Wisselend succes voor volleyballers Be Fair De Gouwe boekt ruime overwinning op DAW Statenkandidaat op hearing D’66 Sprintkampioen [an Bazen kreeg spontane huldiging f r RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN Schaaknieuws Atletieksucces voor Waddinxveen Belangstelling voor Molentochten f •W Mj r* zen - een nieuwe service van de Raiffeisenbank. Perfect verzorgde HOTEL- PLAN-reizen, reisdeviezen, reischeques, bagage- en reis on gevallenverzekeringen: voor een onbezorgde vakan tie vindt u bij de Raiffeisen bank alles in één hand! Goed idee voor mensen met vakantieplannen: loop eens bij ons binnen. Wij regelen alles in één bezoek. Het kleurrijke HOTELPLAN-pro gramma ligt voor u klaar. Vakantierei- f w Ut O :.:y Pagina 5 .XL- Damnieuws WSE-nieuws A A G E N SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. HOTEL PLAN E s Sigarenrookwedstrijd werd uitgesteld pamnieuws I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 15 jan 1970 vakantie reizen ra Een bus met supporters uit Zeven huizen is zondag Jan in Deventer gaan aanmoedigen. Toen zij terug kwamen in Zevenhuizen ging men naar café Hof van Holland vanwaar zij na de bekendmaking over de tele visie, dat Bazen uitgezonden werd naar de wereldkampioenschappen, in optocht naar zijn woning trokken. Daar werd voor de ouders en familie leden een ’serenade’ gebracht met het zingen van allerlei leuzen over de prestaties van de schaatscrack. Jan was toen nog niet thuis, maar bij zijn thuiskomst om ongeveer twaalf uur vond hij nog een deputatie Zevenhui zenaren in zijn ouderlijke woning aan de Burg. Klinkhamerweg. De afdeling Waddinxveen van D’66 heeft mevrouw Wessel-Tuinstra met nog enkele andere kandidaten uitge nodigd voor de hearing op 10 februari. Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „De wraak van Gwangi” (14 jr). Zo. 7-9 u., Di., Wo. 8.15 u.: Via Erotica” (18 jr). Schouwburg: Do. 20.15 u., Za. 15 u., Zo. 15-17 u._ „De Desperado’s” (14 jr). Za. t/m Wo. 19.30 u.: (2e week) „De kanonnen van Navarone (14 jr). UITSLAGEN: de Gouwe-D.K.O. meisjes 05 Katwijk II-de Gouwe V heren 33 GZC IV-de Gouwe III heren 102 de Gouwe II-G.Z.C. III heren 62 B.C.&P.C. a-de Gouwe a jong. 71 de Gouwe IV-G.Z.C. V heren 62 de Zijl IV-de Gouwe V heren 20 A.Z.C. II-de Gouwe III heren 81 de Gouwe I-D.A.W. I heren 71 PROGRAMMA: Zaterdag 17 januari: 8.00 uur B.Z.&P.C. I-de Gouwe 1 H. 8.15 uur de Gouwe a-L.W.V. J. 9.15 uur G.Z.C. II-de Gouwe II H. Dinsdag 20 januari: 8.15 uur O.Z.V. I-de Gouwe 1 D. Zaterdag 24 januari: 8.45 uur de Gouwe 1-Merwede 1 H. o CQ WTERNADONALE SEISORGAMSATK 1 WADDINXVEEN D’66 is als eer ste partij klaar voor de provinciale statenverkiezingen, ook in Zuid-Hol- land. WADDINXVEEN Donderdag 15 januari houdt WSE een kaartavond in het clubhuis Aanvang 20.00 uur. Op vrijdag 23 januari is er een grote feestavond in het verenigings gebouw aan de Stationsstraat met kaarten en bal na. Aanvang 20.30 uur. WADDINXVEEN Het eerste he renteam van De Gouwe heeft zater dag in de eerste wedstrijd van het seizoen het Alkmaarse DAW in het overdekte bad Mierenweide in Kat- wijk met de gedecideerde cijfers van 7-1 klop gegeven. WADDINXVEEN De sigaren- rookwedstrijd tussen bejaarden en jeugd, die de Waddinxveense Jeugd- contactraad gisteren in huize „Sou- burgh” zou organiseren, kon door een sterfgeval in het rusthuis geen door gang vinden. De wedstrijd zal nu worden gehouden op woensdagavond 28 januari. Thalia: Do 8.15 u., Za. 2.30-7-9.15 u., Zo. 3-5 u.: „Schurkenstreken van Bullwhip de geweldenaar” (14 jr). Vr. 7-9.15 u.: „Hun eerste liefde” (14 jr). Za. v.m. 10 u. en Wo. 2.30 u. jeugd voorstellingen: „De Bungala Boys”. Zo. 7-9.15 u., Ma. 2.30-8.15 u., Di. en Wo. 8.15 u.: „Riffi onder gangsters” (18 jr). Bij deze gelegenheid werden vele gelukwensen geuit, ook door de heren C. Zweere en W. C. Visser namens het actiecomité Jong Sporttalent. Ook kwam op dit late tijdstip de Zeven- huizense burgemeester A. van ’t Ver laat namens de bevolking en gemeen tebestuur felicitaties aanbieden. Door collega’s en eigenaar van garage Schmidt, waar Jan normaal werk zaam is als monteur, werden foto’s gemaakt van Nederlands kampioen sprint. Op het congres dat zaterdag j.l. in Leidschendam gehouden werd, is het omvangrijke provinciale programma vastgesteld. Besloten werd om aan dit programma hoofdstukken toe te voegen welke betrekking hebben op bepaalde streken van Zuid-Holland. Zo zal er ook een speciale paragraaf komen voor het „Groene Hart”, het gebied waar Waddinxveen in ligt. Op het congres werd eveneens de kandidatenlijst vastgesteld. Als lijst trekker werd mevrouw E. K. Wessel- Tuinstra uit Oegstgeest gekozen. Voor de verkiesbare Plaatsen, waarbij D’66 rekent op 15 tot 18 zetels, komt nog een vrouwelijke kandidaat voor, namelijk mevrouw J. Hartemink- Trouw. Heren II dit team zeker ten goede zal komen. Dames IV, dat een uitwedstrijd speelde in Ouderkerk a.d. IJssel te gen VOY I, behaalde daar twee broodnodige punten. Dit team heeft VOY I met 15-7; 15-4; 15-3 naar een duidelijke 3-0 nederlaag gespeeld. Dames IV, dat dit jaar voor het eerst in de competitie meespeelt, draait momenteel aanmerkelijk beter, nu het team wat meer is ingespeeld. WADDINXVEEN Zaterdag 10 januari speelde het junioren meisjes- B-team volleybal van Be Fair tegen het A-team van de Zevenklappers. Reeds in de eerste set bleken de Ze- venklaPpers-meisjes door meer erva ring veel sterker te zijn dan de meis jes van Be Fair (6-15). In de tweede set kwam dit nog meer tot uiting (2- 15). In de 3e set echter kregen de meis jes van Be Fair wat meer durf, mede door de aanmoedigingen van het pu bliek en wisten zij zelfs de stand van 7-12 te brengen op 12-12. Be Fair ser veerde goed en het werd 14-14. Hier na kwamen de Zevenklappers aan service en scoorden (15-14). De coach van Be Fair vroeg een time-out om Be Fair nog een laatste duwtje in de rug te geven, doch de Zevenklappers maakten eveneens de laatste punt (14-16) en wonnen daarmee de set en de wedstrijd (0-3). Het A-team van de juniorenmeisjes - dat vorig jaar nog alles verloor door gebrek aan wedstrijdiervaring - weet dit jaar nog al eens een puntje te vergaren. Zij speelden eveneens za terdag in de Staringlaan en wel tegen het B-team van Olympia. Het was voor de Be Fair-meisjes een gemak kelijke wedstrijd. Zij wonnen achter eenvolgens met 15-6; 15-4; 15-4 en daarmee de wedstrijd (3-0). Junoren jongens speelde zaterdag een uitstekende wedstrijd en won ge makkelijk van Olympia. Vooral de le en 2e set waren de Be Fair jongens beduidend sterker. Zij wisten via goed aanvallend spel 2x 15-5 te be halen. Ook in de 3de set was er aan vallend goed spel, maar Olympia ging wat beter verdedigen, terwijl Be Fair enige services misten. Het kostte echter de set niet want ook deze was voor Be Fair 15-12. Eindstand 3-0. Het tweede herenteam speelde za terdag tegen J.G.W. Dit team speelde met twee invallers, de junioren Leo v.d. Roovaart en Henk Boersma. De le set won Be Fair met 15-13. J.G.W. kwam terug in de 2de set en speelde de niet op elkaar ingespeelde volley ballers van Be Fair volkomen uit hun evenwicht (8-15). Ook in de derde set kon Be Fair geen vat op het spel krij gen, hoewel Leo en Henk goed mee draaiden, maar niet in het systeem pasten (12-15). Na een ’hartig’ woordje met de coach werd in de 4de set alles op alles gezet. De rust van Be Fair was weer gekeerd en het won daardoor met 15- 13. Eindstand 2-2. Rest nog te zeggen dat een regelmatigere training van De Zevenhuizense schaatscrack Jan Bazen laat nog even zien hoe goed hem de Deventer lau weren staan. Dan gaat hij op weg naar Inzell, om daar te trainen met de kernploeg. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Uitslag 17e ronde voor het persoonlijk kampioenschap van de Waddinxveense Schaakvereni ging: J. v. Oort-A. v.d. Starre 0-1; A. H. v. Amerongen-A. Versluis afgebr.; A. Littooy-A. v.d. Ende 1-0; P. de Bruin- W. van Vuuren 0-1; N. E. Plantfeber- J. A. v.d. Ende 1-0; D. E. v.d. Wei den-W. van Gort 0-1; A. Littooy-W. van Oort 0-1J. van Oort-A. Versluis 0-1. Uitslag 7 e ronde voor de jeugdkom- petitie: G. Burger-A. Schrooder 1-0; P. Overdij k-P. v. Roode 1-0; A. v. Rijn- W. de Waardt 0-1; K. Zuidam O. Glasbeek 0-1; K. Noorlander-C. v.d. Berg 0-1; H. Kooyman-P. v.d. Berg 0-1; R. Hofman-R. van Dijken 0-1; J. v.d. Schoor-P. van Roode 0-1; R. van Dijken-A. Schrooder 0-1. Nadat de eerste periode met een blanco score was afgesloten bracht Gijs v.d. Leden de Waddinxveners uit een strafschop op 1-0. In de derde periode werd het vuur werk af geschoten: door doelpunten van Eef Overdam en Gijs v.d. Leden (2) werd de stand tot 4-0 opgevoerd. Overdam nam daarmee ook de vijf de goal voor zijn rekening. DAW vond bij zijn sporadische uitvallen Gouwe-doelman Bas den Oudsten steeds paraat. Zelfs misten de Alk- maarders een strafworp. Overdam en Arte Troost waren de makers van het zesde en zevende Gouwe-doelpunt. Voor DAW redde Jan Nachtegaal de eer. WADDINXVEEN Zaterdag werd te Schoonhoven de eerste van de vier trossen gehouden voor de crosscom- petitie van de afdeling Gouda, waar de leden van de A.V. Waddinxveen Biet zeer goede resultaten voor de dag kwamen. I Als eersten starten de D-meisjes met hierbij G. den Besten en S. Bchröder. G. den Besten behaalde Bier de eerste overwinning, terwijl S. Schröder een zeer goede vierde plaats Bezette. Bij de D-junioren was het T. Ver- jluis die de overwinning in de wacht Sleepte met als tweede J. Goedhart. W. P. den Beste werd hier 5e. Ij De derde overwinning kwam op naam van A. Sikma, bij de C-jongens i die direct gevolgd werd door Cees ïersluis. Beiden hadden aan de finish een ruime voorsprong op no. 3. I| Bij de A-junioren moest C. Hoogen- Ijioom het afleggen tegen de Neder landse kampioen op de 1500 meter. Kees v.d. Heil, doch hij wist hier toch een zeer goede tweede Plaats te be machtigen. I Al met al zijn dit goede en hoop gevende resultaten voor de volgende Icrossen, welke resp. in Reeuwijk (31- R> Waddinxveen (7-2) en Alphen a.d. I“ijn (21-2) worden gehouden, met Idaarbij de mogelijkheid voor drie Roepen om het clubkampioenschap te Behalen. WADDINXVEEN Voor het club kampioenschap van de Damvereni ging Excelsior werd in het Geref. Verenigingsgebouw de 17e ronde ge speeld. Uitslag: H. Boele-A. Compeer 2-0; C. Stolker-F. van Kempen 0-2; T. Twigt-P. Swart 1-1; G. v.d. Zijden- A. Zwanenburg 2-0; R. van Dijk-A. Koster 1-1; W. v.d. Heijden-A. Blom 0-2; A. A. Rietveld-J. de Heer 2-0; C. H. Kramp-T. Driesse 2-0. Excelsior speelde een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Jong en Oud in Beiersche. Jong en Oud won deze wedstrijd met 16-12. Excelsior moest met vijf invallers uitkomen uit het eerste tiental. Jong en Oud-Excelsior: A. den Ouden-C, H. Kramp 0-2; T. de Mik- A. Blom 2-0; Jac. van Vliet-P. Swart 1-1; P. L. Noomen-T. Twigt 0-2; P. Baas-A. Zwanenburg 1-1; J. A. Both- C. Stolker 2-0; Ch. Slappendel-J. de Heer 2-0; G. Bijl-A. A. Rietveld 1-1; Jac. Verburg-F. van Kempen 0-2; A. Korevaar-R. van Dijk 1-1; P. Grave land-J. Vermeulen 2-0; N. v.d. Vliet- W. v.d. Heiden 2-0; J. van Vliet-A. Molenaar 0-2; C. Graveland-A. F. M. Koster 2-0. Uitslag: 16-12. Maandagmiddag om twaalf uur vertrok Bazen al weer Per vliegtuig met de kernploeg naar het trainings kamp in Inzell. De verwachting is dat hij niet voor maart a.s. in Zevenhui zen terugkeert. ZEVENHUIZEN De Zevenhui zense Jan Bazen is afgelopen week einde op de Deventer ijsbaan op de 500 en 1000 m nationaal sprintkam pioen geworden. Voor hem een zeer verheugend feit, daar hij nu door de KNSB uitgezonden wordt naar de in februari te houden wereldkampioen schappen in de V.S. in West Allis. ZEVENHUIZEN Gedurende de vorstperiode, die nu weer is afgelo pen, werden oP de Rottemeren in Ze venhuizen weer de bekende Molen tochten gehouden over afstanden van 10 tot 150 km. De tocht over de Rotte meren is erg populair bij de schaat senrijders door diverse prettige oor zaken: als eerste het fraaie uitzicht over de polders, en als tweede de me daille, die iedere deelnemer kan ver dienen. Het parcours van 10 km kon zoveel keer worden afgelegd als men zelf wilde tot een maximum van 150 km. Het parcours liep vanaf de Roerdomp naar rechts tot aan de tweede molen naar een stempelpost en dan naar de overkant, langs de oever, achter langs het Pek-eiland, en dan weer terug. De Roerdomp - zomers kantine bij het zwembad - fungeerde nu in deze ijs tijd als clubhuis van de Zevenhuizen se ijsclub van 1880, waar de schaat senrijders zich tegoed konden doen aan Punch en erwtensoep, terwijl in de eerste molen pannekoeken werden gebakken. Van heinde en ver kwam men aan deze tochten deelnemen. IJs en wederdienende waren voor jl. zaterdag gepland - te organiseren door de Zevenhuizense ijsclub - de Nederlandse kampioenschappen korte baan dames, maar deze wedstrijden gingen niet door omdat de acht sterk ste rijdsters uit moesten komen tegen Noorse schaatsters. Daarom werd de titeltrijd verschoven naar zaterdag 17 januari a.s. Door de ingevallen dooi is hiervan nu geen sprake meer, maar toch hoopt de Zevenhuizense ijsclub dit jaar op nog een vorstperiode, daar zij anders deze kampioenschappen aan haar neus voorbij zal zien gaan. ij WADDINXVEEN Voor het dam- Rmpioenschap van Waddinxveen IWerd in het Gereformeerd Vereni- Rngsgebouw de 15e en 16e ronde ge- ®eeld. De uitslagen waren als volgt: |’fe ronde): C. Stolker-R. van Dijk SJ> W. v.d. Heijden-P. Swart 0-2; A. tempeer-B. v. Eijk 0-2; C. H. Kramp- de Heer 2-0; T. Driesse-C. Blonk ■k D. Zwanenburg-J. v.d. Berg 2-0; h Twigt-H. Boele 1-1; A. Zwanen- ?Rg-J. Vermeulen 2-0; A. Koster-A. ■olenaar 0-2. ■e r°nde: R. van Dijk-J. de Heer 2-0; B_ v-d. Zijden-A. Molenaar 2-0; P. ff'art-A. Zwanenburg 2-0; A. Com- |er-W. v.d. Heijden 0-2; T. den rden-D. Zwanenburg 2-0; B. van Twigt 0-2; H. Boele-T. Dries- B 1-1; F. van Kempen-D. Zwanen ja 1-1; A. Compeer-J. de Heer 1-1; H- Kramp-C. Stolker 2-0. LlAan damtoemooi in Boskoop ■rnen Van Excelsior twee spelers A at v-d- Heijden in de 2e kl. en Molenaar in de jeugdklasse. Bei- K'.. 'l'n beslaS te leggen op een plaats en zodoende met een s,;e prijs naar huis te keren. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5