Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Gemeenten rond Gouda in gezamenlijk overlegorgaan ^itaameratta Avond voor Biafra DE BRON Hinde overreden Meer subsidie voor restauratie toren Slachtoffer van botsing overleden Politie betrapt jonge jagers Oppasdienst steunt bouw Bethelkerk DE BRON Afrikaanse expositie Kunsthobby-academie Rookwedstrijd in huize Souburgh in Speciale aanbieding Perfekte Dry Cleaning - tegen spotprijzen VLIEGREIZEN Nog zo’n aanbieding PER TREIN OF BUS BOOTREIZEN LUXE HERENHUIZEN DE ENIGE STOMERIJ MET 100% GARANTIE Rijke oogst in lectuurkastje Zwaar gewond bij aanrijding door trein w.w Bestuur 9.95 Chr. Vrouwenbond 18.95 TE KOOP IN WADDINXVEEN n tel (01828)4488 Deelnemers Kerkweg 207 Waddinxveen DONDERDAG 22 JANUARI 1970 24e JAARGANG - Nr. 1269 (foto Sjaak Noteboom) leplaan 122 fjt’ Eikenlaan 54 Tel. 2401. Na 18.00 uur 4647. Kookpannen, Teflon bodem, krasvast van 26,95 voor Speciaal eigen programma op Spanje Vraag vrijblijvend alle in formaties bij ons „all round” reisbureau. WADDINXVEEN Een aantal jon gelui van de Hervormde Gemeente „Brugkerk” heeft een oppasdienst oP- gericht. Met de opbrengst van hun oppaswerk willen zij de bouwaktie voor de „Bethelkerk” steunen. GOUDA Twee jeugdige Goudse etaleurs, de 21-jarige P. Minken en de 19-jarige C. Vergeer, hebben het initiatief genomen tot het houden van een avond, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de noodlijdende Bia- franen. Koekepannen Teflon bodem, krasvast van 16,95 voor Rederij Ketel, Tor-Line, Fred Olsen Lines, etc. Cebuto, Railtour, FTS, Trans-Europa, etc. type meander, bevatten 5 kamers, luxe keuken, 2 toiletten, CV. Koopsommen vanaf 64.500 V.O.N. 90% hypotheek. Airtour/Nespanda, Centouri, Eurotours, FIT, etc. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Haastrecht, Krimpen aan de Lek, Krimpen aan den IJssel, Lekkerkerk, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk aan den IJssel, Oudewater, Reeuwyk, Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Waddinxveen, Woer den en Zevenhuizen. WADDINXVEEN De Rijkspolitie in Waddinxveen betrapte in het week einde in een veld in Groenswaard twee jongens, die daar met een lucht buks aan het jagen waren. Het geweer werd in beslag geno men. Tegen de knapen, 14 en 15 jaar oud, werd procesverbaal opgemaakt. bracht. De primitieve kunst van som mige stammen, naast de verfijnde vormen van schilder- en beeldhouw werk geven rijke onderwijsstof, voor al omdat uit eigen aanschouwen ver haald kan worden hoe het vertoonde is gemaakt. Vele foto’s verluchtten de expositie en gaven een duidelijk beeld van fol klore, flora en fauna van deze verre landen. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm.-prijs 18 ct (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Inlichtingen NV Bouwteam Waddinxveen Verkoopkantoor Chopinlaan, Waddinxveen. Tel. 01828-2028 (b.g.g. 3469) Kon. Wilhelminaplein 57 - Telefoon 3144* - Waddinxveen De tarieven zijn: van 19 tot 23 uur 1.50 per uur en na 23 uur 2,- per uur. Oppasdienst kan, liefst enige dagen van te voren, schriftelijk of telefo nisch worden aangevraagd bij mej. F. de Bruin, Mauritslaan 2, tel. 2712 en de heer W. F. Ming, Oranjelaan 1, tel. 2424. WADDINXVEEN In het Iterson- ziekenhuis te Gouda is de 53-jarige mevrouw A. M. Pool van de J.W. Frisoweg overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk, waarvan zij in november van het vorige jaar het slachtoffer werd. WADDINXVEEN In het lektuur- kastje van het Rode Kruis aan de Kerkweg te Waddinxveen zijn in 1969 in totaal 1650 boeken en 1862 kilo gram tijdschriften gedeponeerd. In de rij van 138 gemeenten, waar het Rode Kruis lectuurkastje heeft gestaan, neemt Waddinxveen de ze vende plaats in. Gouda en zes leden, die de raad van overleg uit zijn midden aanwijst. Het college van overleg krijgt tot taak alles voor te bereiden, wat aan de raad van overleg ter overweging en beslissing moet worden voorgelegd en de besluiten van deze raad uit te voeren. Tevens houdt het college ge durig toezicht op al wat het gemeen telijk overlegorgaan aangaat. De regeling wordt voor onbepaalde tijd aangegaan. Op uitnodiging van de raad van overleg, waarvoor tweeder de van het aantal stemmen nodig is, kunnen andere gemeenten tot het overlegorgaan toe treden. Het bestuur van het intergemeen- telyk overlegorgaan gaat bestaan uit de raad van overleg, het college van overleg en een voorzitter. Deze laatste functie zal worden bekleed door de burgemester van Gouda. De raad van overleg bestaat uit de burgemeesters van de 23 deelnemende gemeenten en uit leden, die de ge meenteraden uit hun midden aanwij zen. Het aantal hiervan wordt vast gesteld naar verhouding tot het aan tal inwoners. Volgens de huidige stand van zaken zou Waddinxveen twee van zijn raadsleden in de raad van overleg krijgen en Zevenhuizen één. Dit college, dat tenminste tweemaal per jaar vergadert, vormt het alge meen bestuur van het overlegorgaan. Het dagelijks bestuur wordt het college van overleg, een lichaam van zeven leden, n.l. de burgemeester van WADDINXVEEN De gemeenteraad van Waddinxveen zal zich in de ver gadering van donderdag 29 januari moeten uitspreken over toetreding tot het „Intergemeentelyk Overlegorgaan Gouda en Omstreken”. In dit overlegor gaan, dat is voortgekomen uit een initiatief van wijlen burgemeester mr R. M. van Reenen van Gouda, gaan 23 gemeenten in de Goudse agglomeratie zoeken naar samenwerking, die op velerlei gebied mogelyk is. In het concept-ontwerp voor de gemeenschappelijke regelingen, dat aan de gemeenteraden ter beoor deling wordt voorgelegd, wordt als eerste taak van het intergemeentelijk overlegorgaan genoemd om - met erkenning van de eigen bevoegdheden van de besturen van de deelnemende gemeenten - zich te beraden en de besturen van de deelnemende gemeenten te adviseren omtrent gemeenschappelijke be langen inzake de ruimtelijke ordening binnen het gebied, mede tegen de ach tergrond van de ontwikkeling daarbuiten. ZEVENHUIZEN Van de twee hinden die vorige week uit het her tenkamp van de heer J. L. Paul aan de Julianaweg in Zevenhuizen ont snapten, is er één dood teruggevon den. Het dier dat drachtig was, werd overreden op de Hoogeveenseweg tussen Boskoop en Benthuizen. Bij sectie bleken er twee hertenbabies op komst te zijn. De andere hinde is nog steeds voortvluchtig. Zij wordt her haaldelijk gesignaleerd rond Boskoop. WADDINXVEEN Volgende week woensdag 28 januari (20.00 uur) or ganiseert de Jeugdcontactraad de traditionele sigarenrookwedstrjjd tus sen de bejaarde en de jeugdige inwo ners van Waddinxveen. Ieder jaar blijkt zowel bij de ouderen als bij de jongeren grote belangstelling voor deze ’krachtmeting’. De bedoeling van deze wedstrijd is dat de deelnemers een zo groot mo gelijke askegel op hun sigaar houden, zonder dat deze uitgaat. De wedstrijd staat open voor een ieder, die het wil opnemen tegen de oudere dorpsgenoten, die zich in alle rust hebben kunnen ’trainen’ voor deze wedstrijd. De Jeugdcontactraad hoopt dat een zo groot aantal jongens (en meisjes) aan deze wedstrijd mee zal doen, dat er tegen elke bejaarde deelnemer een jeugdige roker zal zitten. De wedstrijd zal gehouden worden in de recreatiezaal van het bejaar denhuis „Souburgh”. De deelnemers kunnen zich opgeven aan de zaal. Inschrijfgeld bedraagt 0,50 per persoon. Er zijn leuke prijzen te win nen en na afloop van de wedstrijd is er nog een speciale attraktie. Verder zal het overlegorgaan zich bezighouden met alle overige aange legenheden, waarvan redelijkerwijs mag of moet worden aangenomen dat zij voor de intergemeentelgke ver houdingen en ontwikkelingen van wezeniyk belang zyn. Bovendien krijgt het intergemeen- teiyk overlegorgaan de taak de struc turele belangen in het gebied (econo mie, industrialisatie, biosfeer, recre atie, verkeer e.d.) en de verdergaande samenwerking tussen de gemeenten op deze gebieden te bevorderen door het voeren van overleg over daartoe te nemen maatregelen, waarvan de uitwerking van meer dan plaatselijke betekenis is. Weekblad voor Waddinxveen Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. WADDINXVEEN De Kunsthobby- Academie-Muziekschool ’Groens waard’ te Waddinxveen mag zich ver heugen in een groeiende belangstel ling van leerlingen en ouders. Na de bescheiden start in 1967 breidde zich het studiemateriaal en de toeloop van leerlingen gestadig uit, zodat nu zo’n honderd oudere en jongere pupillen door Aaltje Donker en haar assisten ten worden ingeleid in de beginselen van muziek en beeldende kunsten. Naast de muziek wordt nu ook de sierkunst en naaldwerk beoefend, ter wijl tevens een cursus „creatieve huisvlijt” onder leiding van de heer J. Engelsma is gestart. Behalve de muzieklessen, waarvoor mevrouw S. J. v.d. Wilt zich bijzonder interes seert, zijn nog de dames A. Sunder- meyer en mevr. A. Littooy actief in resP. tekenen en schilderen en siera den en bloemschikken en is er ook een kleuterklas gevormd met zeer enthousiaste peuters. Om kunsten van andere continen ten in het onderwijs te betrekken heeft de algemene leidster Aaltje Donker de weken rond kerst en nieuwjaar benut om aan de andere zijde van de evenaar studie te maken van de volkeren en stammen van Oeganda, Kenia en Tanzania, hun le vensgewoonten, hun cultuur en ont spanning. Verbazingwekkend hoe zij in zo korte spanne tijds zoveel materiaal kon bijeen verzamelen. De resultaten van haar studiereis werden zaterdag middag getoond voor veel ouders en leerlingen, waarbij de muziekinstru menten met originele afrikaanse mu ziek op platen ten gehore werd ge in zaal Kunstmin, Boelekade, Gou da, die hiertoe gratis werd afgestaan, treden morgen, vrijdag 23 januari, om 20 uur op de beatgroeP Sugar Spoon, de Amsterdamse Zangeres Mirjam Boas, de Haagse Cabaretgroep ’Latin’ en de pianist Dick Ridder. In de pau ze wordt met medewerking van de Goudse winkeliers een verloting ge houden. In Waddinxveen zijn toegangskaar ten 3.50 verkrijgbaar bij de heer J. de Kooter, Vondellaan 66. De heer G. Molenaar en me vrouw E. Molenaar-Dullemeyer vierden zaterdag hun diaman ten bruiloft. Van rusthuis Sou burgh togen zy naar het Her vormd wykgebouw aan de Es- doornlaan om er oP een recep tie heel veel gelukwensen in ontvangst te nemen. Burge meester Van der Hooft kon niet komen, omdat hg met vakantie is. Maar hij vaardigde de wet houders Van Tol en Lips af om zyn felicitaties over te brengen en stuurde bovendien een har- telyke brief. Met een fruitmand werden de gemeentelyke com plimenten voor deze zestig jaar van trouw nog eens stoffelijk benadrukt. ZEVENHUIZEN Op het baanvak van de Ign Gouda-Den Haag werd vorige week de 20-jarige Wim Boode uit Zevenhuizen bij mistig weer, ter wijl hg de overweg aan de Noorde lijke Dwarsweg passeerde met zijn Personenauto gegrepen door een juist passerende trein. De jongeman werd per ambulance met zeer ernstige verwondingen ver voerd naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam. Het baanvak, dat door de wrakstukken van de auto moest wor den ontruimd, was gedurende twee uur ontoegankelyk. De treinen wer den via Rotterdam omgeleid. Mevrouw Pool, die op de Prinses Beatrixlaan fietste, werd toen aan gereden door een automobilist, die uit tegengestelde richting kwam en op de linkerhelft van de rijbaan reed. MOERKAPELLE Woensdagavond 28 januari komen de leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond bijeen in de grote zaal van het Dorpshuis. Aan vang 8 uur. Mevr. Smit-Goeman, ver tegenwoordigster van een stoffenfa- briek te Berg Eik in Noord Brabant, zal een lezing houden over „De kle ding” en verschillende stoffen aan de dames tonen. ZEVENHUIZEN In de op 304.781,geraamde subsidiale kos ten van restauratie van de toren van de hervormde kerk heeft de provin cie in 1968 aan de gemeente Zeven huizen een subsidie van 10% toege kend. Deze kosten vielen uiteen in een bedrag van f 166.789,voor de restauratie van de onderbouw en een bedrag van 137.992,voor de res tauratie van de spits van de toren. Als gevolg van de sinds de oorspron kelijke, van 1966 daterende begroting gestegen lonen en materiaalprijzen worden de subsidiabele kosten van de onderbouw van de toren thans ge raamd op 190.000,Hierin heeft het rijk een subsidie van 40% toege kend. Gedeputeerde Staten stellen de staten voor in de hogere restauratie kosten van deze toren een subsidie van 10% te verlenen. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspredings- gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Eikenlaan 54 - leplaan 122 Tel. 2401. Na 18.00 uur 4647. De gemeenten, die tot nu toe aan sluiting by het overlegorgaan zoeken zijn: Ammerstol, Bergambacht, Ber- kenwoude, Bodegraven, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Gouderak,

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1