verkoop pompstation op ongewisse ook voor uw vakantiegeld Geslaagd voor het ULO (Mavo)-diploma? administratief medewerker Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Bouwgrond voor ca 1,4 miljoen gulden De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Centraal Garage Initiatief-voorstel uit raad autohandel over verkoop pompstation onverteerbaar voor B en W Kempkes Meubelfabrieken fuseren met Vreeken ■Tj RAIFFEISENBANK Fm WADDINXVEEN Anne Ripping met vriend wereldreis I I O"’ College vraagt dringend om verwerping Optimistisch en laconiek Gouda FLUWELENSINGEL 59a - TEL. 01820-17122 SIMCA1000 Door Azië Zoeken naar boot Beroepen SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Gaat u dit jaar naar het buitenland? De Raiffeisen bank verzorgt gaarne uw reisdeviezen en reischeques. Snel en correct! Maar de Raiffeisenbank doet meer: bij een buitenlandse vakantiereis hoort ook een bagage- en een reisongevallenverzekering. Ook daarmee zijn wij u graag van dienst. Gemakkelijk: in één bezoek alles geregeld-reisdeviezen èn reisver zekeringen. Ek L Mgji I 24e JAARGANG - Nr. 1242 DONDERDAG 26 JUNI 1969 o D Spoedige indiensttreding gewenst. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties aan: MOERKAPELLE De kerkeraad van de Herv. Gemeente te Moierka- pelle heeft een beroep uitgebracht op ds. H. Stroeve te Lopikkerkapel. Wij hebben plaats voor een jongeman, die opgeleid wil worden tot de medewerkers van beide maat schappijen verdere mogelijkheden. De ondernemingsraad van Kemp- kes Meubelfabrieken N.V en de Vak bonden zijn ingelicht. De laatstgedane koers van de aan delen was 65 procent. Tot nu toe is het allemaal nog niet zo heel onbereikbaar ver. Maar dan komt het: Iran, Pakistan, India, Birma, Cambodja, Thailand, steeds verder Azië in. Nieuwe Markt 19-27 Gouda - Tel. 01820 - 5000 e Jongs WADDINXVEEN Met een oud Renaultje uit 1962 zijn ze maandag middag op wereldreis gegaan: Anne Ripping, 22 jaar, van het Noordeinde 132 in Waddinxveen, en zijn vriend Ton Oskam, 23 jaar, van de Wezelrade 3 in Den Haag. Een wereldreis zomaar: voor het avontuur, om eens wat andere landen, wat andere mensen te zien. Een plan, dat al zo’n kleine twee jaar geleden werd geboren, toen de globetrotters elkaar in militaire dienst leerden kennen. Een plan, waarvoor Anne de melkcentrale in Gouda, waar hij werkte, voor een tijdje de melkcentrale laat en waarvoor Ton de bus van de NZHVM, waarop hij chauffeur was, voorlopig aan de kant zet. Met de zekerheid, dat ze bij hun terugkomst zo weer bij dezelfde baas in dienst kunnen komen. Van Thailand uit hoopt het onder nemende tweetal per boot de over steek naar Japan te kunnen maken. Dat is nog tot daar aan toe. Dan volgt op het reisschema Is raël. Het is de vraag of dat niet moeilijk zal worden na de tocht door de vijandige Arabische landen, maar Anne en Ton hebben goede hoop. Heel wat meer water valt te over bruggen om van het Land van de Reizende Zon naar Zuid-Amerika te komen. Ook daar kijken ze tegen aan met hetzelfde onuitroeibare op timisme: "We hebben allebei vroe ger gevaren”. De reis door Zuid-Amerika wordt er een met onbekende bestemming om tenslotte te eindigen in een laat ste lift per boot terug naar Europa, naar Nederland, Waddinxveen en Den Haag. ’’Over ongeveer een jaar zijn we terug,” zegt Anne Ripping. En hij be looft het thuisfront via de krant zo veel mogeljjk van het avontuur op de hoogte te zullen houden. ja Dit bedrag is onderverdeeld in 70.000,- grondkosten, 6.000,- voor vergoeding van bestrating van de in- en uitvoegstroken en een dotatie van 132.000,- ten bate van het nieuwe zwembad. Het voorstel is on dertekend door de raadsleden Hui zen (Herv. Gr.), Van Gent (PvdA), Mol (VVD), Noorlander (CHU), en Van Schaik (KVP). Een dezer heren zal vanavond in gelegenheid gesteld worden het voor stel toe te lichten. Bij de aanbieding van het voorstel zegt het college van B. en W. dat het ach uiteraard niet hiermee kan ver enigen, omdat het van mening is dat zijn eerder gedane voorstel tot verkoop aan Aral N.V. in de huidige Situatie het enige juiste is. middag 12 uur. Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. Indien de gemeenteraad echter van oordeel is dat de grond aan de heer Rupke kan/moet wor den verkocht en accepteert dat de grond doorverkocht kan worden aan de B.P., meent ons college dat de raad onvoldoende reke ning houdt met het standpunt van het college van burgemees ter en wethouders, dat met de B.P. niet kan en zal worden on derhandeld. Ieder lid van het college heeft dit uw raad persoonlijk medege deeld, waarbij de voorzitter van uw raad zelfs een persoonlijk be roep op u heeft gedaan. Ook dit is voor ons college een principiële zaak. Het had de B.P. na eindeloze onderhandelingen ”een laatste bod” gevraagd en gezegd, dat er dan al d an niet een voorstel aan uw raad zou worden voorgelegd. Na een laat ste bod wordt niet meer onder handeld en is de zaak afgedaan. Door op de wijze ais thans bin nen te komen bij de gemeente raad is op zijn minst gezegd on behoorlijk en dus verwerpelijk. De gemeenteraad moet ernstige kritiek hebben op het beleid van het college in het algemeen of in deze zaak in het bijzonder als de raad het voorstel van de vijf leden aanvaardt. Ons college verzoekt uw raad dringend het voorstel van de vijf leden te verwerpen.” Ze hebben tweeduizend gulden aan reischeques op zak. Niet veel voor een wereldreis, die wel een jaar kan gaan duren. Maar het zijn knapen, die niet te beroerd zijn om hun handen uit de mouwen te ste ken en waar nodig hun kostje echt wel zullen kunnen verdienen. Daar in zijn ze optimistisch. Dat zjjn ze ook wat hun oude au- In verband hiermede zal N.V. Vreeken een bod in kontanten uit brengen van 100 procent op alle uit staande aandelen, voorzien van di videndbewijs 32 en volgende van Kempkes Meubelfabrieken N.V. Verschillende grote aandeelhou ders hebben zich reeds bereid ver klaard het bod te accepteren. Voor zover houders van proriteitsaandelen konden worden bereikt, zijn zij ak koord gegaan, waardoor reeds thans vaststaat, dat de meerderheid van houders van nominaal 25.000,- prio- riteitsaandelen op het bod zullen in gaan. N.V. Vreeken zal het bod gestand doen indien een naar haar oordeel voldoende aantal aandelen wordt aangeboden. Binnenkort zal een bericht aan deelhouders van Kempkes Meubel fabrieken N.V. worden gepubliceerd met een nadere toelichting op dit aanbod. De bedrijven van Kempkes Meu belfabrieken N.V. zullen de werk zaamheden onder eigen naam voort zetten. Het ligt in de bedoeling t.z.t. over te gaan tot verdere uitbreiding. Direktie en commissarissen van Kempkes Meubelfabrieken N.V. zijn Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm.-prijs 18 ct (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Weekblad voor Waddinxveen Abonnement: 2.37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6.75 binnen het verspreidings gebied en f 11.75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 30a, Waddinx veen, postbus 66, telefoon (01828) 4652 (van maan dag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag- tootje betreft. ”Als-ie het begeeft gaan we verder liften,” zegt Anne Ripping laconiek, ”We hebben de rugzak by ons.” De reis gaat eerst naar Zwister- land. Daar hebben ze bij voorbaat een aanlegplaats bij een ander slapie uit dienst,, dat daar woont. En ook in Italië, waar de ouders van die vriend weer zitten. Maar dan beginnen de sprongen in het ongewisse. Joegoslavië, Bulga rije (als ze daar een visum krijgen, anders Griekenland), Turkije, Syrië, Jordanië, Libanon. wordt aangedrongen het nu ter tafel komende initiatiefvoorstel niet te aanvaarden. De tekst van deze brief luidt: Naar aanleiding van het voorstel van vyf leden van uw gemeen teraad (punt 12 van de agenda voor de vergadering van don derdag 26 juni) delen wy u het volgende mede. Het blijft voor ons onverteer baar, dat de overheid grond ver koopt aan een persoon, die na de koop met de grond kan doen wat hij wil als er maar een benzine- verkooppunt komt. Hij kan deze grond doorverko pen voor iedere prys. Dit is spe culatie en mag door de overheid niet in de hand worden gewerkt. Ook al is officieus bekend dat de heer Rupke binnen enige tyd de grond zal doorverkopen aan de B.P. doet aan de kans cp specu latie niets af. Het is ons bekend dat de heer Rupke de kans op persoonlyk voordeel wil aangrypen. Het is voor ons een principiële zaak, waartegen wij ons moeten blijven verzetten. WADDINXVEEN Direktie van N.V. Vreeken, houdstermaatschappij van N.V. Eminent fabriek van elektronische orgels, te Bodegraven en direktie en commissarissen van Kempkes Meubelfabrieken N.V. te Wad dinxveen, zijn tot overeenstemming gekomen ten aanzien van een volle dige samenwerking tussen beide bedrijven. van oordeel dat met deze fusie de kontinuiteit van het bedrijf, gezien die huidige strukturele moeilijkhe den gediend, en de werkgelegenheid het best gewaarborgd is. Tengevolge van deze samenwer king zal geen personeel afyloeien. Intgendeel, het samengaan' biedt WADDINXVEEN De strijdvraag om de verkoop van het terrein bij het zwembad aan de Sniepweg voor het stichten van een benzinestation is in een nieuwe fase gekomen. Nadat in de raadsvergadering van 29 mei een voorstel van B.. en W. om de grond aan Aral NV te verkopen met negen tegen vijf stemmen door de raad was verworpen komt een vijftal raadsleden nu met een initiatief-voorstel, dat in de vergadering van heden avond zal worden behandeld. Hierin stellen de initiatiefnemers voor de grond te verkopen aan de heer P. Rupke, voor f 20S.000,-. WADDINXVEEN B. en W. ko men in de raadsvergadering van hedenavond met een voorstel om aan de Nationale Nederlanden N.V. te Delft bouwterreinen in het be stemmingsplan Groenswaard II te verkopen ter grootte van ongeveer 19.950 ca. De koopsom bedraagt f. 1.386.500,--, waarover een rente is verschuldigd, berekend naar 7% per jaar vanaf 1 juli 1969. Het Bouwfonds Nationale Neder landen N.V. is voornemens op de terreinen 116 eengezinswoningen en 35 garages te bouwen ten behoeve van de verhuur. I Maandag heeft het gemeentebe- tuur aan alle raadsleden een brief pen uitgaan, waarin met klem - «asg fifll

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 1