Globetrotters-logboek II I SLECHT- van w Met de Zilveren lepel HORENDEN Wedstrijden voor jeugd Jeugdcontactraad WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF A Ir R; - W/ te GOUDA V i Pagina 2 'Ir - Oi door Tom Lodewijk Wordt vervolgd 52 Pony-wedstrijden PV De Zwaluw WJ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 24 juli 1969 Mr. Opticiên 13033 TEL. (01820) 16033 TEL. (01828) 4303 ANNE RIPPING TON OSKAM i. 2. 3. 4. 5. HOOFDSTUK VII 6. 7. 8. veranderingen 9. 10. 11. 12. 13. 1 Anne Ripping en Ton Oskam, de wereldreizigers uit Wad- dinxveen en Den Haag, zjjn op hun tocht in Italië beland. Hoe zij daar met hun in een nieuw pak gestoken autootje overal de aandacht trekken leest u in deze tweede aflevering van hun Globetrotters-logboek. EIGEN LEVERANCIER te kiezen, maar onze jarenlange ervaring in dit vak is voor u een waarborg voor een correcte behandeling en van een juiste aanpassing. De afstand tussen Churwalden in Zwitserland en Maderno aan het Garda- meer in Italië is 350 kilometer. Dat betekende acht uur hoofdzakelijk door de bergen rijden over smalle zeer slecht onderhouden wegen, terwijl wij vijf tamelijk steile passen over moesten, hetgeen in de eerste versnelling van ons vervoermiddel geschiedde, zodat wij ieder ogenblik verwachtten, dat deze protest tegen de acht uur durende marteling zou aantekenen. Dat bleek ge lukkig niet het geval, zodat wij nu tweeduizend pechloze kilometers kunnen noteren. Ander nieuws over ons Renauitje: we hebben het in Zwitserland, tussen de talrijke buien door, met behulp van een paar potten verf in een ander jasje gestoken. Rond de gehele auto is de wereld-kaart geschilderd met daarop de route, die wij hopen te volgen. De Nederlandse vlag op de motorkap en de woorden „round the world” completeren de gedaantever wisseling. Trouwens, wij hebben ons nu even bij hen aangesloten en genieten hier evenals die tienduizenden vakantie- vierders van de zon, van het water en van Italië, hopende u de volgende aflevering van het „Globetrotters- logboek” weer uit een andere plaats op deze aardbol te schrijven. Terwijl vertegenwoordigers van die aarde op terugweg zijn van de maan en de achtergeblevenen hier op het strand liggen te bronzen of te verbranden groeten wij u vanuit een zeer warm en droog maar bovenal in vakantie- stemming verkerend Italië. een heel slecht voorbeeld, want hekken deugen niet, ze brengen ruzie en narigheid”. De hekkenmaker keek schuw een andere kant op, maar plotse ling kwam er een bijzonder sluw lichtje in zijn ogen. ”Je hebt ge lijk vientje”, riep hij vrolijk op springend. ’’Hekken deugen niet. Dat ik dat niet eerder heb gemerkt Breek ze maar allemaal af, alle maal, versta je me? Weg met die nare hekken!” En tot grote ver bazing van Wipperoen wipte de Hoortoestelpracticus TEL. (01820) W. av Na de ag 8 1 K. 4 kre stel gen der I urii worden vrijdag 15 augustus bekend gemaakt in de chr. openbare biblio theek aan de Jul. van Stolberglaan, waar de werkstukken, die daarvoor in aanmerking komen, geëxposeerd worden. I ste vo< tot Do I ZO’l koi vai wo hel pla te sta pla din vrs aar I slu dig ooi het te opr nei V raa avo lin| Wanneer uw oorarts u een boor apparaat voorschrijft, geven wij u gaarne, geheel vrijblijvend, een boorapparaat op proef. alleen, maar ook een dóórkijk in de administratie.Hij ging uit van het doel,en bekeek dan hoe dit het best en eenvoudigst kon worden gediend. Hij had de boekhouding graag volgens zijn eigen ideeën opgezet, maar ongelukkig was daar de oude heer Twieehuijsen die zijn beste jaren had gegeven voor de opbouw van het bedrijf van Stok en Zoonen. Terwijl Rein op reis was, verzorgde Tweehuijzen het thuisfront. Hij was een strikt eerlijk man, je kon hem je portemonnaie wel toevertrouwen, hij was een piet je precies, hem werd niets door de neus geboord en hij was on voorwaardelijk trouw aan de zaak. Over werken als het nodig was, was voor hem iets vanzelf sprekends. Als Reindert het nodig had gehad, zou hij hem van zijn spaarcenten hebben geholpen. Want de Zaak, daarvoor leefde en stierf hij, en het was vooral de manier waarop Tweehuijsen altijd voor de zaak vocht, die zaak waarin hij alleen maar een boterham verdiende, die Rein weleens bitter deden denken aan het verschil tussen deze man, die in feite geen belang had bij de zaak, en zijn zoon Bas, die er eens eigenaar van zou zijn. U heeft het RECHT uw onze jarenlange ervaring in dit vak is voor u De lagere schooljeugd kan een op stel of tekening maken of beide, met als onderwerp „de vakantie”. De kin deren worden als volgt in groepen verdeeld: de groep 6 en 7-jarigen, de groep 8, 9 en 10-jarigen en de groep 11 en 12-jarigen. Per groep worden drie prijzen beschikbaar gesteld. Voor de grotere jeugd - van 13 t/m 16 jaar, is er een fotowedstrijd, met als onderwerp eveneens „de vakan tie”. Alleen zwart-wit foto’s worden ge accepteerd. Het formaat is vrij, om dat de Jeugdcontactraad van mening is, dat een kleine foto net zo origineel kan zijn, als een grote. De beoorde ling van de opstellen, tekeningen en foto’s zal door een deskundige jury geschieden. Het inzenden van alle werkstuk ken, onder vermelding van naam, adres en vooral de leeftijd moet ge schieden in de brievenbus van het gemeentehuis aan de Zuidkade ter at tentie van de Jeugdcontactraad, voor dinsdag 12 augustus. De prijswinnaars WADDINXVEEN Aan de wed strijden, gehouden tijdens de regiona le keuringen van de provincies Noord en Zuid-Holland en Utrecht van het Ned. New. Forest Pony Stamboek, verreden te Aerdenhout op zaterdag 19 juli, nam een aantal ponyruiters van de rijvereniging Reigersburgh uit Waddinxveen deel. Door uitsluiting van enkele - nog niet in het Stamboek opgenomen po ny’s en door vakantiereizen, was de afvaardiging niet zo compleet als we de laatste tijd gewend waren. Deson danks waren de resultaten zodanig dat ook de toekomst, als enkele pony ruiters op een paard zullen overgaan, met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. De resultaten waren als volgt: Dressuur gevorderden: Ring III lepr. Joh. v.d. Breggen met Beatrix; 3e pr. Joke van Os met Ponto; 5e pr. Joze- fien Kammeraat met Lucky. Ring IV le pr. Marja Brouwer met Karin. Dressuur vergevorderden: Ring V: 2e pr. Vincent van den Berg met Pansky; eervolle vermeling Connie Glasbeek met Sheila. Springen gevorderden: na lx bar rage op tijd, allen met 0 fout: le pr. Jozefien Kammeraat met Lucky; 6e pr. Joh. v.d. Breggen met Beatrix; 7e pr. Corinne Steyn met Tuple Folly. Springen vergevorderden: zonder barrage, 0 fout, snelste tijd: le prijs Vincent van den Berg met zijn hem niet in de steek latende Pansky. Bij de gevolgen van onze creatieve geestdrift hebben wij echter nooit stilgestaan, maar de praktijk leerde ons al snel dat de auto nu het visite kaartje van de wereldreis is gewor den. Op iedere plaats, waar wij het in bonte kleuren opgeschilderde ver voermiddel neerzetten, wordt dit be wonderd en bestudeerd door grote groepen nieuwsgierige mensen en wij kunnen niet eerder instappen, voor dat de nodige vragen, waarvan de meeste op de reis betrekking hebben, beantwoord zijn. Zo stond er een Amerikaan naar onze auto te kijken, die de plaatsna men Boston en New York ontdekt had. Hij bleek in een klein plaatsje tussen deze twee grote Amerikaanse steden te wonen en na het gebruike lijke informatieve gesprek nodigde hij ons uit bij hem thuis langs te ko men, wanneer wij „in de buurt” wa ren. Op ons zou dan een kamer met slaapplaatsen en een maaltijd wach ten, voor de tijd zolang wij zijn gast willen zijn. Dat is natuurlijk een fijn aanbod, waarvan wij straks, wanneer wij in Amerika zijn dankbaar gebruik hopen te maken al is het dan lang niet zover, gezien het pittige aantal kilometertjes, die tussen deze plaats in Italië en dat gastvrije oord in Amerika liggen. Nog even terug naar Zwitserland, waar ons door de bedrijfsleider van het hotel, waar wij de eerste vier da gen te gast zijn geweest, is aangebo den daar een maand te blijven wer ken, slapen en eten. Een prachtig aanbod, speciaal van de financiële kant bekeken, maar waarbij de ver schillende tegenargumenten ook zeer sterk golden. We waren toen nog geen drie weken op weg, terwijl er voor de volgende aflevering van ons reisver slag uit een plaatsje als Parpan, waar dat hotel staat met zijn 92 inwoners, nu niet direct zoveel nieuws en in teressants te vertellen is. De uitslag van de stemming bleek een duim om hoog en een duim omlaag, maar de nieuwe beslissingsmoeilijkheden, die toen ontstonden werden snel opgelost, toen ook de andere zijn beslissing in trok en het beter vond om door te gaan. Terwijl de zon op zijn hoogst staat en de lucht trilt van de hitte, die de thermometer een flink eind boven de dertig graden heeft doen stijgen, ver spreid een zuchtje wind een ondefi nieerbare geur, waarschijnlijk ont staan uit de verschillende soorten WADDINXVEEN De eerste op stellen, tekeningen en foto’s voor de vakantieaktie van de Jeugdcontact raad zijn al binnen. Zoals bekend heeft de Jeugdcontactraad van Wad dinxveen in deze vakantie voor de schoolgaande jeugd een aantal wed strijden georganiseerd, met als hoofdprijs een rondvlucht boven Rot terdam. zonnebrand-oliën over het stukje strand, vanwaar deze tweede afleve ring geschreven wordt. Deze camping aan het Garda-meer is er een, zoals er hier in Italië langs de verschillen de meren tientallen zijn. Het zijn de plaatsen waar het vakantieleger - hoofdzakelijk bestaande uit Neder landers en Duitsers aangevuld met een mengeling van de meest uiteen lopende nationaliteiten van de Denen tot onze Tjechische buren - zijn va- kantievreugde pleegt uit te leven. Zon, water, zwempakken, zonnebrand olie, lekker eten en veel drinken be palen de vakantie van de meeste mensen hier, terwijl de door de zon ontwikkelde hitte weer het levens ritme van de dag aangeeft. Een hitte, die verwerkt wordt met grote hoe veelheden limonade, ijs, bier en het bij de vakantiegangers zo bekende en graag gedronken demi-sec of half- champagne, terwijl je verplicht bent het grootste gedeelte van de dag in of vlakbij het verkoelende water van het Garda-meer te verkeren. 52. De hekkenmaker kon z’n ogen niet geloven. ”Ik heb zeker zitten slapen!” stamelde hij ver blijft. ”Wie heeft al die hekken ge maakt?” ”U!” zei Wipperoen bars. ’Ik?’ riep de hekkenmaker met een verontwaardigde uithaal. ’Dat is NIET waar!” ”Dat is WEL waar”, hield Wip peroen vol. ”Als u het voorbeeld niet had gegeven, zouden Holder Bolder en alle anderen heus geen hekken hebben gemaakt. En her is WADDINXVEEN P.V. „De Zwa luw” hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Neufvilles. Afstand 173 km. Los 8.30 uur. Kalme Z.W. wind. In concours 252 duiven. Aankomst le duif 10.35.16 uur, snelheid 1368,70 m. per min. Aankomst laatste duif 11.07. 22 uur, snelheid 122,68 m. per min. De uitslag luidde als volgt: A. de Bruin 1, 8, 37, 42; A. J. van Essen 2, 9, 26, 38, 57, 60; Th. Colla 3,12, 50; D. Boere 4, 10, 17, 19, 46; P. Groen 5, 16, 22, 40, 41, 45, 53 61; C. de Lang 6, 13, 24, 25, 28, 36, 62; H. N. van Haren 7, 11, 14, 15, 21, 23; Troost-Tamerus 18, 20, 29, 44, 55, 56, 58, 59; J. de Haan 27, 31, 39, 51; M. van Leeuwen 30, 32, 48; G. C. van Kleef 33, 47, 49; A. de Zwart 34, 35, 54; D. Oskam 43; P. C. Loendersloot 52; K. van Veen sr. 63. P.V. „De Zwaluw” hield ook een wedvlucht met oude duiven vanuit Bordeaux. Afstand 890 km. Los don derdag 13.00 uur. Kalme N.W. wind. Aankomst le duif 13.48.36 uur (vrij dag), snelheid 826,38 m. per min. Aankomst laatste duif (zaterdag) 6. 53.17 uur, snelheid 524,75 m. per. min. In concours 40 duiven. De uitslag luidde als volgt: Troost- Tamerus 1, 3, 5; M. Twigt 2; C. de Lang 4, 6. i Tussen Reindert en Tweehuijzen bestond dus een jarenlange band, en het bedrijf was niet te denken zonder de oude boekhouder, die tenslotte procuratie houder was geworden. Alleen... het bedrijf was in tussen gegroeid, de omstandigheden waren veranderd en veranderden nog steeds vooral na wereldoorlog II en... Tweehuijzen bleef zichzelf gelijk. Nog altijd evien precies, nog altijd even ijverig en trouw, maar zich vastbijtend in de situatie die hij zelf had gescha pen, het systeem dat hij zelf had opgezet. Al die nieuwe dingen, die mechanisatie, die kaartsystemen die elektrische machines, hij bezag ze met diep ge worteld wantrouwen. Dat wantrouwen vloeide voort uit het feit dat hij dit alles zelf niet baas kon, en wilde hij baas blijven op kantoor, dan moesten deze dingen het niet winnen, want daarmee werd zijn ei gen positie bedreigd. Hij wist ook heel goed, dat de jonge de Braber dit al lemaal heel goed aankon, er alles van wist en brand de van verlangen om de hele administratie met één reuzenzwaai te moderniseren en aan te passenniet slechts aan het heden, maar vooral aan de toekomst. Hij wilde zichzelf niet bekennen dat hij dit niet wilde omdat hij zélf daardoor overkompleet zou raken, en zélfs als hij zijn functie bleef bekleden, nog slechts het boegbeeld zou zijn van het schip, waarop Rein dert Stok het bevel voerde, maar waar dan de Bra ber het stuurwiel zou omklemmen. En omdat hij dit zichzelf niet wilde toegeven zocht hij naar andere motieven. Arbeidsbesparende methoden zag hij als bevorde raars van luiheid en gemakzucht. Van het kaartsys teem zag hij alleen maar het risico dat zo’n kaart kon verdwijnen, en daarom hield hij vast aan zijn dikke, onhandelbare kantoorboeken. En in het algemeen was het refrein van Tweehuijzens liedje van verlan gen naar de goeie ouwe tijd „het is altijd goed ge gaan zo, waarom zouden we veel geld over de balk gooien aan al die nieuwigheden?” Tussen hem en Piet de Braber was er altijd een stille strijd. Daarbij kwam, dat Reindert Stok bepaald geen kantoorman was, hij was typisch de man langs de weg. Hij had geleerd op Tweehuijzen te vertrou wen, en dat was hem nooit slechts bekomen. Daarbij had hij een hekel aan verandering. Hij zou niet gauw iemand ontslaan, alleen al omdat hij dan weer aan een nieuwe moest wennen. Hij kiende het bedrijf van haver tot gort, wist waar alles te vinden was, en dat moest maar zo blijven, anders tastte je kon komen serieus naar haar te luisteren, merkte ze dat de jonge boekhouder van die vooroordelen niet de minste last had. Zij begreep waarvoor hij vocht, zij steunde hem, en daar kwam nog bij dat zij meer nog dan hij de zaak voelde als haar zaak. Hij heette Piet de Braber, maar zij heette Nel Stok. En al kende die firma dan ook alleen Rein Stok Zoonen” de dochter liet zich niet uitvlakken. Tussen haar en haar broer Bas groeide dan ook een steeds grotere vierwijdering. Bas, begreep ze al was hij dan geen kwaaie vent, was te gemakzuchtig van aard, te weinig zakenman, te weinig bedrijfslei der. Hij dreef op de leiding van zijn vader en pro beerde zelf in zijn werk voor de zaak zoveel mogelijk het nuttige te verenigen met wat hij als het aange name beschouwde. Zolang Reindert de touwtjes in handen hield, liep dat niet zo in de gaten, hoewel de reizigers, Koop man die naar Zweden ging, van der Velden die Enge land bereisde en Merkman die goede zaken deed in Duitsland, meermalen meesmuilend keken naar de orders waarmee hij thuiskwam en vooral naar de prijzen die hij maakte. Hij teert op het geld dat wij verdienen, zeiden ze, maar ze hielden toch nog genoeg over, en ’t gezag van de oude Reindert was groot ge noeg om ze in toom te houden. Nel Stok, zeiden de mensen wel eens,. deed haar naam eer aan. „Ze heeft een bezemsteel ingeslikt,” zeiden de jon gens. Ze was lang en ze liep heel recht op. Ze had mooi blond haar, een goed figuur, hoewel dezelfde jongens onder elkaar beweerden dat je aan haar brosje moest zien waar de voorkant was, ze had een regelmatig gezicht, prachtige tanden, grote grijze ogen en ze droeg een bril die haar meer dan iets an ders het uiterlijk van een strenge schooljuffrouw gaf- Ze was in haar kleren iets stijfjes en droeg altijd platte schoenen, omdat ze tóch al zo lang was, en daarenboven, zei ze nuchter, spaart het je tenen. Ze zwom als een otter, tenniste hard en scherp en op de Kaag was geen wind haar te krachtig, als ze in haar kleine B.M. over het water scheerde. Maar de jongens moesten haar niet. Een enkele die misschien aangetrokken was door de gedachte dat Reindert Stok ook het eeuwige leven niet had, en dat er dan te erven viel, had het wel leens geprobeerd Maar ze kwamen tot de onaangename ervaring dat Nel riet verlegen werd, dat eer zij zélf in verlegen heid Kwamen. Ze konden niet op tegen haar nuch terheid, haar rake opmerkingen. Ze zochten een vrouwtje dat tot hen opkeek als wijze ver tandigf mannen, maar bij Nel kregen ze meestal niet ten onrechte de indruk dat ze nog maar broekjes wa ren, niet gans droog achter de oren. Als Magda, haar moeder zich eens een heel enkele keer verleiden liet zich te uiten over de vraag met wie Nel nog eens zou trouwen, zei ze: met een veel oudere man, die haar de baas kan. Maar daarin had Magda met al haar le venswijsheid, zich vergist. Nel zocht niet naar een meerdere, maar naar een gelijke. Met Piet de Braber kon ze praten. Na de eerste aar zeling tegenover „d;e dochter van de baas” waaraan zij snel een eind had gemaakt, wisten die twee al gauw dat ze op één zelfde niveau stonden. hekkenmaker met opgewekte huppelsprongen van het duin af en was weldra verdwenen. ”Hoe is het mogelijk”, glimlach te Wipperoen. ”Hij geeft me gelijk Hij begrijpt nu ook dat hekken niet deugen... maar het is wel een beetje plotseling Opeens glimlachte Wipperoen niet meer. ”Als er maar niet iets anders achter zitmompelde hij argwanend. ”Ik ga de hekkenma ker voor alle zekerheid maar eventjes achterna”. mis. In de grond der zaak zag hij, evenals zijn be jaarde procuratiehouder, er tegen op dat op een ge geven moment in zijn bedrijf methoden zouden toege past worden, waarvan hij zelf de samenhang niet meer zag. Hij moest het zichzelf békennen dat soms als Piet de Braber zat te praten, hij de draad kwijt raakte, het niet zo gauw snapte. Dat was griezelig. Dat gaf je het idee dat je oud werd, het niet meer kon bij sloffen. Toch was er nog een ander griezlig idee, namelijk dat zo’n flinke knappe vent die overal te recht kon, eenvoudig de zaak te ouderwets zou gaan vinden en de benen nemen. Dat zou betekenen dat dan de zaak inderdaad ouderwets begon te worden! Als Piet de Braber op een goeie dag het zou vertikken verder te vechten tegen de bierkaai, en een andere baan zoeken, dan wist Reindert met onfeilbare zeker heid, verloor hij niet alleen een beste kracht, maar dan verloor hij ook de toekomst. Dan werd hij één van die mensen die zeiden ,,’t zal mijn tijd nog wel duren” maar daarvoor had Reindert Stok de firma „Reindert Stok en Zoonen” niet gesticht- Hoe trots was hij geweest op dat naambord. Na hem zouden anderen de zaak verder groot maken. Hij had die niet gesticht en zich ongelukkig gewerkt om het zaakjie straks te likwideren, of aan een concurrent over te doen- En zo verzeilde Reindert van de wal in de sloot. Want hij wilde nóch Tweehuijsen laten gaan, nóch de Braber missen. Nu eens gaf hij de Braber toe, wanneer die op een bepaald punt iets voorstelde waarvan ook hem wel duidelijk was dat het een ver betering was, dan weer kwam hij in het straatje van Tweehuijsen door voorgestelde veranderingen op de lange baan te schuiven, en meestentijds koos hij de weg van de minste weerstand door er niet te zijn, geen tijd te hebben, andere dingen aan zijn hoofd te hebben. Zo hoopte hij het te rekken en vertrouwde er vaag op dat alles wel op zijn pootjes zou terecht ko men. Maar de jonge de Braber zag door die manoeuvres heen. Hij was er van overtuigd, dat niet alleen het bloembollenvak maar iederë zaak op zichzelf toege rust en gered moest zijn om de zich duidelijk af te kende ontwikkelingen in Europa en de rest van de wereld het hoofd te kunnen bieden. Alleen een man die dacht „het zal mijn tijd nog wel uidienen” en die zich van de toekomst niets aantrok, kon het zich ver oorloven, de ogen daarvoor te sluiten. De firma Stok Zoonen moest niet achteraan komen, maar in het concert van de toekomst een eerste viool spelen. Dat was nu wat Reindert zich maar zo moeilijk kon be grijpen: dat een jongen als Piet de Braber zich daar dik om maakte. Het was toch zijn zaak niet? Hij be greep dat niet, al was er van medezeggenschap in het bloembollenbedrijf nog gans geen sprake, vele jaren lang vele employe’s helemaal op eigen houtje en vaak zonder dank van de baas, de medeverantwoordelijk heid hadden gedragen voor het bedrijf waaraan zij hun krachten gaven, en dat Piet de Braber een van die mensen was. Eén van die mensen die het bedrijf eenvoudig niet kunnen zien als een broodwinning. Voor wie de zaak waarin zij werken, hun zaak is. Maar al stond Rein dert Stok met zijn ideeën nog stammend uit de ver leden tijd, hier vreemd tegenover, zo veel temeer vond hij begrip bij Nel Stok! Zij was een dochter van haar vader. Maar ze was van een andere tijd. Terwijl hij bij voorkeur in het verleden keek, waarin de bloem bollenman er altijd nog in geslaagd was de boot te halen, was haar blik op de toekomst gericht. Zij had een zakjenhoofd. En terwijl haar vader met zijn in geroeste ideeën over een „mannenbedrijf” er niet toe Waarin Reindert Stok zich het hoofd breekt over werkmethode verbetering, en een boekhouder ont slaat die fluitend de benen neemt. „Piet,” zei Nel Stok, ,je bent met je verkeerde been uit bed gestapt”. Piet de Braber grinnikte maar niet vrolijk. Hij zou gesnauwd hebben, als het niet de dochter van de baas was geweest, die het gezegd had. Maar ook weer niet, omdat ze de dochter van de baas was. Want dat ver gat je bij het samenwerken met Nel. Ze hadden natuurlijk eerst heel netjes u tegen elkaar gezegd, meneer de Braber en juffrouw Stok, maar in de grote bollenfamilie beginnen de bazen al met el kaar allemaal bij de naam te noemen, en dat moet ook wel. Hoe zou je al die Van Tillen. Guldemonden, die van Zantens en die Segersen uit elkaar kunnen houden als je niet verwijzen kon naar Jan of Piet of Cor of Gerrit? En waren daar niet allerlei neven verwijzingen nodig als: van de stenen muur? of van Vredehof of lange Jan in tegenstelling tot ge woon maar Jan? Om maar te zwijgen van de Noord, waar ze met al die A., B. en Czoons zaten te worste len? En Piet de Braber was maar drie jaar ouder dan Nel, al wist hij machtig veel. Een kop als een ijzeren pot, zei Reindert. Een best geheugen voor cijfers niet Wij betrekken ALLE vooraanstaande merken, zoals AUDIUM - OTICON - PHILIPS - SIEMENS en WIDEX RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK en zijn verzekerd van de wetenschappelijke en technische steun van deze fabrikanten. Contactlensspecialist K. TIENDEWEG 12, 7 huizen vanaf de Markt. KLEIWEG 108, naast Klelwegbrug. WADDINXVEEN: KERKWEG 189, bij de hefbrug.

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 2