje van een herder en een herderinnetje, een kopje met gouden let ters „voor Moeder” dat nooit was gebruikt, en het theeblad met houtsnijwerk dat zoon Henk had ge maakt in de tijd toen hij werkloos bij moeder thuis lag zonder kostgeld te kunnen betalen. De oude vrouw dribbelde bedrijvig rond, van de kamer naar haar keukentje, ondertussen het gesprek voortzettend. Ze in formeerde hem omtrent de familiegebeurtenissen,want qe wist dat er maar weinig band meer was tussen Rein en zijn broers en zusters, die allemaal een heel eind verderop woonden en de rijk geworden broer als een vreemdeling waren gaan beschouwen, met daarbij de onuitgesproken gedachte dat ze voor geen geld de in druk wilden wekken, dat ze aasden op zijn welvaart. Af en toe zagen ze elkaar, met name op moeders ver jaardag of met nieuwjaar, dan kwam Reindert alleen, want Mag zat daar helemaal als een kat in een vreemd pakhuis en werd door de vrouwen aangekeken alsof ze een soort filmster was. Het leek of ze hem niet konden vergeven, dat hij de familietraditie van hard moeten- werken- voor- je- broodje- en- weinig verdienen ontrouw geworden was. Zijn broer Henk was kwitantie-loper bij de gemeente, Gerrit was, in het voetspoor van zijn vader, kantonnier bij de rijkswaterstaat, Truus was getrouwd met een vrachtwagenchauffeur en Catrien met een monteur. Beste mensen allemaal, maar je kon niet meer met el kaar praten, en ze zochten dan hun toevlucht maar in jeugdherinneringen van weet je nog wel, bij die zeld zame gelegenheden dat ze elkaar ontmoetten. Merk waardig genoeg lag het minder aan Rein dan aan de broers en zusters zelf. Rein scheerde alle mensen over één kam, of ze in de mest werkten of minister waren, als ze maar goed waren voor hun werk, eerlijk ten liefst ook nog een beetje gezellig. Wanneer hij in het schaftuur bij de arbeiders in de keet zat, was dat geen aanstellerij van „kijk es hoe goed ik met mijn personeel kan omgaan”. Hij was dan hunner één, wist er even veel af als zij, had veel van hun werk vroeger zelf ge daan. Maar in de familie was hij nu eenmaal de goud vink tussen de spreeuwen, en de spreeuwen wenden er niet aan. Zijn moeder informeerde naar Magda, die ze wel erg lief vond, maar waartegen ze in haar hart op zag en waar ze nooit helemaal vertrouwelijk mee werd, en naar de kinderen. „Ik kom u vandaag of morgen wel weer es een dagje halen” beloofde Rein, „dan ziet u ze allemaal, als het weer een beetje zachter is” „Ik heb in WADDINXVEEN De heer J. Hoekstra, onderwijzer aan de Klaas de Vriesschool, gaat Waddinxveen verlaten. Hij is benoemd tot onder wijzer handenarbeid aan de Berger Scholen Gemeenschap te Bergen (N.H.). De heer Hoekstra genoot in Wad dinxveen ook bekendheid als beel dend kunstenaar. Onlangs nog ex poseerde hij zijn werk in de Chris telijke Openbare Leeszaal. Enigie weken geleden slaagde de heer Hoekstra voor het diploma Handenarbeid MO. 45. Snipper! Ben JIJ het? Wip peroen was nog verbaasder dan verbaasd. ”Wat doe jij in het hol van Holder Bolder?” ”Ze smaken héérlijk,” smakte Snipper met een mond vol beuke nootjes. ”Wil je er ook een paar?” ’’Maar Snipper!” schrok Wippe roen ontdaan. ”Hoe kom je aan die beukenootjes? Zijn ze van... zijn ze van Holder Bolder?’ ”Ze zijn van mij”, zei Snipper smikkelend. ”En óók verrukke lijk”. Verticaal 1 zangvogel; 2 Amsterdams pei! (afk.); 3 tocht te paard, per liet: enz.; 4 kleverige stof; 5 bijwoord 7 overblijfsel bij verbranding; 8 zonder stevigheid; 9 doortocht- geld; 10 voegwoord; 11 uitvoering v.e. muziekprogramma door eer solist; 13 gekanaliseerd riviertje van Moerkapelle naar Rotterdam 16 buikpotig weekdier; 18 rode vloeistof; 19 olifantssnuit; 21 te genspoed; 23 1000 meter (afk.); 25 voorzetsel; 26 paardeslee; 27 muzieknoot; 29 soort bonbon; 31 nogal groot; 34 geestelijke v.e. katholieke orde; 36 vrachtschip voor de binnenvaart; 38 onbe paald voornaamwoord; 39 voch tig; 41 knaagdier; 42 zangstem; 45 ploegleider; 47 groef, diepsel m hout; 48 hoofddeksel; 49 pi- stoolfoedraal; 51 bedrag dat voor iets betaald wordt; 54 samenge- steldbloemige plant; 56 zangvo gel; 58 0.1 meter (afk); 59 rivier in Italië; 60 de onbekende (afk. Latijn); 62 voorzetsel; 64 stamlo- ze moeraspalm; 65 halmen van gedorst koren; 68 insekt; 71 hoog ste punt: 73 per procuratie (afk 74 voegwoord; 75 titel (afk.); 76 Militaire Politie (afk.) Horizontaal 1 vierstemmig zangstuk; 6 R.-K. geestelijke; 12 wandelhoofd in zee; 14 soort pantoffel; 15 Ned. Spoorwegen (afk.); 17 voorzetsel; 18 vis; 20 onbepaald hoofdt.el- woord; 21 tot rouwbeklag (afk, op visitekaartjes); 22 zwemvogel; 24 rollende trap voor het vervoer van personen; 27 dunbladerig ge steente; 28 groot ongeluk; 30 drij vende, stuwende kracht (figuur lijk); 31 gevoel voor hetgeen past of betamelijk is; 32 persoonlijk voornaamwoord; 33 antwoord be taald (afk. op telegrammen); 35 rivier in Utrecht; 36 en andere (afk.); 37 uitroep van blijdschap; 38 deel v.h. jaar; 40 bijzonder goed; 43 letter v.h. Griekse alfa bet; 44 welpenleidster; 46 nie mendal; 48 dunne paal of staak met een dwarsklamp als voet trede; 50 voorzetsel; 52 nummer (afk.); 53 schaakterm; 55 gelid (van soldaten); 56 soort onder wijs (afk.); 57 geregelde toestand; 59 deel van Europa; 61 deel v.e. schip; 63 dauw die zich op vaste voorwerpen heeft verdicht en daar bevroren is; 64 onzin; 66 hoofdplaats van Ameland; 67 mo torschip (afk.); 68 muzieknoot; 69 dwaas; 70 geheel de uwe (afk Latijn): 72 sint (afk:); 73 wereld lijk priester van de Russische Kerk. 75 dichte menigte; 77 ge- reed—hap om snükers uit te trek ken; 78 soort duif. WADDINXVEEN Al is ieder een in Waddinxveen- en met name de heer J. H. Mol als voorzitter van de ’’Stichting Vrienden” - blij met het nieuwe zwembad, toch leven er nog wel wat wensen en wensjes.Dat bleek bij de kanttekeningen, die de heer J. H. Mol als lid van de ge meenteraad vorige week tjjdens de rondvraag in de raadsvergadering plaatste. De eerste wens: een aantal kleed- hokjes, dat kan worden afgesloten, iets waaraan vooral oudere dames behoefte zouden hebben. De burgemeester stelde, dat afge sloten hokjes toch wel gevaren bie den. Maar toen de heer Mol een sug gestie deed in de richting van vijf of zes van die hokjes, waarvoor de sleutel bij de kassa afgehaald en in- gelevierd moet worden, zegde de voorzitter toe dit voorstel te willen overwegen. Dan miste de heer Mol bij het middeldiepe bad een gelegenheid om de badhanddoeken weg te hangen. Een paar hekjes zouden al uitkomst brengen en daar was de burgemees ter het zonder mjeer mee eens. Een volgend punt: waar zijn de beloofde ’’waadgoten”, waarin men de voeten kan spoelen alvorens van de zonneweide in het water te gaan? De heer Lammerse (PvdA) wist te vertellen, dat deze met opzet wa ren weggelaten, omdat in dergelijke goten vaak kleine kinderen gaan zitten, waardoor de hygiene in ge vaar komt. De burgemeester merkte op, dat het zand op de vloer van het bad GOUDA Vrijdagavond werd in Gouda de algemene ledenvergade ring gehouden van de Algemene ver eniging Gezinsverzorging en Maat schappelijk werk Gouda en omstre ken. Die vergadering werd in het eigen gebouw aan de Oosthaven 51, gehouden en de voorzitster, me vrouw N. C. Bokhoven-van Vliet zei in haar openingswoorden, dat het de vereniging goed ging. Het aantal helpsters neemt steeds toe, de vereniging groeit gestadig en de bejaardenzorg groeit zelfs snel. Ook het jaarverslag legde de na- kurd op de verdere uitbouw van de vereniging. Het aantal leden bleef echter constant en dat zou in feite mee moeten groeien. Het financieel verslag bewees eveneens de goede gang van zaken, hoewel er zonder subsidies uiteraard onmogelijk gewerkt zou kunnen worden. De bestuursverkiezing verliep vlot. De heer A. Braaf was aftre dend en niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer J. A. v.d. Vlist uit Gouderak gekozen. I j 5 10 13 16 [18 19 20 23 24 25 26 27 31 34 35 36 I38 39 40 42 43 «46 48 49 51 52 53 54 55 56 58 59 60 61 [64 |68 69 70 72 73 74 75 76 78

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 2