Voetbalcompetitie bracht wisselvallige successen standaardelftallen voor urgemeester klopt Van Beveren roots van Eindstanden jubileumfeest veertig jarig Groeneweg Groeneweg stelt plaats vierde klasse veilig SPOR SPORT SPORT in 4s/? IB J ifir ii M Pa Be Fair Waddinxveen-zat. WSE RCV Moerkapelle-zat. KNVB-vlag De Gouweruiters Waddinxveen-zon. „Kippenren” Bezielend leider Moerkapelle-zon. Van Beveren Hengelsport Groeneweg EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 5 juni 1969 Het bestuur van de jubi lerende v.v. Groeneweg; van links naar rechts: A. Roos (2e voorz.); J. Boe- re (2e seer.); A. v. Vliet, seer.; C. J. van Helden, Metselaar, A. voorz.; J. Heerschap, penn.m.; commissaris; M. Strijd- horst, 2e penn.m. tegemoet volvertrouwen Voor de heer J. Hordijk uit Goes, mede-oprichter van „Groeneweg”. ZATERDAGVOETBAL De nationale doelman Jan van Beveren in actie bij strafschop pen genomen door de junioren ZONDAGVOETBAL van v.v. Groeneweg. putte moed uit deze Burgemeester A. van ’t Verlaat memoreerde het feit, dat de heer Van Helden reeds ruim 30 jaar voorzit ter is van „Groeneweg”. Hij vroeg zich af, of de vereniging dit feest ge vierd zou hebben als het niet zo’n bezielende leider had. haafd. Dat Moerkapelle uiteindielijk het Woerdense Vep voor moest la ten gaan is bepaald geen schande. Moerkapelle-zondag kan terug zien op een goede competitie. 16-25 16-23 16-21 16-19 16-15 15- 14 16- 14 16- 8 15- 3 20-31 20-29 20-28 20-24 20-22 19- 19 20- 18 20-15 19- 13 20- 10 20- 9 18-27 18-27 18-25 18-24 18-29 18-16 17- 16 18- 10 17- 7 18- o Het grootste gedeelte van de com petitie bezette Moerkapelle-zaterdag de laatste plaats. Maar door over winningen op Waddinxveen en RCV veranderde dit in de voorlaatste plaats. Hoger wist het ook niet te komen. Ook voor Moerkapelle-za terdag is de competitie dus niet rooskleurig verlopen. 1 kl. afd. Gouda Floreant Bodegr. Zevenh. Zwam.d. Sportief RCV WDS Rijnstr. Moerk. W’veen Ondanks de vele afkeuringen, die het voetbalseizoen 1968-1969 met zich mee bracht, is de competitie - al is het begin juni - toch tot een goed einde gekomen. Het leek ons juist een overzicht te geven van de prestaties van de standaardelftallen van Be Fair, Waddinxveen-zaterdag en -zondag, Groeneweg, RCV, WSE en Moerkapelle-zaterdag en -zondag. 1 kl. afd. Gouda NSV Gouderak Zwervers Nieuwk. Haastr. WSE Oudew. RVC Amm.st. Racing Club Verheul is dit jaar niet uit de verf gekomen. Halverwe ge de competitie ging het er zelfs nog naar uit zien, dat het ook bij degra datiekandidaten zou gaan behoren. Maar na enkele goede wedstrijden klom het op naar een middenmoot positie, waar het ook is geëindigd. 4e kl KNVB: Spirit Haaften Ameide GJS Be Fair LRC Hardinxv. Sliedr. Arkel Schoo nh. MVV ’58 4 kl. VEP Moer kap. Woerden Donk Bodegr. W’veen Moordr. Groenew. 20-33 20 27 20-24 20-23 20-19 20-17 20-16 20-16 BGC Flor. 20-16 Bergamb. 20-15 ESTO 20-14 Om half zes hadden de junioren „de dag van hun leven”. Jan van Beveren, keeper van Sparta en van het Nederlandse elftal, was naar Zevenhuizen gekomen. De junioren mochten penalty’s nemen en probe ren Neerlands grote keeper te pas seren. Burgemeester A. van ’t Ver laat nam de eerste penalty en scoorde zowaar met een mooie schui ver in de hoek. WADDINXVEEN De HSV Waddinxveen startte zaterdag 31 mei het seizoen 1969 met een compe titie wedstrijd alle maten en jeugd- competitie. Er werd gevist in het Gouwe kanaal te Gouda. Er werd door 44 hengelaars de volgende re sultaten geboiekt: gevangen werden 126 stuks maatvis en 133 stuks on dermaatse vis. De uitslag is als volgt 1. H.v.Zwienen 251 pnt; 2. P. Roden burg 155 pnt; 3. B. M. v. As 146 pnt; 4. B. Rodenburg jr. 131 pnt; 5. A. v. Helden 120 pnt; 6. A. J. Musters 111 pnt: 7. J. Nieuwerf 95 pnt; 9. J. Ver boom 87 pnt; 10. H. Hoogerdijk jgd 61 pnt;. Jeugd competitie: 1. B. Rodenburg jr 131 pnt; 2. H. Hoogerdijk 61 punt; 3. W. Hooger dijk 38 pnt. Meest gevangen maatvis H. van Zwienen 15 stuk. Grootste vis A. v. Helden 24 cm. Zaterdag 7 juni start de competi tie maatvis in de Breevaart te Reeu- wijk nabij de oude Tol. Aanvang 7 uur. Inschrijven bij J. Hoogendoom Voor vrijdag 6 juni ’69 19 uur. Ver trek van het station om 6.15 uur. Na afloop werd Van Beveren na tuurlijk bestormd door handteke ningen jagers. Op joviale wijze deel de Van Beveren foto’s uit en zette op de achterkant zijn handtekening. De jubileumwedstrijd Gouda-D.C. V. (Krimpen a.d. IJssel) begon om half zeven. Een goede en prettige strijd, waarin met 1-1 de punten werden gedeeld. In de rust bracht het fanfarekorps „De Kleine Trompetter” op de groe ne mat enkele marsen ten gehore. Na de jubileum wedstrijd werd het feest voortgezet in Hotel Vos. Onder de aanwezigen waren ook al le spelers van Gouda I. Het Venus- kwartet uit Krimpen a.d. IJssel ver leende muzikale medewerking. „Groeneweg” begon te spelen op een veld met de bijnaam de „Kip penren”, omdat het afmetingen had van slechts 89 bij 39 meter. De ac- comodatie was er zeer primitief. De spelers moesten zich eerst wassen in de sloot, later op „modernere” wijze, namelijk met water uit een regen put In de „kippenren” bleken de spelers van Groeneweg vooral in wedstrijden tegen Moerkapelle ech ter vurige haantjes te zijn. van harde werkers van bestuursle den en gewone leden. Mevrouw Van Helden, hoofd van de kantine, werd door de burge- Groeneweg voorsprong en ging nog feller in de aanval. Bergambacht werd geheel in de verdediging gedrongen. Een schot van G. v. Vliet ging net over. Maar de mooiste en bijna niet te missen kans kreeg A. Minee, toen hij keeper Berkhouwer passeerde en voor het lege doel faalde. Na de hervatting zette Bergam bacht een fel offensief in. De Groe neweg verdediging moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Groeneweg kwam goed weg toen keeper v.d. Weijde bij een scherpe voorzet mist tastte, maar de bal kon nog net op het laatste moment wor den weggewerkt. Na tien minuten volgde een snelle uitval over rechts. H. de Jong gaf de bal prachtig voor en D. v.d. Haak wist dit keurig af te rondden 0-2. De strijd bleef spannend en beide doelen kwamen nog herhaaldeijk in gevaar. Tot scoren kwam het echter niet meer. Groeneweg werd ver diend winnaar door een grote inzet van het gehele elftal. ZEVENHUIZEN Zaterdagmiddag heeft de voetbalvereniging „Groene weg” op feestelijke wijze het veertig-jarig bestaan herdacht. De festivi teiten begonnen om twee uur ’s middags en duurden tot laat in de avond. Allereerst was er in het clubgebouw op het sportveldencomplex een receptie. Voorzitter C. v. Helden riep een speciaal welkom toe aan burge meester en mevrouw Van ’t Verlaat; de heer A. Slingerland, voorzitter K.N.V.B. afdeling Gouda; de heer C. Been, hoofdbestuurslid van de K.N.V.B. en In zijn openingswoord haalde de heer Van Helden het een en ander op uit de geschiedenis van het voet bal in Zevenhuizen, vóór de op richting van „Groenewieg” was er al tweemaal een voetbalvereniging „T.O.G.” opgericht. Ook daarvan was de heer van Helden, reeds voor zitter. De oprichting van de vereni gingen „Moerkapelle” en „Groene weg” was voor het tweede T.O.G. de doodsteek. Aan de jubilerende vereniging bood de heer Been een vlag aan met de nationale kleuren, het embleem van de K.N.V.B. en de kleuren van Groeneweg. Hij deed dit samen met zijn vrouw' om daarmee ook symbo lisch dank te brengen aan de vrou wen van de „harde werkers”. Van de K.N.V.B., afdeling Gouda, heeft de vereniging nog een vlag te goed, zo zei de voorzitter, de heer Slingerland, want de voorraad was schoon op.... Ten aanzien van de eventuele degradatie aei de heer Slingerland, dat het moeilijk zal zijn om dan terug te komen, daar het spelpeil in de afdeling Gouda sterk gestegen is. Verder werd nog het woord gevoerd door de heren Schoolmeester (ONA), Zwarteveld (Moerkapelle), Groene- veld (Moordrecht), A. Boer (oud- burgemeester van Zevenhuizen), Mannekes (oud-keeper van het eer ste elftal) en M. Monster (voorzitter Zevenhuizens Gemengd Koor). De heer J. P. A. van Reeüwijk bood na mens „Vrienden van Groenieweg” een envelop met ruim 500 aan. Vele andere verenigingen boden nog him felicitaties aan. Zo waren er ondermeer afvaardigingen van de voetbalverenigingen Bergambacht, Gouderak, W.S.E., Woerden, Nieu- werkerk, Bodegraven, Soccer Boys, V. en AV. Waddinxveen, Alphen. Na afloop van de receptie werd het tweede veld van het sportcom plex officieel in gebruik genomen. Het jongste juniorenlid, Dik van Tol pas 10 jaar geworden, mocht een oranje lint doorknippen. De 85 ju nioren van de vereniging „Groene weg” namen daarna bezit van hiet veld en vormden een erehaag voor de elftallen van ONA (Gouda) en Alphen, die de eerste wedstrijd op dit nieuwe veld zouden spelen. De aftrap werd verricht door mevrouw A. van ’t Verlaat-de Vries. De der- de-klasser ONA versloeg de tweede klasser Alphen met maar liefst 4-1. Jammer was het, dat in deze vriend schappelijke wedstrijd de scheids rechter zich genoodzaakt zag van beide ploegen een speler wegens wangedrag het veld uit te sturen. WADDINXVEEN De Ponyclub van „De Gouweruiters” behaalde za terdag 31 mei op de streekwedstrijd te Berkenwoude de volgende prij zen: Dressuur Catg A Kl. B Ring 1: le pr: H. v.d. Mark 7; 3e pr. Hella v.d. Mark 6.08; 4e pr: Cors v.d. Broek 6. Catg. B Kl B Ring 11: 3e pr: Tonny Hoogendoom 6,75. Catg. B Kl L Ring 4: 2e pr.Aad v.d. Mark; Springen Hendicap Kl B en L. 3e pr: Louw v. Vliet 0 ft. 6.25; 4e pr: Henk v.d. Mark 0 ft. 6. Viertallen: 2e pr. 87 pnt; Achtallen 4 pr. 89 punt. Halverwege de competitie had Waddinxveen-zondag nog alle kans op het kampioenschap. Maar na de winterperiode ging het bergafwaarts. Zelfs de staartgroep kwam voor de Waddinxveners in zicht. Zo ver liet men het echter niet komen en het stelde zich na enkele goed gespeelde wedstrijden veilig. De eindpositie die het nu inneemt, is gezien de techniek van het team te laag. Opmerkelijk is, dat Waddinxveen in de uitwedstrij den tot betere prestaties wist te ko men dan in de wedstrijden voor eigen publiek. Het in andere jaren in die kop groep meetellende WSE behoorde dit jaar niet tot de topploegen. De oor zaak hiervan weten we niet. Wel we ten we, dat de vervulling van de mi litaire dienstplicht van enkele spe lers en domme pech in verschillen de wedstrijden WSE sterk deed af zakken. Toch zijn we van mening dat WSE hoger had kunnen eindi gen. De capaciteiten van de Wad dinxveners zijn meer waard dan de vierde plaats van onderen. meester flink in het zonnetje gezet. Het werk van de jeugdcommissie vond de heer Van ’t Verlaat belang rijk voor de vorming tot volwassen heid. Deze commissie belegt bin- dingsavonden, waar het dan niet al leen over voetballen gaat. De burgemeester pleitte er ook voor om diegenen in de „Groene- weg”-gelederen op te nemen, die het zaterdagvoetbal prefereren. Hij meen de, dat hiervoor een aanpassingsver mogen nodig is, maar stelde daar naast, dat zowel de vereniging als het gemeentebestuur er geen behoef te aan heeft aan voetbalverenigin gen in Zevenhuizen. Namens het hoofdbestuur van de K.N.V.B. sprak de heer C. Been, Hij dacht met dank terug aan de op richters, de pioniers. Het mooie sportveldencomplex was voor hem een bewijs van een modem beleid van het gemeentebestuur. Zoals vele volgende sprekers ook zouden doen, roerde de heer Been ook de degra- datiezorgen van Groeneweg aan. Hij meende, dat een eventueel stapje te rug goed kan zijn voor het nemen van een langere aanloop. Na een zwakke start herstelde Be Fair zich goed, maar het was in middels te ver achter geraakt om kans op de titel te maken. Maar om in deze zware afdeling op de vijfde plaats te eindigen, mag toch wel als ruim voldoende worden beschouwd. Technisch was Be Fair één der sterksten van de afdeling. Nu Be Fair 2 kampioen is geworden kun nen de wit-zwarten de nieuwe com petitie gaan. De hele competitie draaide Moer kapelle-zondag in de kopgroep mee. Het wist tot goede prestaties te ko men. Gedurende het gehele seizoen zat het Vep - dat kampioen is ge worden - op de hielen. De nodige spanning werd hiermee gehand- Gesteund door een grote schare supporters is het Groeneweg in Bergambacht gelukt een 2-0 over winning te bevechten. Het kon zich hiermede handhaven in de vierde klasse van de KNVB. Groeneweg was voor de rust, door beter samenspel sterker. Vooral A. Kranenburg en H. de Jong speelden op het middenveld een prima partij, en voedden de voorhoede naar har telust. De stevige Bergambacht-de- fensie wist voorlopig nog erger te voorkomen. Een kopbal en een hard schot van H. de Jong gingen net naast. Bergambacht probeerde met snel le uitvallen succes te oogsten. Voor al de gevaarlijke linkervleugel Zijl Langhout - moest door de Groiene- weg-achterhoede extra in de gaten worden gehouden, wat echter goed lukte. Zodoende kreeg keeper v.d. Weijde weinig gevaarlijk werk te doen. In de 23e minuut nam Groenewieg een voorsprong. Een goede diepte- pass van A. Kranenburg, werd door D. v.d. Haak keurig afgerond 0-1. Temauwiemood kon Groeneweg zich handhaven. De laatste wedstrijd van de competitie zat het nog in gro te moeilijkheden. Het is aan de in zet te danken, dat het voor degrada tie bespaard is gebleven en dit is een groot pluspunt. Toch is het spel van Groeneweg niet slecht, maar het is nu eenmaal moeilijk voetbal len in een streekafdeling waar men gelijkwaardige krachten als tegen stander krijgt. Van veel belang is dat Groeneweg 2 kampioen is ge worden, want de afstand tussen het eerste en het tweede elftal was te groot. Vooral bij ziekte of blessures van de spelers van het eerste elftal, wanneer spelers van het tweede bij moeten springen. Waddinxveen-zaterdag is het weer een triest seizoen geworden Evenals de twee voorgaande jaren is het op de laatste plaats terecht ge komen. Het was duidelijk te zien, dat de speeltijd van tweemaal drie kwartier te lang was voor de condi tie van de spelers. Meestal viel pas na de rust de beslissing in hun na deel uit. De burgemeester kwam tot de conclusie, dat de vereniging wel was gevaren bij het voorzitterschap van de heer Van Helden. Ook had hij veel bewondering voor de vaste kern

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 7