A njerdag EEN TYPISTE Nieuw bestuur van Jeugdcontactraad Prins Bernbard jarig WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Raadsvergadering Waddinxveen Dodelijk ongeluk met heistelling Aanschaffing voor openbare werken FRA-VA-KO’S warenhuizen gouda melk I Jan Ligthartschool" „Maak museum van PI l 3 DE BRON B-ii A. C. Kraneveld met pensioen igB v j|| gBp Pagina 6 Geslaagd Zevenhuizen Waddinxveen Moerkapelle Zevenhuizen Geslaagd BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN Moerkapelle BIOSCOPEN GOUDA Waddinxveen 48 die dat wil en kan. en j Prins Bernhard viert zondag 29 juni zijn 58ste verjaardag. Ver.Vrjjz.Herv.: geen dienst. Een Geslaagd Verjaardags-, Verlovings- of Huwelijksfeest als U de Geschenken koopt bij 4. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend crediet ten behoeve van de reconstructie van de Noordeind- seweg; 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken; 6. Voorstel tot het nemenvan ver keersmaatregelen 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Koningin Julianaschool; 10. Voorstel tot verkoop van grond aan de Souburghlaan; 11. Voorstel tot verkoop van grond aan het Bouwfonds Nationale Ne derlanden N. V. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: kand. B. Oosterom; 18.30 uur: eerw. heer J. A Kruithof, Monster. Herv. wjjkgebouw: 9.30 uur: ds. J. R Cuperus; 18.30 uur: ds. J. v.d. Heu vel. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 en 18.00 uur: eerw heer J. Mijn- ders; donderdag 3 juli 7.30 uur: ds. J. van Vliet. Haarlem; Gouda. Remonstr. Kerk: 10 uur: ds. G. A. Hooijkaas. Waddinxveen: E. M. L. Hemminga Dorpstraat 66, tel. 2078. Oud Ger. Gem.: Zuidkade 158: 10 en 18.30 uur: leesdienst. Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: eerw. heer A. de Vries van Haarlem. Geref. Kerk: 8.30 uur: ds. T. Penning van Zoetermeer; 19.00 uur: ds. G. v. Duinen van ’s-Gravenhage. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. C. Bregman, Gouda; 18.30 uur: ds. K. Schipper, Dordrecht. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin, in de provincie Zuid-Hol land, Voorzitter van het Anjer fonds Zuid-Holland. Vindt u het prettig met de gehele wereld te kunnen corresponderen? Wij zoeken: Ons adres: Nieuwe Gouwe O.Z.-6. Tel. 01820 - 17888, ’s avonds 01820 - 17686. Geboren: Hendrikus Johannes, z.v.1 M. P. Luytjes en E. P. v. d. Woen- sel. Gehuwd: Hendrik de Ruiter en Jan netje Oskam. Overleden: Hermanns Spekman, e.vl Petronella Maria Schiereck, 58 jaar WADDINXVEEN Henk Harden dood behaalde te Rotterdam het vak-’ diploma kok bij de vakschool voor bakkerij- en hotelpersoneel. o-; Eikenlaan 54 - leplaan 122 Waddinxveen Telefoon 2401 o.m. van WADDINXVEEN De Wad- dinxveense Jeugdcontactraad heeft vorige week een nieuw bestuur, ge kozen, Jaap van der Loo, die de af gelopen 2 jaar deze functie bekleed heeft, is wegens studieredenen afge treden. Als nieuwe voorzitter is Frits Leenen gekozen. Tot secretaris werd Aad de Jong gekozen. De penning- meesteresse, -Ineke Kroes, is herko zen. 12. Voorstel (op verzoek van een vijf tal leden van de raad) tot verkoop van grond aan de heer P. Rupke; 13. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met de Coöperatieve Raiffeisenbank; 14. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor aankoop transporteurs; Geref. kerk: 9 uur en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek; 18.30 uur: ds. M. Boot Oudewater. WADDINXVEEN De gemeen teraad van Waddinxveen komt he denavond om 8 uur in openbare ver gadering bij een ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van '8 en 29 mei 1969; Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 u. en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw ”Het An ker”, Kerkweg 234, tel. 4522. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: drs. J.J. Tigchelaar van Ede; 19.00 uur: ds. H S. J. Kalf van Bennebroek. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden; een sleutelbos, tafelten] nisbat met hoes, blauwe parkiet. Verloren: gouden damesring, rood-j wit gestreept meisjesbadpak, zilve-| ren ketting met sterrenbeeld, blauw) kinderfietsje, wit leren dameshand- schoen, rode step, rood-witte meis- jesfiets, zwarte kinderportèmonnee.j witte gymbroek, verzekeringsplaatjel een sleutelbos, rood-oranje poppen wandel-wagen, rood-gele step,blau-| we badtas met inhoud. 5. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanleg van een ver keerslichteninstallatie (hoek Kerk weg-Juliana van Stolberglaan) WADDINXVEEN Op een vori ge week gehouden bespreking van het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen met de hoofden van de openbare scholen voor basisonderwijs heeft de heer C. M. Visser, hoofd van de Klaas de Vriesschool een aantal suggesties ge daan naar aanleiding van de voor genomen zeer dure voorzieningen aan de Jan Ligthartschool en de Theo Thijssenschool. B. en W. ach ten deze suggesties zo waardevol, dat zij dezie nader willen uitwerken. Zij hopen binnenkort in de raad op deze aangelegenheid terug te komen. De heer Visser heeft de volgende mogelijkheden geopperd: 1. de Jan Ligthartschool niet te verbouwen en hieraan de bestemming van museum te geven; 2. de Theo Thijssenschool zonder meer te verkopen; 3. twee nieuwe openbare scholen voor ba sisonderwijs te stichten: één aan de Jan Dorrekenskade Oost nabij het PTT-gebouw en één aan de Beetho venlaan. Ik wil u daarom vragen: steunt deze collecte zoveel dit in uw vermogen ligt, opdat het Anjerfonds Zuid-Holland zijn nuttige en zinvolle taak voor de cultuurbevordering - even tueel ook op nieuwe tot dusver onbetreden gebieden - in ons gewest kan blijven verrichten hetgeen uiteindelijk in uw ei gen voordeel is. Geboren: Miranda Jenneke, d.v. I.C.I de Wilde en J. Hertog; Comelis Ariel z.v. P. de Vrij en A. van Sprang; Ri chard, z.v. W. J. Hoogduijn en A. v.l Zweth; Dick Willem, z.v. J. de Bruinl en L. Tukker. dwars door de struiken, overal waar ze maar kijken konden- En Holder Bolder had de grootste moeite om er door te komen, want hij werd nog steeds gehinderd door het stuk hek, dat onwrikbaar om z’n dikke nek geklemd zat en raakte op het laatst helemaal in de hekken verward. Hij raasde en tierde, sloeg wild om zich heen, struikelde voortdurend en werkte zich al vaster en vaster in een warwinkel van planken en palen. Ach, ach, arme Holder Bolder... ’’Gelukkig...!” hijgde Snipper Bethel: 9.30 uur: eerw. heer J. Roo- seboom, Maarssen; 17 uur: ds. H. Abma, Gouda. Immanuëlkerk: 9.30 uur: dr. A. van 19 uur: ds. C. B. Roos, 15. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aankoop van een grondfraismachine 16. Begrotingswijzigingen; WADDINXVEEN De 30-jarige heer Hugo de Pater uit Waddinx- veen is vorige week in Boskoop do delijk verongelukt toen hij werd be dolven onder een heistelling, die on verwacht omsloeg. De heistelling was opgezet voor de bouw van een school in de Snijdelwjjk, waarvoor de volgende dag de eerste proefpaal zou worden geslagen. De heer De Pater, die werkzaam was in het heibedrijf van zijn vader, was in een takel naar boven gegaan om de geleiders van het heiblok in de ringen te bevestigen. Hij was net gereed met dit karwei en stond op punt wjeer naar beneden te gaan toen plotseling de achterste paal van de stelling uit de grond schoot en het gevaarte kantelde. Zijn vader trachtte nog vergeefs het touw van de takel te vieren om zijn zoon op tijd beneden te krijgen. Bij het onderzoek van politie en arbeidsinspectie bleek, dat alle vei ligheidsmaatregelen waren getroffen De palen van de heistelling hadden goed in de grond gezeten. Als oor zaak van dit trieste ongeluk wordt gedacht aan de mogelijkheid, dat de grond rond de achterste paal bij een vorige gelegenheid is losgewoeld, waardoor die paal onverwachts hou vast verloor en losschoot. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is maandag op de Alge mene Begraafplaats in Waddinxveen ter aarde besteld. Tevoren werd een rouwdienst gehouden in het Her vormd Wijkgebouw, waarbij burgemeester Van der Hooft zijn deelneming getuigde. WADDINXVEEN B. en W. stel len de gemeenteraad voor een kre diet van 6.200,- beschikbaar te stel len voor de aanschaffing van twee transporteurs ten behoeve van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. De compost in de slijkbakken van de installatie werd vorig jaar ont graven en afgevoerd door een grond leverancier uit Gouda. Dezie stelt hierop echter geen prijs meer. De compost is daarna steeds ontgraven en afgevoerd door een plaatselijke aannemer. Het in de diverse bakken aanwezige slijk wordt door eigen personeel zoveel mogelijk getrans porteerd naar één verzamelbak, waardoor het wjerk door derden zo veel mogelijk beperkt blijft. Wanneer echter van gemeentewe ge een tweetal hanteerbare elek trisch aangedreven transporteurs zouden worden aangeschaft kan al het ontgraafwerk ‘worden verricht door eigen personeel. Door de aan nemer kan dan één tractorwagen ’s-morgens worden gebracht en na het vullen door middel van de trans porteurs worden opgehaald en afge voerd. Deze gegevens ontlenen B. en W. aan een brief van de directeur van openbare werken, waarop zij hun voorstel baseren. Ook op advies van de directeur van openbare werken vragen B. en W. een krediet van f 3.500,- voor de aanschaffing van een grondfraisma- chinie ten behoeve van het onder houd van de plantsoenen, die de in gebruik zijnde, geheel afgeschreven machine kan vervangen. WADDINXVEEN Aan het slot van de gemeenteraadsvergadering van hedenavond zal de raad af scheid nemen van de heer A. C. Kraneveld, directeur van openbare werken en bedrjjven, die de ge meentedienst met pensioen gaat ver laten. Maandagmorgen 30 juni is er in de raadszaal een afscheidsbijeenkomst voor het ambtenarenkorps, ’s Mid dags van half vier tot vijf uur volgt een openbare afscheidsreceptie. Schouwburg: za. 19 uur, zo. 19.30 u. ma., di., wo. 20 u: Jacques Tati Plaj Time (a.l.). vr. 20.15 uur, za. 15, 21.30 u., zo. 151 17 uur, ma. 14.30 uur: Johnny Cod (18j.). Reunie: do. vr. 8.15 uur, za. 7, 9 uurl zo. 3, 5 uur: De man zijn trots en zijr wraak (14j) za. nachtvoorst. 11 uur: ’s Nacht langs het strand (18j). zo. 7, 9 uur, di., wo. 8.15 uur: De dooc in de Rode jaguar (18j). Thalia: vr. 8.15 uur, za. 2.30, 7, 9.13 uur, zo. 3, 5, 7, 9.15 uur; ma. di. wo 2.30 8.15 uur: The Graduate (18j). 7. Voorstel tot wijziging van het ge tal wekelijkse lesuren vakonderwijs; 8. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een crediet voor de aankoop van leermiddelen voor de Jan Ligt hartschool; Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk (tel. 01892-2500). Juist in die afgelopen jaren is immers gebleken, dat talrij ke muziek-, zang- en toneel verenigingen, alsmede jeugd huizen en dorpshuizen door het Anjerfonds in staat zijn gesteld hun werk ten behoeve van de gemeenschap in dit ge west voort te zetten of uit te breiden. Het Anjerfonds kan die steun slechts geven indien het publiek bereid is de Anjer- collecte - de voornaamste bron van inkomsten van het fonds - naar vermogen te steunen. Evenals vorige jaren zal ook nu weer op of omstreeks de verjaardag - 29 juni - van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard deze collecte worden gehouden. Nu het Anjerfonds Zuid- Holland reeds meer dan 20 jaar in dit gewest (buiten ’s-Gravenhage en Rotterdam) zijn belangrijke arbeid op cul tureel gebied verricht, is het meer dan ooit zaak te zorgen, dat de jaarlijkse Anjercollec- te een succes wordt. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 26 juni ’61 Voll.Ev. Gem. Bethel Boskoop: Co- lijnstr.: 9.30 uur: samenkomst; idem donderdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. 48. ”Ik... ik. ik maak beuke- nootjespap van je als ik je te pak ken krijg!” riep Holder Bolder Snipper woedend achterna. ”Ik... ik ik eet je op. Een HEK om MIJN hol timmeren; waar haal je het lef vandaan! Zo’n schriel prutsvent je! Zo’n dun spillepote- rig opscheppertjie!” Wipperoen en Snipper holden hijgend voor Holder bolder uit, duintje op duintje af, maar tot hun grote verbazing zagen ze overal hekken staan. Hoge en lage hekken, dwars door de duinen, Moerkapelle: W. Vroegindeweij Moerhageplantsoen 1, tel. 687. Wijk zuster A. J. Kapteijn Dorpsstraat 16, tel. 530. Donderdagmorgen is een ’’mothok” van Verwaal aan de Zuidkade afgebrand. Het vuur ontstond doordat de plotseling draaiende wind vonken over spatten van een hoop af val van de nabijgelegen garagebouw, die in brand was gestoken. De brandweer redde een party verzendmeubelen uit de bran dende loods en zette daarna de lage-druk-spuit in. Het mot hok kon echter niet meer wor den gered en brandde af. Ove rigens betekent het verlies van dit loodsje maar een geringe schade. (foto Sjaak Noteboom) St. Victor kerk: 7.15, 9.00 en 11.00 uur, ma. t/m vr. 7.45 uur, wo. 20.00 uur, za. 19.00 uur. St. Petrus kapel: 8.30, 11.15 en 17.30 uur, di. 7.45 uur, do. 20.00 uur, za. 9.00 en 19.00 uur. WADDINXVEEN Aan de Mar- nix-kweekschool te Utrecht is ge slaagd voor het diploma kleuter leidster mej. W. van der Smit uit Waddinxveen. achteromkijkend. ”Die is voorlo pig zoet. Hij zal een heel werk hebben om los te komen. Allemaal eigen schuld. Kom, we gaan maar I gauw naar mijn hutje toe. Daar I zijn we tenminste veilig.” Ze liepen stevig door, maar toen ze in het dal kwamen waar de hut van Snipper stond, bleven ze met B wijdopjen monden van verbazing I ”Zie je dat Wipperoen?” zei U Snipper met een brok in zijn keel. ”ZIE JE DAT?” 17. Rondvraag; 18. Afscheid van de heer A. C. Kra neveld, directeur van openbare wer ken en bedrijven, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ger. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Ondertrouwd: F. J. Mikula en S. dé Bruin; J. A. van der Tuin en H. A van Tol. Geboren: Wilhelmus Johannes Fel trus Maria, z.v. F. C. T. M? van der] Staak en P. A. Augustinus; Martinu: j Johannes, z.v. G. A. Vergeer en E. a| M de Wit; Sandra, d.v. D. Hus en H.| Middelbeek; Leendert Marinus, z.vl C. W. Minnes en S. C. van WeenenJ Overleden: de Pater, Hugo, oud 3('j jaar. Gehuwd: P. Bruggenkamp en N.| Noordam; A. M. J. Gerards en J. de| Jong. 3. Voorstel tot wijziging van de Bouwverordening ■aii A W_,-

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 6