over Huren Busken Huetlaan moeten 10,- omhoog Van Eeuwen Gemeenteraad gaat praten concept-urgentieplan J d val ;v: ral k- I Marike naar Parijs L I Gebreken aan ambtswoning g BMRUJKESTANi Rehorst bouwt in Woerden Situatie niet rooskleurig Pagina 3 E 6.95 Toneelavond Instructiebad Waddinxveen Concert Voorwaarts Kanaaldijk 7 5 Veldijsbaan Zevenhuizen 9 Zevenhuizen m E KEI DOKTERSDIENSTEN Witte Citroenbrandewijn Kaartavond WSE Citroenbrandewijn Vergadering NKV Citroenbrandewijn Uitvoering O.S.S. Waslijst Waddinxveen I? 1 1 llOk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 19 febr. 1970 1970 Uit eigen Distilleerderij Brederolaan 4 Zuidkade 3 11. '0 1 (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Remonstr. Gem.: geen dienst. MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN k Bovendien gratis glas APOTHEEK VAN DOORN Prinses Bemardlaan 5, telefoon 4162 Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenst. Er is witte en witte per liter van 7,75 voor 13 12 sera rveei sera: <vee: WADDINXVEEN De jongeren van de P.J.G.H. geven vrijdag 27 fe bruari om 19.30 uur een toneelavond met bal na in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw aan de Stationsstr. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw „Het An ker”, Kerkweg 234, tel. 4522. Ver. Vrijz. Herv.: 18.30 uur: ds J. van Rossum, Voorburg. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds J. H. de Vries, Rotterdam. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds J. D. van Hof, Rotterdam. Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds J. Gras, Dordrecht. 19 uur: ds C. J. Amesz, Capelle aan den IJssel. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30,11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur; za. 9.00 en 19.00 uur. Bethel: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 17 uur: ds M. Ottevanger, Oegstgeest. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds H. C. van Itterson, Gouda; 18.45 uur: ds W. C. Hovius, Katwijk aan Zee. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds C. B. Roos, Gouda; 18.30 uur: ds H. Stolk, Scheveningen. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geboren: Cornells Christiaan, z.v. A. C. Klein en M. G. van Nielen. Gehuwd: Dirk de Knecht en Marga- retha Cornelia den Otter; Comelis Dirk den Otter en Maria Josephina Burgers. I- 19 Zat. 21 feb.: E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078. Zo. 22 feb. P. v.d. Linde, Kerkweg 214, tel. 2676. Apotheek Van Doom, Prins Bern- hardlaan. Van zaterdagmiddag 14 uur tot maan dagmorgen 8 uur: W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, telefoon 01793 - 687. WADDINXVEEN De ambts woning van burgemeester C. A. van der Hooft aan de Sniepweg heeft nogal wat gebreken. Zo worden de kap van de woning en de zolder aangetast door de larven van de Corynetidae, die zich voeden met de kadavers van vogels, die onder de dak pannen zijn achtergebleven. In de keuken is het aanrecht gescheurd en de afvoeren lek ken. Tenslotte heeft de bijkeu ken een ventilatie, die geen goed kan doen in de ogen van het GEB. Het college van B. en W. stelt de gemeenteraad voor een kre diet van 7.500,beschikbaar te stellen om de burgemeesters- woning van al deze ongemak ken te verlossen. 3 -e >5 n >9 >2 le ffeus dal WADDINXVEEN De voetbalver eniging WSE houdt vanavond om 20 uur een kaartavond in het clubhuis. Kelderzegel (fris en zacht van smaak) per liter 8.75 ante: „alle x>gei Slij ter ij /W ij nhandel h 13 .4 n r, u t- Reactiveringscentrum voor gehandicapten (D.A.K.). De stichting van het DAK zal voor de gemeente geen extra lasten met zich brengen. Het stichtings bestuur zal vermoedelijk wel een aanvraag doen tot het garanderen van rente en aflossing van een voor de bouw te sluiten lening. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Ned. Katholieke Vrouwen Beweging houdt donderdag avond 26 februari om 8 uur haar jaarvergadering met aansluitend een quiz in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. (Keuze uit 9 merken) Schouwburg: Do. 20.15 u., Za. en Zo. 19-21.15 u., Ma. en Wo. 20.15 uur: „Fatale lust” (18 jr). Za. 15 u., Zo. 15-17 u.: „Zet je zorgen op zij” A.L. Reunie: Do., Vr. 8.15 u„ Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Kampioen van Miami Beach” A.L. Za. 11 u.: „Sex Carmen Baby” (18 jr). Zo. 7-9 u., Di. en Wo. 8.15 u.„Chasquido, de duivel met de ijzeren vuist” (18 jr). Thalia: Do. 18.15 u„ Za. 2.30-7-9.15 u., Zo. 3-5-7 u., Ma. 2.30 u.: „De dolle dwaze waaghalven van de scherpe bochten” A.L. Vr. 8.15 u., Zo. 9.15 u„ Ma. en Wo. 8.15 u.: „The host Man” (18 jr). Za. 10 u. en Wo. 2.30 u (jeugd voorstelling)„Ali en zijn kasteel”. Het derde punt op het urgentie- schema is de reconstructie van de Kanaaldijk. Deze zal op 500.000, komen te staan, waarin echter een tegemoetkoming van 90 Procent mag worden verwacht. Vervolgens staat een complex van zes tennisbanen aan de Sniepweg 240.000,met gebouw 60.000, op het programma. B. en W. veron derstellen dat de aanlegkosten geheel uit het fonds stadsuitleg zullen kun nen worden geput, evenals dit bij de bestaande tennisbanen is geschiedt, en nemen dan aan, dat de lasten door baten zullen worden gedekt. Hierna komt de riolering van de Kerkweg aan de orde, een plan voor ongeveer 50 rioolaansluitingen. De kosten hiervan worden geraamd op 400.000,Deze kunnen grotendeels worden gedekt door de inkomsten volgens het „Besluit verfijning alge mene uitkering rioleringen” (25 jaar lang ca 5.000,en door de riool rechten, volgens het huidige tarief 5.000,Verder kan een gedeelte van de lasten wellicht worden gedekt uit grondopbrengsten, met name van de gemeente-eigendommen aan de Jan Dorrekenskade West, die na reali sering van het saneringsplan beschik baar zullen komen. mnei er 1 Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstr. 9.30 uur: samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. Immanuelkerk: 9.30 uur: ds W. Rad- stake; 19 uur: ds J. de Ruyter. den de lasten geraamd op 33.000. Aan de minister van financiën zal worden verzocht voor de verbe terde lokalen een ander bouwjaar dan het stichtingsjaar aan te wij zen, waardoor het rijk een hogere uitkering zal geven. 20. Bouw van een HAVO-school. Voorshands wordt ervan uitge gaan dat de bouw van deze school voor de gemeente geen extra las ten met zich brengt. 21. Bouw van een school voor buiten gewoon lager onderwijs 700.000) Ten aanzien van de extra lasten geldt hetzelfde als voor de HAVO school. 22. Stichting Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 15.30 uur: ds. A. F. Honkoop, Moerkapelle. Woensdag 25 feb. 15 uur en 19.30 uur: ds H. Rijksen, Gouda. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds D. Kuiper, Schoonhoven; 17 uur: ds D. J. Modderaar. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds D. J. Modderaar; 17 uur: ds H. Appers, Haastrecht. Aan de lange lijdensweg, die moet leiden naar de sanering van de Henegouwerweg in Waddinxveen schynt dan ein delijk een einde te komen. De laatste krotwoningen kreunen onder de slopershamer. Men hoopt nu over een maand alles tegen de grond te hebben. Dan is de eerste fase van het sane ringsplan, waartoe negen jaar geleden werd besloten, einde lijk een feit geworden. Als zesde staat een veldijsbaan bij het sportpark De Sniep oP de urgen- tielijst. De kosten hiervan, 230.000,-, zullen volledig ten laste van het fonds stadsuitleg moeten worden gebracht, waarna de overige exploitatielasten bestreden zullen moeten worden uit de opbrengsten. Er zal nog moeten wor den bezien of de baan aan de Ijsclub kan worden verpacht. Als dit niet mogelijk is zal de gemeente de veld ijsbaan zelf gaan exploiteren. WADDINXVEEN Marike van Veen, leerlinge van de 5-de klas van de Chr. Nationale School „Willem van Oranje” te Waddinxveen, is een van de ’winnaressen in de tekenwedstrijd „50 jaar KLM”, die de luchtvaart maatschappij ter gelegenheid van haar gouden jubileum had uitgesehre- ven. De hele klas heeft aan de wed strijd meegedaan. De bekroonde tekening levert Marike met de andere prijswinnaars op za terdag 14 maart een reisje per DC 8 naar Parijs op. De kinderen zullen per touringcar de bekende attracties van de Lichtstad bezichtigen en ook een boottocht over de Seine maken. WADDINXVEEN De muziekver eniging „Voorwaarts” geeft haar jaarlijkse uitvoering op vrijdag 6 maart in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Tweede op het gemeentelijk ver langlijstje is een instructiebad met sporthal. De kosten hiervan worden geraamd op 2.200.000, B. en W. verwachten dat de bouw van een instructiebad tezamen met een sporthal tot besparing van kosten kunnen leiden. De exploitatie van deze beide projecten zal vermoedelijk niet geheel los van elkaar kunnen worden gezien. Voorts zal nog in stu- de baten zullen worden gedekt, van de exploitatie van het openlucht zwembad met die van instructiebad en sporthal mogelijk en/of wenselijk is. Als de sporthal goed geoutilleerd is zal deze voor de onderwijsuitkering worden aangemerkt van twee gym nastieklokalen, waarvoor de vergoe ding 56.000,per jaar bedraagt. Het college stelt, dat de exploitatie van instructiebad en sporthal, al dan niet gecombineerd met het openlucht zwembad, sluitend zal moeten zijn. Binnenkort hoopt het de raad een definitief bouwvoorstel te doen toe komen, waarin dan een zo nauwkeu rig mogelijke raming van exploitatie lasten en -baten zal worden voorge legd. O' T n< d val .e I v ral n ?d| ZEVENHUIZEN Zaterdag 7 maart zal in Hotel Vos de jaarlijkse winteruitvoering van de gymnastiek vereniging O.S.S. worden gehouden. Dit jaar is de uitvoering over twee groepen verdeeld, ’s Middags van 14.30 uur de kleutergroepen en jon gens en meisjes van 6 t/m 8 jaar en ’s avonds om acht uur voor de overige groepen. De entree bedraagt 1,50. Na afloop van de avond is er bal. Hieronder volgt de rest van de van avond ter discussie komende wasljjst: 8. aanleg van vijf voetbalvelden in het sportcomplex aan de Sniep weg 450.000, 9. bouw van een openbare, een Chr. Nationale en een Rooms-Katho- lieke kleuterschool in Groens- waard I en II 825.000,—). 10. bouw van een 12-klassige Prot. Chr. school voor Groenswaard II/ III, waarvan voorlopig de eerste zes klassen in augustus 1971 moe ten zijn gerealiseerd (ƒ1.200.000,-) aanleg van een Ahob (automati sche halve overwegbeveiliging) in Groenswaard II 150.000,Er wordt nog gestudeerd op de vraag of moet worden volstaan met een Ahob of dat een kleine tunnel zal moeten worden aangelegd, het geen natuurlijk op hogere kosten komt te staan. 12. Reconstructie Piasweg 120.000,- waarin een tegemoetkoming van 90 procent mag worden verwacht) 13. Riolering plan Zuid (ƒ750.000, Met aftrek van verfijningsuitke- ring rioleringen wordt uitgegaan van een bedrag van 35.000, wegens lasten voor de algemene dienst. 14. aanleg van een sintel- en atletiek baan 180.000,Ook deze kos ten zullen zo mogelijk ten laste van het fonds stadsuitleg worden gebracht. De overige lasten zullen dan verder moeten wegvallen te genover de opbrengst van ver huur van de baan. 15. aanleg van een Parkeerplaats voor groot-parkeerders 100.000, 16. uitvoering van het Bospark (80 ha) - 10.000.000,Realisering zal geschieden in nauwe samen werking met Boskoop. Binnen af zienbare tijd zal een voorstel wor den gedaan tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling. De aanleg van het Bospark zal in fasen gschieden, waarbij voor de eerste fase wordt gedacht aan de periode eind 1970-begin 1971. 17. Reconstructie van de Brugweg 400.000,Wellicht kan aan spraak worden gemaakt op een tegemoetkoming in 90 procent van de kosten. 18. Bouw van een nieuw raadhuis 5.000.000,Realisering zal pas kunnen geschieden als bekend is welk standpunt de hogere autori teiten zullen innemen met betrek king tot het nieuwe structuur plan. O.m. voor de bepaling van de ruimte, die nodig zal zijn in het nieuwe raadhuis, is de beslissing inzake het structuurplan van di- rekte betekenis. 19. Verbouwing Theo Thijssenschool 350.000,Het ligt in de be doeling de verbouwing in 1972 ter hand te nemen. Voorshands wor- WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad zal in de vergade ring van hedenavond met het college van burgemeester en wethouders van gedachten wisselen over het concept urgentie-, investerings- en dek- kingsplan voor 1970 en verdere jaren, dat het college vorige maand heeft aangeboden. Hierbij hebben B. en W. opgemerkt, dat het tempo van de uit voering van het Plan in hoofdzaak wordt bepaald door de financierings- mogelykheden. Door het systeem van de centrale financiering is men ge heel afhankelijk van de minister van Binnenlandse Zaken, die middels de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten geldleningen aan de gemeente toe wijst. Het college wijst erop, dat het zelf standig opereren op de kapitaalmarkt bij de wet verboden is en dat men slechts een aangeboden lening zou mogen aanvaarden indien deze bene den de marktprijs is (de zogenaamde burgerzinlening). Zowel de financieringsmiddelen uit hoofde van geldleningen als die we gens grondverkopen dienen in de eer ste plaats te worden aangewend voor de financiering van de vlottende schuld, die op dit moment ongeveer vier miljoen gulden bedraagt. In dit licht bezien acht het college de situ atie bepaald niet rooskleurig. De budgetaire gevolgen van het plan zullen - althans voor de meest urgente objecten - moeten worden gedekt uit de verfijningsuitkering, die de gemeente ontvangt wegens slechte bodemgesteldheid. Dit bedrag wordt geraamd op f 180.000, In het concept-Plan zijn niet opge nomen de investeringen, waarvoor in 1969 reeds kredieten beschikbaar werden gesteld. Aangenomen wordt, dat met deze objecten zeer binnen kort - nadat de benodigde vergunnin gen zijn ontvangen - een aanvang zal worden gemaakt. Met name wordt hier gedoeld op die uitbreiding van de Jan Ligthartschool, de Groen van Prinstererschool, de Klaas de Vries- school en de bouw van een vierde openbare school voor basisonderwijs in Groenswaard II. Als eerste urgentie-object noemen B. en W. de stichting van een Jeugd- en Jongerencentrum. Zoals bekend stelde de raad zich in de vergadering van verleden maand reeds garant voor de rente en aflossing van de le ning, die voor de realisering van dit plan zal worden gesloten. Ook de verbouwing van de R.K. school aan de Kanaaldijk behoort naar de mening van het college tot de meest urgente objecten. Deze zal 75.000,gaan kosten, waarvan voorshands 7.200,ten laste van de gemeente komt. Aan de minister van financiën zal worden verzocht voor de verbeterde lokalen een ander bouwjaar dan het stichtingsjaar aan te wijzen, waardoor een hogere rijks- uitkering zal worden ontvangen. Naar mening van het college zijn het bovengenoemde zeven objecten, die om prioriteit vragen. Maar daar mee is het urgentieprogramma nog bij lange na niet afgewerkt. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 uur en za. 19.00 uur. Ondertrouwd: K. G. Vrolijk en L. J. Schouten. Geboren: Henrica Hubertina Maria, d.v. F. J. M. van Vonderen en C. H. Voets; Jacob, z.v. P. Bremmer en A. M. Markus; Gerrit Pieter Adriaan, z.v. A. de Mik en J. Tiele; Amoud Michiel, z.v. R. W. Piek en M. van Slooten. Overleden: Kraan, Maria, e.v. Zijder- hand, oud 66 jaar; Harkes, Neeltje, wv Burger, oud 78 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: donker blauwe sjaal, don ker groene wollen kinderwanten, zil verkleurige bril. Verloren: doublé dameshorloge met doublé bandje, grijze cyperse poes, gouden dameshorloge met doublé bandje, gouden schakelarmband, da mes Portemonnee, rood kinderhand- schoentje, hondenketting met gele band, zwart linnen balletschoentje, zilverkleurig herenhorloge met scha- kelband, bruin suède dameshand- schoen, 7 mintbiljetten, 1 bankbiljet. I&x» WADDINXVEEN De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de definitieve stich- tingskosten vastgesteld van het com plex van 47 woningen van de R.K. woningbouwvereniging St Joseph aan de Busken Huetlaan in Waddinxveen. Deze liggen zo veel boven de aanvan kelijke raming, dat het noodzakelijk zal worden de huren van deze huizen met ca 10,per maand te verhogen. Dit delen B. en W. de gemeente raad mee in een prae-advies, waarin zij voorstellen het raadsbesluit van 26 augustus 1965, waarbij de voor lopige rijksvoorschotten in de stich- tingskosten werden verstrekt, over eenkomstig de nieuwe omstandighe den te wijzigen. De grootste kostenstijgingen komen ten laste van de grondkosten en de bouwkosten. In 1965 werden voor grondverwerving voorschotten ver strekt tot een bedrag van 212.514. In werkelijkheid blijken de grondkos ten 222.116,09 te zijn. De bouwkos ten werden in 1965 geraamd op 998.325,Deze zijn opgelopen tot 1.061.046,74. De afwijkingen worden veroor zaakt door risicoverrekening en meerwerkzaamheden, terwijl in de oorspronkelijke voorschotten geen bedragen waren begrepen voor de bouwkundige kosten van centrale verwarming en lift. Eerst nadat de definitieve kosten van de gemeente- lijke centrale verwarmingsinstallatie bekend waren kon een verdeling daarvan over de verschillende wo- ningwetcomplexen Plaats hebben. De bepaling van de datum van in gang van de huurverhoging behoort, aldus B. en W., tot de competentie van het bestuur van de woningbouw vereniging. Het ministerie moet nog de defini tieve kosten vast stellen van de com plexen woningwetwoningen in de Vondelwijk: één van 108 woningen, één van 40 woningen (Oltmanstraat) en één van 40 flatwoningen. Reeds enkele malen heeft het college bij de minister op bespoediging van dit vraagstuk aangedrongen. WADDINXVEEN In Woerden heeft wethouder P. J. Verhoef dins dagmiddag aan de Groen van Prin- stererlaan de eerste paal geslagen voor 118 eengezinswoningen en 44 garages, die in het Staatsliedenkwar tier zullen worden gebouwd. Het gaat om 72 woningwetwoningen, die Re horst N.V. Waddinxveen in opdracht van de gemeente Woerden bouwt en 46 premiewoningen, die in eigen be heer worden gebouwd. De woningwetwoningen zijn van het „doorzontype” met een grote ka mer beneden, drie slaapkamers en een douchecel op de eerste verdieping en nog een slaapkamer op zolder. De eerste woningen verwacht men begin november van dit jaar te kunnen op leveren. De premiewoningen worden als wo ning van het ”Z-tyPe” uitgevoerd: een Z-vormige kamer beneden, drie slaap kamers en een badkamer op de eerste etage en een slaapkamer op zolder. De huizen worden tevens van een balkon voorzien. Eind november 1970 zullen naar verwachting de eerste woningen worden opgeleverd. Rehorst N.V. bouwde reeds eerder 10 premiewoningen van het ”Z-type” in Woerden en voorts 150 twee-, drie ën vierkamerflats. Ook het hoogste gebouw van Woerden met veertig flats (welke thans gereed zijn), in ne gen woonlagen, werd door het Wad dinxveense bedrijf gebouwd. SM ■L

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 3