Na afwijzing door GS: Kroon moet beslissen over pompstation bij zwembad Gouden huwelijkstrouw SIMCA1301 Ds Bos neemt afscheid kerk Zevenhuizen van LET OP! Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Korenmolengat aan Recreatieschap Gevaar bushalte op het KW-plein Predikant viert koperen huwelijk Diamanten bruiloft Intrede ds Flink Herten ontsnapt Dam- en schaakdag op 7 februari Geen presentiegeld voor Biafrahulp Van Loon Zoon Margriet jarig Stoomerette Opening Woelwater Maak een proefrit bij: De J9 f/m 30 januari 1970 is alleen gedurende de normale winkeltijden geopend Uitgesloten Vereiste NV Hogenelst Controverse V Hobby-academie Weekblad foor Waddinxveen 24e JAARGANG - Nr. 1268 JONDERDAG 15 JANUARI 1970 (foto Sjaak Noteboom) CENTRAALGARAGE 68 de De jaarlijkse rentebijschrijving op de spaarboekjes is van Coöp. Raiffeisenbank - Waddinxveen. gedeputeerden baseren hun Na een gedetailleerde omschrijving van de financiële touwtrekkerij rond deze kwestie stelt het adres, dat het uitgesloten moet worden geacht, dat Aral met succes een eis tot schade vergoeding zou kunnen indienen, om dat alle overeenkomsten van B. en W. tot verkoop en koop worden gesloten behoudens toestemming van de raad en Gedeputeerde Staten. OP grond van dit alles wordt de Kroon gevraagd alsnog goedkeuring te geven aan de verkoop van de grond aan de heer Rupke. Vervolg op pagina 3 er receptie in Hotel Neuf in Boskoop, waar loco-burgemees- ter Van Tol samen met ge meentesecretaris Jenné onder de velen behoorden, die hun gelukwensen kwamen aanbie den. Nieuwe Markt 19-27 Gouda Telefoon 01820-15000 ZEVENHUIZEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stellen Pro vinciale Staten voor het natuurreser- vaatje „Korenmolengat” aan de Rotte bij Zevenhuizen te verkopen aan het recreatieschap Rottemeren. De koop prijs moet 39.842,50 bedragen. Het recreatieschap voert in prak tijk reeds het beheer over dit stukje natuurschoon, dat slechts beperkt voor het Publiek wordt open gesteld. Vooral de bewoners van de camping Zevenhuizen maken gebruik van de rondleidingen, die op gezette tijden door het Korenmolengat worden ge organiseerd. WADDINXVEEN De Hervormde predikant ds T. van ’t Veld en zijn echtgenote vieren woensdag 21 janu ari hun koperen huwelijksfeest. De Hervormde gemeente voert een inza- melingsaktie onder de leden om het predikantenechtpaar een stoffelijke blijk van waardering aan te bieden. Dit geschenk zal op een receptie wor den overhandigd. WADDINXVEEN Zaterdag 17 januari vieren de heer G. Molenaar en mevrouw E. Molenaar-Dullemeijer hun zestigjarige echtvereniging. Het diamanten bruidspaar houdt die dag van 3 tot 5 uur receptie in het Her vormd Wijkgebouw aan de Esdoorn- laan. WADDINXVEEN De inspectrice voor het kleuteronderwijs, mejuf frouw Simplonius, zal zaterdagmor gen 24 januari om 10.30 uur de nieu we kleuterschool „Woelwater” van het Christelijk Nationaal Onderwijs officieel openen. en gemakkelijk een andere predikant zal vinden, temeer daar de oude pas torie geen ideale woonruimte is. Toch vertrekt ds Bos met goede hoop en vertrouwen dat de arbeid en trouw van kerkeraad en gemeente ge zegend zal worden, ook in de toe komst. De afscheidsavond voor gemeente leden vrijdag begint om 7.45 uur. zijn ziekten meegeleefd, ook buiten de kleine kring van de Geref. Kerk. WADDINXVEEN Ds N. J. Flink uit Burgh (ZL), die een beroep naar de Immanuëlkerk in Waddinxveen heeft aanvaard, zal zondag 8 maart om 9.30 uur worden bevestigd door ds C. Roos van Gouda. Daarna zal hij om 3 uur intrede doen. Ds Flink, die gehuwd is maar geen kinderen heeft, zal zich op 3 maart in Waddinxveen vestigen. Hij betrekt voorlopig de pastorie aan de Vijver- laan in afwachting van het gereed komen van de nieuwe pastorie aan de Souburghlaan. Rupke aannam, in principe overeen stemming hadden bereikt met Aral, die inmiddels zijn bod had verhoogd tot 210.000,dus f 2.000,— meer dan het bod van Rupke. De gevolgen van een eventuele eis tot schadevergoeding, die Aral op grond hiervan zou kunnen indienen, achtten G.S. niet te overzien, hetgeen zij mede als motivering laten gelden voor hun afwijzende beschikking. WADDINXVEEN De gemeenteraad van Waddinxveen heeft besloten bij de Kroon in beroep te gaan tegen de beschikking van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring wordt onthouden aan het raadsbesluit tot verkoop van grond aan de heer P. Rupke voor het vestigen van een ben- ine-verkoopPunt en een quick-servicestation aan de Sniepweg nabij het ivembad. Dit gebeurde dinsdagavond op een spoedvergadering, die op ver- loek van de raadsleden Van Gent (PvdA), Huizer (Herv.), Kroes (VVD), Noor- ander (CHU) en Van Schie (KVP) was bijeengeroepen. Alle dertien aanwezige aadsleden (de heren Van Gent en Mol waren door ziekte verhinderd) gaven lun stem aan het initiatiefvoorstel, dat het genoemde vijftal hiertoe had in- ediend. Ook loco-burgemeester Van Tol, die de op vakantie zijnde burge- aeester verving en aanvankelijk het meerderheidsadvies van B. en W. had psteund om niet in beroep te gaan. ZEVENHUIZEN Op intieme wij ze zal door de gemeenteleden van de Gereformeerde Kerk van Zevenhui- zen/Moerkapelle te Zevenhuizen in de kerk, vrijdagavond 16 januari af scheid worden genomen van hun predikant, ds J. Bos, die sinds mei 1955 te Zevenhuizen heeft gestaan. Om gezondheidsredenen verleende de classis Gouda ds J. Bos per 1 januari vervroegd emeritaat. Om diezelfde reden wordt er geen officiële af- scheidsdienst gehouden. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. zoekers van de sportaccommodatie geen benzine kunnen gaan laden, om dat zij op deze weg zouden moeten keren om weer naar Waddinxveen te komen. Verder wijzen de initianten erop, dat in het raadsbesluit tot verkoop aan Rupke uitdrukkelijk is gesteld, dat de verkoopakte niet zal worden gepasseerd alvorens van overheids wege alle vereiste vergunningen met betrekking tot oprichting, vormgeving en in werking houden van het ben zinestation zullen zijn verleend. Hier door zouden Gedeputeerde Staten nog ruimschoots gelegenheid krijgen zich over de planologische aspecten van het besluit uit te spreken. Prinses Margriet viert maan dag haar verjaardag. Toen zij tijdens de duistere oorlogsjaren in Canada werd geboren was dat voor het bezette Nederland een nieuwe vlam van hoop. Dat is al weer 27 jaar geleden. Nu is Margriet zelf moeder van twee Prinsekinderen. ZEVENHUIZEN In de nacht van woensdag op donderdag ontsnapten vorige week via een gat in de omhei ning van het privé-hertenkamp van de heer J. L. Paul te Zevenhuizen twee hinden en vluchtten via het ijs over de besneeuwde velden. Donderdag werden zij voor het laatst waargenomen in de polder De Loete tussen Boskoop en Hazerswou- de, maar toen een groep speurders, onder wie de heer Paul, de dieren tot op twintig meter was genaderd, ko zen zij het hazePad. Sindsdien zijn de damherten niet meer gesignaleerd. Het hertenkamp bestaat sinds vorig jaar zomer en heeft negen herten. Naast deze herten bestaat de vee stapel van de heer Paul, eigenaar van een agrarisch bedrijf uit parelhoen - ders, krielkippen, konijnen en een pauw. De heer C. Verkleij en me vrouw A. J. Verkleij-van Vel- zen waren dinsdag vijftig jaar getrouwd. Het gemeentebe stuur zond ter verhoging van de feestvreugde een fraaie fruitmand naar de woning van het gouden echtpaar aan de Zuidkade 174. ’s Middags was In hun beroepschrift tot de Kroon, dat door de heer Huizer werd voor gedragen, stelden de initiatiefnemers, dat een benzineverkooppunt van be scheiden omvang op het parkeerter rein van het zwembad als een ver eiste of tenminste als een dringende wens moet worden gezien en zij halen daarbjj het overweldigend bezoek aan het zwembad in de afgelopen zomer aan. Een benzineverkooppunt aan de Tweede Bloksweg achten zij niet een wezenlijk deel van het recreatieplan Sniepweg, waarbij wordt aangevoerd, dat deze weg na gereedkoming een autoweg gaat worden, waar de be- Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm.-prijs 18 ct (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN De heren W. P. J. Hogenelst, P. J. A. Hogenelst en Th. F. J. Hogenelst, allen meubelfa brikant te Waddinxveen, hebben ter voortzetting van het onder firma ge voerd bedrijf opgericht Meubelfa briek J. A. Hogenelst NV, gevestigd te Waddinxveen. Het maatschappelijk kapitaal van de vennootschap be draagt 250.000, waarvan 135.000 is geplaatst en volgestort. De drie op richters zijn tot directeuren benoemd. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen f 6,75 binnen het verspredings- gebied en f 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Daar B. en W. meenden, dat hij (erin werd gedekt door BP, die zo loor de achterdeur toch weer zou innenkomen, wilde het college hier- fter niet meer onderhandelen. Met sen krappe meerderheid verwierp de lad echter het Aral-voorstel. Wet- louder LiPs stond toen nog achter het ifendpunt van het college. Een aantal raadsleden nam op 26 |ni het initiatief tot een nieuw voor tel, volgens hetwelk de grond toch an de heer Rupke zou worden ver- Bcht. Dit voorstel werd aangenomen f kreeg nu steun van wethouder Ips, hetgeen leidde tot een ernstige Bntroverse tussen hem en de ■meester. [Bij beslissing van 17 december pèn Gedeputeerde Staten dit ra ■sluit hun goedkeuring onthoi de overweging, die hiertoe leic Beelt de concurrentiestrijd BP-y Ripke echter nauwelijks een rol. Met deze ontwikkeling gaat op- ieuw de geruchtmakende benzine- ompkwestie spelen, die vorige zomer rote beroering wekte en zelfs leidde it ernstig meningsverschil tussen e burgemeester en wethouder Lips, ie zich in deze van het standpunt an B. en W. distancieerdë. Aanvankelijk heeft het college voor verkoop van de fel begeerde grond iderhandeld met de benzinemaat- haPpij BP, die nu verderop aan de liepweg een pompstation heeft, dat ordt geëxploiteerd door de heer tupke. Deze onderhandelingen liepen 1st, omdat BP te laag bood. Hierop erd contact gelegd met de benzine- aatrchappij Aral, die met een voor en W. acceptabel bod kwam van 176.000,—. Het hierop gebaseerde voorstel tot irkoop aan Aral werd echter door raad verworpen, omdat inmiddels le heer Rupke zich had aangemeld Is kandidaat-koper, eerst met een ®d van f 150.000,dat later echter lerd verhoogd tot 208.000, Ds Jacob Bos werd op 5 maart 1906 te Halfweg geboren, waar zijn vader graanhandelaar was. Hij bezocht het Geref. gymnasium te Amsterdam en ging in 1929 theologie studeren aan de V.U. te Amsterdam. In 1935 deed hij candidaatsexamen, waarna hij eerst zes jaar hulpprediker was in de gemeenten Schermerhorn (N.H.) en Olst (Ov.). Dit was de tijd van de candidatenovervloed Op 26 oktober 1941 werd ds Jac. Bos door ds H. Mulder te Deventer beves tigd als Predikant van de Geref. Kerk van Olst. Daarna was hij nog predi kant in de geref. kerk van Montfoort en van Asperen. Op 1 mei 1955 werd ds Bos door ds J. Snoei van Wad dinxveen bevestigd te Zevenhuizen. In februari a.s. hoopt ds J. Bos met zijn echtgenote in een flat in de Bijl mermeer (Amsterdam) te gaan wo nen. De scheidende predikant is acht jaar scriba geweest van de deputaten voor de geestelijke arbeid onder de schippers voor geheel Zuid-Holland. Vooral dit werk, geconcentreerd in de grote wereldhaven Rotterdam, heeft hem bijzonder geboeid. Mevrouw Bos, die ook uit Halfweg afkomstig is, heeft hem in al zijn werk altijd trouw terzijde gestaan. Het echtpaar heeft twee getrouwde dochters, die beiden in Amsterdam wonen en vier kleinkinderen. Het is wel teleurstellend voor ds. Bos dat hij voortijdig (ruim één jaar) zijn werk moet beëindigen. Door de vijftien jaar arbeid is de predikant zeer aan Zevenhuizen verbonden. Zeer hartelijk en behulpzaam is in „Mijn beste jaren heb ik hier door gebracht onder de nijvere bevolking”, aldus ds Bos. Daarom is het afscheid moeilijk, ook omdat de gemeente groeit door vele nieuwe leden, die ook weer nieuwe ideeën meebrengen. De samenwerking met de Hervormde Gemeente was steeds hartelijk en groeit nog voortdurend, vooral op het gebied van de evangelisatie voor de recreatie. Het afscheid is des te moeilijker omdat de kleine kerk van Zevenhui- zen/Moerkapelle in deze tijd van te kort aan predikanten niet zo gauw Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN In de kunst- hobbymuziekschool „Groenswaard” aan de Peter Zuidlaan 8 wordt zater dag 17 januari van 1.30 tot 3 uur een leerlingenmiddag gehouden, waarop directrice Aaltje Donker de voorwer pen zal tentoonstellen, die zij van een recente reis door Oeganda, Kenia en Tanzania heeft meegebracht. Belang stellenden zijn welkom. it de voorgenomen stichting van ®zine-verkoopPunt en een qu Fvice-station in strijd is met de raming, die het recreatiese liepweg aan de te verkopen gi kft. Volgens het uitbreidingspl: I grond voorbeschikt voor ree [re doeleinden als Plantsoen, b I water. In het recreatieplan is Bmte gereserveerd voor een 1 pelaadstation aan de nieuwe Ta Bloksweg. rolang niet is aangetoond, dat juwplan van de koper op aanva; Fe wijze in de opdeling van frtpark kan worden ingepast t Gedeputeerde Staten de verl de grond prematuur. |n tweede instantie overweegt rege, dat B. en W. voordat de i f initiatiefvoorstel ten gunste WADDINXVEEN Tijdens rondvraag aan het slot van de ge meenteraadsvergadering van dinsdag heeft de heer Van de Roovaart (CHU) nogmaals de aandacht van het college van B. en W. gevestigd oP de uiterst gevaarlijke situatie, die de bushalte op het Koningin Wilhelminaplein veroorzaakt. De bus pleegt daar mid den op de weg te stoppen. Overste kende mensen lopen het gevaar om dan door langs de autobus passerende auto’s te worden gegrepen. Dinsdag middag werd zo nog een kind aan gereden. De heer Van de Roovaart vroeg het college nu met spoed de maat regelen te nemen, die het al eerder in het vooruitzicht had gesteld. Hij sug gereerde de halte te verplaatsen naar de KW-singel en daartoe een smalle inrij strook aan te leggen. WADDINXVEEN Het zestiende dam- en schaaktoernooi, dat de Wad- dinxveense damvereniging Excelsior en de Waddinxveense Schaakvereni ging in samenwerking met het comité Sportweek organiseren wordt gehou den op 7 februari in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stations straat. De dammers en schakers worden ingedeeld in hoofdklasse en eerste, tweede en derde klasse. Voor elke groep, die uit vier spelers bestaat, worden twee Prijzen uitgeloofd. Voor de dammers geldt een zettempo van 60 per uur, voor de schakers een van 30 zetten. De inschrijving, die open staat tot zaterdag 24 januari, is voor dammers bij de heer Kramp, Piet Heinstraat 32 en voor de schakers bij de heer Ver sluis, Noordkade 40b, tel. 2358. Het inschrijfgeld is 2,50. WADDINXVEEN De Wad dinxveense gemeenteraad heeft dinsdag by de rondvraag een suggestie van de heer Lam- mertse - die overigens met veel sympathie werd ontvangen - niet overgenomen. Het PvdA- raadslid deed het voorstel om de presentiegelden van deze avond ter beschikking te stellen aan de hulpverlening voor Biafra. Loco-burgemeester Van Tol merkte naar aanleiding hiervan op dat bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten Plan nen worden uitgewerkt voor de wijze, waarop de gemeenten voor deze hulpverlening actie kunnen voeren. De heer Van de Roovaart (CHU) benaderde het idee van de heer Lammertse van de principiële kant. „Ik zal me uiteraard niet tegen dit voorstel verzetten. Maar ik vind, dat dit een kwestie is, waar ieder per- soonlyk achter moet staan. Als men dit in een collectiviteit gaat doen dan wordt het al snel zo gemakzuchtig afgedaan.” Voor dit standpunt bracht de raad - ook de heer Lammertse - zwygend begrip op. van

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1