Fietsen beperkt weer Lezers reizigerstreinen Schrijven Met de Zilveren lepel v< V; in Actie Biafra WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF gr Voor 7.50 één Foetsiebak? FRA-VA-KO’S warenhuizen Opleiding diploma Middenstand Uw post tijdens uw vakantie Ir n; DE BRON Pagina 2 NEDERLANDER. 01 door Tom Lodewijk Wordt vervol! s Diplomazwemmen Geslaagd WE s 50. misschien de dief v 5 Stations naar en van welke het ver voer van fietsen met reizigerstreinen mogelijk is: Niemand kan werkeloos blijven toe zien hoe een nieuwe golf van ON SCHULDIGE slachtoffers dezer da gen in Biafra de hongerdood tege moet zal gaan. Kunnen wij iets doen? Natuurlijk wel iets. Weest supporter van onze minister van Buitenlandse Zaken, te legrafeert of schrijft hem dat u achter iedere serieuze poging tot een oplos sing staat, hoe moeilijk de zaak ook lijkt. Oefent echter ook pressie op hem uit, spreekt b.v. uw verwonde ring uit over het feit, dat een onpar tijdig lichaam als de Verenigde Naties geen controle uitoefent bij de hulp- akties, zodat clandestiene wapenleve- ranties via voedselzendingen onmoge lijk zijn. Doet dit alles in de over tuiging dat in een democratisch land de publieke opinie groot gewicht in de schaal legt. De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaatsing in aanmerking. De redactie behoudt zich het recht voor om inzendingen te bekorten of zonder opgave van re denen te weigeren. 14 t G. I 7 P 3l II 3 G A WADDINXVEEN Op zaterdag 26 juli is er gelegenheid voor diploma zwemmen van de K.N.Z.B. in het Ge meentelijk zwembad. De aanvangs tijden zijn voorlopig: diploma A om 3.00 uur, diploma B om 4.00 uur en diploma C om 5.00 uur. De diploma’s D, E, F worden ver- zwommen als er voldoende belang stelling is. Aanvangstijd plm. 6.15 uur. Inschrijfformulieren verkrijgbaar na proefzwemmen bij de zweminstruc- teurs(trices). Deze formulieren moe ten vóór 24 juli zijn ingeleverd bij de kassa van het zwembad met betaling van 1. In verband met dit diplomazwem men zal een gedeelte van het diepe bad zijn afgesloten. D Wa< han 30 j W. Trie V groi nag fun ster doo van die hiei ieds ten T de i.o. tie din: ber bep ong feit de nog inte ma: uitg ver woi Al dat ove tie star leid voe wei Di beh voo Jeu Het D wer mee na er ver; volj een’ van van han E ten het is, i del ond wel vee: van von van de wai eni; nigi gr» der V v v k 21 j Chr nap 4 to P. v Natuurlijk bij Grotere sortering, lagere prij zen en veel gezelligheid. Eikenlaan 54 - leplaan 122 Waddinxveen Telefoon 2401 afzender naar Trouw, A’dam o. no. 2736. Deze handtekening komt dan onder een brief als hierboven be schreven te staan. UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen hebben onlangs het vervoer van fietsen en brommers met reizi gerstreinen stopgezet. De steeds scherper afgestelde dienstregeling en de kortere stoptijden op de stations brachten de noodzaak met zich dit vervoer van de reizigerstreinen te weren. Alleen op die wijze kan een goede treinenloop gewaarborgd wor den. WADDINXVEEN Het Midderl standdiploma Algemene HandelskerB nis, een van de drie eisen om eel vestigingsvergunning overeenkomst! de Vestigingswet Bedrijven te vel krijgen, is sedert 1937 door meer dal een kwart miljoen personen behaal! De opleidingstijd voor het examj varieerde de laatste jaren tussen éét en twee jaar, afhankelijk van J vooropleiding. Gedurende deze tijl werden de vakken Boekhouden, pj kenen, Nederlandse’ taal en corre! pondentie, Bedrijfseconomie, Organ! satie van de handel en het handels verkeer en Rechts- en Wetskenni onderwezen. Opmerkelijk was, dat de Overhei zich tot 1962 afzijdig heeft gehoude van deze tak van onderwijs. Allee bij de examens hield een Rijksgecoitl mittee’rde - aangewezen door de Mil nister van Economische Zaken - tal zicht. In genoemd jaar kwam de Ir terimregeling Subsidiëring Midder standsonderwijs, waarbij aan twee jarige middenstandavondscholen o: der bepaalde voorwaarden door h: Rijk subsidie wordt verleend. Thar valt ook dit onderwijs onder de Man moetwet en wel als Lager Beroep: I onderwijs. Deze middenstandsavondscholel gaan uit van een schoolbestuur. Pi week wordt op twee avonden 21/’ ui mondeling onderwijs gegeven. Uite aard dienen de leraren bevoegd zijn; de leslokalen moeten aan Ij paaide voorwaarden voldoen. De Stichting Instituut voor Middel standsonderwijs, gevestigd te ’s-Gn venhage, Pompstationsweg 5a, teil foon 070-556061, die vanaf 1937 da opleiding stimuleert en landelijk o: ganiseert, heeft in onze gemeente et I.M.O.-middenstandsavondschool. 1 Het nieuwe schooljaar begint 20 ai gustus a.s. De lessen worden gegeve op dinsdagavond en donderdagsvot van 7 uur tot 9.30 uur in het school gebouw Prof. Kohnstamm M.A.V.t Men kan zich aanmelden bij J. 1 Leeuwerink, Oltmansstraat 7, Wat dinxveen. Het schoolgeld bedraagt door ove heidssubsidie 80,- per jaar, inclusil inschrijfgeld. weer ruzie. Maar wie zou dat hek gemaakt hebben? Als het hek van Siempie is, is ruzie niet zo erg, want ik ben veel sterker dan Siempie. Maar als het van Holder Bolder is... of van iemand anders, die erg sterk is... Maar ik heb geen zin om me door die vervelende hekken op m’n kop te laten zit ten!” Wipperoen begon zich langza merhand weer vreselijk op te win den. Z’n oren trilden er van. ”AIs hekken ruziedingen zijn moeten ze Wilt u een oplossing, die voor u eenvoudiger is, stuurt dan uw hand tekening, bij voorkeur op een kleine reep papier, als brief met volledige WADDINXVEEN Voor het mid denstandsdiploma slaagden de dames Mevr. G. Cammeraat-Mastenbroek, Thea Burger, Tannie Noteboom, Ella de Wild, Adrie Laros (Boskoop) en de heren J. van Berkel, F. v.d. Eijk, R. Modderkolk, A. Noteboom, F. Over dam, M. van Velde en N. Verboom. Zij werden opgeleid door de heer J. H. Visse te Waddinxveen. Alkmaar, Almelo, Amersfoort, Am sterdam Amstel, Apeldoorn, Anrhem, Assen, Bergen op Zoom, Boxmeer, Breda, Delfzijl, Deventer, Dieren-D, Doetinchem, Dordrecht, Driebergen-Z Ede-Wageningen, Eindhoven, Emmen, Enkhuizen, Enschede, Geldermalsen, Goes, Gouda, Groningen, Den Haag SS, Haarlem, Hardenberg, Harder wijk, Harlingen, Heerenveen, Heer len, Den Helder, Helmond, Hengelo, ’s-Hertogenbosch, Hilversum, Hooge- veen, Hoorn, Kampen, Leeuwarden, Leiden, Lochem, Maastricht, Meppel, Nunspeet, Nijmegen, Nijverdal, Om men, Oss, Putten, Roermond, Roosen daal, Rotterdam CS, Ruurlo, Sittard, Sneek, Staveren, Steenwijk, Tilburg, Utrecht CS, Valkenburg, Venlo, Vlaardingen C., Vlissingen, Weert, Winschoten, Winterswijk, Zaandam, Zandvoort, Zutphen, Zwolle. jaardagen hier. Daar zitten jullie de mannen, en waar gaat het over? Over de bollen. Soms nog een beetje de politiek maar dat draait toch weer uit op de bollen. En in de achterkamer, in het vrouwenverblijf, daar zitten de hennetjes op stok, en wij mogen praten over de drie k’s, die kinderen, de keuken, de kerk als die laatste er aan te pas komt. Dat is vrouwenpraat”. „Jullie kruipen zelf altijd bij mekaar”, verweerde zich Reindert. Omdat er niks an is om bij jullie te zitten. Jullie bent niet in staat een gesprek te voeren waar een vrouw iets aan heeft. En helemaal niet in staat om naar een vrouw te luisteren”. „Ben ik anders druk mee bezig”. „Omdat je er niet van tussen kunt, vader”. Omdat jij zo’n overheersende persoonlijkheid bent”. En jij zo’n doetje”. Ze lachten allebei. ’’Toen we toch laatst bij notaris Leenders waren, za ten mevrouw Leenders en ju toch ook miet elkaar te kletsen”. „Ja, dat weet ik. De vrouwen hebben ook schuld. Dacht je dat ik niet veel liever geluisterd had, toen Leenders en jij het hadden over die Amerikaanse toe standen? Dat interesseert mij ook en daar weet ik ook wel wat van”. „Misschien evenveel als ik”, stemde Rein toe. ,,Maar dat goeie mens greep me al meteen vast en be gon een heel gesprek over ziektes van de kinderen, en de school, en dje modeshow. Die had voor zich zelf al uitgemaakt dat het mannengesprek toch te hoog ging. En ik word doodmoe van zo’n uitzending over twee zen ders tegelijk. Ik had behoorlijk hoofdpunt ’s avonds”. „Nou, daar zeg je het zelf. De vrouwen willen niet anders”. „Ze hebben nooit anders gelieerd in jullie mannen maatschappij, dan dat wat goed is voor de mannen te hoog is voor de vrouwen”. „Ik voel al of mijn staart begint te groeien, maar ik weet nog steeds niet waarom ik net een Chinees ben”. „Daar kom ik op, zei Magda strijdvaardig. Neem nou je dochter dochters bestaan voor julliie net zo min als voor de Chinezen”. „Nou breekt me de klomp”, zei Reindert eerlijk ver baasd, want zijn enige dochter was hem zeer lief. „o je bent dol op haar maar voor jou als zakenman bestaat ze niet. Reindert Stok en Zoonen het is alle maal zonen wat de klok slaat. Kijk rond hier in die streek, al die naamborden. Van Waveren en Zoonen, Gebroeders van Til, Rijnveld en Zoon, Nieuwenhuis en Zoon, Gebroeders Segers, Segers en Zoon, Gebroeders Bergman Frijlink en Zoon... allemaal Zonen en Ge broeders, Mannen”. „D’r zijn nog wel ’n paar Co’s ook bij”, meesmuilde Rein. worden, afgebroken”, gromde hij grimmig. Hij holde met grote sprongen tegen het hoge duin op en begon woes thet hek af te bre ken. ’t Kan me niks schelen van wie dit hek is!” hijgde hij. Maar nau welijks was hij ermee begonnen of de slaperige snuit van de hekken maker dook achter een duintje op. ’’Hola ventje”, riep hij. ”Je maakt me wakker met je lawaai! Wat doe je daar? Wil je dat wel eens laten? Dat is MIJN hek!” 28 ji T. c Vos, kadi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 10 juli 19(1 DEN HAAG Reeds lang voordat de datum van uw vakantie aanbreekt gaat u de nodige voorbereidingen treffen. Uw vakantie-adres wordt tij dig besproken en uw reisroute wordt nauwkeurig vastgesteld. U pleegt overleg met uw goede buur (of (niet al te verre) vriend of hij de planten wil verzorgen enz. Kortom u stelt al les in het werk om met een gerust hart met vakantie te kunnen gaan. Maar wat doet u met uw post tijdens uw vakantie? Het eenvoudigste is aan uw buren of vrienden te vragen om de post voor u te bewaren of - als u naar een VAST vakantie-adres gaat - uw post (of misschien alleen de brieven) naar dat adres na te zenden. Iri het binnenland kan de nazen ding van brieven, briefkaarten, druk werken en monsters kosteloos ge schieden. Het verdient aanbeveling om b.v. dagbladen, die u gewend bent per post te ontvangen door de admi nistratie van uw krant rechtstreeks aan uw vakantie-adres te laten zen den. Voor wat de nazending naar het buitenland betreft zal er rekening mee moeten worden gehouden, dat over het algemeen een aanvullings- port verschuldigd is. Aangeraden wordt hierover in voorkomende ge vallen inlichtingen op het postkan toor te vragen. Als u de post niet nagezonden wilt hebben of indien dit bezwaarlijk kan (als u bijvoorbeeld een trektocht maakt) zoudt u uw buren of vrienden kunnen vragen nu en dan uw brieven bus te legen en de post te bewaren totdat u terugkomt. Hiermede wordt voorkomen, dat uw brievenbus vol raakt. Een andere mogelijkheid is PTT te vragen uw post door te zenden naar uw VASTE vakantie-adres. Hiertoe dient dan een verzoek op het post kantoor te worden ingedienfi. For mulieren zijn daar kosteloos verkrijg baar. Aan zo’n verzoek tot nazending kan PTT alleen voldoen, als het geldt voor ALLE gezinsleden met dezelfde familienaam. Het verzoek behoort tijdig te wor den ingediend, d.w.z. in ieder geval uiterlijk drie werkdagen voor de da tum, warop de post voor de eerste maal moet worden nagezonden. Indien het niet mogelijk is een van genoemde maatregelen te treffen kunnen desgewenst de voor u tijdens uw vakantie aankomende poststuk ken - tegen betaling van een vergoe ding - tijdelijk op het postkantoor worden bewaard. „Je bent bij Hans geweest en je hebt Saartje gezien”. „Ja, als ik er niet zelf op af ga, van jou hoor ik nooit iets”. Je hebt het slecht getroffen dat weten we allemaal. En, Rein?” Hij spreidde zijn handen uit in een hulpeloos ge baar. „Wat - én?” Ze hebben het allemaal uitgekiend, die jongelui. Ik kan alleen maar meehuilen met de wolven in het bos”. „Dat zijn Saartje en ik zeker? Rein, ik weet wiel dat je miskend en ongelukkig bent, dat ziet iedereen trou wens direct aan je, maar vertel es, hoe vind je Sara?” „Ik kan het niet helpen, maar ik vind het een lieve meid”. ,Dat tref je dan maar weer lieve man”. „Ik tref het altijd met vrouwien” zei Rein en drukte zijn eigen „wolf in het bos” stevig tegen zich aan. HOOFDSTUK VI Waarin een zakenman kennis maakt met een American Beauty, en ervaart dat het vaderschap geen onverdeeld genoegen is. „Bas is eigenlijk de enige die mijn aard heeft”, had Reindert Stok eens tot zijn vrouw gezegd. „Er is er niet een, die voelt voor het bedrijf, behalve hij”. Hij had toen weinig aandacht geschonken aan het antwoord van Magda. „Je vergist je”, had ze gezegd, „er is er inderdaad maar één die een aartje naar haar vaartje heeft en dat is Nel. Die is net als jij”. ,Nel- Een dochter notabene! Wat had een bollenman aan een dochter voor zijn zaak? Het enige was een goeie man voor haar te vinden en dan liefst ieen bol lenman. Magda zag zijn wegwerpend gebaar. „Ze noemen jullie Hollanders wel eens de Chinezen van Europa”, had ze glimlachend gezegd, „maar voor de meesten van jullie bollenlui geldt dat beslist. Ten minste op het punt van vrouwen”. Reindert wou dat wel eens nader verklaard zien. Hij liet zich, zjelfs door Magda, niet voor Chinees uitschel den. „Terwijl je zo’n rare Chinees bent”, had ze gezegd en hem door zijn warrige kuif gestreken.” „Bij de Chine zen tellen dochters helemaal niet mee, vrouwen trou wens ook niet, die zijn er alleen om zonen te baren”. „Mooi”, antwoordde Reindert, ,dus daarmee wou je mij en al die andere mensen uit de streek vergelijken?” ,Loop niet zo hard van stapel lieve man. O nee ver reweg de meesten hier houden hun vrouwen wel in ere. Er zijn er gelukkig nog zat die echt van hun vrouw houden. En ik ken er geen een, die voor haar man niet meer is dan een slavin of een kinderen-fabriek”. „Nou dan”. „Ja, laten we es verder praten. Neem nou de ver- zo snel mogelijk laden en lossen Indien de proef zou slagen, zal van jaar tot jaar afhankelijk van de dienstregeling beoordeeld moeten worden of en in hoeverre aanpassing aan gewijzigde omstandigheden nodig is. had gemaakt omdat er brokken van dreigden te kome En nu dit. Amerika as ver. Zo’n jongen had vooral de weekends te veel lege tijd. De verleidingen waren groot, meisjes en vrouwen z: met heel vrije opvattingen, maar toch ook vaak n een goed hoofd voor cijfers. Reindert zat een >1 kwartier met het hoofd in de handen. Toen pakte t resoluut de dienstregeling van. de KLM snuffelde wat in en belde zijn reisbureau op. Mrs. Maybelle Saunders was thuis en kon he ontvangen. Reindert monsterde zich zelf voor hij bi nentrad. Hij zag er niet zo bar florissant uit. Zijn pi was gekreukeld en zijn overhemd niet smetteloo Hij was zo van Kennedy-airport doorgegaan naar flat in Long Beach. Maar dat hinderde niet, in i geval hinderde het beslist niet. Ze kwam hem iep moet, een plaatje uit een advertentie van Helena R binstein, zilveren haren, paarse lippen, zilveren rd gels, en de rest navenant. Zijn scherpe ogen zagd door het vernis van schoonheidsmiddelen heen. 3 ker dertig, op z’n minst. En ze wekte de indruk als ze nooit beter had geweten, dan dat de ooievaar tl kindertjes bracht. Ze was verrukt Mr. Stok te leren kennen. Bas hil haar zoveel over zijn vader verteld! Ja, dat zal wl dacht Rein grimmig, en merkte dat de onschuld; I ogen hem hard taxerend opnamen. Wist Bas dat tl hier was, had hij Bas al gesproken? Nee! Dat was i I lemaal een verrassing? O juist ja. Reindert bezondiil de zich aan fantasiën, maar het doel, dacht hij, hel ligde de middelen. O zeker, Bas had hem geschrehl over Maybelle, hij was zo gelukkig en had zulke ts komstdromen. „Misschien kan ik een huisje voor hem kopen” vel trouwde Reindert haar toe, „het is niiet veel, twee fcl mers benedendriebovenmeteenst ukjetuinerach- teren nog een lap moestuin. Houdt u van tuinieren I Maybelle verklaarde heel voorzichtig dat ze 'd bloemen hield. Er stonden rozen en Reindert v® moedde van wie ze kwamen. Rekening: R. Stok I Zoonen. Onkosten: diner met zakenrelatie natuml lijk. Je kon er een goed diner voor hebben want c Baccara’s zouden hier geen kwartje ’t stuk kostal om de drommel niet. „Met vrouw”, fantaseerde Reindert „is gelukt een goeie tuinierster. Ze teelt groenten en aardappe spruitjes en kool. We eten er goed van”, eindigde en streek voldaan over zijn buik, alsof hij niet pas hiet vliegtuig een half kippetje had verschalkt. „Eet u uit uw eigen tuin”? informeerde Maybe belangstellend, maar haar blik was iets minder e I thousiast. „Ja my dear, dat moet wel. Anders komen we n» rond. En het zou toch zonde zijn zo’n kostelijke K grond ongebruikt te laten ’t Is eerste verdiend”. ,En werkt uw vrouw zelf in de tuin?’ „O ja, als ze tijd heeft”. „Doet ze dat in haar vrije tijd?” „Wanneer heeft in Holland een huisvrouw v|: tijd, zuchtte Reindert, de ogen melancholiek naar I zoldering slaande, als ze ook nog de meubels boenen, de was doen, de straat schrobben, u weet, T doen de vrouwen bij ons elke dag”. „Ja”, stemde Maybelle met iets van weemoed J-11 „dat weet ik, want in Holland-Michigan op het I penfeest, lopen ze ook allemaal op klompen en sp4 len ze de straten schoon”. I „Eén dag in het jaar, en dan nog voor de grap” j Reindert ernstig, „maar bij ons is het geen feest, H dere dag, zomer en winter”. „Weet jij één zaak die de dochters vermeldde?” Rein schoot in een lach. „Reindert Stok Dochter plus Zoo nen”. ,Zie je ooit een vrouw op de beurs?” „We hebben nog es een vrouw op de beurs gehad ook” „Zeker maar kort”. Ja. Ach, de meesten trouwen niet? Nee. Mag, je bent een beste vrouw maar ik vraag me af of er wel ooit een vrouw geweest is die zin had om in de bollen te gaan”. „Misschien meer dan je weet, maar ze durfden er zelfs niet aan te denken. En neem nou je dochter Nel. Die is net als jij. Die heeft werkelijk hart voor de zaak” „En Bas dan?” „Baso. Wat jij denkt dat hart-voor-de-zaak is, is al leen maar gemakzucht. Je denkt dat hij op jou lijkt, hij lijkt het minst op jou van alle drie je jongens. Hans en Herman, goed, ze gingen niet in de bollen, maar ze gin gen hun eigen weg zo goed als jij, en ze maakten er wat van, elk op hun manier, zoals jij iets van je zaak ge maakt hebt. Bas volgt de weg van de minste weer stand komt bij pa in de zaak, wordt straks directeur alléén omdat hij zoon van pa is. En hij vindt het wel leuk om een beetje te reizen en in een grote wagen te rijden. Maar je zult van een koude kermis thuiskomen. Rein, als je denkt dat Bas een Reindert Stok de Twee de is”. Het was aan dit gesprek, lang geleden gevoerd, lang nog voordat hij er toe gekomen was Nel op zijn eigen kantoor te nemen, dat hij nu moet denken. Hij zat met de brief van zijn goede vriend Geldermans voor zich. Geldermans was wel een concurrent maar een vriend bovenal. „Beste Rein’’, schreef Geldermans vanuit zijn hotel in New York, „niet dat ik me met jouw privézaken wil bemoeien dat weet je wel maar ik acht het mijn plicht je toch even te waarschuwen omdat ik niet weet of jij van deze situatie op de hoogte bent. Bas is hier verslin gerd geraakt aan een gescheiden vrouwtje, wat wij hier een gold-digger noemen, een die uitsluitend op je centen aast. Ze zit nou in Reno voor ’n snelle scheiding van haar derdé echtvriend, die door z’n neus mag betalen, en ze heeft vast gehoord van steenrijke bollenexpor teurs. Bas helpt' die indruk wel bevestigen door dure cadeautjes en veel uitgaan, maar ik zie er van komen, dat je straks met een schoondochter zit opgescheept die je zoon en jou als bron van inkomsten beschouwt. Als je ler meer van wilt weten, bel je maar. Verder schrijf ik er niet over, het zijn mijn zaken niet, maar ik wil niet dat je me later verwijt, dat ik je niet gewaar schuwd heb”. Goeie Henk, dacht Rein, het moet hem moeite gekost hebben deze brief te schrijven. Hij is doodsbenauwd voor zaken, die hem niet aangaan. Hij dacht na. Hij had veel in Amerika gereisd, en hij kende de situatie. Ook hij wist van de golddiggers, de vrouwen en meis jes diie aasden op je geld, ’t Liep natuurlijk altijd mis, maar ze zorgden er wel voor, dat als ze de eis tot echt scheiding indienden, hetzij wegens ontrouw, of wegens geestelijke wreedheid, of welke andere smoes ook, manlief aan het kortste eind trok en alimentatie kon betalen voor het vrouwtje en soms nog voor een (onge wilde) baby. Hij walgde van zulke praktijken, zou er met Magda niet eens over willen praten. Maar 'een jon gen als Bas, die kon daar lekker inluizen, dacht hij Bas ach, het was geen onaardige vent. Kon vlot met mensen opschieten, zich aardig voordoen. Had het een beetje hoog in het hoofd. Wou niet voor een dood gewone bollenjongen aangeziien worden. Had al heel wat meisjes versleten, nooit een waarin Reindert een goede vrouw voor hem gezien had, kantoormeisjes, of winkelmeisjes uit de stad, een halfblanke mannequin, een meisje van een ballettroep, soms kinderen die al verdronken waren vóór ze water hadden gezien, soms vrouwen ouder dan hij, er was zelfs een affaire met een getrouwd vrouwtje waar hij, Rein, een eind aan Wipperoen liet Snipper alleen achter en ging op een holletje de duinen in. ”Ik klim boven op een duin”, nam hij zich voor, ”en dan zie ik van Snippers hutje wel. Ha, daar is al een lek ker hoog duin”. Maar toen hij wat dichterbij kwam, zag hij tot zijn grote erge- nis, dat er op de top van het duin een hek was getimmerd. ’’Alwéér een hek!” viel Wippe roen uit. ”Dat geeft natuurlijk Door uitbreiding van de seizoen- regeling met rijwieltreinen werd ech ter rekening gehouden met het be langrijkste deel van dit vervoer. Het risico van vertraging en dus verstoring van de treinenloop is niet voor alle stations gelijk. Naar aan leiding van de vele reacties, waaruit overigens veel begrip sprak voor de maatregel in zijn algemeenheid, en na overleg met de Koninklijke Neder landse Touristenbond ANWB, is on derzocht waar en met welke beper kingen voorlopig een oplossing kon worden gevonden zonder een goede uitvoering van de dienstregeling in gevaar te brengen. Als resultaat hier van kunnen bij wijze van proef van 15 juli tot 16 september op beperkte schaal weer fietsen met reizigerstrei nen worden verzonden. Bromfietsen moeten helaas uitge sloten blijven, deze kunnen alleen met rijwieltreinen worden vervoerd. Het spreekt vanzelf, dat om de goe de loop van de treinen te waarborgen een aantal beperkingen moeten gel den. Deze zijn: 1. de reiziger zal zelf zijn fiets moeten ladep, lossen en zonodig overladen. Hij zal daartoe tijdens de reis dicht bij de bagageruimte dienen plaats te nemen, de trein kan immers niet wachten; 2. de openstelling is beperkt tot ver voer van en naar ca. 72 stations, soms alleen met bepaalde treinen; dit is op grond van de dienstrege ling en de drukte van de trein be paald; 3. in de spitstijden zijn in de reizi gerstreinen fietsen altijd uitgeslo ten, nl. maandag t/m vrijdag: voor 9.30 uur en van 15.30 tot 19.00 uur; zaterdag: voor 14.00 uur; zondag na 15.30 uur. 4. vervoer met de reizigerstreinen is uitsluitend toegestaan voor af standen tot en met 40 km; de spe ciale rijwieltreinen voorzien voor namelijk in lange afstandsvervoer; met de reizigerstreinen wordt het korte afstandsvervoer enigermate geholpen. De Spoorwegen zijn er zich van be wust, dat zij met de geboden oplos sing niet aan alle verlangens voldoet, doch vertrouwt, dat voor de beper kingen begrip zal bestaan. Voor het welslagen van de te nemen proef is de volle medewerking van de reiziger noodzakelijk, in het bijzonder bij het W' A dj

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 2