van I Postduiven-nieuws Vakantieregeling Kruideniers Kanaal Voorburg- Waddinxveen noodzakelijk Feestelijke inwijding Koningin Juliana-school I PV De Sperwer I ■k Inspecteur als 21 I w I conferencier >4 Pagina 4 Kraan dicht Vernieuwing Atletieknieuws .7 ij Hengelnieuws PV De Zwaluw HALF ZWARE SHAG y Projector 3 4 i Stormvliegers Wie beweert, dat hij betere programma’s ziet omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima half zware shag is, heeft gelijk! Of u nu een continu-kijker of een anti-kijker bent, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! Schaaknieuws Hulp van bank 4^ - lp j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 5 juni 1969 WE r r 1 'en I rQ M 4 I WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen hebben de volgende vakantieregeling voor kruideniers vastgesteld. i 5 ”Ik moet eens nagaan of dat wel mag.” Inspecteur Delnooz krijgt een platenalbum van de heer C. Hoogendoom, voorzit ter van de Christelijke Natio nale School. (foto Sjaak Noteboom) 21 juli t/m 2 augustus: H. M. Asscheman, Trompstr. 9 G. Visser, Noordeinde 95 C. Voshol, Zuidkade 186. ZEVENHUIZEN - 54; Gebr. van Kempen 61 64 ;J. W. Fase 66. minister van Verkeer en Waterstaat op 3 januari 1969 heeft toegezonden aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal. i 1 i 7 juli t/m 19 juli: P. v.d. Starre, P. Heinstraat 1. 14 juli t/m 26 juli: J. Asscheman, K.W.plein 54 G. v. Ringelenstein, leplaan 71 K. v. Ringelenstein, B. Troost- straat 3. 9 juni t/m 21 juni: Albert Heyn N.V., K.W. plein G. Lochmans, Kerkweg 141. ze; X of ku oo m kt zi zo G oj di zi g» la ni rt b< d ti D u SI r ’s C fi N.V. J. G R U N O WADDINXVEEN „Misschien kunt u iets begrijpen van de echte vreugde van een rijksschooltoezichthouder nu hij hier staat in een nieuwe school, waar mogelijkheden worden geopend voor een nieuwe didactische koers. De kinderen hebben hier net gezongen. Ik wil ook zingen. Voor al die naamlozen, die zich voor de bouw van de school hebben ingezet. „For they are jolly good fellows” en ik hoop, dat u mij daarbij niet in mijn inspecteurlijke hemd laat staan.” 23 juni t/m 5 juli: J. van Triet en Zn, Noordkade 87 en K.W.plein 45. 30 juni t/m 12 juli: G. Bosman, B. Trooststraat 79 A. v.d. Sluis, Dorpstraat 104. 30 juni t/m 19 juli: H. Cammeraat, Zuidkade 232. 28 juli t/m 9 augustus: A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kool, Dorpstraat 39 T. Broer, Dorpstraat 46 G. v. Ringelenstein, Brederolaan 5 Dat deden al die mensen in de ge meenschapsruimte van de gloed nieuwe Koningin Julianaschool in Groenswaard dinsdagmiddag niet: uit volle borst ondersteunden zij de lofzang van de heer Ch. P. M. Del nooz, inspecteur van het onderwijs. En daarmee was deze nieuwe aan winst van de Christelijk Nationale School officieel geopend. Zo gemakkelijk was dat overigens niet. Want de heer Delnooz was de afgelopen weken een paar maal door Waddinxveen gereden en had gezien dat de school al in vol gebruik was. Hij stond dus voor het probleem iets te openen, dat al open was. In een grandioze conference vroeg hij zich af wat het schoolbestuur er toe gebracht kon hebben hem die onmogelijke opdracht te geven. ”Is het de stralenkrans van de al machtige inspecteur, die alles kan, dus ook iets openen wat al open is?” ”Is het de wetenschap, dat inspec teurs graag een vinger in de pap hebben en dat het bestuur nu met Toon Hermans zegt: „Hier heb je je pap?” ”Ik heb ook de lager onderwijs wet van 1920 nageslagen om te zien of er geen reden te vinden was om de school eerst weer te sluiten. Maar daar zou ik de architect onrecht mee doen en bovendien zou dat het einde van mijn loopbaan betekenen.’ Maar alle gekheid op een stokjezde heer Delnooz was echt blij met deze nieuwe aanwinst. Omdat de Konin gin Julianaschool met de invoering van een speel-leerklas in het eerste leerjaar duidelijk zoekt naar de vi sie op de school van morgen. De hengel- sportvereniging „Zevenhuizen- Moerkapelle” heeft zaterdagmorgen het seizoen geopend met een onder linge wedstrijd in de Hennipsloot. Er waren 31 deelnemers, waarvan er zeven geen enkel bovenmaats visje wisten te verschalken. De meeste vissen werd gevangen door A. v. Erk, namelijk negen stuks. P. Ver- mulm en A. Wiltenburg vingen ieder een vis van 27 cm lang. f,fUt Hierna droeg de burgemeester de school over aan de heer C. Hoogen- doorn, voorzitter van de ’’Christelijk Nationale School”. Deze was erg blij, dat na vele ja-, ren wachten het leed nu geleden was. ”Een mooiere school hadden we ons niet kunnen indenken.” En ook van deze zijde natuurlijk dank aan al die tallozen, die zich voor de rea lisering van deze schoolbouw hebben ingezet. Voor inspecteur Delnooz had de heer Hoogendoom een album gram mofoonplaten. ”Ik moet eigenlijk eerst onderzoeken of dit wel mag,” zei de blij verraste inspecteur. Een platenbon kwam terug van al le collega-schoolhoofden, die dit ge schenk aan de heer Speijer lieten aanbieden door de heer H. M. van den Dool, hoofd van de St. Paulus- school. Een rjjk geschenk van ar chitect Verwejj (tweede van rechts): een ’’overhead projector” voor de Koningin Julianaschool. Verder op deze foto: de burgemeester, school hoofd Spejjer en inspecteur Delnooz. (foto Sjaak Noteboom) Architect Verwejj verrijkte de school met een ’’overhead-projec tor”, een ideaal projectie-apparaat, waarbij de onderwijzer les kan ge ven zonder zich van de klas te moe ten afwenden naar het projectie scherm. Tot slot dankte de heer Speijer: voor alle medewerking, voor alle goede woorden, voor alle geschen ken, waaronder een fraaie thermo meter van bankdirecteur Slob. De genodigden maakten daarna graag van de gelegenheid gebruik om het nieuwe schoolgebouw te be zichtigen.’ ZEVENHUIZEN Met 137 dui- ven hield de postduivenhoudersver- I eniging „De Stormvliegers” het af- j gelopen weekeinde een wedvlucht 1 vanaf Corbeil. De duiven werden om 7.10 uur gelost en moesten een I afstand van 406 km afleggen. De I eerste duif was om 12.55.53 uur te- I ruggekeerd en bereikte hierdoor een gemiddelde snelheid van 1173,90 me ter per minuut. De laatste prijsheb- bende duif haalde 965,40 meter per minuut en arriveerde om 14.09.29 uur. De uitslag is: E. Strijdhorst 1, 7, 10; H. Brands 2, 3, 4, 12; 14, 18; M. Strijdhorst 5 15; H. Verschoor 6; D. Kranenburg 8; J. v.d. Haak 9; G. J. Edeling 11; A. Wiltenburg 13; L. v.d. Haak 16; N. Koppenaal 17 19, 20. WADDINXVEEN Zaterdag J werden te Capelle twee lopen geor ganiseerd over een afstand van 6 km waarvan één loop voor niet KNAU- leden en één voor KNAU-leden. Aan laatst genoemde loop nam een twee tal leden van de Waddinxveense at letiekvereniging deel die met zeer goede resultaten uit de bus kwamen A. de Graaf werd hier 3e in een tijd van 17.28 en E. Hoorenman 16-de met een tijd van 20-16,0 uit een groep van ruim 60 deelnemers. Programma: 18 juni: Waddinxveen-estafettekam- pioenschappen: een 3000 m loop voor W addinx veners 20/21 juni: Gouda persoonlijke se- niorkampioenschappen; 22 juni: Den Haag-baanwedstrijden senioren -|- AB junioren. opdracht gaf tot bouw van de school en in feite eigenaar is. In de loop der jaren zal na aflossing van de lening de school kunnen worden overgedra gen. De heer Noordam was verheugd, dat de bank iets had kunnen doen in het belang van het onderwijs op een moment, dat de gemeentelijke finan- cieën niet toereikend waren. Hij bracht dank aan architect en aan nemers, aan de gemeentelijke dienst van Openbare Werken, aan de afde ling onderwijs en financiën, die de bouw volledig hebben begeleid. ”Ik hoop, dat in dit gebouw vele jaren vele kinderen dat onderwijs zullen mogen ontvangen dat zij no dig hebben om nuttige leden van de maatschappij te worden.” Hierna droeg de heer Noordam de school symbolisch over aan de bur gemeester. De heer Van der Hooft bracht al lereerst dank aan de Raiffeisen bank en aan haar directeur, de heer W. C. Slob, die er ’’onmiddellijk was ingesprongen” toen de mogelijkheid van een ’’leasing” naar voren kwam. ”Het onderwijs staat aan het be gin van een totale vernieuwing. Wij moeten deze van de eerste klas uit door dè hele school brengen om een nieuwe school geboren te laten wor den. Het kind moet meer kans krij gen zichzelf te zjjn en worden geac tiveerd tot zelfwerkzaamheid. Leren is ’’leren leven”, leren is het mens zijn ontplooien.” Niet alleen de inspecteur was blij deze middag. Iedereen was het. Arnaud Buskes, Trix Las, Anja Ma ris en Harry Winters, die met fleu rige ruikertjes mevrouw Delnooz en de echtgenote van schoolhoofd P. Speijer op wachtten. Al die kinderen, die met erebogen zingend de gasten inhaalden over de met fantasierijke tekeningen volgiekalkte voorplaats. Kinderblijdschap, die zich in de gemeenschapsruimte voortzette in een feestzang, begeleid door een or kest compleet met vibrafoons en pauken onder leiding van onderwij zer P. A. Oranje. Aandachtig gehoor voor voorzitter Hoogendoom: v.l.n. r. inspecteur Delnooz, me vrouw Van der Hooft, de bur gemeester en mevrouw en de heer Spejjer. (foto Sjaak Noteboom). wuimiiHwiaMmimiiamuMiMiHiiiiim WADDINXVEEN Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht Corbeil. Afstand 411 km. In concours 304 duiven. Gelost om 7.10 uur met kal me W. wind. Aankomst eerste duif 13.00.04 uur, laatste duif 14.20.57 uur Snelheid eerste duif 1175.41 m. per min., laatste duif 954.03 m. per min. 1. C. den Riet 1 22; C. van Dijk 2 5; Gebr. Metselaar 4 8 12 40 41 48 68; J. Pellekooren 6 56 60 71; H. van Dijk 7 13 37 65 67 75; J. Degenkamp jr 9; J. Degenkamp sr 10 59; F. Rip 14 18 23 32; P. Vink 15 30 31 70 73; L. Slootjes 16 45 74; C. A. Bode 17; A. de Bruyn 19 35 49 50 76 ;J. C. Koren 20 43 62; P. van Geloov^n 21; E. J. de ong 24 36 51 58; L. de Bruyn 25 63; Gebr. Ander s26 28 72; W. Heuvelman 27 29; P. Bonefaas 33 69; H. de Kwaadsteniet 34; C. Hofman 38 39; D. Verkade 42; A. Bonefaas 44 55; N. van Buren 46; N. L. van der Zijden 53 De Waddinxveense Schaakvereniging vervolgde de zomercompetitie met de 4e en 5e ronde. De uitslagen zijn als volgt: 4e ronde - W. van Vuuren-A. A. van Gort 1-0; J. van Oort-H. Schoemaker 1-0; P. Broer-W. Verstoep 1-0; B. Ber- loth-P. Perdijk 1-0; A. v.d. Ende-A. Oomkens 1-0; W. van Oort-A. v.d. Starre 1-0. 5e ronde - W. van Oort-W. van Vuu- ren 0-1; A. A. van Oort-J. van Oort J-J; H. Schoemaker-B. Berloth 1-0; A. v.d. Starre-A. Oomkens 1-0; A. v.d. Ende-W. Verstoep 0-1. ROTTERDAM In de voorjaars- zitting van de verenigde vergadering vergadering van het Hoogheemraad schap van Schieland die vorige week in het gemeenlandshuis te Rotter dam werd gehouden, heeft de dijk graaf Mr P. G. Schilthuis, nogmaals de aandacht gevraagd voor het ver- ziltingsvraagstuk. Hjj deelde mede dat het gevaar van de verzilting door het opkruipen van de zoutwatergrens Nieuwe Maas en de Hollandse IJs- sel wordt onderkend door de Rege ring, zoals blijkt uit de nota van de Rijkswaterstaat over de Waterhuis houding van Nederland, welke de Blijkens deze nota zal door het vastleggen van de bodem in de Nieu- 1 we Waterweg en het maken van verondiepingen in de Nieuwe Maas en anderzijds door het scheppen van nieuwe aanvoermogeljjkheden van zoet water uit de Rijn en de Waal en het IJsselmeer deze vjerzil- ting kunnen worden beteugeld. De werkzaamheden tot het vastleggen van de bodem van de Nieuwe Water- 3 weg vinden regelmatig voortgang; alsook het werk aan de verondie- ping van de Nieuwe Maas. Ten behoeve van de wateraan- I voer voor Delfland en Schieland zal het nodig zijn een kanaal te graven van Waddinxveen naar Voorburg. Deze aangelegenheid is door de dijk graven van Rijnland, Delfland en Schieland besproken met de minis ter van Verkeer en Waterstaat. Tenslotte hebben zij op 12 mei j.l. een gesprek gehad met de heer N. van dier Brugge, lid van het college van gedeputeerde staten van Zuid- Holland, aan wie verslag werd uit gebracht over het gesprek met de minister en miet wie overleg werd gepleegd over hetgeen ons thans te doen staat. De gedeputeerde bleek I het standpunt van de drie dijkgra- I ven te delen. In de aula werd het eerst het woord gevoerd door de heer A.Noor- dam, voorzitter van de Raiffeisen bank, de instelling, die middels een zogenaamde leasing-overeenkomst WADDINXVEEN PV „De Zwa luw” hield een wedvlucht met oude duiven vanuit Compiegne. Afstand 319 km. In concours 144 duiven. Los 10.15 uur Harde westenwind. Aankomst le duif 14.38.24 uur, snel heid 1208.36 mtr per min. Aankomst laatste duif 15.23.59 uur, snelheid 1043.47 mtr per min. De uitslag luidde als volgt: Troost-Tamerus 1 4 8 11 18 33; J. den Haa'n 2 35; C. de Lang 3 12 16 19 22 26 30; H. N. van Haren 5 23 28; Joh. Brans 6 20; A. J. van Es sen 7 15 25 32; D. Oskam 9 10; K. van Veen sr 13 27; P. Groen 14; Th. Golla 17 21; A. de Bruin 24; Jac. van Veen 29 34 36; A. de Zwart 31. ”We zijn door het oog van de naald gekropen, want onmiddelljjk hierna draaide de minister de kraan dicht. Als er niet zo’n haast was ge maakt waren we als tientallen an dere gemeenten tussen wal en schip terecht gekomen.” Dank ook aan inspecteur Del nooz. „U was het, die altijd voor ons insprong en veel door de vingers zag. Als u in uw kwaliteit van in specteur met de wet onder de arm was opgetreden hadden wij als schoolkinderen gepiept onder die roe van de meester.” De burgemeester dankte ook schoolhoofd Speijer en zijn enthou siaste leerkrachten, die hun volledi ge liefde en hart geven aan school en kinderen. Veel waardering ging verder uit naar architect T. Verweij van bu reau Stuurman en naar de Oosten rijkse, in Bilthoven wonende beeld houwer Pirckner, die voor de school een bijzonder charmant beeldje heeft gemaakt ter verfraaiing van het plantsoen. i'V V M .J

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 4