voor voor Reklame Sherry Sandeman per fles van 8,35 voor 6,35 SHERRY (keuze uit 27 soorten) Drievoudig afscheid directeur A. C. Kraneveld Vakantieregeling groente-handel Vakantieregeling Kruideniers j Bundeling van Eminent met Kempkes wordt garantie florerend bedrijf Beider positie Loftrompet met oude melodie Primeur Afscheid van personeel verstevigd Ms j 1 Pagina 3 Exportmarkt Geschenk van raad Meubelfabricage II ••■■■F--.».-, Receptie Bewust gemikt Wie beweert, dat hij meer bagage in zijn wagen krijgt omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u nu ruimte te weinig of bagage teveel hebt, steek een op, dan róókt u in ieder gevaFvoortreffelijk! HALF ZWARE SHAG J 'lp® i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 3 juli 1969 1969 est, rver Zuidkade 3, tel. 2105 WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen hebben de volgende vakantieregeling voor kruideniers vastgesteld. WINDSOR per fles 4,95 PARREDES per fles 3,95 na ge- Eminent is niet van plan om Kemp- kes alleen orgelkasten te laten produ ceren. Daarvoor is het bedrjjf veel te groot. Was dat de opzet geweest, dan had men Kempkes niet gekocht, om dat dit dan onvermijdelijk een regen van ontslagen ten gevolge zou hebben gehad. Men gaat gericht door met de gewone meubelfabricage, omdat men gewoon gelooft in de kansen van een goed meubel. En dat kan Kempkes maken. Met de injectie, die de meubelfa briek door de samenwerking heeft gekregen hoopt men ook een ant woord te kunnen geven op de steeds toenemende concurrentie uit het bui tenland en vooral uit Duitsland. Zonder meer staat vast, dat juist door die concurrentie een verande ring in de meubelsector had moeten komen, ook al was alles bij het oude gebleven. De bedrijven kunnen door de sa menbundeling tegen elkaar aanleu nen, zij zijn beide als het ware ver dubbeld en kunnen nu als één grote eenheid sterker naar buiten treden. Zo garanderen de vakkundige ont- 30 juni t/m 12 juli: G. Bosman, B. Trooststraat 79 A. v.d. Sluis, Dorpstraat 104. 30 juni t/m 19 juli: H. Cammeraat, Zuidkade 232. 7 juli t/m 19 juli: P. v.d. Starre, P. Heinstraat 1. werpers van Kempkes voor Eminent een goed uitzicht Op de meest aan trekkelijke modellen. Reclame-activi- teiten worden gebundeld en vooral de verkenning en verovering van de ex portmarkt zal beide bedrijven in deze bundeling meer toekomstmogelijkhe den bieden. Tot nu toe kan Eminent de vraag niet aan. Er ontstaan zeer lange le vertijden. Dit betekent dubbel ver lies: men verkoopt niet en men geeft de concurrentie meer kansen. Nederland is op het gebied van de elektronische orgels van meet af aan het eerste land van Europa geweest. Naast Eminent zjjn Philips en RIHA in Harderwijk belangrijke producen ten op de binnenlandse markt. De im port van deze muziekinstrumenten komt uit Italië, Duitsland, Amerika en Japan. 14 tot en met 26 juli: G. Bonefaas, Sint Victorplein 4 21 juli tot en met 2 augustus: Chr. Zwijgers, Koningin Wilhelmi- naplein 3; A. Verbree, leplaan 75. 4 tot en met 16 augustus: P. van Beek, Piet Heinstraat 8. 28 juli tot en met 9 augustus: T. de Vos. Stationsstraat 57: H. de lege de heer Kraneveld een werp hengel met molen aan, zodat hij zich nu eindelijk eens aan zijn hobby, het vissen, kan gaan wijden. Mevrouw Kraneveld was bij de binnenkomst door wethouder Van Tol al verrast met een fraai boeket. itie- inx- T- ten- 3 flessen 11,00 en 3 flessen 10,00 Slijterij Wijnhandel van Eeuwen tie- nx- WADDINXVEEN Ook in de boomkwekerij wordt ter bestrijding van insecten e.d. de modernste mid delen toegepast. Als eerste in Wad- dinxveen en omgeving werd vorige week donderdag vanuit een vliegtuig deze bestrijding toegepast op de boom kwekerij van de heer C. v.d. Bosch aan de Zwarteweg. Het werk werd uitgevoerd door het Loonbedrijf Van Berkel aan het Noordeinde. 21 juli t/m 2 augustus: H. M. Asscheman, Trompstr. 9 G. Visser, Noordeinde 95 C. Voshol, Zuidkade 186. 28 juli t/m 9 augustus: A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kool, Dorpstraat 39 T. Broer, Dorpstraat 46 G. v. Ringelenstein, Brederolaan 5 WADDINXVEEN Aan het slot van de vergadering van de gemeente raad hebben het college van B. en W. en de raadsleden afscheid genomen van de heer A. C. Kraneveld, directeur van openbare werken en bedrijven, die per 1 juli met pensioen is gegaan en hem daarbij onverholen dank ge bracht voor het vele, dat hij met zijn onuitblusbare werklust voor de ge meente heeft gedaan. Mevrouw Kraneveld was bij deze huldiging, die zeker ook haar gold, de trotse secondante van haar man. De vakantieregeling 1969 voor de Waddinxveense groente- en fruit handelaren ziet er als volgt uit: 30 juni tot en met 12 juli: W. Sekeris, Dorpsstraat 23; J. van Triet, Brederolaan 15. Vervolgens sprak de gemeenteont vanger vele woorden van lof voor de vertrekkende directeur. Hierna kwam de heer J. Kaptein aan het woord namens het personeel in de buiten dienst. Uit dank voor hetgeen de heer Kraneveld steeds voor het personeel heeft gedaan, bood hij hem ’n zwem broek aan, „want die hebt u nu wel nodig, nu u zwemles gaat krijgen”. De heer T. Hof sprak hierna woor den van dank namens de onder houdsdienst. De heren L. D. Labohm en J. H. den Boer, beiden technisch- hoofdambtenaar bij de dienst van openbare werken, releveerden in het kort de prettige samenwerking die er steeds geweest is en het feit, dat zij, en met hen vele anderen, ontzettend veel van de vertrekkende directeur hebben kunnen leren. Vervolgens kwam aan het woord de heer A. M. Zwambom, opvolger van de heer Kraneveld. Deze dankte de hem in het bijzonder voor al het geen hij gedurende zijn ambtelijke loopbaan bij de gemeente Waddinx- veen heeft gedaan. „Ik heb er vrese lijk veel van geleerd en ik ben u er heel dankbaar voor” zo besloot hij zijn toespraak. Tot slot voerde een tweetal oud gedienden nog het woord: de heer J. de Jong en de heer J. van Gils, bei den al meer dan 40 jaar in dienst der gemeente Waddinxveen, belichtten in het kort de „oude tijd”. Namens de „jubel- en treurpot” werd door de heer Jenné aangeboden een fraaie thee-stoof. Namens de bui tendienst en de technische dienst en het ontvangerskantoor bood de heer Zwambom de heer Kraneveld de heer Kraneveld een staande schemer lamp aan. Hierna sprak de scheidende direc teur een woord van dank tot al de aanwezigen. Hij dankte ook voor de vele kado’s en zei zeer zeker van zijn zwemlesabonnement gebruik te zul len maken, zij het in de zeer vroege morgenuren als niemand hem zou zien. Tijdens dit dankwoord richtte hij zich nog in het bijzonder tot zijn echt genote, die, zo zei hij, dit alles moge lijk heeft gemaakt. „Zonder haar had ik niet kunnen doen, wat ik nu heb mogen doen hier in Waddinxveen.” Het gemeentepersoneel nam ver volgens afscheid van de heer Krane veld met het zingen van een „Lang zal hij leven” en een driewerf hoera. Om vier uur in de namiddag recipi eerde de heer en mevrouw Kraneveld vervolgens voor de burgerij. De druk te op deze receptie was overweldi gend en de scheidende directeur werd bedolven onder de bloemstukken en de vele kado’s. (foto Sjaak Notieboom) Eminent exporteert van zijn pro- duktie ongeveer 35 procent, maar men mikt op een hoger percentage. Voornaamste afnemers zijn Duits land, de Skandinavische landen, En geland en de laatste tijd meer en meer Zuid-Afrika en Canada. In to taal komt Eminent in vijftig tot zestig landen op de markt. De N.V. voert zijn export via het MCH, Manufactory Center Holland, in Baarn, dat zich vooral toelegt op de uitvoer van muziekinstrumenten. Eminent heeft in deze exportfirma de meerderheid van het aandelen pakket. Zonder twijfel zal Kempkes met zijn meubelen ook kunnen profiteren van de uitstekende introducties, die MCH op de gehele wereldmarkt heeft. Uit alles blijkt, dat de fusie voor alle partijen alleen maar kan leiden tot een florerende, gezonde bedrijfs voering. Maandagmorgen nam de heer Kra neveld afschied van het voltallige personeel van de dienst gemeente werken en het personeel van de ge meentesecretarie. Hiertoe heette de burgemeester de heer en mevrouw Kraneveld op de raadszaal in het ge meentehuis welkom. Als eerste voerde het woord ge meentesecretaris H. Jenné, die in het kort de hartelijke betrekkingen schet ste die steeds tussen de scheidende directeur en de gemeentesecretaris hebben bestaan. Vervolgens sprak de heer De Win kel, technisch-hoofdambtenaar, die het woord voerde namens het gehele zwembadpersoneel. Hij benadrukte nog eens de vele verdiensten, die de heer Kraneveld voor het nieuwe zwembad heeft gehad, alsmede het geen hij heeft gedaan voor het per soneel zelf. Ter ondersteuning van de waardering van het zwembadper soneel overhandigde de heer De Win kel de heer Kraneveld hierna een Aangezien alle gegevens van de accijnsverhoging nog niet binnen zijn, zijn onze prijzen voor binnen- en buitenlands gedistilleerd nog niet hele maal aangepast. Dat is een van de konsekwen- ties als je banketbakker bent en in ’t huwelijksbootje stapt: voor het raadhuis staat dan prompt een miniatuur-collegaa- tje met een kanjer van een bruidstaart als attentie van de vakbroeders. Het overkwam vorige week de heer J. den Heijer, toen hij op het Wad dinxveense raadhuis het „ja” loskreeg van mejuffrouw L. Bij dit zoeken is bewust gemikt op Kempkes. Hiervoor waren vele rede nen: Kempkes staat in de meubelin dustrie bekend als een uitstekend ge organiseerd bedrijf, het heeft een goe de staf mensen, die gewend zijn kwa- liteitsprodukten te maken en het be drijf heeft voldoende volume om de vervaardiging van de kasten op te vangen. Verder heeft Kempkes voldoende jgrond voor een toekomstige uitbrei- ding van het complex, hetgeen in Bo- jdegraven veel moeilijker ligt. Een factor van zeer groot belang was ook de ligging van Kempkes in Waddinx- jveen, dat een korte en directe com municatie heeft met Bodegraven en verder als geen andere gemeente vak lieden op het gebied van de meubel- fabrikatie telt. 1 De besprekingen tussen de direc- Hties van beide bedrijven zijn van aan- vang af in de beste harmonie ge- voerd en konden zeer snel worden I lafgerond. In hiet begin heeft het personeel I van beide bedrijven wel een beetje I Ivreemd tgen de nieuwe ontwikkeling I aangekeken. ■Bij Eminent kwamen de mensen van I de meubelafdeling voor het feit te I staan, dat hun afdeling wordt geli- Ijkwideerd. De meubelmakers zouden Itonder meer naar Waddinxveen kun- I tien worden overgeheveld. Maar in de meeste gevallen zal dit niet nodig I pijn. Veelal zijn het buitenlandse I gastarbeiders, die over alle afdelingen Ifr'an het bedrijf zijn binnengekomen, ®n een paar jaar tot meubelmaker zijn omgeschoold, maar bepaald niet on- I verbrekelijk aan dit vak verbonden I pijn. Zij kunnen op allerlei andere af- delingen worden geplaatst, waar eer- ||der gebrek dan teveel aan personeel ■s. De heer S. Pille sprak hierna als nestor namens de raad. Ook hij had niets dan lof voor de scheidende di recteur. „U wist steeds van beginnen, maar nooit van eindigen.” Uit naam van alle raadsleden bood hij een fraai verlucht boekwerk over de Goudse glazen en een zwaailamp voor de auto aan. Gemeentesecretaris Jenné tenslotte besloot een geestig speechje met de aanbieding van een abonnement voor het zwembad, zodat de heer Krane veld tenminste geen toegang behoeft te betalen als hij komt kijken of of de Heidemaatschappij een aantal ver geten kleinere klusjes alsnog goed opknapt. Op de van hem zo bekende laco nieke wijze dankte de heer Kraneveld na dit alles voor de hulde en de ge schenken. Zowel bij Kempkes als bij Eminent, een dochtermaatschappij van de fa- milie-n.v. Vreeken, is men bijzonder gelukkig met de tot stand gekomen transacties, daar deze voor beide be drijven een duidelijke positieverster- king betekenen. i Eminent n.v. kon in eigen bedrijf I de productie van elektronische orgels geen gelijke tred meer laten houden met de enorme vraag. Dit jaar zal de ze rond de tienduizend orgels belopen en in de toekomst is nog een sterke stijging te verwachten. Óp grond hiervan werd gezocht naar de mogelijkheid van een intieme samenwerking met een meubelfa briek, die de produktie van de kasten voor haar rekening zou kunnen ne men, zodat men in Bodegraven de handen volledig vrij zou krijgen voor de elektronische apparatuur van de orgels. WADDINXVEEN Op 13 augustus gaan Kempkes Meubelfabrieken N.V. de eerste twintig kasten afleveren voor elektronische orgels, geprodu ceerd door Eminent N.V„ het bedrijf uit Bodegraven, dat - zoals wij vorige week meldden - het aandelenpakket Kempkes heeft opgekocht teneinde zijn steeds groter wordende expansie te kunnen realiseren. Voorlopig zal die produktie van orgelkasten twintig stuks per dag blijven bedragen om in de loop van het volgend jaar tot gemiddeld honderd per dag uit te groeien. Daarnaast blijft de meubefabriek, die onder de vertrouwde naam Kempkes zal door leven, de even vertrouwde Formule-meubelen produceren. Bij Kempkes was het gewoon even wennen, maar de nieuwe perspectie ven die de uitbreiding met het nieu we produkt biedt, heeft in korte tijd al een stimulerende invloed van zich doen uitgaan. Burgemeester Van der Hooft kon na de vorige gelegenheid (het jubile um van de heer Kraneveld enige maanden geleden, de opening van het zwembad vorige maand) bij het ste ken van de loftrompet over de schei dende directeur eigenlijk niet meer doen dan nogmaals dezelfde melodie te blazen: het was er een zonder een enkele dissonant. Hij schetste de heer Kraneveld als de man, die zijn werk nagenoeg al leen was begonnen en van daaruit de opbouw van Waddinxveen en van de dienst openbare werken had uitgezet. Een man, die in de oorlog voor de mensen op de bres heeft gestaan en die na de oorlog alles heeft gedaan om de in het dorp geslagen wonden zo snel mogelijk te helen. Geen gemakkelijke man, iemand, die misschien eerder „nee” dan „ja” zei, maar altijd bereid was tot praten en tot helpen. Geen gemakkelijke baas voor zijn personeel, maar het kon erop rekenen, dat hij altijd ach ter zijn mensen stond. De groei van Waddinxveen, waar voor hij dag en nacht heeft gewerkt, de leefbaarheid, die hij het dorp door de aanleg van beplantingen heeft ge geven en nog vele andere verdiensten kwamen weer naar voren. En dan onvermijdelijk: het zwem bad. Hiervoor had hij een volledig mandaat: maak een zwembad dat goed is. De heer Kraneveld deed dat, nam stante pede beslissingen en het resultaat was een zwembad, dat in alle opzichten up-to-date is. „Wij hebben u hier ontzaglijk voor bewon derd, wij hebben dit alleen aan u te danken,” aldus de burgemeester. Tot slot bood hij namens het col- 14 juli t/m 26 juli: J. Asscheman, K.W.pleln 54 G. v. Ringelenstein, leplaan 71 K. v. Ringelenstein, B. Troost straat 3. 1 nog het zhemmen te leren en een boekenbon. Vos, Stationsstraat 59; J. Tol, Klei- kade 51. SM N.V. J. G R U N O ■w Broer. In elk geval een zoet begin. (foto Sjaak Noteboom)

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3