Schaaknieuws WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Gravin Tsarina en I Volleybal Be Fair Zevenklappers ook kampioen jongens Goede prestaties TOOS-jongens „De Gouwe” boekt zege op ongeslagen Merwede Damnieuws Huur met recht van koop FWurliTzerI GRATIS LES bij aanschaffing van het pagina 4 Afscheidsreceptie r door Valentina Luellen ELECTRONISCHE ORGEL Eendrachtsruiters 6 maanden n.v.z Demonstraties Hoge inruil waarde WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 29 jan. 1970 Prijzen v.a. 1.095.— Z r 0 ant- Wordt vervolgd Zaterdag 31 januari: 13.30 uur: dames 3 tegen Dosko te Stolwijk; 15.30 uur: dames I tegen SVH in de Springers te Gouda; 16.15 uur: Heren II tegen VSTS, Staringlaan; 17.30 uur: Heren III tegen VCR, Staringlaan. MOERKAPELLE Woensdagmid dag 4 februari om vijf uur zal in het gemeentehuis te Moerkapelle een of ficiële afscheidsbijeenkomst gehou den worden vanwege het vertrek van het hoofd Gemeentewerken, de heer L. Grootens, die in een gelijke functie werd benoemd in de gemeente Goe- de^eede. dels een goede treffer (0-2). O.Z.V. ge loofde er toen ook niet meer in deze achterstand in te lopen in de nog res terende tijd, waardoor de Gouwe met GZC-dames koploper bleef met ieder één verliespunt. PROGRAMMA Zaterdag 31 januari: 7.30 uur: V.Z.C. VI. 1-de Gouwe 1 H. 8.35 uur: Donk-de Gouwe b jongens Dinsdag 3 februari: 8.15 uur: Boskoop-Gouwe M. 8.55 uur: Gouwe 3-B.Z.&P.C. II H. PROGRAMMA: Dinsdag 27 januari 19.45 uur: junioren-jongens tegen Jupiter uit Oudewater. Vrijdag 30 januari 21.00 uur: Heren I tegen Olympia in de sporthal De Springers te Gouda. 5 0 u.: s' te weer meetelde en dat hij gelukkig niet naar een ander land was ge gaan. En de graaf? Die dacht met schrik aan zijn document, want nu het verbrand was, wanen de Rus tige Duinen eigenlijk van NIE MAND meer. Als de hekkenma ker dat wist...! En hij besloot hei melijk een nieuw document te ma ken. En dat zou hij dan verstop pen op een onvindbare plek. Dat dacht graaf Raaf. EINDE. ar- ou- tes, z.d. liet en- ne- aat asi- cen, slag >uw •ka- >ver v.a. r J. es a., de u. ia. WADDINXVEEN Zaterdag j.l. speelde het tweede damesteam van Be Fair volleybal een thuiswedstrijd tegen Vires et Celeritas 1 uit Gouda. De eerste set begon Be Fair wat te traag in de verdediging, waardoor de aanvallen onvoldoende secuur werden opgebouwd. Ondanks dit won Be Fair deze set toch met 15-11. De tweede set werd het tempo op gevoerd en de aanval meer gevari eerd, waardoor zeer overtuigend werd gewonnen met 15-1. De derde set werd ook probleemloos gewonnen met 15-6. Uitslag 3-0 voor Be Fair. Diezelfde middag speelde Heren I tegen Radius MVC 3 uit Gouda. De eerste set begon wat rommelig, maar werd toch makkelijk gewonnen door Be Fair met 15-11. winnen met 16-14. Ook de beide vol gende sets gaven goed spel te zien; jammer dat de meisjes aan het net nogal eens een steekje lieten vallen en er steeds op moesten worden ge wezen vooral actief met de aanval, zowel van de tegenpartij als van Be Fair mee te gaan. Rad/MVC wist deze beide sets met gering verschil te win nen. 15-13, 15-13. De vierde set won nen de Rad/MVC meisjes met 15-8 doordat de Be Fair meisjes zelf niet meer in een overwinning konden ge loven. Uitslag 1-3. Nu zijn de Rustige Duinen weer gewoon de Rustige Duinen, zon der hekken en zonder hekkenma ker en zonder hekkenruzies ”En ik tel lekker weer mee”, Piepte Siempie blij. Zwijgend stonden ze alle drie bij het vuur. Wippjeroen was eerst van plan aan Snipper en alle anderen te denken, maar hij had zo’n honger gekregen, dat hij niet kon nalaten steeds aan grote, sappige wortels te denken. En Siempie dacht al leen maar aan zichzelf, dat hij WADDINXVEEN Ondanks twee invallers is het de Waddinxveense Schaakvereniging weer gelukt een overwinning te behalen in de kom petitie van de R.S.B. Ditmaal werd het op bezoek zijnde Spangen 5 uit Rotterdam met lege handen naar huis gestuurd. In het begin van de strijd leek het er niet op dat met royale cijfers zou worden gewonnen. Na een uur spelen kon Littooy al onder het bord kijken en stonden de Waddinxveners met 1-0 achter. Maar spoedig daarna maakte Jongsma korte metten met zijn tegen stander en was de stand weer gelijk. Dit gaf de thuisclub het nodige zelf vertrouwen en achtereenvolgens be haalden Drs Wientjens, v.d. Starre en J. van Gort een winstpunt. De reste rende partijen werden daarna remise gegeven, waardoor de Waddinxveense Schaakvereniging met 6^2-3% in het voordeel bleef. De gedetailleerde uitslagen waren: Drs W. H. Wientjens-T. Vis 1-0; L. Jongsma-M. Farren 1-0; W. v. Oort- M. J. Groenewegen %-%; W. Ver- stoep-H. J. van Galen %-%; A. v.d. Starre-P. E. W. Emor 1-0; J. v. Oort- J. Rodenburg 1-0; A. Versluis-J. den Outer G. de Willigen-G. Joost A. Littooy-J. Huizer 0-1; A. A. van Oort-A. Groeneveld Uitslagen 18e ronde voor het per soonlijk kampioenschap van de WSV: J. A. v.d. Ende-A. Littooy 1-0; P. Per- dijk-A. Versluis 0-1; D. E. v.d. Wei den-W. Verstoep 0-1; P. de Bruin-A. v.d. Ende 0-1; W. van Oort-A. H. van Amerongen 1-0; J. Kleiweg-W. van Vuuren 0-1; A. A. van Oort-H. van Dijken 1-0; D. E. v.d. Weiden-A. van Amerongen 1-0. Uitslagen 8e ronde voor de Jeugd- kompetitie: W. van Waardt-G. Burger 0-1; J. Voskuilen-J. v.d. Schoor Ö-l; A. Schrooder-P. v.d. Hoek 1-0; P. van Roode-K. Zuidam 0-1; N. Littooy-R. van Dijken 1-0; A. van Rijn-H. Kooy- man 0-1; L. de Kooter-P. Overdijk 1-0; W. Goor-C. v.d. Berg 1-0; P. v.d. Berg-F. van Dijken %-%; C. van der Stelt-T. Goor 0-1; O. Glasbeek-F. Knaapen 1-0. Uitslagen 9e ronde voor de Jeugd- kompetitie: N. Littooy-J. Voskuilen 1-0; G. Burger-L. de Kooter 0-1; F. Knaapen-A. van Rijn 0-1; F. van Dij- ken-T. Goor 1-0; R. Hofman-P. v.d. Hoek 0-1; H. Kooyman-F. v. Dijken 1-0; O. Glasbeek-P. Overdijk 1-0; K. Zuidam-A. Schrooder 1-0; R. v. Dij- ken-C. v.d. Stelt 1-0; W. de Waardt- F. van Dijken 0-1; P. v.d. Berg-W. Goor 1-0. Er was niets aan te doen, zij moest hem wel aannemen. „U hebt mijn vraag nog niet beantwoordt, Kolonel.” Zij gebruikte zijn militaire titel, in de hoop dat hij zich daardoor beledigd zou voelen. „Over de uitnodigingen,” zei Dmitri. „Die heb ik gestuurd om u te ergeren, natuurlijk. Het is uiteraard ondenkbaar dat iemand van uw rang met een gewone soldaat zou willen dineren - tenzij als be loning voor bewezen diensten. Dat was de reden waarom u mij in de herberg had uitgenodigd, zei u meen ik, niet?” „Inderdaad. Ik dacht dat het beledigend zou zijn u geld aan te bieden.” Alexandreja begon zich van haar verwarring te herstellen en keek hem hooghartig aan. Een verontschuldiging zou wel op zijn plaats zijn.” „Uw korte verblijf in Sint Petersburg heeft u zelfver zekerder gemaakt, zoals ik al voorspeld had. U zegt dat ik mij in u vergis, maar toch zie ik u dansen met de minnaar van uw zuster. Bent u van plan de jongeman samen te delen?” „U gaat te ver.” „In een paar weken zult u wel genoeg krijgen van die houding van maagdelijke ingetogenheid,” antwoordde hij kil. „Ik kan wachten.” Zijn medogenloze blik rustte op haar ontstelde gezicht. „Wilt u misschien een glas cham pagne en iets te eten? U ziet bleek, de hitte hier is te veel voor u.” „Graag.” Alexandreja’s stem was nauwelijks hoor baar. Met een strakke glimlach leidde hij haar bij de elle boog door de menigte heen naar de Banketzaal. Alex andreja keek wanhopig uit naar haar zuster, maar zij was nergens te zien en zij was gedwongen meer dan een uur in Dmitri’s gezelschap te blijven voor Vladimir kwam opdagen met Natasja, die zwaar aan zijn arm hing. „Alexa, neem me niet kwalijk dat ik je onderbreek.” Als zij verbaasd was Dmitri te zien, liet zij het niet blij ken. Zij streek haar hand over haar voorhoofd. „Ik heb verschrikkelijke hoofdpijn en Vladimir brengt mij naar huis. Kom je ook, of zullen wij het rijtuig terugsturen om je te halen?” „Ik ga mee - als de kolonel mij wil verontschuldigen.” Dimitri hielp haar instappen en bleef het rijtuig staan nakijken, zonder acht te slaan op de dikke sneeuwvlok ken die op hiem neerdwarrelden. Plotseling had hij alle lust verloren naar de warme overvolle zalen terug te gaan. /f Sinds 1898 V Rotterdam c tel. (010) 1364Q0 Vrijdagavond koopavond De tweede set draaide het team voortreffelijk en in vlot tempo werd met 15-4 gewonnen. Na een wijziging in de team-opstelling kon Be Fair slecht op gang komen in de 3e set. Het op gegeven moment zelfs met 7- 11 achter. Dat Be Fair echter over een goede instelling beschikt, is wel bewezen door het feit dat deze set toch nog gewonnen werd met 16-14. Tenslotte speelde Heren III de be langrijke wedstrijd tegen het één punt achterstaande D.V.C. 1 uit Drie- bruggen. De eerste set was een moeizame nek-aan-nek-race en werd tenslotte met 15-13 in het voordeel van Be Fair beslist. In de tweede set werd de harde aanval van DVC te machtig en via 12-15 werd een 1-1 tussen stand bereikt. Hierna begon Be Fair III, dat uitstekend verdedigde, meer tactisch aan te vallen en won de 3e set zodoende miet 15-10. De vierde set werd tenslotte ge makkelijk gewonnen omdat DVC door een aantal dekkingsfouten lelijk te rugviel. Uitslag: 15-7. Eindstand dus 3-1, waardoor twee kostbare punten werden gewonnen en de Promotie kansen aanmerkelijk beter werden. Op vrijdag 23 januari speelde het derde damesteam tegen VSTS in Bo degraven. Het wist beslag te leggen op twee winstpunten na een uiter mate spannende strijd. De eerste set werd vrij gemakkelijk door Be Fair gewonnen en ook de tweede set (15- 1). Hierdoor wat overmoedig namen de dames van Be Fair het wat al te gemakkelijk op en verloren de derde set. De vierde set bracht wederom winst voor Be Fair en betekende te vens een 3-1 zege. Zaterdag 24 januari speelden de meisjes A in de Staringlaan tegen Rad./MVC. In de eerste set werd aan beide zijden goed gespeeld en ging de strijd gelijk op. De Be Fair-meisjes hielden stand en wisten deze set te ZEVENHUIZEN Doordat Thor a vorige week tegen Be Fair niet ver der dan een gelijkspel kwam, zou Zevenklappers A-junioren zich nu reeds bij een overwinning kampioen kunnen noemen. De wedstrijd tegen Olympia a verliep wat zenuwachtig, maar de overwinning kwam geen moment in gevaar. Voor het derde jaar in successie werd dit team kam pioen. Dit jaar werd gestart met een geheel nieuw team; na een trage start raakten zij steeds beter inge speeld, met het bekende succes. Ongetwijfeld een groot succes voor de trainer, de heer J. v.d. Wel, wiens werk door de jongens zeer op prijs wordt gesteld en spontaan werd ge honoreerd met bloemen en met een boekenbom Vorige week werden ook de meis jes kampioen, zodat de verwachtin gen voor de toekomst zeker goede be loften inhouden. Het eerste damesteam behaalde in een sfeerloze wedstrijd een punt weg bij Dos. De herenteams kwamen allen tot winst. Het derde team won na een spannende en goede wedstrijd van H.V. ’66-2, waarbij de laatste set ein digde in een 17-15 zege. Het tweede team had geen moeite miet Jupiter 3, het won eveneens met 3-0; setstanden 15-6, 15-0 en 15-1. De wedstrijd Zevenklappers 1- VSTS 1, uitstekend geleid door scheidsrechter Brink, stond op een technisch goed niveau. Zowel in de eerste als in de tweede set nam VSTS een voorsprong, maar het moest uit eindelijk buigen voor de sterkere aan val van het Zevenklappers-team. WADDINXVEEN Het eerste he renzevental van Waddinxveense zwemclub „De Gouwe” herstelde zich goed na de nederlaag tegen B.Z.&P.C. De Gouwe wist tegen het tot dusver ongeslagen Merwede een 4-3 over winning te behalen. In de eerste periode, waarin Mer wede aanvankelijk een overwicht had, wist de Gouwe goed stand te houden. Toch zou Merwede in deze periode de leiding nemen met een ongelukkig doelpunt, dat ontstond na een verwarrende situatie voor het Gouwe-doel. In de tweede periode kwam de Gouwe goed terug. Door twee treffers van Gijs v.d. Leden, waarvan één uit een strafworp, nam de Gouwe de lei ding. Merwede wist echter in deze periode de stand nog in evenwicht te brengen (2-2) toen het een numerieke meerderheid had. In de derde periode scoorde de Gouwe wederom twee maal. Eerst door Eef Overdam die de stand op WADDINXVEEN Btf de kring- kampioenschaPpen turnen van Gouda en omstreken, die zaterdag voor een groot publiek - waaronder wethouder Van Tol - in de sportzaal bij het Ko ningin Wilhelminaplein werden ge houden, zijn de titels bij de jongens behaald door T.O.O.S. uit Waddinx- veen en Pro Patria uit Zoetermeer. De meisjestitel werd door Pro Patria geprolongeerd. Bij de jongens van 10/11 jaar werd het een prachtige strijd tussen de ploeg uit Zoetermeer en het a-team van T.O.O.S. De nek-aan-nek race bleek uit de stand na drie onderde len, toen T.O.O.S. 71.10 punt had te genover Pro Patria 70.40 p. De laatste twee onderdelen, brug en rek moes ten de beslissing brengen. Na ener verende strijd kwam de Pro Patria- ploeg als winnaar te voorschijn met 118.45 p. en T.O.O.S. 118.10 P. Een minimaal verschil van 0,35 p. Beide ploegen zullen de Goudse turnkring vertegenwoordigen bij de districts- wedstrijden, die in maart worden ge houden. In het persoonlijk klasse ment werd Paul Sanders (P.P.) eerste en Siem Oskam (T.O.O.S.) tweede. De adspirant-heren wedstrijd was geheel een T.O.O.S.-aangelegenheid. Het a-team van T.O.O.S. behaalde de clubtitel met 130.35 P. Het b-team be haalde 115.65 p. Persoonlijk werd Erik de Ruyter eerste met 44,70 p., 2e Kees Slob met 42,85 p. en Fred de Ruyter derde met 42,80 p. (allen T.O.O.S.). De meisjesploeg van Pro Patria be haalde bij de 10 en 11-jarigen de kringtitel met 164,95 P. met T.O.O.S. op de tweede plaats met 136,35 p. Els Konijn (T.O.O.S.) werd in het per soonlijk klassement zesde met 28.55 p. en Sylvia Dullemeyer zevende met 28.0 p. In de avond werd er gestreden om de persoonlijke titel voor meisjes van 12 t/m 15 jaar. Hoewel de T.O.O.S.- meisjes goed hebben geturnd konden zij de meisjes van Pro Patria niet be dreigen en de zeven hoogste plaatsen waren voor meisjes uit Zoetermeer. De jeugdkampioene van 1970 werd Els van Tilburg. Van de T.O.O.S.- meisjes plaatste Cockie den Boon zich als achtste, Margriet den Boon 9e, Mieke Verhoef He, Ineke Versluis 13e en Marleen Verwey 14e. Aan de hand van deze wedstrijd werden de volgende T.O.O.S.-leden door de T.C. uitgenodigd voor de cen trale trainingsploeg van de kring Gouda: Jongens: Fred de Ruyter, Erik de Ruyter, Kees Slob, Albert Verwey, Arno Kleyweg, Walter de Ruyter en Siem Oskam. Meisjes: Mar leen Verwey en Els Konijn. 3- 2 schoot en even later door de goed op dreef zijnde Gijs v.d. Leden die 4- 2 scoorde. Via een 2 m. duel kwam Merwede nog wel op 4-3, maar de Gouwe wist deze voorsprong in de vierde periode te handhaven door vertragend spel. Zodat de Gouwe op de ranglijst weer enkele plaatsen steeg. Zaterdag a.s. speelt de Gouwe een uitwedstrijd tegen V.Z.C. VI. in Rot terdam. De Gouwe zal ook deze wed strijd moeten winnen om zich bij de kopgroep te handhaven. De dames van de Gouwe speelden een competitiewedstrijd tegen het Oudewaterse O.Z.V. De Gouwe won deze spannende wedstrijd in de slot fase verdiend met 2-0. In het begin ging het gelijk op. Bei de ploegen kregen verscheidene kan sen, maar de verdedigingen wisten altijd op tijd in te grijpen. De Gouwe was misschien iets meer in de aanval, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Wel moet gezegd worden dat de Gouwe Marjo Boers-Lochmans en Els Boonstoppel wegens ziekte miste. In de tweede periode kwam de nieuwe aanwinst van de Gouwe te water, n.l. mevr. Nieuwenhuyzen- Tillemans, die met haar man van Donk overkwam naar de Gouwe, daar zij zich in Waddinxveen gevestigd hebben. Hierdoor kon scherpschutter Wil RuPke zich meer met de aanval bemoeien. Al spoedig kreeg de Gouwe meer kansen; eerst door Marry van Rin- gelenstein die goed uit de verdediging kwam. Haar schot ging net naast. Het duurde toch niet lang meer voor dat de Gouwe de leiding nam. Wil Rupke kreeg een hand vrij en dat betekende 0-1. O.Z.V. ging toen nog sterker op de aanval spelen, waardoor de Gouwe- verdediging het wel even benauwd kreeg, maar de Gouwe-voorwaartsen vrijer kwamen. Van die ruimte maak te Wil Rupke gebruik om de zege voor de Gouwe veilig te stellen mid- ZEVENHUIZEN Zaterdag werd de jaarlijkse feestavond gehouden van de landelijke Rijvereniging „De Eendrachtsruiters” uit Zevenhuizen, in Hotel Vos. Voorzitter H. J. Paul sprak een welkomstwoord tot de aan wezigen, waaronder zusterverenigin gen uit de omgeving. Hierna werd het blijspel „Een engel kwam voorbij” door de R.K. Zuidertoneelkring uit Rotterdam opgevoerd. Na afloop was er bal bij de muziek van het Venuskwartet uit Krimpen aan de Lek. - p.pind. zonder eerste storting ten,” antwoordde hij luchtig. Hij zag dat Catharina on geduldig in hun richting keek. „Wij moeten Hare Kei zerlijke Hoogheid niet laten wachten.” Alexandreja zette grote ogen op. „Het was dus geen smoesje om met mij te kunnen spreken -” stamelde zij. „Ik heb nog nooit mijn toevlucht tot smoesjes hoeven nemen om met een vrouw te kunnen spreken,” ant woordde hij droog. „Kom, we praten straks wel.” Sprakeloos liet Alexandreja zich door hem naar de plaats leiden waar de groothertogin zat. Zij maakte een diepe reverence voor de koninklijke, in prachtige wit satijn met kant geklede gestalte en bad wanhopig dat haar wangen niet haar innerlijke verwarring zouden verraden. „Gravin Romanova, Keizerlijke Hoogheid,” zei Dmitri. Nu zij niet alleen waren, was zijn manier van spreken tegen Catharina formeler. „Van waar komt zij, Dmitri?” „Uit Bratz, Keizerlijke Hoogheid.” „Bratz, o, ja, een prachtige streek, maar erg verlaten. Bent u naar Sint Petersburg gekomen om hier wat ver tier te zoeken, Gravin - Romanova, of een echtgenoot misschien? In Bratz zult u wel niet veel keus hebben.” Catharina keek geamuseerd. „Ik ben hier voor een vakantie bij mijn zuster, me vrouw Krylenko.” „De vrouw van de aide-de-camp van mijn man. U lijkt helemaal niet op uw zuster, ik zou nooit hebben gedacht dat u familie van haar was.” Haar toon was droog en Alexandreja besefte dat zij van Natasja’s reputatie op de hoogte was. Zij voelde zich diep beschaamd. Catharina, die haar verwarring direct opmerkte, kreeg medelijden. Deze vrouw was, naar men zij, ijskoud. Dat was maar goed ook, als Dmitri zich voor haar interesseerde. „Sint Petersburg is een mooie stad,” zei zij met een glimlach. „U zult zich hier geen ogenblik vervelen. Rijdt u paard?” „Ja, Hoogheid, thuis rijd ik iedere ochtend.” „Mooi, dan moet u spoedig een ochtend met mij komen rijden en morgenmiddag moet u bij mij komen, dan hebben we meer tijd om wat te praten. Ik verwacht u om vier uur.” „Een grote eer, Hoogheid.” Alexandreja kon haar oren bijna niet geloven. Wat zou haar zuster verbaasd zijn. Catharina keek Dmitri aan. „U bent zeker verlangend de gravin enige tijd voor u zelf te hebben? Ik zal u niet langer ophouden.” „Dank u.” Dmitri boog en bood Alexandreja zijn arm- Westersingel 42-44 1 O Vrijdagavond koopa 76. Graaf Raaf keek onthutst op. Wat zei Wipperoen daar? Mis schien had hij wel gelijk. De ge vaarlijke hekkenmaker liep nog vrij rond. En nu de schavuit wist, dat het document in de paraplu werd bewaard, kon hij het gemak kelijk stelen... Toen trok de graaf een buiten gewoon plechtig gezicht en wierp het document zonder een woord te zeggen in de vlammen. ’’Goedzo!” lachte Wipperoen. ”Nu is alles weer zoals vroeger. WADDINXVEEN Damclub Ex celsior speelde in het Gereformeerd Verenigingsgebouw om het clubkam- pioenschap de 19e ronde. Uitslagen: J. de Heer-A. Koster 2-0; F. van Kempen-R. van Dijk 0-2; C. H. Kramp-A. Molenaar 2-0; T. den Ouden-W. v.d. Heijden 2-0; T. Twigt- T. Driesse 1-1; G. v.d. Zijden-P. Swart afgebr.; A. Koster-T. den Ouden 0-2. De stand na de 19e ronde luidt: I. C. H. Kramp 16-28; 2. H. Boele 15- 21; 3. T. den Ouden 14-21; 4. T. Twigt 15-21; 5. P. Swart 12-18; 6. G. v.d. Zijden 13-18; 7. T. Driesse 13-17; 8. A. Blom 9-15; 9. R. van Dijk 16-17; 10. A. Zwanenburg 13-15; ll.A. A. Rietveld 13-14; 12. W. v.d. Heijden 17- 14; 13. A. Molenaar 19-14; 14. C. Blonk 12-12; 15. J. de Heer 17-13; 16. F. van Kempen 16-12; 17. C. Stolker 17-12; 18. J. v.d. Berg 17-9; 19. D. Zwanenburg 10-8; 20. J. Vermeulen 14-7; B. van Eijk 15-7; 22. T. Baan 3- 4; 23. A. Compeer 6-3; 24. F. M. P. Jacobi 1-2; 25. T. Twigt jr. 3-2; 26. A. T. M. Koster 9-2. van èlle modellen. Dagelijks te Rotter- dam door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. I Reeds duizenden muziekliefhebbers leer- den met het normale notenschrift door mid- del van het- unieke aanwijssysteem op de Wurlitzer-school vlot orgelspelen. Enorme sortering Piano’s... ..Prijzen v.a. 675.- Hlllir met recht van koop vanaf15.- p.mnd. zonder eerste storting Aan de ingang van de Grote Hal was ook Catharina naar het dansen gaan kijken. „Ik heb zin om te dansen, Dmitri,” zei ze luchtig. „Ik ben tot uw dienst.” Zij lachte toen hij haar naar het midden van de dans vloer leidde, zich bewust dat vele vrouwenogen al hun bewegingen volgden. „Ik wou dat u - u bent te aantrekkelijk, Kolonel, en veel te trots. Beseft u wel dat bijna iedere vrouw in deze zaal wenste dat zij in mijn plaats was?” Behalve één, dacht Dmitri. Hardop zei hij met een cynische glimlach op zijn gezicht, „Zodra Uwe Hoogheid een andere partner heeft gevonden, kunnen zij hun zin krijgen.” „De hemel sta hen bij.” Zij bleven op de dansvloer tot Catharina zei dat zij uitgeput was en iets te drinken wilde hebben om haar trachten te herstellen. Dmitri liet haar achter op een van de lange, gecapitonneerde banken die langs de wan den van de zaal stonden en ging champagne halen. Toen hij terugkwam zag hij plotseling Alexandreja en Luite nant Bruckner. Zij lachte om iets wat hij gezegd had, haar hoofd achterovergeworpen en haar mond half open. Om de een of andere reden maakte die zachte, vrolijke ‘ach hem boos. Hij twijfelde geen ogenblik dat zij het was. Het rode haar, dezelfde smaragden oorhangers die ze in de herberg had gedragen - en toen zij zich om naaide en om zich heen keek, wist hij het zeker. Haar groene ogen ontmoetten de zijne en keken ogenblikkelijk de andere kant op toen zij hiem herkende. Hij liep hen zonder een woord te zeggen voorbij en voegde zich weer bij Catharina. „Als Uwe Hoogheid mij een ogenblik wil verontschul digen, ik meen dat ik een kennis heb gezien.” „De gravin -” Catharina keek nieuwsgierig om zich heen. „Breng haar hier. Ik wil dat toonbeeld van deugd zaamheid wel eens zien. Ik meen het,” voegde zij er aan toe toen hij aarzelde. „Zoals u wilt.” Dmitri baande zich een weg door de menigte en bleef bij Alexandreja staan. „Goede avond, Gravin Romanova, hoe gaat het met u.” Hij keek naar André en voor zei kon antwoorden, zei hij, „U moet ons verontschuldigen, Luitenant Bruckner de groothertogin wenst mevrouw te ontmoeten.” Alexandreja’s lippen verstrakten bij zijn kortaange bonden manier van optreden, maar zij was vastbesloten zich niet te laten intimideren. Zij bedankte André met warmte voor zijn gezelschap en zei dat zij later op de avond nog eens met hem hoopte te dansen. „Nu, Kolonel?” zei zij, toen .André hen verliet. ,Nu Gravin?” Zijn spottende blik maakte haar woe dend en zij voelde dat het bloed haar naar de wangen steeg. ,Ik zou graag van u willen horen waarom u mij voort durend uitnodigingen stuurt, nadat ik de eerste heb ge weigerd.” „Vrouwen veranderen toch altijd weer van gedach- Let wel voor Uw oude PIANO of ORGEL. d

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 3