en sporthal van Administratief Medewerkster Urgentielijst Waddinxveen vermeldt jeugdcentrum instructiebad met Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Postbode De Goey ter ruste gelegd Bejaarden en jeugd aan de sigaar 4 Moerkapelle had roerige feèstdagen door optreden woonwagenbewoners autohandel n Luchtvervuiling P.v.d.A. wil hearing over Groenswaard VLIEGREIZEN PER TREIN OF BUS BOOTREIZEN LUXE HERENHUIZEN TEL 01820-17122 GOUDA FLUWELENSINGEL 59a GINKEL Burgemeester gast bij D’66 beheer van onroerende goederen. Brand Pistolen Woningzoekenden TE KOOP IN WADDINXVEEN s Reisbureau makelaars TAXATEURS -- Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda --- - Kerkweg207 Waddinxveen tel (01828)4488 ‘I 4 eekblad Hollands Hart 24e JAARGANG - Nr. 1267 DONDERDAG 8 JANUARI 1970 '1' REDAKTIE. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Op ons kantoor is een vakature voor een Sollicitaties te richten aan: dejongs Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 13656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank, Ter vervulling hiervan zoeken wij een jongedame (18 a 20 jaar, ongehuwd) met enige kantoorervaring. Speciaal eigen programma op Spanje Vraag vrijblijvend alle in formaties bij ons „all round” reisbureau. type meander, bevatten 5 kamers, luxe keuken, 2 toiletten, CV. Koopsommen vanaf 64.500 V.O.N. 90% hypotheek. WADDINXVEEN In het noodge bouw van het Waddinxveense ge meentehuis wordt dinsdagavond 13 januari van 19 tot 20 uur een spreek uur gehouden voor woningzoekenden. Airtour/Nespanda, Centouri, Eurotours, FIT, etc. Rederij Ketel, Tor-Line, Fred Olsen Lines, etc. Cebuto, Railtour, FTS, Trans-Europa, etc. Inzenden van advertentie* en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Het is uiteraard duidelijk, dat een groot deel van uitvoering van deze Projecten afhankelijk zal zijn van de mogelijkheden tot financiering en van het structuurplan, dat voor de ko mende jaren in voorbereiding is. Op oudejaarsdag kwam het tot een éénmans-actie, toen een als agressief bekend staande wagonbewoner, drei gend met een bakosleutel opnieuw trachtte het gemeentehuis binnen te dringen. Hij bekoelde, toen hij daar tegenover de waarschuwende pistolen Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm.-prijs 18 ct (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Inlichtingen NV Bouwteam Waddinxveen Verkoopkantoor Chopinlaan, Waddinxveen. Tel. 01828-2028 (b.g.g. 3469) WADDINXVEEN Volgende week woensdag 14 januari organiseert de jeugdcontactraad de traditionele si- garenrookwedstrijd tussen bejaarde en jeugdige inwoners van Waddinx veen. Doordat ons blad tengevolge van de afgelopen feestdagen zeer onregelmatig moest ver schijnen, is een vrij groot aan tal berichten, o.m. over de di verse kerstvieringen, blijven overstaan. Wjj menen er de le zers een plezier mee te doen deze verslagen alsnog in dit nummer op te nemen. gevoerd bleef de verdenking van op zet zo sterk, dat de gemeente weiger de ook maar een enkele schadever goeding uit te keren. Het gezin werd voorlopig ondergebracht in Den Haag. De volgende dinsdag kwamen zes andere wagonbewoners op het ge meentehuis met forse termen een nieuwe wagen voor hun collega eisen. Ook op deze intimidatiie werd niet ge reageerd. MOERKAPELLE Een groep wagonbewoners, die op de dinsdag voor kerst mis met drie woonwagens en vier caravans een ongeoorloofde standplaats zocht op het industrieterrein aan de buitenkant van de gemeente, heeft de Rijkspolitie alles behalve prettige kerstdagen en een vrolijke jaarwisseling bezorgd. Afgelopen maandag heeft de Politie na een kleine twee weken van hoogspanning radikaal een einde gemaakt aan de incidenten, die met de komst van de woonwagenbewoners losbarstten. Onder escorte zijn een woonwagen en twee caravans - de laatste waarvan de bewoners weigerden te vertrekken - met takelwagens naar het woonwagenkamp in Zoetermeer gesleept. De an dere wagonbewoners hadden ’s-ochtends eieren voor hun geld gekozen en vertrokken uit zichzelf. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Mauritslaan te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. WADDINXVEEN In ons artikel over regeringssubsidie aan die tuin ders, die omwille van de bestrijding van de luchtverontreiniging willen overgaan op het stoken met aardgas inplaats van met olie werd een rap port aangehaald, dat door het I.P.O, werd uitgebracht over een onderzoek bij tuinder K. Uithol aan de Bredeweg te Waddinxveen. Uit de bedoelde passage zou ten onrechte kunnen worden afgeleid, dat de heer Uithol verantwoordelijk zou zyn voor de in het rapport ge signaleerde luchtvervuiling. Het on derzoek van het I.P.O, was echter ge richt op de schade, die rook en roet, afkomstig van naby gelegen tuinde rijen in Zevenhuizen, aan de gewas sen van de heer Uithol toebrengen. Met dit zoekplaatje begon Sjaak Noteboom het nieuwe jaar: „Waar is burgemeester Van der Hooft?” Het was zo druk (en zo gezellig) op de nieuwjaarsreceptie, die de bur gemeester van Waddinxveen en zijn echtgenote traditie getrouw hielden, dat de raadszaal ten slotte één compacte mensenzee was. Iedereen was aanwezig. Ja, echt, de burgemeester ook. (oplossing zoekplaatje: „Links onderaan”). keerterrein voor grootparkeerders, de aanleg van de eerste fase van het bospark tussen Waddinxveen en Boskoop, de stichting van een HAVO- school en de bouw van een nieuw raadhuis. i I 1 WADDINXVEEN Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben een voorlopige urgentielijst opgesteld van de plannen, die in 1970 en volgende jaren bij voorrang zouden moeten worden gerealiseerd. Het is een concept, waarin de volgorde van de belangrijkheid van de projecten nog niet geheel vast staat. Het lag in de bedoeling om de wa gens de dag na hun komst, dus op woensdag voor kerstmis, direct tot vertrekken te dwingen. De Rijkspoli tie had toen echter geen mankracht genoeg om het gemeentePersoneel, dat ingrijpend zou moeten optreden, be scherming te bieden. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspredings- gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft zal op uitnodiging van de Politieke Party D’66 afdeling Waddinxveen op dinsdagavond 10 fe bruari in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw een inleiding houden, waarin hij zyn visie zal geven op de toekomst van Waddinxveen. Na deze inleiding zal voor een ieder ruime mogelijkheid bestaan om discussie te voeren over alle problemen van het Waddinxveense bestel. Het bestuur van D’66 zal er grote waarde aan hechten, indien op deze openbare bijeenkomst ook vertegen woordigers van andere politieke groeperingen hun bijdrage tot de dis cussie willen geven. Op maandagavond 19 januari houdt D’66 in een van de zaaltjes van de Ontmoetingskerk een ledenvergade ring, die echter eveneens een open baar karakter zal dragen en voor be langstellenden niet-leden toegankelijk is. Op deze avond wordt een agenda van huishoudelijke en praktische punten afgehandeld. Onder meer zal de kandidaatstelling voor de gemeen teraadsverkiezingen ter sprake ko men. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. WADDINXVEEN Op oudejaars middag heeft op de algemene begraaf plaats de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van de heer H. de Goey, die in Waddinx veen een bekende figuur is geweest als besteller bij de PTT. De heer de Goey, die bijna 40 jaar in deze functie werkzaam is geweest, is 66 jaar geworden. Op de begraafplaats werd de baar van de aula naar het graf gedragen door zijn collega’s. De directeur van het postkantoor, de heer D. Linschoten, schetste de verdiensten van de trouwe medewer ker en gewaagde van de droefheid door dit overlijden. Er was voor deze plechtigheid grote belangstelling van de zijde van de in woners. De bedoeling van deze wedstrijd is dat de deelnemers een zo lang moge lijke askegel op him sigaar houden zonder dat deze uitgaat. De jeugdcontactraad hoopt dat een zo groot aantal jongens (en meisjes!) aan deze wedstrijd mee zullen doen, dat er tegen elke bejaarde deelnemer een jeugdige roker zal zitten. De wedstrijd zal gehouden worden in de recreatiezaal van het bejaarden huis „Souburgh”. De deelnemers kun nen zich opgeven bij de wedstrijdlei ding aan de zaal. Inschrijfgeld bedraagt 0,50. Er zijn leuke prijzen beschikbaar gesteld. Na afloop van de wedstrijd is er nog een speciale attraktie. van de Rijkspolitie kwam te staan en droop scheldend af. Al deze taferelen hebben de feest dagen in Moerkapelle toch nog zeer roerig gemaakt, ondanks het feit, dat de bevolking zich dit maal bij de jaar wisseling byzonder rustig gedroeg. Zondagavond voor oudjaar brak brand uit in een van de woonwagens, bewoond door een gezin met twee kinderen. Volgens de eigenaar was de brand ontstaan door een defect in een gaskachel. Hierby zou alles zyn ver loren gegaan, ook de geldelyke uit kering, die volgens de Algemene Bij standswet van gemeentewege was verstrekt. Dit verhaal klopte zo weinig met de omstandigheden, waarin de uitge brande wagen werd aangetroffen, dat de eigenaar werd meegenomen naar het gemeentehuis, waar hij tegenover burgemeester Keizer en adjudant J. Koelma zijn verklaring handhaafde. Hoewel geen directe bewijzen na het eerste onderzoek konden worden aan- Als eerste urgenties in dit bestek net het college: de bouw van een Jeugd- en Jongerencentrum (waar over de gemeenteraad in de eerstvol gende vergadering een voorstel zal bereiken), de aanleg van een instruc tiebad gekoppeld aan een sporthal, de «constructie van de Kanaaldijk, de lanleg van zes tennisbanen, de aan eg van een veldjjsbaan en de aanleg tan een riolering voor het zuidelijk deel van de Dorpsstraat. Op langere termijn stelt het college ider meer de volgende urgente voor- ieningen in het vooruitzicht: de ouw van een prot. chr. lagere school i Groenswaard, de bouw van drie leuterscholen (openbaar, prot. chr. n R.K.), de aanleg van vijf voetbal helden, de aanleg van een atletiek- en htelbaan, de aanleg van een Par- t--- WADDINXVEEN Het afdelings bestuur \an de Party van de Arbeid in Waddinxveen heeft in haar ver gadering van maandagavond besloten om, zo mogelijk in samenwerking met de overige plaatselijke politieke Par tijen, een openbare hearing te houden over Groenswaard III. I De datum waarop deze hearing zal worden gehouden, wenst het bestuur van de PvdA afhankelijk te stellen van het tijdstip waarop het bestem mingsplan Groenswaard III ter visie zal zijn aangeboden, zodat de burgerij ook ten aanzien van dit Plan een tonstruktieve bijdrage zal kunnen ■veren. IIDe overige plaatselijke politieke groeperingen hebben reeds hierover fen schrijven ontvangen waarin zij worden uitgenodigd mede het initia tief tot deze hearing te willen nemen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1