3 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen GEMEENTE WADDINXVEEN Verenigingen enthousiast Voetbalclubs verhuizen als sportpark gereed komt CORRESPONDENTIE-FANCLUB 19 juli - 5 augustus Oud Waddinxveen sluit zaterdag De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Stedebouwkundige uit Londen naar Waddinxveen in 1500 vestigingen ■Wj RAIFFEISENBANK Fm waddinxveen :I-Ö<— naar De Sniep „Waddinxveen” I ir Igd 2 o- '«I ■r Goedkeuring Veldijsbaan Volledige bankservice wordt u geboden bij de 1500 vestigingen van de Raiffeisenbank. Weet u wat dat betekent? Dat er vrijwel overal een Raiffeisenbank te vinden is. Gemakkelijk voor u, want de Raiffeisenbank kan u zowel met sparen als met alle andere bankzaken volledig van dienst zijn. Komt u eens praten bij de dichtstbijzijnde van die 1500 vestigingen. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN ii O'1" 2 DO O O O O 96ft 969 Weekblad voor Waddinxveen Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag- middag 12 uur. DONDERDAG 10 JULI 1969 24e JAARGANG - Nr. 1244 17 ir. ib. •S U .J la. A. oit in ële rst „U le- tite ara in net lar- die zou er?" SPORTCLUB FEYENOORD In verband met de vakantie is onze Fanclub gesloten van „en lie- /ond Voor spoedgevallen, zoals aanmelden van nieuwe leden kan men zich richten tot voorzitter I. Rehorst, Eikenlaan 62, Waddinxveen, alleen ’s avonds van 20.00-22.00 uur, mondeling en schriftelijk aan bovenstaand adres. 3 Waddinxveen met sintelbaan. Links van het bad twee hockeyvelden, tennisbanen en een parkeerplaats, die mogelijks als veldijsbaan kan worden ge bruikt. ar, ir, m. an V M. zei Ier ert aar ein- niet luis- zijn an H ol, P. ur 8 rt- .30 sa. ds 00 an WADDINXVEEN Op de tentoon stelling ’Oud Waddinxveen’ zijn tot op heden ruim 3000 bezoekers geteld. Zaterdag 12 juli a.s. zal de expositie om 5 uur n.m. worden gesloten. Vandaag werd deze tentoonstelling bezocht door de kabinetchef van de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland mr. Dinger van Kruiningen, die vergezeld was van zijn echtgeno te. Burgemeester en mevrouw Van der Hooft hebben hen rondgeleid. Iedereen die deze zeer mooie en leerzame expositie nog wil zien wordt aangeraden vrijdag en zaterdag van de laatste gelegenheid gebruik te ma ken. Door omstandigheden kan de ex positie niet worden verlengd. R. el v. ■k- an is- 00 n- k- >s- ÏS- 1S- ds. .00 it- lag n!” ieb- van at”. :rre de ken x>k. jeld oud sren :un- de ae- ?p- td- eft in- an ar- i i Volgens dit plan verhuist de voet bal- en atletiekvereniging „Waddinx veen” van de velden in de Oranjewijk naar het sportcomplex „De Sniep”. Zij krijgt daar vier velden ter be schikking: een hoofdveld met tribune, een tweede veld met rondom een sin telbaan en twee bijvelden. WADDINXVEEN Het gemeentebestuur heeft maandagavond op het raadhuis een bespreking gehad met de Sportcommissie en de besturen van de vier plaatselijke voetbalverenigingen, Waddinxveen, Be Fair, WSE en RCV, om in principe tot een nieuwe verdeling van de gemeentelijke sport terreinen te komen wanneer in de toekomst de voetbalvelden in het sport park ”De Sniep” gereed zijn. De voorgestelde regeling, die in de eerste plaats beoogt alle verenigingen op een eigen terrein volledige zelfstandig heid te garanderen, is door de vertegenwoordigers van de verenigingen unaniem enthousiast ontvangen. Een bijzonder inventieve suggestie kwam van de heer Streng, parkeer wachter bij het sportpark, die heeft voorgesteld van het tweede gedeelte van. het parkeerterrein in de winter een veldijsbaan te maken. Met enkele kleine voorzieningen moet dit idee uitvoerbaar zijn. Het gemeentebe stuur heeft deze suggestie met ent housiasme overgenomen. Het geheel staat of valt echter met de beslissing van de minister van Binnenlandse Zaken, die toestemming moet geven voor de nodige investe ringen. Juist deze maand zijn de be perkingen in dit kader weer strenger geworden. hockeyvelden en vier tennisbanen ten westen van het zwembad op het programma en tenslotte als toekomst droom de bouw van een sporthal. meester over het gehele veldencom- plex wordt. Dit boompje verwisselen brengt uiteraard mee, dat er wederzijdse re gelingen moeten worden getroffen met betrekking tot de accommodaties van de verenigingen. De ene kan een bestaand clubhuis overnemen, de an der moet voor een nieuw onderkomen zorgen. Het schema voor de onderlinge ver goedingen moet nog in details worden uitgewerkt. Hierbij wil men in prin cipe uitgaan van de huidige vervan gingswaarde van de accomodaties. Met de verdere realisering van de plannen voor het sportpark „De Sniep” hoopt men zo spoedig moge lijk te beginnen. Dinsdag zijn ten ge- meentehuize besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van de Ko ninklijke Nederlandse Heide Maat schappij. Als eerste fase komt de aanleg van de voetbalvelden ten oosten van het zwembad aan bod. Het zal echter wel 1971 worden eer hier de eerste aftrap kan worden genomen. Daarna staan de aanleg van twee WADDINXVEEN De Engelse stedebouwkundige G. A. Atkinson, verbonden aan het Building Research Station te Londen, brengt morgen de gehele dag een werkbezoek aan Wad dinxveen. Waddinxveen is de enige kleinere gemeente, die de heer At kinson aandoet tijdens zijn bezoek aan Nederland, dat wordt georgani seerd door het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening. Enige weken geleden is de stede bouwkundige werkgroep Groens- waard III in Londen en omgeving op excursie geweest om te 2Üen hoe men in Engeland de woningbouw en alles wat daarbij komt aanpakt. De heer Atkinson werd maandag op het ministerie ontvangen. Dinsdag bekeek hij de woningbouw in Rotter dam. Gisteren bracht hij een bezoek aan het Nederlands Normalisatie in stituut te Rijswijk en vandaag was hij de gast van de Rotterdamse archi tect Groosman. Nadat hij morgen de bouw in Wad dinxveen zal hebben bezichtigd en bestudeerd zal de heer Atkinson maandag tenslotte het TNO in Delft bezoeken. Oranjelaan 42, tel. (01828) 45 66 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm.-prijs 18 ct (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld- wijk Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. RCV blijft het terrein in de Oran jewijk bewonen. Het krijgt daar nu I een zelfstandige accommodatie en een eigen ingang, die gedacht wordt van af het plantsoen bij de Willem de Zwijgerlaan. De nieuwe buurman van RCV wordt WSE, dat het Warnaarplantsoen gaat verlaten. Ook deze vereniging zal in de Oranjewijk een eigen clubhuis krijgen. Be Fair tenslotte blijft in het War naarplantsoen, waar het nu heer en Abonnement 2.37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6.75 binnen het verspreidings- j gebied en 11.75 per half jaar voor overig Neder- i land, exclusief incassokosten. Van gemeentewege doet men alles om de financiering zo spoedig moge lijk rond te krijgen en blijft men op timistisch wat betreft de ministeriële goedkeuring. De ontwikkeling in Waddinxveen ook op sportgebied duidt er toch op, dat men met recht op een grondige uitbreiding van de sportaccommodatie aanspraak kan maken. Het feit, dat de enige maan den geleden opgerichte hockeyclub ’Waddinxveen’ nu al meer dan 150 leden telt spreekt in deze misschien wel de meest duidelijke taal. M I Redaktie en advertenties: Oranjelaan 30a, Waddinx veen, postbus 66. telefoon (01828) 4652 (van maan dag t.m vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21. telefoon 01828-3088. o van Mn E” i s -zZ" SNIEPWEG K.

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 1