Waddinxveense atleten in vijf crosslopen eerste en Programma Gravin en Tsarina Moerkapelle hervindt zijn gevreesde vechtlust droogt Westerkwartier af sfk GESLOTEN ■f s IR wt VAN YPEREN Corsetry i" Pagina 4 Be Fair oefent Damnieuws - door Valentina Luellen De a.s. week van 1 6 t/m 23 februari is onze zaak Markt 1 8 - Gouda AR-Kiesvereniging Lj Loterij Be Fair w WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 12 febr. 197b De start bij de dames. ZATERDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL HOOFDSTUK III Wordt 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12.30 uur 12.30 uur 10.30 uur 14.30 uur 12.30 uur 10.30 uur Sportief-RCV Moerkapelle-Bodegraven RCV 2-Spirit 3 Sportief 2-Waddinxveen Be Fair 4-Bodegraven 3 Be Fair 5-RCV 3 Siveo 2-Waddinxveen 2 WDS 3-Moerkapelle 2 RCV 4-Rijnstreek 3 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 10.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 13.15 uur 12.00 uur Jan Zijderhand (voorop) werd eerste bij de heren, gevolgd door Dick Verkade. „In mijn slaapkamer, Gravin,” zei een bekende, sar donische stem vlak bij haar. Ik kan u verzekeren dat daar niemand is.” Dmitri kwam uit de gang die naar de keuken leidde ’’André is er zeker toch. Waarom ga je hem niet zoe ken? Misschien heeft hij ons niet horen aankomen.” Zij wees naar een deur. „Waar komt die op uit?” en keek de beide vrouwen met een diepe frons aan. Uit zijn voorkomen bleek duidelijk dat hij nog niet lang wakker was - hij droeg alleen een leren broek en een hemd. „Natasja, wat betekent dit?” Alexandreja wendde zich woedend naar haar zuster. „Ja, Natasja, leg dat eens uit,” zei Dmitri. Hij liep naar de haard en rakelde met een stok de as op, waarna hij twee zware blokken op het vuur wierp. Er kwam een glimlach op zijn lippen toen Alexandreja snel opzij stapte. „Ik had geen idee dat je hier zou zijn,” protesteerde Natasja. „Gewoonlijk blijf je in het paleis na zo’n bal. „Ik ben vrij tie komen en te gaan zoals ik wil - dit is mijn huis. Ik zou graag willen dat je me even waar schuwt voor je me weer komt opzoeken.” Zijn blik bleef spottend op Alexandreja rusten. „Je weet tenslotte nooit wie ik bij me heb.” „We kunnen beter gaan.” Alexandreja liep naar de deur. „Maar André kan ieder ogenblik komen. Alsjeblieft, Alexa, blijf nog even.” „Je had het recht niet je zuster hier te brengen zonder haar de omstandigheden uit te leggen.” Dmitri’s toon verried verborgen woede dat hij gestoord werd. „Je weet toch dat wij elkaar niet uit kunnen staan.” G. van Tol van A.V.’47 in 11.53.2. J. Droog werd vierde in 12.14.8 en E. Hoorenman 6e in 12.56.-. WADDINXVEEN Maandagavond 16 februari om 20 uur spreekt de heer A. Schakel voor de A.R.-kiesvereni- ging in het Gereformeerd Verenigings gebouw over „Politiek en partij in de branding”. worsteling ingeschoten 1-1. Vijf mi nuten later was het J. Zijderhand die de ruststand op 2-1 bepaalde. Na de hervatting had Moerkapelle het voor het zeggen. Westerkwartier kreeg in het begin nog wel enkele kansen, maar de Moerkapelsie doel man Klos stond steeds paraat. Een vrije trap werd door hem fraai ge stopt. Na een kwartier kwam de thuisclub op 3-1. Een cornerbal van F. Zwarte- veld kwam voor de voeten van E. Kievit, die via de keeper scoorde. Tien minuten later was het F. Zwar- teveld zelf die er na een felle sprint 4-1 van wist te maken. Na een halfuur spelen kwam het vijfde en laatste doelpunt voor Moer kapelle. Een hoge voorzet van F. Zwarteveld deed de bal rechtstreeks in het Westerkwartier-doel verdwij nen. WADDINXVEEN Voor het elub- kampioenschap van de damclub Ex celsior werd in het Geref. Vereni gingsgebouw de 21e ronde gespeeld. De uitslagen waren: A. Blom-J. de Heer 1-1; C. Stolker- D. Zwanenburg 0-2; C. H. Kramp-R. van Dijk 2-0; H. Boele-F. van Kem pen 2-0; J. v.d. Berg-A. Blom 0-2; T. den Ouden-T. Driesse 2-0; A. Com- Peer-G. Heeren 0-2; B. van Eijk-G v.d. Zijden 0-2; A. A. Rietveld-P. Swart 0-2; A. Koster-W. v.d. Heijden 1-1; T. Twigt-J. Vermeulen 2-0; A. Zwanenburg-A. Koster 2-0; P. Swart- G. v.d. Zijden 1-1. Moerkapelle 2-Stolwijk 3 WSE 2-Unio 4 Groeneweg 2-W’veen 3 Amm. SV 2-WSE 2 N’kerk 5-Moerkapelle 3 Olympia 7-Waddinxveen 4 Waddinxveen 5-VEP 5 Oudewater 3-Groeneweg 3 Waddinxveen 6-Stolwijk 5 Groeneweg 4-RVC 3 Floreant 8-Waddinxveen 7 WSE 4-Groeneweg 5 Groeneweg 6-Zwervers 8 Esto 6-Waddinxveen 8 „We zijn er bijna. Nog een Paar minuten en dan zullen wij ons bij het vuur kunnen warmen,” zei Natasja. Alexandreja keek haar verbaasd aan. Voor iemand die de vorige avond met zware hoofdpijn naar bed was ge gaan, was Natasja heel vroeg opgeweest en was haar komen vragen mee uit rijden te gaan. „Waar gaan we eigenlijk heen?” „Een afspraak met André, natuurlijk. Wij gebruiken het jachthuis van een vriend. Dat is de enige Plaats waar niemand ons kan ontdekken.” Als om verdere vragen te ontgaan, zette zij haar paard aan tot een draf en Alexa volgde haar. Het bos werd plotseling dunner. Voor hen, in een gro te, door mensenhanden gemaakte open plek, lag - schijn baar verlaten - een jachthuis. „Wij zijn zeker erg vroeg. André is er nog niet,” zei Natas ja, toen zij voor de treden van de bordes hun paar den inhielden. „Laten we naar binnen gaan en het vuur aanmaken. Ik heb honger ook - dat komt van de frissie lucht.” „Hoe is het met je hoofdpijn?” Natasja lachte, haar ogen glinsterden ondeugend. „Je weet best dat het alleen maar een excuus was om van dat bal weg te komen.” Binnen in het jachthuis was het rommelig. Op de mas sief houten tafel, die de kamer waarin zij zich bevonden, domineerde, stonden een aantal lege flessen, de resten van een kip en wat zwart brood. „Vreemd,” zei Natasja. Alexandreja liep langs haar heen om haar handen te gaan warmen bij de nog nagloeiende as van het haard vuur. verrol^ Als eerst© kwamen de meisjes aan de beurt en hiervan mochten de D- meisjes de spits afbijten. Dit bracht gelijk de eerste overwinning voor de A.V.W. door G. den Besten die hier met ruime voorsprong finiste voor Y. de Jong van Gouda en H. van Atten van A.V.’47 uit Boskoop. Deze over winning spreekt nog meer aan door dat de winnares eigenlijk nog te jong is om in deze groep deel te nemen. In deze groep werd vierder S. Schröder elfde. Het sterke wapen van Moerkapelle van het vorige seizoen, n.l. een enorme vechtlust, waarmee het vele tegenstanders in het zand liet bijten, is weer her vonden. Westerkwartier dat hoger op de ranglijst stond werd dé dupe van een alles gevend Moerkapelle en werd met een 5-1 nederlaag weggestuurd. WADDINXVEEN Be Fair speelt zaterdagmiddag om 1 uur een vriend schappelijke oefenwedstrijd tegen DSVP uit Pijnacker, dat uitkomt in de eerste klas van de afd. Den Haag van de KNVB. Bij de meisjes B was het T. Knech ting van Gouda die als eerste fniste in 2.41.8, gevolgd door N. Sytzema van AV’47 in 2.46 en Th. Vergeer (Gouda) in 2.51.-. WADDINXVEEN Zaterdag werd door de atletiekvereniging Waddinx veen de derde cross in het kader van de Goudse crosscompetitie georgani seerd langs het fietspad tussen Boskoop en Waddinxveen op het land van de heer Oudijk. Ondanks het slechte weer werd het toch weer een gezellige en sportieve mid*d^g waarop de A.V. Waddinxveen met voldoening mag terug zien, niet alleen ’om de organisatie, doch ook door de prestaties, aangezien er deze middag van de tien lopen liefst vjjf werden gewonnen door eigen leden. Bij de jongens D werd het geheel een Waddinxveense aangelegenheid door een eerste Plaats van T. Versluis in 3.33.8 gevolgd door J. Goedhart in 3.47.4. W. P. den Beste wist hier met een felle eindsprint de derde plaats te behalen in 3.47.8 voor K. Verwaal sr. die vierde werd in 3.47.9. De A-meisjes gingen gelijk met de dames van start en hier wist A. Gel- derblom van de organiserende ver eniging als A-meisje zelfs met een flinke voorsprong te finisen voor no. 1 van de dames A. Blok van Gouda. De tijd van A. Gelderblom was 3.02.9 tegen 3.13.- van L. Angenent, die als 2e A-meisje finiste. A. Blok, die dus won bij de dames, finiste in 3.07.- ge volgd door A. v.d. Kroef-van Rijn in Bij de meisjes C werd I. Hoogeveen van de A.A.V.’36 le in 2.079 gevolgd door A. Boere, Gouda (2.08.0) en M. Faaij van A.V.S. (2.08.4). J. Wieser werd hier 13e in in 2.27.0 en W. Bijl 21e. WADDINXVEEN De bliksem- loterij van de sportvereniging Be Fair is een groot succes geworden. Nim mer in het bestaan van de Waddinx veense club werden 5000 loten in zo’n korte tijd verkocht. Zaterdagmiddag is in de volle Be Fair-kantine de trek king verricht door Notaris J. in ’t Hol. Deze had het volgende resultaat: le prijs (reis naar Costa Brava) lot 2534; 2e prijs (London-reis) lot 3654; 3e prijs (reis Ahrdal) lot 2956; 4e prijs (Vor- warts-Feyenoord in O. Berlijn) lot 4095. De prijswinnaars waren de he ren A. Hardendood, C. Verhoef, T. Angenent en G. Verwoerd. Natasja ging aan de tafel zitten en begon langzaam haar handschoenen uit te trekken. „Het spijt me, maar ik blijf hier - zelfs als jij weggaat, Alexa.” „Jullie moeten het zelf maar uitmaken,” zei Dmitri. Hij draaide zich om en met een korte blik op Alexandre ja liet hij hen alleen. „Natasja, hoe kon je zoiets doen,” zei Alexandreja verwijtend, toen de deur van de slaapkamer achter hem dichtviel. „Als ik je had verteld dat dit huis van Dmitri was, dan zou je niet zijn meegegaan. Ik had niet verwacht dat hij hier zou zijn, echt niet.” Zij keek haar zuster sme kend aan. „Geef me een klein tijdje met André, alsje blieft.” Als zij verliefd was geweest, had ze in haar plaats misschien precies hetzelfde gedaan, dacht Alexandreja en haar woede verdween. Ter wille van haar zuster zou ze Dmitri Varanow verdragen, hoe onaangenaam hij zich ook maaktie. Natasja en Alexandreja hoefden niet lang te wachten. Al gauw hoorden zij een paard naderen en Natasja liep naar het raam. „Gelukkig, daar is André. Ik was al bang dat hij niet kwam.” Dmitri kwam de slaapkamer uit, nu netjes gekleed in een schoon wit overhemd, zwarte rijbroek en glanzend gepoetste knielaarzen. Alexandreja moest bekennen dat hij er onrustbarend knap uitzag. Hij keek met een cyni sche glimlach op zijn lippen naar Natasja, die in André’s armen lag; toen, alsof het schouwspel hem plotseling ergerde, zei hij, „Het ontbijt staat klaar in de keuken, als het iemand interesseert.” „Mij in ieder geval,” zei André, hem glimlachend aan kijkend. „Majoor Krijlenko voelde zich niet gerust, toen hij gisteren het paleis verliet en hij heeft de wachten voor de vertrekken van de tsaar laten verdubbelen. Ik ben de hele nacht op geweest. Daarom ben ik zo laat. Als ik niet beter wist, zou ik gaan denken dat de goede majoor mij met opzet extra dienst geeft.” „Als Krijlenko vermoedde dat er iets- tussen jou en zijn vrouw is, zou je op dit moment in het fort langzaam worden geradbraakt,” zei Dmitri ongevoelig. „Dmitri, zeg niet zulke dingen,” riep Natasja ontzet. „Hij heeft gelijk, liefste,” fluisterde André, „het Fort dreigt ons allebei.” „Maar allés is nu anders. Alexa staat aan onze kant, zij zal helpen.” Natasja was er van overtuigd dat met de hulp van haar zuster alle problemen konden worden op gelost. „De gravin heeft mij dat al toevertrouwd,” antwoord de André. „Dmitri - kunnen we ergens even alleen zijn?” „Je kunt mijn kamer gebruiken, als je wilt. Dmitri’s ogen ontmoetten die van Alexandreja, toen het jonge E. Plaisier werd hier 8e in 4.02.-, R. Kuipers 10e in 4.06.-, M. Honkoop 15e in 4.16.- en E. van Lange 26e in 5.05.-. Bij de C-jongens was het C. Ver sluis van A.V.W. die met de eer ging strijken vóór H. SPortel van AAV’36 (4.50.9) en G. Stigter van AVS (4.51.8). Jammer was hier dat A. Sikma nog niet geheel hersteld bleek van zijn ziekte, waardoor hij 400 m voor de finish moest opgeven. Daarvoor had hij afwisselend met C. Versluis het kopwerk gedaan. Bij de jongens B waren het drie leden van A.V.’47 die de eerste plaat sen bezetten: B. Slingerland le in 7.24.-, P. Peters 2e in 8.02.6 en H. van Veeneren 3e in 8.05.6. Bij de jongens A wist C. Hoogendoom de vijfde zege voor A.V.D. binnen te slepen. Hij ze gevierde in 11.23.6 gevolgd door H. Rombouts van A.A.V.’36 in 11.30.4 en Het was tot nu toe Moerkapelle in deze competitie niet gelukt dezelf de inzet op de grasmat te leggen als in de voorgaande competities, toen het steeds tot de lijstaanvoerders ge rekend mocht worden. En zie, nu in eens was het er weer. Voor elke me ter grond werd er gevochten. Het leek er op, of er inplaats van elf MoerkaPellers, tweeëntwintig in het veld liepen. Westerkwartier kreeg geen kans. Moerkapelle ging aarzelend van start, maar werd na enkele minuten spelen wakker geschud toen de rechts binnen van Westerkwartier keeper Klos het nakijken gaf 0-1. Het zag er naar uit dat Westerkwartier door zou drukken, maar de grote ’vechter’ B. Tamerus stond als een rots in de branding. De twintigste minuut bracht de ge lijkmaker. Een inzet van B. Tamerus werd door P. Verschoor na een doel- paar de kamer verliet. „Dus u keurt haar avontuurtjes goed. Toen ik u gisteravond zag, vertelde u zeker juist aan Bruckner dat u er geen enkel bezwaar tegen hebt als zij hun ontmoetingen voortzetten,” zei hij verachte lijk. „Ik ben ervan overtuigd dat André Bruckner even op recht van mijn zuster houdt als zij van hem.” Alexan dreja ging niet op zijn uitdagende toon in. „Liefde - wat een onzin. Als alle andere wapens falen, heeft een vrouw altijd nog liefde en tranen achter de hand. „Maar u bent daar niet gevoelig voor,” zei Alexandreja. Zij wendde zich af als om de boeken die de kast aan een kant van het vertrek vulden, te bekijken. Zij was verbaasd dat hij zich voor zulke saaie zaken als boeken interesseerde. Haar verbazing groeide nog, toen zij vele titels uit haar eigen boekerij in Bratz herkende. „Bekijkt u mijn verzameling?” vroeg Dmitri en zijn stem was niet zonder trots. Hij kwam naast haar staan. „Boeken zijn mijn zwakke plek en paarden. Wilt u misschien even naar buiten? Ik heb prachtige volbloed paarden in mijn stal, misschien wilt u die zien?” „Graag, Kolonel,” zei Alexandreja. Terwijl zij naar de stallen liepen, nam Alexandreja hem nieuwsgierig op. „Als u liefde zo’n onzin vindt, waarom geeft u Natasja en André dan de gelegenheid elkaar hier te ontmoeten?” „Niet om de zaak van de ware liefde te bevorderen, als u dat bedoelt,” antwoordde Dmitri droog. „Zoals ik u al zei, ik gebruik mensen.” „Mijn zuster?” Hij uitte een vloek die haar het bloed naar de wangen deed stijgen. „Ik heb nog wel enig eergevoel, al denkt u misschien van niet,” snauwde hij. „Bruckner en ik hebben een overeenkomst met elkaar - het is een onderdeel van de oorlog, zou je kunnen zeggen.” „Dat begrijp ik niet.” Alexandreja wist niets van poli tiek af van de dodelijke ondergrondse oorlog die aan het keizerlijke hof woedde'. „Nee, dat kunt u ook niet begrijpen. Bratz moet een paradijs zijn, invergelijking met Sint Petersburg.”Dmitri bleef bij de staldeuren staan. „En, wat zegt u van mijn Paarden?” Alexandreja keek vol bewondering, het prachtigste dieren die zij ooit had gezien. Hij hield van deze dieren, dacht Alexandreja, en van boeken en een plaats waar hij zich terug kon trekken uit de rest van de wereld - in elk geval leek het zo. Wit was de werkelijke man die in hem schuilging - deze, Zi’ onverwacht zacht en kwetsbaar, of de harde, cynische hoveling, die er een behagen in schepte vijanden te maken? Bij de senioren was crosskampioen van Nederland Jan Zijderlaan niet te verslaan. Hij finiste in 13.26.8, ge volgd door de gebroeders R. O. en D. Verkade in resp. 14.04.2 en 14.06.-. H. Kuipers werd hier 28e, C. van Leeu wen 29e, J. van Leeuwen 31e en B. Droog 33e. Zaterdag 21 februari zal de laatste cross worden gelopen in Alphen, waarna tevens de prijsuitreiking zal plaats hebben. waren de c* '■'w.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 4