Zevenhuizen streeft naar jeugd j ongerencentrum en Schaak- en Goede resultaten voor volleyballers Be Fair damdag had ongekende opkomst Diploma-uitreiking van bejaardenzorg Kruiswoordraadsel Nr. 2210 e «SIS |||g| Burgerlijke stand i Pagina 7 Plattelandsvrouwen In scholen Waddinxveen Waddinxveen Moerkapelle Oliebollenactie A DOKTERSDIENSTEN EKERKENN Zevenhuizen Moerkapelle Samenwerking Zevenhuizen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 12 febr. 1970 (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN Zij is tevens tot de conclusie geko- L- Zat. 14 feb.: C. A. de Geus, Pr. Bea- trixlaan 6, tel. 2676. Zo. 15 feb. J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. Onder de inzenders van de goede oplossing worden twee boekenbonnen verloot ter waarde van resp. 7,50 en 5,Inzendingen tot uiterlijk 27 februari a.s. Ned. herv. kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds B. Oosterom. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds H. Hu- ting, Rotterdam; 19 uur: ds D. Wes- terveld, Rotterdam. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds D. J. Modderaar; 17 uur: ds B. Koek koek. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds D. J. Modde raar. Herv. wjjkgebouw: 9.30 en 18.30 uur: ds J. v.d. Heuvel. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg) 9.30 uur: leesdienst; 15.30 uur: ds. A. F. Honkoop, Moerkapelle. Woensdag 18 febr. 18.30 uur: de heer Kleppe. Remonstr. Gem.: 10 uur: jhr. A. C. D. de Graeff, Den Haag. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Ontmoetingskerk (RK)zo. 8.30,11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur; za. 9.00 en 19.00 uur. Ned. herv. kerk: 10 uur: Kand. H. Vreekamp, Houten; 18.30 uur: ds H. C. Bultman, Schoonhoven. Geref. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: ds A. F. Honkoop. Ned. herv. kerk: 10 uur: ds J. G. van der Vlist; 19 uur: eerw. heer F. Eems- huisstra, Scheveningen. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds G. J. van de Bogers, Ridderkerk; 19 uur: ds J. G. van der Vlist. Geref. Kerk: 9.30 uur: ds T. Kamper, Zoetermeer; 18.30 uur: ds J. C. Ha gen, Rotterdam. Ver. Vrijz. Herv.: geen dienst. (dorpshuis) verdient dan de zuiver jeugd- en WADDINXVEEN Ter verstevi ging van de kasmiddelen houdt mu ziekvereniging Concordia van 13 t/m 21 februari weer een oliebollenaktie. De bekende gebakkraam staat van 13 februari af weer op de Juliana van Stolberglaan. Geboren: Cornelia Aplonia Gepke, d.v. J. van der Knaap en P. M. Oos- terwijk. rood-wit sterrenbeeld, rood-witte APOTHEEK VAN DOORN Prinses Bemardlaan 5, telefoon 4162 Met de traditionele eerste zet opende wethouder Van Tol het al even traditionele Waddinx- veense schaak- en damtoernooi. Het is niet bekend of deze zet voor de wit-speler fatale ge volgen heeft gehad Bethel: 9.30 uur en 17 uur: ds T. van ’t Veld. WADDINXVEEN Vrijdag 6 fe bruari speelde het tweede dames team volleybal van Be Fair een ui terst moeilijke wedstrijd, waarbij vooral de nervositeit een grote rol meespeelde tegen het jeugdige Olym pia 1. Deze wedstrijd was doorslag gevend voor het kampioenschap van de le klasse, waarin Be Fair aan koP slechts twee punten voorsprong had op OlymPia en door een gelijkspel de voorsprong nu heeft behouden. Geboren: Maria Christina, d.v. W. F. Stam en C. van Renselaar; Hermanns Bertus, z.v. H. J. van Marie en E. van Willigen; Adrianus, z.v. A. Houwe- ling en N. Overbeeke. ke wedstrijd ontstond, waarin door de beweeglijkheid der speelsters goed verdedigd werd. De eerste set speel den de dames aanmerkelijk minder geconcentreerd terwijl de OlymPia- dames, door hun supporters fel aan- gemoedigd, revanche eisten en zeer snel met 8-1 voorstonden. Be Fair kwam wel wat, maar te laat terug, en verloor deze set met 4-15. Na een wij ziging in de opstélling en een fikse mentale injectie, kwam een geheel vernieuwd dames III in het veld en overklaste OlymPia volkomen. Het won deze set met 15-4. In de laatste set moest dus de beslissing vallen. Be Fair stond steeds enkele punten op Olympia voor, halverwege ver slapte het tempo iets, maar een time out en enkele fikse klappen van o.a. Sietske Jansen en Joke Schaart, werd met 15-13 gewonnen. Einduitslag 3-1. Heren I speelde zaterdag een thuis wedstrijd tegen DOS III uit Schoon hoven welke ploeg geen enkele moei lijkheid opleverde. Achtereenvolgens werd met 15-7; 15-0 en 15-9 van de gasten gewonnen. Einduitslag 3-0. Dezelfde middag speelde heren II een uitwedstrijd tegen Jodan Boys 2 in Gouda. Ook hier ging het vlot. De eerste, tweede en vierde siet wer den gemakkelijk in voordeel beslist. Alleen de derde set moest als gevolg van allerlei experimenten met 15-8 aan de tegenstanders worden gelaten. Einduitslag 1-3. Hiermede zijn twee kostbare punten verdiend. Als heren II de resterende zes competitiewed- stijden zo doorgaat, kunnen zij nog een plaats bij de eerste vier behalen, waarmede promotie naar de eerste klasse gewaarborgd is. Het vierde damesteam speelde een uitwedstrijd tegen Thor I. Er werden veel punten gemaakt met serveren. Het was een sportieve wedstrijd. Be Fair won de eerste set met 11-15, ver volgens de tweede met 9-15 en de derde met 7-15. Be Fair verdiende hiermede 2 Punten, die het hard nodig had. TRAININGSTIJDEN: Zaal Staringlaan donderdag 18.45-20.00 uur dames C en beginners; 20.00-21.30 uur dames B en 21.30-23.00 uur dames A. Vrijdagavond: 18.45-20.00 uur junio- ren-jongens; 20.00-21.30 uur heren A en 21.30-23.00 uur heren B. Zaterdagmiddag juniorenmeisjes van 13.30-14.45 uur. Inlichtingen Pr. Ma- rijkestraat 35, tel. 2728. ZEVENHUIZEN In Zevenhuizen worden in snel tempo initiatieven ge nomen om te komen tot de stichting van een jeugd- en jongerencentrum en tot een intensieve samenwerking van de verschillende jongerenorganisaties. Ook wil een werkgroep uit de afdeling Zevenhuizen van de Party van de Ar beid een dergeiyk centrum - zy denkt vooral in de richting van een gemeen schapscentrum - als punt op het verkiezingsprogramma zetten, dat direct betrekking heeft op de situatie in de gemeente en waarmee de afdeling de komende gemeenteraadsverkiezingen zal ingaan. Van zaterdagmiddag 14 uur tot maan dagmorgen 8 uur: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw „Het An ker”, Kerkweg 234, tel. 4522. Onafhankelijk van deze bijeenkomst werd op de jaarvergadering van de Plattelands Jongeren Gemeenschap vorige week in Hotel ’Vos’ besloten contacten te zoeken met andere jeugdverenigingen om te proberen sa men activiteiten te ontwikkelen. In hoeverre de jongerengroep van de Hervormde en Gereformeerde Kerk, die nu him zetel hebben in de voor malige pastorie, bereid zijn samen te werken, is niet bekend. Nog het vorig jaar hebben zij op principiële gronden geweigerd samen met het bestuur van de speeltuinver eniging kinderspelen te organiseren. Zij streven er wel naar tezijnertijd de noodkerk naast het KerkePad voor hun doeleinden te gaan gebruiken, De Zevenhuizense afdeling van de Partij van de Arbeid heeft veel be grip voor de verlangens van de jon geren, en koestert zelf al geruime tijd de wens om een dorpshuis te stichten. De werkgroep, ingesteld op de leden vergadering van maandag 26 januari, is tot de slotsom gekomen dat het één het ander niet behoeft uit te sluiten, en dat daarom de stichting van een gemeenschapscentrum meer aanbeveling stichting van een jongerencentrum. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: paar donker bruine gla- cées, zwarte portemonnee, blauw kinderhandschoentje, paar rode kin- derglacées, zwarte muts met rood en witte banen, zilveren armbandje met inscriptie, donker bruine jongenspor- temonnee met inhoud, loonzakje met inhoud. Verloren: rood-wit drie wielf iets je, zilveren sterrenbeeld, twee kleine sleuteltjes, rood-witte kinderwant, smeedijzeren armband, beige kinder- handschoentjje, doublé armbandje met inscriptie, zwarte vulpen, licht blauw kinderwantje, gouden trouwring met inscriptie, bankbiljet. WADDINXVEEN Zo groot was zaterdag de belangstelling voor het gecombineerde schaak- en dam toer nooi, dat de Waddinxveense Schaak vereniging en de damclub Excelsior jaarlijks organiseren, dat in het Ge reformeerd Verenigingsgebouw een extra zaal moest worden afgehuurd om alle liefhebbers te bergen. Er tra den liefst 110 schakers en 80 dam mers tegen elkaar in het strijdperk. Het toernooi werd geopend door wethouder F. M. van Tol, die het schaken en dammen een mooie vorm van vrije tijdsbesteding noemde. De uitslagen luidden als volgt: Geboren: Ellen, d.v. F. Kerver en A. E. J. van Arenthals; Gijsbertus Jo hannes Gerardus; z.v. C. F. P. van Tilburg en M. C. Alblas; Alexander, z.v. J. Asscheman en M. de Vos; Jan Meine, z.v. K. H. Oenema en G. J. Poppes; Pietemella, d.v. G. van der Gaarden en C. J. van der Linde; Ro- salinde Babette, d.v. R. C. Hildebrand en J. Rijnsburger; Irene, d.v. B. A. Schippers en B. Kalkman; Ronald, z.v. N. de Leeuw en G. Speksnijder; Marianne, d.v. P. de Lijster en N. Hoogendijk; Pieter, z.v. W. van Wie- ringen en J. van Leeuwe; Oscar Ru dolph, z.v. W. F. Schneider en C. Jurrjens.» Overleden: Middelkoop, Jannetje, oud 81 jaar, w.v. van der Laarse; Geers, Hermanus Cornells Pieter, oud 61 jaar; Scheer, Cornelia Gerrigje Adri ana, oud 77 jaar, e.v. Kroes; Giet hoorn, Hendrikus, oud 56 jaar. Gehuwd: T. Hofman en H. P. Kaal. ën van jong naar oud en omgekeerd”. Bij de Jeugdgroep van V.O.O. is de discussie over deze zaken al meer dan een jaar aan de gang. Haar streven is om zowel alle uitingen van de pop cultuur als de ’gewone’ cultuur in de gemeente Zevenhuizen aan bod te doen komen. In de weekeinden hoopt zij ook als het centrum er is een soci ëteit te openen. In het voorlopig ver slag van de PvdA-werkgroep staat dat het gebouw geschikt zal moeten zijn voor het vertonen van films en lichtshows, het brengen van cabaret, toneel, dans, ballet en modeshows, het houden van discussie- en instructie bijeenkomsten van welke aard dan ook, het beoefenen van binnenspor ten als tafeltennis, biljarten, dam men, schaken, enz., het houden van sociëteit, en in de vakanties voor het houden van kinderfeesten. men, evenals de Jeugdgroep van V.O.O., dat de aanschaf en aanpas sing van een bestaand gebouw gezien de hoge kosten verre te verkiezen is boven het neerzetten van een volledig nieuw gebouw, althans de komende jaren. Concreet wordt gedacht aan de lagere schoolgebouwen, die binnen enige jaren vrij komen. De Jeugd groep van V.O.O. en de P.J.G. den ken daarnaast ook aan een boerderij. De activisten in de Jeugdgroep van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs afdeling Zevenhuizen heb ben tijdens een bijeenkomst op zater dagmiddag 31 januari in café ”Hof van Holland”, waar onder meer het voor j aarsprogramma werd vastge steld, hun fiat gegeven aan een voor stel van het bestuur om de mogelijk heden te onderzoeken of samenwer king met andere jongerengroepen te realiseren is. En wanneer deze con tacten positieve resultaten opleveren dan moet er gepoogd worden, aldus het voorstel, een stichting in het le ven te roepen die gaat ijveren voor het verkrijgen van een gebouw waar de jongeren van Zevenhuizen hun ideeën verder kunnen ontplooien. De werkgroep van de PvdA zegt in haar voorlopige verslag: „Doordat het een centrum zal moeten zijn van en voor de gemeenschap zal het naar alle waarschijnlijkheid een stimulans betekenen in het Proces van inte gratie van uiteenlopende sociale groepen en daarmee een bijdrage le veren aan de doorstroming van idee- PROGRAMMA: vrijdag 13 februari te Haastrecht 21.00 uur: VCH-Be Fair III (dames) zaterdag 14 februari 14.00 uur: De Springers te Gouda: Jodan Boys 1 -Be Fair 1 (heren) Idem in Coomh. te Gouda: Jodan Boys 2-Be Fair 4 (dames) Idem 15.00 uur Waddinxveen: Be Fair II-Rad/MVC 6 (heren) Idem 17.15 uur Waddinxveen Be Fair 3-Dosko 2 (heren). In de vijfde en beslissende set ging de strijd weer gelijk op, Be Fair speelde echter te gespannen en een sPelerswisseling was wederom nood zakelijk. Gre Schmied bracht rust in het veld en door alles op alles te zet ten kon Be Fair deze set met 12-15 winnen en daarmede de wedstrijd. (2-3). Eveneens zaterdag speelde het der- der damesteam een thuiswedstrijd te gen Olympia 3 uit Gouda. Beide ploe gen bestaan uit jonge speelsters en het gevolg was, dat een aantrekkelij- DAMMEN HOOFDKLASSE. Groep 1. 1. C. Varkevisser Katwijk, 4 pt., 2. Ph, J. Ham Den Haag, 3 pt. Groep 2. 1. L. P. Kain Den Haag, 5 pt., 2. D. van de Kerkhof Vlaardingen, 4 pt. Groep 3. 1. C. Rijk Goes, 4 pt., 2. A. v. d. Graaf Papen- drecht 3 pt. Groep 4. 1. P. H. Schep Schoon hoven, 4 pt. 2. W. H. Niestadt Vlaardingen 3 pt. Groep 5. 1. T. Keizer Papendrecht, 6 pt., 2. L. Torn Vlaardingen, 3 pt. Groep 6. 1. L. E. Stam Papendrecht, 5 pt., 2. J. P. Vrolijk Alphen a. d. Rijn, 5 pt. EERSTE KLASSE: Groep 7. 1. A. Th. Maissan Rotterdam, 5 pt., 2. B. de Hoop Schoonhoven, 4 pt. Groep 8. 1. A. Wieman Alphen a. d. Rijn, 4 pt., 2. A. Mesker Schoonhoven, 3 pt. Groep 9. 1. A. C. van Diggels Alphen a. d. Rijn, 5 pt., 2. C. J. Hollestelle Goes, 4 pt. Groep 10. 1. T. Driesse Waddinxveen, 6 pt., 2. A. Robbe Alphen a. d. Rijn, 3 pt. Groep 11. 1. P. Trlmp Boskoop, 5 pt., 2. L. Dijkshoorn Delft, 5 pt. Groep 12. 1. M. v. d. Bosch Delft, 5 pt., 2. R. van Dijk Waddinxveen, 5 pt. TWEEDE KLASE: Groep 13. 1. A. den Oudpn Gouda, 6 pt., 2. A. A. Rietveld Waddinxveen, 3 pt. Groep 14. 1. A. Korevaar Stolwijk 5 pt., 2. R. v. d. Helk Bergambacht, 4 pt. Groep 15. 1. L. W. v. d. Heijden Waddinxveen, 6 pt., 2. J. Verburg Stolwijk, 4 pt. Groep 16. 1. P. Ver- maat Bergambacht, 4 pt., 2. P. Verhoef Bergam bacht, 4 pt. DERDE KLASSE: Groep 17. 1. A. Molenaar Vlaardingen, 4 pt., 2. J. Oudljk, Nieuwerkerk a/d IJssel, 4 pt. Groep 18. 1. H. van der Waal Zoetermeer, 5 pt., 2. A. D. Molenaar Waddinx veen, 4 pt. Groep 19. 1. P. Graveland Stolwijk, 5 pt., 2. G. Heeren Waddinxveen, 5 pt. Groep 20. 1. M. Crone Nieuwerkerk a/d IJssel, 6 pt., 2. L. Heeren Waddinxveen, 4 pt. SCHAKEN HOOFDKLASSE. Groep 1. 1. A. Bonefaas, 2. Th. Doessens. Groep 2. 1. Vogelaar, 2. Deelen. Groep 3. 1. L. Jongsma, 2. A. D. Kardol. Groep 4. 1. Grondwijs, 2. v. d. Heuvel. Groep 5. 1. Wolfs; 2. Broekhuijsen. EERSTE KLASSE: Groep 1. 1. Beij, 2. v. d. Kooij. Groep 2. 1. J. M. Reis, 2. de Koning. Groep 3. 1. W. E. de Jong, 2. W. D. v. Mullem. Groep 4. 1. C Troost, 2. T Huisman. Groep 5. 1. J. van Brienen, 2. J. Rademaker. TWEEDE KLASSE: Groep 1. 1. J. Kistjes, 2. P. v. d. Kraan. Groep 2. 1. A. Noordhoek, 2. B. W. Brus. Groep 3. 1. T. Slappendel, 2. J. 't Mannetje. Groep.4. 1. J. J. Bakker, 2. K. J. Kraan. Groep 5. 1. E. Miechels, 2. J. v. d. Spek. Groep 6. 1. A. v. Amerongen, 2. T. Dijkman. Groep 7. 1. L. Keemink, 2. D. de Jong. Groep 8. 1. T. F. F. Baker, 2. F. van Kooten. DERDE KLASSE: Groep 1. 1. L. A. Gelder- blom, 2. Roggeband. Groep 2. 1. A. v. d. Berg, 2. P. Schouten. Groep 3. 1. W. van Oe, 2. R. van Itterson. Groep 4. 1. H. Visser, 2. J. Kraay- enstein. Groep 5. 1. J. Barry, 2. C. Glasbeek. Groep 6. 1. H. Kooyman, 2. P. Overdijk. Groep 7. 1. Hoosbeek, 2. G. Burger. Groep 8. 1. R. van Itterson, 2. Littoij. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstr. 9.30 uur: samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenst. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 uur en za. 19.00 uur. MOERKAPELLE Woensdag 18 februari komen de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen voor hun maandelijkse bijeenkomst in hiet dorpshuis bijeen. Naast het huishou delijke gedeelte met verschillende jaarverslagen verzorgd een reis bureau een lezing met dia’s. HORIZONTAAL 1 zuilvoet; 7 plaatkieuwig week dier; 13 maand v.h. jaar; 14 bo venafsluiting v. e. gebouw; 16 toe lage aan militairen; 17 graad van sterkte; 18 vogel; 20 beenderge- stel dat de mondholte omsluit; 21 de onbekende (afk. Latijn); 22 sierplant; 24 deel van de dag (afk.); 26 vogel; 28 zakvormige verwijding v. h. spijsverteringska naal; 31 muzieknoot; 33 overblijf sel bij verbranding; 34 Ned. Tele visie Stichting (afk.); 36 per adres (afk.); 37 volksnaam van de kauw; 38 rivier in Duitsland; 40 vierwie lig rijtuig; 42 neteldier; 44 plaats op de Veluwe; 45 waterbewoner; 46 familielid; 47 wandversiering; 48 staketsel van bamboe voor de visvangst; 50 figuurraadsel; 52 waterplant; 53 bijwoord; 54 uit roep; 56 aandeel in een loterij; 57 voorzetsel; 58 muzieknoot; 59 deel v. h. oog; 61 kledingstuk; 63 che misch symbool; 64 inbrekers- werktuig; 67 100 liter (afk.); 69 fijngesneden rooktabak; 71 hon derd gulden (Bargoens); 72 zui ver, schoon; 74 voorzetsel; 76 maand v. h. jaar; 77 leesteken; 78 waterachtig, drassig land; 79 dier met zilvergrauwe, wollige vacht. DEN HAAG Op 10 februari j.l vond in het Kruispunt te Den Haat een feestelijke bijeenkomst plaats waarbij aan twaalf cursisten het di ploma en insigne van bejaardenver zorgster werd uitgereikt. Hieronder was mej. S. K. Lamens van het be jaardenhuis „Souburgh” te Waddinx veen. Behalve voor de geslaagden was dit ook voor de Stichting Protestantse Opleidingen Bejaardenzorg een vreug devol moment nu haar eerste twee jarige opleiding tot bejaardenverzorg ster met goed resultaat werd afge sloten. Daar in de bejaardentehuizen steed- meer bejaarden komen die behoeft; hebben aan een intensieve verzorgin; worden ook aan de deskundigheid van het verzorgend personeel zwaar dere eisen gesteld. Naast de functie van bejaarden helpster is dan ook die van de be j aarden verzorgster ontstaan, een zelf standige kracht die de verantwoor delijkheid kan dragen voor de totale verzorging van een aantal bejaarden Behalve liefde voor het beroep is voor deze functie vanzelfsprekend een grondige scholing noodzakelijk. Naast de praktijkopleiding in eer bejaardentehuis worden gedurend twee jaar één dag in de week theore tische lessen gevolgd. Men kan zich voor verdere inlichtingen wenden tot het landelijk bureau van de Stichting. Nassaustraat 12 te Utrecht, telefoo 030-51 09 31. VERTICAAL 1 vocht dat zich in vruchten be vindt; 2 niet gesloten; 3 gesloten, kromme lijn; 4 waterkoud; 5 ou de lengteëenheid; 6 verouderde dans; 8 trekdier; 9 korte kous; 10 kruipend dier; 11 plaats in Noord- Holland; 12 touw dat ter verster king in de rand v. e. zeil wordt vastgenaaid; 14 eind touw als strafwerktuig; 15 deel van de on derkaak; 18 uitgestrekte vlakte; 19 gezichtseinder; 22 zangstem; 23 vierhandig dier; 25 bloem als datgene waaruit zich later een vrucht ontwikkelt; 27 bloeiwijze; 29 vaartuig; 30 riem of gestel van riemen waaraan een paard wordt geleid; 32 giftslang; 34 edelaardig; 35 ondeugend; 37 mannetjeskat; 39 alvorens; 40 trechtervormig sleepnet; 41 radiografisch nood sein (afk.); 43 grasvlakte; 49 ge hoororgaan; 51 soort hond; 52 ge slacht van mensen of dieren; 55 krampachtige aandoening v. h. middenrif; 57 proper; 59 bevel schrift van de sultan van Turkije; 60 rekenkundig vraagstuk; 61 af gelegen; 62 hoofdgedachte v. e. muziekstuk; 63 rank vaartuigje; 65 rivier in Utrecht; 66 uitroep; 68 hoofdstad van Peru; 69 met brand- of springlading gevuld projectiel; 70 Europeaan: 72 lijst der aanhangige rechtszaken: 73 houten kom; 75 chemisch sym bool; 77 boksterm (afk.). In de eerste set speelde Be Fair nog het rustig, goed afgewerkte spel, zo als we dat gewend zijn en won deze set. In de tweede set kwamen de Olympia-meisjes fel terug en wisten het zo geroutineerde Be Fair-team geheel uit het evenwicht te spelen. Bij Be Fair mislukte alles, de service werd slecht opgevangen en in geen enkele goede Pass omgezet, zodat ook een opbouw voor een aanval niet tie verwezenlijken was. De dames waren het vertrouwen in elkaar en in zich zelf volkomen kwijt. Hetzelfde beeld gaf de derde set. Het team herstelde zich in de vierde set geheel en bouw de snel aan een voorsprong van 8-2. Olympia kwam nog wel even terug, doch de uiteindelijke setzege was voor Be Fair. Einduitslag 2-2. Zaterdag 7 februari speelde het eer ste damesteam een uitwedstrijd in Amersfoort tegen Spirit. Be Fair moest het zonder coach Evert Jan van Beek stellen en bovendien miste Be Fair de beide hoofdaanvalsters Rita Akkerhuis en Tineke Mulder. Dit was vooral in de eerste twee sets te mer ken. Er werd lauw gespeeld, zonder enig initiatief en de weinige aanval len via Joke Appel waren net vol doende om tot setzege te komen. (15- 12). Tijdens de tweede set geraakte het gehele team uit de concentratie, de aanvoerdster vond een spelerswis- seling noodzakelijk, maar desondanks moest Be Fair ook deze setwinst aan Spirit laten (15-18). De derde siet gaf een geheel ander beeld; Spirit al verzekerd van winst, liet het afweten en Be Fair nam het initiatief. Bij Be Fair werd goed op gebouwd en door vooral tactisch spel werden er punten gemaakt. Deze set werd dan ook gewonnen met 7-15. Vol goede moed en vechtlust begon Be Fair aan de vierde set, een zeer moei lijke! De strijd ging geheel gelijk op, van beide zijden werd hard aangeval len, doch Be Fair wist steeds uit de verdediging terug te komen en bouw de via de beide sPelverdeelsters Jetty Manusama en Jopie de Vries weer een aanval op, waardoorBe Fair steeds 1 of 2 punten voor bleef op Spirit. Mede gesteund door aanmoe digingen van spelers van Radius/ MVC, die een wedstrijd in dezelfde had hadden gespeeld, wist Be Fair uiteindelijk deze set te Pakken met 14-16. 3 10 12 2 5 13 16 14 15 20 19 18 24 23 22 30 29 28 25 26 32 33 34 36 37 35 31 42 [43 40 39 38 46 44 51 52 50 48 49 56 58 54 53 55 61 62 60 59 68 67 66 65 64 63 73 70 69 76 79 78 2.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7