van in oud festijn voor jong Tienkamp als hoogtepunt i Viering van bevrijding Waddinxveen wordt groot Kom voor een kwaliteits piano of orgel BOOT Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Winkelgalerij aan de Kerkweg krijgt zijn vorm VERBOOM ht '"’l 20^^ - I VLIEGREIZEN BOOTREIZEN Reis bureau Verbreding van dienststraat K.W.-plein A.van GINKEL •r PER TREIN OF BUS kijken en vergelijken bij BOOT in Bodegraven LUXE HERENHUIZEN Centraaigarage Van Loon Zoon SSMCA11OO J Tentoonstelling Voor iedereen Sporttienkamp „En daarom...” MAKELAARSKANTOOR Dodenherdenking Kerkweg 207 Waddinxveen Schooljeugd tel (01828)4488 U zult er een unieke collectie electronische orgels en piano’s aantreffen van vele merken, modellen en prijzen. Geslaagd VEREDELT UW KLEDING WADDINXVEEN Ma Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 24e JAARGANG - Nr. 1273 Zuidkade 22 Waddinxveen Telefoon 01828-2309 Te KOOP te Waddinxveen e.o. div. huizen. Vraag ons hierover nadere gegevens. - o Wij belasten ons gaarne met de opdracht tot KOOP en VER KOOP en TAXATIE van huizen e.a. onr. goed. Rederij Ketel, Tor-Line, Fred Olsen Lines, etc. Airtour/Nespanda, Centouri, Eurotours, FIT, etc. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. opgevoerd. Het organisatiecomité on- len en van het schoolpersoneel alle denkbare medewerking. koor. Er wordt verder medewerking verleend door een organist en een trompettist. Het ligt in de bedoeling, dat tijdens deze korte bijeenkomst een zeer bekende figuur uit het ver zet een herdenkingswoord zal spre ken. Het Rode Kruis, „De Zonnebloem” en de dames van de Vrijwillige Vrou- welijke Hulpverlening zullen er zorg voor dragen, dat ook de chronische zieken en de ouden van dagen betrok ken worden bij alle evenementen van de herdenking en de viering van de bevrjjding, waarbij dit maar enigs zins mogelijk is. Aan alle kerken in de gemeente is verzocht om in de diensten van zon dag 3 mei aandacht te besteden aan de dodenherdenking en de viering van de bevrijding. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN De heer K. de Vries uit Waddinxveen is aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het kandidaatsexamen elektrotechnisch ingenieur. - Wij verzorgen HYPOTHEKEN, VERZEKERINGEN en ook FINANCIERINGEN. Cebuto, Railtour, FTS, Trans-Europa, etc. WADDINXVEEN De viering van de vijfentwintigste verjaardag van de bevrijding gaat in Waddinxveen een groots gebeuren worden. Het or ganisatiecomité heeft een (voorlopig) programma samengesteld dat klinkt als een klok. Jong en oud kan in de feestvreugde delen, niemand wordt overgeslagen. Op 5 mei zal het van negen uur ’s-ochtends tot ’s-avonds laat gonzen van activiteiten. Enkele hoogtepunten uit het programma: een grote sporttienkamp, optreden van vendelzwaaiers, en bevrijdingsspel en to mogelijk een verlichte gondelvaart over de Gouwe of anders een vuur werk. En dan allerlei attracties voor de schooljeugd, die zeer centraal in het feest betrokken gaat worden. Aan de dag van dit uitbundig feest gaat 4 mei vooraf, de dag van de Do denherdenking. Deze zal op traditio nele wijze worden gehouden bjj het monument aan het Stationsplein. Hierna wordt om ca 20.45 uur een Herdenkingsavond gehouden in de Ontmoetingskerk. Hieraan zullen alle Waddinxveense zangkoren meewerken: Vox Jubilans, het Chr. Mannenkoor, het Gerefor meerd Kerkkoor, het Immanuëlkerk- Het blijft de vraag of dit realiseer baar is. Men zal voornamelijk afhan kelijk zijn van het antwoord op de vraag of de bedrijven mogelijkheid zien hiervoor ploegen „gondeliers” en de nodige vaartuigen bij elkaar te krijgen. In tweede instantie denkt men eraan de dag af te sluiten met een vuurwerk. Het monument ter nagedachtenis van Koningin Wilhelmina, de lands vrouwe aan wie zo een groot deel van de mogelijkheid tot viering van dit feest te danken is, zal op 5 mei met schijnwerpers worden verlicht. WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen vragen de gemeente raad een krediet van 23.000,voor de verbreding van de dienststraat achter de winkelgalerij aan het Ko ningin Wilhelminaplein. De raad zal hierover in de vergadering van don derdagavond beslissen. Het plan, ingediend door de direc teur van openbare werken, behelst verbreding van de dienststraat en de aanleg van een parkeerterrein en openbaar groen achter de winkelgale rij aan de westzijde. In de opzet is rekening gehouden met de mogelijkheid tot bouwen van een zestal garages met bergingen ten behoeve van de winkeliers. De ver brede straat kan tevens worden ge bruikt als toegangsweg en/of afvoer- weg voor het parkeerterrein aan het Koningin Wilhelminaplein. Voor het realiseren van de plannen zal nog een stukje grond van vijftig meter moeten worden gekocht van de RK woningbouwvereniging „St. Jo seph”. I- Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. De middag zal in het teken staan van de sport, iets waaraan het feit, dat ook het Sportweekcomité zijn zil veren jubileum viert niet vreemd is.koo‘r~7n“ het* Rwms-kathöhek Kerk- In en rond het sportpark „De Sniep - wordt een grote tienkamp gehouden, waaraan alle sportverenigingen en andere organisaties (ook personeels verenigingen) kunnen deelnemen. De organisatie hiervan is in handen van het Sportweekcomité, dat hiervoor steun krijgt van een gespecialiseerd driemanschap. Zowel organisatorisch als technisch eist deze tienkamp een enorme voor bereiding, waar alle medewerkers zich met laaiend enthousiasme voor inzetten. De tienkamp bestaat uit sprietlopen, polstokspringen, een fietsbaan, bal- lonPrikken, een stormbaan, balschie- ten, een „blikjesbaan” waar de brand spuit aan te Pas komt, een banden- baan, midgetgolf en een verhuisbaan. Alle deelnemende ploegen mogen acht man afvaardigen: vijf spelers, twee reserves en een coach-captain. Tussen de bedrijven door komen er demonstraties, onder meer van de landelijke rijvereniging „De Gouwe- rijders”. Ook treden tjjdens de tien kamp op de vendelzwaaiers uit St. Michielsgestel, die in de morgenuren al met het gebruikelijke ceremonieel op en bij het raadhuis worden ont vangen. Deze internationaal bekende folkloristische groep speelt ook een rol in het bevrijdingsspel. De herdenking van het bevrijdings- jubileum wordt reeds ingezet van 6 tot 10 april. Die dagen zal in de hou ten school aan de Prins Alexander- straat de grote verzetstentoonstelling van de Nationale Federatieve Raad Voormalig Verzet Nederland zijn te bezichtigen. De leerlingen van de MAVO-scholen en die van de hoogste klassen der lagere scholen zullen deze expositie klassiekaal bezoeken. Ver der staat zij voor ieder vrij toegan kelijk open. Op 8 april kunnen de oudere scho lieren met hun klas de bekende ver- zetsfilm „De overval” zien, die het verhaal vertelt van de „stunt” op de Leeuwarder gevangenis. ’s-Avonds wordt deze film voor het publiek ge draaid in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw. De jongere scholieren krijgen een voorstelling van een andere film, die naar die eenvoudige naam „Verzet” luistert. Dit spel, dat is geschreven door de heer J. D. Geel, leraar aan de huis houdschool, draagt de titel „En daar om Het geeft een beeld van de overweldiging, de bezetting en de be vrijding. Aan de voorstelling, die des avonds wordt gehouden in het War- naarplantsoen, werken zestig tot tach tig mensen mee. Het comité speelt met de gedachte om met lampions een stertocht te hou den, die vooraf aan de voorstelling naar het Warnaarplantsoen trekt en het publiek met zich meevoert. Zeer gaarne zou men na het open luchtspel een vaart van verlichte gondels over de Gouwe organiseren. De kinderen van de kleuterscholen trijgen in de ochtend een poppen kastvoorstelling met extra grote pop- len. Deze poppen zijn gemaakt door Ie kleuterleidsters, die ook de opvoe- fngen verzorgen. De Poppenkasten lorden gemaakt door de mannen van Ipenbare werken. De voorstellingen •orden op drie verschillende plaat- fn gegeven. Kinderen, die te ver wo- kn, worden met een autobus gehaald k gebracht. Als herinneringsge- ►henk krijgen de kleuters een speci al voor deze gelegenheid gemaakte bok van aardewerk. [Datzelfde geschenk krijgen ook de [erlingen van de eerste vier klassen tn de lagere scholen. Voor hen zijn ’s-ochtends op de speelplaats van ■n school of anders in een afgesloten ■raat school wedstrijden met de he inde kinderspelen als zaklopen, koek lappen en dergelijke. iVoor de vijfde en zesde klassers B® de lagere scholen en voor de leer- ■gen van de huishoudschool wordt in foto-speurtocht georganiseerd in B wijken rond hun scholen. Deze Berlingen en die van de eerste twee B^sen van de MAVO-scholen krij- B"- als herinnering het door Pierre B-issen geschreven boekje „Een paar Bouten is het stil”. B^e leerlingen van de derde en vier- B MAVO-klas worden bedacht met B boekwerkje „In de schaduw van Bieren” van wijlen H. M. van Rand- Bj een van de voorvechters uit het Brzet. Aan deze jongeren is verzocht Bewerking te verlenen aan het Bdenkingsspel, dat ’s-avonds wordt Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen f 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Speciaal eigen programma ^op Spanje Vraag vrijblijvend alle in- «formaties bij ons „all ground” reisbureau. Een voorlopig programma. Want er ijn nogal wat technische en ook fi- lanciele haken en ogen. Zo ligt het in irincipe in de bedoeling om een vlam an het Nationale Bevrijdingsvuur, at op 5 mei in Wageningen zal wor- ,en ontstoken naar Waddinxveen te alen. Of het technisch mogelijk zal lijken oP een centrale en toch veilige laats deze vreugdevlam tie laten randen moet nog worden uitgedok- Brd. In de vroege morgen starten van ■erschillende punten de muziekkorp sen Concordia en Voorwaarts en het Biajorettencorps De Cormula’s voor leen tocht door het dorp, die eindigt lp het Koningin Wilhelminaplein. 'A betalingsspreiding inruilen franco levering landelijke service-dienst enzovoort HARTELIJK WELKOM BIJ ORGEL- EN PIANOHANDEL Kerkstraat 2-28 BODEGRAVEN Telefoon 01726-2541 Bezoek de toonzalen of vraag, brochures. WADDINXVEEN De heer C. Graafland uit Waddinxveen slaagde aan de Nederlandse Economische Ho geschool te Rotterdam voor het kan didaatsexamen in de economische wetenschappen. (foto Sjaak Noteboom) 64 A M. AM Nieuwe Markt 19-27, Gouda, Tel. 01820-15000 De plannen voor het overdekte winkelcentrum aan de Kerk weg in Waddinxveen krijgen steeds verder vorm. Verleden week werden de Passage-win- keliers er uitgebreid over voor gelicht. Hier de maquette van het ontwerp, dat architect Rog geveen in zijn hoofd heeft. type meander, bevatten 5 kamers, luxe keuken, 2 toiletten, CV. Koopsommen vanaf 64.500 V.O.N. 90% hypotheek. Inlichtingen NV Bouwteam Waddinxveen Verkoopkantoor Chopinlaan, Waddinxveen. Tel. 01828-2028 (b.g.g. 3469) CHEMISCH REINIGEN - DRY CLEANING K. W. Plein 57 - Telefoon 01828-3144 - Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1