van DE „HOOGEN GLANS” VAN BOONSTOPPEL Meisjes-junioren A van Zevenklappers behalen de titel Hartelijk afscheid Zevenhuizense dominee WEDBOONSTOPPEL- S.-ZONEN WADDINXVEEN FABRIKANTEN-van*LAKKEN*VERNISSEN-ën*JAPANLAKKEN Discussieavonden in Immanuëlkerk SCHILDERSBAAS? volkomen Juist.de vernissen en japanlakken VAN DE wed: boonstoppel e zonen te waddinxveen GEBRUIK IK AL JAREN MET VEEL SUCCES? Huur 7(ta«^n.v. SCHILDER'Het is een beste vernis,baas;die wu verwerken.ze.is- GOED VER5TRUKBAAR EN HEEFT EEN HOOGEN GLANS<- - 1 FWuRLlTzERj H I (W Pagina 3 Glasparels Holland-Farben 33 cent Familieavond CNV Adventsactie - - - - M I BHi Hoog spel Weest getrouw C.H.-Kiesvereniging WADDINXVEEN De Christ. Hist. Kiesvereniging te Waddinxveen orga niseert een propaganda-avond voor leden en belangstellenden oP woens dag 28 januari om acht uur in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Dertig pagina’s Demonstraties Hoge in rui (waarde voor Uw oude PIANO of ORGEL. 6 maanden GRATIS LES bij aanschaffing, von het ELECTRONISCHE ORGEL - PIK t"* 1- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 22 jan. 1970 (foto KLM Aerocarte N.V.) Let wel De opbrengst van de adventsactie Solidaridad, heeft in de gemeente Zevenhuizen 713,30 en in Oud-Verlaat 137,- opgebracht. ZEVENHUIZEN - 1 Waddinxveen op poten zetten. En aan hun twee zoons, die het bedrijf Want nog steeds kan je een schil der horen mompelen: „Het is een beste vernis, baas, die wij verwer ken, ze is goed verstrijkbaar en heeft een hoogen glans.” En dan hoef je niet lang te raden naar het antwoord van de schildersbaas: „Volkomen juist. De vernissen en Japanlakken van de Wed. Boonstop- pel Zonen te Wadidnxveen ge bruik ik al jaren met veel succes.” Een prijscourant uit 1936 leert, dat in die jaren de verf en lak wel iets goedkoper was dan vandaag. Voor een liter buitenlak, waarvoor nu vijf tot zes gulden wordt gerekend, telde je 27 centen neer. Witte lak deed 19 cent. En het roemruchte standgroen, dat nu zeven tot acht gulden per liter kost, ging voor 33 cent de deur uit. dukten worden gecontroleerd, maar dat ook fungeert als een klein proef - fabriekje. Werkte men in het begin met veertig standaard-grondstoffen, nu zijn het er honderden geworden. Reden, waarom dat laboratorium om uitbreiding schreeuwt: het moet twee-en-half maal zo groot worden. Het hele bedrijf staat trouwens voor een uitbreiding. Het wachten is op een stuk grond, waar Boon- stoppel al optie op heeft en waar door het nu 6000 vierkante meter grote complex met een hectare kan groeien. De verfartikelen voor het schil dersbedrijf vormen het grootste deel van de produktie. Dan komt het ge hele assortiment voor de „doe-het- zelf-ers” en tenslotte de industrie- verven. Een van de moderne snufjes is een vulmachine, die in geen tijd de blik ken tot een inhoud van twee-en-half kilo gebruiksklaar aflevert. In april komt er een nieuwe bij, die blikken tot 25 kilo de baas kan. WADDINXVEEN De Chr. Bestu renbond, plaatselijke centrale van het CNV, houdt op vrijdag 30 januari a.s. in het Geref verenigingsgebouw te Waddinxveen haar jaarlijkse feeste lijke bijeenkomst, die om half acht begint. Na de opening door de voor zitter van de besturenbond houdt de secretaris van de landelijke Bond van Overheidspersoneel dhr. W. Wieringa een toespraak. De toneelvereniging van de Chr. Besturenbond uit Woerden voert een klucht in drie bedrijven op van Joh. Blaaser getiteld: „Noppie in de ver nieling”. Deze toneelvereniging heeft in Waddinxveen al bekendheid ge kregen toen zij twee jaar geleden eveneens een klucht van Joh. Blaaser bracht, waarom toen kostelijk is ge lachen. In de Pauze worden er loten verkocht ten behoeve van het sociaal fonds „Draagt elkanders lasten.” Tot aan de tweede wereldoorlog bleef dat bedrijf knap floreren. In de oorlogsjaren kende het zeer be nauwde tijden. Een deel van de fa briek werd bezet door Duitse sol daten, die van daar uit de brug over de Gouwe moesten bewaken. Dat mocht voor de Boonstoppels geen beletsel zijn om zeer hoog spel te spelen: naast Duitse kazerne werd hun bedrijf ook een wapendepot en een levensmiddelenopslag voor de verzetsstrijders. Praktisch onder het oog van de vijand werden de voor raden voor de „ondergrondse” over het water aangevoerd. Even terug naar die jaren van voor de oorlog. Van de 8 pk gas motor, waarmee in eerste instantie werd gestart ging men al gauw over op een 12 pk benzinemotor. En dat was een van de aanzetten tot steeds verdere modernisering van de fabriek. ZEVENHUIZEN De Herv. Vrou wenvereniging Weest Getrouw zal zich op de twee volgende bijeenkom sten, 21 januari en 4 februari om 7.45 uur in de noodkerk bezighouden met de terugkeer en het leven van het volk Israël in het land Palestina. Muziek, dia’s en een klankbeeld zul len dit verduidelijken. Mr. W. Scholten, lid van de Tweede Kamer, spreekt daar over: „Met het nieuwe C.H.-program de verkiezingen in”. Het nieuwe concept beginselpro gram en werkprogram van de CHU zal op de buitengewone algemene vergadering van 7 maart 1970 defini tief worden vastgesteld. Alle C.H.-leden, C.H.-kiezers en be langstellenden zijn van harte wel kom. Er zal ruime gelegenheid zijn om vragen te stellen en te discussi ëren. Ook het B-meisjes team boekt vooruitgang en behaalde de eerste zege op Olympia B. Wat betreft de overige teams in de junioren-afdeling kan gezegd worden dat het A-jongens team door een ze ge op VSTS in Bodegraven de kansen nu volledig in eigen hand heeft. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft het twee punten voorsprong oP Thor A. Het B-team is nog te jong om het aanwezige talent in winst om te zet ten. Hopelijk wordt volgend jaar een aspiranten-afdeling ingesteld, zodat het leeftijdsverschil minder scherp zal zijn. De seniorenteams draaien goed. Het damesteam boekte een 3-0 zege op Jodan Boys en verwijderde zich ver der van de laatste plaats. De drie seniorenteams (heren) zijn allemaal nog volledig gewikkeld in de kam- pioensstrijd. Het le team vecht met Radius 5 en Thor 1 uit Bergambacht om de hoogste eer. Het 2e team deelt de hoogste plaats met DVC 1 uit Drie- bruggen en met Be Fair 3. Het 3e team doet, na een gestadige opmars, een duidelijke gooi naar de 2e plaats. Al met al belooft het slot van het seizoen voor De Zevenklappers-teams spannend en enerverend te worden. ZEVENHUIZEN Afgelopen za- I 'erdag hebben de meisjes van het ju- nioren A-team van volleybalvereni- I De Zevenklappers de wedstrijd I tegen Dos uit Schoonhoven met 3-0 gewonnen. Deze wedstrijd betekende I het kampioenschap voor de Zeven huizense meisjes. Dos zou aan gelijk spel al genoeg hebben gehad om de 1 titel te veroveren. Door het grillige Hollandse kli maat met zijn sterke vocht- en tem peratuurverschil moeten de Hol landse lakken wel bijzonder sterk zijn, is de kwaliteit eigenlijk „nood gedwongen” goed. In Duitsland bij voorbeeld, toch de bakermat van de chemische industrie, zijn de „Hol land-Farben” zeer gewild. Dat is dan zeker mede te danken aan die twee gebroeders Boonstop- pel, die in 1915 dat fabriekje in overnamen en er nu ook al weer een zoon in hebben zitten. WADDINXVEEN De Nederlands Hervormde Kerk zal met Pinksteren 1970 een algemene kerkvergadering houden, waar men zich zal bezinnen op het begeleiden van de taak van de Ned. Herv. Kerk in het heden en in de toekomst. De agenda voor deze vergadering is vastgesteld aan de hand van regionale agenda-vergade- ringen welke eind 1969 gehouden zijn. In het gehele land zal in de komende weken in de plaatselijke gemeenten over deze agendapunten gesproken worden. In Waddinxveen zal de Immanuël- kerkgemeente twee discussieavonden organiseren. Op donderdagavond 29 januari om 20 uur zullen in de Im manuëlkerk die aspecten van de agendapunten besproken worden wel ke vooral samenhangen met de plaat selijke en regionale problematiek, waarna op een avond ultimo februari de meer algemene en landelijke facet ten aan de orde zullen komen. Deze discussie-avonden zijn voor een ieder toegankelijk, waarbij vooral de aanwezigheid op prijs gesteld wordt van diegenen die zich minder goed met de huidige gang van zaken in de Ned. Herv. Kerk kunnen ver enigen. SCHILDER: „Het is een beste vernis, baas, die wij verwerken, ze is goed verstrijkbaar en heeft een hoogen glans.” SCHILDERSBAAS: „Volkomen juist. De vernissen en Japanlakken van de Wed. Boonstoppel Zonen te Waddinxveen gebruik ik al jaren met veel succes.” Dit is geen dialoog uit een komische éénacter voor twee heren, maar de tekst van een bloedserieuze advertentie. Een heel moderne advertentie nog wel. Ja, voor die jaren zo rond 1920. Ook de begeleidende tekening laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Twee montere ververs, die de „hoo gen glans” demonstreren door er hun spiegelbeeld in te laten zien. En een wakkere schilders pa troon met een zeer artistiek hoedje en op de rug een bosje kwasten om te tonen, dat hij zelf waratje ook wel van wanten weet als het moet. Er is veel veranderd in die vijftig tussen liggende jaren. Wat wel bleef is het feit, dat talloze schilders de produkten van de Wed. Boonstoppel en Zonen ook vandaag nog met veel succes gebruiken. Het begon in 1915 toen de ge broeders B. F. en A. Boonstoppel in Waddinxveen hun verffabriekje op zetten. Samen met drie knechten maakten zij overdag de verf, die ze dan in de avonduren aan de man trachtten te brengen. Ze deden dat zo goed, dat het bedrijf al na een paar jaar om uitbreiding vroeg. Vooral het „garantie-standgroen” verwierf zich een naam als een van de beste buitenverven. In 1919 was de fabriek vier maal zo groot als in het oprichtingsjaar. sprak de hervormde predikant dit enigszins tegen, daar hij meer een persoonlijke band had met ds Bos, vooral in de samenwerking tussen Gereformeerden en Hervormden. Ook hij wenste ds en mevrouw Bos veel heil en zegen toe en overhandigdeeen enveloppe met inhoud. Namens de vrouwenvereniging ’Rondom het Woord’ sprak mevrouw N. v.d. Knaap-Bos speciaal tot me vrouw Bos, die aktief bestuurslid van deze vereniging was. Zij overhandigde haar een bloemstukje en een lepel- bekertje met bondsinsigne. Tot slot sprak de schoonzoon van ds Bos, de heer Verbrugge uit Am sterdam, een dankwoord aan alle sprekers. De avond werd beëindigd met het Gezang ’Dankt Dankt nu allen God. Hierna werd door de ge meenteleden op hartelijke wijze af scheid genomen van hun predikant. ZEVENHUIZEN Op intieme wij ze namen de gemeenteleden van de Geref. Kerk van Zevenhuizen en Moerkapelle vrijdagavond in het kerkgebouw van de Geref. Kerk in Zevenhuizen, afscheid van hun predi kant ds J. Bos, aan wie om gezond heidsredenen door de classis ver vroegd emeritaat werd verleend, ruim één jaar voordat hij 65 jaar wordt. Maar ook leert die catalogus, dat Boonstoppel na de oorlog een grote vlucht heeft genomen. Waren er in 1936 acht kleuren standgroen, nu zijn het er wel dertig. Voor de oor log geschiedde de verffabricage gro tendeels met de zogenaamde pot- molens. Zij leverden twintig'kilo per dag en Boonstoppel had er veertig a vijftig in gebruik. In een verder stadium werd het werk overgenomen door kogelmo- lens en grintmolens, waarin de ruwe grondstof door stalen kogeltjes of kiezels wordt fijngemalen. Evenals de walsen zijn die kogel en grintmolens nog wel in gebruik voor het vervaardigen van bepaalde verfsoorten. Maar het leeuwendeel van de produktie wordt opgeëist door de „pearlmills”, een molen, waarin gruiskleine glasparels voor het maalproces zorgen. Vierduizend kilo per stuk kunnen die twee „pearlmills” van het Waddinxveen- se bedrijf dagelijks opleveren. Nederland telt zo een honderd verf- fabrieken en -fabriekjes. Boonstop-, pel behoort bij de vijftien grootste. En is een van de weinigen, die vol komen zelfstandig is. Er zijn filialen in Rotterdam, Den Haag, Alkmaar, Leeuwarden, Alme lo, Apeldoorn en het Limburgse Sus teren. Boonstoppel heeft verkoop kantoren in Dortmund en West- Berlijn en een belangengemeen schap met een Belgische muurverf- fabriek, middels welke de weder zijdse export van eikaars produk ten, ook naar Frankrijk, wordt be vorderd. Negentig man vinden bij Boon stoppel een werkkring, waarvan 65 in Waddinxveen en de rest in de buitendienst. Tien jaar geleden was dat personeelsbestand groter. Niet temin is de produktie nu verdub beld, dankzij automatisering en mo dernere werkmethoden. Bijna 15 jaar heeft hij de Geref. Kerk van Zevenhuizen gediend. Na mens het comité dat deze avond had voorbereid, heette de heer A. de Beu kelaar alle aanwezigen welkom in de voor deze gelegenheid ontruimde kerk. Inplaats van banken waren er overal tafeltjes en stoeltjes neergezet. Na opening met gebed, las de heer de Beukelaar het bijbelgedeelte wat ds Bos in zijn leven bijzonder voor ogen heeft gestaan, nl. 1 Cor. 3 vers 10 t/m 23 en in het bijzonder de ver zen 11 t/m 15, handelend over het fundament in Jezus Christus. Namens de gemeenteleden en ker- keraad droeg de heer W. E. Kuyven- hoven symbolisch het cadeau, dat voor op het Podium stond, over aan ds J. Bos. Het cadeau bestaat uit een nieuw schrijfbureau en enkele bu- reauattributen. Mevrouw N. Bos-v.d. Fange ontving een radio. Ook zal ds Bos van deze avond een herinnerings- album ontvangen, dat door de heer H. Kuiper zal worden gemaakt, met ver slagen van de gehouden speeches, fo to’s en verder kaartjes waarop alle namen staan vermeld van de gezin nen met hun gezinsleden. Bij de overdracht van de cadeaux, dankte de heer Kuyvenhoven ds Bos voor het vele werk dat hij in Zeven huizen heeft verricht. Hierna sprak ds Bos, daar het hem teveel inspanning zou vergen aan het eind van de avond de sprekers te danken. Hij noemde Zevenhuizen een fijne gemeente en hij was verheugd dat hij toch de kracht nog had ont vangen om deze bijna 15 jaar te die nen. Burgemeester A. van ’t Verlaat sprak na de pauze namens de ge meenten Zevenhuizen en Moerkapelle, waarvan ook burgemeester I. J. P. Keijzer met de wethouder Spek en de gemeentesecretaris aanwezig waren. Hij memoreerde de prettige verstand houding en wenste ds Bos alle goeds toe. Namens de gemeente Moerkapelle overhandigde hij een gravure, zoals ds Bos er ook een van de gemeente Zevenhuizen zal ontvangen, met een Zevenhuizense afbeelding. Toen de heer de Beukelaar ds J. G. van der Vlist namens de hervormde kerk en gemeente had aangekondigd, Hoe groot het assortiment van Boonstoppel is blijkt uit de prijscou- ran van vandaag: je kunt er dertig volle pagina’s in te kust en te keur gaan. Zo’n driehonderd standaard kleuren, die allemaal weer kunnen worden gemengd tot nieuwe varia ties. En er komt iedere twee, drie maanden iets nieuws bij. Daarvoor zorgen de mannen van het labora torium, waarin niet alleen de pro- I 7 AUeen de eerste set, waarin De I Zevenklappers meisjes aanvankelijk I achterstand opliepen, had een bannend verloop. In de volgende sets werd door een betere opbouw en aoor goed verdedigen in het achter veld de zege veilig gesteld. Dit homo gene team dankt dit succes vooral aan ae extra training door mej. L. v.d. «uit en de heer D. v.d. Linde. Sinds 1898 WestAr/ingel 42 44 Rotterdam c tel. (0.10J 13/ Vrijdagavond koopjpn Prijzen v.a. 1.095.- Z met recht van koop *3 KI v.a. p.ptnd. zonder eerste storting van alle modellen. Dagelijks te Rotter- dam door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Z Reeds duizenden muziekliefhebbers leer" Z den met het normale notenschrift door mid- del van het- unieke aanwijssysteem op de Wurlitzer-school vlot orgelspelen. Enorme sortering Piano’s.... Prijzen v.a. 675.- Huur met recht van koop vanaf15.- p.mnd. zonder eerste storting Ui 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 3