Kleuterschool Woelwater Groenswaard geopend in Jonge jenever Verkeersinformatie voor VAN DE FOTO SJAAK NOTEBOOM P.v.d.A. over fusie tussen Boskoop en Waddinxveen Kampioenkanaries van Eeuwen Reijm wil grond aan Elzenhorst voor 50 flats KLEUR” „TRIOMF llll Jaarvergadering van „Mannenkoor Openbare kleuterschool „Groenswaard II i I Beatrix jarig CONGRESGEBOUW TE DEN HAAG KODAK N.V. Bovendien gratis glas Kelderzegel jonge Witte Jonge jenever Rynenburger jonge Een zoon voor prinses Irene Brancard voor eerste hulp 6 I Pagina 3 Discussie-avond over rassendiscriminatie Plattelandsvrouwen Multivisie DIASHOW op drie schermen Donderdag 1 2 februari Aanvang 20.00 uur Toegangsprijs f 2.00 Passage 143 Waddinxveen Telefoon 2477 Zaal open 1 9.30 uur Kaarten verkrijgbaar bij In samenwerking met de gezamenlijke fotohandel presenteert de bekende Franse per liter 11.45 voor 8.90 Vergadering P.v.d.A. Verkeerscursus Miniraceclub 8 8 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 29 jan. 1970 (Keuze uit 29 merken) uit eigen distilleerderij I WADDINXVEEN Het was zaterdag een feestdag voor het Christelijk Nationaal Onderwijs in Waddinxveen. De inspectrice voor het kleuteronder wijs, mejuffrouw Semplonius, kon in Groenswaard I de gloednieuwe kleuter school „Woelwater” openen. De school, die twee lokalen, een hal, een kantoor ruimte en een speelplaats met zandbak heeft, is rechtstreeks verbonden met de Koningin Julianaschool, die vorig jaar in gebruik werd genomen. „Woel water” is gebouwd naar een type van het scholenbouwteam Midden-Holland in een ontwerp van architectenbureau Stuurman. De totale kosten hebben 250.000 bedragen. 1 i I I I I I i I I I i I i i i I 1 I i I I i I i I I i i i i I i I i Met de wens dat „Woelwater” veel voor de kinderen mag gaan betekenen verklaarde zij de school voor geopend. Namens het gemeentebestuur bood hierna wethouder Lips zijn geluk wensen aan. Toen brak een stroom van geschen ken los. Namens het architectenbu reau bood de heer C. Eijle een pla tenspeler aan. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Toen de Stichting Kleuterschool „Volksonderwijs” per 1 januari be sloot de drie door haar beheerde kleuterscholen op te heffen ging de gemeenteraad Per gelijke datum over tot de stichting van drie openbare kleuterscholen. Onderwijs voegde daar bij monde van de heer A. Trapman een platenbon aan toe en namens het personeel van de scholen kwam mevrouw Lafeber met een grammofoonplaat. Mevrouw Roos tenslotte bood namens de ou ders het eerste stuk speelgoed, een poppenwagen, aan. In de middag kwamen vele ouders kijken hoe mooi het nieuwe speel- oord van hun kleuters er wel uitziet. Brederolaan4 Zuidkade 3 De gemeente Waddinxveen heeft vanmorgen prinses Irene en prins Carel Hugo het vol gende telegram gestuurd: „Van harte gelukgewenst met de ge boorte van uw zoon”. De nieuwe kleuterschool ’Woel water’ in Groenswaard, die vo rige week officieel werd ge opend, heeft op de binnenplaats een pracht van een zandbak. (foto Sjaak Noteboom) (winkelwaarde 1,25) ’n zachte jonge, monttype, De cursus te Zevenhuizen is van 3 februari t/m 10 maart en in Oud- Verlaat van 5 februari t/m 12 maart. Men kan zich aanmelden bij de heer G. v.d. Bent, tel. 400 of bij de heer M. v.d. Pol, tel. 383; te Oud-Verlaat bij de heren W. S. Essenburg, tel. 01893-355 en C. Verweij, tel. 01893- 375. Er is witte en witte Deze week per liter van 9,75 WADDINXVEEN Op de Nationale Bondskampioen-tentoonstelling te Rotterdam in diergaarde Blijdorp, van de Ned. Bond van Vogelliefheb bers was het lid M. J. Versluis uit de Meidoomstraat van „De Vogelvrien den” te Waddinxveen, zeer succes vol. Hij wist met zijn harzer zangkanaries in de klasse enkelingen EK 69 de le prijs te behalen, terwijl hij in de klas se Stammen (4 vogels EK 69) bonds- kampioen werd van Nederland en in de klasse overjarige EK 68 eveneens de le prijs wegsleepte. Een zeer bij zondere prestatie van deze vogellief hebber. slij ter ij wij nhandel MOERKAPELLE De afdeling Moerkapelle van de Partij van de Ar beid houdt maandagavond om acht uur in één der zalen van het Dorps huis een ledenvergadering. Een van de programmapunten is het samen stellen van de groslijst voor die aan staande gemeenteraadsverkiezingen. WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen stellen de gemeente raad voor om aan het bouwbedrijf J- Rejjm N.V. een stuk bouwgrond aan de Elzenhorst in bestemmingsplan Groenswaard II te verkopen. Reijm wil op dit perceel, dat 1730 vierkante meter groot is, vijftig étagewoningen gaan bouwen. De kosten van de grond bedragen 285.000,berekend naar 5.700, per flat. Het voorstel tot verkoop, dat de ge bruikelijke voorwaarden bevat, komt vanavond in de gemeenteraad in be handeling. WADDINXVEEN Op de verga dering van de Party van de Arbeid- Waddinxveen die op woensdag 21 januari werd gehouden, is o.a. gedis cussieerd over de door burgemeester C. A. van der Hooft op een bijeen komst van de Christeiyke Boeren en Tuinders Bond in december gegeven strikt persooniyke visie over de sa menvoeging van Boskoop en Wad dinxveen. In zijn brief aan de raad hierover spreekt de burgemeester de hoop uit dat over zyn toekomstbeeld in de politieke partyen zal worden gesproken. In hun voorstel lichten B. en W. toe, dat op de kleuterschool Pinke- lotje” zijn aangewezen de kleuters uit de Vondelwijk en de Oranjewijk- Noord en op „Pinkeltje” de kleuters uit de Oranjewijk-Zuid en oud-Wad- dinxveen voor wat betreft de oost zijde van de spoorlijn. Tenslotte is „Het Hazeveld” aan de Mozartlaan bestemd voor kleuters uit West, de Bomenwijk en Groenswaard I. Nu de woningbouw in Groenswaard II op gang komt dient daar, zo zeggen B. en W., tot stichting van een school te worden overgegaan. De drie ge noemde kleuterscholen hebben alle een zodanige bezetting, dat zij geen kleuters uit nieuwe wijken kunnen oPvangen. Enkele scholen zullen zelfs tijdelijk overbezet zijn. Hierbij wordt opgemerkt, dat Het Hazeveld te zij ner tijd in verband met overbezetting - ook als het aantal kleuters statisch is geworden - enige kinderen zal moeten afstoten naar de in Groens waard II te stichten school. Uit de prognose, die op de gemeen tesecretarie is opgemaakt met betrek king tot de aantallen kleuters in de diverse wijken van de gemeente blijkt,, dat het wettelijk minimum aantal kleuters voor de te stichten school aanwezig zal zijn. Het college stelt voor een twee- klassige school te bouwen, onder meer om te zyner tijd ook de oprich ting van een school in Groenswaard III mogelyk te maken. Het ligt in de bedoeling om de kleuterschool te Plaatsen naast de openbare lagere school in Groenswaard H. WADDINXVEEN Zondag 1 fe bruari zal er des avonds om 8.15 uur in de grote zaal van de Immanuel- kerk aan de Pr. Beatrixlaan voor de jeugd van Waddinxveen een film- en discussie-avond worden gehouden over het onderwerp „Rassendiscrimi natie”. Deze avond is door een aantal plaatselyke kerkgenootschappen ge- zamenlyk georganiseerd. Na het vertonen van de speelfilm „Waarom staan wij machteloos?” (duur 1 uur) zal er in kleine groep jes over een aantal concrete vragen over deze film en het probleem wor den gediscussieerd. Hierna zullen de antwoorden op deze vragen met de discussieleiding worden besproken. De heer F. M. van Tol, wethouder van onderwijs en sociale zaken, heeft zich bereid verklaard een inleiding te hou den en de discussie te leiden. De organisatoren van deze avond zijn van mening, dat het probleem ’’Rassendiscriminatie” ook de jeugd van Waddinxveen in hoge mate aan- sPreekt en zij rekenen daarom op een grote opkomst van de jeugd. ZEVENHUIZEN Het Verbond voor Veilig Verkeer te Zevenhuizen gaat bij voldoende deelname weer een verkeerscursus houden waaraan iedereen deel kan nemen. Na afloop van de cursus volgt een eenvoudig examen, waarvoor de geslaagden een diploma ontvangen. Te Zevenhuizen dorp wordt de cursus gegeven door wachtmeester G. van der Bent en te Oud-Verlaat (Chr. School) door wachtmeester W. S. Essenburg. Prinses Irene heeft dinsdag avond om 7 uur in het St Rad- boudziekenhuis in Nijmegen het leven geschonken aan een zoon. Moeder en kind maken het uit stekend. Het prinsje, dat by de geboorte 3050 gram woog, krijgt de namen Carlos Xavier Ber nardo. Het heeft blond haar en blauwe ogen. De bevalling verliep uitste kend, aldus verloskundige prof. J. L. Mastboom. Operatief in- grijpen was niet nodig. De geboorte van prins Carlos zal worden aangegeven op het Nymeegse stadhuis. Hij zal worden gedoopt in Ligné in Midden-Frankryk, waar zijn grootvader prins Xavier woont. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week haar jaarvergadering. Er werd eerst een tijd lang gepraat over de noodzaak om het bestuur al dan niet uit te breiden. Hoewel de meeste dames voor uitbreiding voelden kon men niet tot een uiteindelijk besluit komen. Op voorstel van mevrouw In ’t Hol zal het nieuwe bestuur hier nu over beslissen. Mevrouw Stuurman gaf hierna haar jaarverslag, dat als altijd weer tot in de puntjes was verzorgd. Vervolgens deed de penningmeesteresse mevrouw Verwey haar financiële verslag, dat door de kascommissie in orde werd bevonden. Door het vertrek van me vrouw Rijpstra werd mevrouw De Leeuw benoemd tot reservielid van de kascommissie. Mevrouw Van der Putte kon zich by de bestuursverkiezing om per soonlijke reden niet meer beschik baar stellen. Na enige stemmingen moest het lot mevrouw De Vos als nieuw bestuurslid aanwijzen. Onder leiding van mevrouw Harte- veld uit Benthuizen volgde na de pauze een geanimeerde discussie met als thema „Samenleving in beweging” waaruit bleek, dat ook in de kringen van de Plattelandsvrouwen de ver nieuwing is doorgedrongen. Prinses Beatrix viert zaterdag haar 32-ste verjaardag. Als moeder van nu al weer drie prinsekinderen. Als oudste dochter van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Maar bo venal als kroonprinses, die een grote plaats in het hart van heel het volk heeft. Met „Woelwater” is de stichting nu twee permanente en twee noodscho ten rijk. De openingsplechtigheid, waarvoor zeer grote belangstelling bestond, werd ingeleid door voorzitter P. Speijer, die een bijzonder woord van welkom richtte tot de inspectrice en tot wethouder Lips, die het gemeen tebestuur vertegenwoordigde. Nadat zes kleuters al zingend een schattig dansje hadden ten beste gegeven, sprak de inspectrice. Mejuffrouw Semplonius wees erop, dat in de nieuwe woon wy ken met hun flats de kleuterschool bykans de enige plaats is, waar de kinderen rustig kunnen spelen. Bovendien geeft de kleuterschool een aanloop tot het lager onderwys, dat met de huidige onderwysvemieuwing zich steeds meer instelt op de „speel-leer- klas”. MOERKAPELLE Leden van de miniraceclub ’Drie molenstenen’ heb ben na de oprichting op 10 januari de eerste onderlinge wedstrijden ge speeld. De winnnaars werden: 12 ron den race: Boudewijn v.d. Meuten, Tosca v.d. Meuten, Elly v.d. Meuten, Loek v.d. Meuten. 10 ronden: Hans v.d. Knaap, Johan de Bil. 8 ronden: Simon van Heukelingen, Ed v.d. Meuten. 5 ronden: H. J. van Marie, Ed v.d. Meuten. 5 minuten race (21 ronden): J. Koster, Ed v.d. Meulen. 18 ronden: Boudewijn v.d. Meulen. 15 ronden: Elly v.d. Meulen. 12 ronden: Loek v.d. Meulen. 10 minuten race (58 ronden): Elly v.d. Meulen. 45 ron den: Loek v.d. Meulen. 37 ronden: Boudewijn v.d. Meulen. 18 ronden: J J. v.d. Knaap, Mevr. v.d. Meuten. In het eerste goed en gezellig uit gevoerde clubblad ’De hakkepuf’ schrijft de redaktie dat de vereniging al 53 leden telt die alten zeer actief zyn. DEN HAAG Met ingang van vrijdag 6 februari krijgt de Verkeers informatiedienst van de ANWB in Den Haag een nieuw telefoonnummer, t.w.: 070-264455. Deze dienst, vroeger bekend onder de naam: Wegeninformatiedienst, verstrekt aan leden en niet-leden van de ANWB 24 uur per dag alle indivi duele telefonische wegen- en ver keersinformatie. Op dezelfde datum krijgt het Hoofdkantoor van de ANWB in Den Haag, en daarmee dus o.a. de Alarmcentrale en de Radio- oproepdienst, ook een nieuw tele foonnummer en wel: 070-264426. Het oude nummer was: 070-814381. WADDINXVEEN Het college van B. en W. van Waddinxveen stelt de gemeenteraad voor om een brancard aan te schaffen ten behoeve van de politie. Hiervoor wordt een krediet van f 625,gevraagd. Het voorstel komt in de raadsvergadering van he denavond in behandeling. Meermalen, aldus het college, be staat bij ongevallen een behoefte aan een brancard om - in afwachting van de komst van een ziekenauto - slacht offers te kunnen vervoeren overeen komstig de aanwijzingen van de eer ste medische hulpverlening. Ook bij verdrinkingsongevallen is het ge wenst, dat de politie het slachtoffer op een behoorlijke wijze kan trans porteren. Tot de standaarduitrusting van de materieelauto van de Rijkspolitie be hoort echter geen brancard. Tot dus verre kon gebruik worden gemaakt van een stretcher van de B.B., die in de politie-auto kon worden meegeno men. In de wagen, die thans bij de Rijkspolitie in gebruik is kan deze stretcher echter niet worden opge borgen, weshalve B. en W. voorstel len een opvouwbare brancard te ko pen, die wel bij het overige uitrus- tingsmateriaal van de politie-auto kan worden ondergebracht. De vergadering sprak als haar me ning uit dat over de samenvoeging van beide gemeenten Pas dan van ge dachten kan worden gewisseld, als daarover grondig onderzoek is ver richt. Omdat een dergelijk onderzoek nog niet heeft plaatsgevonden, dienen uitspraken hierover in dit stadium als prematuur te worden beschouwd, aldus de P.v.d.A. In een dergelijk onderzoek dienen o.a. miet name de vraagstukken van ruimtelijke ordening en de milieudif ferentiatie te worden betrokken. De vergadering werd verder voor het grootste gedeelte gevuld met een bespreking van het beleid van de raadsfractie van de P.v.d.A. in Wad dinxveen. WADDINXVEEN Vorige week hield het Chr. Waddinxveens Man nenkoor ’De Brug’ onder voorzitter schap van de heer N. C. de Rooy een drukbezochte jaarvergadering. Ook Notaris J. in ’t Hol toonde als be schermheer zyn belangstelling. Blijkens het jaarverslag van de secretaris maakte het koor in 1969 onder leiding van dirigent A. Verhoef goede vooruitgang, waardoor vier maal kon worden opgetreden. Dankzij de succesvolte siroopwafel- en olie- bollenverkoop rond de jaarwisseling, die bruto 1.100,- opbracht, kon ook de penningmeester gunstige cij fers laten horen. De aftredende be stuursleden, de heren N. C. de Rooij, C. v.d. Bosch en P. den Hertog, wer den alten herkozen. Het gevarieerde muziekrepertoir voor 1970 kreeg aller instemming, zo- ook het activiteitenprogramma. Voor dit jaar staat optreden te wachten in Leidschendam en Schoonhoven. In Waddinxveen zal het koor vier maal te beluisteren zijn. Dit buitenkansje is het gevolg van een serie zangavon den die in de diverse kerken zullen worden georganiseerd onder het vaste thema ’Komt nu met sangh’ en waar in naast het mannenkoor veel samen zang zal worden gehouden. Daar naast zulten ook enkele gastkoren en solisten worden uitgenodigd. De eer ste avond is gepland op zaterdag 21 maart in de Herv. brugkerk. Voorts zal medewerking worden verleend aan het gezamenlijk kooroptreden van alle Waddinxveense koren op de avond van de 4e mei. Voor verdere uitbreiding van het ledental werd een speciale commissie benoemd. Een tweede commissie gaat komend jaar een dag-uit organiseren en daarnaast enkele contactavonden. WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen achten het, gezien de groei van de gemeente en de daarmee gepaard gaande toeneming van het aantal kleuters by het openbaar kleu- teronderwys, gewenst binnenkort een vierde openbare kleuterschool te ope nen. Vanavond krijgt de gemeente raad een prae-advies in behandeling, waarin wordt voorgesteld tot stich ting van deze kleuterschool over te gaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7