Eindstanden van EERSTE UITVOERING VAN bedrijfsvoetbal MUZIEKSCHOOL SUCCES Van Eeuwen nog mogelijkheden abonnementen I Kind moet met speelgoed iets kunnen doen Westnederland vergroot de Rokus van Blokland ontwerpt aanleidingen tot spelen Mli l Postduivennieuws DIRECTEUR TEVREDEN C. Egas opent speelkamer in Nieuwspoort SPEELGOED WEEK VOLLE IMMANUËLKERK DOCENTEN Finale VRIENDEN zeer lage prijzen Gymnastiek successen Pagina 3 binnen- en buitenlands gedistilleerd Waddinxveen Overladen Zevenhuizen BURGERLIJKE STAND t DOKTERSDIENSTEN Speelgoedweek Samenspel Afwachten igOf g WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 19 juni 1969 Tot 1 JULI kunt u profiteren van onze Poule A: Daarna accijnsverhoging Siyterij/Wü’nhandel Poule B: Poule C: Maria Overleden: de Wit, Hendrik, 57 jaar. Gehuwd: D. A. de Wit en P. Appel. Zuidkade 3, telefoon 2105 Brederolaan 4, telefoon 4143 Later concerteerden de docenten van de Muziekschool. Als eerste trad op Annet Ypma-Vermolen die de blokfluit als concertinstrument liet horen in werken van Teleman en Vivaldi. Zij werd aan de vleugel be geleid door Guy de Werd. Hoewel zij door hooikoorts werd geplaagd was haar succes groot en het publiek zeer enthousiast. De Muziekschool aan de Kerkweg 165 is hiervoor open iedere woens dag van 16-17 uur en zaterdag van 11-12 uur. De telefoon is no. 4422. De eindstanden van het Sport - week-Bedrijfsvoetbaltoemooi luiden als volgt: 1. Noordkade combinatie 6-9; 2. Ag rariërs 6-9; 3. Uniekaas 6-8; 4. Bak- kers/Broer 6-6; 5. Melk- en Groen- tehandel 6-4; 6. De Waardt 6-4; 7. Slagers/v.d. Loo 6-2. Noordkade-combinatie wint door strafschoppen. 1. Mulleman 6-9; 2. Tokion 6-7; 3. Reym 6-7; 4. Broer/v.d. Starre 6-6; 5. Berghuis/Verhoef 6-5; 6. Re- horst 6-5; 7. Albert Heijn 6-1. Tokion bezet de tweede plaats door strafschoppen. 1. Boeren/Banken/Tuinders 6-11; 2. Alblas/Baan 6-9; 3. N.K.F. 6-6; 4. Kempkes 6-5; 5. Veldwijk-Boon- stoppel 6-5; 6. Baas 6-3; 7. Molen- bouw 6-1. Het programma voor de finale op Zaterdag 21 juni ziet er als volgt uit: 18 uur: Noordkade-comb.-Boeren/ Banken/Tuinders; 19 uur: Mulle- man-Noordkade-comb.; 20 uur: Boe- ren/Banken/Tuinders-Mulleman. dochter de Wilde sloten deze rij met de sonatine no. 1 voor quatre mains van Hengeveld. De pauze werd inge luid met een aantal liedjes en het publiek liet zich daarbij niet onbe tuigd maar zong, ondanks de bijna tropische hitte, vrolijk mee. Door middel van de ontvangen do naties wil de vereniging de muziek school in staat stellen het instru mentarium en daarmee haar aktivi- teiten uit te breiden. Het secretariaat hiervan is gevestigd op de Beetho venlaan 25, tel. 3368. Overleden: Dirk van Kralingen, wv. Catharina Groen, 81 jaar; Paulus Koppenaal, wv. Clasina Gerardina v d. Beek, 57 jaar. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. voor WADDINXVEEN J. W. H. Helle man, arts, Kerkweg 222, telef. 2979. Met ingang van dinsdag 1 juli 1969 zal aan de mogelijkheid tot het ge bruik van de maand- en scholier- abonnementen op de autobuslijnen van ’’Westnederland” een belang rijke uitbreiding worden gegeven. Hij ontwerpt de modellen voor een grote fabriek van houten speelgoed in ons land en hij heeft het eervolle recht om ’’spiel gut” op zjjn pro- dukten te vermelden. Deze onder scheiding kreeg hij van het Duitse werkcomité ’’Gutes Spielzeug” dat bestaat uit pedagogen, psychologen, artsen, vormgevers en ouders, en het houdt in, dat dit speelgoed de ont wikkeling van het kind gunstig kan beinvloeden en daarom van opvoed kundige waarde is. De 42-jarige ontwerper vindt de Speelgoedweek, die op 21 juni be gint een goede instelling omdat deze in een ander deel van het jaar nog eens de aandacht vraagt voor het kind en zijn spel. ”Ik juich alles toe wat op een verantwoorde manier het speelgoed onder de aandacht van de mensen brengt”, zegt hij. ”Er heersen Aangezien deze nieuwe abonne menten door de chauffeurs niet meer geknipt of gestempeld behoeven te worden doch bij het instappen al leen maar moeten worden getoond zal deze vereenvoudigde afhande ling ongetwijfeld in belangrijke ma te gaan bijdragen tot een vlot bus vervoer. Ruim een maand geleden is de Vere niging Vrienden van de Muziekschool opgericht. De vereniging heeft onder voorzitterschap van mevrouw Y. Slager-Aalfs zich ten doel gesteld het contact tussen de Waddinxveen- se bevolking en de Muziekschool te bevorderen. Geboren: Christina Jantina, d.v. C. J. Brummer en P. van Dijk; Robert Hendrik, z.v. H. v. Dijk en A. Corne lissen; Anniemieke, d.v. A. J. van Vugt en H. F. Top; Jacob, z.v. M. Slingerland en C. Merelis; Willem Frederik, z.v. W. F. M. Muller en A. T. H. Kleimeer; Hendrik, z.v. J. W. G Plantagië en D. Knevel; Eddy Pieter, z.v. D. van der Pol en M. E. van Weerdhuizen. Ondertrouwd: J. den Heijer en L. Broer; T. J. M. Boere en M. P. van Eik; J. Mastenbroek en G. Weer- heim; F. C. A. van Zuilen en J. A. A. W. van ’t Slot. Het materiaal is overwegend hout en het is altjjd iets, waar de kinde ren zelf iets meer mee kunnen doen: konstruktiedozen, blokken, die uit simpele, maar ingenieus uitgedach te wijze op en naast elkaar gelegd kunnen worden, treintjes, met passa giers in de vorm van kleurige korte paaltjes, een autootje met caravan. De laatste heeft gaten zowel hori zontaal als vertikaal, de passagiers kunnen zitten en slapen. ”Het speelgoed moeit nooit hele maal af zijn”, is de mening van het echtpaar Blokland, ”het kind moet GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: rode heren sweater, een sleutelbos met 4 sleutels, bruin leren herenportemonnee met inhoud,rood nylon jack, beige damessandaal,bei- ge-witte herdershond, rood-witte step, lipssleutel, zonnejurkje, geruit, tas met inhoud, bruin leren étui met sleutels. ZEVENHUIZEN - De postduiven- houdersvereniging „De Stormvlie- gers” heeft het afgelopen weekeinde deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Orleans. In concours waren 106 duiven, die een afstand van 501 km moesten af leggen. Nadat de duiven om 5.40 uur gelost waren, was de eerste duif om 13.45.41 uur weer teruggekeerd. Deze duif behaalde een gemiddelde snelheid van 1032,30 meter per mi nuut. De laatste prijshebbende duif arriveerde om 15.05.56 uur, wat op gemiddeld 885,60 meter per minuut neerkomt. De prijzen werden als volgt verdeeld J v.d. Haak, 1, 3, 6, 20; Joh. Heijkoop 2, 16; Joh. Jansen, 4; L. vd. Haak 5, 7, 10; M. Strijd- horst 8; M. Meemsbergen 9, 12; J. Stolberg 11, 19; H. Brands 13, 14; W. Verschoor 15, 17; D. Kranenburg 18. Directeur Wim Bulten toonde zich in zjjn welkomstwoord weer enthou siast over de grote opkomst. Hij stel de het wijdverbreide misverstand aan de kaak als zou de blokfluit een leuk speelgoed, maar een onbelang rijk muziekinstrument zijn. Maar gedurende de avond werd het tegen overgestelde vaak bewezen, zoals in de sonatine voor twee altfluiten van de hedendaagse componist Jan van Dijk, gespeeld door Inge Kok (11) en Annemarie Obbeek (12) en zeker ook in de sonatine voor blokfluit (Ans in I 't Hol) en piano van Ceasar Bresgen. Dat vooral de blokfluit zich leent 1 tot ensemblespel bewezen leerlingen I uit de samenspelklas met een aantal I canons, dansen en duetten voor so praan- en altblokfluiten. Ook in I combinatie met guitaar, op welk in- I strument de oudere leerling J. Slap- I pendeel de samenspelklas begeleid- I de, bleek een oud menuet uit 1729 het I publiek zeer te boeien. De avond werd met veel vaart in- I gezet met kinderzang, ongeveer ze- I ventig kinderen zongen Pippeloentje van Annie M. G. Schmidt. De zeven- I jarige Jan Dekkers speelde samen met zijn lerares een frans liedje voor sopraan en sopranino, later speelde 1 Jan samen met zijn broer Mark I Dekkers, de laatste op het orgel. I Verschillende duetten volgden en met een vlot gespeelde bourree sloot I Henny Doppert (16) de rij van orgel- I leerlingen. De broers Munneke (17) lieten de I solistische mogelijkheden van de I guitaar horen. Op de grote concert- I vleugel speelden nog een aantal leer- lingen stukjes van o.m. Burgmuller, I Tansman en Latour. Moeder en Marijke Trudy de Geus volgde haar op de piano met werken van Chopin en F. Poulenc. Peter Ahrends speelde de guitaarsuite in d-moll van R. de Visee en een mo derne etude van Carcassi. Bariton Wim Bulten zong de die rencyclus Le Bestiaire van Francis Poulene. Vooral in het laatste lied van deze cyclus wist hij, ook dank zij een gevoelige begeleiding een jui ste sfeer te scheppen. Tenslotte zong hij liederen van Ravel en Debussy. Tot slot van het concert trad Guy de Werd als solist op. Hij speelde de partita in d-moll van Bach en hij besloot met een subtiele vertolking van het ragfijne ’’Reflets dans l’eau” Het publiek toonde zich zeer dank baar en huldigde de gezamenlijke musici met een blijde ovatie. De vakbekwame docenten van de muziekschool richten zich met hun onderwijs vooral op het plezier in het muziekmaken, en zij menen dat dit niet alleen bereikt kan worden door uitsluitend bezig te zijn met het eigen instrument. Daarom worden er naast de lessen op het eigen instrument veel ande re lessen gegeven, zoals bewegings leer, en fingerpainting, die de leer lingen helpen een beter muziekbe grip te krijgen, die de muziek in haar totaliteit duidelijker maakt. De danseres Hannah de Leeuwe, die dikwijls voor televisie optreedt, heeft met haar collega Marius van ’t Slot al verschillende lessen in be weging en ritmiek gegeven. er nog iets mee kunnen doen. Geen bus, bijvoorbeeld, waar alle inzitten den plus de chauffeur al zijn opge tekend. Het kind kan in gedachten nooit zelf eens achter ’t stuurplaats nemen, en de passagiers kunnen niet eens in- en uitstappen!” De kinderen van Blokland, drie zoons van 13, 10 en 2 jaar, zijn goede hulpen bij het ontwerpen. Ze testen de modellen, en ze brengen hun ou ders op nieuwe ideeën, ”Het is niet een vak dat je helemaal op een school en uit boeken kan leren” zegt Rokus van Blokland. ”Het is een samenspel tussen de fabrikant, de ontwerper en het kind, ooral het laatste moet een belangrijke stem hebben. Als speelgoedontwer- per moet je een kind in zijn ontwik keling kunnen begrijpen. Net zoals iedere ouder zijn kind goed moet kennen, om te weten wat het nodig heeft”. ZEVENHUIZEN Op de jaarlijkse kringwedstrijden die in Lekkerkerk gehouden werden, heeft de gymnas- tiekvereniging OSS een viertal prij zen behaald. De meisjes van 7 en 8 jaar behaalde op de hindemisbaan de eerste prijs en de jongens op dit onderdeel de derde prijs. Met de driekamp behaalden de jongens tot en met 12 jaar de eerste prijs, ter wijl de meisjes hier een derde prijs wegsleepten. Ter inleiding van de Natio nale Speelgoedweek, die van 21 tot en met 28 juni wordt ge houden zal de heer C. Egas, lid van de Tweede Kamer op vrijdag 20 juni as. in het Pers centrum Nieuwspoort te Den Haag een ’’speelkamer” in ge bruik stellen. Tijdens de Speelgoedweek zullen de ge regelde bezoekers van Nieuwspoort zich in deze ’’speelkamer” even los kun nen maken van de beslomme ringen van dat ogenblik. „Het woord ’Speelgoed’ heeft nog zo de klank van iets verjaardag achtigs, iets SinterklazigsJe hebt vaak de neiging om er bij te den ken: leuk, maar on-nut. Heel veel mensen beseffen totaal niet, hoe drin gend noodzakelijk een goed stuk speelgoed kan zijn voor de ontwikke ling van hun kind”. Deze woorden komen van de ontwerper Rokus van Blokland, die zich, als een van de weinigen onder zijn vakgenoten, voor een groot deel met speelgoed bezig houdt. Een groot aantal ouders, belangstellenden en andere muziekliefheb bers vulde zaterdagavond jl. de Immanuëlkerk om de eerste uitvoering van de plaatselijke Muziekschool bij te wonen. Voor de pauze was het de beurt aan de leerlingen en het was verras send te horen wat een vorderingen er reeds gemaakt zijn terwijl de school pas een jaar oud is. Verloren: groen-witte damesfiets, wit kinderhorloge, rood-witte kin- derstep, gestreept badlaken, rode portemonnee, zwarte portemonnee met inhoud, twee sleutels, blauw witte step, wit-zwarte fietstas met gereedschap, bruin étui met sleutels zilveren armband met inscriptie sleutelhanger met 2 bromfietssleu tels, rood jongensfietsje, blauw ge ruite kinderfietstas, een kinderzitje, bruin leren herenportemonnee met inhoud, oranje-geel kinderstepje,wit blauw gehaakt baby jasje, een rood groen geruit kinderportemonnee met inhoud, een visvergunning, goud ze- gelringetje, gouden armband met inscriptie, licht blauw kinderbadpak blauw meisjesbadpak, zwart lak kinderschoentje, sleutelbos met 8 sleutels, rodenstock zonnebril, heren bril in zwart étui, een wit darnes- vest, een goud kinderarmbandje met inscriptie, gouden damesring, geel commissi eboekj e nog veel misverstanden op dit ge bied. Er wordt zo vaak verkeerd ge kocht. Met Sinterklaas wordt het kind vaak overladen met een hoe veelheid die hij niet aankan en de rest van het jaar heeft hij, behalve op zijn verjaardag, niets meer te verwachten. Terwijl dan zijn ont wikkeling en daarmee zijn spelbe- hoeften gewoon dóórgaan. Eigenlijk is het woord speelgoed onjuist. Het zou moeten heten: ’’aan leiding tot spelen”, of ’’ontwikke lingsmogelijkheid”. Rokus van Blokland betreurt het dat een kind zo dikwijls in het nadeel is. Tot nu toe mocht op deze abonne menten per dag slechts één rit heen en terug worden gemaakt. Van ge noemde datum af mogen ze echter van maandag t/m zaterdag onbe perkt gebruikt worden op het tra ject waarover ze geldig zijn. Het abonnement zal echter wel strikt persoonlijk zijn. In verband daarmede dient de abonnements houder zich in het bezit te stellen van een identiteitskaart voorzien van een pasfoto. Aanvraagformulieren voor deze identiteitskaarten zijn bij de chauf feurs of op de kantoren van de maatschappij gratis verkrijgbaar.In gevulde formulieren, onder bijvoe ging van een pasfoto, moeten naar het hoofdkantoor (postbus 3, Bos koop) worden gezonden. De afgifte van de abonnements- coupons is ongewijzigd gebleven en vindt plaats bij de chauffeurs op de laatste drie werkdagen van de voor afgaande kalendermaand. Het abonnement zal bestaan uit de identiteitskaart en de bij de chauf feur gekochte abonnementscoupon. De reiziger dient, alvorens hij de abonnementscoupon in het daarvoor bestemde vakje schuift, het nummer van de identiteitskaart op de abon nementscoupon te vermelden. De ge noemde combinatie maakt het abon nement geldig voor het maken van een onbeperkt aantal reizen van maandag tot en met zaterdag in de maand en op het traject waarvoor het abonnement geldt. Dit Waddinxveense instituut voor Muziekonderwijs, dat onder de zeer enthousiaste leiding van directeur Bulten dit afgelopen jaar een voor spoedige groei heeft doorgemaakt, heeft aan de reeds bestaand lesmo gelijkheden piano-viool-solozang- guitaar-blokfluit-altblokfluit-dwars fluit, klarinet-orgel (harmonium)- algemene muzikale vorming, het vak accordeon toegevoegd. Ook zal er w;eer gestart worden met een groep je kinderen tot zes jaar. Tot 1 juli worden nog leerlingen ingeschreven voor alle vakken. Daarna begint de inschrijving weer vanaf 12 augustus tot 1 september. I Voorts worden met ingang van dinsdag 1 juli 1969 de 5- en 6-daag- se weekkaarten, de 5-retourkaarten alsmede de 6-rittenkaarten vervan- gen door één soort namelijk een 4- retourkaart. Deze kaart die onper- I soonlijk is, is geldig voor het maken I van één rit heen en één rit terug op I 4 verschillende dagen, gedurende één maand na de datum van afgifte. I Deze kaart is dus ook op zon- en I feestdagen geldig. ’’Wanneer een volwassene een strijkbout, of een schroevendraaier nodig heeft, dan wordt dat gekocht. Maar een kind moet altijd maar af wachten wat de fabrikant, de win kelier en zijn ouders voor hem be disselen. En heel vaak komt er dan iets, waar het nog lang niet aan toe is, of wat de ouders zélf zo leuk vin den. Als een kind bijvoorbeeld om een trommeltje zeurt, dan zal het geluid en het rythme van het rommelen hem fascineren. Hij wil het zélf doen en verwerken. Maar als hij dan een half jaar moet wachten tot zijn ver jaardag, dan is de impuls de kop in gedrukt en verdwenen. Het gloed nieuwe trommeltje wordt niet meer bekeken en de ouders vinden hem ondankbaar, het kind heeft weer een ervaring gemist”. In zijn atelier annex woonhuis tussen veel groen in een rustige buurt in Gouda peinst Rokus van Blokland al vele jaren samen met zijn vrouw Corrie over verantwoord speelgoed en de resultaten hiervan bedekken de vloer en vullen de wan den. Zevenhuizen: W. Vroegindewey, Moerhageplantsoen 1, telefoon 01793- 687; wijkzuster C. J. Meijers, Dorps straat 51, Zevenhuizen, telefoon 01802-280. Geboren: Jacob, z.v. D. Schmidt en A. Baas; Willem, z.v. A. van der Knaap en A. J. Kaptein. Ondertrouwd: Nico Christinus Evers en Aaltje Zijderhand. Gehuwd: Gerrit Koele en Monster.

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3