en Moerkapelle: Raad van en zakken vuilnis in Supermarkt open „Samenvoeging Boskoop Waddinxveen is een strikt Burgemeester Van der Hooft p4^ Reinigingsrecht ®mho@g plastic Eigen home voor „Stormvliegers” Koninklijk zilver voor organiste persoonlijke visie van mij mi Van Ginkel op Spaanse toer Pagina 3 Tuindorp Chr. Vrouwenbond 1 Kerst in Zevenhuizen Ernstig ongeluk Uitspraak G.S. Kerst in Moerkapelle Eén gemeente/ Samenwerking I 1 I - ffEF.KRI.AD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 8 jan. 1970 r w piet of mijn ambtgenoot (foto Sjaak Noteboom) Een veldijsbaan, dat is een van de dingen, die op de urgentie- lijst van Waddinxveen staan. Voorlopig moet het schaatsend volkje zich behelpen met de Petteplas. En dat ging de afge lopen dagen uitstekend, terwijl een gezellig muziekje uit de luidsprekers schalde. MOERKAPELLE De gemeenteraad van Moerkapelle aanvaardde in de laatste vergadering van 1969 een nota van het hoofd van de technische dienst om als financiële positie het toelaat 38.000,uit te geven voor het aanschaf fen van een vrachtauto het kiepbak en rekken waarop het huisvuil in plastic zakken geladen kan worden en afgevoerd naar een verzamelplaats, die nog niet bekend is. Dit alles is noodzakelijk geworden doordat de gemeente Zeven huizen de gezamenlijke regeling heeft opgezegd. In de toekomst zal de regeling alleen met Benthuizen voortgezet worden met deze methode, die na overleg de voordeligste bleek. De wagen kan ook voor de gladheidsbest rij ding gebruikt worden. Als alles door gaat zal het huisvuil éénmaal Per week worden op- gehaald. WADDINXVEEN Op de maan delijkse vergadering van de afdeling Waddinxveen van de Ned. Chr. Vrou wenbond, die woensdag 14 januari om 19.45 uur wordt gehouden in het Ge reformeerd Verenigingsgebouw, zal mevrouw Amelink-Berg spreken over „Levenskunst en levensstijl”. Belang stellenden zijn welkom. Een mooi tuindorp dus als toe vluchtsoord voor een ieder, die niet in een grote stad wil wonen of voor de woningblokken van 12 tot 18 en zelfs 20 hoog afschrikken. Ook is men van mening dat de ge meente de zakken moet aanschaffen en uitreiken, anders komen er ver schillende kwaliteiten en maten waar bij door het te vol proppen de zakken kunnen stuk gaan. Even was de heer Duursma van mening dat papieren zakken minder duur en even goed zouden zijn, maar burgemeester Kei zer heeft deze mening al vlug kunnen weerleggen door verschillende voor beelden van proeven uit andere ge meenten op te noemen. ceer van een De grootste kosten zijn voor het af voeren van het vuil. Waar alles na het aflopen van de regeling met Ze venhuizen naar toe moet is nog een Probleem. Met omliggende gemeenten zal contact worden opgenomen voor een gezamenlijke regeling. WADDINXVEEN Terwijl een groot deel van Nederland tot aan de enkels door de sneeuw waadt komt het reisbureau A. van Ginkel uit Waddinxveen met een zeer aantrek kelijk uitgevoerde brochure, waarin een SPaans vakantieprogramma vol stralende zon wordt aangeboden. De reisgids biedt een keur van mo gelijkheden, die alle door bureau Van Ginkel kunnen worden verzorgd. Zo wel de vakantiegangers, die per eigen vervoer (auto) naar het zonnige zui den willen als zij, die van een lijn vliegtuig of een chartervlucht gebruik willen maken komen volledig aan hun trek. Ook in de prijsklasse van de va kantiereizen is een ruime keuzemoge lijkheid. Het vakantieprogramma omvat rei zen naar de Costa Brava, de Costa Dorada en de Costa Blanca. ZEVENHUIZEN Rijdende in de richting Utrecht, ter hoogte van de gemeente Zevenhuizen op rijksweg 12, raakte de bestuurder van een Volkswagenbusje, de heer A. Kolvers uit Delft zaterdag in een slip, doordat plaatselijk het wegdek glad was door lichte sneeuw. De wagen raakte van de weg en vloog van het talud. De bestuurder werd uit de wagen geslin gerd. Met ernstige verwondingen is hij naar het Van Itersonziekenhuis in Gouda vervoerd. ZEVENHUIZEN De jaarlijkse kerstfeestviering van de bejaarden van Zevenhuizen, vond ook dit jaar weer plaats in de huishoudschool „Swanla” op uitnodiging van het be stuur van deze school. De voorzitter van de contactcommissie van de huis houdschool, de heer M. v.d. Pol, opende de bijeenkomst met een wel komstwoord, waarna namens de be- jaardenbond, de heer G. Hoogeveen sprak. Burgemeester A. van ’t Verlaat sprak een kort kerstwoord. Namens de bejaarden werd hierna een enve loppe met inhoud voor het school fonds overhandigd, waarna de leer lingen zich presenteerden met gedich ten en lezing van het kerstevangelie. Dit alles afgewisseld met samenzang. Ook het bejaardenkoor o.l.v. mej. Wigman liet enkele liederen horen. Na de diverse pauze’s voor koffie en thee, voerden de leerlingen nog een toneelstukje op, waarna de middag werd besloten met dla-vertoning van enige bekende schilderijen van Rem brandt. Grote belangstelling trok de Volks- kerstzang op het parkeerterrein naast het postkantoor in Zevenhuizen. Het gemeentebestuur van Zevenhuizen stelde hiervoor een bedrag beschik baar. Een muziekvereniging uit Gou da, de Pionier, zorgdie voor de muzi kale begeleiding. Er werden veel be kende kerstliederen gezongen en de hervormde predikant ds J. G. v. d. Vlist las het kerstevangelie. Kinderen van beide lagere scholen zongen met een kaarsje in de hand een kerstlied. Aan gedeputeerde staten is in de begeleidende brief bij de begro tingswijziging Structuurplan Wad dinxveen gevraagd thans reeds een uitspraak te doen of de gemeente Waddinxveen na de voltooiing van Groenswaard III nog een taak heeft in de opvang van de overloop van de bevolking in de Randstad Hol land in casu in het Streekplan Rijn en Gouwe en dat de eventuele nieuwe industrieterreinen naar de mening van het college van burge meester en wethouders aan of in de nabijheid van de Rijkswegen moe ten liggen. Hierover hebben gedeputeerde sta ten geen uitspraak gedaan. Moch ten gedeputeerde staten besluiten Hij heeft op verzoek van zijn ambt genoot van Boskoop de mening, die lij weergaf, op schrift gesteld. Ook le leden van de gemeenteraad van Waddinxveen hebben een afschrift ran dit betoog ontvangen. Het luidde ils volgt: „De gemeenteraad „De gemeenteraad van Waddinx veen heeft op 25 september 1969 be sloten een opdracht te geven aan het Instituut Stad en Landschap tot het maken van een structuur plan. Alhoewel de gemeenteraad nog geen uitspraak heeft gedaan wat dit plan moet inhouden staat het wel vast, dat reeds thans aan dacht moet worden besteed aan de toekomst van Waddinxveen nadat het bestemmingsplan Groenswaard III 700 woningen) is voltooid en de industrieterreinen aan de Zuid en Noordkade zijn verkocht. MOERKAPELLE Onder het motto „de school is dicht, de A. en O.-markt gaat open” is de supermarkt in de voormalige openbare lagere school te Moerkapelle door burgemeester I. J. P. Keijzer geopend. Vooraf in „Het wapen van MoerkapeHe” sprak de burgemeester zijn bewondering uit voor de grote voortvarendheid van de heren Boevè en Verwey die hun 100% gezonde zaak hebben gesloten om dit nieuwe project aan te pakken. „In deze school werd geleerd dat 1 en 1 twee is, maar in dit geval is 1 en 1 weer 1. Wel moeten er nu twee reke nen: namelijk de zakenman en de klant. Minister Beemink heeft het helemaal mis met z’n 3000 inwoners voor Moerkapelle, hij moet nodig deze nieuwe supermarkt eens komen be kijken.” Directeur Verduyn van het toeleve ringsbedrijf A en O vond de slagzin zeer geslaagd. De nieuwe afnemers ontvingen een grote taart. De heer Boevé dankte het gemeen tebestuur voor de prettige medewer king en de aannemers, die de verbou wing in een recordtijd hebben uitge voerd. MOERKAPELLE De Moerkapelse bejaarden hebben in het Dorpshuis een zeer geslaagde kerstbijeenkomst gehouden die door zeer velen werd bezocht. Bij de hieraan verbonden broodmaaltijd waren ook de burge meester en mevr. Keizer aanwezig. Ds. C. Baas te Nieuwerkerk a/d IJs- sel hield een korte meditatie. Het be jaardenkoor zong enkele kerstliede ren onder leiding van mevr. v.d. Ster- re. De heer J. de Knegt las een zelf gemaakt gedicht. Mevr. Boeren-Resch vertelde het kerstverhaal ’Gods Post bode’ en mevr. Boevé-Smaal bracht een gedicht ’De adventsboodschap’. In een bijna geheel gevuld kerk gebouw van de Ger. Gem. gaven de zangverenigingen „Asaf” uit Moerka pelle, „Jubilate” uit Capelle a/d IJs- sel en „Laus Deo” uit Rotterdam on der leiding van dirigent A. Verhoef een zeer geslaagd kerstconcert. Met orgelbegeleiding zong Asaf zeer ver dienstelijk Dochteren Sions van Han del. De honderdvijftig stemmen van de gezamenlijke koren lieten de aan wezigen genieten van onder andere „Ambrosianischer Lobgesang” en „Het volk dat in duisternis wandelt”. Organiste Joke van Leeuwen uit Wad dinxveen gaf een fraaie vertolking van „Noël” van Daquin. De avond die door ds A. F. Honkoop was geopend werd gesloten door ouderling Jac. Bac, die de aanwezigen aanspoorden lid te worden van de vereniging. ZEVENHUIZEN Burgemeester A. van ’t Verlaat heeft de officiële opening verricht van het eigen home, dat dienst gaat doen ais inkorfcen- trum van de postduivenvereniging De Stormvliegers in Zevenhuizen. Het gebouwtje staat aan de Noordelijke Dwarsweg 2a. Twee kinderen van leden, de 6- jarige Ewout Verschoor en de 4-jarige Johnny Heykoop, boden op een broedschotel de burgemeester de sleutel aan, waarna deze de deur van het gebouw opende. Voorafgaande hieraan sprak hij nog enkele woorden van lof en feliciteerde de leden met het nieuwe gebouw, dat geheel door zelfwerkzaamheid en uit eigen financiën is gebouwd. „De broedtijd van het bestuur van de Stormvliegers moge langer ge weest zijn dan die van haar duiven, een eigen home is er dan toch geko men, dankzij volharding en eensge zindheid van bestuur en leden.” Met de bouw van het gebouw is men in maart jl. begonnen en reeds deze zomer kon het dienst doen als inkorfcentrum, ondanks dat het niet helemaal gereed was. Voor de bouw heeft men vlotte medewerking van het gemeentebestuur gekregen. In het gebouw hield de burgemees ter nog een korte openingstoespraak voor de daar gehouden duiventen toonstelling. Ook hier sprak hij woor den van lof over het aktieve werk van de 32 leden tellende vereniging. Hij vond het een verheugend feit dat men dit gebouw aan noodoplossing een einde gekomen is, omdat men sinds de oprichting, vanaf ongeveer 1938, in diverse lokaliteiten inkorfde, zoals in Hotel Vos, onbewoonbaar verklaarde huizen en een stal van een boerderij. Burgemeester van 't Verlaat merkte nog op dat tijdens de bezetting de Duitsers veel duiven hebben laten af maken omdat zij bang waren voor hun aktiviteiten. Dankzij de oprich ting van vele postduivenverenigingen groeide de 4 a 5000 duiven die toen overbleven weer uit tot ontelbaar velen. De voorzitter van de Stormvliegers, de heer E. P. Verschoor sprak zijn dank uit voor de lovende woorden en zegde de medewerkers hartelijk dank voor de totstandkoming van het ge bouw en de tentoonsteHing. Op de tentoonstelling waren onge veer 150 duiven te bezichtigen. De prijzen voor de mooiste duiven be stonden uit huishoudelijke luxe ar tikelen. Ter aanvulling van de kas werd een grote verloting gehouden, waarvoor de Zevenhuizense midden-» stand vele fraaie prijzen beschikbaar stelde. De tentoonsteHing trok een* goede belangstelling. 1970 al uitkwam: dat de belastingen wel omhoog zouden moeten. Zonder verder uitleg te geven dacht hij dat er nog wel meer verhogingen zouden volgen, maar welke was hem nog niet duidelijk geworden. Burgemeester Keizer wat optimis tischer van aard, zag de toekomst niet zo donker in. De verhoging van reini gingsrechten is ineens groot, maar de kosten zijn in vergelijking met om liggende gemeenten erg laag geweest. Op de drempel van het nieuwe jaar huldigde de Zevenhuizense voetbalvereniging ’Groeneweg’ twee trouwe steunpilaren: doelman P. v.d. Wejjden en midhalf J. Heijkoop. Beiden hebben meer dan 300 wedstrij den voor het eerste elftal ge speeld en dat mocht wel eens worden geweten. Voorzitter A. Roos sprak mooie woorden over trouwe inzet en voorbeeld voor de jeugd. En hij verraste beide jubilarissen met een hor loge met inscriptie. Hier gespt hij dat kleinood om de Pols van Van der Weijden, terwjjl Heij koop toekijkt. De echtgenotes van beide spelers kregen bloe men. Want zij hebben hun mannen tenslotte vaak moeten missen. Driehonderd wedstrij den lang MOERKAPELLE Na de kerk dienst van oudejaarsavond heeft bur gmeester I. J. P. Keizer de ereme- laille in zilver, verbonden aan de )rde van Oranje-Nassau, uitgereikt lan mej. J. v.d. Knijff, die ruim 40 aar het kerkorgel van de Gerefor- neerde Gemeente heeft bespeeld. De burgemeester sprak van de be- angrijke functie van de organist laast de Predikatie van de dominee. )e organist heeft de mooie taak om de stemmen te bundelen om zodoende I eenparig Gods lof te verkondigen. Het is moeilijk na te gaan, maar Iwaarschijnlijk heeft mej. v.d. Knijff in die 40 jaar wel duizend zondagen dienst gedaan. „U hoort bij de inven- taris en hiet is bijzonder toepasselijk cm op oudejaarsavond dit te mogen berdenken terwijl alle mensen terug en ook vooruitzien”. IDe heer D. v.d. Spek sprak de jubi- laresse toe als wethouder en ouder ling. Hij wees er op dat dit een bij zondere onderscheiding is die niet te koop, maar wel te verdienen is. Ds A. F Honkoop feliciteerde tenslotte na- Inens de gemeente, waarna de aan wezigen twee coupletten van het Wil- I helmus zongen. aan Waddinxveen het verzoek te doen de taak op zich te nemen om de overloop van de bevolking op te vangen dan ligt het in de bedoeling van het college van burgemeester en wethouders dat gedeelte in de gemeente voor woningbouw te ge bruiken, dat ligt ten westen van het Noordeinde en ten oosten van het tracé van de nieuw aan te leggen zgn. Krimpenerwaardweg tot in het noorden van de Hoogeveensieweg in Boskoop en in het zuiden de Klei- kade te Waddinxveen. Hierbij wordt rekening gehouden met een doortrekking van het Bosplan tus sen Boskoop en Waddinxveen - maar daarover kan eerst worden gesproken als de stedebouwkundi- gen en andere deskundigen de eer ste lijnen op papier hebben staan. Persoonlyk denk ik dan ook aan een gesprek met het college van burge meester en wethouders van Bos koop, omdat indien de plannen tot uitvoering zouden worden gebracht ook Boskoop hierin zou moeten kunnen meepraten. Zelfs denk ik aan een eventuele grenswijziging tussen Boskoop en Waddinxveen. Als men deze zaken groot wil zien en de tijd begrijpt, de gedachte van de tegenwoordige Minister van Binnenlandse Zaken volgt, dan kan men zelfs doorgaan en zeggen dat deze beide gemeenten in de toe komst één gemeente zullen gaan vormen. Wij weten nu zelfs al dat er van streek- en stadsgewesten sprake is en dat deze Raden er zelfs spoedig zullen komen. Niets is vanzelfspre kender dan dat kleinere gemeenten samen gevoegd zullen worden tot grotere zelfstandige eenheden. In het kader van de toekomst van de Randstad Holland, waarin Zoeter- meer - Alphen aan den Rijn - Gou da en wellicht ook Woerden grote steden zullen worden, kan een tuin dorp Boskoop-Waddinxveen een prarhtige (en machtige) plaats in nemen. Boskoop met zijn fraaie boomkwekerijen en Waddinxveen met industrieën en tuinbouw, maar zelfs ook nog met een mooi en gaaf agrarisch achterland, waarin de woningbouw een fraaie Plaats zal innemen. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen j,. 'Ifc wèeUjpiet of mijn ambtgei van Boskoop het met mij eens zal zijn. Hij weet niets van mijn ge dachten af - welke ik thans lan- - evenmin als de wethouders mijn eigen gemeente. Het is strikt persoonlijke gedachte van mij, die ik eens wil uitspreken om te zien of te horen wat anderen er van denken.” In zijn begeleidend schrijven aan de Waddinxveense raad spreekt de bur gemeester de hoop uit, dat de raads leden in hun fracties of in de verga deringen van him kiesverenigingen over zijn toekomstbeeld willen spre ken. „Er zijn zoveel gemeenschappelijke regelingen, dat de stap naar één ge meente niet zo groot is,” zo besluit de heer Van der Hooft zijn brief aan de raad. De regeling zal echter inhouden dat de reinigingsrechten zullen worden verhoogd van 16,tot 36,De heer de Knegt vond dit een groot be zwaar en wilde de nota liever nog na der bestuderen, maar pratende weg werd alles voor hem wel duidelijk ge noeg, zodat zijn enige commentaar nog was dat zijn voorspelling bij dé behandeling van de begroting van WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen heeft vorige maand op een bijeenkomst van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, Larin hjj sprak over de toekomst van Waddinxveen, de gedachte geujf, dat jn de toekomst Waddinxveen en Boskoop zouden kunnen worden jrimenge- voegd tot één gemeente, die als tuindorp zou kunnen fungeren tuSsen de toe komstige grote steden Zoetermeer, Alphen en Gouda. Prompt werden over deze uitlating in de BoskooPse gemeenteraad vragen gesteld. In een samen- spreking met het gemeentebestuur van Boskoop heefjzmirgemeester Van der Hooft nogmaals beklemtoond, dat hij op de bijeenkomst van de CBTB uit sluitend een strikt persoonlijke visie heeft wjMéh geven. Ten overvloede geeft hij een op somming van deze gemeenschappe lijke regelingen en andere vormen van samenwerking: Schoolartsendienst, Logopedische dienst, Brandweer, Bospark, Onder wijscommissie Havo, Waterleiding, Bescherming Bevolking, Regionaal woonwagencentrum, Divosa, Regio Gouda en Omstreken, Vuilverbran ding, Vleeskeuringsdienst, Gemeen schappelijke school voor Mavo, Groene Hart en Borgstellingsfondsen. «HK i

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 3