De Gouwe laat zich door WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF I geladen BZPC afbluffen Lezers Schrijven Raadsvergadering in Zevenhuizen va be Voorlopige lijst kandidaten D’66 Late vergunning Grote expositie „De Sperwer” Diploma-rijden bij De Reigersburgh Be Fair dwingt leider DOS gelijkspel af (2-2) Mi DRIELING Pagina 2 Eendrachtsruiters Waddinxveen Waddinxveen E KERKEI DOKÏERSDIENSTEN Moerkapelle Zevenhuizen Moerkapelle Zevenhuizen Damnieuws Hoogheemraden - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 22 jan. 1970 WEE Wo. 8.15 Mooiste oude doffer: P. Vink. Mooiste oude duivin: T. Twigt Mooiste jonge doffer: Gebr. Metselaar Mooiste jonge duivin: W. v. Berkest. WADDINXVEEN De Gouwe heeft in het Katwjjkse sPortfondsenbad een verrassende nederlaag geleden tegen BZPC uit Bodegraven. Voor een deel was dit misschien te wijten aan de zwakke scheidsrechter, die zich teveel liet intimideren door de (soms al te) enthousiaste BZPC-coach Domburg en op diens appèl te gemakkelyk vrije worpen tegen De Gouwe uitdeelde. Daar naast kan niet worden uitgevlakt, dat De Gouwe zijn tegenstander onder schatte en te laat het gevaar inzag, dat deze geladen Bodegraafse ploeg op leverde. Mooiste gehele tentoonstelling: T. Twigt. Een tafel met plm. 100 prachtige luxe prijzen stond voor de winnaars gereed. Keurmeesters waren de he ren Bonaerts en Handgraaf sr. ZEVENHUIZEN Zaterdagavond 24 januari houdt de landelijke rijver- eniging De Eendrachtsruiters in Ho tel Vos in Zevenhuizen haar jaarlijkse feestavond. De R.K. toneelkring uit Rotterdam zal het toneelspel „Een Engel kwam voorbij” opvoeren. Toe gangskaarten kunnen telefonisch wor den besteld onder nr. 01802 - 298-385. Na afloop is er bal o.l.v. Het Venus Kwartet. Aanvang 7.30 uur. maar door onvoldoende van de eigen aanvallers Geboren: Adri Cornells, z.v. J. van Vloten en A. Tepper; René Corstiaan, z.v. C. Vis en W. S. Klomp; Gerben, z.v. J. v.d. Kaaden en J. H. van Eer- sel; Jeroen Johannes, z.v. J. P. M. Erkens en D. A. Jorna. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.00 uur: ds J. G. van der Vlist; n.m. 19.00 uur: ds G. Koerselman van Bleiswijk. Kapel aan de Rotte: 10 uur: eerw. heer J. Hoogendam, Vlaardingen; 19 uur: ds J. G. van der Vlist. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds J. KaPteyn van Reeuwijk. Ver. Vrijz. Herv.: 19.30 uur: ds D. van Laarsen van Zoetermeer. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds J. van den Heuvel te Waddinxveen; 18.30 uur: ds J. v. Wier, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Geref. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: ds A. F. Honkoop. Zi terd nior ging tege gew het huiz sPel titel G.Z.C. Il-de Gouwe II heren 24 B.Z.&P.C. I-de Gouwe I heren 53 PROGRAMMA: Zaterdag 24 januari 8.45 uur: de Gouwe 1-Merwede 1 H. Dinsdag 27 januari: 8.00 uur: de Gouwe b-B.Z.C. jongens 8.15 u.: de Gouwe I-B.Z.&P.C. dames 8.55 u.de Gouwe Il-de Zijl II heren Zaterdag 31 januari: 7.30 uur: VZC VI. I-de Gouwe I heren 8.35 uur: Donk-Gouwe b jongens WADDINXVEEN Zat. 24 jan.: Th. G. Blom, Kon. Wil- helminasingel 83, tel. 2112. Zon. 25 jan.: C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, tel. 2676 (Apotheek Van Doom, Pr. Bemhardlaan). S( verst S( de V succ D teksi wel. aan gen wak bosj als 1 E het Zon E in goe een vijf teld dee stai guli een T biet de nau brie dat< ove: Dat gee: te s] hun een ver: oog rad' het E voo mot wei ove dat stee de H broe Wat zett< maa dan trac zo j paai Voo ven de 1 de 1 het HOERA Wij verwachten een in april. De Jongerenver. H.M.V.L. Geboren: Hendrik Andreas Christi aan Willibrordus, z.v. H. Clasing en P. M. in ’t Veen; Remco Hendrikus Wilhelmus, z.v. H. A. L. de Jong en A. F. Boode. Ondertrouwd: Matthijs Dammes en Elizabeth Neeltje Verweij. Maar Teekens greep hierna direct de kans om die afstand weer te ver groten (2-5). Een laatste treffer van Eef Overdam (3-5) kon tenslotte een zwaar teleurgestelde Gouwe-ploeg niet meer redden. UITSLAGEN: de Gouwe-B.Z.&P.C. meisjes 03 de Gouwe a-L.Z.V. jongens 50 Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: eerw. heer G. v.d. Kamp, Den Haag; 18.30 uur: ds H. Bout, Utrecht. Herv. wjjkgebouw: 9.30 uur: drs B. Oosterom; 18.30 uur: ds J. v.d. Heu vel. Bethel: 9.30 uur: eerw. heer C. van Gils; 17 uur: ds L. Kievit, Gouda. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds J. de Ruyter, Rotterdam; 19 uur: ds H. Hu- ting, Rotterdam. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds W. Griffioen, Den Haag; 17 uur: ds D. J. Modderaar. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds D. J. Modderaar; 17 uur: ds W. Griffioen, Den Haag. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Remonstr. Gem.: geen dienst. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 3.30 uur: ds F. Harinck, Utrecht. Woensdag 28 fe bruari 19.30 uur: dhr. J. W. Verwey. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstraat, 9.30 uur: samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. Jehova’s getuigen: 15.30 uur: oPenb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenst. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; woe. 20.00 uur en za. 19.00 uur. Ontmoetingskerk (R.K.): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur; za. 9.00 en 19.00 uur. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw „Het An ker”, Kerkweg 234, tel. 4522. I Al 1 Zevi I een span sets door I veld gene de e I Ruit WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van de Damclub Ex celsior werd in het Geref. verenigings gebouw de 18e ronde gespeeld. Uitslagen: A. Blom-J. Vermeulen 2-0; H. Boele-R. van Dijk 0-2; A. Kos- ter-C. H. Kramp 0-2; F. v. Kempen- J. v.d. Berg 2-0; T. den Ouden-A. Molenaar 1-1; T. Twigt-G. v.d. Zij den 1-1; T. Driessie-C. Stolker 2-0; A. A. Rietveld-W. v.d. Heijden 2-0; P. Swart-J. de Heer 2-0; A. Blom-H. Boele 0-2. De inhoud van de in deze rubriek dpgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. (Het begrip voor de jongeren leeft wel degelijk bij de bevoegde instanties. Zo zeer zelfs, dat de aanvrage voor de vergunning van de HMVL-jongeren dinsdag 13 januari uitvoerig is be sproken in de vergadering van B. en W. De nieuwe drankwet laat niet toe, dat op bijeenkomsten in kleinere ge legenheden, zoals De Paddestoel er een is, alcoholhoudende drank wordt geschonken en personen beneden de 16 jaar zonder geleide verkeren. B. en W. hebben hun best gedaan om voor dit nieuwjaarsbal hier bij uitzonde ring een mouw aan te passen, maar konden hiervoor geen weg vinden zonder in strijd te komen met de wet. Voor de organisatoren blijft het na tuurlijk een nare zaak. Laten we maar op een spoedige komst van een ruim jongerencentrum, waarvoor al deze moeilijkheden niet zullen gel den. Redactie.) men (6-0), verdedigen kon Olympia inlopen en ook deze set in winst omzetten (15-13). OlymPia maakte de vierde set snel uit het 15-6 en won daarmee de wed strijd met 3-1. Dames I speelde tegen Haag ’68, dat nog ongeslagen op de ranglijst van de overgangsklasse IX staat. In tegen stelling tot Heren I konden zij niet tot setwinst komen, hoewel in de le en 3e set wel goed tegenstand geboden werd. Uitslag: 0-3 (11-15, 5-15, 9-15). Dames II, dat kort daarvoor in de sporthal tegen Radius/MVC II uit kwam, behaalde met twee reserve speelsters toch een 3-0 overwinning. Zij werden leuk in het spel oPgeno- men en er werd goed in drieën ge speeld. Toch zou wat meer snelheid en in zet het spel aan attractie doen win nen. Dames III verloor met 1-3 van Ra dius/MVC IV. Setstanden 12-15, 15-17, 15-6, 12-15. Ook dames IV kon het ondanks verbeten tegenstand tegen het veel sterkere Hou Vast II niet verder brengen dan 0-3 (setstanden: 7-15, 6-15, 10-15). Dinsdag 13 januari speelden de meisjes van Be Fair A tegen Jupiter in Oudewater. De eerste set liep lek ker. Er werd constant in drieën ge speeld. Be Fair won met 15-4. De tweede set kampte Be Fair met een inzinking, waardoor Jupiter uit liep tot 9-1. Be Fair kwam nog terug, maar het lukte niet meer zo goed. De echte vechtlust ontbrak, waardoor de set met 15-7 naar Jupiter ging. De derde set werd heel wat beter ge start. Be Fair stond al gauw met 10-3 voor, maar toen werd het spel, mede door een zwakke leiding hoe langer hoe slordiger en Jupiter kwam terug. Het werd 14-14 en Be Fair verloor uiteindelijk met 16-14 door een dubi euze beslissing van de scheidsrechter. De vierde set was het weer hele maal Be Fair. Rustig in drieën spe lend en het goed plaatsen in de wan kele verdediging bracht Be Fair set winst en één punt. Uitslag: Jupiter - Be Fair 2-2 (4-15, 15-7, 16-14, 10-15). PROGRAMMA Dames: Vr. 23 jan. 20 u.: VSTS-Be Fair III. Staringlaan, zaterdag 24 januari: Dames: 15.00 u.: Be Fair IV-Olympia 15.45 u.: Be Fair A-Radius/MVC 16.30 u.: Be Fair II-Virus Heren: 17.30 u.: Be Fair I-Radius/MVC 18.30 u.: Be Fair III-D.V.C. Op 16 januari hield de Jongeren groep van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw te Waddinxveen een nieuwjaarsbal in De Paddestoel. De belangstelling was droevig. Oorzaak: het te laat ontvangen van de vergun ning, die door ons vroegtijdig was aangevraagd bij de bevoegde instan ties. Wij ontvingen die op 16 januari om 5 uur ’s-middags. Gevolg: groot kastekort en de door ons goed be doelde opzet aan flarden. Wij jon geren van Waddinxveen willen niet de kant op van de grote steden, maar verwachten dan ook meer begrip van de bevoegde instanties. Het bestuur: K. Kroes R. Noor dam Z. v.d. Houwen ker kon ontsnappen!’ ’’Ikke... ikke pruttelde Siempie onhoorbaar, ik wil zo graag weer een beetjie meetellen graaf Raaf, en daarom heb ik de hekken in brand gestoken, want hekken deugen niet...” De graaf keek Siempie beduusd aan. Toen sprak hij - en niet zo hard als anders: Eh...’ ahum... natuurlijk tel je weer mee. Net als WiPperoen. Hij keek prijzend achterom. ’Maar Wipperoen !’zei’ gen” (18 jr). Zo. 7-9 u., Di., us- (18 jr). Thalia: Vr. 7-9.15 u.: „Als de kater komt”. Za. 2.30-7-9.15 u., Zo. 3-5 u., 7-9.15 u. „Vuil Spel” (18 jr). Jeugd voorstellingen Za. 10 u„ Wo. 2.30 u.: „De Bunoala Boys”. Ma. 2.30 u., 8.15 u., Di., Wo. 8.15 u. „Wülst du Ewig Jung Frau Bleiben (18 jr.). WADDINXVEEN De postdui venvereniging „De Sperwer” hield op vrydag en zaterdag haar jaarlijkse cluotentoonsteiling. In de prachtig met bloemen versierde zaal van het Geref. verenigingsgebouw waren 350 duiven tentoongesteld. Het was van meet af aan een felle, vaak te harde strijd. Van der Leede benutte al gauw een strafworp, waar door de Gouwe op 1-0 kwam. Maar nog in de eerste Periode kwam BZPC gelijk door een fraai doelpunt van de gehaaide Jan Pak. In de tweede periode bleek het sta tische spel van De Gouwe geen vol doende antwoord op de felle aanval len van BZPC. Uit één hiervan pro fiteerde Edelman van een goede kans en het was 1-2. Kort daarop buitte Pak een numerieke meerderheid uit, toen Van den Bosch naar de kant verwezen was (1-3). De Gouwe, eindelijk wakker ge schud, begon energiek aan de derde speeltijd, maar het was Pak, die BZPC naar 1-4 schoot. In de laatste periode kwam het nog tot een opleving, toen de uitstekende Bodegraafse doelman Cluistra moest zwichten voor een van richting ver anderend schot (2-4). LEIDEN De Vergadering van hoofdingelanden van Rijnland kwam vorige week te Leiden in vergadering bijeen voor het opmaken van een tweetal aanbevelingen aan de Kroon voor de benoeming van hoogheem raden. Op 1 mei a.s. zal namelijk de hoogheemraad B. Plomp te Nieuw koop als zodanig aftreden wegens het dan bereikt hebben van de 70-jarige leeftijd. De hoogheemraad J. C. Rip te Hoofddorp (Haarlemmermeer) is op 1 mei a.s. periodiek aan de beurt van aftreding. In de vacature B. Plomp werd als eerste kandidaat aan bevolen de heer mr. A. J. O. baron van Wassenaer van Catwijck te ’s-Gravenhage en als tweede en der de respectievelijk de heren P. van der Eijk Jaczn tie Waddinxveen en N. van Reeuwijk Jzn te Abbenes (Haarlem mermeer) De heer J. C. RiP werd als eerste kandidaat ter herbenoeming aanbevolen, terwijl als tweede res pectievelijk derde kandidaat werden aanbevolen de heren C. J. van Swie- ten te Zoetermeer en P. Bos te Vijf huizen (Haarlemmermeer). Schouwburg: Vr. 20.15 u„ Za. 15-19- 21.15 u., Zo. 15-17-19-21.15 u., Ma., Di. en Wo. 20.15 u.: „De cactusbloem” (14 jr). Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Rio Hondo” (14 jr). Za. 11 u.: „Huwelijksnacht onder getui gen” (18 jr). Zo. 7-9 u., Di., Wo. 8.15 u.„Het plezierigste huis in Londen” MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN Van zaterdagmiddag 14 uur tot maan dagmorgen 8 uur: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. (01892) 2500. ZEVENHUIZEN De gemeente raad van Zevenhuizen komt heden avond om 19.30 uur by een ter behan deling van de volgende agenda: 1. Notulen, ingekomen stukken en mededelingen. 2. Voorstel tot het nemen van salarismaatregelen voor het ambtenarenpersoneel. 3. Voorstel tot benoeming van com missies voor het onderzoek van de gemeenterekening, dienstjaar 1967 en de gemeentebegroting, dienst jaar 1970. 4. Voorstel tot vaststelling van het getal wekelijkse lesuren, geduren de hetwelk in 1970 vakonderwijs zal worden gegeven aan de open bare lagere school. 5. Voorstel tot verlening van voor schotten: 1. voor het handwerkonderwijs en de erfpacht aan het bestuur der vereniging voor christelijk onderwijs in de buurtschap Oud Verlaaat voor 1970; 2. voor het handwerkonderwijs aan het bestuur van de ver eniging School met de Bijbel voor 1969 en 1970. 6. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920 over 1969 ten behoeve van de vereniging voor christelijk onder wijs in de buurtschap Oud Verlaat. 7. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor 1970 voor het openbaar gewoon lager onder wijs (besluit ex artikel 55bis der Lager-onderwijswet 1920). 8. Voorstel tot toekenning van voor schotten op de exploitatievergoe ding voor 1970 ten behoeve van de bijzondere lagere scholen. 9. Voorstel tot toekenning van voor schotten op de exploitatievergoe ding voor 1970 ten behoeve van de bijzondere kleuterscholen. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het aan brengen van centrale verwarming in één der in aanbouw zijnde wo ningen in het bestemmingsplan „West”, welke is bestemd voor de gemeente-secretaris. 11. Voorstel inzake de huur van gemeente-eigendommen 12. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding in verband met de verwerving van gronden in het bestemmingsplan „West”. 13. Voorstel tot vaststelling van: a. een verordening met betrek king tot de organisatie van de financiële administratie en van het kasbeheer der gemeente; b. instructies voor enige functio narissen der gemeente. 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het her denkingsfeest op 4 mei 1970. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van ongeveer 375.000,voor het bouwrijP- maken van gronden, gelegen in het bestemmingsplan „West”. 16. Voorstel tot deelneming aan de „Regeling intergemeentelijk overlegorgaan Gouda en omstr.” 17. Voorstel tot vaststelling van begrotingswijzigingen. 18. Rondvraag. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de politieke party D’66 heeft een voorlopige lyst samen gesteld van kandidaten waarmee zij de verkiezingsstrijd voor de gemeen teraad wil ingaan. Het zyn in alfa betische volgorde: H. P. Barth, A. G. F. Lindeyer, F. P. M. Slits, P. C. C. van Vloten en W. L. J. de Wit. In de kringen van D’66 leeft de verwachting, dat de twee nieuwe raadszetels, waarmee de Waddinx- veense raad wordt uitgebreid, aan haar zullen toevallen en er zijn zelfs aspiraties naar een derde zetel. die graaf ongerust. ’’Waarom kijk je zo sip? Schort er iets aan? Je telt immers zévendubbel? En die hekkenmaker.ach, die durft heus niet meer terug te komen. Alles is nu toch weer in orde? De hekken zijn verbrand, ik heb mijn paraplu en het document weer... jij telt ZEVENDUBBEL...! Wipperoen knikte ernstig. ’’Maar eigenlijk moet u het docu ment óók verbranden graaf Raaf, want dan kan het niet meer gesto len worden. Ondertrouwd: T. Hofman en H. P. Kaal. Geboren: Sharon Sylvia Nathalie, d.v. H. Hofstede en J. M. ArrindellMaria Cornelia Jozephina, d.v. M. C. Luitjes en A. C. Bakker; Jan Willem, z.v. W. Otterspeer en G. van Tol; Alette Hen- riëtte, d.v. A. Rosing en H. van de Pijpekamp; Josephina Maricia, d.v. R. Evenblij en A. M. J. Braham; Dionne, d.v. P. SPeijer en J. G. Slotboom. Overleden: Glasbeek e.v. Booi, Wil helmina Johanna, oud 56 jaar; Zoet- houtmaar, Antonia, oud 52 jaar; Har dendood, Hendrik, oud 81 jaar; de Ruiter Gijsbert oud 90 jaar. Gehuwd: geen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: blauw-rood-wit geruite herenwant, dameshorloge met zwart bandje, kabouterpop, zilver sterren beeld, bruin leren damesportemonnee met inhoud, geel kinderportemonnee- tje, bruin nylon jack, rode ballpoint, paar zwarte dameshandschoenen van nylon, rond horloge glas, rode kater, licht blauwe B-H en panty. Verloren: blauwe muts mét klep en licht blauwe rand, bruine nylon kin- derwant, bruine herenportemonnee met inhoud, huis en schuursleutel in donkerbruin leer étui, rode dames portemonnee, donker bruine suède kinderwant, wit kinderlaarsje, zilve ren armband met sterrenbeeld en in scriptie, rood-wit-blauw gestreepte sjaal, rood-witte step, bruin geruite jas, blauw gympakje, rood wantje, bruin leren jongenspantoffel, wit gou den speld met drie briljanten, doublé herenhorloge met zwart bandje, groen witte ijsmuts met pluim, blauwe want met rood en wit ingewerkt, dames horloge met zwart leren bandje, don ker blauw rechter jongens-schoentj’e maat 26. WADDINXVEEN Vrijdag werd door de pony-club De Reigersburgh in de gelijknamige manege van de heer A. Ph. van der Breggen een onder linge wedstrijd gehouden voor begin nelingen, welke tevens gold voor het behalen van het beginnelingen diploma van de N.P.C. Onder het toeziend oog van jurylid G. v.d. Linden, bekend door zijn pro paganda voor het aangespannen paard, werd door 23 kinderen het voorgeschreven programma gereden, waarbij tenminste 90 punten moesten worden gehaald om in het bezit te komen van het zo zeer begeerde di ploma. Achttien ruitertjes bleken hiertoe in staat, hetgeen een zeer hoog percen tage genoemd mag worden. Hier Past zeker een complimentje aan de nieu we instructriqe van Manege De Rei gersburgh, welke in een betrekkelijk korte tijd en met de nodige extra training gedurende de kerstvakantie de kinderen op dit niveau wist te brengen. Hier volgen de namen van de ge slaagden: Chr. Hupkes 103% p.; B. Boreel 102 P.; M. Schouten 101% p.; A. Reim 100 p.; M. van Kersen 100 p.; F. J. Gramwinkel 100 p.; L. Freriks 98 p.; J. van Week 97% P.; H. Ver beek 97 p.; T. Schouten 96% p.; M. de Knegt 96% p.; T. Vincks 96 p.; M. Bos 95% p.; L. Veenhuizen 93% P.; G. Radstake 93 p.; J. de Knegt 92 p.; M. Drenten Soesman 90% p.T. de Knegt 91% p. Daar de instructrice van De Rei gersburgh mej. R. DerendorP ook in het bezit is van het diploma Instruc trice voor gehandicapten bestaan er plannen in de nabije toekomst ook voor lichaamlijk gehandicapten paard en Ponylessen te gaan geven, uiter aard in nauw overleg met de betref fende doktoren. Inlichtingen hierom trent kunt u inwinnen bij Manege De Reigersburgh-Waddinxveen, telefoon 01829 - 2423. Vrijdagavond werden veertig dui ven verKocht van de heren de Graaf en Van Gelooven. Vooral de duiven van laatstgenoemde brachten een schitterend bedrag op, gemiddeld 50,per stuk. Er was beide dagen zeer grote be langstelling, zodat voorzitter Metse laar toen hij zaterdag de tentoonstel ling sloot tereent in zijn dankwoord aan leden en belangstellende sprak van een groot succes voor de Sperwer. De prijzen werden als volgt ge wonnen: Oude doffers onbevlogen: le F. Metselaar, 2e-6e F. Vink, 3e H. van Dijk, 4e Kok van Koppen. Ouae dof fers tot 200 km: le en 4e F. Vink, 2e Gebr. Metselaar, 3e W. v. Berkesteijn, 5e H. van Dijk. Oude doffers tot 500 km: le en 2e J. Versloot, 3e W. Bree- dijk, 4e Gebr. Metselaar, 5e L. de Bruyn, 6e A. de Bruyn, 7 e Kok van Koppen, 8e F. Steeniand. Oude dof fers boven 500 km: le H. van Dijk, 2e F. Rip, 3e A. Bonefaas, 4e Kok van Koppen. Oude duivinnen onbevlogen: le H. van Dijk, 2e Gebr. Metselaar, 3e W. Heuvelman, 4e N. van Vliet, 5e N. v.d. Zijden, 6e F. Metselaar. Oude duivinnen tot 500 km: le T. Twigt, 2e H. v.d. Willik, 3e W. v. Berkesteijn, 4e C. Hofman, 5e D. Degenhardt, 6e Toor en Zn, 7e M. Vink, 8e T. den Ouden. Oude duivinnen boven 500 km: le N. v.d. Zijden, 2e Gebr. Met selaar, 3e E. J. de Jong, 4e A. Bone faas. Jonge doffers onbevlogen: le Gebr. Metselaar, 2e D. Degenhardt, 3e C. Bode, 4e J. W. Fase. Jonge doffers tot 200 km: le en 3e Gebr. Metselaar, 2e F. Vink, 4e H. de Kwaadsteniet, 5e T. den Ouden, 6e W. van Berkesteijn, 7e D. Verkade. Jonge doffers boven 200 km: le en 4e W. Breedijk; 2e W. van Berkesteijn, 3e Gebr. van Kem pen, 5e F. Vink, 6e Gebr. Metselaar, 7e L. de Bruyn, 8e J. Fellekooren, 9e H. de Kwaadsteniet. Jonge duivinnen onbevlogen: le Gebr. Metselaar, 2e C. Hofman, 3e Kok van Koppen. Jonge duivinnen tot 200 km: le W. van Berkesteijn, 2e D. Verkade, 3e A. Bo nefaas, 4e C. Bode, 5e J. Versloot, 6e N. v.d. Zijden, 7e W. Breedijk, 8e N. van Vliet. Jonge duivinnen boven 200 km: le Gebr. Metselaar; 2e C. Bode, 3e F. Vink, 4e T. Twigt, 5e L. Sloot jes, 6e J. Fellekooren, 7e H. van Dijk, 8e N. v.d. Zijden. Late jonge doffers: le C. van Dijk, 2e J. Koren, 3e H. van Dijk, 4e J. W. Fase. Late jonge dui vinnen: le J. Koren, 2e F. Metselaar. Viertallen: le W. van Berkesteijn, 2e H. van Dijk, 3e Gebr. Metselaar, 4e L. de Bruyn, 5e W. Breedijk. WADDINXVEEN Heren I van Be Fair volleybal speelde zaterdag een belangrijke uitwedstrijd tegen Dos I uit Schoonhoven en bracht het tot een gelijkspel. Dos I, dat vorig jaar uit de overgangsklasse degradeerde naar Rayon Gouda, staat momenteel weer op de bovenste plaats in de le klas en wel ongeslagen. Be Fair, dat het zonder coach en gebruik van wisselspelers moest stel len, wist direkt de le set in winst om te zetten (13-15). Het team was goed OP elkaar ingespeeld. A. van Tol en E. J. van Beek voorzagen hoofdaan vallers H. Westerhuis en H. C. Ter- stappen voortdurend van goede set ups, die menigmaal prachtig werden af gemaakt. B. van Esterik en G. Koe le completeerden als goede all-round spelers dit team. In de volgende twee sets ging Dos over tot een snellere speelwijze met korte en steek set-ups, waar Be Fair aanvankelijk geen antwoord op had (15-8 en 15-4). In de vierde set nam Be Fair echter het initiatief over en het won deze set na een keihard ge vecht (13-15). Blij en als morele win naar kwam Be Fair uit het strijdperk. Vrijdag 16 januari speelde Heren II tegen OlymPia. Be Fair nam in de eerste set direkt het initiatief en kwam spoedig met 7-1 voor te staan, door zowel aanvallend als verdedi gend goed spel. Be Fair kwam zelfs tot 11-3, wat voor Olympia reden was voor een time-out. Hierna kwam Olympia Punt voor punt naderbij (12- 7), hetgeen het zelfvertrouwen van Be Fair aantastte en resulteerde in slordiger spel. Toch wist Be Fair de eerste set te winnen met 15-9. In de tweede set had Be Fair totaal geen vat meer op het spel (15-2). Aan vankelijk leek het in de derde set of Be Fair het initiatief terug kon ne- 75. Even bleef graaf Raaf spra keloos staan kijken. Toen riep hij met een kwaad krassende stem: ”Zeg Siempie, heb JIJ dat vuur gemaakt?” Siempie knikte verschrikt en knipperde zenuwachtig mjet z’n oogjes. ’’Jawel heer graaf Raaf”, ant woordde hij benepen. ”En waarom?’ vroeg de graaf uiterst streng. ’’Weet je wel, dat door jouw schuld de hekkenma- ©F u

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2