der Hooft: Burgemeester van eenling blijven liggen Op bijeenkomst D 66: in geduldig vragen zee van i van over met Bejaardensocieteit krijgt een kans Gesprek over winkelgalerij winkeliers Passage p SLECHT- I HORENDEN Afscheid directeur gemeentewerken Gouden huwelijk „Waddinxveen kan niet als IE Sherry Itijd raak! GOUDA Kraanarm treft man aan hoofd Twee maanden voor dodelijk ongeluk geelst iii i Teleurgesteld 6.95 6.35 6.50 Inspraak Parkeerruimte Smalle straten Beetje kwaad al avoa jaa nea 3.75, 10.- 6.95 Iets eigens Reklame Sherry! en boekenbon ts WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 12 febr. 1970 1! ie Brederolaan 4 E icién TEL. {01820$ 13033 TEL (01820) 16033 TEL. (01828) 4303 De heer Van der Hooft vertelde, dat hij bij het debat over het centraal overlegorgaan zo teleurgesteld was geweest over de negatieve reacties van de raadsleden, dat hij er even over had gedacht het bijltje er maar bij neer te leggen. De positieve steun van het CH-raadslid Noorlander had hem echter doen beseffen, dat deze zaak door moest gaan. „Waddinxveen kan niet als eenling blijven liggen aan de Gouwe.” eigene moeten we niet wegpakken. Maar we kunnen wel komen tot één orgaan, dat die dorpen bestuurt.” Het is uiteraard ondoenlijk om hier een samenhangend resumé te geven van de veelheid van vragen, die op de heer Van der Hooft werden los gelaten en van de antwoorden, die hij hierop gaf. Daarom een losse greep. De burgemeester maakte duidelijk, dat iedereen van te voren kan weten wat hem te wachten staat: bestem mingsplannen liggen ter inzage, pas seren gemeenteraad en gedeputeerde staten en worden dan uitgevoerd. Een ander bezwaar tegen smalle straten. Zij zouden gevaarlijk zijn voor kinderen die tussen geparkeerde auto’s oversteken en dan meteen in het verkeer staan. Er werden straten met name genoemd. „Als u mij één ongeluk kunt oPnoe- men dat in de laatste twee jaar in die straten is gebeurd ben ik het met u eens,” was het antwoord. Zo ging het door. Slechts één maal was de heer Van der Hooft duidelijk een beetje kwaad. Hij had in de loop 22 :7 E 9 I I I I I I Slij ter ij/wij nhkjidel Ztfidkade 3 tmd won jfd waa Md rekl tiscl HaJ mill maal 11 or I itral rooi re J intd D HoortoestelpracMcue K.TIENDEWEG 12, 7 huizen vanaf de Markt KLEIWEG 108, naaat Ktelwegbrug. WADDINXVEEN: KERKWEG 189, bij de hefbrug. MOERKAPELLE Aan de oprich ting van een soos voor de bejaarden van Moerkapelle en omgeving zijn al verschillende pogingen gewaagd die allen tot nog toe op niets zijn uitge lopen. Eén dezer dagen ontvingen alle Personen van 65 jaar een schrijven in hun brievenbus van de voorzitter van de onlangs opgerichte miniraceclub „Drie Molenstenen”, de heer L. M. C. van der Meulen. Deze voorzitter, met naast hem zijn ijverige vrouw en kin deren, kijkt verder dan zijn bloeiende raceclub. Hij nodigt alle bejaarden uit om hun verlangens kenbaar te maken over belangstelling en hobby’s. Voorlopig gaan de gedachten er naar uit om vrijdagavond in de huiskamer van de heer van der Meulen, Johan Frisoplantsoen 4, te starten met gezel- schapspelen, muziek, film, dia’s en conversatie. Ook zal aan de sociale zorg en hulpverlening aandacht wor den besteed. Alle bejaarden wordt dringend verzocht te reageren. Het inschrijfgeld is 2,50 en de contribu tie is 0,50 per week per persoon. 1 da ianl zullj tand m H aai I I I I I I I I 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I i Christina verjaart I I I I I I I I „Als we eens zouden optellen wat al die afzonderlijke bestuursappara ten kosten, zouden we dan niet eens een keer moeten praten over een manier om die belastinggelden beter te besteden?” (Keuze uit 16 merken) Zo lang de voorraad strekt nog oude prijzen! WADDINXVEEN De discussieavond (of hoe men de bijeenkomst ook wil noemen) waarop burgemeester C. A. van der Hooft op uitnodiging van D’66 zich bereid verklaard had antwoord te willen geven op alle vra gen, die hem zouden worden gesteld, heeft niet geheel dat opgebracht, wat menigeen er van verwachtte. In de eerste plaats was de belangstelling voor dit evenement niet bepaald overdonderend: zo’n zestig man. En verder wa ren de vragen nu niet van een zo grote diepgang, dat er werkelijk belang rijke nieuwe aspecten uit konden worden geboren. Niettemin had de avond zijn nut, omdat een zeer goed voorbereide, geduldige en toch immer alerte burgemeester Van der Hooft liet zien, dat het hem menens is met de uit spraak, dat hij steeds voor ieder gesprek open wil staan. W^ betrekken ALLE vooraanstaande mortoon, zoate AUDRJM - OT1CON - PHILIPS - SIEMENS m WIDEX RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK m zijn verzekerd van de wetenschappelijk* ee tedtntecbe steun van deae fahrilrneSee, WADDINXVEEN Bij een bouw- i werk op de Souburghlaan is gis termiddag een kraanwerker aan het hoofd getroffen toen bij werkzaam heden een arm van de kraan omsloeg en hem aan het hoofd trof. De man is met onbekend letsel naar een zie kenhuis in Gouda vervoerd. Ook de oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Het slachtoffer was bezig om met de kraan stalen oprij platen van het bouwland te trekken toen de arm plotseling uit de koers sloeg. De verwondingen bleken mee te vallen. De man kon ’s avonds weer naar huis terugkeren. De burgemeester was van mening, dat er maar één argument is aan te voeren tegen een samengaan: iedere gemeente heeft „iets eigens”. „Zo is Waddinxveen een industrie- gemeente met een groot agrarisch achterland, zo heeft Boskoop zijn kwekerijen. Iedereen moet werken op zijn, manier. Maar het duurt geen tien jaar meer of wij denken allemaal gelijk. Moerkapelle heeft een fantas tisch bloeiend verenigingsleven. Dat ROTTERDAM De officier van ju stitie bij de Rotterdamse rechtbank heeft twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging uit de rij bevoegdheid geeist tegen de 20-jari- ge tuinder uit Waddinxveen, die hij schuldig achtte aan de autobotsing op de Henegouwerweg, waarbij op 27 september van het vorig jaar wachtmeester W. Bruinse van de Rijkspolitie om het leven kwam. De jongeman had op de vroege avond van het ongeluk een bar in Waddinxveen bezocht, waarna hij met een kennisje naar Gouda reed. Ook daar werd een café bezocht. Daarna reed de tuinder met het meisje en twee vrienden terug naar Waddinxveen. In een scherpe bocht van de Henegouwerweg, waar hij veel te hard moet hebben gereden, botste hij frontaal op een auto met 2 politiemannen, hetgeen de wacht meester het leven kostte. De passagiers van verdachte wer den zwaar gewond, hijzelf heeft enige dagen bewusteloos in het zie kenhuis gelegen. Ter zitting word niet duidelijk hoeveel de tuinder, die zich niets meer van het ongeluk kon herinne ren, had gedronken. De officier had het rijden onder drankinvloed ook niet ten laste gelegd, hetgeen de president de opmerking ontlokte: „De officier is mild geweest.” De rechtbank doet uitspraak op dinsdag 24 februari. „Ik zie deze zaak,” aldus de burge meester, „als directeur van het ge meentebedrijf Waddinxveen”. We moeten de koppen bij elkaar steken en proberen het met elkaar eens te worden in het belang van de gehele streek.” WADDINXVEEN Op het raadhuis is gistermiddag een oriënterende bespreking gehouden over het toekomstige overdekte winkelcentrum aan de Kerkweg, waarvoor de huidige bewoners van de Passage en het bestuur van de Middenstandsvereniging waren uitgenodigd door het gemeente bestuur. Carrera p. fl Sandeman p. fl. Bobadilla p. fl. Pedro Domecq p. fl. Wanneer uw oorarts u een hoor- apparaat voorschrift, geven w* u gaarne, geheel vrijbtyvead, eea boorapparaat op proef. Vraag om meer parkeerruimte: voor al die flatbewoners kunnen drie visites met elk een auto op bezoek komen. „In Groenswaard zijn tal van ga rages onverhuurd. Ze leuren er mee, maar iedereen wil zijn auto op straat. Moet men dan nog eens visite met drie auto’s ontvangen oP kosten van de gemeenschap?” was het burge meesterlijk bescheid. Vragen naar bredere wegen, aan sluitend op de invalswegen. In de eerste plaats bestreed de heer Van der Hooft dat de wegen in Wad dinxveen te smal zijn. Verder stelde hij, dat niet al te brede straten de enige kans geven om tot een maxi mum snelheid van 50 km tie dwin gen. „Op de Juliana van Stolberglaan worden bij controle 60 bekeuringen per dag gegeven wegens te snel rij den.” van zijn betoog iets gezegd in de trant van „de 22 jaar, dat ik ervaring heb als burgemeester Dit was voor een van de vragen stellers aanleiding om te beginnen met: „U stelt zich na 22 jaar voor het eerst beschikbaar om vragen te be antwoorden „Ik heb voor honderden mensen I honderden keren gesproken. Voor de tuindersbond, voor de vrouwenver enigingen. Tientallen sta ik op het raadhuis te woord. U moest eens be ter beslagen ten ijs komen,” ketste de burgemeester terug. Prinses Christina, jongste van de vier dochters van koningin Juliana en prins Bernhard, viert woensdag 18 februari haar 23-ste verjaardag. tf heaft het RECHT uw EIGEN LEVERANCIER te Mom, «aar oase jarenlange ervaring In dtt vak te voor u een waarborg voor een correcte behandeling en van een Mate oonpareing. WADDINXVEEN „Minister Smallenbroek heeft eens tegen mij ge zegd: „Jullie maken zoveel gemeenschappelijke regelingen, dat je bezig bent jezelf op te heffen?” Maar wat geeft dat? We liggen boven op elkaar. Is het nu heus zo gek als Waddinxveen met Boskoop, Zevenhuizen en Moer kapelle één tuindorp zou worden met laagbouw en beplantingen en ruimte om in te leven?” Zo sprak Waddinxveens burgemeester C. A. van der Hooft dinsdag in zijn inleiding, die de discussie-avond van D’66 opende. De burgemeester haakte hiermee in op de tegenstrubbelingen, die hij in de gemeenteraad had ondervonden bij het voorstel om toe te treden tot het centraal overlegorgaan voor Gouda en omstreken en op die boosheid, die zijn mijmeringen over één gemeente: „Zevenmoerbosveen” in de buurdor pen heeft opgewekt. „Op Binnenlandse Zaken en bij de Rijks Planologische Dienst denkt men aan het opheffen van kleinere ge meenten. Ik wil zo graag, dat die ge meenten op dit gebied zelf iets doen. Waarom nemen we zelf het stuur niet in handen?” zo ging de heer Van der Hooft verder. „Als we nu eens echt rond de tafel gaan zitten om eerlijk met elkaar te praten In de eerste plaats was daar me vrouw A. Wessel-Tuinstra, D’66- kandidate voor Provinciale Staten, die wilde weten wat de inbreng van de bevolking is óók op het gebied van de ruimtelijke ordening. „Ik moet voor de eerste maal mee maken, dat er uit het volk een initia tief komt op het gebied van de plano logie of de woningbouw. £r moet ie mand zijn, die de plannen tevoor schijn tovert. Als we de inspraak zo ver doorvoeren kom je nooit aan wer ken toe. Er moet een uitspraak ko men en die berust bij de verantwoor delijke mensen in de gemeenteraad. De door het volk gekozenen moeten naar eer en geweten denken in het belang van dat volk,” zo antwoordde de burgemeester- „Inspraak” was een woord dat nog al eens viel. „Waar is de inspraak van de bewoners in Groenswaard, die hun uitzicht door flatbouw rondom belemmerd zien?” MOERKAPELLE In het gemeen tehuis was verleden week een bijeen komst belegd om afscheid te nemen van de heer L. Grootens, directeur van gemeentewerken van Moerka pelle en Benthuizen, die als zodanig in Goedereede is benoemd. Burge meester I. J. P. Keijzer zeide, dat de heer Grootens vanuit Montfoort (zijn woonplaats wegens de woningnood in Moerkapelle) veel werk heeft ver zet en overhandigde een fotoalbum met platen van Benthuizen en Moer kapelle. Gemeentesecretaris G. J. A. Run- sink zei, dat het vertrek hem zeer spijt. „U bent ons ontglipt en het doek is gevallen. De gemeente Goe dereede krijgt in u een goed en ijve rig ambtenaar met wie het prettig werken is”. Als dank bood hij de heer en mevrouw Grootens een kopergra vure evan beide gemeenten aan. Namens de personeelsvereniging overhandigde hoofdcommies H. A. v. Zwieten een boek en bloemen. Ook van bezoekers ontving de scheidende functionaris cadeaus. Schouwburg: Vr. 20.15 u., Za. 19 en 21.15 u., Zo. 15-17-19 u.: „Dat zit wel snor” (14 jr). Do. (hedenavond) 20.15 u., Zo. 21.15 u., Ma. 20.15 u.: „Mijn Prinses” (18 jr). Thalia: Vr. 8.15 u.: „Isadora” (18 jr); Za. 2.30 u., Zo. 3-5 u.: „Geef mij zo’n baantje” A.L. Za. 7-9.15 u„ Zo. 7-9.15 u., Ma. 2.30 u., Di., Wo. 8.15 u.: „Hel- ga und Michael” (18 jr). Za. 10 u. en Wo. 2.30 u.: „Ali en z’n kameel” A.L. Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Tankratten in de woes tijn” (14 jr). Zo. 7-9 u„ Di., Wo. 8.15 u.: „De vier killers” (18 jr). De betrokken winkeliers van de Pas sage kregen te horen, dat zij een be hoorlijk bedrag op tafel zullen moe ten leggen wil het plan kunnen wor den gerealiseerd. Nog deze maand zal een bespreking met de kapitaal- bezorgers volgen. Het ligt in de be doeling in de loop van de zomer met de bouw te beginnen en voor de Sinterklaastijd van 1971 gereed te komen. Aan het slot van de bespreking deed de burgemeester een beroep op alle geïnteresseerden volle mede werking aan het plan te verlenen. Hij voorspelde de reeds gevestigde en de nieuwe winkeliers van het centrum een vergroting van de om zet, die zeker zou opwegen tegen de noodzakelijke kostenverhoging. SPECIALE VERKOOP Windsor sherry niet te zoet niet te droog per fles 4.95 bij 6 per fles 4.45 Doosvoordeel bij 12 per fles 3.95 per 'fles 3 voor MOERKAPELLE Vorige week was het vijftig jaar geleden, dat de heer G. Hertog en mevrouw C. N. Hertog-Dronkers op het gemeentehuis te Bleiswijk in het huwelijk traden. Het echtpaar, dat een goede gezond heid bezit, is 71 en 76 jaar oud. Het heeft vijf getrouwde kinderen, twaalf kleinkinderen en één achterkleinkind. De bruidegom werkt nog dagelijks van ’s morgens acht uur tot ’s avonds 6 uur in het levensmiddelenbedrijf van zijn zoon aan de Kruisweg. Deze zaak heeft het echtpaar in veertig jaar hard werken en vaak onder moeilijke omstandigheden oPge- bouwd tot een bloeiend bedrijf met een filiaal in Bleiswijk dat door de oudste zoon wordt beheerd. Aan de hand van tekeningen en een maquette lichtte architect Rog geveen het bouwplan toe, waarop een levendige discussie volgde. De heer Roggeveen kreeg opdracht een schetstekening te maken van de reeds bestaande winkels. Nadat burgemeester Van der Hooft zijn voldoening had uitgesproken over dé plannen dit streekwinkel- centrum te realiseren gaf hij een overzicht van de soms niet geringe moeilijkheden in de besprekingen met de kapitaalbezorgers. Nogmaals werd de opzet van het nieuwe centrum uiteengezet: naast de reeds bestaande winkels van de Passage komer er zeven dagwinkels, twaalf kleinere zaken, twee grote winkeleenheden, een restaurant en een kantoorcomplex. Tussen de twee winkelrijen komt een voor het ver keer gesloten doorgang van acht meter breed, een betegelde straat op geheide bodem, die een overkapping krijgt en wordt voorzien van ver warming en air-conditioning. De burgemeester vertelde, dat soortgelijke winkelcentra in België en ook in Nederland zeer bevredi gende resultaten blijken op te le veren. Er ontstond een brede discussie over het parkeerprobleem, waarbij de burgemeester als zijn mening stelde dat dit geen moeilijkheden zal gaan opleveren. Denken tot de stukken ervan afvliegen, want één misreke ning en je bent verloren. Zo ging dat op het Waddinxveense schaak- en damtoernooi. (foto Sjaak Noteboom) I V*.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 3