Cognac Reklame Sherry van Eeuwen in DOET VERKOPEN ADVERTERENJ* Bouw van bejaardentehuis Zevenhuizen begonnen Buslijn geopend door twee „onbevoegde chauffeurs F E if ri Geniet en Profiteer Verlaagde prijzen Scooterrijder 8 zwaar gewond FOTO SJAAK NOTEBOOM Kent u die nieuwe, super-mooie, veelzijdige, nimmer haperende Fujica camera’s voor het Single-8 filmsysteem? „De trots van Zevenhuizen” Pagina 3 Ir. Ververs directeur Wolters-Noordhoff Driedimensies a Honorarium *lgd FUJICA Sing!e-8) Andere gemeenten Levensbelang Waddinxveen houdt ledenvergadering Volleybalnieuws Zwemdiploma’s Vervolg van pagina 1 Rijk en parlement Verzorging I K WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 5 juni 1969 B (foto Sjaak Noteboom) 3 flessen 10,-. Slij terij /Wij nhandel 1961 >f it. u heeft aangedurfd en dat uw bus- d an 4. Wij hebben ze in voorraad. P 300 f398,- jtMUr jb Passage 143 - Telefoon 2477 Waddinxveen Bessenjenever Citroenbrandewijn Frambozenbrandewijn Kersenbrandewijn nu per Itr. 6,95 Hennesy Martell Courvoiser nu per fles 15,95 Zuidkade 3, tel. 2105 Brederolaan 4, tel. 4143 k.yz-t; de al i”. en lei- pe sr- rat ïat re de dig ’n te- zin der md vas oor aar oor ing vas, hij ge- >ra- rant lio- was Ze ier- vin- izie. >ud- il- je >ij o- k- ht d. on- ■eld- ader aakt ver was, >pel- it de lag, pro- zelf Burgemeeter A. van ’t Ver laat van Zevenhuizen toont zich een volleerde heihaas bij het slaan van de eerste paal voor het bejaardentehuis. (foto Sjaak Noteboom). Daarom zullen ook bejaarden uit andere gemeenten er in kunnen trekken. Maar op de duur zal er voor niet Zevenhuizenaren minder of geen plaats meer zijn. Het stichtingsbestuur zal in de ko mende tijd de moeilijke taak krij gen uit te maken, wie er in het ver zorgingstehuis zullen mogen wonen. Het opname beleid zal er op gericht zijn, dat dit allereerst diegenen zijn, die hun zelfstandigheid moeten prijs geven. Sociale, medische en psychi sche factoren spelen hierbij een be langrijke rol. De burgemeester vond het geluk kig dat de stichting uitgaat van ver zorging van bejaarden van alle ge zindten. „De samenwerkingsgedach- te heeft hierdoor vorm gekregen.” ZEVENHUIZEN Maandagmiddag om kwart voor vier ging in Zeven huizen de eerste paal voor het bejaardentehuis de grond in. Met een niet volgens de regels werkende hei-installatie was het een moeizaam karwei. Toch is dit moeilijke begin geen afspiegeling van het reeds tot stand gekomen werk. Men ligt al zover voor op het aanvankelijk op gestelde schema dat de oplevering van het bejaardentehuis misschien al in 1970 zal gebeuren, terwijl deze gepland was in 1971. Zijn collega Van Berlingen uit Boskoop was al niet minder blij en uitte dit door alle aanwezigen een miniatuur cypresje aan te bieden, trots kweekproduct van Boskoop. Tot slot sprak de directeur van Westnederland, mr. W. Kuilman.Hij vond het een onvergetelijke feestdag had dank voor iedereen, vooral voor de politie en gemeentewerken. En natuurlijk voor zijn twee chauffeurs van deze middag. En tenslotte: ”De verdere uitbrei ding van het dienstbetoon, dat Westnederland het publiek nu kan bieden. Als gemeentebestuur zijn wij hiervoor bijzonder erkentelijk. Het openbare vervoer heeft te weinig steun en aandacht van de overhe den. In de weekeinden ploeteren we over de wegen, zitten we met de parkeerproblemen. Eigen vervoer is geen genoegen meer, terwijl het openbare vervoer noodlijdend is. Daarom is deze dag een feestdag voor allen, voor wie het een levens belang is, dat het openbaar vervoer goed functioneert.” Burgemeester Van der Hooft sloot zich volkomen bij deze woorden aan Hij bracht dank aan allen, die ten slotte het tot stand komen van de busverbinding hebben mogielijk ge maakt, met name de rijksverkeers- I inspectie. WADDINXVEEN De 24-jarige H. V. van de leplaan is maandag avond omstreeks kwart voor elf met zijn scooter op de Puttelaan tegen de achterkant van een stilstaande trekker met oplegger gereden. Hij moest per ambulance met een zware hersenschudding en ernstige ver wondingen in het gezicht worden overgebracht naar het St. Jozef-zie- kenhuis in Gouda, vanwaar hij later werd vervoerd naar het Dijkzicht- ziekenhuis in Rotterdam. Mogelijk heeft het slachtoffer een schedelba sisfractuur opgelopen. Het is tot nu toe een raadsel hoe het ongeluk is gebeurd. De weg ter plaatse was goed verlicht, de gepar keerde vrachtwagen duidelijk zicht baar. De scooterrijder is in volle vaart op het gevaarte ingereden. De artsen Van der Linde, De Geus en Blom verleenden de eerste me dische bijstand. De scooter werd volkomen ver nield. ook wenselijk zou zijn. Daarna is architect Bos begonnen met het ont werpen van de plannen. Deze archi tect gaf tijdens de bijeenkomst een uiteenzetting over de opbouw van het tehuis en beantwoordde vragen die door de aanwezigen gesteld wer den. WADDINXVEEN Voetbalvere niging Waddinxveen zal op dinsdag 24 juni een ledenvergadering hou den. Gezien de belangrijkheid van deze vergadering - eventuele veran dering van sportaccommodatie worden alle leden n.m. 8 uur in de kantine verwacht. Bij het ontwerpen van het plan is de architect er vanuit gegaan, dat de bejaarden zoveel mogelijk wonen in zelfstandige eenheden. Daarom zijn er steeds verspringende units ont worpen, waardoor er niet één lange gang komt. Tussen de units in is steeds een recreatieruimte. Het ver zorgingstehuis, dat het eerste is van dit type in Nederland krijgt behalve de 82 bedden voor bejaarden ook nog negen bedden voor peroneel en di- rektie en tien bedden voor zieken en logé’s. Er zijn voor de bejaarden zeventig een-persoonsappartementen en zes twee persoonsappartementen. Dat de voorbereidingen snel ge gaan zijn bewijst ook het feit, dat slechts drie jaar geleden de Stich ting tot stand is gekomen e ndat twee jaar geleden een plannings- commissie uitsprak dat de bouw van een verzorgingtehuis in Zevenhui zen niet alleen verantwoord, maar Dames in Jacoba van Beie- ren-costuum wachtten bij de Luifelbaan de eerste busreizi- gers met hun edelachtbare chauffeurs op met corsages en presentjes. (Foto Sjaak Noteboom) Zij kregen hun honorarium: elk een couvert met f 250,- Fors over betaald voor zo’n kwartiertje achter het stuur en met geen enkele C.O.A. te verantwoorden. Maar ook hier werd een mouw aangepast: een ver zoek om het bedrag te besteden aan verfraaiing van de gemeente of aan een charitatief doel. Hetgeen twee glunderende buschauffeurs in hun kwaliteit van burgemeester op deze turbulente feestdag gaarne beloof den. Het plan, is zodanig door architect W. Bos uit Maassluis ontworpen,dat het aansluit bij de twintig bejaar denwoningen aan de Schoolstraat en de 24 keuze-woningen in twee woon lagen aan het Begoniaplein. Deze laatste woningen worden zowel door bejaarden als door jonge gezinnen bewoond. Mogelijk dat ze in die toe komst echter alleen als bejaarden woningen zullen gaan fungeren. De burgemeester betoogde dat de huisvesting een onderdeel is van het beleid ten aanzien van deze bejaar den, wat vooral op de toekomst ge richt zal moeten zijn. Dit werd aan getoond met cijfers. In 1960 was 6% van de bevolking ouder dan 65 jaar, nu is dit reeds 10% en de verwach ting is dat het rondom de 'eeuwwis seling gestegen zal zijn tot 12%. Met deze stijging, die zich ook in Zevenhuizen zal doen gelden, is met de bouw van het tehuis rekening ge houden. Er komen in totaal 82 bed den voor bejaarden. In de eerste jaren zal dit teveel zijn voor de be hoefte. zij kreeg hier ook even een onder toon van ernst door de woorden,die werden gesproken. ZEVENHUIZEN De volleybal vereniging „De Zevenklappers” heeft met het eerste dames- en he renteam dinsdagavond deelgenomen aan de nederlagenserie van Set Up in Berkel. Het damesteam was, on danks het soms aardige tegenspel, toch duidelijk zwakker dan Set Up I en verloor met 3-0 met de set standen 15-10, 15-12 en 15-8. De heren speelden een uitstekende partij. Het nieuwe team begint steeds beter één geheel te vormen. Het versloeg Set Up met 3-1. Na afloop van de heiwerkzaam heden van burgemeester A. van ’t Verlaat, werd in Hotel Vos een bij eenkomst gehouden, waarbij aanwe zig was het bestuur van de Stich ting „Bejaardenhuisvesting Zeven huizen”. Ook waren aanwezig de „lichamen” waarvan de bestuursle den afgevaardigden zijn, namelijk de diakoniën van de Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk, dé woningbouwverenigingen „Ons Be gin” en „Beter Wonen” en de ge meenteraad. ZEVENHUIZEN Maandagmor gen zijn in het Spaardersbad in Gouda in aanwezigheid van wet houder C. Krieft de examens school zwemmen af genomen. Van de Chr. lagere school in Oud- Verlaat slaagden voor het A-diplo- ma Aja Krijgsman, Linda Stubbe, Mary de Graaff, Bert Visser, Mar- tien Speksnijder, Tineke Nonkes, Wilma Bos, Jacqueline Krijgsman, Atie Krijgsman, Corrie Hofman, Henk Sturckman, Jan Schenk en Lia Tump. Voor het B-diploma slaagden van deze school Bert Visser, Martien Speksnijder Tineke Nonkes, Jac queline Krijgsman en Atie Krijgs man. Van de openbare lagere school van Zevenhuizen-dorp behaalden de volgende leerlingen het A-diplo- ma: Irene Scheffers, Carla Vermaat, Hinke Praat, Jules Pieters, Anton de Vries, Peter v.d. Burg, Pia Kunstman Andra Bal Wim van Erk, Jan Jan sen, Kees Reijm en Pieter Voor- brood. Peter v.d. Burg, Ingrid Braat, I- rene Scheffers, Anton de Vries, Ju les Pieters en Hinke Praat behaal den het B-diploma. Burgemeester Van ’t Verlaat noemde het toekomstige verzorings- tehuis de trots van Zevenhuizen, waarmee het zijn tijd ver vooruit is. Het hele gezelschap stapte nu over in de volgbus vol autoriteiten en ge nodigden om rustig met een echte bestuurder de verdere route uit te rijden. Wethouder Van Tol riep een bewonderend welkom toe aan dege nen, die zich in de door de burge meesters bestuurde bus hadden ge waagd. En hij deed, alsof hij zelf ook best had gedurfd. Zijn smoesje: ’De koninklijke familie gaat nu een maal ook niet in zijn geheel in het zelfde vliegtuig.” Terug op het Koningin Wilhel- minaplein werd aangelegd bij ’’Ro yal”. Daar bleef de blijdschap. Maar Bij de Luifelbaan een zee van vlaggende kinderen en van lachende ouderen, die de bus op zijn proefrit een duide lijk welkom heetten. Tot de directie van Westnederland zei hij: „Het spijt me, dat uw zorgen zo groot rijn. Maar ik geloof, dat er iets kan gebeuren als het rijk de handen uit de mouwen steekt en het parlement aan deze problemen eens wat meer doet. Toen u al die mensen zag zwaaien kon u merken, dat de bevolking ook blij is en achter de gemeentebestu ren staat. Nu de bus aansluiting geeft op het station en op de ’’snel tram” moeten we er op aan werken, dat de mensen hun auto thuis laten en zichzelf wat meer rust geven. Ik hoop, dat de bevolking begrijpt wat u heeft aangedurfd en dat uw bus- sen vol komen.” Ter herinnering aan deze dag bood de burgemeester de directie van de vervoerondememing een ets van oud-Waddinxveen van de hand van Har Sanders aan. Namens de Waddinxveense mid- denstandsvereniging sprak de heer G. van Ringelenstein zijn dank uit voor de invoering van de buslijn,die Waddinxveen als streekgemeente nog belangrijker zal maken. Hij on derstreepte die dank met de aanbie ding van een fles geestrijk vocht. De bejaarden zullen in het tehuis een volledige verzorging krijgen en behoeven zelf geen huishoudelijke werkzaamheden te verrichten. De bejaarden zullen hier echter niet, door alleen voor korte tijd, ver pleegd worden. Als eerste burgemeester Van Dedem Hij dankte de mensen, die die moed hadden om in zijn bus mee te rijden, voor het vertrouwen. En kwam na mens de twee ’’groene, onervaren leerlingen” met een presentje voor instructeur De Vries. Hij zag in de tot stand komen van de busverbin ding drie dimensies: „Een verlossing uit het isolement van onze nieuwe wijken na jaren en jaren. Een verlossing waarom vrouwenverenigingen in 1961 hadden gevraagd.” ”Het feit, dat Boskoop en Wad dinxveen weer wat nader tot elkaar zijn gekomen om te kunnen genie ten van de gerieflijkheden, die zij elkaar hebben te bieden, zodat wij I door deze trait-d’union in een schaalvergroting kunnen denken.” WADDINXVEEN Ir M. Ververs, is benoemd tot directeur van Wol ters-Noordhoff n.v. te Groningen. Dit bedrijf vervaardigt o.a. een groot deel van de school- en studie boeken die in het Nederlands onder wijs worden gebruikt. De laatste tijd worden ook andere leermiddelen ontwikkeld. Het steeds groeiend aantal mederwerkers bedraagt op dit moment bijna 800. De heer Ververs studeerde aan de Technische Hogeschool in Delft en was na zijn studie gedurende zes jaar werkzaam als leraar wis-, na tuur- en scheikunde. Vanaf 1965 is hij in dienst van Wolters-Noord hoff. Ir Ververs is 36 jaar oud. LiSaV-X

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3